Resultater for Sälsimmet 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Ryggsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Hjortsberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
|
30.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
30.82 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
|
31.97 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Niska |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.70 |
|
32.08 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
33.05 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova Norlander |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.67 |
|
34.50 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.86 |
|
34.74 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.83 |
|
36.56 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.87 |
|
37.60 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
|
38.49 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tess Tjernström |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.63 |
|
39.09 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.73 |
|
42.42 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
|
42.78 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.05 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Sandström |
2004 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.93 |
|
43.04 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.13 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Schelin |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.79 |
|
44.57 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
|
48.48 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Käller |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:48:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Byström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.61 |
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
30.12 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tove Wikström |
2001 |
Härnösands Simsällskap |
+0.81 |
|
31.79 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
+0.65 |
|
34.35 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isa Forsberg |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
|
35.26 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
36.95 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:48:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 16:49:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|