Resultater for Kotkan Syysuinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Katariinan Uimahalli |
Organizer: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 17, 2020 to loka 17, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:15.62 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:16.64 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peppi Mutikainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
|
1:16.74 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:18.19 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
|
1:18.45 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Lindström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:21.48 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Sylvi Sofia Helenius |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:22.52 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:22.79 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:23.55 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Kuusela |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:24.46 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:25.71 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:26.36 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:26.47 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:27.96 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:28.64 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Lundell |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:28.75 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emelina Karolina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:31.64 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:32.28 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:34.01 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:41.89 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tyyne Lehto |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:42.78 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:45.04 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:46.21 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nelly Hoikkala |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.10.2020 14:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Vapaauinti Naiset 13-14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Konnu |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malin Lindblom |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:02.32 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:06.01 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:08.27 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ada Hulkko |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:08.96 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:10.38 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Saarelainen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:11.15 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:14.63 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iita Pitkänen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:17.28 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peppiina Piminäinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:26.54 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.10.2020 14:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Vapaauinti Naiset 15 and older - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Heikkinen |
2004 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oona Kokko |
2003 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:03.12 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Saarelainen |
2002 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:04.87 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Issakainen |
2002 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:04.97 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Ruottinen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:10.84 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Kukkonen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:14.34 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:17.68 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Karhu |
2005 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:38.10 |
+35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.10.2020 14:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-17 14:15:13 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|