Resultat för Sälsimmet 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.71 |
|
28.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.78 |
|
28.73 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
|
29.85 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
|
30.46 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.70 |
|
31.03 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
31.92 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.61 |
|
35.02 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hubert Konopka |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.85 |
|
35.39 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.76 |
|
37.52 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.28 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.74 |
|
38.49 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.79 |
|
40.28 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.87 |
|
45.52 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.80 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:53:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.68 |
|
27.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
|
28.01 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.66 |
|
28.53 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.81 |
|
31.56 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
+0.85 |
|
32.65 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.79 |
|
34.49 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-18 16:53:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-18 16:54:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|