2021-12-05   00:50:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2019-2020, Tibble

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 3- Tibble, 2020
Plats: Tibble Arrangör: Stockholms Simförbund & Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.78 2:14.85
50m: 31.88
100m: 1:06.79
(34.91)
150m: 1:41.30
(34.51)
200m: 2:14.85
(33.55)
Grenen officiell:  2020-03-07 09:31:11
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Takala 2004 Väsby Simsällskap +0.75 2:15.66
50m: 31.91
100m: 1:06.49
(34.58)
150m: 1:41.12
(34.63)
200m: 2:15.66
(34.54)
2 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 2:19.40 +3.74
50m: 31.99
100m: 1:07.88
(35.89)
150m: 1:44.38
(36.50)
200m: 2:19.40
(35.02)
3 Filippa Bolling 2004 Täby Sim -.-- 2:22.34 +6.68
50m: 32.70
100m: 1:08.38
(35.68)
150m: 1:45.35
(36.97)
200m: 2:22.34
(36.99)
4 Hanna Åkerman 2004 Väsby Simsällskap -.-- 2:28.05 +12.39
50m: 34.11
100m: 1:12.21
(38.10)
150m: 1:50.77
(38.56)
200m: 2:28.05
(37.28)
5 Hannah Haux 2004 Täby Sim -.-- 2:31.74 +16.08
50m: 35.26
100m: 1:13.62
(38.36)
150m: 1:53.17
(39.55)
200m: 2:31.74
(38.57)
6 Lovisa Fantenberg 2004 Väsby Simsällskap -.-- 2:33.66 +18.00
50m: 34.61
100m: 1:14.02
(39.41)
150m: 1:54.25
(40.23)
200m: 2:33.66
(39.41)
7 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim +0.79 2:36.73 +21.07
50m: 35.31
100m: 1:15.40
(40.09)
150m: 1:57.19
(41.79)
200m: 2:36.73
(39.54)
Grenen officiell:  2020-03-07 09:31:11
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Melander 2005 Väsby Simsällskap +0.74 2:20.81
50m: 32.40
100m: 1:08.13
(35.73)
150m: 1:44.71
(36.58)
200m: 2:20.81
(36.10)
2 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:23.98 +3.17
50m: 33.04
100m: 1:09.01
(35.97)
150m: 1:46.87
(37.86)
200m: 2:23.98
(37.11)
3 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 2:25.90 +5.09
50m: 34.20
100m: 1:11.49
(37.29)
150m: 1:49.82
(38.33)
200m: 2:25.90
(36.08)
4 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.83 2:26.92 +6.11
50m: 33.31
100m: 1:10.94
(37.63)
150m: 1:49.28
(38.34)
200m: 2:26.92
(37.64)
5 Louise Franks 2005 Täby Sim +0.73 2:28.46 +7.65
50m: 33.73
100m: 1:11.86
(38.13)
150m: 1:50.71
(38.85)
200m: 2:28.46
(37.75)
6 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:29.80 +8.99
50m: 34.56
100m: 1:11.83
(37.27)
150m: 1:51.37
(39.54)
200m: 2:29.80
(38.43)
7 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim +0.79 2:29.94 +9.13
50m: 33.90
100m: 1:11.93
(38.03)
150m: 1:51.23
(39.30)
200m: 2:29.94
(38.71)
8 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap -.-- 2:31.22 +10.41
50m: 35.15
100m: 1:13.90
(38.75)
150m: 1:53.46
(39.56)
200m: 2:31.22
(37.76)
9 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap -.-- 2:31.29 +10.48
50m: 35.52
100m: 1:13.54
(38.02)
150m: 1:52.24
(38.70)
200m: 2:31.29
(39.05)
10 Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 2:33.69 +12.88
50m: 33.73
100m: 1:11.84
(38.11)
150m: 1:52.15
(40.31)
200m: 2:33.69
(41.54)
11 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb +0.59 2:39.56 +18.75
50m: 35.42
100m: 1:15.66
(40.24)
150m: 1:58.11
(42.45)
200m: 2:39.56
(41.45)
12 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap -.-- 2:42.53 +21.72
50m: 36.23
100m: 1:17.27
(41.04)
150m: 2:00.10
(42.83)
200m: 2:42.53
(42.43)
13 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim -.-- 2:48.80 +27.99
50m: 37.89
100m: 1:21.30
(43.41)
150m: 2:05.53
(44.23)
200m: 2:48.80
(43.27)
14 Alexandra Kanhamn 2005 Täby Sim +0.76 2:58.33 +37.52
50m: 36.78
100m: 1:21.44
(44.66)
150m: 2:09.32
(47.88)
200m: 2:58.33
(49.01)
Grenen officiell:  2020-03-07 09:31:11
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Brännbäck 2006 Väsby Simsällskap -.-- 2:19.46
50m: 32.16
100m: 1:07.66
(35.50)
150m: 1:44.78
(37.12)
200m: 2:19.46
(34.68)
2 Jessika Watanabe 2006 Väsby Simsällskap +0.85 2:23.10 +3.64
50m: 33.16
100m: 1:09.01
(35.85)
150m: 1:46.04
(37.03)
200m: 2:23.10
(37.06)
3 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 2:26.77 +7.31
50m: 33.40
100m: 1:10.24
(36.84)
150m: 1:48.38
(38.14)
200m: 2:26.77
(38.39)
4 Rose Li 2006 Täby Sim +0.76 2:26.94 +7.48
50m: 33.85
100m: 1:11.62
(37.77)
150m: 1:49.67
(38.05)
200m: 2:26.94
(37.27)
5 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.82 2:29.78 +10.32
50m: 33.67
100m: 1:11.58
(37.91)
150m: 1:50.92
(39.34)
200m: 2:29.78
(38.86)
6 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap +0.85 2:31.81 +12.35
50m: 35.23
100m: 1:13.81
(38.58)
150m: 1:53.27
(39.46)
200m: 2:31.81
(38.54)
7 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap +0.76 2:36.01 +16.55
50m: 35.50
100m: 1:15.49
(39.99)
150m: 1:57.14
(41.65)
200m: 2:36.01
(38.87)
8 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim -.-- 2:43.51 +24.05
50m: 37.66
100m: 1:19.73
(42.07)
150m: 2:02.40
(42.67)
200m: 2:43.51
(41.11)
9 Bea Hellborg 2006 Täby Sim -.-- 2:44.71 +25.25
50m: 37.56
100m: 1:21.09
(43.53)
150m: 2:04.24
(43.15)
200m: 2:44.71
(40.47)
10 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap -.-- 2:49.62 +30.16
50m: 37.32
100m: 1:21.54
(44.22)
150m: 2:07.01
(45.47)
200m: 2:49.62
(42.61)
11 Emma Van De Beek 2006 Väsby Simsällskap +0.81 2:50.97 +31.51
50m: 37.03
100m: 1:18.68
(41.65)
150m: 2:06.40
(47.72)
200m: 2:50.97
(44.57)
12 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb -.-- 3:11.94 +52.48
50m: 41.33
100m: 1:30.32
(48.99)
150m: 2:21.93
(51.61)
200m: 3:11.94
(50.01)
- Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim +0.55 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-07 09:31:11
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Alsén 2007 Täby Sim -.-- 2:23.00
50m: 33.13
100m: 1:09.00
(35.87)
150m: 1:47.13
(38.13)
200m: 2:23.00
(35.87)
2 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap +0.79 2:24.88 +1.88
50m: 32.95
100m: 1:10.68
(37.73)
150m: 1:48.17
(37.49)
200m: 2:24.88
(36.71)
3 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +1.73 2:28.72 +5.72
50m: 35.05
100m: 1:13.42
(38.37)
150m: 1:52.83
(39.41)
200m: 2:28.72
(35.89)
4 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap -.-- 2:37.45 +14.45
50m: 35.63
100m: 1:16.39
(40.76)
150m: 1:57.85
(41.46)
200m: 2:37.45
(39.60)
5 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 2:38.23 +15.23
50m: 36.40
100m: 1:16.36
(39.96)
150m: 1:57.42
(41.06)
200m: 2:38.23
(40.81)
6 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:44.28 +21.28
50m: 37.17
100m: 1:19.10
(41.93)
150m: 2:01.10
(42.00)
200m: 2:44.28
(43.18)
7 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap +1.35 2:45.44 +22.44
50m: 36.57
100m: 1:18.80
(42.23)
150m: 2:03.23
(44.43)
200m: 2:45.44
(42.21)
8 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb +0.85 2:46.00 +23.00
50m: 36.35
100m: 1:18.65
(42.30)
150m: 2:03.83
(45.18)
200m: 2:46.00
(42.17)
9 Josefine Hafstad 2007 Väsby Simsällskap +0.88 2:47.46 +24.46
50m: 37.16
100m: 1:20.77
(43.61)
150m: 2:04.92
(44.15)
200m: 2:47.46
(42.54)
10 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap -.-- 2:48.37 +25.37
50m: 37.58
100m: 1:20.70
(43.12)
150m: 2:04.76
(44.06)
200m: 2:48.37
(43.61)
11 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 2:49.61 +26.61
50m: 38.92
100m: 1:22.60
(43.68)
150m: 2:06.63
(44.03)
200m: 2:49.61
(42.98)
12 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap +0.64 3:02.56 +39.56
50m: 39.51
100m: 1:26.27
(46.76)
150m: 2:16.35
(50.08)
200m: 3:02.56
(46.21)
13 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 3:08.35 +45.35
50m: 40.92
100m: 1:28.46
(47.54)
150m: 2:18.91
(50.45)
200m: 3:08.35
(49.44)
14 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap -.-- 3:17.58 +54.58
50m: 43.43
100m: 1:35.12
(51.69)
150m: 2:29.43
(54.31)
200m: 3:17.58
(48.15)
Grenen officiell:  2020-03-07 09:31:11
2020-03-07 09:33:56 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner