Results for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:07.85 08-04-2017 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 30-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 09-07-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 674 | 32.48 | 1:09.44 | 1:47.07 | 2:24.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.31 | |||||||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | 668 | 32.85 | 1:09.69 | 1:47.56 | 2:24.85 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:18.23 | |||||||||
3 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 598 | 34.18 | 1:12.49 | 1:51.57 | 2:30.32 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:22.30 | |||||||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 573 | 34.77 | 1:13.75 | 1:52.78 | 2:32.50 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:27.19 | |||||||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | 552 | 35.32 | 1:14.53 | 1:54.60 | 2:34.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.36 | |||||||||
6 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 537 | 35.61 | 1:16.20 | 1:55.93 | 2:35.78 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:32.75 | |||||||||
7 | Carl Terp Larsen | 2001 | 528 | 35.06 | 1:14.94 | 1:55.22 | 2:36.65 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:30.42 | |||||||||
8 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 496 | 36.12 | 1:16.11 | 1:57.17 | 2:40.02 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:35.75 | |||||||||
9 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 491 | 35.57 | 1:16.92 | 1:58.56 | 2:40.48 | |||
Greve Svømmeklub | 2:36.35 | |||||||||
10 | Alfred Hausting Balslev Jørgensen | 2004 | 487 | 36.93 | 1:18.05 | 2:00.06 | 2:40.94 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:38.64 | |||||||||
11 | Oliver Lystlund | 2003 | 485 | 36.70 | 1:18.12 | 2:00.39 | 2:41.19 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:29.47 | |||||||||
12 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 475 | 36.50 | 1:17.54 | 1:59.93 | 2:42.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.74 | |||||||||
13 | Julian Birch | 2004 | 459 | 37.31 | 1:18.39 | 2:01.73 | 2:44.15 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:38.16 | |||||||||
14 | Gustav Nissen | 2001 | 453 | 37.08 | 1:19.04 | 2:01.83 | 2:44.83 | |||
Næstved IF | 2:29.36 | |||||||||
15 | Philip H. Christensen | 2004 | 426 | 36.27 | 1:18.66 | 2:03.16 | 2:48.25 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.75 | |||||||||
16 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 417 | 37.32 | 1:20.57 | 2:04.52 | 2:49.46 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:48.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:29 |