2022-10-07   14:20:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turnering 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:59   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 8, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Busk Olesen  2005    537  31.55  1:05.84  1:40.84    2:16.25   
  Esbjerg Svmmeklub  2:16.37                 
                     
Maria Hall  2003    426  33.45  1:10.76  1:48.77    2:27.13   
  Svmmeklubben Grindsted  2:24.38                 
                     
Liv Bendixen  2004    386  34.90  1:13.73  1:54.17    2:32.05   
  Svmmeklubben Grindsted  2:38.57                 
                     
Stephanie de Bruijn  2005    381  34.42  1:13.37  1:54.14    2:32.77   
  Svmmeklubben Grindsted  2:36.67                 
                     
Linda Lundblad  2005    211  39.74  1:26.37  3:05.87    3:05.87   
  Svmmeklubben Grindsted  3:24.05                 
                     
Alberte Faurby  2005              DSQ  Tyvstart 
  Errits Gymnastik Og IF  2:32.06                 
                     
 
Lb 8, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Millie Mller  2007    438  32.38  1:09.28  1:48.04    2:25.77   
  Esbjerg Svmmeklub  2:27.70                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    410  35.22  1:12.91  1:50.99    2:29.00   
  Vejle Svmmeklub  2:22.73                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    395  33.65  1:12.07  1:51.70    2:30.97   
  Vejle Svmmeklub  2:24.36                 
                     
Lrke Jervelund  2007    327  37.15  1:17.76  1:59.29    2:40.67   
  Vejle Svmmeklub  2:35.58                 
                     
Sofie Damm Johansen  2006    320  36.97  1:18.38  2:01.18    2:41.91   
  Svmmeklubben Snderborg  2:36.86                 
                     
Stine Engelbrecht Jensen  2006    320  36.92  1:17.73  2:00.03    2:41.96   
  DeltaSwim  2:47.40                 
                     
Lrke r Knudsen  2006    317  37.27  1:18.39  2:00.98    2:42.38   
  DeltaSwim  2:51.23                 
                     
Anna Emilie Damgaard  2006    300  38.47  1:20.48  2:03.61    2:45.31   
  Svmmeklubben Snderborg  2:47.43                 
                     
Sofie Barack Se  2008    284  38.61  1:22.19  2:06.39    2:48.35   
  Esbjerg Svmmeklub  2:44.04                 
                     
10  Liv Ebel  2006    280  37.78  1:21.32  2:05.45    2:49.14   
  Vejle Svmmeklub  3:05.42                 
                     
11  Gabrielle Haahr Uhd  2007    271  39.61  1:23.04  2:07.72    2:51.01   
  Vejle Svmmeklub  2:44.52                 
                     
12  Mathilde Sofie Karmar  2008    254  38.17  1:24.36  2:11.03    2:54.90   
  Esbjerg Svmmeklub  1:18.90                 
                     
13  Johanne Riber  2008    224  40.96  1:29.03  2:17.88    3:02.38   
  DeltaSwim  3:17.93                 
                     
14  Karla Jger  2008    212  42.05  1:29.05  2:18.21    3:05.66   
  Vejle Svmmeklub  3:11.37                 
                     
15  Anne Srensen  2008    207  40.92  1:28.84  2:18.67    3:07.10   
  Svmmeklubben Grindsted  3:04.79                 
                     
16  Karla Nhr Rixen  2008    201  43.98  1:34.24  2:23.79    3:09.07   
  Vejle Svmmeklub  3:22.70                 
                     
17  Asta Sofia Lauridsen  2008    196  42.11  1:32.66  2:23.01    3:10.39   
  Vejle Svmmeklub  3:16.68                 
                     
18  Naya Davidsen  2008    196  43.83  1:32.89  2:22.70    3:10.48   
  Esbjerg Svmmeklub  3:20.60                 
                     
19  Gabriella L Thoustrup  2008    184  44.27  1:34.66  2:25.51    3:14.63   
  DeltaSwim  3:17.61                 
                     
20  Emilie Jensen  2007    174  42.87  1:34.15  2:27.90    3:18.14   
  Vejen Svmmeklub  3:19.02                 
                     
21  Lisbeth Seidler Madsen  2007    172  45.33  1:36.61  2:29.39    3:19.05   
  Vejle Svmmeklub  3:22.32                 
                     
22  Johanne Falkenby Skytte  2008    166  46.19  1:39.03  2:32.61    3:21.24   
  Esbjerg Svmmeklub  3:38.35                 
                     
23  Emma Vilhelmsen  2007    156  44.16  1:36.71  2:32.41    3:25.69   
  Vejle Svmmeklub  3:35.34                 
                     
24  Ayla Elise Ancher  2008    109  51.94  1:52.93  2:54.59    3:51.80   
  DeltaSwim                   
                     
Mikkeline Fugleberg  2007              DSQ  Tyvstart 
  Blvandshuk Svmmeklub  3:12.65                 
                     
 
Lb 8, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Qvist Jensen  2009    269  38.68  1:24.16  2:10.28    2:51.50   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Asta-Marie Rasmussen  2009    246  40.96  1:26.36  2:13.02    2:56.61   
  Vejle Svmmeklub  2:57.91                 
                     
Dicte Underbjerg  2010    194  41.49  1:31.25  2:24.20    3:11.09   
  Esbjerg Svmmeklub  3:30.28                 
                     
Olivia Holmberg  2009    193  44.63  1:33.65  2:23.23    3:11.61   
  Vejle Svmmeklub  3:16.56                 
                     
Ida Riddersholm  2009    170  44.79  1:36.15  2:29.59    3:19.77   
  Esbjerg Svmmeklub  3:19.68                 
                     
Cecilie Nielsen  2009    138  49.09  1:45.01  2:42.90    3:33.90   
  Svmmeklubben Grindsted  3:43.27                 
                     
Filippa Victoria Pascu  2009    123  50.40  1:49.74  2:48.12    3:42.18   
  Svmmeklubben Grindsted  3:50.34                 
                     
Sofie Emily Clavsen  2009    84  53.55  1:59.14  3:07.24    4:12.22   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Caroline Trolle Pedersen  2009    78  58.47  2:09.57  3:17.07    4:19.24   
  DeltaSwim                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner