2021-12-01   17:06:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Syyspärskeet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Syyspärskeet
Place: Organizer: Oulun Lohet
Pool: 25m Competition Date: syys 19, 2020 to syys 19, 2020
Event 19, 100m Rintauinti Naiset 9-13 years - Final
Sponsor: PoP Up Yoga
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 1:17.42
25m: 36.57
50m: 1:17.42
(40.85)
2 Eerika Ekdahl 2007 Nivalan Saukot 1:19.70 +2.28
25m: 37.57
50m: 1:19.70
(42.13)
3 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 1:20.16 +2.74
25m: 37.92
50m: 1:20.16
(42.24)
4 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 1:20.26 +2.84
25m: 37.76
50m: 1:20.26
(42.50)
5 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 1:20.73 +3.31
25m: 38.67
50m: 1:20.73
(42.06)
6 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 1:21.35 +3.93
25m: 37.67
50m: 1:21.35
(43.68)
7 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 1:23.12 +5.70
25m: 40.18
50m: 1:23.12
(42.94)
8 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:25.00 +7.58
25m: 40.72
50m: 1:25.00
(44.28)
9 Noora Tuominen 2007 Oulun Lohet 1:25.07 +7.65
25m: 39.88
50m: 1:25.07
(45.19)
10 Annabella Karjalainen 2007 Oulun Lohet 1:25.38 +7.96
25m: 40.06
50m: 1:25.38
(45.32)
11 Olivia Loukkola 2007 Oulun Uinti 1906 1:26.48 +9.06
25m: 40.85
50m: 1:26.48
(45.63)
12 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 1:27.39 +9.97
25m: 40.21
50m: 1:27.39
(47.18)
13 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 1:29.43 +12.01
25m: 42.95
50m: 1:29.43
(46.48)
14 Lotta Janhunen 2007 Oulun Lohet 1:30.31 +12.89
25m: 42.88
50m: 1:30.31
(47.43)
15 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 1:30.33 +12.91
25m: 41.75
50m: 1:30.33
(48.58)
16 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 1:31.20 +13.78
25m: 44.28
50m: 1:31.20
(46.92)
17 Amaya Luukkonen 2008 Oulun Uinti 1906 1:33.84 +16.42
25m: 45.78
50m: 1:33.84
(48.06)
18 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 1:33.91 +16.49
25m: 45.27
50m: 1:33.91
(48.64)
19 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 1:34.04 +16.62
25m: 44.76
50m: 1:34.04
(49.28)
20 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 1:36.99 +19.57
25m: 48.02
50m: 1:36.99
(48.97)
21 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 1:37.01 +19.59
25m: 45.29
50m: 1:37.01
(51.72)
22 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 1:37.87 +20.45
25m: 47.56
50m: 1:37.87
(50.31)
23 Emma Autio 2007 Oulun Lohet 1:38.11 +20.69
25m: 46.21
50m: 1:38.11
(51.90)
24 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:39.79 +22.37
25m: 47.59
50m: 1:39.79
(52.20)
25 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:39.91 +22.49
25m: 1:37.87
50m: 47.03
()
75m: 1:39.91
(52.88)
26 Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:40.59 +23.17
25m: 49.15
50m: 1:40.59
(51.44)
27 Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura 1:41.57 +24.15
25m: 49.03
50m: 1:41.57
(52.54)
28 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:42.64 +25.22
25m: 48.96
50m: 1:42.64
(53.68)
29 Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 1:43.91 +26.49
25m: 49.03
50m: 1:43.91
(54.88)
30 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 1:45.08 +27.66
25m: 50.47
50m: 1:45.08
(54.61)
31 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 1:48.29 +30.87
25m: 53.66
50m: 1:48.29
(54.63)
- Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto DSQ 7.6
Event official at: 19.9.2020 16:56:35
Event 19, 100m Rintauinti Naiset 14-16 years - Final
Sponsor: PoP Up Yoga
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 1:09.92
25m: 33.29
50m: 1:09.92
(36.63)
2 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 1:10.23 +0.31
25m: 34.36
50m: 1:10.23
(35.87)
3 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 1:11.24 +1.32
25m: 34.14
50m: 1:11.24
(37.10)
4 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 1:13.80 +3.88
25m: 35.10
50m: 1:13.80
(38.70)
5 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 1:17.68 +7.76
25m: 37.86
50m: 1:17.68
(39.82)
6 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 1:19.29 +9.37
25m: 38.10
50m: 1:19.29
(41.19)
7 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet 1:20.63 +10.71
25m: 37.67
50m: 1:20.63
(42.96)
8 Vilma Rintala 2005 Kokkolan Uimaseura 1:24.35 +14.43
25m: 38.86
50m: 1:24.35
(45.49)
9 henna känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura 1:25.48 +15.56
25m: 40.29
50m: 1:25.48
(45.19)
10 Fanni Emilia Törmänen 2006 Kempeleen Pyrintö 1:28.29 +18.37
25m: 42.10
50m: 1:28.29
(46.19)
11 Ailiina Koskinen 2005 Oulun Lohet 1:35.16 +25.24
25m: 45.38
50m: 1:35.16
(49.78)
12 Katariina Maria Sylvia Kärki 2005 Kempeleen Pyrintö 1:40.14 +30.22
25m: 48.26
50m: 1:40.14
(51.88)
Event official at: 19.9.2020 16:56:35
Event 19, 100m Rintauinti Naiset 17 and older - Final
Sponsor: PoP Up Yoga
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 1:12.28
25m: 34.06
50m: 1:12.28
(38.22)
2 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 1:12.51 +0.23
25m: 34.31
50m: 1:12.51
(38.20)
3 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet 1:16.76 +4.48
25m: 37.19
50m: 1:16.76
(39.57)
4 Miina Laukka 2003 Kempeleen Pyrintö 1:17.11 +4.83
25m: 36.54
50m: 1:17.11
(40.57)
5 Iiris Isokoski 2003 Oulun Lohet 1:18.29 +6.01
25m: 36.81
50m: 1:18.29
(41.48)
Event official at: 19.9.2020 16:56:35
2020-09-20 09:01:47 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner