2020-05-26   20:49:51
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for ōst Junior/Senior Langbane 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ōst JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  28 februar 2020   
  Stśvne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  20:24   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  28 februar 2020         
 
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 31-07-2009 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.36 11-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 29-03-2013 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    659          24.02   
  Hvidovre SvÝmmeklub  23.23                 
Frederik Riedel Lentz  2001    657          24.05   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  23.51                 
Tobias B. Bjerg  1998    650          24.13  Deltager ikke i finalen 
  Agfs SvÝmmeafdeling  22.88                 
Frederik RindshÝj  1999    637          24.30   
  Sigma Swim AllerÝd  23.74                 
Alexander Tullberg  2003    620          24.52   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  23.67                 
William Textor Broch  2001    620          24.52   
  Lyngby SvÝmmeklub  23.92                 
Lucas Bruun StrÝbek  2001    619          24.53  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  24.11                 
Peter Vangsgaard  2000    614          24.60  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  23.68                 
Sebastian Tullberg  2000    611          24.64   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  23.69                 
10  August Ryom  2002    587          24.97   
  KÝge SvÝmmeklub  24.95                 
11  Leo Badaker  2002    577          25.11  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  24.96                 
12  Emil KayerÝd-Rasmussen  2002    571          25.20   
  Lyngby SvÝmmeklub  24.93                 
13  Christian Crone  2001    564          25.30   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  24.60                 
14  Mads Tornow Rasmussen  2000    563          25.31   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  25.11                 
15  Mads Ingeman Hansen  1997    553          25.47  Deltager ikke i finalen 
  Nśstved IF  24.70                 
16  Magnus LÝhr  2001    550          25.51   
  Nśstved IF  24.96                 
17  Oliver Thor SÝrensen  2000    546          25.58   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  24.78                 
18  Kasper Bonnichsen  2002    545          25.59  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  25.07                 
18  Theodor L Munch-Jensen  2002    545          25.59   
  SolrÝd SvÝmmeklub  25.45                 
20  Tomas Stensballe Larsen  2000    536          25.74  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  24.99                 
21  Rasmus JÝrgensen  1989    534          25.77   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  25.39                 
22  Antoine Montier  1993    533          25.78   
  VAT Copenhagen-MK31  25.91                 
23  Jens Bomgaard  2002    529          25.85   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  25.51                 
23  Mads Ottosen  1997    529          25.85  Deltager ikke i finalen 
  Holbśk SvÝmme Klub  25.12                 
23  Rasmus Danielsen  2001    529          25.85  Deltager ikke i finalen 
  KÝge SvÝmmeklub  25.79                 
26  Lucas Emil Christensen  2003    528          25.86   
  Sigma Swim AllerÝd  25.67                 
27  Villads Bomholt Larsen  2001    526          25.89  Deltager ikke i finalen 
  HelsingÝr SvÝmmeklub  25.36                 
28  Daniel BornhÝft Nielsen  2004    521          25.97   
  Vest-BrÝndby  25.88                 
29  Nicklas Andersen  2001    519          26.01   
  Helsinge SvÝmmeklub  25.45                 
30  Viktor NysÝe Rehling  2001    518          26.03   
  Farum SvÝmmeklub  25.95                 
31  Frederik JÝrgensen  2003    517          26.05   
  Farum SvÝmmeklub  25.80                 
32  Mads Steen Petersen  1997    513          26.12   
  Helsinge SvÝmmeklub  25.42                 
33  Mads ōrsted Nielsen  1999    512          26.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  25.12                 
34  David Arneskov  2002    511          26.14   
  Holbśk SvÝmme Klub  25.16                 
35  Owais Hamid  2000    511          26.15   
  Hvidovre SvÝmmeklub  26.34                 
36  Daniel Berg Wenk  2000    509          26.18   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  25.83                 
37  Rasmus Pedersen  2000    508          26.19   
  SvÝmmeklubben SHS Stevns  25.91                 
38  Nicolai D. B. Hansen  2004    508          26.20   
  Greve SvÝmmeklub  26.45                 
39  Alexander Vergereau  2004    507          26.21   
  Sigma Swim BirkerÝd  26.04                 
40  Mikkel Hjelm  2003    506          26.23   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  26.08                 
41  Mads Hauge SÝrensen  1997    506          26.24   
  KÝge SvÝmmeklub  25.58                 
41  Thor Majvig Mogensen  2004    506          26.24   
  HillerÝd SvÝmmeklub  26.32                 
43  Mathias Immerkjśr  1999    505          26.25   
  Vest-BrÝndby  25.24                 
44  Andreas Gram Peters  2001    503          26.28   
  Helsinge SvÝmmeklub  25.58                 
44  Gustav HaugŚrd Hansen  2002    503          26.28   
  Hvidovre SvÝmmeklub  25.60                 
46  Thorvald Bomholt Larsen  2003    502          26.30   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  25.07                 
47  Christoffer Weiss  2001    499          26.36   
  Gentofte SvÝmme Klub  25.62                 
48  Frederik Emil Bśkgaard  2002    498          26.37   
  Vest-BrÝndby  26.03                 
49  Elias Noe  2004    497          26.39   
  Holbśk SvÝmme Klub  26.13                 
49  Sebastian Hviid Larsen  2004    497          26.39   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  26.34                 
51  Alexander Slente  2004    495          26.42   
  SvÝmmeklubben Syd  26.02                 
52  Marcus Hiort  2003    493          26.46   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  26.53                 
53  Asger Vśver Hartvig  2002    491          26.49   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  25.82                 
54  Sebastian Greisen  2004    485          26.61   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  26.68                 
55  Carl Kirchhoff  2002    484          26.62   
  HillerÝd SvÝmmeklub  26.26                 
56  Magnus Aasberg  2001    480          26.69   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  25.84                 
57  Harald Franck  2003    476          26.78   
  Nśstved IF  25.89                 
58  Lars Reber Knudsen  2003    474          26.81   
  Farum SvÝmmeklub  26.84                 
59  Mikkel Bjellekjśr Jensen  2003    472          26.85   
  A6 JGI-Swim  26.15                 
59  William ōlshÝj  2004    472          26.85   
  Sigma Swim BirkerÝd  27.21                 
61  Holger Flytkjśr-Hansen  2004    470          26.88   
  Haslev SvÝmmeklub  26.25                 
62  Lucas Jul Pedersen  2003    463          27.02   
  Nśstved IF  26.21                 
63  Rasmus Hatting Petersen  2002    462          27.03   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  26.11                 
64  Lars Thor SÝrensen  1999    461          27.06   
  Vest-BrÝndby  25.80                 
65  Kasper Thorn  2004    460          27.08   
  Lyngby SvÝmmeklub  27.09                 
66  Mathias ParkhÝi  2003    459          27.09   
  Hvidovre SvÝmmeklub  27.10                 
67  Alexander Cueto Rasmussen  2004    456          27.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.36                 
68  BjÝrn Cramer Hansen  2004    455          27.17   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  27.36                 
69  Peter Vinge-Maigaard  2003    453          27.21   
  Vallensbśk IF Af 1939  26.71                 
70  Lucas Kaavť  2004    452          27.24   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  26.91                 
71  Mathias Hatting Petersen  2000    450          27.27   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  26.38                 
72  Andreas Eriksen Tankmar  2004    449          27.29   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  27.01                 
73  Viggo Prehn  2004    444          27.40   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  26.82                 
74  Benjamin Koch Andersen  2004    442          27.43   
  SolrÝd SvÝmmeklub  27.08                 
75  Magnus Bśklund Thygesen  2003    442          27.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.92                 
76  Stefan Rasmussen  2004    440          27.48   
  SvÝmmeklubben Syd  27.36                 
77  Oliver Schultz  2004    440          27.49   
  KÝge SvÝmmeklub  27.73                 
78  Alexander Marcus Englev  2004    439          27.51   
  Greve SvÝmmeklub  26.65                 
79  Phillip Niemann Madsen  2004    436          27.57   
  Lyngby SvÝmmeklub  26.98                 
80  Mathias Toft NÝrskov  2003    434          27.61   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  26.93                 
81  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    427          27.75   
  Hvidovre SvÝmmeklub  27.29                 
82  Louie Hermansen  2004    425          27.79   
  VAT Copenhagen-MK31  27.71                 
83  Alexander Hillhouse  2004    412          28.10   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  29.16                 
84  Kristian Slott Rasmussen  2004    363          29.29   
  Ringsted SvÝmme Klub  29.49                 
Asger Johansen  2003              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Glostrup SvÝmmeklub  26.15                 
Marcus SkÝtt Haslev  2002              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Hovedstadens SvÝmmeklub  26.11                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 februar 2020 
Licens til SvÝmmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  20:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark