2021-11-30   18:34:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XXXVII Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
XXXVII Oskarin Uinnit
Place: Aalto Alvari Organizer: Swimming Jyväskylä
Pool: 50m Competition Date: helmi 15, 2020 to helmi 15, 2020
Event 16, 200m Sekauinti Naiset 11 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Hinkka 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.63 362 2:56.84
50m: 37.69
100m: 1:25.80
(48.11)
150m: 2:18.51
(52.71)
200m: 2:56.84
(38.33)
2 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere 0.80 310 3:06.30 +9.46
50m: 40.87
100m: 1:32.81
(51.94)
150m: 2:23.04
(50.23)
200m: 3:06.30
(43.26)
3 Julia Lampinen 2009 Kampuksen Plaani 0.74 286 3:11.23 +14.39
50m: 41.32
100m: 1:34.03
(52.71)
150m: 2:29.14
(55.11)
200m: 3:11.23
(42.09)
4 Elli Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura 0.60 266 3:15.99 +19.15
50m: 44.64
100m: 1:34.94
(50.30)
150m: 2:31.09
(56.15)
200m: 3:15.99
(44.90)
5 Minni Koskivirta 2009 Joensuun Uimaseura ry 0.60 237 3:23.64 +26.80
50m: 49.08
100m: 1:40.80
(51.72)
150m: 2:38.24
(57.44)
200m: 3:23.64
(45.40)
6 Miina Vatanen 2009 Joensuun Uimaseura ry 0.64 228 3:26.23 +29.39
50m: 46.98
100m: 1:42.73
(55.75)
150m: 2:43.23
(1:00.50)
200m: 3:26.23
(43.00)
7 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere 208 3:32.69 +35.85
50m: 50.65
100m: 1:44.89
(54.24)
150m: 2:45.62
(1:00.73)
200m: 3:32.69
(47.07)
8 Inari Sormunen 2010 Joensuun Uimaseura ry 181 3:42.89 +46.05
50m: 51.32
100m: 1:46.66
(55.34)
150m: 2:53.39
(1:06.73)
200m: 3:42.89
(49.50)
9 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 179 3:43.78 +46.94
50m: 55.06
100m: 1:52.09
(57.03)
150m: 2:56.31
(1:04.22)
200m: 3:43.78
(47.47)
10 Oona Pölönen 2009 Joensuun Uimaseura ry 0.69 171 3:46.89 +50.05
50m: 53.93
100m: 1:51.83
(57.90)
150m: 2:56.83
(1:05.00)
200m: 3:46.89
(50.06)
- Lumia Lätti 2010 Joensuun Uimaseura ry DSQ SW8.2
Event official at: 15.2.2020 17:07:57
Event 16, 200m Sekauinti Naiset 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere 0.70 473 2:41.82
50m: 36.34
100m: 1:17.22
(40.88)
150m: 2:05.25
(48.03)
200m: 2:41.82
(36.57)
2 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.77 472 2:41.87 +0.05
50m: 36.11
100m: 1:17.84
(41.73)
150m: 2:05.70
(47.86)
200m: 2:41.87
(36.17)
3 Anni Mäki-Hokkonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 0.70 446 2:44.95 +3.13
50m: 35.61
100m: 1:20.02
(44.41)
150m: 2:07.07
(47.05)
200m: 2:44.95
(37.88)
4 Ines Pälviranta 2007 Uinti Tampere 0.78 434 2:46.47 +4.65
50m: 35.33
100m: 1:17.20
(41.87)
150m: 2:09.21
(52.01)
200m: 2:46.47
(37.26)
5 Vilma Vatanen 2007 Joensuun Uimaseura ry 0.57 427 2:47.48 +5.66
50m: 35.90
100m: 1:19.12
(43.22)
150m: 2:09.52
(50.40)
200m: 2:47.48
(37.96)
6 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.78 420 2:48.37 +6.55
50m: 36.45
100m: 1:21.18
(44.73)
150m: 2:10.27
(49.09)
200m: 2:48.37
(38.10)
7 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit 0.68 413 2:49.24 +7.42
50m: 34.64
100m: 1:17.42
(42.78)
150m: 2:10.97
(53.55)
200m: 2:49.24
(38.27)
8 Eevi Hirvasoja 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 0.77 412 2:49.42 +7.60
50m: 37.45
100m: 1:23.01
(45.56)
150m: 2:12.45
(49.44)
200m: 2:49.42
(36.97)
9 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 0.62 408 2:50.04 +8.22
50m: 35.68
100m: 1:22.14
(46.46)
150m: 2:10.95
(48.81)
200m: 2:50.04
(39.09)
10 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere 0.88 401 2:50.95 +9.13
50m: 38.66
100m: 1:23.07
(44.41)
150m: 2:10.79
(47.72)
200m: 2:50.95
(40.16)
11 Minea Törhönen 2007 Kuopion Uimaseura 0.75 397 2:51.55 +9.73
50m: 36.03
100m: 1:22.61
(46.58)
150m: 2:13.69
(51.08)
200m: 2:51.55
(37.86)
12 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry 0.67 392 2:52.25 +10.43
50m: 35.54
100m: 1:22.09
(46.55)
150m: 2:14.86
(52.77)
200m: 2:52.25
(37.39)
13 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit 0.73 389 2:52.70 +10.88
50m: 36.46
100m: 1:22.76
(46.30)
150m: 2:14.52
(51.76)
200m: 2:52.70
(38.18)
14 Liisa Peetsu 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.76 381 2:53.87 +12.05
50m: 37.07
100m: 1:22.54
(45.47)
150m: 2:16.19
(53.65)
200m: 2:53.87
(37.68)
15 Inka Hämäläinen 2007 Joensuun Uimaseura ry 0.90 375 2:54.75 +12.93
50m: 39.49
100m: 1:27.07
(47.58)
150m: 2:15.21
(48.14)
200m: 2:54.75
(39.54)
16 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere 0.62 356 2:57.85 +16.03
50m: 39.08
100m: 1:27.50
(48.42)
150m: 2:19.18
(51.68)
200m: 2:57.85
(38.67)
17 Maija Mikkonen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.72 353 2:58.33 +16.51
50m: 39.21
100m: 1:26.67
(47.46)
150m: 2:18.43
(51.76)
200m: 2:58.33
(39.90)
18 Amanda Hirvonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 0.83 353 2:58.44 +16.62
50m: 39.32
100m: 1:24.96
(45.64)
150m: 2:17.42
(52.46)
200m: 2:58.44
(41.02)
19 Mia Peake 2007 Joensuun Uimaseura ry 349 2:58.98 +17.16
50m: 38.27
100m: 1:26.26
(47.99)
150m: 2:20.17
(53.91)
200m: 2:58.98
(38.81)
20 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura 0.71 338 3:01.02 +19.20
50m: 42.02
100m: 1:30.26
(48.24)
150m: 2:22.48
(52.22)
200m: 3:01.02
(38.54)
21 Katri Kulovuori 2007 Uinti Tampere 0.89 334 3:01.63 +19.81
50m: 41.09
100m: 1:27.86
(46.77)
150m: 2:23.64
(55.78)
200m: 3:01.63
(37.99)
22 Ella Gylden 2007 Uinti Tampere 0.79 322 3:03.93 +22.11
50m: 42.94
100m: 1:30.13
(47.19)
150m: 2:25.52
(55.39)
200m: 3:03.93
(38.41)
23 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere 0.73 313 3:05.64 +23.82
50m: 39.67
100m: 1:28.24
(48.57)
150m: 2:26.89
(58.65)
200m: 3:05.64
(38.75)
24 Nicola Burman 2008 Joensuun Uimaseura ry 0.78 305 3:07.18 +25.36
50m: 43.76
100m: 1:35.67
(51.91)
150m: 2:26.57
(50.90)
200m: 3:07.18
(40.61)
25 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.55 305 3:07.31 +25.49
50m: 43.77
100m: 1:33.73
(49.96)
150m: 2:24.95
(51.22)
200m: 3:07.31
(42.36)
26 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura 0.71 304 3:07.53 +25.71
50m: 43.41
100m: 1:31.52
(48.11)
150m: 2:25.44
(53.92)
200m: 3:07.53
(42.09)
27 Isabel Kykyri 2008 Swimming Jyväskylä 0.66 294 3:09.57 +27.75
50m: 44.23
100m: 1:29.68
(45.45)
150m: 2:27.23
(57.55)
200m: 3:09.57
(42.34)
28 Ella Määttä 2008 Joensuun Uimaseura ry 0.75 293 3:09.83 +28.01
50m: 41.60
100m: 1:33.26
(51.66)
150m: 2:29.54
(56.28)
200m: 3:09.83
(40.29)
29 Sara Jaatinen 2008 Joensuun Uimaseura ry 0.78 287 3:11.17 +29.35
50m: 42.34
100m: 1:32.84
(50.50)
150m: 2:28.25
(55.41)
200m: 3:11.17
(42.92)
30 Emmiina Eho 2007 Uinti Tampere 0.76 273 3:14.38 +32.56
50m: 40.82
100m: 1:31.09
(50.27)
150m: 2:30.26
(59.17)
200m: 3:14.38
(44.12)
31 Sofia Soininen 2007 Joensuun Uimaseura ry 0.75 267 3:15.68 +33.86
50m: 42.03
100m: 1:32.74
(50.71)
150m: 2:31.54
(58.80)
200m: 3:15.68
(44.14)
32 Sofia Räihä 2008 Swimming Jyväskylä 0.73 261 3:17.18 +35.36
50m: 45.14
100m: 1:34.69
(49.55)
150m: 2:34.29
(59.60)
200m: 3:17.18
(42.89)
33 Chiara Kippola 2008 TaTu Tampere 0.55 251 3:19.70 +37.88
50m: 48.96
100m: 1:39.04
(50.08)
150m: 2:33.93
(54.89)
200m: 3:19.70
(45.77)
34 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere 247 3:20.83 +39.01
50m: 43.88
100m: 1:38.15
(54.27)
150m: 2:36.70
(58.55)
200m: 3:20.83
(44.13)
35 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.88 247 3:20.88 +39.06
50m: 44.06
100m: 1:37.81
(53.75)
150m: 2:38.75
(1:00.94)
200m: 3:20.88
(42.13)
36 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Uimarit 245 3:21.51 +39.69
50m: 42.55
100m: 1:36.22
(53.67)
150m: 2:36.40
(1:00.18)
200m: 3:21.51
(45.11)
37 Minea Emilia Pursiainen 2008 Swimming Jyväskylä 242 3:22.28 +40.46
50m: 45.10
100m: 1:41.20
(56.10)
150m: 2:37.36
(56.16)
200m: 3:22.28
(44.92)
38 Oona Keula 2008 Swimming Jyväskylä 241 3:22.39 +40.57
50m: 45.89
100m: 1:40.89
(55.00)
150m: 2:39.09
(58.20)
200m: 3:22.39
(43.30)
39 Iida Pennanen 2008 TaTu Tampere 240 3:22.84 +41.02
50m: 51.88
100m: 1:44.03
(52.15)
150m: 2:40.20
(56.17)
200m: 3:22.84
(42.64)
40 Peppi Vartiainen 2008 Joensuun Uimaseura ry 239 3:23.08 +41.26
50m: 46.89
100m: 1:38.98
(52.09)
150m: 2:39.92
(1:00.94)
200m: 3:23.08
(43.16)
41 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit 0.75 234 3:24.52 +42.70
50m: 48.30
100m: 1:40.37
(52.07)
150m: 2:42.22
(1:01.85)
200m: 3:24.52
(42.30)
42 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.73 215 3:30.48 +48.66
50m: 50.26
100m: 1:43.46
(53.20)
150m: 2:40.86
(57.40)
200m: 3:30.48
(49.62)
43 Netta Halttunen 2007 Uinti Tampere 0.61 214 3:30.63 +48.81
50m: 49.93
100m: 1:45.24
(55.31)
150m: 2:45.25
(1:00.01)
200m: 3:30.63
(45.38)
44 Minttu Mäkihannu 2008 TaTu Tampere 0.68 214 3:30.80 +48.98
50m: 47.48
100m: 1:41.46
(53.98)
150m: 2:41.82
(1:00.36)
200m: 3:30.80
(48.98)
45 Leena Tissari 2008 Kuopion Uimaseura 0.74 204 3:33.94 +52.12
50m: 54.46
100m: 1:47.74
(53.28)
150m: 2:50.55
(1:02.81)
200m: 3:33.94
(43.39)
46 Sinja-Minnea Riekko 2008 Swimming Jyväskylä 0.79 196 3:37.10 +55.28 SW9.4 SU
50m: 49.50
100m: 1:44.53
(55.03)
150m: 2:50.62
(1:06.09)
200m: 3:37.10
(46.48)
47 Elsa Kähäri 2008 Swimming Jyväskylä 186 3:40.59 +58.77
50m: 50.56
100m: 1:46.39
(55.83)
150m: 2:51.98
(1:05.59)
200m: 3:40.59
(48.61)
48 Viiu Levola 2008 TaTu Tampere 0.97 182 3:42.29 +1:00.47
50m: 51.53
100m: 1:49.93
(58.40)
150m: 2:56.03
(1:06.10)
200m: 3:42.29
(46.26)
49 Milla Tukiainen 2007 Joensuun Uimaseura ry 170 3:47.57 +1:05.75
50m: 59.95
100m: 1:58.47
(58.52)
150m: 3:01.79
(1:03.32)
200m: 3:47.57
(45.78)
50 Ilona Sormunen 2007 Joensuun Uimaseura ry 157 3:53.74 +1:11.92
50m: 54.37
100m: 1:55.98
(1:01.61)
150m: 3:03.44
(1:07.46)
200m: 3:53.74
(50.30)
- Saaga Lehmus 2007 Lappeenrannan Uimarit 0.50 DSQ SW4.4
Event official at: 15.2.2020 17:07:57
Event 16, 200m Sekauinti Naiset 14 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jenna Pulkkinen 2004 Kouvolan Uimarit 0.69 635 2:26.68
50m: 31.37
100m: 1:10.70
(39.33)
150m: 1:52.78
(42.08)
200m: 2:26.68
(33.90)
2 Mila Manner 2001 Uinti Tampere 0.68 632 2:26.93 +0.25
50m: 31.39
100m: 1:10.31
(38.92)
150m: 1:53.32
(43.01)
200m: 2:26.93
(33.61)
3 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo 0.72 606 2:29.01 +2.33
50m: 30.59
100m: 1:11.15
(40.56)
150m: 1:56.26
(45.11)
200m: 2:29.01
(32.75)
4 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo 0.79 583 2:30.94 +4.26
50m: 31.49
100m: 1:09.95
(38.46)
150m: 1:56.36
(46.41)
200m: 2:30.94
(34.58)
5 Sohvi Kallinen 2004 Lahden Uimaseura 0.70 580 2:31.22 +4.54
50m: 30.98
100m: 1:11.89
(40.91)
150m: 1:56.95
(45.06)
200m: 2:31.22
(34.27)
6 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo 550 2:33.88 +7.20
50m: 32.74
100m: 1:12.81
(40.07)
150m: 1:58.57
(45.76)
200m: 2:33.88
(35.31)
7 Saga Kovanen 2004 Cetus Espoo 0.73 537 2:35.10 +8.42
50m: 32.00
100m: 1:12.17
(40.17)
150m: 1:58.49
(46.32)
200m: 2:35.10
(36.61)
8 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo 532 2:35.58 +8.90
50m: 32.92
100m: 1:15.44
(42.52)
150m: 2:00.60
(45.16)
200m: 2:35.58
(34.98)
9 Siiri Mätäsjärvi 2004 Uinti Tampere 0.66 526 2:36.15 +9.47
50m: 32.93
100m: 1:14.98
(42.05)
150m: 1:58.52
(43.54)
200m: 2:36.15
(37.63)
10 Maria Korkalainen 2005 Joensuun Uimaseura ry 0.72 519 2:36.88 +10.20
50m: 32.63
100m: 1:14.61
(41.98)
150m: 2:00.93
(46.32)
200m: 2:36.88
(35.95)
11 Heidi Kivioja 2000 Swimming Club Vuokatti 0.72 517 2:37.06 +10.38
50m: 33.21
100m: 1:14.47
(41.26)
150m: 2:00.53
(46.06)
200m: 2:37.06
(36.53)
12 Roosa Tuomainen 2005 Salon Uimarit 0.68 507 2:38.10 +11.42
50m: 34.46
100m: 1:17.46
(43.00)
150m: 2:01.86
(44.40)
200m: 2:38.10
(36.24)
13 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo 0.78 502 2:38.65 +11.97
50m: 36.00
100m: 1:14.66
(38.66)
150m: 2:02.63
(47.97)
200m: 2:38.65
(36.02)
14 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo 0.69 493 2:39.62 +12.94
50m: 34.26
100m: 1:16.73
(42.47)
150m: 2:03.41
(46.68)
200m: 2:39.62
(36.21)
15 Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere 0.60 487 2:40.29 +13.61
50m: 31.64
100m: 1:13.69
(42.05)
150m: 2:04.54
(50.85)
200m: 2:40.29
(35.75)
16 aada hakala 2004 Uinti Tampere 0.61 485 2:40.47 +13.79
50m: 36.17
100m: 1:18.18
(42.01)
150m: 2:02.22
(44.04)
200m: 2:40.47
(38.25)
17 Jessica Mäkinen 2004 Uinti Tampere 0.70 478 2:41.27 +14.59
50m: 33.64
100m: 1:14.05
(40.41)
150m: 2:01.32
(47.27)
200m: 2:41.27
(39.95)
18 Enni Lahtinen 2002 Uinti Tampere 0.73 476 2:41.49 +14.81
50m: 34.06
100m: 1:18.89
(44.83)
150m: 2:05.15
(46.26)
200m: 2:41.49
(36.34)
19 tinka tamminen 2006 Lahden Uimaseura 0.80 469 2:42.30 +15.62
50m: 33.68
100m: 1:17.13
(43.45)
150m: 2:04.16
(47.03)
200m: 2:42.30
(38.14)
20 Ronja Myllykallio 2003 Uinti Tampere 0.79 466 2:42.65 +15.97
50m: 35.29
100m: 1:17.48
(42.19)
150m: 2:04.48
(47.00)
200m: 2:42.65
(38.17)
21 Ida Töyrylä 2004 Uinti Tampere 0.69 461 2:43.19 +16.51
50m: 33.73
100m: 1:16.55
(42.82)
150m: 2:04.02
(47.47)
200m: 2:43.19
(39.17)
22 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere 0.74 459 2:43.46 +16.78
50m: 33.56
100m: 1:17.58
(44.02)
150m: 2:06.93
(49.35)
200m: 2:43.46
(36.53)
23 Siiri Ala-Karvia 2004 Uinti Tampere 0.69 458 2:43.51 +16.83
50m: 36.08
100m: 1:21.70
(45.62)
150m: 2:06.05
(44.35)
200m: 2:43.51
(37.46)
24 Santra Nieminen 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu 456 2:43.80 +17.12
50m: 34.78
100m: 1:19.27
(44.49)
150m: 2:07.27
(48.00)
200m: 2:43.80
(36.53)
25 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit 0.84 453 2:44.20 +17.52
50m: 36.81
100m: 1:19.91
(43.10)
150m: 2:09.28
(49.37)
200m: 2:44.20
(34.92)
26 Sofia Lepistö 2006 Mikkelin Uimaseura 0.72 451 2:44.39 +17.71
50m: 35.85
100m: 1:19.89
(44.04)
150m: 2:07.93
(48.04)
200m: 2:44.39
(36.46)
27 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit 0.69 446 2:44.98 +18.30
50m: 36.35
100m: 1:22.82
(46.47)
150m: 2:08.43
(45.61)
200m: 2:44.98
(36.55)
28 Senni Partanen 2004 Mikkelin Uimaseura 0.73 441 2:45.62 +18.94
50m: 36.72
100m: 1:20.45
(43.73)
150m: 2:06.72
(46.27)
200m: 2:45.62
(38.90)
29 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo 0.71 432 2:46.79 +20.11
50m: 36.42
100m: 1:20.14
(43.72)
150m: 2:10.22
(50.08)
200m: 2:46.79
(36.57)
30 Jessika Lampinen 2006 Kampuksen Plaani 0.68 430 2:47.08 +20.40
50m: 36.19
100m: 1:20.14
(43.95)
150m: 2:08.44
(48.30)
200m: 2:47.08
(38.64)
31 Ippi Ranta 2006 Uinti Tampere 0.74 429 2:47.21 +20.53
50m: 34.81
100m: 1:21.21
(46.40)
150m: 2:08.32
(47.11)
200m: 2:47.21
(38.89)
32 Essi Turkki 2004 Uinti Tampere 0.77 424 2:47.87 +21.19
50m: 37.03
100m: 1:23.30
(46.27)
150m: 2:09.13
(45.83)
200m: 2:47.87
(38.74)
33 piia lahtinen 2006 Uinti Tampere 0.72 420 2:48.36 +21.68
50m: 35.26
100m: 1:18.83
(43.57)
150m: 2:09.88
(51.05)
200m: 2:48.36
(38.48)
34 Noora-Maria Linna 2006 Vieskan Uimarit 0.85 404 2:50.55 +23.87
50m: 35.37
100m: 1:21.86
(46.49)
150m: 2:15.00
(53.14)
200m: 2:50.55
(35.55)
35 Viivi Pesonen 2006 Joensuun Uimaseura ry 0.73 395 2:51.87 +25.19
50m: 36.06
100m: 1:22.07
(46.01)
150m: 2:13.38
(51.31)
200m: 2:51.87
(38.49)
36 Janna Salminen 2003 Lahden Uimaseura 0.79 393 2:52.15 +25.47
50m: 35.61
100m: 1:20.43
(44.82)
150m: 2:13.16
(52.73)
200m: 2:52.15
(38.99)
37 Jenna Luoma 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.81 387 2:52.99 +26.31
50m: 37.86
100m: 1:26.53
(48.67)
150m: 2:12.14
(45.61)
200m: 2:52.99
(40.85)
38 Enni Halttunen 2005 Uinti Tampere 0.65 385 2:53.33 +26.65
50m: 34.55
100m: 1:21.68
(47.13)
150m: 2:12.78
(51.10)
200m: 2:53.33
(40.55)
39 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit 0.67 382 2:53.76 +27.08
50m: 37.97
100m: 1:24.64
(46.67)
150m: 2:12.46
(47.82)
200m: 2:53.76
(41.30)
40 Anna Kajosmäki 2004 Swimming Jyväskylä 0.78 377 2:54.50 +27.82
50m: 37.20
100m: 1:22.46
(45.26)
150m: 2:12.28
(49.82)
200m: 2:54.50
(42.22)
41 Anna Rantala 2006 Swimming Jyväskylä 0.72 371 2:55.49 +28.81
50m: 38.55
100m: 1:23.78
(45.23)
150m: 2:16.31
(52.53)
200m: 2:55.49
(39.18)
42 Aamu Kannosto 2005 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.72 370 2:55.55 +28.87
50m: 41.42
100m: 1:28.44
(47.02)
150m: 2:17.56
(49.12)
200m: 2:55.55
(37.99)
43 Jaana Nevala 2005 Vieskan Uimarit 0.77 363 2:56.70 +30.02
50m: 37.86
100m: 1:23.03
(45.17)
150m: 2:14.50
(51.47)
200m: 2:56.70
(42.20)
44 Peppi Ojakippola 2006 Vieskan Uimarit 0.69 336 3:01.39 +34.71
50m: 39.21
100m: 1:26.00
(46.79)
150m: 2:19.15
(53.15)
200m: 3:01.39
(42.24)
45 Ronja Ruottinen 2005 Mikkelin Uimaseura 0.76 331 3:02.31 +35.63
50m: 41.28
100m: 1:29.96
(48.68)
150m: 2:21.41
(51.45)
200m: 3:02.31
(40.90)
46 Noora Kuparinen 2004 Swimming Jyväskylä 0.61 328 3:02.77 +36.09
50m: 40.01
100m: 1:29.77
(49.76)
150m: 2:21.03
(51.26)
200m: 3:02.77
(41.74)
47 Tilda Saarela 2006 Vieskan Uimarit 0.65 327 3:02.89 +36.21
50m: 40.44
100m: 1:29.21
(48.77)
150m: 2:23.23
(54.02)
200m: 3:02.89
(39.66)
48 Annukka Jouppila 2003 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.78 325 3:03.31 +36.63
50m: 36.49
100m: 1:25.58
(49.09)
150m: 2:22.39
(56.81)
200m: 3:03.31
(40.92)
49 Aada Koskela 2003 Vieskan Uimarit 0.77 322 3:03.91 +37.23
50m: 37.36
100m: 1:27.27
(49.91)
150m: 2:23.47
(56.20)
200m: 3:03.91
(40.44)
50 Piitu Perkola 2006 TaTu Tampere 0.70 316 3:05.04 +38.36
50m: 41.66
100m: 1:29.45
(47.79)
150m: 2:24.42
(54.97)
200m: 3:05.04
(40.62)
51 Ranja Ruotoistenmäki 2004 Uinti Tampere 0.75 311 3:05.98 +39.30
50m: 43.48
100m: 1:30.45
(46.97)
150m: 2:22.37
(51.92)
200m: 3:05.98
(43.61)
52 Anna Selin 2006 Uinti Tampere 0.79 305 3:07.16 +40.48
50m: 44.66
100m: 1:33.47
(48.81)
150m: 2:27.05
(53.58)
200m: 3:07.16
(40.11)
53 Erin Ovaska 2006 Lappeenrannan Uimarit 302 3:07.90 +41.22
50m: 41.45
100m: 1:31.23
(49.78)
150m: 2:26.94
(55.71)
200m: 3:07.90
(40.96)
54 Venla Kantanen 2006 Mikkelin Uimaseura 0.78 297 3:08.86 +42.18
50m: 39.06
100m: 1:28.56
(49.50)
150m: 2:26.36
(57.80)
200m: 3:08.86
(42.50)
55 Iida Peuraniemi 2002 TaTu Tampere 0.68 294 3:09.55 +42.87
50m: 42.37
100m: 1:31.99
(49.62)
150m: 2:26.59
(54.60)
200m: 3:09.55
(42.96)
56 Saana Keskinen 2005 Uinti Tampere 0.63 291 3:10.15 +43.47
50m: 37.91
100m: 1:26.10
(48.19)
150m: 2:25.21
(59.11)
200m: 3:10.15
(44.94)
57 Viivi Ikonen 2006 Mikkelin Uimaseura 0.70 282 3:12.32 +45.64
50m: 41.59
100m: 1:33.66
(52.07)
150m: 2:28.61
(54.95)
200m: 3:12.32
(43.71)
58 Eeva Toroi 2005 Uinti Tampere 0.70 271 3:14.89 +48.21
50m: 40.60
100m: 1:34.12
(53.52)
150m: 2:29.44
(55.32)
200m: 3:14.89
(45.45)
59 Pihla Mättö 2005 Kuopion Uimaseura 0.73 254 3:18.91 +52.23
50m: 44.62
100m: 1:36.74
(52.12)
150m: 2:32.17
(55.43)
200m: 3:18.91
(46.74)
60 Iita Pitkänen 2006 Mikkelin Uimaseura 0.74 254 3:18.92 +52.24
50m: 45.50
100m: 1:39.11
(53.61)
150m: 2:37.52
(58.41)
200m: 3:18.92
(41.40)
61 Denise Palonen 2005 Swimming Jyväskylä 247 3:21.00 +54.32
50m: 42.57
100m: 1:38.26
(55.69)
150m: 2:35.97
(57.71)
200m: 3:21.00
(45.03)
62 Siiri Pynnönen 2006 Mikkelin Uimaseura 0.68 237 3:23.72 +57.04
50m: 46.18
100m: 1:38.03
(51.85)
150m: 2:39.66
(1:01.63)
200m: 3:23.72
(44.06)
63 Aino Lähelmä 2005 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.90 219 3:29.19 +1:02.51
50m: 45.09
100m: 1:43.79
(58.70)
150m: 2:42.02
(58.23)
200m: 3:29.19
(47.17)
64 siiri suominen 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.86 200 3:35.40 +1:08.72
50m: 46.13
100m: 1:43.97
(57.84)
150m: 2:50.46
(1:06.49)
200m: 3:35.40
(44.94)
65 Sanni Porkkala 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.69 175 3:45.33 +1:18.65
50m: 54.27
100m: 1:51.80
(57.53)
150m: 2:55.83
(1:04.03)
200m: 3:45.33
(49.50)
- Heidi Helenius 2005 Uinti Tampere 0.78 DSQ SW7.6
- tiinu tamminen 2006 Lahden Uimaseura DNF
- Fanny Granvik 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry DNS
- Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere DNS
Event official at: 15.2.2020 17:07:57
2020-02-15 17:08:12 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Swimming Jyväskylä

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner