2020-07-03   21:12:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Spårvägenmästerskapen (SM)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 1, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 55.85 50m Ryggsim
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening +0.64 58.82 50m Fjärilsim
Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening 1:00.11 50m Fjärilsim
Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simförening 30.27 50m Fjärilsim
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 49.29 50m Bröstsim
Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.76 31.46 50m Frisim
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 56.82 50m Fjärilsim
Mia Hellström 2009 Spårvägen Simförening 42.39 50m Fjärilsim
Ada Hjort Mowitz 2010 Spårvägen Simförening 48.65 50m Frisim
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening 1:00.38 50m Ryggsim
Venus Kidane 2009 Spårvägen Simförening +0.93 1:02.64 50m Fjärilsim
Clara Korch 2005 Spårvägen Simförening 50.88 50m Frisim
Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening +0.53 40.18 50m Fjärilsim
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening DSQ 50m Fjärilsim
Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening +0.90 47.45 50m Frisim
Louise Olsson 1992 Spårvägen Simförening +0.88 54.08 50m Frisim
Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening 1:00.03 50m Ryggsim
Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening 37.48 50m Fjärilsim
Frida Yavuz 2010 Spårvägen Simförening 1:00.80 50m Ryggsim
2020-06-16 10:45:20 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 2, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening +0.88 DSQ 50m Fjärilsim
Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening 53.01 50m Fjärilsim
Gustav Bernhardsson 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Fjärilsim
Georg Blomgren 2008 Spårvägen Simförening +0.82 45.04 50m Frisim
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening 54.26 50m Ryggsim
Oscar Ebenhag 2010 Spårvägen Simförening 39.24 50m Frisim
Ruben Eneström Hellerstedt 2008 Spårvägen Simförening 56.04 50m Fjärilsim
Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.62 25.62 50m Frisim
Ture Hellström 2009 Spårvägen Simförening 59.80 50m Ryggsim
Roy Hjort Mowitz 2008 Spårvägen Simförening 40.87 50m Fjärilsim
Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun 25.62 50m Ryggsim
Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 33.93 50m Bröstsim
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening 52.46 50m Ryggsim
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 51.56 50m Fjärilsim
Sigge Lövholm 2009 Spårvägen Simförening 54.98 50m Fjärilsim
Eric Malmgren 2012 Spårvägen Simförening +0.65 1:02.19 50m Bröstsim
David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening 32.17 50m Bröstsim
Sven Quas 2009 Spårvägen Simförening +0.69 56.03 50m Fjärilsim
David Westén 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
2020-06-16 10:52:28 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 3, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening 1:11.11 100m Frisim
50m: 33.15
100m: 1:11.11
(37.96)
Louise Hansson 1996 Helsingborgs Simsällskap +0.73 58.15 100m Fjärilsim
50m: 27.34
100m: 58.15
(30.81)
Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap +0.72 1:01.33 100m Fjärilsim
50m: 27.61
100m: 1:01.33
(33.72)
Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening 1:21.48 100m Ryggsim
50m: 37.38
100m: 1:21.48
(44.10)
Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening 1:04.47 100m Frisim
50m: 31.39
100m: 1:04.47
(33.08)
2020-06-16 11:00:01 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 4, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 1:08.76 100m Ryggsim
50m: 33.30
100m: 1:08.76
(35.46)
Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening +0.76 59.67 100m Fjärilsim
50m: 27.57
100m: 59.67
(32.10)
William Lulek 1998 Simklubben Neptun 1:05.54 100m Bröstsim
50m: 30.79
100m: 1:05.54
(34.75)
Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening 59.84 100m Frisim
50m: 28.43
100m: 59.84
(31.41)
Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 1:00.59 100m Fjärilsim
50m: 27.93
100m: 1:00.59
(32.66)
2020-06-16 11:04:51 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 5, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Moa Arvehed 2003 Spårvägen Simförening +0.63 2:45.76 200m Bröstsim
50m: 35.55
100m: 1:16.52
(40.97)
150m: 1:59.87
(43.35)
200m: 2:45.76
(45.89)
Julia Augustsson 2000 Spårvägen Simförening 2:45.67 200m Bröstsim
50m: 37.15
100m: 1:19.43
(42.28)
150m: 2:02.68
(43.25)
200m: 2:45.67
(42.99)
Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 2:08.33 200m Frisim
50m: 29.43
100m: 1:01.01
(31.58)
150m: 1:34.57
(33.56)
200m: 2:08.33
(33.76)
2020-06-16 11:07:33 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 6, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening 2:07.20 200m Frisim
50m: 29.12
100m: 1:00.62
(31.50)
150m: 1:33.68
(33.06)
200m: 2:07.20
(33.52)
2020-06-16 11:10:29 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 7, 400m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.65 4:18.54 400m Frisim
50m: 28.64
100m: 59.40
(30.76)
150m: 1:31.61
(32.21)
200m: 2:04.87
(33.26)
250m: 2:38.21
(33.34)
300m: 3:12.16
(33.95)
350m: 3:45.89
(33.73)
400m: 4:18.54
(32.65)
Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 4:08.50 400m Frisim
50m: 28.19
100m: 58.89
(30.70)
150m: 1:30.21
(31.32)
200m: 2:01.62
(31.41)
250m: 2:33.16
(31.54)
300m: 3:05.02
(31.86)
350m: 3:36.96
(31.94)
400m: 4:08.50
(31.54)
Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 4:33.77 400m Frisim
50m: 30.48
100m: 1:03.80
(33.32)
150m: 1:38.19
(34.39)
200m: 2:13.66
(35.47)
250m: 2:48.71
(35.05)
300m: 3:24.31
(35.60)
350m: 3:59.44
(35.13)
400m: 4:33.77
(34.33)
2020-06-16 11:15:51 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 8, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 1:03.48 50m Bröstsim
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening 56.80 50m Ryggsim
Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening 52.00 50m Ryggsim
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 56.10 50m Ryggsim
Mia Hellström 2009 Spårvägen Simförening 43.55 50m Ryggsim
Ada Hjort Mowitz 2010 Spårvägen Simförening 1:10.98 50m Bröstsim
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Venus Kidane 2009 Spårvägen Simförening 54.30 50m Ryggsim
Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening 42.42 50m Ryggsim
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 51.49 50m Ryggsim
Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening +0.74 1:07.49 50m Bröstsim
Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening 43.31 50m Ryggsim
Isabelle Wrejde 1999 Simklubben Neptun 32.81 50m Fjärilsim
Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.76 39.36 50m Bröstsim
Frida Yavuz 2010 Spårvägen Simförening +0.81 1:04.44 50m Frisim
2020-06-16 11:25:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 9, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 52.06 50m Ryggsim
Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening 44.08 50m Ryggsim
Gustav Bernhardsson 2009 Spårvägen Simförening 47.12 50m Ryggsim
Georg Blomgren 2008 Spårvägen Simförening 48.74 50m Ryggsim
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening 48.27 50m Frisim
Ruben Eneström Hellerstedt 2008 Spårvägen Simförening 49.73 50m Ryggsim
Ture Hellström 2009 Spårvägen Simförening +0.50 DSQ 50m Bröstsim
Roy Hjort Mowitz 2008 Spårvägen Simförening 44.59 50m Ryggsim
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening +0.10 43.73 50m Frisim
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 48.47 50m Ryggsim
Sigge Lövholm 2009 Spårvägen Simförening 49.36 50m Ryggsim
Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening +0.67 28.99 50m Fjärilsim
Eric Malmgren 2012 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening 27.94 50m Frisim
Sven Quas 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening 33.02 50m Bröstsim
2020-06-16 11:29:20 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 10, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 1:49.85 100m Bröstsim
50m: 52.61
100m: 1:49.85
(57.24)
Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.80 1:42.05 100m Bröstsim
50m: 47.23
100m: 1:42.05
(54.82)
Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening 1:54.58 100m Frisim
50m: 53.31
100m: 1:54.58
(1:01.27)
Louise Olsson 1992 Spårvägen Simförening +0.97 2:01.46 100m Frisim
50m: 56.42
100m: 2:01.46
(1:05.04)
2020-06-16 11:32:01 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 13, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Ebenhag 2010 Spårvägen Simförening +0.91 55.83 50m Bröstsim
50m: 55.83
Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening 2:14.46 200m Medley
50m: 26.86
100m: 1:02.42
(35.56)
150m: 1:42.10
(39.68)
200m: 2:14.46
(32.36)
David Westén 2009 Spårvägen Simförening +0.85 DSQ 50m Bröstsim
2020-06-16 11:35:39 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 14, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening +0.87 53.02 50m Frisim
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening +0.70 51.43 50m Bröstsim
Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening +0.77 46.57 50m Frisim
Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening 1:01.16 50m Bröstsim
Michelle Coleman 1993 Spårvägen Simförening 28.06 50m Fjärilsim
Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simförening 33.46 50m Ryggsim
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 39.55 50m Frisim
Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening 36.35 50m Fjärilsim
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 57.01 50m Bröstsim
Mia Hellström 2009 Spårvägen Simförening +0.74 53.02 50m Bröstsim
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening +0.91 DSQ 50m Frisim
Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 27.22 50m Fjärilsim
Venus Kidane 2009 Spårvägen Simförening +0.84 57.49 50m Bröstsim
Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening 47.46 50m Bröstsim
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening 1:03.12 50m Bröstsim
Louise Olsson 1992 Spårvägen Simförening 58.85 50m Bröstsim
Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening +0.80 29.81 50m Fjärilsim
Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening +0.69 49.34 50m Frisim
Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.71 44.34 50m Bröstsim
2020-06-16 14:10:52 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 15, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening +0.85 54.02 50m Bröstsim
Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening 50.17 50m Bröstsim
Gustav Bernhardsson 2009 Spårvägen Simförening +0.61 56.78 50m Bröstsim
Georg Blomgren 2008 Spårvägen Simförening 58.66 50m Fjärilsim
Oscar Ebenhag 2010 Spårvägen Simförening 55.71 50m Ryggsim
Isak Eliasson 1996 Spårvägen Simförening +0.77 22.92 50m Frisim
Ruben Eneström Hellerstedt 2008 Spårvägen Simförening +0.87 1:02.21 50m Bröstsim
Ture Hellström 2009 Spårvägen Simförening +0.90 54.80 50m Frisim
Roy Hjort Mowitz 2008 Spårvägen Simförening +0.82 49.43 50m Bröstsim
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 1:04.50 50m Bröstsim
Sigge Lövholm 2009 Spårvägen Simförening 57.42 50m Bröstsim
Björn Seeliger 2000 Stockholms Kappsimningsklubb 22.06 50m Frisim
David Westén 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
2020-06-16 14:16:13 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 16, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Moa Arvehed 2003 Spårvägen Simförening +0.67 1:15.20 100m Bröstsim
50m: 34.98
100m: 1:15.20
(40.22)
Julia Augustsson 2000 Spårvägen Simförening 1:11.33 100m Fjärilsim
50m: 32.54
100m: 1:11.33
(38.79)
Isabelle Wrejde 1999 Simklubben Neptun 1:11.68 100m Fjärilsim
50m: 33.41
100m: 1:11.68
(38.27)
2020-06-16 14:18:16 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 17, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening 1:07.89 100m Ryggsim
50m: 33.41
100m: 1:07.89
(34.48)
Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 54.72 100m Frisim
50m: 26.20
100m: 54.72
(28.52)
Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun 55.83 100m Ryggsim
50m: 27.13
100m: 55.83
(28.70)
Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 53.93 100m Frisim
50m: 26.19
100m: 53.93
(27.74)
Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 58.68 100m Frisim
50m: 28.46
100m: 58.68
(30.22)
Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening 1:10.39 100m Bröstsim
50m: 33.05
100m: 1:10.39
(37.34)
Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening +0.70 56.60 100m Frisim
50m: 26.82
100m: 56.60
(29.78)
David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening 1:09.86 100m Bröstsim
50m: 33.77
100m: 1:09.86
(36.09)
Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening 1:14.36 100m Bröstsim
50m: 34.74
100m: 1:14.36
(39.62)
Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 57.32 100m Frisim
50m: 27.53
100m: 57.32
(29.79)
2020-06-16 14:23:41 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 19, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 2:21.95 200m Ryggsim
50m: 33.36
100m: 1:08.90
(35.54)
150m: 1:45.94
(37.04)
200m: 2:21.95
(36.01)
Robin Hanson 2001 Spårvägen Simförening 1:48.70 200m Frisim
50m: 25.24
100m: 52.89
(27.65)
150m: 1:21.01
(28.12)
200m: 1:48.70
(27.69)
Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening 2:04.20 200m Ryggsim
50m: 29.06
100m: 1:00.78
(31.72)
150m: 1:32.55
(31.77)
200m: 2:04.20
(31.65)
William Lulek 1998 Simklubben Neptun +0.75 1:55.70 200m Frisim
50m: 26.69
100m: 55.71
(29.02)
150m: 1:25.63
(29.92)
200m: 1:55.70
(30.07)
2020-06-16 14:30:49 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 20, 400m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening +0.78 5:31.83 400m Frisim
50m: 35.67
100m: 1:14.54
(38.87)
150m: 1:56.01
(41.47)
200m: 2:38.25
(42.24)
250m: 3:21.27
(43.02)
300m: 4:04.81
(43.54)
350m: 4:49.08
(44.27)
400m: 5:31.83
(42.75)
Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening 4:37.54 400m Frisim
50m: 32.28
100m: 1:06.98
(34.70)
150m: 1:41.95
(34.97)
200m: 2:17.07
(35.12)
250m: 2:52.24
(35.17)
300m: 3:27.88
(35.64)
350m: 4:03.22
(35.34)
400m: 4:37.54
(34.32)
2020-06-16 14:36:50 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 21, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening 45.63 50m Frisim
Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening 54.89 50m Ryggsim
Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening +0.91 47.75 50m Frisim
Michelle Coleman 1993 Spårvägen Simförening 26.56 50m Frisim
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 49.60 50m Frisim
Mia Hellström 2009 Spårvägen Simförening +0.75 35.12 50m Frisim
Venus Kidane 2009 Spårvägen Simförening +0.78 45.66 50m Frisim
Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening +0.85 37.87 50m Frisim
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 49.37 50m Frisim
Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening +0.76 29.00 50m Frisim
Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening 34.91 50m Frisim
2020-06-16 14:42:00 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 22, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening +0.79 39.55 50m Frisim
Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening +0.81 36.60 50m Frisim
Gustav Bernhardsson 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
Ruben Eneström Hellerstedt 2008 Spårvägen Simförening 42.42 50m Frisim
Roy Hjort Mowitz 2008 Spårvägen Simförening 35.41 50m Frisim
Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 31.54 50m Ryggsim
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening +0.52 DSQ 50m Bröstsim
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 43.19 50m Frisim
Sigge Lövholm 2009 Spårvägen Simförening +0.72 43.95 50m Frisim
Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening 32.60 50m Bröstsim
Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening 26.67 50m Fjärilsim
Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.62 27.07 50m Fjärilsim
2020-06-16 14:45:14 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 23, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 2:10.42 100m Bröstsim
50m: 1:02.04
100m: 2:10.42
(1:08.38)
Moa Arvehed 2003 Spårvägen Simförening 1:12.17 100m Fjärilsim
50m: 33.06
100m: 1:12.17
(39.11)
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 1:32.51 100m Frisim
50m: 43.54
100m: 1:32.51
(48.97)
Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.82 1:11.14 100m Frisim
50m: 33.42
100m: 1:11.14
(37.72)
Louise Hansson 1996 Helsingborgs Simsällskap +0.74 58.28 100m Fjärilsim
50m: 27.08
100m: 58.28
(31.20)
Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening 2:22.80 100m Bröstsim
50m: 1:08.28
100m: 2:22.80
(1:14.52)
Louise Olsson 1992 Spårvägen Simförening 2:12.81 100m Bröstsim
50m: 1:02.79
100m: 2:12.81
(1:10.02)
2020-06-16 14:51:05 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 24, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Georg Blomgren 2008 Spårvägen Simförening +0.91 1:02.87 50m Bröstsim
50m: 1:02.87
Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening 56.94 100m Frisim
50m: 27.23
100m: 56.94
(29.71)
2020-06-16 14:52:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 27, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening 31.98 50m Fjärilsim
Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening +0.73 30.88 50m Frisim
Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simförening 34.77 50m Bröstsim
Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 34.49 50m Fjärilsim
Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.82 37.44 50m Fjärilsim
Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening 58.40 50m Ryggsim
Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening +0.75 31.32 50m Frisim
Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 30.88 50m Frisim
Cecilia Viberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 33.17 50m Bröstsim
Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening +0.64 33.40 50m Frisim
Isabelle Wrejde 1999 Simklubben Neptun 41.67 50m Bröstsim
Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening +0.71 35.51 50m Bröstsim
2020-06-17 10:34:01 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 28, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening 38.33 50m Fjärilsim
Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 28.80 50m Fjärilsim
Isak Eliasson 1996 Spårvägen Simförening 23.17 50m Frisim
Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.77 30.40 50m Frisim
Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 30.01 50m Frisim
Robin Hanson 2001 Spårvägen Simförening +0.70 22.93 50m Frisim
Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.62 27.96 50m Frisim
Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening +0.68 26.89 50m Fjärilsim
Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 25.99 50m Fjärilsim
Kristian Kasper 2007 Spårvägen Simförening 39.63 50m Bröstsim
Artjoms Ponomarjous 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 35.69 50m Bröstsim
Björn Seeliger 2000 Stockholms Kappsimningsklubb 22.41 50m Frisim
2020-06-17 10:43:09 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 29, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Moa Arvehed 2003 Spårvägen Simförening 1:14.53 100m Bröstsim
50m: 35.23
100m: 1:14.53
(39.30)
Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.72 1:09.83 100m Frisim
50m: 32.42
100m: 1:09.83
(37.41)
Alexandra Eriksson 2002 Spårvägen Simförening +0.74 1:15.12 100m Frisim
50m: 35.80
100m: 1:15.12
(39.32)
Ida Sundbom 2007 Spårvägen Simförening 1:30.14 100m Ryggsim
50m: 44.00
100m: 1:30.14
(46.14)
Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening +0.82 1:43.57 100m Bröstsim
50m: 48.01
100m: 1:43.57
(55.56)
2020-06-17 10:43:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 30, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.77 1:01.22 100m Frisim
50m: 29.18
100m: 1:01.22
(32.04)
Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening 1:06.12 100m Frisim
50m: 31.63
100m: 1:06.12
(34.49)
William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 1:03.38 100m Frisim
50m: 30.08
100m: 1:03.38
(33.30)
Konstantinos Georgiadis Thris 2007 Spårvägen Simförening 1:24.77 100m Frisim
50m: 38.76
100m: 1:24.77
(46.01)
David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.65 1:05.41 100m Fjärilsim
50m: 31.42
100m: 1:05.41
(33.99)
Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun 56.03 100m Ryggsim
50m: 26.96
100m: 56.03
(29.07)
Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.72 1:30.20 100m Bröstsim
50m: 41.91
100m: 1:30.20
(48.29)
Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening 1:01.46 100m Frisim
50m: 29.00
100m: 1:01.46
(32.46)
John Ström 2004 Spårvägen Simförening 1:19.87 100m Bröstsim
50m: 36.27
100m: 1:19.87
(43.60)
Rudolfs Stupans 1999 Örebro Simallians +0.69 56.14 100m Frisim
50m: 26.73
100m: 56.14
(29.41)
2020-06-17 10:48:08 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 31, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Julia Augustsson 2000 Spårvägen Simförening +0.75 2:34.72 200m Medley
50m: 32.50
100m: 1:14.40
(41.90)
150m: 1:58.44
(44.04)
200m: 2:34.72
(36.28)
Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 3:00.93 200m Medley
50m: 37.22
100m: 1:27.60
(50.38)
150m: 2:21.76
(54.16)
200m: 3:00.93
(39.17)
Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening 2:56.51 200m Frisim
50m: 37.85
100m: 1:24.01
(46.16)
150m: 2:12.04
(48.03)
200m: 2:56.51
(44.47)
Filippa Lock 2007 Spårvägen Simförening 2:45.25 200m Frisim
50m: 36.98
100m: 1:19.04
(42.06)
150m: 2:02.91
(43.87)
200m: 2:45.25
(42.34)
Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening +0.72 2:52.53 200m Medley
50m: 36.41
100m: 1:23.44
(47.03)
150m: 2:12.65
(49.21)
200m: 2:52.53
(39.88)
2020-06-17 10:54:59 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 32, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening 2:12.67 200m Frisim
50m: 28.59
100m: 1:00.76
(32.17)
150m: 1:36.58
(35.82)
200m: 2:12.67
(36.09)
Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening 2:05.23 200m Frisim
50m: 27.82
100m: 59.22
(31.40)
150m: 1:32.65
(33.43)
200m: 2:05.23
(32.58)
Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 1:59.82 200m Frisim
50m: 26.61
100m: 56.57
(29.96)
150m: 1:27.86
(31.29)
200m: 1:59.82
(31.96)
Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 2:40.13 200m Bröstsim
50m: 36.69
100m: 1:15.95
(39.26)
150m: 1:58.31
(42.36)
200m: 2:40.13
(41.82)
William Lulek 1998 Simklubben Neptun +0.74 2:06.00 200m Medley
50m: 27.81
100m: 1:00.58
(32.77)
150m: 1:36.63
(36.05)
200m: 2:06.00
(29.37)
Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening 2:26.98 200m Medley
50m: 30.16
100m: 1:11.24
(41.08)
150m: 1:51.39
(40.15)
200m: 2:26.98
(35.59)
David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening +0.68 2:31.72 200m Bröstsim
50m: 34.08
100m: 1:12.82
(38.74)
150m: 1:52.11
(39.29)
200m: 2:31.72
(39.61)
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 2:39.37 200m Frisim
50m: 35.47
100m: 1:15.77
(40.30)
150m: 1:57.78
(42.01)
200m: 2:39.37
(41.59)
Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.67 2:23.13 200m Medley
50m: 33.00
100m: 1:09.19
(36.19)
150m: 1:49.25
(40.06)
200m: 2:23.13
(33.88)
Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening 2:33.14 200m Bröstsim
50m: 34.27
100m: 1:12.83
(38.56)
150m: 1:52.22
(39.39)
200m: 2:33.14
(40.92)
Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.63 2:10.66 200m Frisim
50m: 28.71
100m: 1:01.55
(32.84)
150m: 1:35.59
(34.04)
200m: 2:10.66
(35.07)
2020-06-17 11:03:36 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Spårvägenmästerskapen (SM) 16-18 juni 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2020 till den 18 jun 2020
Gren 33, 400m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.76 4:46.66 400m Frisim
50m: 32.57
100m: 1:08.68
(36.11)
150m: 1:45.38
(36.70)
200m: 2:22.53
(37.15)
250m: 2:59.14
(36.61)
300m: 3:35.64
(36.50)
350m: 4:11.61
(35.97)
400m: 4:46.66
(35.05)
Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.81 5:49.90 400m Frisim
50m: 37.60
100m: 1:19.82
(42.22)
150m: 2:04.60
(44.78)
200m: 2:49.72
(45.12)
250m: 3:35.17
(45.45)
300m: 4:20.87
(45.70)
350m: 5:05.29
(44.42)
400m: 5:49.90
(44.61)
Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening 4:29.39 400m Frisim
50m: 30.75
100m: 1:04.36
(33.61)
150m: 1:39.05
(34.69)
200m: 2:13.16
(34.11)
250m: 2:47.45
(34.29)
300m: 3:22.01
(34.56)
350m: 3:56.23
(34.22)
400m: 4:29.39
(33.16)
Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 5:38.41 400m Medley
50m: 33.16
100m: 1:15.18
(42.02)