Results for Region Syd Turnering 3
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Region Syd Turnering 3 |
|
Udskriftsdato |
22 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:59 |
|
|
Arrangør |
Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
|
537 |
31.55 |
1:05.84 |
1:40.84 |
|
2:16.25 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Hall |
2003 |
|
426 |
33.45 |
1:10.76 |
1:48.77 |
|
2:27.13 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liv Bendixen |
2004 |
|
386 |
34.90 |
1:13.73 |
1:54.17 |
|
2:32.05 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
2:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stephanie de Bruijn |
2005 |
|
381 |
34.42 |
1:13.37 |
1:54.14 |
|
2:32.77 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
2:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linda Lundblad |
2005 |
|
211 |
39.74 |
1:26.37 |
3:05.87 |
|
3:05.87 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
3:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alberte Faurby |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Millie Møller |
2007 |
|
438 |
32.38 |
1:09.28 |
1:48.04 |
|
2:25.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
410 |
35.22 |
1:12.91 |
1:50.99 |
|
2:29.00 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
395 |
33.65 |
1:12.07 |
1:51.70 |
|
2:30.97 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
327 |
37.15 |
1:17.76 |
1:59.29 |
|
2:40.67 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
|
320 |
36.97 |
1:18.38 |
2:01.18 |
|
2:41.91 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stine Engelbrecht Jensen |
2006 |
|
320 |
36.92 |
1:17.73 |
2:00.03 |
|
2:41.96 |
|
|
DeltaSwim |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
|
317 |
37.27 |
1:18.39 |
2:00.98 |
|
2:42.38 |
|
|
DeltaSwim |
2:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Emilie Damgaard |
2006 |
|
300 |
38.47 |
1:20.48 |
2:03.61 |
|
2:45.31 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Barack Søe |
2008 |
|
284 |
38.61 |
1:22.19 |
2:06.39 |
|
2:48.35 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liv Ebel |
2006 |
|
280 |
37.78 |
1:21.32 |
2:05.45 |
|
2:49.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gabrielle Haahr Uhd |
2007 |
|
271 |
39.61 |
1:23.04 |
2:07.72 |
|
2:51.01 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
|
254 |
38.17 |
1:24.36 |
2:11.03 |
|
2:54.90 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johanne Riber |
2008 |
|
224 |
40.96 |
1:29.03 |
2:17.88 |
|
3:02.38 |
|
|
DeltaSwim |
3:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Karla Jæger |
2008 |
|
212 |
42.05 |
1:29.05 |
2:18.21 |
|
3:05.66 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anne Sørensen |
2008 |
|
207 |
40.92 |
1:28.84 |
2:18.67 |
|
3:07.10 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
3:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
|
201 |
43.98 |
1:34.24 |
2:23.79 |
|
3:09.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
|
196 |
42.11 |
1:32.66 |
2:23.01 |
|
3:10.39 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Naya Davidsen |
2008 |
|
196 |
43.83 |
1:32.89 |
2:22.70 |
|
3:10.48 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
|
184 |
44.27 |
1:34.66 |
2:25.51 |
|
3:14.63 |
|
|
DeltaSwim |
3:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilie Jensen |
2007 |
|
174 |
42.87 |
1:34.15 |
2:27.90 |
|
3:18.14 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
3:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
|
172 |
45.33 |
1:36.61 |
2:29.39 |
|
3:19.05 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
|
166 |
46.19 |
1:39.03 |
2:32.61 |
|
3:21.24 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Vilhelmsen |
2007 |
|
156 |
44.16 |
1:36.71 |
2:32.41 |
|
3:25.69 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ayla Elise Ancher |
2008 |
|
109 |
51.94 |
1:52.93 |
2:54.59 |
|
3:51.80 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikkeline Fugleberg |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Blåvandshuk Svømmeklub |
3:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
22 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:59 |
|