2021-12-06   19:40:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Lakeusuinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 1, 200m Vapaauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Molly Riska 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:05.57
50m: 41.69
100m: 1:30.22
(48.53)
150m: 2:20.30
(50.08)
200m: 3:05.57
(45.27)
2 Neea Risku 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:28.57 +23.00
50m: 45.18
100m: 1:38.41
(53.23)
150m: 2:34.52
(56.11)
200m: 3:28.57
(54.05)
3 Senni Kaatikko 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:44.22 +38.65
50m: 49.60
100m: 1:47.96
(58.36)
150m: 2:46.66
(58.70)
200m: 3:44.22
(57.56)
4 Rebekka Pöyry 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:56.93 +51.36
50m: 53.52
100m: 1:56.25
(1:02.73)
150m: 2:59.00
(1:02.75)
200m: 3:56.93
(57.93)
Event official at: 3.10.2020 11.58.51
Event 1, 200m Vapaauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:27.55
50m: 33.50
100m: 1:11.99
(38.49)
150m: 1:50.81
(38.82)
200m: 2:27.55
(36.74)
2 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:31.42 +3.87
50m: 32.14
100m: 1:10.42
(38.28)
150m: 1:50.85
(40.43)
200m: 2:31.42
(40.57)
3 Milena elomaa 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:32.42 +4.87
50m: 34.19
100m: 1:12.42
(38.23)
150m: 1:52.55
(40.13)
200m: 2:32.42
(39.87)
4 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:33.69 +6.14
50m: 33.85
100m: 1:13.32
(39.47)
150m: 1:54.32
(41.00)
200m: 2:33.69
(39.37)
5 Selma Laukkanen 2008 Alavuden Urheilijat 2:36.55 +9.00
50m: 34.09
100m: 1:13.73
(39.64)
150m: 1:55.70
(41.97)
200m: 2:36.55
(40.85)
6 Julia Luomakortes 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:45.13 +17.58
50m: 36.82
100m: 1:19.30
(42.48)
150m: 2:02.71
(43.41)
200m: 2:45.13
(42.42)
7 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:53.62 +26.07
50m: 39.53
100m: 1:22.89
(43.36)
150m: 2:09.17
(46.28)
200m: 2:53.62
(44.45)
8 Ava Hannula 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:54.97 +27.42
50m: 37.91
100m: 1:22.29
(44.38)
150m: 2:09.39
(47.10)
200m: 2:54.97
(45.58)
9 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:57.04 +29.49
50m: 41.01
100m: 1:27.00
(45.99)
150m: 2:14.58
(47.58)
200m: 2:57.04
(42.46)
10 Minea Kangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:57.75 +30.20
50m: 38.99
100m: 1:24.71
(45.72)
150m: 2:12.51
(47.80)
200m: 2:57.75
(45.24)
11 Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura 3:04.62 +37.07
50m: 39.16
100m: 1:25.71
(46.55)
150m: 2:15.19
(49.48)
200m: 3:04.62
(49.43)
12 Peppi Lintilä 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:04.63 +37.08
50m: 38.19
100m: 1:22.81
(44.62)
150m: 2:13.71
(50.90)
200m: 3:04.63
(50.92)
13 Anna Korpi 2008 Ilmajoen Kisailijat 3:09.20 +41.65
50m: 43.08
100m: 1:31.25
(48.17)
150m: 2:22.59
(51.34)
200m: 3:09.20
(46.61)
14 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:20.43 +52.88
50m: 46.79
100m: 1:36.71
(49.92)
150m: 2:28.86
(52.15)
200m: 3:20.43
(51.57)
15 Isabelle Fellman 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:21.00 +53.45
50m: 43.93
100m: 1:36.67
(52.74)
150m: 2:30.67
(54.00)
200m: 3:21.00
(50.33)
16 Emma Girod 2008 Kokkolan Uimaseura 3:22.69 +55.14
50m: 45.43
100m: 1:39.43
(54.00)
150m: 2:34.94
(55.51)
200m: 3:22.69
(47.75)
17 Ester Pöyry 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:31.29 +1:03.74
50m: 48.56
100m: 1:42.44
(53.88)
150m: 2:38.14
(55.70)
200m: 3:31.29
(53.15)
Event official at: 3.10.2020 11.58.51
2020-10-03 11.59.58 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 2, 200m Vapaauinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Konstantinos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:39.86
50m: 35.20
100m: 1:16.10
(40.90)
150m: 1:58.82
(42.72)
200m: 2:39.86
(41.04)
2 Anton Qvisén 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:57.03 +17.17
50m: 39.96
100m: 1:25.25
(45.29)
150m: 2:11.44
(46.19)
200m: 2:57.03
(45.59)
3 Elis Luomala 2009 Kokkolan Uimaseura 3:06.89 +27.03
50m: 41.81
100m: 1:30.97
(49.16)
150m: 2:22.36
(51.39)
200m: 3:06.89
(44.53)
4 Sylvester Pihlaja 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:14.74 +34.88
50m: 41.84
100m: 1:33.18
(51.34)
150m: 2:25.00
(51.82)
200m: 3:14.74
(49.74)
5 Eino Hirvilammi 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:15.68 +35.82
50m: 41.37
100m: 1:32.94
(51.57)
150m: 2:27.52
(54.58)
200m: 3:15.68
(48.16)
6 Johannes Nikko 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:20.39 +40.53
50m: 42.44
100m: 1:33.89
(51.45)
150m: 2:28.54
(54.65)
200m: 3:20.39
(51.85)
7 Lauri Salonen 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:21.46 +41.60
50m: 40.80
100m: 1:30.63
(49.83)
150m: 2:24.09
(53.46)
200m: 3:21.46
(57.37)
8 Rasmus Lintilä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:25.49 +45.63
50m: 44.64
100m: 1:39.04
(54.40)
150m: 2:32.61
(53.57)
200m: 3:25.49
(52.88)
9 Johannes Ventsas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:33.72 +53.86
50m: 43.99
100m: 1:41.69
(57.70)
150m: 2:39.35
(57.66)
200m: 3:33.72
(54.37)
10 Aleksi Kentta 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:34.79 +54.93
50m: 46.05
100m: 1:43.32
(57.27)
150m: 2:42.14
(58.82)
200m: 3:34.79
(52.65)
11 Miko Niemelä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:36.28 +56.42
50m: 44.62
100m: 1:41.78
(57.16)
150m: 2:40.91
(59.13)
200m: 3:36.28
(55.37)
12 Lenni Salmenkangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:37.69 +57.83
50m: 46.25
100m: 1:40.82
(54.57)
150m: 2:39.92
(59.10)
200m: 3:37.69
(57.77)
13 Elias Leppinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:46.96 +1:07.10
50m: 48.87
100m: 1:48.86
(59.99)
150m: 2:49.38
(1:00.52)
200m: 3:46.96
(57.58)
14 Hermanni Laihorinne 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:54.85 +1:14.99
50m: 50.10
100m: 1:49.93
(59.83)
150m: 2:53.71
(1:03.78)
200m: 3:54.85
(1:01.14)
15 Reko Asp 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 4:13.18 +1:33.32
50m: 49.72
100m: 1:58.31
(1:08.59)
150m: 3:08.16
(1:09.85)
200m: 4:13.18
(1:05.02)
- Aaron Lempiäinen 2010 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari DSQ 4.4
Event official at: 3.10.2020 11.58.59
Event 2, 200m Vapaauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:29.90
50m: 33.85
100m: 1:12.56
(38.71)
150m: 1:52.11
(39.55)
200m: 2:29.90
(37.79)
2 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:33.34 +3.44
50m: 33.09
100m: 1:12.39
(39.30)
150m: 1:53.46
(41.07)
200m: 2:33.34
(39.88)
3 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:34.74 +4.84
50m: 35.78
100m: 1:15.90
(40.12)
150m: 1:56.53
(40.63)
200m: 2:34.74
(38.21)
4 Aapo Ponsiluoma 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:38.46 +8.56
50m: 35.55
100m: 1:16.27
(40.72)
150m: 1:57.84
(41.57)
200m: 2:38.46
(40.62)
5 Nicky Rajala 2007 Kokkolan Uimaseura 2:46.80 +16.90
50m: 35.71
100m: 1:17.81
(42.10)
150m: 2:02.75
(44.94)
200m: 2:46.80
(44.05)
6 Arvid Karl Martin Kaas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:53.24 +23.34
50m: 38.24
100m: 1:23.87
(45.63)
150m: 2:10.61
(46.74)
200m: 2:53.24
(42.63)
7 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:56.14 +26.24
50m: 38.36
100m: 1:23.55
(45.19)
150m: 2:11.44
(47.89)
200m: 2:56.14
(44.70)
8 Olli Korvakangas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:04.03 +34.13
50m: 41.42
100m: 1:29.77
(48.35)
150m: 2:19.07
(49.30)
200m: 3:04.03
(44.96)
9 Seeti Uusi-Panula 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:04.13 +34.23
50m: 41.20
100m: 1:29.67
(48.47)
150m: 2:18.41
(48.74)
200m: 3:04.13
(45.72)
10 Karl Wik 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:04.39 +34.49
50m: 40.08
100m: 1:26.58
(46.50)
150m: 2:15.34
(48.76)
200m: 3:04.39
(49.05)
- Kie Roukus 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DNS
- Iivari Launonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DNS
Event official at: 3.10.2020 11.58.59
2020-10-03 12.00.05 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 8 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Stiina Vataja 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry 52.78
2 Rianna Korvajärvi 2013 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:02.51 +9.73
3 Martta Laihorinne 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:06.00 +13.22
4 Adalmiina Nikko 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:17.92 +25.14
5 Maija Ylinen 2013 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:21.91 +29.13
6 Riina Kekola 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:28.30 +35.52
7 Emilia Leijala 2013 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:39.42 +46.64
8 Lilja Kataja 2014 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:40.80 +48.02
Event official at: 3.10.2020 11.59.12
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 9-10 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Molly Riska 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 38.89
2 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 38.91 +0.02
3 Alma Jämsä 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 40.60 +1.71
4 Tara Siponen 2010 Kokkolan Uimaseura 43.98 +5.09
5 Sofia Catargiu 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 44.00 +5.11
6 Anna Kotanen 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 45.14 +6.25
7 Elin Mattsson 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 46.49 +7.60
8 Serafiia Kotkaniemi 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 46.70 +7.81
9 Vilma Latvala 2011 Ilmajoen Kisailijat 47.65 +8.76
10 Alviina Kotkaniemi 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 48.64 +9.75
11 Viivi Lintala 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 48.75 +9.86
12 Senni Kaatikko 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 49.17 +10.28
13 Maija Karjalainen 2010 Kokkolan Uimaseura 49.91 +11.02
14 Linnea Lemberg 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 52.06 +13.17
15 Aline Westerlund 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 53.81 +14.92
16 Kaisa-Maria Rantatalo 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 54.50 +15.61
17 Ronja Kujanpää 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 55.04 +16.15
18 Helmi Kataja 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 56.14 +17.25
19 Fanni Aho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 56.57 +17.68
20 Saara Puutio 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:02.51 +23.62
Event official at: 3.10.2020 11.59.12
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat 30.69
2 Milena elomaa 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 31.40 +0.71
3 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 33.95 +3.26
4 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 35.61 +4.92
5 Peppi Lintilä 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 35.80 +5.11
6 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 36.03 +5.34
7 Aino Jämsä 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 36.05 +5.36
8 Oona Alanko 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 36.65 +5.96
9 Ava Hannula 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 36.96 +6.27
10 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 37.51 +6.82
11 Mai Hirvilammi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 38.01 +7.32
12 Aada Paavola 2008 Kokkolan Uimaseura 38.26 +7.57
13 Tessa Herronen 2008 Kokkolan Uimaseura 38.39 +7.70
14 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura 38.63 +7.94
15 Neea Paavola 2008 Kokkolan Uimaseura 38.65 +7.96
16 Katariina Lahti 2009 Alavuden Urheilijat 40.52 +9.83
17 Emma Palola 2008 Kokkolan Uimaseura 41.89 +11.20
18 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 43.17 +12.48
19 Sofia Marjamäki 2009 Lapuan Virkiä 45.21 +14.52
20 Matilda Wallin 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 49.88 +19.19
21 Nora Försti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 59.13 +28.44
22 Tanja Luoma 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:03.24 +32.55
Event official at: 3.10.2020 11.59.12
2020-10-03 12.05.43 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 9 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Milo Turunen 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 42.91
2 Otso Jumppanen 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 44.82 +1.91
3 Peetu Salmenkangas 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 46.79 +3.88
4 Reko Asp 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 47.49 +4.58
5 Leevi Kentta 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 49.47 +6.56
6 Rasmus Juntti 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 50.02 +7.11
7 Paavo Elliot Eronen 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 52.94 +10.03
8 Jaakko Porkkala 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 54.51 +11.60
9 Hugo Pääjärvi 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry 55.76 +12.85
10 Jaakko Ylinen 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 55.84 +12.93
11 Erkka Lähetkangas 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry 57.67 +14.76
12 Eino Viitala 2012 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:08.12 +25.21
- Eetu Vesala 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 5.2
- Elmeri Vesala 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 5.2
Event official at: 3.10.2020 12.09.05
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 10-11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Topias Ruuska 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 33.98
2 Konstantinos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 34.29 +0.31
3 Elis Luomala 2009 Kokkolan Uimaseura 35.42 +1.44
4 Leevi Vainionpää 2009 Kurikan Ryhti 36.14 +2.16
5 Michail Angelos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 37.74 +3.76
6 Matias Torppa 2009 Lapuan Virkiä 38.02 +4.04
7 Emil Jungner 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 38.95 +4.97
8 Elias Keiski 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 38.96 +4.98
9 Lauri Salonen 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 39.62 +5.64
10 Matias Hietala 2009 Lapuan Virkiä 42.10 +8.12
11 Miko Niemelä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 42.75 +8.77
12 Alvar Liski 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 44.07 +10.09
13 Eeti Arosarka 2010 Lapuan Virkiä 44.96 +10.98
14 Paavo Jokiranta 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 45.14 +11.16
15 Markus Rantamäki 2009 Kurikan Ryhti 45.66 +11.68
16 Hermanni Laihorinne 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 46.01 +12.03
17 Melker Backlund 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 46.49 +12.51
18 Hugo Ketola 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 47.37 +13.39
19 Hermanni Huhta-Koivisto 2010 Kurikan Ryhti 47.85 +13.87
20 Albert Hällfors 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 48.46 +14.48
21 Valtteri Tavast 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 48.50 +14.52
22 Alexander Rosenberg 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 50.62 +16.64
23 Onni Fränti 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 51.12 +17.14
24 Alexander Eremenkov 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 51.95 +17.97
25 Niilo Viitala 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:01.31 +27.33
- Sylvester Pihlaja 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 4.4
- Juho Varismäki 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 4.4
- Kasper Lehto 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DNS
Event official at: 3.10.2020 12.09.05
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Samu Herronen 2007 Kokkolan Uimaseura 27.89
2 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 30.13 +2.24
3 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 31.07 +3.18
4 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 31.17 +3.28
5 Veka Arosarka 2007 Lapuan Virkiä 31.78 +3.89
6 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 32.03 +4.14
7 Iivari Launonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 33.18 +5.29
8 Nicky Rajala 2007 Kokkolan Uimaseura 33.19 +5.30
9 Aapo Ponsiluoma 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 33.80 +5.91
10 Wili Laiho 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 34.32 +6.43
11 Ilari Gröhn 2007 Lapuan Virkiä 35.15 +7.26
12 Niku Erkkonen 2007 Kurikan Ryhti 35.55 +7.66
13 Seeti Uusi-Panula 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 35.85 +7.96
14 Atte Kiviniemi 2007 Lapuan Virkiä 36.28 +8.39
15 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 36.40 +8.51
16 Vili Niemelä 2007 Alavuden Urheilijat 38.61 +10.72
17 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura 42.02 +14.13
18 Kristian Perälä 2008 Lapuan Virkiä 42.99 +15.10
- Juho Pirttikoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 4.4
Event official at: 3.10.2020 12.09.05
2020-10-03 12.42.59 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 5, 200m Sekauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:24.61
50m: 50.97
100m: 1:43.46
(52.49)
150m: 2:40.94
(57.48)
200m: 3:24.61
(43.67)
2 Emma Hertsbacka 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:25.87 +1.26
50m: 50.47
100m: 1:40.35
(49.88)
150m: 2:38.39
(58.04)
200m: 3:25.87
(47.48)
3 Neea Risku 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:48.93 +24.32
50m: 54.98
100m: 1:49.75
(54.77)
150m: 2:58.69
(1:08.94)
200m: 3:48.93
(50.24)
Event official at: 3.10.2020 12.16.15
Event 5, 200m Sekauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:50.77
50m: 39.28
100m: 1:21.71
(42.43)
150m: 2:11.31
(49.60)
200m: 2:50.77
(39.46)
2 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:57.66 +6.89
50m: 37.53
100m: 1:22.16
(44.63)
150m: 2:17.52
(55.36)
200m: 2:57.66
(40.14)
3 Julia Luomakortes 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:11.40 +20.63
50m: 44.43
100m: 1:32.86
(48.43)
150m: 2:30.54
(57.68)
200m: 3:11.40
(40.86)
4 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:14.80 +24.03
50m: 48.25
100m: 1:38.53
(50.28)
150m: 2:33.45
(54.92)
200m: 3:14.80
(41.35)
5 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:22.00 +31.23
50m: 48.20
100m: 1:38.63
(50.43)
150m: 2:34.25
(55.62)
200m: 3:22.00
(47.75)
6 Aino Jämsä 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:22.91 +32.14
50m: 45.38
100m: 1:37.01
(51.63)
150m: 2:37.26
(1:00.25)
200m: 3:22.91
(45.65)
7 Minea Kangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:35.38 +44.61
50m: 49.23
100m: 1:44.99
(55.76)
150m: 2:49.02
(1:04.03)
200m: 3:35.38
(46.36)
8 Mai Hirvilammi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:36.29 +45.52
50m: 52.39
100m: 1:52.59
(1:00.20)
150m: 2:50.18
(57.59)
200m: 3:36.29
(46.11)
9 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura 3:36.84 +46.07
50m: 52.92
100m: 1:47.94
(55.02)
150m: 2:48.45
(1:00.51)
200m: 3:36.84
(48.39)
Event official at: 3.10.2020 12.16.15
2020-10-03 12.18.15 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 6, 200m Sekauinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Topias Ruuska 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:20.08
50m: 42.32
100m: 1:37.34
(55.02)
150m: 2:39.36
(1:02.02)
200m: 3:20.08
(40.72)
- Anton Qvisén 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 6.2, 75m
- Paavo Jokiranta 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 8.2
Event official at: 3.10.2020 12.24.26
Event 6, 200m Sekauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Arvid Karl Martin Kaas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:18.92
50m: 50.40
100m: 1:40.06
(49.66)
150m: 2:38.94
(58.88)
200m: 3:18.92
(39.98)
Event official at: 3.10.2020 12.24.26
2020-10-03 12.25.12 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 7, 100m Perhosuinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alma Jämsä 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:58.32
50m: 53.07
100m: 1:58.32
(1:05.25)
Event official at: 3.10.2020 12.26.12
Event 7, 100m Perhosuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Milena elomaa 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:19.90
50m: 36.46
100m: 1:19.90
(43.44)
2 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:23.88 +3.98
50m: 37.67
100m: 1:23.88
(46.21)
3 Siiri Lintala 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:35.00 +15.10
50m: 43.93
100m: 1:35.00
(51.07)
4 Oona Alanko 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:35.99 +16.09
50m: 42.53
100m: 1:35.99
(53.46)
5 Lina Koivulahti 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:43.78 +23.88
50m: 44.40
100m: 1:43.78
(59.38)
6 Isabelle Fellman 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:54.58 +34.68
50m: 52.51
100m: 1:54.58
(1:02.07)
- Laura Isabel Björkstrand 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 4.4
Event official at: 3.10.2020 12.26.12
2020-10-03 12.27.12 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 8, 100m Perhosuinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Konstantinos Karagiannis 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:42.45
50m: 47.15
100m: 1:42.45
(55.30)
Event official at: 3.10.2020 12.29.19
Event 8, 100m Perhosuinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Samu Herronen 2007 Kokkolan Uimaseura 1:16.51
50m: 35.41
100m: 1:16.51
(41.10)
2 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:19.21 +2.70
50m: 35.90
100m: 1:19.21
(43.31)
3 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:20.47 +3.96
50m: 36.68
100m: 1:20.47
(43.79)
4 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:22.55 +6.04
50m: 37.01
100m: 1:22.55
(45.54)
5 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:25.92 +9.41
50m: 38.34
100m: 1:25.92
(47.58)
6 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:30.09 +13.58
50m: 39.84
100m: 1:30.09
(50.25)
7 Iivari Launonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:32.07 +15.56
50m: 41.07
100m: 1:32.07
(51.00)
8 Wili Laiho 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:43.29 +26.78
50m: 47.21
100m: 1:43.29
(56.08)
9 Aapo Ponsiluoma 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:43.50 +26.99
50m: 44.89
100m: 1:43.50
(58.61)
10 Olli Korvakangas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:47.59 +31.08
50m: 48.23
100m: 1:47.59
(59.36)
11 Karl Wik 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:49.46 +32.95
50m: 47.25
100m: 1:49.46
(1:02.21)
- Kie Roukus 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DNS
Event official at: 3.10.2020 12.29.19
2020-10-03 12.30.19 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 9, 50m Rintauinti Naiset 8 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Rianna Korvajärvi 2013 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:17.08
Event official at: 3.10.2020 13.16.43
Event 9, 50m Rintauinti Naiset 9-10 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anna Kotanen 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 47.61
2 Molly Riska 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 51.50 +3.89
3 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 52.12 +4.51
4 Emma Hertsbacka 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 52.54 +4.93
5 Alma Jämsä 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 57.71 +10.10
6 Maija Karjalainen 2010 Kokkolan Uimaseura 58.01 +10.40
7 Neea Risku 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 58.71 +11.10
8 Senni Kaatikko 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 58.81 +11.20
9 Rebekka Pöyry 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 59.41 +11.80
10 Tara Siponen 2010 Kokkolan Uimaseura 59.97 +12.36
11 Serafiia Kotkaniemi 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:00.06 +12.45
12 Linnea Lemberg 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:00.60 +12.99
13 Saara Puutio 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:03.81 +16.20
14 Aline Westerlund 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:05.13 +17.52
15 Alviina Kotkaniemi 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:06.41 +18.80
16 Ida Palmgrén 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:16.88 +29.27
- Vilma Latvala 2011 Ilmajoen Kisailijat DSQ 7.6
- Sofia Catargiu 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 4.4
- Fanni Aho 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 7.5
- Helmi Kataja 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 10.4
Event official at: 3.10.2020 13.16.43
Event 9, 50m Rintauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 42.06
2 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat 42.97 +0.91
3 Selma Laukkanen 2008 Alavuden Urheilijat 43.12 +1.06
4 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 43.95 +1.89
5 Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura 44.75 +2.69
6 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 46.05 +3.99
7 Tessa Herronen 2008 Kokkolan Uimaseura 46.76 +4.70
8 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 47.88 +5.82
9 Emma Girod 2008 Kokkolan Uimaseura 49.68 +7.62
10 Peppi Lintilä 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 49.76 +7.70
11 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 50.03 +7.97
12 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura 53.98 +11.92
13 Minea Kangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 54.56 +12.50
14 Aada Paavola 2008 Kokkolan Uimaseura 56.73 +14.67
15 Sofia Marjamäki 2009 Lapuan Virkiä 57.53 +15.47
16 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:00.72 +18.66
17 Nora Försti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:00.79 +18.73
18 Anna Korpi 2008 Ilmajoen Kisailijat 1:02.34 +20.28
19 Matilda Wallin 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:04.30 +22.24
20 Ester Pöyry 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:04.68 +22.62
21 Neea Paavola 2008 Kokkolan Uimaseura 1:05.59 +23.53
- Tanja Luoma 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 7.2
Event official at: 3.10.2020 13.16.43
2020-10-03 13.18.29 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 10, 50m Rintauinti Miehet 9 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Reko Asp 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:05.00
2 Milo Turunen 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:08.92 +3.92
3 Jaakko Porkkala 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:11.51 +6.51
4 Paavo Elliot Eronen 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:18.06 +13.06
- Peetu Salmenkangas 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 7.2
- Otso Jumppanen 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 4.4
- Leevi Kentta 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 7.4
- Eetu Vesala 2011 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 7.4
Event official at: 3.10.2020 13.29.17
Event 10, 50m Rintauinti Miehet 10-11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sylvester Pihlaja 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 45.92
2 Elis Luomala 2009 Kokkolan Uimaseura 47.16 +1.24
3 Topias Ruuska 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 48.04 +2.12
4 Leevi Vainionpää 2009 Kurikan Ryhti 48.34 +2.42
5 Emil Jungner 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 52.74 +6.82
6 Elias Keiski 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 54.39 +8.47
7 Eino Hirvilammi 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 55.26 +9.34
8 Albert Hällfors 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 56.62 +10.70
9 Lenni Salmenkangas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 58.37 +12.45
10 Rasmus Lintilä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 59.41 +13.49
11 Valtteri Tavast 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:00.18 +14.26
12 Miko Niemelä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:00.63 +14.71
13 Paavo Jokiranta 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:00.70 +14.78
14 Johannes Ventsas 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:02.05 +16.13
15 Hugo Ketola 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:02.54 +16.62
16 Markus Rantamäki 2009 Kurikan Ryhti 1:02.72 +16.80
17 Hermanni Huhta-Koivisto 2010 Kurikan Ryhti 1:05.25 +19.33
18 Aleksi Kentta 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:05.28 +19.36
19 Onni Fränti 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:16.35 +30.43
- Elias Leppinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 4.4
- Matias Torppa 2009 Lapuan Virkiä DSQ 7.6
- Matias Hietala 2009 Lapuan Virkiä DSQ 4.4
- Aaron Lempiäinen 2010 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari DSQ 7.5
- Niilo Viitala 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry DSQ 7.6
Event official at: 3.10.2020 13.29.17
Event 10, 50m Rintauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Seeti Uusi-Panula 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 45.63
2 Nicky Rajala 2007 Kokkolan Uimaseura 46.09 +0.46
3 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura 46.48 +0.85
4 Veka Arosarka 2007 Lapuan Virkiä 49.95 +4.32
5 Vili Niemelä 2007 Alavuden Urheilijat 50.05 +4.42
6 Juho Pirttikoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 54.31 +8.68
7 Ilari Gröhn 2007 Lapuan Virkiä 54.53 +8.90
8 Atte Kiviniemi 2007 Lapuan Virkiä 55.85 +10.22
9 Kristian Perälä 2008 Lapuan Virkiä 1:01.93 +16.30
Event official at: 3.10.2020 13.29.17
2020-10-03 13.30.47 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 11, 200m Rintauinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:05.61
50m: 41.60
100m: 1:30.12
(48.52)
150m: 2:19.20
(49.08)
200m: 3:05.61
(46.41)
2 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:38.44 +32.83
50m: 51.10
100m: 1:46.61
(55.51)
150m: 2:42.65
(56.04)
200m: 3:38.44
(55.79)
3 Mai Hirvilammi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:44.48 +38.87
50m: 50.53
100m: 1:49.33
(58.80)
150m: 2:47.61
(58.28)
200m: 3:44.48
(56.87)
4 Anna Kotanen 2010 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:48.11 +42.50
50m: 52.29
100m: 1:53.39
(1:01.10)
150m: 2:52.74
(59.35)
200m: 3:48.11
(55.37)
5 Emma Palola 2008 Kokkolan Uimaseura 4:01.06 +55.45
50m: 58.58
100m: 1:59.17
(1:00.59)
150m: 3:02.65
(1:03.48)
200m: 4:01.06
(58.41)
6 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry 4:19.23 +1:13.62
50m: 1:02.31
100m: 2:07.65
(1:05.34)
150m: 3:15.02
(1:07.37)
200m: 4:19.23
(1:04.21)
- Selma Laukkanen 2008 Alavuden Urheilijat DSQ 10.5
Event official at: 3.10.2020 13.31.09
2020-10-03 13.31.48 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry
Document
Results
Lakeusuinnit 2020
Place: Seinäjoen uimahalli Organizer: Seinäjoen Uimarit -58
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 4, 2020
Event 12, 200m Rintauinti Miehet 13 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:08.34
50m: 41.74
100m: 1:30.48
(48.74)
150m: 2:20.81
(50.33)
200m: 3:08.34