2022-12-01   13:31:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2020-2021 och TYR Sprint Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP OCH TYR SPRINT CUP
Plats: Brunflobadet Arrangör: SK ÄGIR
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap 637 33.18
2 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap 634 33.24 +0.06
Grenen officiell:  2020-10-10 16:25:50
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Strömbom 2004 Njurunda Simsällskap 567 34.49
2 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap 518 35.55 +1.06
3 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap 459 37.00 +2.51
4 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir 424 38.01 +3.52
5 Victoria Flyman 2003 Söderhamns Simsällskap 385 39.25 +4.76
6 Moa Berglund 2004 Härnösands Simsällskap 384 39.27 +4.78
7 Alice Eriksson 2004 Simklubben Ägir 367 39.86 +5.37
8 Filippa Jakobsson 2003 Simklubben Ägir 363 40.01 +5.52
9 Kristina Kannegiesser 2004 Simklubben Ägir 327 41.45 +6.96
10 Linnea Drewes 2004 Simklubben Ägir 182 50.38 +15.89
- Ida Nyberg 2004 Simklubben Ägir DSQ
Grenen officiell:  2020-10-10 16:25:50
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Jonasson 2005 Hudiksvalls Simsällskap 464 36.89
2 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap 380 39.40 +2.51
3 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 207 48.26 +11.37
Grenen officiell:  2020-10-10 16:25:50
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap 455 37.13
2 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 374 39.63 +2.50
Grenen officiell:  2020-10-10 16:25:50
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Widell 2007 Härnösands Simsällskap 331 41.27
2 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir 321 41.71 +0.44
3 Freja Lorentzen 2007 Simklubben Ägir 286 43.30 +2.03
4 Jasmine Rydefjord 2007 Simklubben Ägir 197 49.01 +7.74
5 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap 185 50.06 +8.79
6 Asha Murad 2007 Simklubben Ägir 154 53.24 +11.97
7 Stacy Yav 2007 Simklubben Ägir 148 53.89 +12.62
Grenen officiell:  2020-10-10 16:25:50
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir 249 45.36
2 Julia Johansson 2008 Simklubben Ägir 211 47.93 +2.57
3 Jonna Johansson 2008 Härnösands Simsällskap 202 48.63 +3.27
4 alma djusberg 2008 Simklubben Ägir 175 51.00 +5.64
5 Juno Domeij 2008 Sollefteå Allmänna Simsällskap 137 55.32 +9.96
6 Alexa Nyström 2008 Simklubben Ägir 127 56.80 +11.44
Grenen officiell:  2020-10-10 16:25:50
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vera Laxbäck 2009 Simklubben Ägir 261 44.69
2 Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap 222 47.16 +2.47
3 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap 118 58.19 +13.50
Grenen officiell:  2020-10-10 16:25:50
2020-10-10 16:27:31 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Ägir

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner