2022-01-19   14:59:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för ÅSS Race 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 (eftermiddag)

Document
Resultat
ÅSS Race 2020
Plats: Ulricehamn simhall Arrangör: Åsundens simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 okt 2020 till den 3 okt 2020
Gren 23, 100m Medley Damer, 0-99år 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 -.-- 1:12.53
50m: 33.41
100m: 1:12.53
(39.12)
2 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 -.-- 1:15.03 +2.50
50m: 34.90
100m: 1:15.03
(40.13)
3 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 -.-- 1:17.04 +4.51
50m: 34.97
100m: 1:17.04
(42.07)
4 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap -.-- 1:17.08 +4.55
50m: 35.61
100m: 1:17.08
(41.47)
5 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 -.-- 1:17.47 +4.94
50m: 35.46
100m: 1:17.47
(42.01)
6 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg -.-- 1:19.07 +6.54
50m: 36.95
100m: 1:19.07
(42.12)
7 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 1:19.10 +6.57
50m: 37.70
100m: 1:19.10
(41.40)
8 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap -.-- 1:19.39 +6.86
50m: 37.18
100m: 1:19.39
(42.21)
9 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 1:21.00 +8.47
50m: 35.82
100m: 1:21.00
(45.18)
10 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 1:21.55 +9.02
50m: 38.03
100m: 1:21.55
(43.52)
11 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 1:21.59 +9.06
50m: 39.15
100m: 1:21.59
(42.44)
12 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 -.-- 1:21.87 +9.34
50m: 38.21
100m: 1:21.87
(43.66)
13 Viktoria Sandwall 2003 Simklubben Alingsås -.-- 1:23.72 +11.19
50m: 37.32
100m: 1:23.72
(46.40)
14 Lisa Karlén 2005 Falköpings Simsällskap -.-- 1:24.06 +11.53
50m: 38.78
100m: 1:24.06
(45.28)
15 Amalia Ödman 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 1:25.14 +12.61
50m: 39.84
100m: 1:25.14
(45.30)
16 Olivia  Andersson 2005 Skene Sim o Idrottssällskap -.-- 1:29.76 +17.23
50m: 39.89
100m: 1:29.76
(49.87)
17 Ida Hansson 2005 Simklubben 1970 -.-- 1:30.47 +17.94
50m: 43.02
100m: 1:30.47
(47.45)
18 Mira Löfgren 2005 Simklubben Alingsås -.-- 1:31.27 +18.74
50m: 46.08
100m: 1:31.27
(45.19)
- Saga Nikumaa 2004 Simklubben Elfsborg -.-- DSQ
- Juliette Erixon 2005 Simklubben Alingsås -.-- DSQ
- Vilma Berglund 2003 Åsundens Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-10-03 15:46:33
Gren 23, 100m Medley Damer, 0-99år 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 1:18.10
50m: 36.00
100m: 1:18.10
(42.10)
2 Elvira Axelsson-Larsholt 2006 Strömstads Simförening -.-- 1:22.08 +3.98
50m: 36.67
100m: 1:22.08
(45.41)
3 Ava Abasi 2006 Göteborg Sim -.-- 1:24.93 +6.83
50m: 39.28
100m: 1:24.93
(45.65)
4 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap -.-- 1:25.09 +6.99
50m: 39.07
100m: 1:25.09
(46.02)
5 Sofia Isberg 2006 Göteborg Sim -.-- 1:26.89 +8.79
50m: 40.90
100m: 1:26.89
(45.99)
6 Alma Larsson 2006 Skene Sim o Idrottssällskap -.-- 1:29.60 +11.50
50m: 40.65
100m: 1:29.60
(48.95)
7 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 -.-- 1:30.67 +12.57
50m: 42.60
100m: 1:30.67
(48.07)
8 Maja Björserud 2006 Karlsborgs Simklubb -.-- 1:34.10 +16.00
50m: 43.63
100m: 1:34.10
(50.47)
9 Hanna Martinsson 2006 Karlsborgs Simklubb -.-- 1:53.26 +35.16
50m: 57.56
100m: 1:53.26
(55.70)
- Enna Karanovic 2006 Simklubben Elfsborg -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-10-03 15:46:33
Gren 23, 100m Medley Damer, 0-99år 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Rohman 2007 Strömstads Simförening -.-- 1:15.51
50m: 35.04
100m: 1:15.51
(40.47)
2 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås -.-- 1:18.35 +2.84
50m: 37.10
100m: 1:18.35
(41.25)
3 Karin Palming 2007 Göteborg Sim -.-- 1:22.33 +6.82
50m: 39.32
100m: 1:22.33
(43.01)
4 Livia Ek 2007 Göteborg Sim -.-- 1:22.65 +7.14
50m: 37.46
100m: 1:22.65
(45.19)
5 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 -.-- 1:23.30 +7.79
50m: 40.03
100m: 1:23.30
(43.27)
6 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim -.-- 1:24.71 +9.20
50m: 41.07
100m: 1:24.71
(43.64)
7 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim -.-- 1:28.33 +12.82
50m: 40.67
100m: 1:28.33
(47.66)
8 Felicia Månesjö 2007 Skene Sim o Idrottssällskap -.-- 1:34.93 +19.42
50m: 46.84
100m: 1:34.93
(48.09)
- Elin Warborg 2007 Göteborg Sim -.-- DSQ
- Ingrid Sahlin 2007 Göteborg Sim -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-10-03 15:46:33
Gren 23, 100m Medley Damer, 0-99år 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 -.-- 1:26.31
50m: 41.33
100m: 1:26.31
(44.98)
2 Leia Griphem 2008 Simklubben Elfsborg -.-- 1:26.76 +0.45
50m: 41.07
100m: 1:26.76
(45.69)
3 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim -.-- 1:29.17 +2.86
50m: 41.80
100m: 1:29.17
(47.37)
4 Magdalena Ödman 2008 Simklubben Elfsborg -.-- 1:30.82 +4.51
50m: 40.08
100m: 1:30.82
(50.74)
5 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim -.-- 1:30.86 +4.55
50m: 42.03
100m: 1:30.86
(48.83)
6 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg -.-- 1:31.63 +5.32
50m: 42.72
100m: 1:31.63
(48.91)
7 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg -.-- 1:33.15 +6.84
50m: 42.44
100m: 1:33.15
(50.71)
8 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg -.-- 1:35.73 +9.42
50m: 45.35
100m: 1:35.73
(50.38)
9 Julia-Hollie Granat 2008 Göteborg Sim -.-- 1:36.21 +9.90
50m: 46.21
100m: 1:36.21
(50.00)
10 Hilma Sundh 2008 Falköpings Simsällskap -.-- 1:38.27 +11.96
50m: 48.60
100m: 1:38.27
(49.67)
11 Vendela Orreving 2008 Simklubben Elfsborg -.-- 1:48.04 +21.73
50m: 52.48
100m: 1:48.04
(55.56)
12 Ylva Hermansson 2008 Göteborg Sim -.-- 1:55.35 +29.04
50m: 58.13
100m: 1:55.35
(57.22)
- Edith Skogh 2008 Simklubben Elfsborg -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-10-03 15:46:33
Gren 23, 100m Medley Damer, 0-99år 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås -.-- 1:29.21
50m: 39.65
100m: 1:29.21
(49.56)
2 Clara Hansson 2009 Simklubben Elfsborg -.-- 1:31.20 +1.99
50m: 42.66
100m: 1:31.20
(48.54)
3 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås -.-- 1:32.18 +2.97
50m: 44.04
100m: 1:32.18
(48.14)
4 Nora Larsen Valkama 2009 Simklubben Elfsborg -.-- 1:33.80 +4.59
50m: 45.23
100m: 1:33.80
(48.57)
5 Emelia Jönsson 2009 Åsundens Simsällskap -.-- 1:35.95 +6.74
50m: 48.14
100m: 1:35.95
(47.81)
6 Alva Dahlqvist 2009 Simklubben Elfsborg -.-- 1:48.95 +19.74
50m: 52.00
100m: 1:48.95
(56.95)
7 Elsa Rohman 2009 Strömstads Simförening -.-- 1:50.46 +21.25
50m: 55.71
100m: 1:50.46
(54.75)
8 Judith Petersson 2009 Alingsås SLS -.-- 1:55.79 +26.58
50m: 54.22
100m: 1:55.79
(1:01.57)
- Agnes Abrahamsson 2009 Simklubben 1970 -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-10-03 15:46:33
Gren 23, 100m Medley Damer, 0-99år 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg -.-- 1:30.21
50m: 43.22
100m: 1:30.21
(46.99)
2 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg -.-- 1:43.93 +13.72
50m: 51.63
100m: 1:43.93
(52.30)
3 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg -.-- 1:44.18 +13.97
50m: 51.48
100m: 1:44.18
(52.70)
4 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås -.-- 1:46.26 +16.05
50m: 49.80
100m: 1:46.26
(56.46)
5 Nelly Zetterdahl 2010 Alingsås SLS -.-- 1:52.88 +22.67
50m: 57.31
100m: 1:52.88
(55.57)
6 Alice Persson 2010 Göteborg Sim -.-- 1:54.38 +24.17
50m: 53.26
100m: 1:54.38
(1:01.12)
Grenen officiell:  2020-10-03 15:46:33
Gren 23, 100m Medley Damer, 0-99år 9 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Pettersson 2011 Simklubben Alingsås -.-- 1:47.35
50m: 52.74
100m: 1:47.35
(54.61)
Grenen officiell:  2020-10-03 15:46:33
2020-10-03 15:47:57 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner