2021-11-28   19:37:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turnering 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

22-02-2020

Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 3    Udskriftsdato  22 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 februar 2020         
 
 
Lb 17, 4x100m IM Medley Mix, Finaler rg. 0-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m      Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
K-Bronze 2.1  2005              4:41.93   
  Esbjerg Svmmeklub  4:33.81                 
  Carl Clausen  2005      31.26  1:08.75      1:08.75   
  Karl Heeb  2005      34.41  1:11.55      2:20.30   
  Sofie A. Wolf  2006      30.67  1:07.77      3:28.07   
  Millie Mller  2007      33.37  1:13.86      4:41.93   
                     
Esv Mix 1  2005              4:48.56   
  Vejle Svmmeklub  5:13.01                 
  Thor Majgrd  2005      30.29  1:05.74      1:05.74   
  Max Venborg Kromann  2005      31.94  1:13.07      2:18.81   
  Sophia Jochumsen  2006      35.47  1:15.91      3:34.72   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      34.29  1:13.84      4:48.56   
                     
Delta Devils  2005              4:52.47   
  DeltaSwim  4:47.74                 
  Christian Damborg Thomsen  2005      28.44  1:03.92      1:03.92   
  Mikkel Holme Madsen  2005      30.57  1:07.11      2:11.03   
  Anna Dora Bernsdorf  2006      34.96  1:55.08      4:06.11   
  Stine Engelbrecht Jensen  2006      46.36  46.36      4:52.47   
                     
Egif Power  1999              5:03.68   
  Errits Gymnastik Og IF  4:48.99                 
  Cathrine Skau Hansen  1999      36.40  1:18.65      1:18.65   
  Peter Rom Poulsen  2005      32.58  1:10.32      2:28.97   
  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002      32.13  1:11.76      3:40.73   
  Alberte Faurby  2005      38.45  1:22.95      5:03.68   
                     
Esv Mix 2  2005              5:08.68   
  Vejle Svmmeklub  5:24.24                 
  Tobias Holt Poulsen  2005      34.71  1:14.60      1:14.60   
  Anders Bank Hansen  2006      34.23  1:14.10      2:28.70   
  Mille Holmberg  2006      37.88  1:18.67      3:47.37   
  Sofie Karlov Nielsen  2007      38.11  1:21.31      5:08.68   
                     
Esbjerg Sprint Team  2001              5:16.18   
  Esbjerg Svmmeklub  5:05.47                 
  Villads Isko Pimenta  2007      40.19  1:27.13      1:27.13   
  Astrid Gregersen  2005      37.09  1:19.04      2:46.17   
  Emma Jrgensen  2001      35.69  1:21.80      4:07.97   
  Lasse Metz Mondrup  2004      32.72  1:08.21      5:16.18   
                     
Esv Mix 3  2005              5:22.64   
  Vejle Svmmeklub  5:23.67                 
  Malthe Elias Wolgast  2006      34.50  1:14.54      1:14.54   
  Sofus Funder  2005      34.76  1:13.84      2:28.38   
  Julie Guldmann Mller  2007      38.69  1:25.70      3:54.08   
  Kira Wolter  2007      41.73  1:28.56      5:22.64   
                     
Esv Mix 4  2006              5:27.81   
  Vejle Svmmeklub  5:30.03                 
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      34.35  1:14.39      1:14.39   
  Martin Christensen  2006      36.63  1:16.23      2:30.62   
  Augusta Dalsgaard  2007      41.71  1:28.29      3:58.91   
  Gabrielle Haahr Uhd  2007      41.51  1:28.90      5:27.81   
                     
Delta Destroyers  2005              5:28.47   
  DeltaSwim  5:51.95                 
  Johan Erdmann Christensen  2005      31.41  1:08.77      1:08.77   
  Mathias Mller Madsen  2008      37.84  1:24.93      2:33.70   
  Lrke r Knudsen  2006      40.73  1:26.63      4:00.33   
  Mathilde Se  2008      37.81  1:28.14      5:28.47   
                     
10  Grindsted Mix  2003              5:30.71   
  Svmmeklubben Grindsted                   
  Maria Hall  2003      36.56  1:18.33      1:18.33   
  Stephanie de Bruijn  2005      35.16  1:19.76      2:38.09   
  Tobias Holt  2006      39.39  1:26.05      4:04.14   
  Niels Bjerrum  2005      41.71  1:26.57      5:30.71   
                     
11  Vejen Mix 1  2005              6:03.03   
  Vejen Svmmeklub  6:17.77                 
  Andrea Kargo  2008      44.37  1:33.99      1:33.99   
  Karoline Poder Kristensen  2007      41.70  1:28.67      3:02.66   
  Noah Hier  2006      44.33  1:33.87      4:36.53   
  Marcus Grnholt  2005      42.72  1:26.50      6:03.03   
                     
12  Delta Dragons  2006              6:04.66   
  DeltaSwim  6:02.08                 
  Joakim Kristensen  2008      40.81  1:30.77      1:30.77   
  Dany Valiu Nielsen  2008      41.45  1:26.34      2:57.11   
  Clara Bendtsen  2008      42.66  1:32.93      4:30.04   
  Tilde Lindeblad  2006      40.58  1:34.62      6:04.66   
                     
13  Egif Power 2  2005              6:07.56   
  Errits Gymnastik Og IF                   
  Nanna W Povlsen  2005      45.65  1:37.08      1:37.08   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005      36.79  1:18.98      2:56.06   
  Asger Nielsen  2005      37.12  1:20.31      4:16.37   
  Esther Korsholm  2008      52.58  1:51.19      6:07.56   
                     
14  Delta Drama  2007              6:22.19   
  DeltaSwim  6:27.02                 
  Oliver Se  2009      41.96  1:33.75      1:33.75   
  Bastian Ladekjr  2007      41.12  1:31.19      3:04.94   
  Johanne Riber  2008      43.88  1:34.18      4:39.12   
  Gabriella L Thoustrup  2008      46.93  1:43.07      6:22.19   
                     
Delta Darlings  2008              DNS   
  DeltaSwim                   
  Benjamin Thomsen  2008                 
  Tobias Mller Jespersen  2009                 
  Gry Skou Mortensen  2009                 
  Xenia Vissing Sig  2009              DNS   
                     
Delta Delfiner  2008              DSQ  Asynk. ben 60 m 
  DeltaSwim                   
  Berthram Byskov  2009      47.11  1:43.04      1:43.04   
                     
Esbjerg Bronze 1 Team  2007              DSQ  Afslut mave 50 m 
  Esbjerg Svmmeklub  6:17.25                 
  Lea Timmermand  2008      43.19  1:36.30      1:36.30   
                     
K-Bronze 2.2  2005              DSQ  Afslut maven 50 m 
  Esbjerg Svmmeklub  4:45.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner