Resultater for XIII FINA WMC 2010 Lundby venue
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 14 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | XIII Fina World Masters Champi | Print Date | 07 August 2010 | |||
Competition place | Gothenburg Lundby | Print Time | 16:48 | |||
Organizer | Fina/SSF | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 2010-08-02 |
Event 14, 50m Fly Men, Finals 90 - 94 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
- | Björn Wennberg | 1917 | Simklubben Neptun | SWE | DNS | |||||
- | Roland Bertrand | 1920 | Cn Deauville | FRA | DSQ | BfE | ||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 85 - 89 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Jaroslav Holy | 1925 | SKP Kosice | SVK | 1:07.79 | |||||
2 | Minoru Fukui | 1923 | KISAKI FC ASK | JPN | 1:12.42 | |||||
- | Ernesto Orlando | 1925 | LOS DORADOS | ARG | DNS | |||||
- | Manuel Piña | 1924 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | DSQ | BfE | ||||
- | Yoshiki Yasui | 1925 | TOKYO YMCA ROUEIKAI | JPN | DSQ | BfE | ||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 80 - 84 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Max van Gelder | 1930 | Warringah Masters Swimming | AUS | 47.96 | |||||
2 | Torsten Laakso | 1930 | Helsingfors Simsällskap | FIN | 48.98 | |||||
3 | Fritz Krüger | 1928 | Aqua Berlin e.V. | GER | 56.58 | |||||
4 | Mike Torsney | 1930 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 57.36 | |||||
5 | Michel Kun | 1930 | C de Golf la hacienda | MEX | 1:03.05 | |||||
6 | Baz Owen | 1930 | Arfon Masters | GBR | 1:17.85 | |||||
- | Joao Grimberg | 1929 | A HEBRAICA | BRA | DNS | |||||
- | Ahmed Ibrahim | 1928 | Egypt Masters | EGY | DSQ | BfJ | ||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 75 - 79 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Patrick Galvin | 1933 | Malvern Marlins | AUS | 40.64 | |||||
2 | Siegfried Vogel | 1934 | S.V. Sachsen 90 Werdau | GER | 42.14 | |||||
3 | Yoshihisa Kashima | 1933 | URAWA SC ECUR | JPN | 44.18 | |||||
4 | Chenot Jean Pierre | 1935 | GIRONDINS BORDEAUX | FRA | 46.83 | |||||
5 | Gerhard Huebner | 1933 | Berliner TSC | GER | 47.51 | |||||
6 | Hideo Maruki | 1935 | North York Gators | CAN | 48.99 | |||||
7 | Per Hofmo | 1931 | Hamar IL | NOR | 50.96 | |||||
8 | Hans Schulz | 1934 | VW Mannheim | GER | 52.22 | |||||
9 | Rocco Bellino | 1931 | Goyo Tavio | VEN | 56.23 | |||||
- | John Davey | 1932 | Silver Sharks | AUS | NT | |||||
- | Leif Gellberg | 1932 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | NT | |||||
- | Yoshito Tsuru | 1935 | Japan Masters Swimming Assoc. | JPN | NT | |||||
- | Masayasu Kamiya | 1932 | MAINICHI MASTERS SC | JPN | DNS | |||||
- | Rafael Escalas | 1933 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | DNS | |||||
- | Peter Senftleben | 1934 | SG Neukölln Berlin | GER | DSQ | GA | ||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 70 - 74 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Yoshiyuki Funahashi | 1939 | ST KANSAI | JPN | 31.95 | CR | ||||
2 | Joaquin Canales DeMendoza | 1940 | CN MIJAS | ESP | 34.24 | |||||
3 | William Letch | 1940 | Exmouth S & LSS | GBR | 34.34 | |||||
4 | David Cumming | 1938 | Eastbourne Swimming Club | GBR | 35.74 | |||||
5 | Günter Schöpke | 1940 | Tus Rotenburg v. 1861 | GER | 35.98 | |||||
6 | Gyorgy Ferenc Pavetits | 1940 | FLUMINENSE F.C. | BRA | 36.18 | |||||
7 | Igarashi Genichi | 1936 | S-WIN AZAMI SS | JPN | 36.23 | |||||
8 | Jan Johansen | 1940 | GI-40 Hermes | DEN | 37.75 | |||||
9 | Ahmed Hamada | 1939 | Egypt Masters | EGY | 37.79 | |||||
10 | Manfred Bönicke | 1938 | SV Poseidon Hamburg | GER | 39.56 | |||||
11 | Manfred Busch | 1938 | Berliner TSC | GER | 39.99 | |||||
12 | Lauri Malk | 1937 | Cetus | FIN | 40.08 | |||||
13 | Eduard Terentyev | 1938 | Gavrily4 Masters | UKR | 40.10 | |||||
14 | Guillermo Gomar | 1937 | Guatemaster | GUA | 40.88 | |||||
15 | Egon Cholewa | 1940 | SG Bayer WU/Ue/Do | GER | 43.92 | |||||
16 | Milivoj Velickovic Perat | 1937 | Pk Zvezda Kranj | SLO | 45.67 | |||||
17 | Georg Tölle | 1940 | N/A | GER | 47.76 | |||||
- | Kenneth Williams | 1940 | Charlottetown | CAN | NT | |||||
- | Masakazu Mitsuhashi | 1938 | ATHENA AMC | JPN | NT | |||||
- | Teruyoshi Uemura | 1939 | Beagle S.S | JPN | NT | |||||
- | George Coupe | 1940 | New England Masters | USA | DNS | |||||
- | Gyorgy Ferenc Pavetits | 1940 | FLUMINENSE F.C. | BRA | DNS | |||||
- | Jan Alsonius | 1940 | Skene Sim- och Idrottssällskap | SWE | DNS | |||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 65 - 69 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Claret Josep | 1944 | Club Nagi | ESP | 31.51 | CR | ||||
2 | Boris Ruzhitskiy | 1944 | Neptun Moscow | RUS | 31.79 | |||||
3 | Robert Olson | 1944 | Walnut Creek Masters | USA | 31.94 | |||||
4 | Bernd Schroeder | 1943 | Humboldt-Uni Berlin | GER | 32.13 | |||||
5 | Antonio D´oppido | 1944 | ASD Europa Sporting Assoc. | ITA | 32.77 | |||||
6 | Derek Parr | 1944 | Otter S.C. | GBR | 32.81 | |||||
7 | Jindrich Vagner | 1943 | Bohemians Praha | CZE | 34.04 | |||||
8 | Frantisek Pokorny | 1941 | PVK Brno | CZE | 34.40 | |||||
9 | Erich Hofmann | 1943 | SU citynet@Hall | AUT | 34.44 | |||||
10 | Bo Ljungberg | 1945 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 34.47 | |||||
11 | Peter Frenzel | 1943 | SG Stadtwerke München | GER | 34.59 | |||||
12 | Peter Straka | 1943 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 34.77 | |||||
13 | Józef Rózalski | 1945 | MOSIR Ostrowiec | POL | 34.84 | |||||
14 | Gerhard Knussmann | 1945 | TV Memmingen 1859 e.V | GER | 35.36 | |||||
15 | Gunnar Lenning | 1942 | Simklubben Neptun | SWE | 36.10 | |||||
16 | Chuck Milam | 1945 | 095-MMM | USA | 36.76 | |||||
17 | John Whitley | 1943 | La Jolla Swim Masters | USA | 37.77 | |||||
18 | Olle Axling | 1945 | Danderyds Sim Club For Swimmin | SWE | 37.85 | |||||
19 | Bill Dudley | 1944 | Georgia Masters | USA | 38.40 | |||||
20 | Alex Brown | 1944 | Blyth ASC | GBR | 39.99 | |||||
21 | Gilberto Cerutti | 1942 | C.S.I. Roma Flaminio | ITA | 41.80 | |||||
22 | Heinz Mauersberger | 1944 | Chemnitzer SG Helbersdorf | GER | 42.07 | |||||
23 | Gotthard Seifert | 1941 | SG Oelde | GER | 42.13 | |||||
24 | Roger Boutillier | 1943 | AS Herblay Natation | FRA | 43.15 | |||||
25 | Salah Elsabaa | 1942 | Egypt Masters | EGY | 44.25 | |||||
26 | Nogi Takashi | 1944 | RN SAKURA | JPN | 1:01.99 | |||||
27 | Javier Lecaros | 1944 | Peru Masters | PER | 1:02.40 | |||||
- | Alexander Kryukov | 1944 | Neptun Moscow | RUS | DNS | |||||
- | Finn Hyllested | 1944 | GI-40 Hermes | DEN | DNS | |||||
- | Hans Eriksson | 1945 | Göteborg Sim | SWE | DNS | |||||
- | Ingvar Eriksson | 1944 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | DNS | |||||
- | Luis Pazsoldan | 1945 | Club Terrazas | PER | DNS | |||||
- | Massimo Campolmi | 1945 | Fiorentina Nuoto Master | ITA | DNS | |||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 60 - 64 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Ben van Dyke | 1950 | Tasman Gold | NZL | 29.68 | |||||
2 | Gerhard Schiller | 1949 | SV Cannstatt 1898 e.V. | GER | 29.94 | |||||
3 | Glen Bengtsson | 1949 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | 30.67 | |||||
4 | Halton Cheadle | 1949 | Cape Town Masters SC | RSA | 31.05 | |||||
5 | Folkert Meeuw | 1946 | SG Wuppertal | GER | 31.76 | |||||
6 | Christophe Starzec | 1950 | Lagardère Paris Racing | FRA | 31.81 | |||||
7 | Hannu Kuokkanen | 1948 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | FIN | 32.32 | |||||
8 | Alan Bernard | 1949 | MPM | USA | 32.96 | |||||
9 | Pedro Martins | 1950 | CIR-INTERNACIONAL REGATAS | BRA | 33.11 | |||||
10 | Josef Kocsi | 1947 | SSA Vienna Oldies | AUT | 33.31 | |||||
11 | John Fussell | 1946 | Osborne Park | AUS | 33.35 | |||||
12 | Andrzej Rubaszkiewicz | 1949 | UCSiR WARSZAWA | POL | 33.52 | |||||
13 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | SWE | 33.84 | |||||
14 | Celio Amaral | 1949 | Amaral Masters | BRA | 34.35 | |||||
15 | Bruno Venza | 1950 | Butterfly Brescia | ITA | 35.12 | |||||
16 | Tommy Palstam | 1950 | Göteborg Sim | SWE | 35.59 | |||||
17 | Ulf Gabrielsson | 1948 | Solna Sundbyberg SS 04 | SWE | 35.82 | |||||
18 | Lawrence Seidman | 1947 | Garden State Masters | USA | 36.09 | |||||
19 | Eric Brandelius | 1949 | Västerås Simsällskap | SWE | 36.20 | |||||
20 | Marc Polledri | 1950 | ESLPB Natation | FRA | 36.36 | |||||
21 | William Stage | 1947 | Kaos Water Polo Club | USA | 36.38 | |||||
22 | Octavio Cruz | 1947 | Acuacol | COL | 36.39 | |||||
23 | Lars Backlund | 1949 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 36.67 | |||||
24 | Arthur Wein | 1950 | Garden State Masters | USA | 38.18 | |||||
25 | Esteban Cruz | 1946 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | 38.38 | |||||
- | Harry Henderson | 1950 | Hornsby | AUS | NT | |||||
- | Joe Tanko | 1946 | PK Olimpija | SLO | NT | |||||
- | Jozsef Bukolyi | 1949 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | NT | |||||
- | Pedro Fabiani | 1946 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | NT | |||||
- | Rabany Gabriel | 1949 | CN MORLAIX | FRA | NT | |||||
- | Vello Mijal | 1946 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | NT | |||||
- | Wlodzimierz Bosowski | 1948 | TP Weteran Zabrze | POL | NT | |||||
- | Bo Hyllested | 1949 | GI-40 Hermes | DEN | DNS | |||||
- | Gregory Smith | 1947 | SDSM | USA | DNS | |||||
- | Jose Viña | 1948 | Goyo Tavio | VEN | DNS | |||||
- | Juraj Branik | 1946 | Bohemians Praha | CZE | DNS | |||||
- | Lisyunenko Sergey | 1948 | All Stars | RUS | DNS | |||||
- | Michael Wolski | 1948 | SG Frankfurt | GER | DNS | |||||
- | Nemshilov Vladimir | 1949 | All Stars | RUS | DNS | |||||
- | Rolf Tegeback | 1948 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | DNS | |||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 55 - 59 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Peter Nocke | 1955 | SG Wuppertal | GER | 28.98 | |||||
2 | Leonard Bielicz | 1951 | Göteborg Sim | SWE | 29.48 | |||||
3 | Alexander Mills | 1951 | Hamar IL | NOR | 30.41 | |||||
4 | Rene Plaeschke | 1954 | HSG UNI Rostock | GER | 30.73 | |||||
5 | Franck Mage | 1955 | Ems Bron | FRA | 31.11 | |||||
6 | Eric van Boer | 1954 | Rolling Hills Mud Sharks | USA | 31.29 | |||||
7 | Gustavo Gonzalez | 1953 | Agrupación Mar Natacion | ARG | 31.44 | |||||
8 | Craig Ottersen | 1952 | Sacramento Masters | USA | 31.47 | |||||
9 | Aleksandr Batistsev | 1953 | U-Club Tallinn | EST | 31.48 | |||||
10 | Ettore Boschetti | 1954 | Andrea Doria | ITA | 31.52 | |||||
11 | Sergey Lipskiy | 1955 | Chayka | RUS | 31.78 | |||||
12 | Peep Kesküla | 1954 | U-Club Tallinn | EST | 32.30 | |||||
13 | Augusto Gonzales-Vigil | 1952 | Club Terrazas | PER | 32.57 | |||||
14 | Magdy Mandour | 1954 | Egypt Masters | EGY | 32.69 | |||||
15 | Kevin Jackson | 1953 | Rats of Tobruk Townsville | AUS | 33.01 | |||||
16 | Nils Peder Eriksen | 1952 | Karasjok Svømmeklubb | NOR | 33.85 | |||||
17 | Henk Slomp | 1955 | De Pinquin | NED | 33.87 | |||||
18 | Tommy Aspegårdh | 1955 | Täby Sim | SWE | 34.10 | |||||
19 | Simon Horrell | 1954 | Bermuda Masters Swimming | BER | 34.38 | |||||
19 | Steven Miller | 1954 | WM | USA | 34.38 | |||||
21 | Valery Malachov | 1952 | Aquasib | RUS | 34.42 | |||||
22 | Signol Frederic | 1955 | US JOIGNY | FRA | 34.47 | |||||
23 | Alfredo Quintero | 1954 | Vikingos Chacao | VEN | 34.61 | |||||
24 | Ian Woollard | 1954 | Barnet Copthall Swimming Club | GBR | 34.72 | |||||
25 | Serghiy Fedorov | 1955 | Lviv Euro | UKR | 34.89 | |||||
26 | Gordon Whyte | 1952 | Warringah Masters Swimming | AUS | 35.25 | |||||
27 | Rainer Kloos | 1955 | Cape Town Masters SC | RSA | 35.47 | |||||
28 | Per Lindqvist | 1955 | Blå Sim&Hoppklubb | SWE | 35.50 | |||||
29 | Prunin Didier | 1955 | BEC - BORDEAUX | FRA | 35.87 | |||||
30 | Flemming Nielsen | 1954 | GI-40 Hermes | DEN | 36.11 | |||||
31 | Roberto Gatti | 1954 | la wellness | ITA | 36.18 | |||||
32 | Timo Teponoja | 1955 | Cetus | FIN | 37.00 | |||||
- | Bernal Garcia | 1953 | Tennis San José | CRC | NT | |||||
- | Bernd Peters | 1954 | SV Ganderkesse 69 e.V. | GER | NT | |||||
- | Dieter Reichelt | 1954 | Schwimmverein Ottobrunn | GER | NT | |||||
- | Guido Armellini | 1955 | Sport Management SSD | ITA | NT | |||||
- | Lars Ekdahl | 1954 | Västerås Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Per Wengström | 1952 | Simklubben Elfsborg | SWE | NT | |||||
- | Alejandro Escanero | 1955 | ORCAS SC | MEX | DNS | |||||
- | Kevin Miller | 1953 | Leicester Masters | GBR | DNS | |||||
- | Lars Ferron | 1955 | Florida Gold Coast | USA | DNS | |||||
- | Mark Buckley | 1953 | South Coast Aquatics | USA | DNS | |||||
- | Thomas Wibbels | 1955 | Delphin Ratingen Lintorf | GER | DNS | |||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 50 - 54 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Ramon Volcan | 1958 | Venezuela Masters | VEN | 27.98 | |||||
2 | Hugo Bregman | 1958 | WVZ | NED | 28.21 | |||||
3 | Jose Wilson Nascimento | 1956 | Academia D´stak | BRA | 28.99 | |||||
4 | Andrey Davydov | 1960 | Chayka | RUS | 29.03 | |||||
5 | Godeaux Lionel | 1960 | Club Natation Sportcity Woluwe | BEL | 29.26 | |||||
6 | Krylov Igor | 1959 | Dvina | RUS | 29.70 | |||||
7 | Mark Johnston | 1960 | Colorado Masters Swimming | USA | 29.83 | |||||
8 | Franco Olivetti | 1960 | Butterfly Brescia | ITA | 29.86 | |||||
9 | Eric Andrew Johnson | 1960 | LRC Hong Kong | CHN | 30.21 | |||||
10 | Bernd Haase | 1960 | Halberstädter SV | GER | 30.52 | |||||
11 | Michael Urra | 1959 | Triathlon Equipe Elz | GER | 30.59 | |||||
12 | Jan Westrup | 1960 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 30.88 | |||||
13 | Mohamed Halimi | 1958 | AS Herblay Natation | FRA | 30.90 | |||||
14 | Tom Greenwood | 1960 | Hart SC | GBR | 31.00 | |||||
15 | Mykola Konopinsky | 1959 | SC 1900 Neustadt | GER | 31.11 | |||||
16 | Rolf Gustafsson | 1960 | Simklubben Neptun | SWE | 31.22 | |||||
17 | Alvaro Barro | 1959 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | 31.23 | |||||
18 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | Cetus | FIN | 31.36 | |||||
19 | Matti Nikula | 1960 | Oulun Lohet | FIN | 31.39 | |||||
20 | Henrik Bodén | 1959 | Danderyds Sim Club For Swimmin | SWE | 31.50 | |||||
21 | Pavel Filatov | 1960 | Poseidon Moscow | RUS | 31.57 | |||||
22 | Dariusz Gorbaczow | 1958 | SOPOT MASTERS | POL | 31.58 | |||||
23 | Andrew Pratt | 1958 | Southport Swimming Club | GBR | 31.60 | |||||
24 | Algimantas Vilkevicius | 1958 | TAKAS | LTU | 31.61 | |||||
25 | Tommy Bencsik | 1960 | Kristianstads SLS | SWE | 31.82 | |||||
26 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | DEN | 31.88 | |||||
27 | Hector Leon Trueba | 1960 | Casablanca México | MEX | 31.92 | |||||
28 | Matthias Beusch | 1959 | SC Thalwil | SUI | 31.95 | |||||
29 | Francesco Grignani | 1959 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 31.99 | |||||
30 | Jan Nordanger | 1959 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 32.14 | |||||
31 | John Anderson | 1959 | Gloucester Masters | GBR | 32.17 | |||||
32 | Miguel Angel Becerra Moya | 1959 | Club Natacion Jerez | ESP | 32.33 | |||||
33 | Bernd Tominac | 1959 | SG Siegen | GER | 32.47 | |||||
34 | Rune Sjøblom | 1957 | Kongstensvømmerne | NOR | 32.49 | |||||
35 | Mikael Gardell | 1960 | Spårvägens Simförening | SWE | 32.50 | |||||
36 | Risto Törmä | 1960 | Keravan Uimarit | FIN | 32.53 | |||||
37 | Mikel SeminarioMendizabal | 1958 | Club Deportivo Fortuna | ESP | 32.76 | |||||
38 | Touazi Francis | 1958 | Neptune Club de France | FRA | 32.95 | |||||
39 | Philippe Mattelaer | 1960 | ARENDONKSE ZWEMVERENIGING | BEL | 33.13 | |||||
40 | Jorn Jacobsen | 1959 | Sandbern Swim Team | AUS | 33.15 | |||||
41 | Jeff Price | 1959 | Seaside Pirates | AUS | 33.23 | |||||
42 | Dan Liljeroth | 1957 | Simklubben Triton | SWE | 33.24 | |||||
43 | Andy Manahan | 1958 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 33.27 | |||||
44 | Matja Hribar | 1959 | Riba | SLO | 33.57 | |||||
45 | Jose Carlos SanchezAcosta | 1959 | Club Natacion Metropole | ESP | 33.68 | |||||
46 | Anders Berlin | 1959 | Simklubben Neptun | SWE | 33.75 | |||||
47 | Eduard Bersenev | 1956 | Tsunami | RUS | 33.83 | |||||
48 | Volodymyr Turchyn | 1957 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 33.91 | |||||
49 | Robert (Mark) Straw | 1958 | Basingstoke Bluefins SC | GBR | 33.99 | |||||
50 | Gunnar Holmberg | 1958 | S77 Stenungsund | SWE | 34.12 | |||||
50 | Roberto Gomez L | 1957 | Tennis San José | CRC | 34.12 | |||||
52 | Viktor Hochhalter | 1959 | SG Bamberg | GER | 34.14 | |||||
53 | Robert Eheim | 1959 | Schwimmunion Mödling | AUT | 34.31 | |||||
54 | Agustin Rodriguez de la M | 1960 | Club Natacion Jerez | ESP | 34.55 | |||||
55 | Peter French | 1958 | City of Newcastle | GBR | 34.69 | |||||
56 | Sergio Attilio Jesi | 1958 | Forum Sport Center | ITA | 34.74 | |||||
57 | Mikael Magnusson | 1958 | Simklubben Ägir | SWE | 34.76 | |||||
58 | Sixto Henriquez Correa | 1959 | CN Las Palmas | ESP | 34.88 | |||||
59 | Mohamed Sedky | 1957 | Egypt Masters | EGY | 35.00 | |||||
60 | Sadot Alexandres | 1959 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | 35.11 | |||||
60 | Svein Erik Nymo | 1959 | Oslo Idrettslag | NOR | 35.11 | |||||
62 | Mario Parma | 1958 | Sporting Club Mondadori ASD | ITA | 35.17 | |||||
63 | Jose Lopez-Chicharro | 1957 | Canoe NC | ESP | 35.38 | |||||
64 | Peter Domaschke | 1956 | SSV Senftenberg | GER | 35.47 | |||||
65 | Jose Rodriguez Rodriguez | 1956 | Club Natacion Metropole | ESP | 35.63 | |||||
66 | Peter Bräunlich | 1958 | Dresdner Delphine | GER | 35.72 | |||||
67 | Jerry Needham | 1956 | Unattached | USA | 35.81 | |||||
68 | Franco de Giuli | 1957 | la wellness | ITA | 35.84 | |||||
- | Anders Jägerbrink | 1959 | Kalmar Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Andrés Carlos Espina | 1957 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | NT | |||||
- | Bo Fogelberg | 1957 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | NT | |||||
- | Brice Suire | 1960 | LEO LAGRANGE S. B. | FRA | NT | |||||
- | Giacomo Chiofalo | 1960 | Canottieri Arno Pisa | ITA | NT | |||||
- | Jan Willem Heuten | 1960 | W.S. Twente | NED | NT | |||||
- | Johan Kvæken | 1959 | Hamar IL | NOR | NT | |||||
- | Kamil Koseoglu | 1958 | Hatay Genclik Spor | TUR | NT | |||||
- | Marcelo Romano | 1956 | Agrupación Mar Natacion | ARG | NT | |||||
- | Marco Bochicchio | 1959 | zero9 | ITA | NT | |||||
- | Pavels Pozdnakovs | 1957 | Kipsala Swimming Club | LAT | NT | |||||
- | Roberto Ambrosanio | 1960 | Polisportiva San Giuliano ASD | ITA | NT | |||||
- | Rocco Meo | 1960 | RN Saronno | ITA | NT | |||||
- | Stefan Mayer | 1959 | the mermaids | AUT | NT | |||||
- | Valentino Bucovaz | 1959 | Società Nuotatori Padovani | ITA | NT | |||||
- | Alan Parkins | 1960 | Croydon Amphibians | GBR | DNS | |||||
- | Anders Törnqvist | 1960 | Simklubben Elfsborg | SWE | DNS | |||||
- | Carlo Sbordoni Angelotti | 1957 | A.S.Free Time s.c. | ITA | DNS | |||||
- | Cliff Garrun | 1956 | Phoenix Masters | RSA | DNS | |||||
- | David Hayward | 1960 | Novaquatics | USA | DNS | |||||
- | Dermot Canavan | 1959 | Aer Lingus Masters | IRL | DNS | |||||
- | Eduardo Esteban Casanovas | 1960 | Circulo de la Fuerza Aerea | ARG | DNS | |||||
- | Hans-Rüdiger Knorr | 1956 | Eintracht Hildesheim | GER | DNS | |||||
- | Istvan Marton | 1958 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | DNS | |||||
- | Joachim Sirch | 1960 | TV Mengen 1863 | GER | DNS | |||||
- | Juan Pablo Dithurbide | 1958 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | DNS | |||||
- | Manuel Sereno | 1960 | BEC - BORDEAUX | FRA | DNS | |||||
- | Yoshiike Hideyuki | 1959 | TEAM STEP | JPN | DNS | |||||
- | Sergey Krenevich | 1959 | Yamal Club | RUS | DSQ | BfD | ||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 45 - 49 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Gabriele Maini | 1965 | Tuatha De | ITA | 27.20 | |||||
2 | Volodymyr Tkachenko | 1965 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 27.31 | |||||
3 | Rico Rolli | 1965 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 27.42 | |||||
4 | Claudio Lutotovich | 1963 | Agrupación Mar Natacion | ARG | 27.44 | |||||
5 | Neuville Laurent | 1965 | ACBB | FRA | 27.90 | |||||
6 | Spyros Georgallides | 1965 | St.George Masters Swim Club | AUS | 28.00 | |||||
7 | Janne Virtanen | 1964 | Kaleva | FIN | 28.12 | |||||
8 | Blanc Pierre | 1965 | ACBB | FRA | 28.16 | |||||
9 | Glenn Dixon | 1964 | NEM | USA | 28.29 | |||||
10 | Metello Angelo Savino | 1963 | Malaspina Sporting Club | ITA | 28.43 | |||||
11 | Vitaliy Krasavin | 1965 | Sibmasters | RUS | 28.53 | |||||
12 | Henry Bustamante Ramirez | 1965 | Master Anzoátegui | VEN | 28.65 | |||||
12 | Jørgen J. Berg | 1965 | Haldens Svømmeklub | NOR | 28.65 | |||||
14 | Frank Weber | 1965 | SSG Saar Max Ritter | GER | 28.73 | |||||
15 | Oleksii Borodai | 1964 | Aqva | UKR | 29.10 | |||||
15 | Roberto Salas | 1964 | Venezuela Masters | VEN | 29.10 | |||||
17 | Tomas Vaverka | 1965 | Neptun Masters Swim Club | CZE | 29.25 | |||||
18 | Andrii Khloptsov | 1964 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 29.37 | |||||
19 | Tryggvi Helgason | 1963 | Las Vegas Masters | USA | 29.55 | |||||
20 | Torbjörn Svensk | 1964 | Bollnäs Simsällskap | SWE | 29.64 | |||||
21 | Mike Brett | 1963 | Belper Marlin SC | GBR | 29.65 | |||||
22 | Fabio Ricciardi | 1965 | Rapallo Nuoto Master | ITA | 30.01 | |||||
22 | Gianluca Giglietti | 1961 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 30.01 | |||||
24 | Konstantin Lyagin | 1962 | Yamal Club | RUS | 30.04 | |||||
25 | Vladimir Hanekovic | 1962 | Riba | SLO | 30.20 | |||||
26 | Vladimir Fadeev | 1961 | Kasatka | RUS | 30.21 | |||||
27 | Knut Måløy | 1961 | Hamar IL | NOR | 30.26 | |||||
28 | Niklas Bencsik | 1963 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | 30.37 | |||||
29 | Jurii Karandashev | 1965 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 30.38 | |||||
30 | Mario Fasola | 1965 | ASA Cinisello ASD | ITA | 30.44 | |||||
31 | Carl Barkley | 1965 | Etwall Eagles | GBR | 30.52 | |||||
32 | Osmar Zaiane | 1965 | Penguin | CAN | 30.56 | |||||
32 | Walid Fathy | 1964 | Egypt Masters | EGY | 30.56 | |||||
34 | Henri Räty | 1963 | Keu | FIN | 30.76 | |||||
35 | Igor Medvediev | 1962 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 30.77 | |||||
36 | Dietmar Klee | 1964 | SSG Saar Max Ritter | GER | 30.90 | |||||
37 | Håkan Falk | 1963 | Anderstorps Simsällskap | SWE | 30.91 | |||||
38 | Tomas Lindgren | 1961 | Södertälje Simsällskap | SWE | 30.97 | |||||
39 | Mats J Larsson | 1965 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 30.98 | |||||
40 | Ingo Benneweg | 1963 | SG Elbe | GER | 31.00 | |||||
41 | Valeriu Buzatu | 1961 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 31.11 | |||||
42 | Aivaras Ratkevicius | 1964 | Vandenynas | LTU | 31.24 | |||||
43 | Lukonenko Igor | 1963 | Neva Stars | RUS | 31.27 | |||||
44 | Andreas Walter | 1962 | Stader SV | GER | 31.30 | |||||
45 | Luca Pasquali | 1962 | Butterfly Brescia | ITA | 31.35 | |||||
46 | Peter Buchholz | 1963 | SG Gotha-Arnstadt | GER | 31.42 | |||||
47 | Hans Bergqvist | 1961 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | 31.45 | |||||
48 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | SWE | 31.49 | |||||
49 | Stefano Bertatti | 1965 | ASA Cinisello ASD | ITA | 31.50 | |||||
50 | Harri Mossmyr | 1962 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | 31.62 | |||||
51 | Francisco Monroy | 1964 | Club Terrazas | PER | 31.79 | |||||
52 | Jürgen Goossens | 1962 | KON. ZWEMCLUB NEPTUNUS AALST | BEL | 31.84 | |||||
53 | Steffen Heinze | 1963 | SSV Senftenberg | GER | 31.89 | |||||
53 | Uwe Herrmann | 1964 | Erfurter SSC | GER | 31.89 | |||||
55 | Ralf Zachmann | 1964 | Helmstedter SV | GER | 32.00 | |||||
56 | Frédéric Leconte | 1961 | E.S.MASSY NATATION | FRA | 32.01 | |||||
57 | Gustav Foghammar | 1964 | Gustavsbergs Simsällskap | SWE | 32.04 | |||||
58 | Andrew Desmond | 1965 | Trojan Swimming Club | IRL | 32.11 | |||||
59 | Per-Ola Quist | 1961 | Södertälje Simsällskap | SWE | 32.19 | |||||
60 | Philip Trethewie | 1965 | Old Dutch | NED | 32.20 | |||||
61 | Juerg Amman | 1965 | SC Aarefisch | SUI | 32.25 | |||||
62 | Hugo Goossen | 1963 | Doha Dolphines | QAT | 32.38 | |||||
63 | Alain Flipo | 1964 | Rueil Athletic Club | FRA | 32.46 | |||||
63 | Ulric Greenwood | 1965 | Indoor Club - Costa Rica | CRC | 32.46 | |||||
65 | Göran Hedbys | 1964 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 32.59 | |||||
66 | Karl-Heinz Eberhard | 1965 | SC Wiesbaden 1911 | GER | 32.61 | |||||
67 | Laurent Rouby | 1961 | AS Herblay Natation | FRA | 32.66 | |||||
68 | Drago Daniele | 1965 | ASD BERGAMO NUOTO | ITA | 32.82 | |||||
69 | Lorenzo Piccardi | 1964 | Malaspina Sporting Club | ITA | 32.88 | |||||
70 | Michael Stigson | 1961 | Blå Sim&Hoppklubb | SWE | 32.92 | |||||
71 | Jürgen Hofmann | 1962 | SV Hof 1911 e. V. | GER | 32.94 | |||||
72 | Ulf-Göran Borgström | 1963 | Markaryds Simsällskap | SWE | 33.00 | |||||
73 | Marco Bocchio | 1965 | NUOTO CLUB MONTECARLO | ITA | 33.03 | |||||
74 | Hans-Peter Magnusson | 1964 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 33.09 | |||||
75 | Arlandas Juodeska | 1961 | TAKAS | LTU | 33.18 | |||||
76 | Michael Nugent | 1965 | El Milenio | CRC | 33.28 | |||||
77 | Erik Bodén | 1965 | Danderyds Sim Club For Swimmin | SWE | 33.30 | |||||
78 | Joao Silva | 1963 | Clube Millennium BCP | POR | 33.42 | |||||
79 | Komarov Vladimir | 1961 | Butterfly Plus | RUS | 33.54 | |||||
79 | Michel Wendel | 1964 | USTHayange | FRA | 33.54 | |||||
81 | Peter Fjellström | 1963 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | FIN | 33.55 | |||||
82 | Douglas McPherson | 1965 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 33.84 | |||||
83 | Sergey Skorobogatov | 1962 | Neva Stars | RUS | 33.94 | |||||
84 | Marko Lysma | 1965 | Cetus | FIN | 34.08 | |||||
85 | Torsten Meier | 1965 | 1. Paderborner Schwimmverein | GER | 34.15 | |||||
86 | Alejandro Freeland | 1965 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | 34.19 | |||||
87 | Stefano Tiozzi | 1962 | ASD NUOTO BELLUNO | ITA | 34.25 | |||||
88 | Jens Henning | 1965 | STV Limbach | GER | 34.32 | |||||
- | Chris Weeds | 1963 | Belper Marlin SC | GBR | NT | |||||
- | Farit Mukhamedyarov | 1963 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Guillaume de BOYNES | 1965 | Club Nautique Havrais | FRA | NT | |||||
- | Leif Nyman | 1963 | Skuru Idrottsklubb | SWE | NT | |||||
- | Marco Dallatana | 1965 | Nuoto Club 91 Parma | ITA | NT | |||||
- | Marco Foelske | 1964 | Bremischer Schwimmverein | GER | NT | |||||
- | Mats-Erik Hådén | 1965 | Njurunda Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Mauro Serpi | 1964 | Atlantide A.S.D. | ITA | NT | |||||
- | Mikhail Kaluzhskiy | 1961 | Poseidon Moscow | RUS | NT | |||||
- | Roberto Bruschi | 1963 | Centro Nuoto Bastia | ITA | NT | |||||
- | Stefan Schnell | 1964 | Alingsås SLS | SWE | NT | |||||
- | Stefan Svensson | 1962 | Linköpings Allmänna SS | SWE | NT | |||||
- | Willem Bujan | 1962 | Humboldt | CRC | NT | |||||
- | Viorel Stroie | 1965 | TRIBEACH | USA | NT | |||||
- | Vladislav Borozna | 1965 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Andreas Köpping | 1961 | Post SV Leipzig | GER | DNS | |||||
- | Cid Souza | 1963 | IDEAL CLUBE FORTALEZA CE | BRA | DNS | |||||
- | Gabriel Stroie | 1963 | TRIBEACH | USA | DNS | |||||
- | Giancarlo Ciotti | 1965 | ASD Europa Sporting Assoc. | ITA | DNS | |||||
- | Giovanni Lentini | 1965 | Malaspina Sporting Club | ITA | DNS | |||||
- | Kaspars Pone | 1965 | Kipsala Swimming Club | LAT | DNS | |||||
- | Kuat Mukhtarov | 1962 | Kazakhstan Masters | KAZ | DNS | |||||
- | Luciano Castagno | 1963 | ABMN | BRA | DNS | |||||
- | Mouhamedou Diop | 1964 | CNDG | SEN | DNS | |||||
- | Newton Mendonça | 1962 | Club de Regatas Flamengo | BRA | DNS | |||||
- | Roberto De Luca | 1964 | Waterpolopalermo | ITA | DNS | |||||
- | Sadik Ersoz | 1962 | Ankara University Sport Club | TUR | DNS | |||||
- | Scott Carpenter | 1964 | Jam | USA | DNS | |||||
- | Stefano de Vito | 1964 | MAIELLA NUOTO | ITA | DNS | |||||
- | Viktors Komorovs | 1965 | Kipsala Swimming Club | LAT | DNS | |||||
- | Vladimir Lenchitskiy | 1962 | Yamal Club | RUS | DNS | |||||
- | Wolfgang Jarmer | 1965 | PSV Delphin 1889 | GER | DNS | |||||
- | Juan van Peborgh | 1963 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | DSQ | BfG | ||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 40 - 44 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Jan Karlsson | 1968 | Täby Sim | SWE | 25.73 | CR | ||||
2 | John Cunningham | 1970 | Limerick Masters | IRL | 25.96 | CR | ||||
3 | Edilson Silva Junior | 1970 | Clube do Remo | BRA | 27.03 | |||||
4 | Andrea Toja | 1966 | ASA Cinisello ASD | ITA | 27.53 | |||||
5 | Øyvind Nyhus | 1969 | Molde SLK | NOR | 27.88 | |||||
6 | Igor Sosnovskiy | 1970 | Idel | RUS | 27.90 | |||||
7 | Stanislav Krot | 1967 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 27.92 | |||||
8 | Niklas Borg | 1969 | Göteborg Sim | SWE | 28.04 | |||||
9 | Fayolle Olivier | 1967 | ACBB | FRA | 28.08 | |||||
10 | Fabio Pianca Spinadin | 1969 | Nottoli Nuoto | ITA | 28.13 | |||||
11 | Jordi Marti Bou | 1969 | CN AQUAMASTERS | ESP | 28.49 | |||||
12 | Peter Rosvall | 1968 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 28.56 | |||||
13 | Losa Eros | 1968 | ASD BERGAMO NUOTO | ITA | 28.68 | |||||
14 | Anders Rasmusson | 1967 | Helsingborgs Simsällskap | SWE | 28.69 | |||||
15 | Morten Ancker | 1967 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | DEN | 28.70 | |||||
16 | Kai Westensee | 1970 | MTV Heide | GER | 28.72 | |||||
17 | Wolf Gieseke | 1968 | TSG Schwäbisch Hall | GER | 28.78 | |||||
18 | Niclas Ekelund | 1970 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 28.79 | |||||
19 | Frederico Padilha | 1966 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 28.85 | |||||
20 | Per Zwiesigk | 1967 | Berliner TSC | GER | 28.93 | |||||
21 | Brett Davidson | 1967 | Powerpoints | AUS | 29.00 | |||||
22 | Ravil Nogumanov | 1968 | Poseidon Moscow | RUS | 29.05 | |||||
22 | Robert Rosell | 1970 | Minnesota Masters | USA | 29.05 | |||||
24 | Christopher Kennedy | 1968 | Donau-Wien | AUT | 29.18 | |||||
25 | Dusan Kravos | 1967 | Aktivcek | SLO | 29.45 | |||||
26 | Bill Strömberg | 1967 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 29.49 | |||||
27 | Andrea Agostinone | 1969 | Malaspina Sporting Club | ITA | 29.55 | |||||
28 | Stephan Arndt | 1968 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 29.60 | |||||
29 | Alexandre Boeira | 1968 | Grêmio Náutico União | BRA | 29.62 | |||||
29 | Peter Linnander | 1969 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 29.62 | |||||
31 | Steve Robling | 1970 | Swim MAC | USA | 29.80 | |||||
32 | Jan Johansson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 29.89 | |||||
33 | Geert Wijn | 1967 | ZV De Gelenberg | NED | 30.10 | |||||
34 | Per-Ola Nilsson | 1968 | Karlshamns Simklubb | SWE | 30.13 | |||||
35 | Laurent Schellaert | 1966 | EXOCET MASTER CLUB | FRA | 30.17 | |||||
36 | Robert Frize | 1967 | Aer Lingus Masters | IRL | 30.26 | |||||
37 | Thomas H Wikberg | 1967 | Oslo Idrettslag | NOR | 30.40 | |||||
38 | Sergey Korotkov | 1967 | Butterfly Plus | RUS | 30.53 | |||||
39 | Tilo Niedermanner | 1969 | SV Lok Eilenburg | GER | 30.54 | |||||
39 | Tony Danielsson | 1969 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | 30.54 | |||||
41 | Michael Fawkner | 1970 | SN Franconville | FRA | 30.57 | |||||
42 | Andrea Bettin | 1970 | SNP | ITA | 30.59 | |||||
42 | Aril Bråten | 1966 | Roma | NOR | 30.59 | |||||
44 | Jan Doedens | 1966 | Dorking swimming club | GBR | 30.60 | |||||
45 | Tomasz Zapalski | 1970 | SOPOT MASTERS | POL | 30.66 | |||||
46 | Carlos Komori | 1970 | Casablanca México | MEX | 30.73 | |||||
47 | Stephan Leers | 1966 | SSG Saar Max Ritter | GER | 30.88 | |||||
48 | Henrik Egekvist | 1967 | Aarhus GF | DEN | 31.21 | |||||
48 | Per Henrik Engberg | 1966 | Shear Magic Masterton Masters | NZL | 31.21 | |||||
50 | João Neto | 1966 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 31.25 | |||||
51 | Olaf Andresen | 1969 | AMTV-FTV Hamburg | GER | 31.27 | |||||
52 | Chris Cupidio | 1968 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 31.52 | |||||
53 | Vaidotas Gumbis | 1966 | ILGAPLAUKIAI | LTU | 31.62 | |||||
54 | Thomas Saes | 1966 | Möllner SV | GER | 31.65 | |||||
55 | Adrian Stroie | 1967 | TRIBEACH | USA | 31.71 | |||||
56 | Ruslan Sultanov | 1969 | Idel | RUS | 31.77 | |||||
57 | Ronald Buschhart | 1968 | VFL Waiblingen | GER | 31.79 | |||||
58 | Kjetil Fjellstad | 1968 | Haldens Svømmeklub | NOR | 31.82 | |||||
59 | Ray McArdle | 1969 | Dolphin Masters | IRL | 31.86 | |||||
60 | Andrea Piron | 1967 | SNP | ITA | 31.87 | |||||
61 | Mats Möller | 1967 | Helsingborgs Simsällskap | SWE | 32.08 | |||||
62 | Lennart Marmetschke | 1966 | Dragør Svømmeklub | DEN | 32.14 | |||||
63 | Jan-Willem van Herpen | 1970 | Arethusa | NED | 32.18 | |||||
64 | Mauro Sanna | 1966 | A.S.D. Flaminio sporting club | ITA | 32.23 | |||||
65 | Wolfgang Nickel | 1967 | SV Würzburg 05 | GER | 32.25 | |||||
66 | Alessandro Costa | 1966 | Malaspina Sporting Club | ITA | 32.30 | |||||
67 | Enzio Von-Saalfeld | 1969 | Delfines Humboldt | CRC | 32.48 | |||||
68 | Boris Schlander | 1966 | SSG Reutlingen Tübingen | GER | 32.52 | |||||
69 | Manoj Karaiya | 1970 | SFI | IND | 32.60 | |||||
70 | Erik van Dartel | 1967 | PSV | NED | 32.65 | |||||
71 | Harald Hallen | 1966 | SG Erkelenz-Hückelhoven | GER | 32.89 | |||||
72 | Gabriel Mitache | 1968 | TRIBEACH | USA | 32.95 | |||||
73 | Niclas Dovsjö | 1969 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | 32.96 | |||||
74 | Tommy Eriksson | 1966 | Motala Simsällskap | SWE | 33.04 | |||||
75 | Arne Strid | 1969 | Täby Sim | SWE | 33.25 | |||||
76 | Andreas Bayer | 1966 | TSV Laupheim | GER | 33.32 | |||||
77 | Angelo Amodio | 1969 | LAZ-00821 C.C. ANIENE | ITA | 33.35 | |||||
78 | Christer Kågström | 1966 | Luleå Simsällskap | SWE | 33.43 | |||||
79 | Axel Dauner | 1968 | SSG Pforzheim | GER | 33.46 | |||||
- | Benoit Castonguay | 1966 | Team Quebec | CAN | NT | |||||
- | Christer Burman | 1968 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | FIN | NT | |||||
- | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | NOR | NT | |||||
- | Enrico Tacchini | 1969 | Rapallo Nuoto Master | ITA | NT | |||||
- | Francisco Delgado A | 1967 | Sport City Mexico | MEX | NT | |||||
- | Gino Passigatti | 1967 | Villa Bonelli | ITA | NT | |||||
- | Juan Soto | 1970 | Club Natacion Master Madrid | ESP | NT | |||||
- | Liberati Paolo | 1967 | A.S.D.Bel Poggio Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Marco Monaci | 1970 | ASD LIBERTAS ORVIETO | ITA | NT | |||||
- | Marco Spendolini | 1968 | FANUM FORTUNAE NUOTO | ITA | NT | |||||
- | Massimiliano Rinco | 1966 | ASA Cinisello ASD | ITA | NT | |||||
- | Miguel Boscana | 1967 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | NT | |||||
- | Mika Meller | 1967 | Järvenpään Uintiklubi | FIN | NT | |||||
- | Paolo Foschi | 1967 | A.S.D. Flaminio sporting club | ITA | NT | |||||
- | Paul Gabor | 1968 | TRIBEACH | USA | NT | |||||
- | Robert Junghans | 1970 | Berliner TSC | GER | NT | |||||
- | Sasi Kochukunu | 1970 | Kerala | IND | NT | |||||
- | Sébastien Namy | 1968 | SAINT SEBASTIEN NATATION | FRA | NT | |||||
- | Stefano Pilloni | 1970 | Sporting NUoto Lib. Cagliari | ITA | NT | |||||
- | Stephan Bettke | 1968 | Duisburger ST | GER | NT | |||||
- | Stephan Eisner | 1966 | SV Lok Eilenburg | GER | NT | |||||
- | Tobias Kerber | 1970 | WV Wunstorf | GER | NT | |||||
- | Arnaud Sterle | 1970 | Coulommiers Natation | FRA | DNS | |||||
- | Colombier Christophe | 1970 | SAINT SEBASTIEN NATATION | FRA | DNS | |||||
- | Craig Millar | 1967 | LRC Hong Kong | CHN | DNS | |||||
- | Federico Delfanti | 1969 | Malaspina Sporting Club | ITA | DNS | |||||
- | Federico Rojas | 1970 | Delfines Humboldt | CRC | DNS | |||||
- | Gabriel Luiscastillo | 1968 | Sport City Mexico | MEX | DNS | |||||
- | Gialdi Massimiliano | 1968 | ASD BERGAMO NUOTO | ITA | DNS | |||||
- | Giancarlo Saltini | 1967 | ALBATROS-CARPI | ITA | DNS | |||||
- | Henrik Jangvall | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | DNS | |||||
- | Henrik Jeppesen | 1966 | U.S.G | DEN | DNS | |||||
- | Juan A Iniesta Sevillano | 1969 | Club Natación Benidorm | ESP | DNS | |||||
- | Marco Giovanni Spano | 1968 | Geovillage Nuoto Olbia | ITA | DNS | |||||
- | Michael Sorensen | 1968 | Alaska Masters | USA | DNS | |||||
- | Olivier Gallet | 1966 | Chamalières-Montferrand nat. | FRA | DNS | |||||
- | Peder Evers | 1967 | Simklubben Elfsborg | SWE | DNS | |||||
- | Piero Mascitelli | 1968 | A.S.D.NANTES OSTIENSIS | ITA | DNS | |||||
- | Ramakanth Bhat Kemthur | 1968 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | DNS | |||||
- | Serkan Atasay | 1970 | Fenerbahche | TUR | DNS | |||||
- | Angel Garcia Quintana | 1970 | CN Las Palmas | ESP | DSQ | BfE | ||||
- | Mark Weldon | 1969 | Mt Roskill | NZL | DSQ | GA | ||||
- | Michael Brinkenstjärna | 1967 | Bollnäs Simsällskap | SWE | DSQ | BfE | ||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 35 - 39 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Leonardo Ribas-Gomes | 1974 | Academia Gustavo Borges | BRA | 26.18 | |||||
2 | Sven Guske | 1973 | Post SV Leipzig | GER | 26.62 | |||||
3 | Mauri Rosolen | 1975 | TC de Presidente Prudente | BRA | 26.80 | |||||
3 | Petr Gregor | 1973 | Slavoj Bruntal | CZE | 26.80 | |||||
5 | Claudio Motta | 1975 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 26.99 | |||||
6 | Adam Carroll | 1971 | RK Masters | NZL | 27.18 | |||||
7 | Kieren Jon Lawrenson | 1974 | East Coast Masters | RSA | 27.37 | |||||
8 | Niclas Ohman | 1974 | Fagersta Simklubb | SWE | 27.79 | |||||
9 | Anton Zaykov | 1971 | Poseidon Moscow | RUS | 27.82 | |||||
10 | Henri Kaarma | 1974 | Viimsi Veeklubi | EST | 27.83 | |||||
11 | Vladislav Bragin | 1971 | Duck´s Creek | RUS | 27.86 | |||||
12 | Raffaele Lococciolo | 1972 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | 27.96 | |||||
13 | Abel Gil Galdon | 1975 | Club Natacion Jerez | ESP | 28.04 | |||||
14 | Gustavo Melo | 1975 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 28.05 | |||||
15 | Ettore Ansaloni | 1973 | Tuatha De | ITA | 28.11 | |||||
16 | Arkadiusz Berwecki | 1973 | Motyl Mosir Stalowa Wola | POL | 28.12 | |||||
16 | Fabrizio Piciocchi | 1974 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 28.12 | |||||
18 | Sergii Golub | 1972 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 28.13 | |||||
19 | Thor Anders Kilen | 1975 | U.S.G | DEN | 28.31 | |||||
20 | Volodymyr Krasykov | 1973 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 28.39 | |||||
21 | Rabat Pierre | 1975 | SO Millau natation | FRA | 28.46 | |||||
22 | Christian Speckbacher | 1973 | SU citynet@Hall | AUT | 28.51 | |||||
23 | Viatcheslav Vavilov | 1971 | Idel | RUS | 28.54 | |||||
24 | Paulo R N Negrini | 1972 | Academia Competition | BRA | 28.58 | |||||
25 | Oleksandr Syrbu | 1972 | Lviv Euro | UKR | 28.59 | |||||
26 | Igor Shchotkin | 1972 | Lviv Euro | UKR | 28.60 | |||||
27 | Guillaume Filaire | 1974 | Neptune Club de France | FRA | 28.67 | |||||
28 | Boris Konkin | 1971 | 43 REGION | RUS | 28.69 | |||||
29 | Balancier Pascal | 1974 | Club Natation Sportcity Woluwe | BEL | 28.87 | |||||
30 | Martin Hlavaty | 1973 | STU Trnava | SVK | 28.96 | |||||
31 | Ivan Volkov | 1975 | Kasatka | RUS | 29.02 | |||||
32 | Andrea Mattutini | 1975 | FANUM FORTUNAE NUOTO | ITA | 29.31 | |||||
33 | Benvel Mathias | 1974 | CN BRUNOY ESSONNE | FRA | 29.37 | |||||
33 | Jorge Albino | 1975 | Clube Curitibano | BRA | 29.37 | |||||
35 | Benjamin Crepin | 1975 | Dauphins Palois | FRA | 29.43 | |||||
36 | Magnus Lundin | 1973 | Falu Simsällskap | SWE | 29.47 | |||||
37 | Mark Glass | 1974 | Dallas Aquatic Masters | USA | 29.52 | |||||
38 | David Braina Bou | 1975 | Club Natacion Jerez | ESP | 29.69 | |||||
39 | Marcel van Winssen | 1971 | ZV De Gelenberg | NED | 29.75 | |||||
40 | Rodrigo Rivas | 1972 | Delfines Humboldt | CRC | 29.91 | |||||
41 | Roger Andrée | 1971 | Trollhättans Simsällskap | SWE | 29.92 | |||||
42 | Bjørn Harald Olstad | 1974 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 29.96 | |||||
43 | Ludovic Fressier | 1972 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | FRA | 30.01 | |||||
44 | Matthias Wendt | 1972 | SG Elbe | GER | 30.02 | |||||
45 | Navarro Jeiko | 1974 | El Milenio | CRC | 30.12 | |||||
46 | Lorenzo Idi | 1973 | ONDABLU s.c.s.d. | ITA | 30.17 | |||||
47 | Yury Saramutin | 1973 | Black Sepia Swimming Club | RUS | 30.31 | |||||
48 | Jimmy Dahl Christiansen | 1975 | Vest-Brøndby | DEN | 30.55 | |||||
49 | John Ryan | 1972 | New Ross | IRL | 30.63 | |||||
50 | Nicklas Täck | 1973 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 30.97 | |||||
51 | Malco Massoni | 1975 | RN Saronno | ITA | 31.36 | |||||
52 | Johan Meurling | 1973 | S77 Stenungsund | SWE | 31.43 | |||||
53 | Ivan Florio | 1975 | CUS Bari | ITA | 31.51 | |||||
54 | Graco Morlan | 1975 | Casablanca México | MEX | 31.63 | |||||
55 | Morgan Degerstrøm | 1975 | Vadsø Svømmeklubb | NOR | 31.75 | |||||
56 | Kaj Hansen | 1974 | Glostrup Svømme Klub | DEN | 31.76 | |||||
57 | Jonas Petersson | 1974 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 31.96 | |||||
58 | Choisit Maxime | 1973 | STADE TOULOUSAIN NATATION | FRA | 31.99 | |||||
59 | Örjan Olsson | 1972 | IKSU Simning | SWE | 32.00 | |||||
60 | Jonas Harvard | 1971 | Simklubben Ägir | SWE | 36.40 | |||||
- | Adrian Hirsch | 1974 | West Coast Masters Aussi | AUS | NT | |||||
- | Cedric Muller | 1972 | Etoile Sportive Seynod Nat. | FRA | NT | |||||
- | Claudio Giovannini | 1971 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | NT | |||||
- | Cord Wolkehauer | 1975 | SGS Hamburg | GER | NT | |||||
- | Delhaye Frederic | 1972 | Embourg Natation | BEL | NT | |||||
- | Eduardo Moya | 1974 | San Jose | CRC | NT | |||||
- | Enrique Romero | 1972 | CD TEIMAR | ESP | NT | |||||
- | Guillet Christophe | 1973 | CHALLANS NATATION | FRA | NT | |||||
- | Hildeberto Tavares Junior | 1974 | Academia Competition | BRA | NT | |||||
- | Iannitelli Cristiano | 1974 | ASD BERGAMO NUOTO | ITA | NT | |||||
- | Jan Björk | 1973 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Luis Maroto | 1972 | Club Natacion Master Madrid | ESP | NT | |||||
- | Massimiliano Riso | 1972 | Circolo Canottieri Napoli | ITA | NT | |||||
- | Matteo Rossignoli | 1974 | ASD NUOTO BELLUNO | ITA | NT | |||||
- | Pierandrea Dall´Acqua | 1974 | Natatorium Treviso | ITA | NT | |||||
- | Pierfrancesco Bruni | 1972 | A.S.D. Flaminio sporting club | ITA | NT | |||||
- | Rémy Lamontagne | 1971 | A.A.S.Sarcelles natation 95 | FRA | NT | |||||
- | Stefano Chiarparini | 1971 | ASD G-UDINE | ITA | NT | |||||
- | Timo Ruppel | 1974 | WV Wunstorf | GER | NT | |||||
- | Vinicius Castro Passos | 1975 | Club de Regatas Flamengo | BRA | NT | |||||
- | Albert Khusainov | 1975 | Kasatka | RUS | DNS | |||||
- | Buisset Charles-albert | 1975 | CN GUERET | FRA | DNS | |||||
- | Christopher Oviatt | 1971 | Silver Tide Masters Club | CAN | DNS | |||||
- | Francesco Gritti | 1973 | Antares Nuoto | ITA | DNS | |||||
- | Iman Djavaheri | 1972 | masterclubofiran | IRI | DNS | |||||
- | Iman Javaheri | 1972 | masterclubofiran | IRI | DNS | |||||
- | Ivan Agarkov | 1974 | Moscow Masters | RUS | DNS | |||||
- | Marco Meissner | 1972 | ESV Frankfurt/Oder | GER | DNS | |||||
- | Negri Paolo | 1975 | Aquarium Novi | ITA | DNS | |||||
- | Omar Indriago | 1971 | Venezuela Masters | VEN | DNS | |||||
- | Rafael Weibert Fonseca | 1973 | Mac-Nina | BRA | DNS | |||||
- | Rodrigo Schmidt Carvalho | 1971 | ABMN | BRA | DNS | |||||
- | Ruslan Maksutov | 1971 | Kasatka | RUS | DNS | |||||
- | Temujin Hawkins | 1971 | San Jose | CRC | DNS | |||||
- | Torgny Eriksson | 1975 | Skuru Idrottsklubb | SWE | DNS | |||||
- | Yann Deffin | 1975 | Coulommiers Natation | FRA | DNS | |||||
- | Claudio Fabbri | 1972 | Malaspina Sporting Club | ITA | DSQ | BfG | ||||
- | Raphael Mathon | 1973 | Ems Bron | FRA | DSQ | BfF | ||||
- | Thomas Quinn | 1973 | NAC Masters | IRL | DSQ | BfA | ||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 30 - 34 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Ioan Stefan Gherghel | 1978 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 25.11 | |||||
2 | Mathias Hageneier | 1980 | Simklubben Laxen | SWE | 25.65 | |||||
3 | Tudor Ignat | 1977 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 26.47 | |||||
4 | Dominik Poethen | 1980 | SG Stadtwerke München | GER | 26.73 | |||||
5 | Adrian Visinescu | 1976 | SPORTING CLUB THIONVILLOIS | FRA | 26.75 | |||||
6 | Danil Haustov | 1980 | NRK | EST | 26.92 | |||||
7 | Vladan Markovic | 1977 | Zlatni Delfin | SCG | 27.00 | |||||
8 | Livny Del Valle | 1977 | Master Chihuahua | MEX | 27.21 | |||||
9 | Thomas Haemmer | 1978 | SV Neptun Kiel | GER | 27.24 | |||||
10 | William Careddu | 1977 | Geovillage Nuoto Olbia | ITA | 27.26 | |||||
11 | Michele Galvagno | 1978 | Derthona Nuoto | ITA | 27.38 | |||||
12 | Ola Fagerstrand | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 27.48 | |||||
13 | Matthias Michaelsen | 1977 | SG Boehmetal | GER | 27.52 | |||||
14 | Alberto Cassol | 1978 | ONDABLU s.c.s.d. | ITA | 27.53 | |||||
15 | Thomas Ehrhardt | 1977 | SSKC Poseidon Aschaffenburg | GER | 27.61 | |||||
16 | Ryzhov Evgeny | 1978 | All Stars | RUS | 27.67 | |||||
17 | Alexander Bergenthal | 1980 | Maxi Swim-Team Hamm | GER | 27.75 | |||||
18 | Denis Severyuk | 1980 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 27.81 | |||||
19 | Mattias Ohlin | 1978 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 27.88 | |||||
20 | Aleks Danmark | 1977 | Aalborg Svømmeklub | DEN | 27.89 | |||||
21 | Borut Deman | 1978 | Aktivcek | SLO | 27.91 | |||||
22 | Ricardo Duron | 1977 | Sport City Mexico | MEX | 28.00 | |||||
23 | Paraic Omuircheartaigh | 1977 | Westwood Masters | IRL | 28.15 | |||||
24 | Flavio Mildemberg | 1979 | Clube Curitibano | BRA | 28.20 | |||||
25 | Didier Vanlancker | 1978 | Nivelles Swimming Team | BEL | 28.27 | |||||
26 | Richard Bradford | 1979 | Stourbridge SC | GBR | 28.34 | |||||
27 | Henrik Frandsen | 1980 | Gentofte Svømme Klub | DEN | 28.36 | |||||
28 | Alejandro Dada | 1980 | CAAR | CRC | 28.38 | |||||
29 | Jonathan Ahm | 1978 | Gentofte Svømme Klub | DEN | 28.39 | |||||
30 | James Donn | 1977 | Glasgow Nomads | GBR | 28.42 | |||||
31 | Rasmus Renglin | 1979 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | 28.66 | |||||
32 | Favier Stéphane | 1977 | Dauphins Yssingelais | FRA | 28.70 | |||||
33 | Jerome Besson | 1980 | ASPTT NANCY | FRA | 28.76 | |||||
34 | Emilio beltran Diaz | 1977 | Canal de Isabel II | ESP | 28.86 | |||||
35 | Markus van Rest | 1977 | Zv Westland Dijkglas | NED | 28.92 | |||||
36 | Maciej Kopka | 1978 | KS WARTA POZNAN | POL | 29.07 | |||||
37 | Luiz Carlos F. Martins | 1980 | Mac-Nina | BRA | 29.17 | |||||
38 | Francisco N. Palomar | 1976 | Club Natacion Jerez | ESP | 29.20 | |||||
39 | Raino Nieminen | 1979 | Heinolan Isku | FIN | 29.33 | |||||
40 | Marcio Motta | 1977 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 29.48 | |||||
41 | Paolo Baragatti | 1979 | Circolo Canottieri Aniene | ITA | 29.59 | |||||
42 | Torsten Scholz | 1979 | SV Wasserfreunde 1898 Hannover | GER | 29.65 | |||||
43 | Rui Pinto | 1979 | Leixões Sport Clube | POR | 29.68 | |||||
44 | Jason Liong | 1976 | Ealing | GBR | 29.69 | |||||
45 | Luis González | 1977 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | 29.76 | |||||
46 | Philip Sohmen | 1978 | LRC Hong Kong | CHN | 29.87 | |||||
47 | Kars Luttik | 1978 | DAW Alkmaar | NED | 29.91 | |||||
48 | Pär Andersson | 1980 | Trollhättans Simsällskap | SWE | 29.95 | |||||
49 | Ayrat Gazimov | 1980 | Kasatka | RUS | 30.00 | |||||
50 | Daniel Persson | 1980 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 30.08 | |||||
51 | Jerome Ragueneau | 1976 | CN Paris | FRA | 30.22 | |||||
52 | Jaime Jordan | 1979 | Queretaro | MEX | 30.26 | |||||
53 | Dennis van Beek | 1978 | ZVDO´74 | NED | 30.29 | |||||
54 | Joni Penttinen | 1980 | Gamla Polare | FIN | 30.37 | |||||
55 | Argenis Rojas | 1978 | UCV | VEN | 30.39 | |||||
56 | Retezan Remus | 1976 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 30.47 | |||||
57 | Mauricio Calderon | 1980 | Indoor Club - Costa Rica | CRC | 30.53 | |||||
58 | Morgan Cochennec | 1979 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | FRA | 30.56 | |||||
59 | Doman Maciejko | 1977 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 30.77 | |||||
60 | John Major | 1979 | south hunsley swimming club | GBR | 30.85 | |||||
61 | Alessandro D´Oppido | 1978 | Centro Nuoto Cortona | ITA | 30.87 | |||||
62 | Miguel Troyas | 1978 | CLUB BAHIA ALMERIA | ESP | 30.97 | |||||
63 | Rodrigo Botequio DeMoraes | 1977 | Esporte Clube Pinheiros | BRA | 31.00 | |||||
64 | Brichta Robert | 1979 | Spok | GER | 31.02 | |||||
65 | Per Ekwall | 1979 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | 31.04 | |||||
66 | Luca Passeri | 1976 | Reggiana Nuoto | ITA | 31.24 | |||||
66 | Nuno Antunes | 1978 | A.S. Academico de Leiria | POR | 31.24 | |||||
- | Alexander Belousov | 1979 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Andrea Falardi | 1977 | A.S.D.NANTES OSTIENSIS | ITA | NT | |||||
- | Benjamin Bruneau | 1980 | RHODIA CLUB NATATION | FRA | NT | |||||
- | Brian Goldberg | 1977 | LRC Hong Kong | CHN | NT | |||||
- | Enrico Roberti | 1978 | Sport Management SSD | ITA | NT | |||||
- | Fredrik Fordén | 1977 | Skuru Idrottsklubb | SWE | NT | |||||
- | Fredrik Jensen | 1977 | Oslo Idrettslag | NOR | NT | |||||
- | Gabriele Dal Monego | 1978 | ONDABLU s.c.s.d. | ITA | NT | |||||
- | Jason Adams | 1979 | Norfolk Masters | CAN | NT | |||||
- | Jean-Christophe Suire | 1978 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | FRA | NT | |||||
- | Jose Ignacio Rodriguez | 1977 | El Milenio | CRC | NT | |||||
- | Kevin Wedekind | 1980 | BSV Medizin Marzahn 1990 e.V. | GER | NT | |||||
- | Kirill Kuzmin | 1977 | Black Sepia Swimming Club | RUS | NT | |||||
- | Luca Pinzauti | 1980 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | NT | |||||
- | Marco Luca Santavicca | 1979 | Torino Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Nurettin Unal | 1979 | Galatasaray | TUR | NT | |||||
- | Per Markusson | 1978 | Herrljunga Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Rodolphe Franchet | 1976 | U.S.Chauvigny Natation | FRA | NT | |||||
- | Roland Sándor | 1980 | Váci Vízmu SE | HUN | NT | |||||
- | Sean Dowling | 1978 | TRIBEACH | USA | NT | |||||
- | Sylvain Reger | 1979 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | FRA | NT | |||||
- | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | SWE | NT | |||||
- | Andrey Sidelev | 1976 | Black Sepia Swimming Club | RUS | DNS | |||||
- | Bahram Benisi | 1978 | Bletchly and district SC | GBR | DNS | |||||
- | Ben Bradley | 1980 | Maidenehad Marlins SC | GBR | DNS | |||||
- | Claudio Jose Ponce Gomez | 1977 | Galenos del Agua | VEN | DNS | |||||
- | Claudio Minelli | 1980 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | DNS | |||||
- | Davide Nebiolo | 1980 | Derthona Nuoto | ITA | DNS | |||||
- | Fabio Duailibe-Melo | 1978 | Mac-Nina | BRA | DNS | |||||
- | Hugh O Connor | 1977 | NAC Masters | IRL | DNS | |||||
- | Leandro Kenzo-Okuda | 1978 | Mac-Nina | BRA | DNS | |||||
- | Max Buslaev | 1977 | Black Sepia Swimming Club | RUS | DNS | |||||
- | Nurettin Ünal | 1979 | Galatasaray | TUR | DNS | |||||
- | Tim Warner | 1977 | Broxbourne | GBR | DNS | |||||
- | André Borries | 1980 | SSV Ostring 93 e.V. | GER | DSQ | BfG | ||||
- | Richard Janiga | 1980 | SPK Bratislava | SVK | DSQ | GA | ||||
Event 14, 50m Fly Men, Finals 25 - 29 years |
Est. start time 17.00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Ronnie Dalsgaard | 1983 | U.S.G | DEN | 26.07 | |||||
2 | Dennis Hedö | 1985 | Turebergs Simklubb | SWE | 26.31 | |||||
3 | Gil Panchoo | 1985 | les dauphins du TOEC | FRA | 26.64 | |||||
4 | Frank Trettin | 1984 | SGR Karlsruhe | GER | 26.67 | |||||
5 | Henrik Åkerberg | 1983 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 26.70 | |||||
6 | Zdenek Oharek | 1984 | Plavecke sporty Kromeriz | CZE | 26.79 | |||||
7 | Pontus Karlsson | 1984 | Turebergs Simklubb | SWE | 26.84 | |||||
8 | Alexandre Le Roux | 1985 | AO Trappes Natation | FRA | 27.20 | |||||
8 | Craig Ward | 1985 | Stockport Metro | GBR | 27.20 | |||||
10 | David Wohlfarth | 1985 | BSV Medizin Marzahn 1990 e.V. | GER | 27.22 | |||||
11 | Ivan Kovalev | 1985 | Troyka | RUS | 27.23 | |||||
12 | Eugenio Miralles | 1984 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | 27.26 | |||||
12 | Matthieu Ladent | 1982 | CN BELLEGARDE | FRA | 27.26 | |||||
14 | Marco Colombo | 1981 | Busto Nuoto ASD | ITA | 27.27 | |||||
15 | Michael Bott | 1984 | TSV Wildbad | GER | 27.35 | |||||
16 | Rodrigo Triviño | 1984 | Mac-Nina | BRA | 27.41 | |||||
17 | Ingmar Zacharias | 1981 | WSV Grosskrotzenburg | GER | 27.54 | |||||
18 | Wael Dowidar | 1981 | Egypt Masters | EGY | 27.62 | |||||
19 | Jess Jacobsen | 1982 | Aalborg Svømmeklub | DEN | 27.69 | |||||
19 | Michael Worth | 1982 | City of Peterborough | GBR | 27.69 | |||||
21 | Mathias Kopp | 1984 | SG Elbe | GER | 27.75 | |||||
22 | David Alessandro | 1983 | CHTHN | BEL | 27.78 | |||||
23 | Sampo Sissala | 1985 | Gamla Polare | FIN | 27.79 | |||||
24 | Björn Eriksson | 1981 | Hudiksvalls Simsällskap | SWE | 27.89 | |||||
25 | Ralf Wölfer | 1982 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 28.04 | |||||
26 | Tobias Erdbrink | 1985 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 28.10 | |||||
27 | Luca Camilli | 1982 | Avezzano nuoto s.s.d.a r.l. | ITA | 28.15 | |||||
28 | Brian Lagoni | 1985 | Horsens Svømmeklub | DEN | 28.19 | |||||
29 | Dennis Hermanski | 1985 | Wasserfreunde Northeim | GER | 28.20 | |||||
30 | David Jonsson | 1984 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 28.47 | |||||
30 | Mitja Severjuk | 1984 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 28.47 | |||||
32 | Matthew Thomas | 1983 | Swindon Dolphins ASC | GBR | 28.48 | |||||
33 | Matthias Steinicke | 1981 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 28.49 | |||||
34 | Felipe Simon Cohen | 1985 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 28.54 | |||||
35 | Miguel A Aparicio Jordan | 1983 | Queretaro | MEX | 28.57 | |||||
36 | Simone Coronin | 1981 | Ispra Swim Planet | ITA | 28.58 | |||||
37 | Philip Eccles | 1982 | Hoylake | GBR | 28.59 | |||||
38 | Mathieu David | 1981 | FC LAON NATATION | FRA | 28.67 | |||||
39 | Henrik Stenberg | 1982 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 28.74 | |||||
40 | Bertrand Maugain | 1981 | Pays Viennois Natation | FRA | 28.75 | |||||
40 | Kris Kristensen | 1985 | Aalborg Svømmeklub | DEN | 28.75 | |||||
40 | Simon David | 1984 | Auxerre Aquatic Club | FRA | 28.75 | |||||
43 | Neal Taylor | 1985 | Oddicombe | GBR | 28.82 | |||||
44 | Alexander Chklar | 1981 | Spencer Swim Team | GBR | 28.90 | |||||
45 | Alexandre Papadopoulos | 1981 | Stade Français O Courbevoie | FRA | 28.92 | |||||
46 | Costan Magnussen | 1981 | TAC | AUS | 28.98 | |||||
47 | Steven Dickinson | 1985 | Ashington ASC | GBR | 29.00 | |||||
48 | Mathias Fest | 1985 | AWV Coburg 1920 eV | GER | 29.01 | |||||
48 | Robert Grynner | 1983 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 29.01 | |||||
50 | Gonçalo Sorger | 1985 | AAC | POR | 29.03 | |||||
51 | Christopher Pimot | 1982 | Stade Français O Courbevoie | FRA | 29.19 | |||||
52 | Stephen Barton | 1982 | City of Liverpool SC | GBR | 29.25 | |||||
53 | Guy Victor | 1985 | CN OSTWALD | FRA | 29.26 | |||||
54 | Roberto Prestinoni | 1981 | Simklubben Neptun | SWE | 29.38 | |||||
55 | Thomas Schubert | 1983 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 29.43 | |||||
56 | Guillaume Fourrageat | 1985 | CN BELLEGARDE | FRA | 29.44 | |||||
57 | Juan David Cardona | 1982 | Costa rica tenis club | CRC | 29.54 | |||||
58 | Benoit Malsert | 1982 | CA PIERRELATTE ASCEAC | FRA | 29.58 | |||||
59 | Alexander Krasnolutskiy | 1984 | Troyka | RUS | 29.96 | |||||
59 | Antonio Ramirez Asensio | 1983 | Club Natació Barcelona | ESP | 29.96 | |||||
61 | Lars Sperling | 1983 | SV Westick-Kaiserau 1952 | GER | 30.09 | |||||
62 | Jarle Stærkebye Ødegård | 1982 | Modum Svømmeklubb | NOR | 30.23 | |||||
63 | Jeremy Lambert | 1983 | RHODIA CLUB NATATION | FRA | 30.35 | |||||
64 | Twaha Ali | 1984 | Simklubben Neptun | SWE | 30.58 | |||||
65 | Martijn Giezen | 1985 | Montferland | NED | 30.63 | |||||
66 | Alessandro V. Vasquez | 1983 | Acquambiente | ITA | 30.65 | |||||
67 | Björn Fuchs | 1983 | SV Albatros Letmathe | GER | 30.71 | |||||
68 | Damien Lhermet | 1981 | Marcq Natation | FRA | 30.77 | |||||
69 | Bodet Arnaud | 1984 | CHALLANS NATATION | FRA | 30.90 | |||||
- | Alexis Deliessche | 1984 | Nautique Club Noyon | FRA | NT | |||||
- | Cjell Feilhaber | 1981 | Helmstedter SV | GER | NT | |||||
- | Claudio Silipigni | 1984 | Caronno Pertusella Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Dario Romano | 1984 | Circolo Canottieri Aniene | ITA | NT | |||||
- | Jacek Szymczyk | 1981 | Ucsir Warszawa Masters Team | POL | NT | |||||
- | James Wright | 1982 | North Sydney Masters | AUS | NT | |||||
- | Julius Kratzer | 1982 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | NT | |||||
- | Leandro Luy Peixoto | 1981 | Itamirim Clube de Campo | BRA | NT | |||||
- | Manuel Siegert | 1983 | SGS Hamburg | GER | NT | |||||
- | Martin Hansen | 1984 | Aalborg Svømmeklub | DEN | NT | |||||
- | Mykola Berezhnyi | 1982 | Motor Zenith Master Zaporozhie | UKR | NT | |||||
- | Nicolas Deliessche | 1981 | LEO LAGRANGE S. B. | FRA | NT | |||||
- | Nicolas Dratschmidt | 1984 | LEO LAGRANGE S. B. | FRA | NT | |||||
- | Pablo García | 1982 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | NT | |||||
- | Samuel Bengtson | 1982 | Umeå Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Simone Cerqua | 1981 | Geovillage Nuoto Olbia | ITA | NT | |||||
- | Simone Vaccani | 1981 | Ispra Swim Planet | ITA | NT | |||||
- | Thomas Ladent | 1985 | CN BELLEGARDE | FRA | NT | |||||
- | Ujrebail Venkatraj Bhat | 1983 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | NT | |||||
- | Vincent Joskin | 1985 | CHTHN | BEL | NT | |||||
- | Amari Julien | 1982 | Jeanne d´Arc de Drancy | FRA | DNS | |||||
- | Benjamin Cazin | 1984 | SN Franconville | FRA | DNS | |||||
- | Filip Zemier | 1984 | KS Neptun | POL | DNS | |||||
- | Frank Vargas | 1983 | Venezuela Masters | VEN | DNS | |||||
- | Giulio Trinca | 1983 | Villa Bonelli | ITA | DNS | |||||
- | Gustavo Girotto | 1982 | CS DE INDAIATUBA/OBJETIVO | BRA | DNS | |||||
- | Mauro Zanetti | 1983 | Tuatha De | ITA | DNS | |||||
- | Roberto Facchini | 1981 | Itamirim Clube de Campo | BRA | DNS | |||||
- | Sulagiah Ashok Anil Kumar | 1981 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | DNS | |||||
- | Anil Kumar Sulagiah Ashok | 1981 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | DSQ | GA | ||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 07 August 2010 |
Licensed to: Västsvenska Simförbundet | Print Time | 16:48 |