Resultater for Syyspärskeet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset 9-13 years - Final |
|
|
Sponsor: |
PoP Up Yoga |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.02 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.06 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.27 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.55 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.56 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.60 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.09 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:20.53 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:21.41 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:27.23 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.76 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:30.38 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:31.85 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:32.24 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.38 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:33.11 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:35.09 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:37.56 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:38.14 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:39.90 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:49.36 |
+35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:57.25 |
+43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
8.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nella Jäärni |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13:53:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset 14-16 years - Final |
|
|
Sponsor: |
PoP Up Yoga |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.68 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riina Niemi |
2005 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:08.85 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:11.92 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:12.61 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.11 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:13.77 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Seppänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.92 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.34 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Kämäräinen |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:15.49 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venla Talvensaari |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.83 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:17.35 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:18.94 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:21.37 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:24.25 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ailiina Koskinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.42 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katri Kangas |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:38.26 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paula Pyykkönen |
2005 |
Nivalan Saukot |
|
|
|
DSQ |
|
|
8.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13:53:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset 17 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
PoP Up Yoga |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.19 |
= |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.70 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.95 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:09.96 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.06 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.41 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 13:53:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-20 09:00:59 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|