2021-12-04   23:59:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2019-2020, Tibble

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 3- Tibble, 2020
Plats: Tibble Arrangör: Stockholms Simförbund & Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap +0.71 2:46.12
50m: 37.89
100m: 1:20.14
(42.25)
150m: 2:02.90
(42.76)
200m: 2:46.12
(43.22)
- Victor Karell 2003 Täby Sim +0.68 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-07 10:21:32
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap +0.79 2:42.72
50m: 36.76
100m: 1:18.55
(41.79)
150m: 2:01.27
(42.72)
200m: 2:42.72
(41.45)
2 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.74 2:57.53 +14.81
50m: 39.50
100m: 1:24.00
(44.50)
150m: 2:10.77
(46.77)
200m: 2:57.53
(46.76)
3 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap +0.72 2:59.98 +17.26
50m: 40.23
100m: 1:25.79
(45.56)
150m: 2:13.59
(47.80)
200m: 2:59.98
(46.39)
Grenen officiell:  2020-03-07 10:21:32
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 2:57.21
50m: 38.77
100m: 1:24.20
(45.43)
150m: 2:11.15
(46.95)
200m: 2:57.21
(46.06)
2 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 3:05.66 +8.45
50m: 42.32
100m: 1:29.98
(47.66)
150m: 2:17.86
(47.88)
200m: 3:05.66
(47.80)
3 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim -.-- 3:09.73 +12.52
50m: 41.27
100m: 1:29.81
(48.54)
150m: 2:20.08
(50.27)
200m: 3:09.73
(49.65)
4 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 3:13.47 +16.26
50m: 41.28
100m: 1:29.43
(48.15)
150m: 2:20.73
(51.30)
200m: 3:13.47
(52.74)
5 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.81 3:17.73 +20.52
50m: 45.99
100m: 1:36.45
(50.46)
150m: 2:28.22
(51.77)
200m: 3:17.73
(49.51)
Grenen officiell:  2020-03-07 10:21:32
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap +0.72 2:47.47
50m: 37.09
100m: 1:20.17
(43.08)
150m: 2:03.85
(43.68)
200m: 2:47.47
(43.62)
2 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.74 2:52.85 +5.38
50m: 38.60
100m: 1:22.98
(44.38)
150m: 2:09.83
(46.85)
200m: 2:52.85
(43.02)
3 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 3:11.33 +23.86
50m: 43.37
100m: 1:33.07
(49.70)
150m: 2:22.78
(49.71)
200m: 3:11.33
(48.55)
4 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim -.-- 3:17.20 +29.73
50m: 45.22
100m: 1:35.75
(50.53)
150m: 2:26.54
(50.79)
200m: 3:17.20
(50.66)
5 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap -.-- 3:20.49 +33.02
50m: 43.95
100m: 1:36.00
(52.05)
150m: 2:29.02
(53.02)
200m: 3:20.49
(51.47)
6 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 3:35.11 +47.64
50m: 49.78
100m: 1:45.18
(55.40)
150m: 2:40.89
(55.71)
200m: 3:35.11
(54.22)
- Johannes Rappe 2006 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 10:21:32
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap -.-- 3:17.43
50m: 46.49
100m: 1:37.36
(50.87)
150m: 2:28.62
(51.26)
200m: 3:17.43
(48.81)
2 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap -.-- 3:24.01 +6.58
50m: 44.16
100m: 1:37.20
(53.04)
150m: 2:30.55
(53.35)
200m: 3:24.01
(53.46)
3 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 3:30.98 +13.55
50m: 47.90
100m: 1:42.34
(54.44)
150m: 2:37.47
(55.13)
200m: 3:30.98
(53.51)
Grenen officiell:  2020-03-07 10:21:32
2020-03-07 10:23:11 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner