2024-07-15   15:45:18
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Dansk Open Masters

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag "formiddag"

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters (K)    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2020         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Taastrup - VATCPH    52.83  1:52.64  2:56.54    4:01.71   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    54.78  1:58.11  3:06.22    4:11.42   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømmeklub    42.86  1:31.36  2:20.22    3:09.48   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sinne Lundgaard  1966  Swim Team Taastrup - VATCPH    59.16  2:06.30  3:14.96    4:23.35   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Line Rønn Shakoor  1974  Hillerød Svømmeklub    40.83  1:26.37  2:12.38    2:56.95   
Dorit Zobel  1975  Herlev Svømning    53.53  1:54.09  2:54.53    3:54.22   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thea Sejr Hansen  1984  Gladsaxe Svømmeklub    41.73  1:27.10  2:12.60    2:57.05   
Sabina Romanova  1983  Swimming Club Nostars    41.23  1:26.77  2:13.39    3:00.68   
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub    44.65  1:33.36  2:23.51    3:13.23   
Eveliina Puustjärvi  1985  Simmis Wanda    45.99  1:39.48  2:35.95    3:33.62   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karen Mikkelsen  1986  H2Odense    44.97  1:35.26  2:27.55    3:20.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:00 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner