2021-12-07   15:51:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Njurundasim 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Njurundasim 2020
Plats: Njurundahallen Arrangör: Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir +0.75 443 2:24.84
50m: 31.89
100m: 1:08.50
(36.61)
150m: 1:47.16
(38.66)
200m: 2:24.84
(37.68)
2 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.73 442 2:24.96 +0.12
50m: 32.27
100m: 1:09.82
(37.55)
150m: 1:47.86
(38.04)
200m: 2:24.96
(37.10)
3 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.68 435 2:25.68 +0.84
50m: 33.15
100m: 1:10.04
(36.89)
150m: 1:48.33
(38.29)
200m: 2:25.68
(37.35)
4 Emma Bergqvist 2008 Njurunda Simsällskap +0.68 379 2:32.59 +7.75
50m: 37.09
100m: 1:16.69
(39.60)
150m: 1:55.00
(38.31)
200m: 2:32.59
(37.59)
5 Theresia Haraldsson 2006 Simklubben Ägir +0.77 366 2:34.31 +9.47
50m: 33.09
100m: 1:12.35
(39.26)
150m: 1:54.40
(42.05)
200m: 2:34.31
(39.91)
6 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap +0.68 356 2:35.72 +10.88
50m: 35.74
100m: 1:16.07
(40.33)
150m: 1:56.55
(40.48)
200m: 2:35.72
(39.17)
7 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap +0.66 355 2:35.95 +11.11
50m: 35.26
100m: 1:15.62
(40.36)
150m: 1:56.01
(40.39)
200m: 2:35.95
(39.94)
8 Meja Boson 2006 Simklubben Ägir +0.81 349 2:36.81 +11.97
50m: 35.67
100m: 1:16.73
(41.06)
150m: 1:56.77
(40.04)
200m: 2:36.81
(40.04)
9 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir +0.86 336 2:38.84 +14.00
50m: 36.42
100m: 1:18.30
(41.88)
150m: 2:00.07
(41.77)
200m: 2:38.84
(38.77)
10 Freja Lorentzen 2007 Simklubben Ägir 334 2:39.08 +14.24
50m: 35.90
100m: 1:16.50
(40.60)
150m: 1:59.69
(43.19)
200m: 2:39.08
(39.39)
11 Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir +0.74 332 2:39.33 +14.49
50m: 35.02
100m: 1:15.26
(40.24)
150m: 1:57.62
(42.36)
200m: 2:39.33
(41.71)
12 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir +0.75 300 2:44.86 +20.02
50m: 36.87
100m: 1:19.05
(42.18)
150m: 2:03.15
(44.10)
200m: 2:44.86
(41.71)
13 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir +0.86 278 2:49.20 +24.36
50m: 36.10
100m: 1:19.36
(43.26)
150m: 2:04.91
(45.55)
200m: 2:49.20
(44.29)
14 Jasmine Rydefjord 2007 Simklubben Ägir +0.81 268 2:51.19 +26.35
50m: 37.63
100m: 1:21.66
(44.03)
150m: 2:08.90
(47.24)
200m: 2:51.19
(42.29)
15 Wilma Eriksson 2007 Kramfors-Alliansen +0.96 262 2:52.37 +27.53
50m: 38.48
100m: 1:21.81
(43.33)
150m: 2:07.89
(46.08)
200m: 2:52.37
(44.48)
16 Emilia Olsen 2006 Njurunda Simsällskap +0.69 250 2:55.27 +30.43
50m: 38.17
100m: 1:23.40
(45.23)
150m: 2:09.81
(46.41)
200m: 2:55.27
(45.46)
17 Emma Hellström 2007 Kramfors-Alliansen +0.75 247 2:55.97 +31.13
50m: 39.72
100m: 1:25.08
(45.36)
150m: 2:11.96
(46.88)
200m: 2:55.97
(44.01)
18 Frida Widell 2007 Härnösands Simsällskap +0.69 237 2:58.42 +33.58
50m: 40.21
100m: 1:25.54
(45.33)
150m: 2:13.99
(48.45)
200m: 2:58.42
(44.43)
19 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir +0.80 233 2:59.25 +34.41
50m: 38.95
100m: 1:23.72
(44.77)
150m: 2:11.79
(48.07)
200m: 2:59.25
(47.46)
20 Julia Johansson 2008 Simklubben Ägir +0.91 233 2:59.36 +34.52
50m: 38.53
100m: 1:23.82
(45.29)
150m: 2:11.87
(48.05)
200m: 2:59.36
(47.49)
21 Melissa Häreby 2006 Simklubben Ägir +0.76 212 3:04.94 +40.10
50m: 40.73
100m: 1:27.92
(47.19)
150m: 2:17.48
(49.56)
200m: 3:04.94
(47.46)
22 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap +0.81 205 3:07.14 +42.30
50m: 40.32
100m: 1:27.36
(47.04)
150m: 2:17.12
(49.76)
200m: 3:07.14
(50.02)
23 Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap +0.80 172 3:18.50 +53.66
50m: 41.99
100m: 1:32.44
(50.45)
150m: 2:24.88
(52.44)
200m: 3:18.50
(53.62)
24 Ingrid Jonsson 2008 Simklubben Ägir +0.80 128 3:38.90 +1:14.06
50m: 43.14
100m: 1:40.53
(57.39)
150m: 2:42.56
(1:02.03)
200m: 3:38.90
(56.34)
Grenen officiell:  2020-02-22 14:56:01
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap +0.69 708 2:03.88
50m: 28.56
100m: 59.38
(30.82)
150m: 1:31.57
(32.19)
200m: 2:03.88
(32.31)
2 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap +0.69 704 2:04.10 +0.22
50m: 28.92
100m: 59.72
(30.80)
150m: 1:31.60
(31.88)
200m: 2:04.10
(32.50)
3 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap +0.73 628 2:08.89 +5.01
50m: 30.10
100m: 1:02.53
(32.43)
150m: 1:35.58
(33.05)
200m: 2:08.89
(33.31)
4 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir +0.69 600 2:10.89 +7.01
50m: 30.43
100m: 1:02.83
(32.40)
150m: 1:36.26
(33.43)
200m: 2:10.89
(34.63)
5 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap +0.73 574 2:12.83 +8.95
50m: 30.76
100m: 1:04.13
(33.37)
150m: 1:38.42
(34.29)
200m: 2:12.83
(34.41)
6 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap +0.74 565 2:13.55 +9.67
50m: 30.92
100m: 1:04.93
(34.01)
150m: 1:39.50
(34.57)
200m: 2:13.55
(34.05)
7 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir +0.79 542 2:15.36 +11.48
50m: 30.46
100m: 1:04.91
(34.45)
150m: 1:40.51
(35.60)
200m: 2:15.36
(34.85)
8 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap +0.80 538 2:15.70 +11.82
50m: 30.92
100m: 1:05.12
(34.20)
150m: 1:40.63
(35.51)
200m: 2:15.70
(35.07)
9 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap +0.62 537 2:15.84 +11.96
50m: 31.43
100m: 1:05.40
(33.97)
150m: 1:40.38
(34.98)
200m: 2:15.84
(35.46)
10 Sofia Boije 2003 Simklubben Ägir +0.76 532 2:16.21 +12.33
50m: 30.10
100m: 1:04.46
(34.36)
150m: 1:40.42
(35.96)
200m: 2:16.21
(35.79)
11 Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap +0.62 530 2:16.42 +12.54
50m: 30.62
100m: 1:04.36
(33.74)
150m: 1:40.25
(35.89)
200m: 2:16.42
(36.17)
12 Irene Nasta 2004 Simklubben Ägir +0.67 353 2:36.22 +32.34
50m: 34.04
100m: 1:13.07
(39.03)
150m: 1:55.09
(42.02)
200m: 2:36.22
(41.13)
13 Amanda Boson 2004 Simklubben Ägir 346 2:37.19 +33.31
50m: 35.83
100m: 1:16.74
(40.91)
150m: 1:57.34
(40.60)
200m: 2:37.19
(39.85)
14 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.77 337 2:38.57 +34.69
50m: 34.79
100m: 1:15.99
(41.20)
150m: 1:57.79
(41.80)
200m: 2:38.57
(40.78)
15 Ida Nyberg 2004 Simklubben Ägir +0.82 306 2:43.74 +39.86
50m: 34.72
100m: 1:16.58
(41.86)
150m: 2:01.22
(44.64)
200m: 2:43.74
(42.52)
16 Nellie Edbom Wounder 2005 Sundsvalls Simsällskap +0.81 282 2:48.23 +44.35
50m: 37.08
100m: 1:19.49
(42.41)
150m: 2:04.30
(44.81)
200m: 2:48.23
(43.93)
17 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.89 163 3:22.10 +1:18.22
50m: 43.82
100m: 1:34.02
(50.20)
150m: 2:28.11
(54.09)
200m: 3:22.10
(53.99)
Grenen officiell:  2020-02-22 14:56:01
2020-02-22 14:56:41 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Njurunda Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner