2020-05-25   19:13:28
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for ōst Junior/Senior Langbane 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat LÝb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ōst JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  29 februar 2020   
  Stśvne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  08:40   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  28 februar 2020         
 
 
LÝb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.93 27-07-2009 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.93 27-07-2009 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 10-07-2013 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    668          25.47  Deltager ikke i finalen 
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.81                 
Frederik Riedel Lentz  2001    643          25.79   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  24.95                 
Oliver Jacobsen  1997    629          25.98   
  Hvidovre SvÝmmeklub  25.38                 
Sebastian Tullberg  2000    627          26.01   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  24.76                 
Alexander Tullberg  2003    603          26.36   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  26.07                 
Kasper Bonnichsen  2002    603          26.36   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  25.38                 
Magnus LÝhr  2001    594          26.48   
  Nśstved IF  26.52                 
Antoine Montier  1993    591          26.53   
  VAT Copenhagen-MK31  25.87                 
Oliver Thor SÝrensen  2000    571          26.84   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  25.93                 
10  Villads Bomholt Larsen  2001    563          26.96  Deltager ikke i finalen 
  HelsingÝr SvÝmmeklub  26.17                 
11  William Textor Broch  2001    562          26.98   
  Lyngby SvÝmmeklub  26.40                 
12  Emil KayerÝd-Rasmussen  2002    560          27.01   
  Lyngby SvÝmmeklub  26.88                 
13  Rasmus Steenberg  2000    559          27.02  Deltager ikke i finalen 
  HÝrsholm SvÝmmeforening  26.71                 
14  Gustav Friberg  1997    558          27.04  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim BirkerÝd  27.04                 
14  Joakim BrÝnnum  1997    558          27.04   
  Sigma Swim AllerÝd  26.20                 
16  Carl Kirchhoff  2002    556          27.07   
  HillerÝd SvÝmmeklub  27.08                 
17  Christoffer Weiss  2002    555          27.09   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  26.88                 
18  Daniel Berg Wenk  2000    548          27.20   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  26.87                 
18  Mads Tornow Rasmussen  2000    548          27.20   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  26.13                 
20  Elias Noe  2004    548          27.21  Deltager ikke i finalen 
  Holbśk SvÝmme Klub  26.99                 
21  Rasmus Danielsen  2001    544          27.28  Deltager ikke i finalen 
  KÝge SvÝmmeklub  26.63                 
22  Theodor L Munch-Jensen  2002    541          27.32   
  SolrÝd SvÝmmeklub  27.13                 
23  David Arneskov  2002    541          27.33   
  Holbśk SvÝmme Klub  26.91                 
24  Lars Thor SÝrensen  1999    540          27.34   
  Vest-BrÝndby  26.28                 
25  Oscar Isberg  2004    537          27.39   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  27.13                 
26  Casper MÝrkhÝj Hartington  2002    536          27.40   
  SolrÝd SvÝmmeklub  26.69                 
27  Mikkel S. Hansen  2000    532          27.47   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  27.05                 
28  Mads Steen Petersen  1997    531          27.49   
  Helsinge SvÝmmeklub  27.12                 
29  August Ryom  2002    528          27.54   
  KÝge SvÝmmeklub  26.98                 
30  Niels Ottosen  1998    527          27.56   
  Holbśk SvÝmme Klub  27.16                 
31  Mikkel Gummer  2002    526          27.58   
  Greve SvÝmmeklub  28.09                 
32  Emil Steenberg  2002    525          27.60   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  28.02                 
33  Mikkel Hjelm  2003    519          27.70   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  27.30                 
34  William Kristensen  2003    517          27.74   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  27.91                 
35  Gustav HaugŚrd Hansen  2002    516          27.76   
  Hvidovre SvÝmmeklub  26.86                 
35  Rasmus Hatting Petersen  2002    516          27.76   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.16                 
37  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002    511          27.85   
  Vest-BrÝndby  27.57                 
38  Frederik Emil Bśkgaard  2002    509          27.88   
  Vest-BrÝndby  27.15                 
39  Lars Reber Knudsen  2003    507          27.92   
  Farum SvÝmmeklub  27.50                 
40  Noah Bred  2003    506          27.93   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  27.95                 
41  Leo Badaker  2002    505          27.95   
  Gentofte SvÝmme Klub  27.35                 
42  Lucas Kaavť  2004    505          27.96   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  27.94                 
43  William ōlshÝj  2004    503          27.99   
  Sigma Swim BirkerÝd  28.10                 
44  Nicklas Andersen  2001    502          28.02   
  Helsinge SvÝmmeklub  27.12                 
45  Joshua P. Sidebotham  2003    498          28.08   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  27.78                 
46  Jakob Schmidt  1999    496          28.13   
  Holbśk SvÝmme Klub  27.08                 
47  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    491          28.21   
  Gentofte SvÝmme Klub  28.97                 
48  Asger Vśver Hartvig  2002    491          28.22   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  27.40                 
49  Martin Vennick HaugbÝlle  2001    486          28.32   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  27.20                 
49  Thorvald Bomholt Larsen  2003    486          28.32  Deltager ikke i finalen 
  HelsingÝr SvÝmmeklub  27.62                 
51  Mikkel JÝrgensen  2003    480          28.43   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.52                 
52  Mathias Toft NÝrskov  2003    476          28.51   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  28.78                 
53  Tobias Gammelvind  2004    474          28.55   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  27.99                 
54  Peter Vinge-Maigaard  2003    472          28.60   
  Vallensbśk IF Af 1939  28.06                 
55  Viktor NysÝe Rehling  2001    469          28.66   
  Farum SvÝmmeklub  27.95                 
56  Lucas Emil Christensen  2003    467          28.69   
  Sigma Swim AllerÝd  28.10                 
57  Daniel BornhÝft Nielsen  2004    465          28.74   
  Vest-BrÝndby  28.43                 
58  Emre Emil TÝmmerby KiliÁ  2004    455          28.94   
  Ringsted SvÝmme Klub  29.25                 
59  Bertram GrÝn Brandelev  2004    454          28.97   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  28.55                 
60  Asger Johansen  2003    451          29.03   
  Glostrup SvÝmmeklub  27.93                 
61  Rasmus Pedersen  2000    450          29.05   
  SvÝmmeklubben SHS Stevns  28.73                 
62  Alfred Hausting Balslev JÝrgensen  2004    449          29.08   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  29.32                 
63  Andreas Stampe Dalgaard  2004    442          29.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.04                 
64  Kasper Thorn  2004    442          29.23   
  Lyngby SvÝmmeklub  28.98                 
65  Magnus Aasberg  2001    441          29.24   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  28.31                 
66  Frederik Kongstad Hansen  2001    435          29.37   
  Haslev SvÝmmeklub  28.87                 
66  Magnus Bśklund Thygesen  2003    435          29.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  28.45                 
68  Villads Brasch Jensen  2004    435          29.38   
  Greve SvÝmmeklub  29.79                 
69  Frederik Taubert LÝgager  2004    431          29.48   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  29.64                 
70  Anders K. Kortegaard  2004    428          29.54   
  A6 JGI-Swim  29.07                 
71  Harald Franck  2003    425          29.60   
  Nśstved IF  28.73                 
72  Oliver Schultz  2004    422          29.68   
  KÝge SvÝmmeklub  29.29                 
73  Emil Stenholt RÝpke  2004    410          29.97   
  A6 JGI-Swim  29.81                 
73  Lucas Nielsen  2004    410          29.97   
  Frederikssund SvÝmmeklub  29.57                 
75  Alexander Marcus Englev  2004    395          30.34   
  Greve SvÝmmeklub  29.57                 
75  Alexander Slente  2004    395          30.34   
  SvÝmmeklubben Syd  28.58                 
77  Alexander Hillhouse  2004    394          30.36   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  31.24                 
78  Victor ToftehÝj  2003    358          31.34   
  A6 JGI-Swim  31.15                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 februar 2020 
Licens til SvÝmmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  08:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark