Results for Region Syd Turnering 3
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 3 | Udskriftsdato | 22 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2020 |
Løb 17, 4x100m IM Medley Mix, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | K-Bronze 2.1 | 2005 | 4:41.93 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:33.81 | |||||||||
Carl Clausen | 2005 | 31.26 | 1:08.75 | 1:08.75 | ||||||
Karl Heeb | 2005 | 34.41 | 1:11.55 | 2:20.30 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 30.67 | 1:07.77 | 3:28.07 | ||||||
Millie Møller | 2007 | 33.37 | 1:13.86 | 4:41.93 | ||||||
2 | Esv Mix 1 | 2005 | 4:48.56 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 5:13.01 | |||||||||
Thor Majgård | 2005 | 30.29 | 1:05.74 | 1:05.74 | ||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 31.94 | 1:13.07 | 2:18.81 | ||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 35.47 | 1:15.91 | 3:34.72 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 34.29 | 1:13.84 | 4:48.56 | ||||||
3 | Delta Devils | 2005 | 4:52.47 | |||||||
DeltaSwim | 4:47.74 | |||||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 28.44 | 1:03.92 | 1:03.92 | ||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 30.57 | 1:07.11 | 2:11.03 | ||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 34.96 | 1:55.08 | 4:06.11 | ||||||
Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 46.36 | 46.36 | 4:52.47 | ||||||
4 | Egif Power | 1999 | 5:03.68 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:48.99 | |||||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 36.40 | 1:18.65 | 1:18.65 | ||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 32.58 | 1:10.32 | 2:28.97 | ||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 32.13 | 1:11.76 | 3:40.73 | ||||||
Alberte Faurby | 2005 | 38.45 | 1:22.95 | 5:03.68 | ||||||
5 | Esv Mix 2 | 2005 | 5:08.68 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 5:24.24 | |||||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 34.71 | 1:14.60 | 1:14.60 | ||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 34.23 | 1:14.10 | 2:28.70 | ||||||
Mille Holmberg | 2006 | 37.88 | 1:18.67 | 3:47.37 | ||||||
Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 38.11 | 1:21.31 | 5:08.68 | ||||||
6 | Esbjerg Sprint Team | 2001 | 5:16.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:05.47 | |||||||||
Villads Isko Pimenta | 2007 | 40.19 | 1:27.13 | 1:27.13 | ||||||
Astrid Gregersen | 2005 | 37.09 | 1:19.04 | 2:46.17 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 35.69 | 1:21.80 | 4:07.97 | ||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 32.72 | 1:08.21 | 5:16.18 | ||||||
7 | Esv Mix 3 | 2005 | 5:22.64 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 5:23.67 | |||||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 34.50 | 1:14.54 | 1:14.54 | ||||||
Sofus Funder | 2005 | 34.76 | 1:13.84 | 2:28.38 | ||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 38.69 | 1:25.70 | 3:54.08 | ||||||
Kira Wolter | 2007 | 41.73 | 1:28.56 | 5:22.64 | ||||||
8 | Esv Mix 4 | 2006 | 5:27.81 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 5:30.03 | |||||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 34.35 | 1:14.39 | 1:14.39 | ||||||
Martin Christensen | 2006 | 36.63 | 1:16.23 | 2:30.62 | ||||||
Augusta Dalsgaard | 2007 | 41.71 | 1:28.29 | 3:58.91 | ||||||
Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 41.51 | 1:28.90 | 5:27.81 | ||||||
9 | Delta Destroyers | 2005 | 5:28.47 | |||||||
DeltaSwim | 5:51.95 | |||||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 31.41 | 1:08.77 | 1:08.77 | ||||||
Mathias Møller Madsen | 2008 | 37.84 | 1:24.93 | 2:33.70 | ||||||
Lærke Ør Knudsen | 2006 | 40.73 | 1:26.63 | 4:00.33 | ||||||
Mathilde Søe | 2008 | 37.81 | 1:28.14 | 5:28.47 | ||||||
10 | Grindsted Mix | 2003 | 5:30.71 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Maria Hall | 2003 | 36.56 | 1:18.33 | 1:18.33 | ||||||
Stephanie de Bruijn | 2005 | 35.16 | 1:19.76 | 2:38.09 | ||||||
Tobias Holt | 2006 | 39.39 | 1:26.05 | 4:04.14 | ||||||
Niels Bjerrum | 2005 | 41.71 | 1:26.57 | 5:30.71 | ||||||
11 | Vejen Mix 1 | 2005 | 6:03.03 | |||||||
Vejen Svømmeklub | 6:17.77 | |||||||||
Andrea Kargo | 2008 | 44.37 | 1:33.99 | 1:33.99 | ||||||
Karoline Poder Kristensen | 2007 | 41.70 | 1:28.67 | 3:02.66 | ||||||
Noah Høier | 2006 | 44.33 | 1:33.87 | 4:36.53 | ||||||
Marcus Grønholt | 2005 | 42.72 | 1:26.50 | 6:03.03 | ||||||
12 | Delta Dragons | 2006 | 6:04.66 | |||||||
DeltaSwim | 6:02.08 | |||||||||
Joakim Kristensen | 2008 | 40.81 | 1:30.77 | 1:30.77 | ||||||
Dany Valiu Nielsen | 2008 | 41.45 | 1:26.34 | 2:57.11 | ||||||
Clara Bendtsen | 2008 | 42.66 | 1:32.93 | 4:30.04 | ||||||
Tilde Lindeblad | 2006 | 40.58 | 1:34.62 | 6:04.66 | ||||||
13 | Egif Power 2 | 2005 | 6:07.56 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Nanna W Povlsen | 2005 | 45.65 | 1:37.08 | 1:37.08 | ||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 36.79 | 1:18.98 | 2:56.06 | ||||||
Asger Nielsen | 2005 | 37.12 | 1:20.31 | 4:16.37 | ||||||
Esther Korsholm | 2008 | 52.58 | 1:51.19 | 6:07.56 | ||||||
14 | Delta Drama | 2007 | 6:22.19 | |||||||
DeltaSwim | 6:27.02 | |||||||||
Oliver Søe | 2009 | 41.96 | 1:33.75 | 1:33.75 | ||||||
Bastian Ladekjær | 2007 | 41.12 | 1:31.19 | 3:04.94 | ||||||
Johanne Riber | 2008 | 43.88 | 1:34.18 | 4:39.12 | ||||||
Gabriella L Thoustrup | 2008 | 46.93 | 1:43.07 | 6:22.19 | ||||||
- | Delta Darlings | 2008 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Benjamin Thomsen | 2008 | |||||||||
Tobias Møller Jespersen | 2009 | |||||||||
Gry Skou Mortensen | 2009 | |||||||||
Xenia Vissing Sig | 2009 | DNS | ||||||||
- | Delta Delfiner | 2008 | DSQ | Asynk. ben 60 m | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Berthram Byskov | 2009 | 47.11 | 1:43.04 | 1:43.04 | ||||||
- | Esbjerg Bronze 1 Team | 2007 | DSQ | Afslut mave 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 6:17.25 | |||||||||
Lea Timmermand | 2008 | 43.19 | 1:36.30 | 1:36.30 | ||||||
- | K-Bronze 2.2 | 2005 | DSQ | Afslut maven 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:45.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 22 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:06 |