2022-09-30   11:34:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turnering 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Heeb  2001              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  1:10.16                 
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Marbk Nielsen  2004    505  27.12        56.41   
  Esbjerg Svmmeklub  56.26                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004    405  29.38        1:00.71   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.46                 
                     
Jonas Krammer Knudsen  2003              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  56.81                 
                     
Esben Breum Lau  2003              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svmmeklub  1:03.92                 
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Damborg Thomsen  2005    521  27.16        55.84   
  DeltaSwim  56.84                 
                     
Silas kerlind  2005    424  28.45        59.78   
  Svmmeklubben Snderborg  1:00.27                 
                     
Peter Rom Poulsen  2005    418  29.27        1:00.08   
  Errits Gymnastik Og IF  59.46                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    418  29.23        1:00.10   
  DeltaSwim  58.83                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    392  29.81        1:01.40   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.35                 
                     
Alexander Drachmann  2005    363  30.48        1:02.95   
  Esbjerg Svmmeklub  1:02.88                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    357  30.71        1:03.32   
  Vejle Svmmeklub  1:10.51                 
                     
Sofus Funder  2005    331  31.13        1:04.95   
  Vejle Svmmeklub  1:02.38                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    329  30.82        1:05.08   
  Vejle Svmmeklub  1:03.56                 
                     
10  Frederik Mhring Madsen  2007    313  32.11        1:06.15   
  Esbjerg Svmmeklub  1:10.22                 
                     
11  Christian Pedersen  2007    310  31.53        1:06.36   
  Esbjerg Svmmeklub  1:10.07                 
                     
12  Oskar Foss  2006    304  31.94        1:06.80   
  Esbjerg Svmmeklub  1:07.10                 
                     
13  Moritz Hartmann  2007    297  32.05        1:07.32   
  Vejle Svmmeklub  1:08.81                 
                     
14  Malte Neuber  2007    281  32.41        1:08.61   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.73                 
                     
15  Sigurd Salskov Iversen  2006    272  33.66        1:09.34   
  Esbjerg Svmmeklub  1:08.43                 
                     
16  Tobias Holt  2006    260  32.69        1:10.35   
  Svmmeklubben Grindsted  1:09.85                 
                     
17  Toke stergaard Pedersen  2007    259  33.41        1:10.43   
  Vejle Svmmeklub  1:05.87                 
                     
18  Malte Riegels-Jakobsen  2006    245  34.56        1:11.81   
  Esbjerg Svmmeklub  1:13.02                 
                     
19  Gustav Sundstrm  2006    240  34.09        1:12.30   
  Vejle Svmmeklub  1:21.54                 
                     
20  Frederik Klinkby  2007    226  35.98        1:13.70   
  Vejle Svmmeklub  1:19.82                 
                     
21  Christian Christensen  2007    223  35.49        1:14.05   
  Vejle Svmmeklub  1:18.12                 
                     
22  Felix Nielsen  2006    215  35.40        1:15.01   
  Errits Gymnastik Og IF  1:19.17                 
                     
23  Toke Gormsen  2006    207  38.20        1:15.88   
  Vejen Svmmeklub  1:17.18                 
                     
24  Villads Isko Pimenta  2007    207  37.39        1:15.90   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.94                 
                     
25  Phillip Thomsen  2007    206  37.76        1:16.08   
  DeltaSwim  1:15.73                 
                     
26  Mikkel Bro Christensen  2007    202  36.42        1:16.56   
  Vejle Svmmeklub  1:45.45                 
                     
27  Bastian Ladekjr  2007    177  38.02        1:20.02   
  DeltaSwim  1:20.03                 
                     
28  Ulf K. L. Jensen  2006    176  37.83        1:20.16   
  DeltaSwim  1:20.44                 
                     
29  Simon Paschke  2007    171  39.10        1:20.95   
  Esbjerg Svmmeklub  1:20.76                 
                     
30  Andreas Lang Lassen  2007    136  40.03        1:27.30   
  Vejle Svmmeklub  1:20.61                 
                     
31  Jakub Ciarcinski  2007    134  41.13        1:27.77   
  Esbjerg Svmmeklub  1:29.54                 
                     
32  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    117  42.28        1:31.68   
  Vejle Svmmeklub  1:26.76                 
                     
Sebastian N Pedersen  2007              DNS   
  Errits Gymnastik Og IF  1:38.39                 
                     
Rasmus Thy  2007              DSQ  Tyvstart 
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Mller Madsen  2008    249  34.40        1:11.40   
  DeltaSwim  1:11.76                 
                     
Frederik Billes Beck  2008    242  34.32        1:12.10   
  Errits Gymnastik Og IF  1:09.19                 
                     
Dany Valiu Nielsen  2008    220  35.52        1:14.41   
  DeltaSwim  1:13.84                 
                     
Simon Nissum  2008    200  36.89        1:16.79   
  Esbjerg Svmmeklub  1:22.09                 
                     
Oscar Hgensen  2008    195  36.78        1:17.39   
  Esbjerg Svmmeklub  1:18.89                 
                     
Nikolai Elgaard  2009    190  38.09        1:18.07   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.18                 
                     
Gustav Hansen  2008    182  38.91        1:19.25   
  Vejle Svmmeklub  1:21.62                 
                     
Toke Kousgaard  2008    181  37.76        1:19.41   
  Esbjerg Svmmeklub  1:23.04                 
                     
Alexander Breinholt  2008    143  42.12        1:25.85   
  Vejle Svmmeklub  1:25.13                 
                     
10  Theodor van Den Berg  2008    142  41.51        1:25.98   
  Vejle Svmmeklub  1:24.04                 
                     
11  Sebastian Drachmann  2008    142  40.66        1:26.01   
  Esbjerg Svmmeklub  1:31.69                 
                     
12  Emil Asger Mller  2009    142  41.62        1:26.09   
  Esbjerg Svmmeklub  1:28.97                 
                     
13  Oliver Kuettel  2009    126  42.27        1:29.52   
  Svmmeklubben Snderborg  1:28.10                 
                     
14  Berthram Byskov  2009    123  40.99        1:30.31   
  DeltaSwim  1:29.11                 
                     
15  Asbjrn Kousgaard  2008    122  43.28        1:30.43   
  Esbjerg Svmmeklub  1:36.78                 
                     
16  Benjamin Kolding Srensen  2008    106  44.18        1:34.95   
  Vejle Svmmeklub  1:45.98                 
                     
17  Markus Zou Jensen  2008    99  46.08        1:37.13   
  Esbjerg Svmmeklub  1:40.98                 
                     
18  Saleh Ayyach  2009    94  44.28        1:38.71   
  Vejle Svmmeklub  1:36.92                 
                     
19  Jonas Liholm  2008    92  46.38        1:39.35   
  Esbjerg Svmmeklub  1:40.88                 
                     
20  Gustav Dalmose Henriksen  2008    79  47.58        1:44.34   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
21  Asger Juel  2009    72  50.08        1:47.84   
  Vejle Svmmeklub  1:43.91                 
                     
22  Nicolai Pedersen  2009    68  49.61        1:49.89   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
23  Iulian Cigoreanu  2008    67  50.36        1:50.38   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
24  Daniel Schjdt Kristensen  2008    64  52.40        1:51.90   
  DeltaSwim                   
                     
25  Elias Hylle-Wiig  2008    62  54.84        1:53.23   
  DeltaSwim  1:51.11                 
                     
26  Aksel Fredsholt Svendsen  2009    59  54.27        1:54.94   
  Vejen Svmmeklub                   
                     
Jeppe Bech Bgedal  2008              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  1:22.35                 
                     
Malthe Petersen  2009              DNS   
  DeltaSwim                   
                     
Tobias Mller Jespersen  2009              DNS   
  DeltaSwim  2:01.64                 
                     
Jens Reintoft  2008              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svmmeklub  1:49.24                 
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Staghj Andersen  2010    144  40.17        1:25.67   
  Esbjerg Svmmeklub  1:27.80                 
                     
Rasmus Neuber  2010    113  41.27        1:32.69   
  Esbjerg Svmmeklub  1:42.79                 
                     
Louie Lindblad  2010    103  44.80        1:35.78   
  Esbjerg Svmmeklub  1:38.44                 
                     
Mikkel Guldager Stougaard  2010    94  47.16        1:38.55   
  Esbjerg Svmmeklub  1:50.00                 
                     
Junior Jittipat Nielsen  2012    81  49.93        1:43.45   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Lucas Cheuk Wing Tse  2012    46  57.44        2:04.94   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
David Beck Poulsen  2010    35  1:03.33        2:16.27   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Valdemar Damgaard  2011    35  1:02.59        2:17.06   
  Svmmeklubben Snderborg  2:35.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner