2021-11-30   20:00:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XXXVII Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
XXXVII Oskarin Uinnit
Place: Aalto Alvari Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: helmi 15, 2020 to helmi 15, 2020
Event 13, 100m Selkäuinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tuomas Marttila 2008 Lahden Uimaseura 0.81 192 1:29.81
50m: 44.04
100m: 1:29.81
(45.77)
2 Jaakko Bogdanov 2009 Lahden Uimaseura 0.76 187 1:30.63 +0.82
50m: 43.78
100m: 1:30.63
(46.85)
3 Onni Honkanen 2008 Lahden Uimaseura 0.86 161 1:35.12 +5.31
50m: 46.40
100m: 1:35.12
(48.72)
4 Jouko Raunio 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.78 161 1:35.30 +5.49
50m: 45.38
100m: 1:35.30
(49.92)
5 Samu Tirkkonen 2008 Lahden Uimaseura 0.86 147 1:38.13 +8.32
50m: 47.46
100m: 1:38.13
(50.67)
6 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.75 135 1:40.91 +11.10
50m: 49.78
100m: 1:40.91
(51.13)
7 Wili Laiho 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.74 132 1:41.62 +11.81
50m: 48.53
100m: 1:41.62
(53.09)
8 Tomas Puustinen 2008 Kuopion Uimaseura 0.78 123 1:44.11 +14.30
50m: 52.43
100m: 1:44.11
(51.68)
9 Artem Chornyi 2008 Lahden Uimaseura 0.72 120 1:44.99 +15.18
50m: 49.39
100m: 1:44.99
(55.60)
10 Petrus Varis 2009 Swimming Jyväskylä 0.99 105 1:49.77 +19.96
50m: 52.93
100m: 1:49.77
(56.84)
11 Eero Teittinen 2009 Swimming Jyväskylä 0.81 104 1:50.18 +20.37
50m: 53.14
100m: 1:50.18
(57.04)
12 Roope Suuronen 2008 Lahden Uimaseura 0.67 103 1:50.45 +20.64
50m: 52.80
100m: 1:50.45
(57.65)
13 Lauri Korppinen 2009 Swimming Jyväskylä 0.65 87 1:56.84 +27.03
50m: 57.05
100m: 1:56.84
(59.79)
14 Anton Lopatin 2008 Joensuun Uimaseura ry 0.82 80 1:59.86 +30.05
50m: 57.98
100m: 1:59.86
(1:01.88)
15 Otto Sulkula 2008 Swimming Jyväskylä 0.75 71 2:05.15 +35.34
50m: 59.67
100m: 2:05.15
(1:05.48)
16 RIKU KUKKONEN 2010 Swimming Jyväskylä 0.65 60 2:12.23 +42.42
50m: 1:01.77
100m: 2:12.23
(1:10.46)
Event official at: 15.2.2020 14:56:31
Event 13, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet 0.77 397 1:10.54
50m: 34.41
100m: 1:10.54
(36.13)
2 Andras Galos 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.78 355 1:13.17 +2.63
50m: 35.51
100m: 1:13.17
(37.66)
3 Julius Schroderus 2006 Oulun Lohet 0.60 333 1:14.74 +4.20
50m: 36.25
100m: 1:14.74
(38.49)
4 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Uimarit 0.70 311 1:16.46 +5.92
50m: 37.09
100m: 1:16.46
(39.37)
5 Antto Koppinen 2006 Joensuun Uimaseura ry 0.56 290 1:18.31 +7.77
50m: 37.65
100m: 1:18.31
(40.66)
6 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 0.90 288 1:18.47 +7.93
50m: 38.47
100m: 1:18.47
(40.00)
7 Joona Talja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.62 261 1:21.12 +10.58
50m: 39.20
100m: 1:21.12
(41.92)
8 Pyry Sillanpää 2006 Swimming Jyväskylä 0.76 253 1:21.98 +11.44
50m: 38.43
100m: 1:21.98
(43.55)
9 Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit 0.65 251 1:22.14 +11.60
50m: 39.53
100m: 1:22.14
(42.61)
10 Rasmus Karjalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 0.71 241 1:23.30 +12.76
50m: 41.16
100m: 1:23.30
(42.14)
11 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.67 233 1:24.23 +13.69
50m: 40.55
100m: 1:24.23
(43.68)
12 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura 0.74 232 1:24.38 +13.84
50m: 40.88
100m: 1:24.38
(43.50)
13 Tuomo Leinonen 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 0.80 227 1:24.98 +14.44
50m: 41.23
100m: 1:24.98
(43.75)
14 Eemeli Salo 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.72 221 1:25.71 +15.17
50m: 41.83
100m: 1:25.71
(43.88)
15 Vilho Teno 2006 Lahden Uimaseura 0.80 207 1:27.64 +17.10
50m: 43.19
100m: 1:27.64
(44.45)
16 Miki Vierre 2006 TaTu Tampere 0.78 200 1:28.53 +17.99
50m: 43.10
100m: 1:28.53
(45.43)
17 Cristian Cannizzaro 2007 Kuopion Uimaseura 0.73 199 1:28.78 +18.24
50m: 43.34
100m: 1:28.78
(45.44)
18 Veikka Sivonen 2006 Joensuun Uimaseura ry 0.57 198 1:28.91 +18.37
50m: 43.43
100m: 1:28.91
(45.48)
19 Väinö Harvia 2007 Swimming Jyväskylä 0.72 196 1:29.24 +18.70
50m: 43.54
100m: 1:29.24
(45.70)
20 Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere 0.75 187 1:30.56 +20.02
50m: 44.12
100m: 1:30.56
(46.44)
21 Leevi Immonen 2007 Lahden Uimaseura 0.77 177 1:32.31 +21.77
50m: 44.98
100m: 1:32.31
(47.33)
22 Jesse Saarinen 2006 Joensuun Uimaseura ry 0.70 175 1:32.57 +22.03
50m: 44.82
100m: 1:32.57
(47.75)
23 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere 0.83 175 1:32.65 +22.11
50m: 44.63
100m: 1:32.65
(48.02)
24 Vili Niemi 2006 TaTu Tampere 0.57 159 1:35.54 +25.00
50m: 45.76
100m: 1:35.54
(49.78)
25 Veeti Akkanen 2006 Salon Uimarit 0.79 155 1:36.43 +25.89
50m: 44.57
100m: 1:36.43
(51.86)
26 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere 0.85 146 1:38.46 +27.92
50m: 47.68
100m: 1:38.46
(50.78)
27 Pyry Majaharju 2007 Jämsänkosken Ilves 0.75 138 1:40.29 +29.75
50m: 47.34
100m: 1:40.29
(52.95)
28 Eino Anttila 2007 TaTu Tampere 0.64 133 1:41.46 +30.92
50m: 49.75
100m: 1:41.46
(51.71)
29 Jesse Suikkanen 2007 Lappeenrannan Uimarit 0.62 133 1:41.50 +30.96
50m: 48.21
100m: 1:41.50
(53.29)
30 Atte Kiviniemi 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.77 110 1:48.01 +37.47
50m: 52.21
100m: 1:48.01
(55.80)
31 Seeti Uusi-Panula 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.78 99 1:51.78 +41.24
50m: 52.89
100m: 1:51.78
(58.89)
32 Johannes Jukola 2007 Swimming Jyväskylä 0.79 67 2:07.54 +57.00
50m: 1:02.58
100m: 2:07.54
(1:04.96)
Event official at: 15.2.2020 14:56:31
Event 13, 100m Selkäuinti Miehet 15 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Janne Markus Markkanen 1994 Swimming Jyväskylä 0.62 795 1:00.29
50m: 29.02
100m: 1:00.29
(31.27)
2 Efim Romanov 2002 TaTu Tampere 0.61 579 1:02.18 +1.89
50m: 30.55
100m: 1:02.18
(31.63)
3 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere 0.66 558 1:02.95 +2.66
50m: 31.14
100m: 1:02.95
(31.81)
4 Juuso Rahikainen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry 0.75 527 1:04.17 +3.88
50m: 31.38
100m: 1:04.17
(32.79)
5 Nooa lehtoniemi 2003 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.60 498 1:05.41 +5.12
50m: 31.98
100m: 1:05.41
(33.43)
6 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere 0.61 495 1:05.51 +5.22
50m: 30.86
100m: 1:05.51
(34.65)
7 Joona Korhonen 2000 Uinti Tampere 0.61 494 1:05.59 +5.30
50m: 30.93
100m: 1:05.59
(34.66)
8 Elias Laine 2002 TaTu Tampere 0.60 493 1:05.63 +5.34
50m: 30.60
100m: 1:05.63
(35.03)
9 Konsta Kallio 2004 TaTu Tampere 0.63 484 1:06.00 +5.71
50m: 31.46
100m: 1:06.00
(34.54)
10 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere 0.65 459 1:07.19 +6.90
50m: 32.40
100m: 1:07.19
(34.79)
11 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura 0.71 458 1:07.22 +6.93
50m: 32.51
100m: 1:07.22
(34.71)
12 Antti Viilos 1989 Swimming Jyväskylä 0.70 554 1:08.09 +7.80
50m: 32.26
100m: 1:08.09
(35.83)
13 Marat Kiiveri 2003 Swimming Jyväskylä 0.57 411 1:09.72 +9.43
50m: 33.30
100m: 1:09.72
(36.42)
14 Markus Veckman 2004 Swimming Jyväskylä 0.61 378 1:11.67 +11.38
50m: 33.60
100m: 1:11.67
(38.07)
15 Vili Rantasuo 2004 Oulun Lohet 0.70 377 1:11.76 +11.47
50m: 35.32
100m: 1:11.76
(36.44)
16 Tapio Roiko-Jokela 1996 Swimming Jyväskylä 0.78 366 1:12.46 +12.17
50m: 35.17
100m: 1:12.46
(37.29)
17 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere 0.59 364 1:12.60 +12.31
50m: 34.48
100m: 1:12.60
(38.12)
18 Nikita Daniel Semach 2005 Swimming Jyväskylä 0.60 358 1:12.96 +12.67
50m: 35.07
100m: 1:12.96
(37.89)
19 Olli Elo 2002 Swimming Jyväskylä 0.63 341 1:14.15 +13.86
50m: 35.53
100m: 1:14.15
(38.62)
20 Jere Heikkilä 2004 Oulun Lohet 0.63 336 1:14.53 +14.24
50m: 35.69
100m: 1:14.53
(38.84)
21 Jukka Parviainen 1974 Swimming Jyväskylä 0.80 505 1:15.50 +15.21
50m: 35.95
100m: 1:15.50
(39.55)
22 Konsta Kauppinen 2005 Joensuun Uimaseura ry 0.69 322 1:15.58 +15.29
50m: 36.25
100m: 1:15.58
(39.33)
23 Eetu Koskinen 2002 Lahden Uimaseura 0.73 319 1:15.84 +15.55
50m: 36.06
100m: 1:15.84
(39.78)
24 Veeti Vilén 2004 Mikkelin Uimaseura 0.68 313 1:16.33 +16.04
50m: 36.72
100m: 1:16.33
(39.61)
25 Atte Nieminen 2004 TaTu Tampere 0.63 307 1:16.81 +16.52
50m: 37.02
100m: 1:16.81
(39.79)
26 Olli Havia 2004 Salon Uimarit 0.74 272 1:19.97 +19.68
50m: 38.18
100m: 1:19.97
(41.79)
27 Ilari Raninen 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.80 268 1:20.38 +20.09
50m: 40.29
100m: 1:20.38
(40.09)
28 Totti Juho Tapani Laukkala 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.82 248 1:22.51 +22.22
50m: 39.96
100m: 1:22.51
(42.55)
29 Rasmus Saarimaa 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.82 233 1:24.22 +23.93
50m: 39.88
100m: 1:24.22
(44.34)
30 Alex Laitiainen 2005 Swimming Jyväskylä 0.77 225 1:25.21 +24.92
50m: 41.16
100m: 1:25.21
(44.05)
31 Akseli Klutas 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.77 213 1:26.77 +26.48
50m: 42.08
100m: 1:26.77
(44.69)
32 Arttu Syrjä 2005 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.90 167 1:34.13 +33.84
50m: 46.89
100m: 1:34.13
(47.24)
- Ville Hämäläinen 2002 Kuopion Uimaseura DNF
- Eero Rautaporras 2005 TaTu Tampere DNS
Event official at: 15.2.2020 14:56:31
2020-02-15 14:56:48 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Swimming Jyväskylä

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner