2024-07-15   16:48:08
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Dansk Open Masters

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag "formiddag"

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters (K)    Udskriftsdato  07 marts 2020   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2020         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.28   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hovedstadens Svømmeklub            44.53   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Halgreen  1954  Herlev Svømning            40.57   
Olav Ryan  1951  Sigma Swim Allerød            41.11   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofus Lyngbo  1960  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.31   
Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim Birkerød            42.26   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød            33.39   
Jes Gydesen  1961  Sigma Swim Allerød            34.91   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            37.27   
Bjørn Starcke  1963  Hillerød Svømmeklub            37.52   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henry Stokholm  1969  Esbjerg Svømmeklub            31.86   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømmeklub            38.94   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Frandsen  1980  Sigma Swim Allerød            29.84   
Morten Nørgaard  1977  DeltaSwim            30.67   
Morten Kirkelund  1980  Herlev Svømning            33.75   
Peter Schmidt  1979  Glostrup Svømmeklub            34.45   
Morten Hansson  1976  Roskilde Svømning            36.10   
Jan Erik Revsbech  1978  Sigma Swim Allerød            40.31   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Jørgensen  1989  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.23   
Kasper Evald Sørensen  1987  Glostrup Svømmeklub            33.16   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Lund Hansen  1992  Esbjerg Svømmeklub            30.00   
Glebs Rjabovs  1991  Sigma Swim Allerød            31.50   
Emil Møhl  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.50   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Ryan Nielsen  1998  Glostrup Svømmeklub            41.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 marts 2020 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:57 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner