2022-01-23   10:06:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turnering 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 1, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Kjr  2003    500  28.97  1:02.97  1:39.15    2:16.77   
  Esbjerg Svmmeklub  2:24.94                 
                     
Simon Sandal  2003    378  32.00  1:10.56  1:51.35    2:30.05   
  Vejle Svmmeklub  2:31.98                 
                     
 
Lb 1, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Damborg Thomsen  2005    422  29.92  1:06.34  1:45.67    2:24.62   
  DeltaSwim  2:22.20                 
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    378  33.23  1:11.21  1:51.34    2:30.08   
  DeltaSwim  2:31.06                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    372  32.84  1:11.35  1:51.03    2:30.85   
  DeltaSwim  2:35.75                 
                     
Peter Rom Poulsen  2005    297  2:42.60        2:42.60   
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
Boris Gamishev  2007    269          2:48.06   
  Svmmeklubben Snderborg  3:30.50                 
                     
Toke stergaard Pedersen  2007    266  34.95  1:16.00  2:01.14    2:48.60   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Magnus M. Baun-Nielsen  2005    171  39.83  1:29.84  2:23.24    3:15.58   
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
Asger Nielsen  2005    155  41.59  1:32.22  2:27.67    3:21.97   
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
Malthe Elias Wolgast  2006              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svmmeklub  3:08.59                 
                     
 
Lb 1, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Billes Beck  2008    186  38.36  1:26.60  2:19.17    3:10.07   
  Errits Gymnastik Og IF  3:30.25                 
                     
Mathias Mller Madsen  2008    176  38.96  1:28.84  2:21.69    3:13.44   
  DeltaSwim  3:25.66                 
                     
Frederik Jrgensen  2008    163  40.82  1:30.85  2:25.42    3:18.55   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:26 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 2, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina M. Glargaard  2004    536  32.40  1:09.45  1:47.65    2:27.23   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Alberte Faurby  2005              DSQ  Crawlben 160 m 
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
 
Lb 2, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006    463  33.81  1:12.43  1:52.78    2:34.54   
  Svmmeklubben Snderborg  2:38.35                 
                     
Signe Jensen  2007    357  35.48  1:16.45  2:04.31    2:48.60   
  Svmmeklubben Snderborg  3:30.50                 
                     
Anna Dora Bernsdorf  2006    350  34.89  1:17.65  2:02.83    2:49.71   
  DeltaSwim  2:54.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Kjr  2003    524          27.55   
  Esbjerg Svmmeklub  27.06                 
Aske Sommerlund Pedersen  2003    439          29.23   
  Esbjerg Svmmeklub  29.81                 
Jeppe Sgaard Rasmussen  2002    297          33.28   
  Errits Gymnastik Og IF  32.91                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Clausen  2005    384          30.56   
  Esbjerg Svmmeklub  30.61                 
Max Venborg Kromann  2005    294          33.38   
  Vejle Svmmeklub  32.26                 
Oskar Foss  2006    280          33.95   
  Esbjerg Svmmeklub  32.42                 
Tobias Holt Poulsen  2005    249          35.28   
  Vejle Svmmeklub  34.73                 
Anders Bank Hansen  2006    248          35.32   
  Vejle Svmmeklub  35.09                 
Jacob Timmermand  2006    236          35.92   
  Esbjerg Svmmeklub  38.40                 
Toke stergaard Pedersen  2007    209          37.42   
  Vejle Svmmeklub  37.68                 
Gustav Sundstrm  2006    208          37.49   
  Vejle Svmmeklub  46.87                 
Erik Hauge Srensen  2007    204          37.73   
  Esbjerg Svmmeklub  36.69                 
10  Malte Riegels-Jakobsen  2006    197          38.13   
  Esbjerg Svmmeklub  38.48                 
11  Toke Gormsen  2006    192          38.51   
  Vejen Svmmeklub  38.28                 
12  Ulf K. L. Jensen  2006    185          38.95   
  DeltaSwim  42.87                 
13  Sigurd Salskov Iversen  2006    181          39.25   
  Esbjerg Svmmeklub  38.96                 
14  Bastian Ladekjr  2007    165          40.47   
  DeltaSwim  40.71                 
15  Tristan Bjerre  2007    165          40.50   
  Vejle Svmmeklub  40.15                 
16  Simon Juel  2006    163          40.63   
  Vejle Svmmeklub  42.49                 
17  Sebastian Holt Poulsen  2007    157          41.12   
  Vejle Svmmeklub  42.23                 
18  Tobias Holt  2006    154          41.37   
  Svmmeklubben Grindsted  43.59                 
19  Felix Nielsen  2006    154          41.41   
  Errits Gymnastik Og IF  42.53                 
19  Villads Isko Pimenta  2007    154          41.41   
  Esbjerg Svmmeklub  39.76                 
21  Terkel Klinkowsky  2007    151          41.69   
  Vejle Svmmeklub  43.87                 
22  Noah Hier  2006    133          43.53   
  Vejen Svmmeklub  42.87                 
23  Simon Paschke  2007    131          43.72   
  Esbjerg Svmmeklub  44.78                 
24  Andreas Lang Lassen  2007    130          43.80   
  Vejle Svmmeklub  39.94                 
25  Rasmus Thy  2007    117          45.32   
  Errits Gymnastik Og IF                   
26  Niels Bjerrum  2005    114          45.82   
  Svmmeklubben Grindsted  45.60                 
27  Niels Peter E. Srensen  2007    100          47.84   
  Svmmeklubben Grindsted  48.77                 
28  Jakub Ciarcinski  2007    81          51.26   
  Esbjerg Svmmeklub  53.75                 
29  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    80          51.45   
  Esbjerg Svmmeklub  48.23                 
30  Gustav Fredsholt Svendsen  2007    67          54.64   
  Vejen Svmmeklub  58.65                 
Phillip Thomsen  2007              DSQ  Efb. 25 m 
  DeltaSwim  39.80                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil Schwartz  2008    181          39.27   
  Vejle Svmmeklub  39.14                 
Oliver Se  2009    166          40.36   
  DeltaSwim  39.87                 
Joakim Kristensen  2008    159          40.94   
  DeltaSwim  41.26                 
Oscar Hgensen  2008    154          41.37   
  Esbjerg Svmmeklub  41.41                 
Emil Asger Mller  2009    148          41.92   
  Esbjerg Svmmeklub  46.37                 
Simon Christensen  2009    147          42.08   
  Vejle Svmmeklub  41.73                 
Hektor Bjerre  2008    143          42.46   
  Vejle Svmmeklub  42.09                 
Alexander Breinholt  2008    130          43.79   
  Vejle Svmmeklub  46.07                 
Berthram Byskov  2009    129          43.96   
  DeltaSwim  47.60                 
10  Simon Nissum  2008    119          45.06   
  Esbjerg Svmmeklub  46.70                 
11  Toke Kousgaard  2008    117          45.38   
  Esbjerg Svmmeklub  42.52                 
12  Benjamin Kolding Srensen  2008    115          45.60   
  Vejle Svmmeklub  47.64                 
13  Jens Reintoft  2008    101          47.69   
  Vejle Svmmeklub  51.00                 
14  Asbjrn Kousgaard  2008    96          48.44   
  Esbjerg Svmmeklub  47.96                 
15  Gustav Dalmose Henriksen  2008    81          51.17   
  Vejle Svmmeklub  1:00.73                 
16  Jonas Liholm  2008    77          52.16   
  Esbjerg Svmmeklub  50.85                 
17  Markus Zou Jensen  2008    73          52.96   
  Esbjerg Svmmeklub  56.74                 
18  Asger Juel  2009    68          54.18   
  Vejle Svmmeklub  55.53                 
19  Tobias Mller Jespersen  2009    51          59.86   
  DeltaSwim  1:02.61                 
Jeppe Bech Bgedal  2008              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  43.64                 
Theodor van Den Berg  2008              DNS   
  Vejle Svmmeklub  1:02.03                 
Aksel Fredsholt Svendsen  2009              DSQ  Trk i banetov 40 m 
  Vejen Svmmeklub  57.21                 
Elias Hylle-Wiig  2008              DSQ  Afslut p maven 
  DeltaSwim                   
Gustav Hansen  2008              DSQ  Efb. 25 m 
  Vejle Svmmeklub  44.16                 
Iulian Cigoreanu  2008              DSQ  Maveliggende 47 m 
  Svmmeklubben Grindsted                   
Nicolai Pedersen  2009              DSQ  Afslut p maven 
  Esbjerg Svmmeklub                   
Saleh Ayyach  2009              DSQ  Efb. 25 m 
  Vejle Svmmeklub  54.63                 
Sebastian Drachmann  2008              DSQ  Afslut p maven 
  Esbjerg Svmmeklub  50.42                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Neuber  2010    102          47.47   
  Esbjerg Svmmeklub  54.57                 
Louie Lindblad  2010    87          50.06   
  Esbjerg Svmmeklub  51.99                 
Mikkel Guldager Stougaard  2010    76          52.29   
  Esbjerg Svmmeklub  57.20                 
Junior Jittipat Nielsen  2012    68          54.40   
  Esbjerg Svmmeklub  55.92                 
Valdemar Damgaard  2011    61          56.33   
  Svmmeklubben Snderborg  1:02.92                 
David Beck Poulsen  2010              DSQ  Mavelig. udsvm 25 m 
  Esbjerg Svmmeklub                   
Lucas Cheuk Wing Tse  2012              DSQ  Afslut p maven 
  Esbjerg Svmmeklub  1:02.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jrgensen  2001    374          35.62   
  Esbjerg Svmmeklub  33.22                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina M. Glargaard  2004    519          31.93   
  Esbjerg Svmmeklub  30.91                 
Amalie Staghj Andersen  2004    500          32.34   
  Esbjerg Svmmeklub  31.12                 
Anna Bjerrum Mller  2004    466          33.09   
  Esbjerg Svmmeklub  32.61                 
Victoria Underbjerg  2004    417          34.35   
  Esbjerg Svmmeklub  36.73                 
Mathilde Hedekr Mischorr  2005    410          34.53   
  Esbjerg Svmmeklub  34.75                 
Stephanie de Bruijn  2005    371          35.70   
  Svmmeklubben Grindsted  34.88                 
Liv Bendixen  2004    264          39.97   
  Svmmeklubben Grindsted  38.54                 
Nanna W Povlsen  2005    209          43.19   
  Errits Gymnastik Og IF  45.02                 
Emily Schjelderup Pedersen  2004    177          45.69   
  Blvandshuk Svmmeklub  45.25                 
10  Linda Lundblad  2005    149          48.37   
  Svmmeklubben Grindsted  1:00.79                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie hlenschlger  2006    386          35.25   
  Esbjerg Svmmeklub  34.88                 
Ann-Katrine Windfeld  2006    372          35.68   
  Vejle Svmmeklub  35.20                 
Anna Mai Andersen  2006    354          36.26   
  Svmmeklubben Snderborg  38.66                 
Sofie Karlov Nielsen  2007    346          36.54   
  Vejle Svmmeklub  34.94                 
Andrea Bjerring Pedersen  2007    342          36.69   
  Esbjerg Svmmeklub  35.77                 
Nora Gombos  2006    340          36.75   
  Svmmeklubben Snderborg  36.64                 
Cecilie Baltzer Pedersen  2006    334          36.98   
  Esbjerg Svmmeklub  36.97                 
Julie Guldmann Mller  2007    313          37.77   
  Vejle Svmmeklub  36.68                 
Mathilde Se  2008    307          38.05   
  DeltaSwim  41.96                 
10  Liv Ebel  2006    301          38.29   
  Vejle Svmmeklub  38.19                 
11  Mille Holmberg  2006    299          38.35   
  Vejle Svmmeklub  44.68                 
12  Alberte Andersen  2008    294          38.59   
  Vejle Svmmeklub  37.76                 
13  Alma Ehrenreich-Birn  2008    285          39.00   
  Vejle Svmmeklub  39.82                 
14  Karoline Poder Kristensen  2007    274          39.50   
  Vejen Svmmeklub  42.31                 
15  Astrid Hansen  2006    265          39.95   
  Vejle Svmmeklub  40.88                 
16  Sofie Damm Johansen  2006    247          40.88   
  Svmmeklubben Snderborg  40.64                 
17  Alista Maslobojeva  2007    246          40.95   
  Vejle Svmmeklub  40.72                 
18  Astrid Kortnum  2007    243          41.09   
  Vejle Svmmeklub  44.38                 
19  Gabrielle Haahr Uhd  2007    241          41.20   
  Vejle Svmmeklub  41.83                 
20  Mathilde Sofie Karmar  2008    235          41.57   
  Esbjerg Svmmeklub  44.10                 
21  Kira Wolter  2007    235          41.59   
  Vejle Svmmeklub  44.75                 
22  Anna Emilie Damgaard  2006    225          42.17   
  Svmmeklubben Snderborg  43.96                 
23  Tilde Lindeblad  2006    223          42.28   
  DeltaSwim  40.87                 
24  Andrea Kargo  2008    219          42.54   
  Vejen Svmmeklub  42.95                 
25  Kristiane Kathrine Mukasa  2008    218          42.61   
  Blvandshuk Svmmeklub  43.34                 
26  Sofie Barack Se  2008    218          42.63   
  Esbjerg Svmmeklub  44.11                 
27  Clara Bendtsen  2008    209          43.19   
  DeltaSwim  41.31                 
28  Karla Nhr Rixen  2008    209          43.22   
  Vejle Svmmeklub  43.96                 
29  Sofia Nielsen  2008    204          43.56   
  Vejle Svmmeklub  49.04                 
30  Emilia Daa Andersen  2008    204          43.60   
  Vejle Svmmeklub                   
31  Astrid Hartmann  2008    203          43.62   
  Vejle Svmmeklub  44.54                 
32  Johanne Riber  2008    203          43.67   
  DeltaSwim  44.31                 
33  Asta Sofia Lauridsen  2008    197          44.08   
  Vejle Svmmeklub  45.98                 
34  Esther Korsholm  2008    180          45.46   
  Errits Gymnastik Og IF                   
35  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008    175          45.85   
  Vejle Svmmeklub  47.00                 
36  Ea Gram Mller  2006    172          46.07   
  Vejle Svmmeklub  43.46                 
37  Gabriella L Thoustrup  2008    171          46.19   
  DeltaSwim  54.24                 
38  Lea Timmermand  2008    171          46.24   
  Esbjerg Svmmeklub  43.84                 
39  Naya Davidsen  2008    165          46.76   
  Esbjerg Svmmeklub  48.11                 
40  Ella Garder Dnne  2008    153          47.90   
  Vejen Svmmeklub                   
41  Emilie Jensen  2007    148          48.44   
  Vejen Svmmeklub  49.52                 
42  Johanne Falkenby Skytte  2008    147          48.57   
  Esbjerg Svmmeklub  51.32                 
43  Anne Srensen  2008    140          49.37   
  Svmmeklubben Grindsted  47.09                 
44  Rebekka From  2008    139          49.44   
  Vejle Svmmeklub                   
45  Cathrine Boisen  2008    130          50.55   
  Esbjerg Svmmeklub  50.39                 
46  Signe Sgaard  2007    106          54.19   
  Svmmeklubben Grindsted  54.35                 
Freja Rnsholt  2008              DNS   
  Vejle Svmmeklub  47.51                 
Kamma K Bundsgaard  2007              DNS   
  Vejen Svmmeklub  48.21                 
Freja Kjer  2008              DSQ  Efb. 25 m 
  Vejle Svmmeklub                   
Sille Freltoft  2008              DSQ  Afslut p maven 
  Vejle Svmmeklub  44.51                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Qvist Jensen  2009    289          38.82   
  Vejle Svmmeklub  37.42                 
Mille Nrskov Kaltoft  2009    203          43.66   
  Esbjerg Svmmeklub  44.28                 
Alberte Knudsen  2009    193          44.36   
  Vejle Svmmeklub  42.33                 
Dicte Underbjerg  2010    176          45.79   
  Esbjerg Svmmeklub  46.61                 
Meiko Nakatani  2010    166          46.65   
  Vejle Svmmeklub  47.55                 
Nikoline Frederik Axelsen  2010    163          46.96   
  Svmmeklubben Snderborg  51.83                 
Alberte Hansen  2009    159          47.32   
  Esbjerg Svmmeklub  48.93                 
Helene Seidler Madsen  2009    154          47.87   
  Vejle Svmmeklub  47.71                 
Malou Bjerre  2010    148          48.44   
  Vejle Svmmeklub  51.89                 
10  Filuka Lolk Frederiksen  2009    148          48.50   
  Esbjerg Svmmeklub  47.69                 
11  Evalina Jordt-Edwards  2010    147          48.58   
  Esbjerg Svmmeklub  51.21                 
12  Asta-Marie Rasmussen  2009    142          49.17   
  Vejle Svmmeklub  50.60                 
13  Marlie Mller Wilstrup  2009    141          49.31   
  Vejle Svmmeklub  49.40                 
14  Gry Skou Mortensen  2009    126          51.16   
  DeltaSwim                   
15  Sofie Fur Lisby  2010    125          51.32   
  Esbjerg Svmmeklub  54.50                 
16  Xenia Vissing Sig  2009    120          51.93   
  DeltaSwim                   
17  Olivia Bkkegrd Svendsen  2009    119          52.14   
  Vejle Svmmeklub  54.45                 
18  Camilla H Graversen  2010    118          52.31   
  Vejle Svmmeklub  54.74                 
19  Cecilie Nielsen  2009    110          53.47   
  Svmmeklubben Grindsted  54.03                 
20  Caroline Trolle Pedersen  2009    108          53.83   
  DeltaSwim  1:03.87                 
21  Frida Agerskov  2009    107          53.94   
  Esbjerg Svmmeklub  1:01.03                 
22  Filippa Victoria Pascu  2009    90          57.19   
  Svmmeklubben Grindsted  57.62                 
23  Rishika Shankarganesh  2009    75          1:00.76   
  Svmmeklubben Snderborg  1:03.88                 
24  Liv Veisberg Christensen  2010    63          1:04.19   
  Vejen Svmmeklub  1:01.79                 
25  Sofie Jerlv  2009    55          1:07.49   
  DeltaSwim  1:06.15                 
Gabriele Garbacenka  2009              DNS   
  DeltaSwim                   
Julie Brndum-Lwe  2010              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.32                 
Mie Bech Bgedal  2010              DSQ  Efb. 25 m 
  Esbjerg Svmmeklub  55.91                 
Signe Sejr Bentsen  2010              DSQ  Afslut p maven 
  Esbjerg Svmmeklub  52.55                 
Sofie Emily Clavsen  2009              DSQ  Efb. 25 m 
  Vejle Svmmeklub  57.78                 
Svea Arlbjrn  2009              DSQ  Efb. 25 m 
  Vejle Svmmeklub  51.56                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2011-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jemima Patterson  2011              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Svenningsen  2003    451  34.10        1:12.50   
  Esbjerg Svmmeklub  1:10.22                 
                     
Anders Mose  2004    430  35.14        1:13.67   
  Esbjerg Svmmeklub  1:13.81                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004    332  37.99        1:20.31   
  Esbjerg Svmmeklub  1:18.77                 
                     
Esben Breum Lau  2003    327  36.93        1:20.67   
  Esbjerg Svmmeklub  1:18.07                 
                     
Jeppe Sgaard Rasmussen  2002    314  37.04        1:21.81   
  Errits Gymnastik Og IF  1:18.09                 
                     
Aske Sommerlund Pedersen  2003              DSQ  2 flyben v. 50 ben 
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.66                 
                     
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Heeb  2005    364  36.39        1:17.88   
  Esbjerg Svmmeklub  1:18.42                 
                     
Boris Gamishev  2007    354  37.10        1:18.59   
  Svmmeklubben Snderborg  1:16.54                 
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    351  37.34        1:18.77   
  DeltaSwim  1:24.34                 
                     
Silas kerlind  2005    317  38.08        1:21.54   
  Svmmeklubben Snderborg  1:22.03                 
                     
Martin Christensen  2006    315  38.06        1:21.70   
  Vejle Svmmeklub  1:19.82                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    313  39.04        1:21.90   
  DeltaSwim  1:23.48                 
                     
Tobias Staghj Andersen  2006    309  38.83        1:22.24   
  Esbjerg Svmmeklub  1:22.53                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    309  37.33        1:22.25   
  Esbjerg Svmmeklub  1:24.38                 
                     
Magnus Marschall  2005    301  39.62        1:22.94   
  Esbjerg Svmmeklub  1:22.53                 
                     
10  Oskar Foss  2006    296  38.87        1:23.39   
  Esbjerg Svmmeklub  1:24.95                 
                     
11  Asger Nielsen  2005    293  39.48        1:23.70   
  Errits Gymnastik Og IF  1:25.28                 
                     
12  Christian Pedersen  2007    292  39.78        1:23.74   
  Esbjerg Svmmeklub  1:29.50                 
                     
13  Gustav Sundstrm  2006    254  41.96        1:27.75   
  Vejle Svmmeklub  1:26.94                 
                     
14  Nikolai Uekermann Olsen  2006    207  43.42        1:33.86   
  Vejle Svmmeklub  1:29.39                 
                     
15  Sofus Funder  2005    207  43.68        1:33.93   
  Vejle Svmmeklub  1:29.81                 
                     
16  Marcus Grnholt  2005    201  44.93        1:34.81   
  Vejen Svmmeklub  1:36.83                 
                     
17  Malte Neuber  2007    199  45.12        1:35.10   
  Esbjerg Svmmeklub  1:43.77                 
                     
18  Tobias Holt  2006    190  44.82        1:36.65   
  Svmmeklubben Grindsted  1:34.27                 
                     
19  Ulf K. L. Jensen  2006    170  46.99        1:40.34   
  DeltaSwim  1:39.58                 
                     
20  Niels Bjerrum  2005    167  47.14        1:40.86   
  Svmmeklubben Grindsted  1:43.40                 
                     
21  Niels Peter E. Srensen  2007    167  48.74        1:40.89   
  Svmmeklubben Grindsted  1:37.18                 
                     
22  Sebastian Holt Poulsen  2007    159  47.97        1:42.47   
  Vejle Svmmeklub  1:35.94                 
                     
23  Noah Hier  2006    147  50.05        1:45.22   
  Vejen Svmmeklub  1:50.02                 
                     
24  Toke Gormsen  2006    138  51.32        1:47.41   
  Vejen Svmmeklub  1:44.63                 
                     
25  Jonas Sandal  2007    131  50.89        1:49.23   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
26  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    127  51.87        1:50.49   
  Esbjerg Svmmeklub  1:48.78                 
                     
27  Mikkel Bro Christensen  2007    126  52.33        1:50.67   
  Vejle Svmmeklub  1:48.69                 
                     
28  Christian Christensen  2007    124  51.23        1:51.46   
  Vejle Svmmeklub  2:03.02                 
                     
29  Jakub Ciarcinski  2007    103  56.61        1:58.43   
  Esbjerg Svmmeklub  1:58.57                 
                     
30  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    99  56.38        2:00.06   
  Vejle Svmmeklub  1:59.31                 
                     
31  Gustav Fredsholt Svendsen  2007    77  1:00.16        2:10.58   
  Vejen Svmmeklub  2:19.65                 
                     
Nicolas Duvander  2005              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  1:13.84                 
                     
Sebastian N Pedersen  2007              DNS   
  Errits Gymnastik Og IF  1:48.18                 
                     
Thor Majgrd  2005              DNS   
  Vejle Svmmeklub  1:12.21                 
                     
Terkel Klinkowsky  2007              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svmmeklub  1:37.92                 
                     
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dany Valiu Nielsen  2008    205  44.47        1:34.18   
  DeltaSwim  1:42.37                 
                     
Mathias Mller Madsen  2008    181  46.56        1:38.26   
  DeltaSwim  1:46.19                 
                     
Frederik Billes Beck  2008    168  47.45        1:40.72   
  Errits Gymnastik Og IF  1:33.22                 
                     
Joakim Kristensen  2008    153  48.11        1:43.90   
  DeltaSwim  1:41.28                 
                     
Oliver Kuettel  2009    151  49.98        1:44.39   
  Svmmeklubben Snderborg  1:48.12                 
                     
Gustav Hansen  2008    138  50.87        1:47.56   
  Vejle Svmmeklub  1:53.04                 
                     
Oscar Hgensen  2008    138  50.90        1:47.58   
  Esbjerg Svmmeklub  1:48.50                 
                     
Nikolai Elgaard  2009    133  51.00        1:48.76   
  Esbjerg Svmmeklub  1:52.17                 
                     
Simon Christensen  2009    133  50.59        1:48.85   
  Vejle Svmmeklub  1:46.53                 
                     
10  Theodor van Den Berg  2008    131  51.29        1:49.24   
  Vejle Svmmeklub  1:45.73                 
                     
11  Jens Reintoft  2008    105  55.40        1:57.58   
  Vejle Svmmeklub  1:59.23                 
                     
12  Gustav Dalmose Henriksen  2008    99  56.67        2:00.05   
  Vejle Svmmeklub  2:02.58                 
                     
13  Saleh Ayyach  2009    93  55.35        2:02.48   
  Vejle Svmmeklub  2:25.78                 
                     
14  Jonas Liholm  2008    84  59.82        2:06.78   
  Esbjerg Svmmeklub  1:59.54                 
                     
15  Asbjrn Kousgaard  2008    81  1:00.91        2:08.19   
  Esbjerg Svmmeklub  2:04.45                 
                     
16  Benjamin Thomsen  2008    66  1:04.41        2:16.94   
  DeltaSwim  2:32.43                 
                     
Benjamin Kolding Srensen  2008              DSQ  2 armtag u. vand 
  Vejle Svmmeklub  2:13.77                 
                     
Markus Zou Jensen  2008              DSQ  Ej samt. berr. 50 m 
  Esbjerg Svmmeklub  2:16.51                 
                     
Tobias Mller Jespersen  2009              DSQ  Crawlarm v. start 
  DeltaSwim  2:16.11                 
                     
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Staghj Andersen  2010    120  53.69        1:52.48   
  Esbjerg Svmmeklub  2:00.09                 
                     
Rasmus Neuber  2010    86  57.32        2:05.90   
  Esbjerg Svmmeklub  2:12.34                 
                     
Louie Lindblad  2010    81  59.02        2:08.49   
  Esbjerg Svmmeklub  1:59.70                 
                     
Mikkel Guldager Stougaard  2010    73  1:01.24        2:12.49   
  Esbjerg Svmmeklub  2:13.51                 
                     
Junior Jittipat Nielsen  2012    63  1:07.51        2:19.13   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Valdemar Damgaard  2011    63  1:06.56        2:19.35   
  Svmmeklubben Snderborg  2:34.60                 
                     
Lucas Cheuk Wing Tse  2012    49  1:09.43        2:31.83   
  Esbjerg Svmmeklub  2:20.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kathrine Weide  2004    460  37.80        1:20.78   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.72                 
                     
Natalie Da Silva Jensen  2004    454  39.25        1:21.13   
  Esbjerg Svmmeklub  1:19.81                 
                     
Ida Jacobsen  2005    434  38.84        1:22.31   
  Esbjerg Svmmeklub  1:22.25                 
                     
Astrid Gregersen  2005    375  41.86        1:26.44   
  Esbjerg Svmmeklub  1:27.61                 
                     
Liv Kousgaard  2003    369  40.94        1:26.93   
  Esbjerg Svmmeklub  1:24.08                 
                     
Victoria Klinkby  2004    123  58.34        2:05.20   
  Vejle Svmmeklub  2:15.10                 
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006    541  36.37        1:16.53   
  Esbjerg Svmmeklub  1:18.45                 
                     
Signe Jensen  2007    468  38.63        1:20.28   
  Svmmeklubben Snderborg  1:19.04                 
                     
Clara Kapke  2006    464  38.66        1:20.54   
  Svmmeklubben Snderborg  1:21.13                 
                     
Mille Holmberg  2006    376  42.00        1:26.36   
  Vejle Svmmeklub  1:22.83                 
                     
Laura Worm Glsner  2006    363  41.29        1:27.37   
  Esbjerg Svmmeklub  1:28.71                 
                     
Anna Dora Bernsdorf  2006    354  41.50        1:28.14   
  DeltaSwim  1:31.09                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    330  42.28        1:30.18   
  Vejle Svmmeklub  1:28.04                 
                     
Alista Maslobojeva  2007    312  44.21        1:31.92   
  Vejle Svmmeklub  1:26.10                 
                     
Kira Wolter  2007    291  44.94        1:34.09   
  Vejle Svmmeklub  1:38.30                 
                     
10  Anne Sthr  2008    284  44.63        1:34.79   
  Vejle Svmmeklub  1:34.23                 
                     
11  Line Bach-Henriksen  2007    276  45.34        1:35.71   
  Esbjerg Svmmeklub  1:32.89                 
                     
12  Lrke r Knudsen  2006    255  46.69        1:38.22   
  DeltaSwim  1:41.24                 
                     
13  Andrea Bjerring Pedersen  2007    238  47.70        1:40.52   
  Esbjerg Svmmeklub  1:57.31                 
                     
14  Augusta Dalsgaard  2007    234  48.55        1:41.14   
  Vejle Svmmeklub  1:41.43                 
                     
15  Mikkeline Fugleberg  2007    232  47.98        1:41.36   
  Blvandshuk Svmmeklub  1:49.63                 
                     
16  Anna Emilie Damgaard  2006    230  49.19        1:41.67   
  Svmmeklubben Snderborg  1:41.25                 
                     
17  Clara Bendtsen  2008    226  48.78        1:42.37   
  DeltaSwim  1:45.86                 
                     
18  Karoline Poder Kristensen  2007    219  48.63        1:43.32   
  Vejen Svmmeklub  1:40.40                 
                     
19  Astrid Kortnum  2007    212  49.54        1:44.45   
  Vejle Svmmeklub  1:46.09                 
                     
20  Andrea Kargo  2008    205  50.34        1:45.61   
  Vejen Svmmeklub  1:44.66                 
                     
21  Lotta Trger  2008    204  50.19        1:45.83   
  Svmmeklubben Snderborg  1:47.14                 
                     
22  Sofia Nielsen  2008    196  49.97        1:47.25   
  Vejle Svmmeklub  1:54.10                 
                     
23  Lisbeth Seidler Madsen  2007    192  51.33        1:47.95   
  Vejle Svmmeklub  1:49.97                 
                     
24  Emilia Daa Andersen  2008    186  50.24        1:49.13   
  Vejle Svmmeklub  1:51.65                 
                     
25  Sille Freltoft  2008    185  53.04        1:49.27   
  Vejle Svmmeklub  1:48.13                 
                     
26  Claramilla Kirstan  2008    181  52.46        1:50.17   
  Vejle Svmmeklub  1:50.19                 
                     
27  Adda Henriksen  2006    178  52.31        1:50.72   
  Vejen Svmmeklub  1:51.33                 
                     
28  Maria Mberg Nielsen  2007    178  52.11        1:50.83   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
29  Karla Jger  2008    171  53.57        1:52.32   
  Vejle Svmmeklub  1:49.77                 
                     
30  Ea Gram Mller  2006    166  53.62        1:53.37   
  Vejle Svmmeklub  1:47.92                 
                     
31  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008    165  53.40        1:53.50   
  Vejle Svmmeklub  1:52.45                 
                     
32  Tilde Lindeblad  2006    161  54.04        1:54.45   
  DeltaSwim  1:57.73                 
                     
33  Ayla Elise Ancher  2008    146  56.75        1:58.28   
  DeltaSwim  1:59.17                 
                     
34  Josefine Nielsen  2007    138  58.31        2:00.67   
  Svmmeklubben Grindsted  2:18.54                 
                     
35  Liv K. L. Jensen  2008    136  59.01        2:01.07   
  DeltaSwim  2:05.44                 
                     
36  Ella Garder Dnne  2008    121  57.42        2:05.88   
  Vejen Svmmeklub                   
                     
37  Freja Kjer  2008    88  1:03.08        2:19.71   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Freja Rnsholt  2008              DNS   
  Vejle Svmmeklub  1:59.13                 
                     
Kamma K Bundsgaard  2007              DNS   
  Vejen Svmmeklub  2:05.03                 
                     
Lea H Mammen  2008              DNF   
  Vejle Svmmeklub  2:17.98                 
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Holmberg  2009    228  48.86        1:42.05   
  Vejle Svmmeklub  1:44.14                 
                     
Mille Nrskov Kaltoft  2009    192  51.03        1:48.01   
  Esbjerg Svmmeklub  1:46.80                 
                     
Meiko Nakatani  2010    167  55.55        1:53.11   
  Vejle Svmmeklub  1:58.81                 
                     
Olivia Bkkegrd Svendsen  2009    154  56.07        1:56.12   
  Vejle Svmmeklub  1:59.68                 
                     
Alberte Hansen  2009    148  53.86        1:57.78   
  Esbjerg Svmmeklub  1:59.04                 
                     
Helene Seidler Madsen  2009    135  56.45        2:01.36   
  Vejle Svmmeklub  2:04.86                 
                     
Filuka Lolk Frederiksen  2009    134  59.22        2:01.58   
  Esbjerg Svmmeklub  2:01.70                 
                     
Ida Riddersholm  2009    134  58.93        2:01.65   
  Esbjerg Svmmeklub  2:01.99                 
                     
Svea Arlbjrn  2009    134  57.83        2:01.66   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
10  Evalina Jordt-Edwards  2010    122  58.49        2:05.46   
  Esbjerg Svmmeklub  2:04.70                 
                     
11  Caroline Trolle Pedersen  2009    120  58.95        2:06.28   
  DeltaSwim                   
                     
12  Malou Bjerre  2010    114  59.65        2:08.28   
  Vejle Svmmeklub  2:14.36                 
                     
13  Ann-Maria Malou Windfeld  2009    111  1:01.34        2:09.53   
  Vejle Svmmeklub  2:09.79                 
                     
14  Gry Skou Mortensen  2009    107  1:02.58        2:11.13   
  DeltaSwim                   
                     
15  Marlie Mller Wilstrup  2009    106  1:02.09        2:11.70   
  Vejle Svmmeklub  2:10.52                 
                     
16  Kaya Bull-Srensen  2009    101  1:02.17        2:13.71   
  Vejle Svmmeklub  2:22.35                 
                     
17  Liv Rong Hansen  2010    91  1:04.37        2:18.36   
  Esbjerg Svmmeklub  2:15.57                 
                     
18  Frida Agerskov  2009    89  1:05.76        2:19.20   
  Esbjerg Svmmeklub  2:16.14                 
                     
19  Sofie Fur Lisby  2010    72  1:10.31        2:29.48   
  Esbjerg Svmmeklub  2:33.01                 
                     
20  Elizabeth Garbacenka  2010    56  1:10.73        2:42.52   
  DeltaSwim                   
                     
Bell Mller-Jacobsen  2010              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  2:22.58                 
                     
Gabriele Garbacenka  2009              DNS   
  DeltaSwim  2:03.21                 
                     
Julie Brndum-Lwe  2010              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  2:26.79                 
                     
Nikoline Frederik Axelsen  2010              DSQ  Tyvstart 
  Svmmeklubben Snderborg  2:01.69                 
                     
Signe Sejr Bentsen  2010              DSQ  1 hnd i vend. 50 m 
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 7, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Heeb  2001    213  34.75  1:16.17  2:01.05    2:46.20   
  Esbjerg Svmmeklub  2:43.84                 
                     
 
Lb 7, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    585  27.71  57.85  1:28.43    1:58.78   
  Esbjerg Svmmeklub  1:59.77                 
                     
Mathias Marbk Nielsen  2004    471  28.48  1:00.83  1:34.15    2:07.63   
  Esbjerg Svmmeklub  2:10.46                 
                     
 
Lb 7, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Damborg Thomsen  2005    506  27.94  59.22  1:31.78    2:04.68   
  DeltaSwim  2:05.20                 
                     
Peter Rom Poulsen  2005    429  29.72  1:02.32  1:36.91    2:11.72   
  Errits Gymnastik Og IF  2:12.65                 
                     
Alexander Drachmann  2005    389  30.78  1:04.75  1:40.14    2:16.07   
  Esbjerg Svmmeklub  2:15.31                 
                     
Frederik Mhring Madsen  2007    331  33.65  1:10.91  1:48.53    2:23.62   
  Esbjerg Svmmeklub  2:27.39                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    318  33.21  1:10.52  1:49.49    2:25.47   
  Vejle Svmmeklub  2:19.75                 
                     
Magnus M. Baun-Nielsen  2005    317  33.73  1:11.09  1:49.39    2:25.62   
  Errits Gymnastik Og IF  2:31.97                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006    314  32.69  1:10.35  1:48.69    2:26.16   
  Vejle Svmmeklub  2:18.95                 
                     
Sofus Funder  2005    260  33.89  1:12.14  2:35.57    2:35.57   
  Vejle Svmmeklub  2:18.96                 
                     
Simon Juel  2006    251  36.16  1:17.29  1:58.16    2:37.36   
  Vejle Svmmeklub  2:45.26                 
                     
10  Moritz Hartmann  2007    251  33.73  1:13.39  1:55.11    2:37.45   
  Vejle Svmmeklub  2:32.55                 
                     
11  Phillip Thomsen  2007    221  35.96  1:19.71  2:03.60    2:44.20   
  DeltaSwim  2:46.15                 
                     
12  Christian Christensen  2007    210  38.20  1:22.03  2:07.73    2:47.04   
  Vejle Svmmeklub  3:09.95                 
                     
13  Simon Paschke  2007    178  41.04  1:27.00  2:13.16    2:56.35   
  Esbjerg Svmmeklub  2:53.82                 
                     
14  Marcus Grnholt  2005    178  40.17  1:26.03  2:13.93    2:56.55   
  Vejen Svmmeklub  3:19.04                 
                     
15  Andreas Lang Lassen  2007    162  40.87  1:28.25  2:15.44    3:01.92   
  Vejle Svmmeklub  2:54.86                 
                     
16  Rasmus Thy  2007    149  42.46  1:31.10  2:19.52    3:07.24   
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
17  Jakub Ciarcinski  2007    140  42.17  1:31.15  2:21.88    3:11.37   
  Esbjerg Svmmeklub  3:13.59                 
                     
18  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    138  44.59  1:35.64  2:26.01    3:12.06   
  Vejle Svmmeklub  3:12.04                 
                     
 
Lb 7, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil Schwartz  2008    252  36.51  1:17.30  1:58.37    2:37.32   
  Vejle Svmmeklub  2:45.07                 
                     
Frederik Jrgensen  2008    219  36.59  1:18.37  2:02.26    2:44.80   
  Vejle Svmmeklub  2:49.24                 
                     
Simon Nissum  2008    207  38.41  1:20.97  2:04.92    2:47.97   
  Esbjerg Svmmeklub  2:59.33                 
                     
Simon Christensen  2009    170  41.31  1:28.70  2:15.61    2:59.07   
  Vejle Svmmeklub  2:59.60                 
                     
Oliver Se  2009    166  40.08  1:26.94  2:14.54    3:00.71   
  DeltaSwim  2:53.28                 
                     
Oliver Kuettel  2009    141  46.02  1:35.97  2:26.22    3:10.63   
  Svmmeklubben Snderborg  3:14.51                 
                     
Sebastian Drachmann  2008    126  43.17  1:34.09  2:26.35    3:18.03   
  Esbjerg Svmmeklub  3:15.56                 
                     
Asger Juel  2009    77  51.80  1:52.07  3:52.85    3:52.85   
  Vejle Svmmeklub  3:43.02                 
                     
Benjamin Thomsen  2008    65  56.98  2:02.84  3:10.26    4:06.19   
  DeltaSwim                   
                     
Jeppe Bech Bgedal  2008              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  2:57.77                 
                     
Elias Hylle-Wiig  2008              DSQ  Ingen berring 175v 
  DeltaSwim                   
                     
 
Lb 7, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Staghj Andersen  2010    151  41.00  1:30.51  2:19.71    3:06.27   
  Esbjerg Svmmeklub  3:01.82                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:33 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:59   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 8, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Busk Olesen  2005    537  31.55  1:05.84  1:40.84    2:16.25   
  Esbjerg Svmmeklub  2:16.37                 
                     
Maria Hall  2003    426  33.45  1:10.76  1:48.77    2:27.13   
  Svmmeklubben Grindsted  2:24.38                 
                     
Liv Bendixen  2004    386  34.90  1:13.73  1:54.17    2:32.05   
  Svmmeklubben Grindsted  2:38.57                 
                     
Stephanie de Bruijn  2005    381  34.42  1:13.37  1:54.14    2:32.77   
  Svmmeklubben Grindsted  2:36.67                 
                     
Linda Lundblad  2005    211  39.74  1:26.37  3:05.87    3:05.87   
  Svmmeklubben Grindsted  3:24.05                 
                     
Alberte Faurby  2005              DSQ  Tyvstart 
  Errits Gymnastik Og IF  2:32.06                 
                     
 
Lb 8, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Millie Mller  2007    438  32.38  1:09.28  1:48.04    2:25.77   
  Esbjerg Svmmeklub  2:27.70                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    410  35.22  1:12.91  1:50.99    2:29.00   
  Vejle Svmmeklub  2:22.73                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    395  33.65  1:12.07  1:51.70    2:30.97   
  Vejle Svmmeklub  2:24.36                 
                     
Lrke Jervelund  2007    327  37.15  1:17.76  1:59.29    2:40.67   
  Vejle Svmmeklub  2:35.58                 
                     
Sofie Damm Johansen  2006    320  36.97  1:18.38  2:01.18    2:41.91   
  Svmmeklubben Snderborg  2:36.86                 
                     
Stine Engelbrecht Jensen  2006    320  36.92  1:17.73  2:00.03    2:41.96   
  DeltaSwim  2:47.40                 
                     
Lrke r Knudsen  2006    317  37.27  1:18.39  2:00.98    2:42.38   
  DeltaSwim  2:51.23                 
                     
Anna Emilie Damgaard  2006    300  38.47  1:20.48  2:03.61    2:45.31   
  Svmmeklubben Snderborg  2:47.43                 
                     
Sofie Barack Se  2008    284  38.61  1:22.19  2:06.39    2:48.35   
  Esbjerg Svmmeklub  2:44.04                 
                     
10  Liv Ebel  2006    280  37.78  1:21.32  2:05.45    2:49.14   
  Vejle Svmmeklub  3:05.42                 
                     
11  Gabrielle Haahr Uhd  2007    271  39.61  1:23.04  2:07.72    2:51.01   
  Vejle Svmmeklub  2:44.52                 
                     
12  Mathilde Sofie Karmar  2008    254  38.17  1:24.36  2:11.03    2:54.90   
  Esbjerg Svmmeklub  1:18.90                 
                     
13  Johanne Riber  2008    224  40.96  1:29.03  2:17.88    3:02.38   
  DeltaSwim  3:17.93                 
                     
14  Karla Jger  2008    212  42.05  1:29.05  2:18.21    3:05.66   
  Vejle Svmmeklub  3:11.37                 
                     
15  Anne Srensen  2008    207  40.92  1:28.84  2:18.67    3:07.10   
  Svmmeklubben Grindsted  3:04.79                 
                     
16  Karla Nhr Rixen  2008    201  43.98  1:34.24  2:23.79    3:09.07   
  Vejle Svmmeklub  3:22.70                 
                     
17  Asta Sofia Lauridsen  2008    196  42.11  1:32.66  2:23.01    3:10.39   
  Vejle Svmmeklub  3:16.68                 
                     
18  Naya Davidsen  2008    196  43.83  1:32.89  2:22.70    3:10.48   
  Esbjerg Svmmeklub  3:20.60                 
                     
19  Gabriella L Thoustrup  2008    184  44.27  1:34.66  2:25.51    3:14.63   
  DeltaSwim  3:17.61                 
                     
20  Emilie Jensen  2007    174  42.87  1:34.15  2:27.90    3:18.14   
  Vejen Svmmeklub  3:19.02                 
                     
21  Lisbeth Seidler Madsen  2007    172  45.33  1:36.61  2:29.39    3:19.05   
  Vejle Svmmeklub  3:22.32                 
                     
22  Johanne Falkenby Skytte  2008    166  46.19  1:39.03  2:32.61    3:21.24   
  Esbjerg Svmmeklub  3:38.35                 
                     
23  Emma Vilhelmsen  2007    156  44.16  1:36.71  2:32.41    3:25.69   
  Vejle Svmmeklub  3:35.34                 
                     
24  Ayla Elise Ancher  2008    109  51.94  1:52.93  2:54.59    3:51.80   
  DeltaSwim                   
                     
Mikkeline Fugleberg  2007              DSQ  Tyvstart 
  Blvandshuk Svmmeklub  3:12.65                 
                     
 
Lb 8, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Qvist Jensen  2009    269  38.68  1:24.16  2:10.28    2:51.50   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Asta-Marie Rasmussen  2009    246  40.96  1:26.36  2:13.02    2:56.61   
  Vejle Svmmeklub  2:57.91                 
                     
Dicte Underbjerg  2010    194  41.49  1:31.25  2:24.20    3:11.09   
  Esbjerg Svmmeklub  3:30.28                 
                     
Olivia Holmberg  2009    193  44.63  1:33.65  2:23.23    3:11.61   
  Vejle Svmmeklub  3:16.56                 
                     
Ida Riddersholm  2009    170  44.79  1:36.15  2:29.59    3:19.77   
  Esbjerg Svmmeklub  3:19.68                 
                     
Cecilie Nielsen  2009    138  49.09  1:45.01  2:42.90    3:33.90   
  Svmmeklubben Grindsted  3:43.27                 
                     
Filippa Victoria Pascu  2009    123  50.40  1:49.74  2:48.12    3:42.18   
  Svmmeklubben Grindsted  3:50.34                 
                     
Sofie Emily Clavsen  2009    84  53.55  1:59.14  3:07.24    4:12.22   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Caroline Trolle Pedersen  2009    78  58.47  2:09.57  3:17.07    4:19.24   
  DeltaSwim                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:59 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:30   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Heeb  2001    212          36.53   
  Esbjerg Svmmeklub  33.71                 
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    556          26.51   
  Esbjerg Svmmeklub  27.45                 
Simon Sandal  2003    432          28.83   
  Vejle Svmmeklub  27.97                 
Jeppe Sgaard Rasmussen  2002    384          29.97   
  Errits Gymnastik Og IF  28.80                 
Tobias Svenningsen  2003    375          30.23   
  Esbjerg Svmmeklub  28.80                 
Esben Breum Lau  2003    272          33.63   
  Esbjerg Svmmeklub  33.23                 
Jonas Krammer Knudsen  2003              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  28.15                 
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Majgrd  2005    456          28.32   
  Vejle Svmmeklub  27.87                 
Johan Erdmann Christensen  2005    390          29.83   
  DeltaSwim  30.32                 
Carl Clausen  2005    378          30.14   
  Esbjerg Svmmeklub  29.81                 
Jonas Mathiasen  2006    333          31.45   
  Esbjerg Svmmeklub  31.12                 
Max Venborg Kromann  2005    323          31.75   
  Vejle Svmmeklub  31.89                 
Anders Bank Hansen  2006    323          31.77   
  Vejle Svmmeklub  30.93                 
Boris Gamishev  2007    321          31.81   
  Svmmeklubben Snderborg  31.58                 
Tobias Holt Poulsen  2005    318          31.92   
  Vejle Svmmeklub  31.49                 
Tobias Staghj Andersen  2006    311          32.15   
  Esbjerg Svmmeklub  32.55                 
10  Anton Egholm Husted  2006    302          32.47   
  Esbjerg Svmmeklub  33.98                 
11  Frederik Mhring Madsen  2007    297          32.64   
  Esbjerg Svmmeklub  31.80                 
12  Erik Hauge Srensen  2007    288          33.01   
  Esbjerg Svmmeklub  33.39                 
13  Alexander Drachmann  2005    286          33.07   
  Esbjerg Svmmeklub  32.25                 
14  Moritz Hartmann  2007    283          33.18   
  Vejle Svmmeklub  31.82                 
15  Jacob Timmermand  2006    255          34.35   
  Esbjerg Svmmeklub  33.65                 
16  Christian Pedersen  2007    246          34.78   
  Esbjerg Svmmeklub  34.42                 
17  Martin Christensen  2006    242          34.97   
  Vejle Svmmeklub  36.19                 
18  Asger Nielsen  2005    238          35.14   
  Errits Gymnastik Og IF  32.87                 
19  Gustav Sundstrm  2006    203          37.04   
  Vejle Svmmeklub  38.02                 
20  Villads Isko Pimenta  2007    202          37.10   
  Esbjerg Svmmeklub  37.04                 
21  Malte Neuber  2007    200          37.25   
  Esbjerg Svmmeklub  40.13                 
22  Sigurd Salskov Iversen  2006    198          37.35   
  Esbjerg Svmmeklub  37.53                 
23  Tobias Holt  2006    196          37.50   
  Svmmeklubben Grindsted  37.92                 
24  Terkel Klinkowsky  2007    190          37.90   
  Vejle Svmmeklub  37.01                 
25  Tristan Bjerre  2007    169          39.37   
  Vejle Svmmeklub  39.51                 
26  Niels Bjerrum  2005    155          40.52   
  Svmmeklubben Grindsted  56.39                 
27  Marcus Grnholt  2005    154          40.63   
  Vejen Svmmeklub                   
28  Felix Nielsen  2006    138          42.15   
  Errits Gymnastik Og IF  44.74                 
29  Mikkel Bro Christensen  2007    130          43.03   
  Vejle Svmmeklub  42.28                 
30  Bastian Ladekjr  2007    120          44.18   
  DeltaSwim  42.47                 
31  Sebastian Holt Poulsen  2007    119          44.26   
  Vejle Svmmeklub  46.59                 
32  Ulf K. L. Jensen  2006    116          44.63   
  DeltaSwim  47.34                 
33  Niels Peter E. Srensen  2007    109          45.52   
  Svmmeklubben Grindsted  52.62                 
34  Andreas Lang Lassen  2007    103          46.38   
  Vejle Svmmeklub  42.74                 
35  Jonas Sandal  2007    81          50.38   
  Vejle Svmmeklub  51.95                 
36  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    68          53.19   
  Esbjerg Svmmeklub  52.91                 
Sebastian N Pedersen  2007              DNS   
  Errits Gymnastik Og IF  54.17                 
Frederik Klinkby  2007              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svmmeklub  39.01                 
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Billes Beck  2008    250          34.57   
  Errits Gymnastik Og IF  34.73                 
Frederik Jrgensen  2008    236          35.25   
  Vejle Svmmeklub  35.26                 
Mathias Mller Madsen  2008    224          35.85   
  DeltaSwim  36.66                 
Emil Asger Mller  2009    207          36.84   
  Esbjerg Svmmeklub  38.99                 
Dany Valiu Nielsen  2008    205          36.94   
  DeltaSwim  37.82                 
Nikolai Elgaard  2009    175          38.96   
  Esbjerg Svmmeklub  39.29                 
Toke Kousgaard  2008    166          39.59   
  Esbjerg Svmmeklub  44.38                 
Joakim Kristensen  2008    157          40.38   
  DeltaSwim  39.75                 
Gustav Hansen  2008    145          41.44   
  Vejle Svmmeklub  42.14                 
10  Alexander Breinholt  2008    112          45.11   
  Vejle Svmmeklub  44.30                 
11  Hektor Bjerre  2008    106          46.05   
  Vejle Svmmeklub  43.79                 
12  Mads Emil Schwartz  2008    101          46.71   
  Vejle Svmmeklub  43.91                 
13  Theodor van Den Berg  2008    96          47.57   
  Vejle Svmmeklub  53.16                 
14  Benjamin Kolding Srensen  2008    95          47.77   
  Vejle Svmmeklub  47.84                 
15  Asbjrn Kousgaard  2008    83          49.79   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.30                 
16  Malthe Petersen  2009    75          51.51   
  DeltaSwim                   
17  Markus Zou Jensen  2008    65          54.20   
  Esbjerg Svmmeklub                   
18  Jens Reintoft  2008    61          55.33   
  Vejle Svmmeklub                   
19  Benjamin Thomsen  2008    51          58.60   
  DeltaSwim  1:07.18                 
20  Saleh Ayyach  2009    47          1:00.10   
  Vejle Svmmeklub  1:03.36                 
21  Aksel Fredsholt Svendsen  2009    45          1:01.22   
  Vejen Svmmeklub                   
Tobias Mller Jespersen  2009              DNS   
  DeltaSwim  1:10.17                 
Daniel Schjdt Kristensen  2008              DSQ  Asyn. arm v. 40 m 
  DeltaSwim                   
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Staghj Andersen  2010    87          49.16   
  Esbjerg Svmmeklub  50.35                 
Junior Jittipat Nielsen  2012    70          52.66   
  Esbjerg Svmmeklub                   
Louie Lindblad  2010    60          55.42   
  Esbjerg Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:30 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:33   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jrgensen  2001    476          31.21   
  Esbjerg Svmmeklub  29.30                 
 
Lb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Staghj Andersen  2004    534          30.04   
  Esbjerg Svmmeklub  29.09                 
Ida Jacobsen  2005    516          30.38   
  Esbjerg Svmmeklub  30.10                 
Katrine Bech Poulsen  2004    467          31.41   
  Esbjerg Svmmeklub  31.07                 
Victoria Underbjerg  2004    430          32.28   
  Esbjerg Svmmeklub  31.14                 
Maria Hall  2003    421          32.51   
  Svmmeklubben Grindsted  31.73                 
Astrid Gregersen  2005    314          35.85   
  Esbjerg Svmmeklub  34.93                 
Stephanie de Bruijn  2005    296          36.57   
  Svmmeklubben Grindsted  34.69                 
Alberte Faurby  2005    284          37.09   
  Errits Gymnastik Og IF  35.22                 
Liv Bendixen  2004    265          37.94   
  Svmmeklubben Grindsted  36.91                 
10  Victoria Klinkby  2004    150          45.83   
  Vejle Svmmeklub  46.63                 
11  Nanna W Povlsen  2005    145          46.35   
  Errits Gymnastik Og IF  47.07                 
12  Emily Schjelderup Pedersen  2004    125          48.74   
  Blvandshuk Svmmeklub  48.87                 
 
Lb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Dora Bernsdorf  2006    482          31.09   
  DeltaSwim  30.49                 
Cecilie Baltzer Pedersen  2006    410          32.80   
  Esbjerg Svmmeklub  32.34                 
Ann-Katrine Windfeld  2006    395          33.20   
  Vejle Svmmeklub  31.25                 
Andrea Bjerring Pedersen  2007    331          35.21   
  Esbjerg Svmmeklub  33.08                 
Alma Ehrenreich-Birn  2008    331          35.22   
  Vejle Svmmeklub  35.10                 
Anna Mai Andersen  2006    328          35.33   
  Svmmeklubben Snderborg  36.74                 
Sofie Karlov Nielsen  2007    300          36.38   
  Vejle Svmmeklub  34.08                 
Laura Worm Glsner  2006    294          36.64   
  Esbjerg Svmmeklub  36.87                 
Stine Engelbrecht Jensen  2006    277          37.38   
  DeltaSwim  37.81                 
10  Anne Sthr  2008    264          37.99   
  Vejle Svmmeklub  37.94                 
11  Mathilde Se  2008    251          38.60   
  DeltaSwim  40.96                 
12  Clara Bendtsen  2008    245          38.94   
  DeltaSwim  38.36                 
13  Augusta Dalsgaard  2007    215          40.67   
  Vejle Svmmeklub  40.11                 
14  Kristiane Kathrine Mukasa  2008    215          40.68   
  Blvandshuk Svmmeklub  40.84                 
15  Johanne Riber  2008    210          40.98   
  DeltaSwim  40.54                 
16  Kira Wolter  2007    193          42.17   
  Vejle Svmmeklub  45.56                 
16  Tilde Lindeblad  2006    193          42.17   
  DeltaSwim  38.70                 
18  Lea Timmermand  2008    186          42.64   
  Esbjerg Svmmeklub  44.50                 
19  Astrid Hansen  2006    186          42.65   
  Vejle Svmmeklub  45.02                 
20  Lotta Trger  2008    185          42.74   
  Svmmeklubben Snderborg  40.72                 
21  Adda Henriksen  2006    179          43.24   
  Vejen Svmmeklub  44.39                 
22  Ea Gram Mller  2006    175          43.51   
  Vejle Svmmeklub  40.65                 
23  Emilia Daa Andersen  2008    164          44.46   
  Vejle Svmmeklub  42.40                 
24  Andrea Kargo  2008    163          44.59   
  Vejen Svmmeklub  44.55                 
25  Karoline Poder Kristensen  2007    161          44.75   
  Vejen Svmmeklub  47.12                 
26  Cathrine Boisen  2008    158          45.03   
  Esbjerg Svmmeklub  56.34                 
27  Astrid Hartmann  2008    142          46.64   
  Vejle Svmmeklub  43.07                 
28  Mikkeline Fugleberg  2007    141          46.80   
  Blvandshuk Svmmeklub  46.53                 
29  Claramilla Kirstan  2008    139          47.02   
  Vejle Svmmeklub  46.34                 
30  Johanne Falkenby Skytte  2008    121          49.21   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.70                 
31  Emma Vilhelmsen  2007    104          51.77   
  Vejle Svmmeklub                   
32  Asta Sofia Lauridsen  2008    101          52.21   
  Vejle Svmmeklub  1:01.16                 
33  Liv K. L. Jensen  2008    66          1:00.03   
  DeltaSwim  1:00.73                 
34  Lea H Mammen  2008    49          1:06.30   
  Vejle Svmmeklub  1:03.83                 
Freja Rnsholt  2008              DNS   
  Vejle Svmmeklub                   
Kamma K Bundsgaard  2007              DNS   
  Vejen Svmmeklub                   
Freja Kjer  2008              DSQ  Asynk. arm v. 25 m 
  Vejle Svmmeklub                   
 
Lb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Qvist Jensen  2009    202          41.52   
  Vejle Svmmeklub  38.01                 
Alberte Knudsen  2009    152          45.62   
  Vejle Svmmeklub  46.59                 
Mille Nrskov Kaltoft  2009    142          46.65   
  Esbjerg Svmmeklub  58.82                 
Helene Seidler Madsen  2009    115          50.10   
  Vejle Svmmeklub  54.71                 
Mie Bech Bgedal  2010    112          50.49   
  Esbjerg Svmmeklub  55.00                 
Alberte Hansen  2009    111          50.62   
  Esbjerg Svmmeklub                   
Svea Arlbjrn  2009    100          52.39   
  Vejle Svmmeklub  50.40                 
Marlie Mller Wilstrup  2009    98          52.87   
  Vejle Svmmeklub                   
Meiko Nakatani  2010    89          54.53   
  Vejle Svmmeklub  52.57                 
10  Camilla H Graversen  2010    87          54.91   
  Vejle Svmmeklub                   
11  Filuka Lolk Frederiksen  2009    84          55.58   
  Esbjerg Svmmeklub  54.04                 
12  Nikoline Frederik Axelsen  2010    78          56.83   
  Svmmeklubben Snderborg  51.70                 
13  Xenia Vissing Sig  2009    75          57.59   
  DeltaSwim  1:06.74                 
14  Ann-Maria Malou Windfeld  2009    68          59.56   
  Vejle Svmmeklub  53.75                 
15  Sofie Jerlv  2009    40          1:10.71   
  DeltaSwim  1:15.44                 
Bell Mller-Jacobsen  2010              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub                   
Evalina Jordt-Edwards  2010              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub                   
Elizabeth Garbacenka  2010              DSQ  Ej synk. ben 25 m 
  DeltaSwim                   
Frida Agerskov  2009              DSQ  Asynk. arm v. 40 m 
  Esbjerg Svmmeklub                   
Rishika Shankarganesh  2009              DSQ  Asynk. arm v. 40 m 
  Svmmeklubben Snderborg                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:33 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 11, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Rom Poulsen  2005    335  36.28  1:15.01  1:54.58    2:31.98   
  Errits Gymnastik Og IF  2:33.78                 
                     
Anton Egholm Husted  2006    297  37.77  1:17.25  1:58.10    2:38.20   
  Esbjerg Svmmeklub  2:49.52                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    284  38.73  1:20.54  2:01.16    2:40.58   
  Vejle Svmmeklub  3:11.16                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006    279  38.13  1:19.03  2:00.66    2:41.58   
  Vejle Svmmeklub  2:33.59                 
                     
Magnus M. Baun-Nielsen  2005    248  39.66  1:21.83  2:05.29    2:47.92   
  Errits Gymnastik Og IF  2:49.42                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    222  41.40  1:25.89  2:10.28    2:54.36   
  Vejle Svmmeklub  2:49.48                 
                     
Martin Christensen  2006    218  41.36  1:26.65  2:11.70    2:55.43   
  Vejle Svmmeklub  3:06.65                 
                     
Simon Juel  2006    202  43.52  1:28.76  2:14.55    2:59.88   
  Vejle Svmmeklub  3:00.87                 
                     
Toke Gormsen  2006    184  46.57  1:35.36  2:22.72    3:05.43   
  Vejen Svmmeklub                   
                     
10  Tristan Bjerre  2007    174  45.18  1:34.43  2:22.75    3:08.85   
  Vejle Svmmeklub  3:04.35                 
                     
11  Noah Hier  2006    147  47.35  2:31.53  3:19.79    3:19.79   
  Vejen Svmmeklub                   
                     
Nicolas Duvander  2005              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  2:28.97                 
                     
 
Lb 11, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Hgensen  2008    183  43.81  1:31.41  2:19.74    3:06.05   
  Esbjerg Svmmeklub  3:04.43                 
                     
Hektor Bjerre  2008    156  48.04  1:39.01  2:30.38    3:16.22   
  Vejle Svmmeklub  3:24.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:14   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 12, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina M. Glargaard  2004    504  36.54  1:14.86  1:52.48    2:29.77   
  Esbjerg Svmmeklub  2:28.10                 
                     
Mathilde Hedekr Mischorr  2005    470  36.69  1:15.33  1:54.81    2:33.31   
  Esbjerg Svmmeklub  2:37.61                 
                     
Emily Schjelderup Pedersen  2004    163  52.67  1:49.31  2:45.61    3:37.96   
  Blvandshuk Svmmeklub  3:39.14                 
                     
 
Lb 12, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006    565  34.19  1:10.28  1:47.43    2:24.17   
  Svmmeklubben Snderborg  2:20.33                 
                     
Emilie hlenschlger  2006    423  37.70  1:17.74  1:58.41    2:38.74   
  Esbjerg Svmmeklub  2:39.85                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    387  39.17  1:20.42  2:02.14    2:43.58   
  Vejle Svmmeklub  2:40.03                 
                     
Nora Gombos  2006    372  39.85  1:21.75  2:04.06    2:45.78   
  Svmmeklubben Snderborg  2:51.48                 
                     
Julie Guldmann Mller  2007    327  40.56  1:25.14  2:09.84    2:53.05   
  Vejle Svmmeklub  2:49.11                 
                     
Mille Holmberg  2006    317  41.97  1:26.26  2:10.98    2:54.68   
  Vejle Svmmeklub  2:45.13                 
                     
Astrid Kortnum  2007    302  42.23  1:27.30  2:13.43    2:57.71   
  Vejle Svmmeklub  3:09.02                 
                     
Alberte Andersen  2008    299  41.96  1:27.60  2:15.26    2:58.28   
  Vejle Svmmeklub  3:09.32                 
                     
Anne Sthr  2008    294  44.01  1:29.57  2:15.60    2:59.27   
  Vejle Svmmeklub  3:05.58                 
                     
10  Astrid Hansen  2006    276  43.09  1:29.58  2:16.60    3:02.96   
  Vejle Svmmeklub  3:11.95                 
                     
11  Maria Mberg Nielsen  2007    237  45.35  1:35.37  2:25.92    3:12.57   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
12  Adda Henriksen  2006    231  1:37.09  2:27.54  3:14.09    3:14.09   
  Vejen Svmmeklub                   
                     
13  Sofie Barack Se  2008    230  45.67  1:36.01  2:25.45    3:14.38   
  Esbjerg Svmmeklub  3:16.52                 
                     
14  Josefine Nielsen  2007    170  50.77  1:46.97  2:43.10    3:34.94   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
15  Emilie Jensen  2007    141  50.81  1:51.75  2:51.79    3:49.05   
  Vejen Svmmeklub  3:20.23                 
                     
16  Liv K. L. Jensen  2008    124  1:59.52  3:00.69  3:59.01    3:59.01   
  DeltaSwim                   
                     
17  Signe Sgaard  2007    118  57.46  1:59.52  3:04.29    4:02.50   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
Lrke Jervelund  2007              DNS   
  Vejle Svmmeklub  2:48.71                 
                     
Karla Nhr Rixen  2008              DSQ  Efb. v. 175 m 
  Vejle Svmmeklub  3:23.65                 
                     
 
Lb 12, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Knudsen  2009    188  49.53  1:43.47  2:37.33    3:27.83   
  Vejle Svmmeklub  3:17.95                 
                     
Olivia Holmberg  2009    183  51.03  1:44.72  2:38.24    3:29.71   
  Vejle Svmmeklub  3:36.53                 
                     
Ann-Maria Malou Windfeld  2009    150  53.95  1:51.54  2:50.22    3:44.02   
  Vejle Svmmeklub  3:54.62                 
                     
Malou Bjerre  2010    127  58.15  1:58.83  3:01.05    3:57.12   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Camilla H Graversen  2010              DNS   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Kaya Bull-Srensen  2009              DSQ  Efb. v. 75 m 
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Sofie Emily Clavsen  2009              DSQ  Efb. v. 25 m 
  Vejle Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:14 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Heeb  2001              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  1:10.16                 
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Marbk Nielsen  2004    505  27.12        56.41   
  Esbjerg Svmmeklub  56.26                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004    405  29.38        1:00.71   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.46                 
                     
Jonas Krammer Knudsen  2003              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  56.81                 
                     
Esben Breum Lau  2003              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svmmeklub  1:03.92                 
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Damborg Thomsen  2005    521  27.16        55.84   
  DeltaSwim  56.84                 
                     
Silas kerlind  2005    424  28.45        59.78   
  Svmmeklubben Snderborg  1:00.27                 
                     
Peter Rom Poulsen  2005    418  29.27        1:00.08   
  Errits Gymnastik Og IF  59.46                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    418  29.23        1:00.10   
  DeltaSwim  58.83                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    392  29.81        1:01.40   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.35                 
                     
Alexander Drachmann  2005    363  30.48        1:02.95   
  Esbjerg Svmmeklub  1:02.88                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    357  30.71        1:03.32   
  Vejle Svmmeklub  1:10.51                 
                     
Sofus Funder  2005    331  31.13        1:04.95   
  Vejle Svmmeklub  1:02.38                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    329  30.82        1:05.08   
  Vejle Svmmeklub  1:03.56                 
                     
10  Frederik Mhring Madsen  2007    313  32.11        1:06.15   
  Esbjerg Svmmeklub  1:10.22                 
                     
11  Christian Pedersen  2007    310  31.53        1:06.36   
  Esbjerg Svmmeklub  1:10.07                 
                     
12  Oskar Foss  2006    304  31.94        1:06.80   
  Esbjerg Svmmeklub  1:07.10                 
                     
13  Moritz Hartmann  2007    297  32.05        1:07.32   
  Vejle Svmmeklub  1:08.81                 
                     
14  Malte Neuber  2007    281  32.41        1:08.61   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.73                 
                     
15  Sigurd Salskov Iversen  2006    272  33.66        1:09.34   
  Esbjerg Svmmeklub  1:08.43                 
                     
16  Tobias Holt  2006    260  32.69        1:10.35   
  Svmmeklubben Grindsted  1:09.85                 
                     
17  Toke stergaard Pedersen  2007    259  33.41        1:10.43   
  Vejle Svmmeklub  1:05.87                 
                     
18  Malte Riegels-Jakobsen  2006    245  34.56        1:11.81   
  Esbjerg Svmmeklub  1:13.02                 
                     
19  Gustav Sundstrm  2006    240  34.09        1:12.30   
  Vejle Svmmeklub  1:21.54                 
                     
20  Frederik Klinkby  2007    226  35.98        1:13.70   
  Vejle Svmmeklub  1:19.82                 
                     
21  Christian Christensen  2007    223  35.49        1:14.05   
  Vejle Svmmeklub  1:18.12                 
                     
22  Felix Nielsen  2006    215  35.40        1:15.01   
  Errits Gymnastik Og IF  1:19.17                 
                     
23  Toke Gormsen  2006    207  38.20        1:15.88   
  Vejen Svmmeklub  1:17.18                 
                     
24  Villads Isko Pimenta  2007    207  37.39        1:15.90   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.94                 
                     
25  Phillip Thomsen  2007    206  37.76        1:16.08   
  DeltaSwim  1:15.73                 
                     
26  Mikkel Bro Christensen  2007    202  36.42        1:16.56   
  Vejle Svmmeklub  1:45.45                 
                     
27  Bastian Ladekjr  2007    177  38.02        1:20.02   
  DeltaSwim  1:20.03                 
                     
28  Ulf K. L. Jensen  2006    176  37.83        1:20.16   
  DeltaSwim  1:20.44                 
                     
29  Simon Paschke  2007    171  39.10        1:20.95   
  Esbjerg Svmmeklub  1:20.76                 
                     
30  Andreas Lang Lassen  2007    136  40.03        1:27.30   
  Vejle Svmmeklub  1:20.61                 
                     
31  Jakub Ciarcinski  2007    134  41.13        1:27.77   
  Esbjerg Svmmeklub  1:29.54                 
                     
32  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    117  42.28        1:31.68   
  Vejle Svmmeklub  1:26.76                 
                     
Sebastian N Pedersen  2007              DNS   
  Errits Gymnastik Og IF  1:38.39                 
                     
Rasmus Thy  2007              DSQ  Tyvstart 
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Mller Madsen  2008    249  34.40        1:11.40   
  DeltaSwim  1:11.76                 
                     
Frederik Billes Beck  2008    242  34.32        1:12.10   
  Errits Gymnastik Og IF  1:09.19                 
                     
Dany Valiu Nielsen  2008    220  35.52        1:14.41   
  DeltaSwim  1:13.84                 
                     
Simon Nissum  2008    200  36.89        1:16.79   
  Esbjerg Svmmeklub  1:22.09                 
                     
Oscar Hgensen  2008    195  36.78        1:17.39   
  Esbjerg Svmmeklub  1:18.89                 
                     
Nikolai Elgaard  2009    190  38.09        1:18.07   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.18                 
                     
Gustav Hansen  2008    182  38.91        1:19.25   
  Vejle Svmmeklub  1:21.62                 
                     
Toke Kousgaard  2008    181  37.76        1:19.41   
  Esbjerg Svmmeklub  1:23.04                 
                     
Alexander Breinholt  2008    143  42.12        1:25.85   
  Vejle Svmmeklub  1:25.13                 
                     
10  Theodor van Den Berg  2008    142  41.51        1:25.98   
  Vejle Svmmeklub  1:24.04                 
                     
11  Sebastian Drachmann  2008    142  40.66        1:26.01   
  Esbjerg Svmmeklub  1:31.69                 
                     
12  Emil Asger Mller  2009    142  41.62        1:26.09   
  Esbjerg Svmmeklub  1:28.97                 
                     
13  Oliver Kuettel  2009    126  42.27        1:29.52   
  Svmmeklubben Snderborg  1:28.10                 
                     
14  Berthram Byskov  2009    123  40.99        1:30.31   
  DeltaSwim  1:29.11                 
                     
15  Asbjrn Kousgaard  2008    122  43.28        1:30.43   
  Esbjerg Svmmeklub  1:36.78                 
                     
16  Benjamin Kolding Srensen  2008    106  44.18        1:34.95   
  Vejle Svmmeklub  1:45.98                 
                     
17  Markus Zou Jensen  2008    99  46.08        1:37.13   
  Esbjerg Svmmeklub  1:40.98                 
                     
18  Saleh Ayyach  2009    94  44.28        1:38.71   
  Vejle Svmmeklub  1:36.92                 
                     
19  Jonas Liholm  2008    92  46.38        1:39.35   
  Esbjerg Svmmeklub  1:40.88                 
                     
20  Gustav Dalmose Henriksen  2008    79  47.58        1:44.34   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
21  Asger Juel  2009    72  50.08        1:47.84   
  Vejle Svmmeklub  1:43.91                 
                     
22  Nicolai Pedersen  2009    68  49.61        1:49.89   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
23  Iulian Cigoreanu  2008    67  50.36        1:50.38   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
24  Daniel Schjdt Kristensen  2008    64  52.40        1:51.90   
  DeltaSwim                   
                     
25  Elias Hylle-Wiig  2008    62  54.84        1:53.23   
  DeltaSwim  1:51.11                 
                     
26  Aksel Fredsholt Svendsen  2009    59  54.27        1:54.94   
  Vejen Svmmeklub                   
                     
Jeppe Bech Bgedal  2008              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  1:22.35                 
                     
Malthe Petersen  2009              DNS   
  DeltaSwim                   
                     
Tobias Mller Jespersen  2009              DNS   
  DeltaSwim  2:01.64                 
                     
Jens Reintoft  2008              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svmmeklub  1:49.24                 
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Staghj Andersen  2010    144  40.17        1:25.67   
  Esbjerg Svmmeklub  1:27.80                 
                     
Rasmus Neuber  2010    113  41.27        1:32.69   
  Esbjerg Svmmeklub  1:42.79                 
                     
Louie Lindblad  2010    103  44.80        1:35.78   
  Esbjerg Svmmeklub  1:38.44                 
                     
Mikkel Guldager Stougaard  2010    94  47.16        1:38.55   
  Esbjerg Svmmeklub  1:50.00                 
                     
Junior Jittipat Nielsen  2012    81  49.93        1:43.45   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Lucas Cheuk Wing Tse  2012    46  57.44        2:04.94   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
David Beck Poulsen  2010    35  1:03.33        2:16.27   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
Valdemar Damgaard  2011    35  1:02.59        2:17.06   
  Svmmeklubben Snderborg  2:35.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:36 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:05   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 14, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jrgensen  2001    423  31.82        1:07.79   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.40                 
                     
 
Lb 14, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    554  29.60        1:01.97   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.82