Tulokset Hessun Vinstat 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 12, 2020 to syys 12, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Sekauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.79 |
|
1:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.68 |
|
1:38.74 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.76 |
|
1:43.12 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.57 |
|
1:43.30 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.9.2020 13.54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Sekauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
|
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
|
1:24.85 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.71 |
|
1:26.28 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
|
1:26.65 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.66 |
|
1:29.32 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.65 |
|
1:30.78 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.79 |
|
1:31.32 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.73 |
|
1:33.13 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
|
1:33.28 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Constable |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.84 |
|
1:33.57 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Roope Rantanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.78 |
|
1:35.30 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.94 |
|
1:36.27 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.77 |
|
1:36.46 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
+0.77 |
|
1:39.46 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.77 |
|
1:42.88 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.94 |
|
1:44.60 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veikko Mikander |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
+0.80 |
|
1:47.65 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisu Tikka |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.47 |
|
DSQ |
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.9.2020 13.54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
|
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.61 |
|
1:07.48 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.79 |
|
1:11.42 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Mukkulainen |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.73 |
|
1:15.28 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Saarinen |
2006 |
Uinti-Vakka |
+0.74 |
|
1:16.96 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tomas Laine |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.64 |
|
1:17.04 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Romeo Maranzani |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.83 |
|
1:18.06 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.79 |
|
1:18.15 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Yli-Salomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.81 |
|
1:21.40 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
+0.66 |
|
1:22.39 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Roope Piironen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
+0.81 |
|
1:23.88 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Hyvärinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.80 |
|
1:24.56 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Korin |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.64 |
|
1:24.63 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peter Kanninen |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.80 |
|
1:26.98 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.85 |
|
1:30.48 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marco Lusenius |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
9.4 SU |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Taavi Mattila |
2006 |
Loimaan Uimaseura |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
9.4 RU |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matias Seppä |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.9.2020 13.54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Sekauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mohamed Ezzat |
2001 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.63 |
|
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.66 |
|
1:01.29 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.71 |
|
1:03.98 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konsta Vainio |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.65 |
|
1:06.95 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Laaksonen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.71 |
|
1:07.68 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasper Oikarainen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.65 |
|
1:07.74 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nardi Orenshtein |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.66 |
|
1:08.39 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
ivan kovalchuk |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
|
1:12.91 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Casper Manzone |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.67 |
|
1:29.82 |
+30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuomas Toppinen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.9.2020 13.54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 13.54.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|