2021-12-05   03:02:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset ManseCup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: loka 11, 2020 to loka 11, 2020
Event 1, 400m Sekauinti Miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere 478 5:00.13
Entry time: 5:03.68 (-3.55)
50m: 30.63
100m: 1:05.71
(35.08)
150m: 1:45.74
(40.03)
200m: 2:25.25
(39.51)
250m: 3:07.21
(41.96)
300m: 3:50.10
(42.89)
350m: 4:26.37
(36.27)
400m: 5:00.13
(33.76)
2 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere 458 5:04.43 +4.30
50m: 31.41
100m: 1:06.90
(35.49)
150m: 1:46.92
(40.02)
200m: 2:27.00
(40.08)
250m: 3:08.67
(41.67)
300m: 3:52.50
(43.83)
350m: 4:29.40
(36.90)
400m: 5:04.43
(35.03)
3 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere 418 5:13.84 +13.71
Entry time: 5:14.13 (-0.29)
50m: 32.94
100m: 1:11.58
(38.64)
150m: 1:52.56
(40.98)
200m: 2:32.59
(40.03)
250m: 3:17.37
(44.78)
300m: 4:03.22
(45.85)
350m: 4:38.93
(35.71)
400m: 5:13.84
(34.91)
4 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere 401 5:18.33 +18.20
50m: 33.04
100m: 1:12.06
(39.02)
150m: 1:52.64
(40.58)
200m: 2:32.11
(39.47)
250m: 3:17.10
(44.99)
300m: 4:02.53
(45.43)
350m: 4:41.17
(38.64)
400m: 5:18.33
(37.16)
5 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere 376 5:25.31 +25.18
100m: 1:12.65
(1:12.65)
150m: 1:54.73
(42.08)
200m: 2:35.05
(40.32)
250m: 3:21.91
(46.86)
300m: 4:10.28
(48.37)
350m: 4:48.90
(38.62)
400m: 5:25.31
(36.41)
6 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere 315 5:44.99 +44.86
Entry time: 5:45.44 (-0.45)
50m: 33.84
100m: 1:12.02
(38.18)
150m: 1:58.01
(45.99)
200m: 2:42.00
(43.99)
250m: 3:30.89
(48.89)
300m: 4:21.81
(50.92)
350m: 5:04.19
(42.38)
400m: 5:44.99
(40.80)
7 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere 274 6:01.51 +1:01.38
Entry time: 6:18.11 (-16.60)
100m: 1:17.33
(1:17.33)
150m: 2:03.82
(46.49)
200m: 2:49.10
(45.28)
250m: 3:41.66
(52.56)
300m: 4:35.14
(53.48)
350m: 5:18.55
(43.41)
400m: 6:01.51
(42.96)
8 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere 263 6:06.27 +1:06.14
50m: 38.59
100m: 1:25.09
(46.50)
150m: 2:13.30
(48.21)
200m: 2:59.40
(46.10)
250m: 3:50.58
(51.18)
300m: 4:42.45
(51.87)
350m: 5:24.59
(42.14)
400m: 6:06.27
(41.68)
9 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere 255 6:10.00 +1:09.87
50m: 36.94
100m: 1:20.86
(43.92)
150m: 2:11.62
(50.76)
200m: 3:51.02
(1:39.40)
250m: 3:51.02
()
300m: 4:41.99
(50.97)
350m: 5:27.20
(45.21)
400m: 6:10.00
(42.80)
10 Julius Järveläinen 2006 Uinti Tampere 197 6:42.95 +1:42.82
50m: 40.69
100m: 1:29.62
(48.93)
150m: 2:20.35
(50.73)
200m: 3:10.74
(50.39)
250m: 4:10.14
(59.40)
300m: 5:11.39
(1:01.25)
350m: 5:59.74
(48.35)
400m: 6:42.95
(43.21)
11 Aamos Järveläinen 2006 Uinti Tampere 180 6:55.73 +1:55.60
50m: 39.59
100m: 1:30.04
(50.45)
150m: 2:22.55
(52.51)
200m: 3:14.07
(51.52)
250m: 4:15.07
(1:01.00)
300m: 5:16.37
(1:01.30)
350m: 6:05.78
(49.41)
400m: 6:55.73
(49.95)
Event official at: 11.10.2020 18:02:36
2020-10-11 18:02:55 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: TaTU Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: loka 11, 2020 to loka 11, 2020
Event 2, 400m Sekauinti Naiset  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emma Gschwentner 1997 Uinti Tampere 604 5:06.28
50m: 32.60
100m: 1:10.21
(37.61)
150m: 1:49.49
(39.28)
200m: 2:27.50
(38.01)
250m: 3:11.05
(43.55)
300m: 3:55.33
(44.28)
350m: 4:31.38
(36.05)
400m: 5:06.28
(34.90)
2 Mila Manner 2001 Uinti Tampere 583 5:09.89 +3.61
Entry time: 4:56.35 (+13.54)
50m: 32.17
100m: 1:09.32
(37.15)
150m: 1:49.70
(40.38)
200m: 2:29.63
(39.93)
250m: 3:13.35
(43.72)
300m: 3:57.51
(44.16)
350m: 4:34.15
(36.64)
400m: 5:09.89
(35.74)
3 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere 569 5:12.45 +6.17
Entry time: 5:19.09 (-6.64)
50m: 33.90
100m: 1:13.64
(39.74)
150m: 1:54.02
(40.38)
200m: 2:32.88
(38.86)
250m: 3:17.44
(44.56)
300m: 4:02.69
(45.25)
350m: 4:38.61
(35.92)
400m: 5:12.45
(33.84)
4 Roosa Mäkinen 1999 Uinti Tampere 550 5:15.94 +9.66
Entry time: 5:22.21 (-6.27)
50m: 32.94
100m: 1:10.89
(37.95)
150m: 1:53.08
(42.19)
200m: 2:35.52
(42.44)
250m: 3:17.46
(41.94)
300m: 4:00.92
(43.46)
350m: 4:39.21
(38.29)
400m: 5:15.94
(36.73)
5 Nea Norismaa 1995 Uinti Tampere 544 5:17.04 +10.76
50m: 32.43
100m: 1:09.92
(37.49)
150m: 1:52.39
(42.47)
200m: 2:34.30
(41.91)
250m: 3:18.40
(44.10)
300m: 4:04.52
(46.12)
350m: 4:41.90
(37.38)
400m: 5:17.04
(35.14)
6 Siiri Mätäsjärvi 2004 Uinti Tampere 541 5:17.74 +11.46
Entry time: 5:19.08 (-1.34)
50m: 34.28
100m: 1:12.49
(38.21)
150m: 1:55.72
(43.23)
200m: 2:37.13
(41.41)
250m: 3:20.25
(43.12)
300m: 4:03.66
(43.41)
350m: 4:41.44
(37.78)
400m: 5:17.74
(36.30)
7 Meeri Yli-Äyhö 2004 Uinti Tampere 527 5:20.45 +14.17
Entry time: 5:13.44 (+7.01)
50m: 34.98
100m: 1:14.63
(39.65)
150m: 1:56.64
(42.01)
200m: 2:36.02
(39.38)
250m: 3:19.38
(43.36)
300m: 4:03.31
(43.93)
350m: 4:42.78
(39.47)
400m: 5:20.45
(37.67)
8 Emma von Dickoff 2002 Uinti Tampere 511 5:23.77 +17.49
Entry time: 5:06.54 (+17.23)
50m: 33.59
100m: 1:12.72
(39.13)
150m: 1:57.40
(44.68)
200m: 2:39.32
(41.92)
250m: 3:24.48
(45.16)
300m: 4:09.90
(45.42)
350m: 4:47.69
(37.79)
400m: 5:23.77
(36.08)
9 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere 509 5:24.18 +17.90
Entry time: 5:29.75 (-5.57)
50m: 33.61
100m: 1:13.83
(40.22)
150m: 1:55.91
(42.08)
200m: 2:36.86
(40.95)
400m: 5:24.18
(5:24.18)
10 Siiri Ala-Karvia 2004 Uinti Tampere 475 5:31.72 +25.44
Entry time: 5:30.03 (+1.69)
50m: 35.21
100m: 1:16.93
(41.72)
150m: 2:02.20
(45.27)
200m: 2:45.78
(43.58)
250m: 3:29.87
(44.09)
300m: 4:15.16
(45.29)
350m: 4:54.51
(39.35)
400m: 5:31.72
(37.21)
11 piia lahtinen 2006 Uinti Tampere 457 5:36.03 +29.75
Entry time: 5:42.14 (-6.11)
50m: 34.96
100m: 1:16.20
(41.24)
150m: 1:59.53
(43.33)
200m: 2:43.27
(43.74)
250m: 3:32.60
(49.33)
300m: 4:21.61
(49.01)
350m: 4:59.36
(37.75)
400m: 5:36.03
(36.67)
12 Saaga Keränen 2006 Uinti Tampere 451 5:37.41 +31.13
50m: 35.26
100m: 1:17.51
(42.25)
150m: 2:02.65
(45.14)
200m: 2:46.01
(43.36)
250m: 3:31.57
(45.56)
300m: 4:17.42
(45.85)
350m: 4:58.81
(41.39)
400m: 5:37.41
(38.60)
13 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere 444 5:39.17 +32.89
Entry time: 5:41.99 (-2.82)
50m: 36.91
100m: 1:20.25
(43.34)
150m: 2:04.81
(44.56)
200m: 2:47.33
(42.52)
250m: 3:36.50
(49.17)
300m: 4:25.40
(48.90)
350m: 5:03.88
(38.48)
400m: 5:39.17
(35.29)
14 Ippi Ranta 2006 Uinti Tampere 426 5:44.04 +37.76
Entry time: 5:40.17 (+3.87)
50m: 36.27
100m: 1:21.08
(44.81)
150m: 2:09.00
(47.92)
200m: 2:52.87
(43.87)
250m: 3:38.88
(46.01)
300m: 4:27.25
(48.37)
350m: 5:06.68
(39.43)
400m: 5:44.04
(37.36)
15 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere 408 5:48.96 +42.68
Entry time: 5:56.26 (-7.30)
50m: 37.34
100m: 1:24.70
(47.36)
150m: 2:07.16
(42.46)
200m: 2:49.34
(42.18)
250m: 3:40.12
(50.78)
300m: 4:29.79
(49.67)
350m: 5:10.49
(40.70)
400m: 5:48.96
(38.47)
16 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere 394 5:53.05 +46.77
Entry time: 6:06.98 (-13.93)
50m: 34.30
100m: 1:14.65
(40.35)
150m: 2:01.52
(46.87)
200m: 2:47.69
(46.17)
250m: 3:39.64
(51.95)
300m: 4:31.81
(52.17)
350m: 5:12.95
(41.14)
400m: 5:53.05
(40.10)
17 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere 365 6:02.23 +55.95
Entry time: 6:17.20 (-14.97)
50m: 37.77
100m: 1:23.51
(45.74)
150m: 2:11.73
(48.22)
200m: 2:59.16
(47.43)
250m: 3:50.41
(51.25)
300m: 4:42.02
(51.61)
350m: 5:22.51
(40.49)
400m: 6:02.23
(39.72)
18 Ella Gylden 2007 Uinti Tampere 349 6:07.75 +1:01.47
50m: 43.53
100m: 1:32.68
(49.15)
150m: 2:20.29
(47.61)
200m: 3:05.08
(44.79)
250m: 3:57.41
(52.33)
300m: 4:50.03
(52.62)
350m: 5:30.21
(40.18)
400m: 6:07.75
(37.54)
19 Rebecca Mäkinen 2008 Uinti Tampere 281 6:35.02 +1:28.74
50m: 40.34
100m: 1:33.33
(52.99)
150m: 2:21.56
(48.23)
200m: 3:09.27
(47.71)
250m: 4:04.20
(54.93)
300m: 5:03.01
(58.81)
350m: 5:49.75
(46.74)
400m: 6:35.02
(45.27)
20 Netta Halttunen 2007 Uinti Tampere 235 6:59.57 +1:53.29
50m: 46.66
100m: 1:45.03
(58.37)
150m: 2:39.07
(54.04)
200m: 3:31.27
(52.20)
250m: 4:29.68
(58.41)
300m: 5:29.03
(59.35)
350m: 6:14.99
(45.96)
400m: 6:59.57
(44.58)
Event official at: 11.10.2020 18:27:45
2020-10-11 18:27:55 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: TaTU Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: loka 11, 2020 to loka 11, 2020
Event 3, 800m Vapaauinti Miehet  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere 595 8:47.18
Entry time: 8:37.58 (+9.60)
50m: 28.83
100m: 1:01.67
(32.84)
150m: 1:35.28
(33.61)
200m: 2:08.91
(33.63)
250m: 2:43.16
(34.25)
300m: 3:16.74
(33.58)
350m: 3:50.34
(33.60)
400m: 4:24.35
(34.01)
450m: 4:56.98
(32.63)
500m: 5:29.56
(32.58)
550m: 6:02.34
(32.78)
600m: 6:35.56
(33.22)
650m: 7:08.64
(33.08)
700m: 7:41.33
(32.69)
750m: 8:15.04
(33.71)
800m: 8:47.18
(32.14)
2 Jere Broman 2002 Uinti Tampere 561 8:57.44 +10.26
Entry time: 8:42.74 (+14.70)
50m: 29.33
100m: 1:02.10
(32.77)
150m: 1:35.71
(33.61)
200m: 2:09.07
(33.36)
250m: 2:43.12
(34.05)
300m: 3:17.47
(34.35)
350m: 3:50.95
(33.48)
400m: 4:24.81
(33.86)
450m: 4:58.47
(33.66)
500m: 5:32.51
(34.04)
550m: 6:06.66
(34.15)
600m: 6:41.12
(34.46)
650m: 7:15.48
(34.36)
700m: 7:49.61
(34.13)
750m: 8:23.92
(34.31)
800m: 8:57.44
(33.52)
3 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere 470 9:30.00 +42.82
Entry time: 9:14.95 (+15.05)
50m: 33.92
100m: 1:10.00
(36.08)
150m: 1:45.95
(35.95)
200m: 2:22.59
(36.64)
250m: 2:59.24
(36.65)
300m: 3:33.72
(34.48)
350m: 4:08.93
(35.21)
400m: 4:45.11
(36.18)
450m: 5:20.36
(35.25)
500m: 5:56.35
(35.99)
550m: 6:32.69
(36.34)
600m: 7:09.23
(36.54)
650m: 7:44.36
(35.13)
700m: 8:20.04
(35.68)
750m: 8:55.62
(35.58)
800m: 9:30.00
(34.38)
4 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere 375 10:14.73 +1:27.55
50m: 32.43
100m: 1:10.18
(37.75)
150m: 1:49.08
(38.90)
200m: 2:29.37
(40.29)
250m: 3:08.12
(38.75)
300m: 3:47.25
(39.13)
350m: 4:26.40
(39.15)
400m: 5:05.36
(38.96)
450m: 5:44.67
(39.31)
500m: 6:23.78
(39.11)
550m: 7:02.35
(38.57)
600m: 7:41.37
(39.02)
650m: 8:20.28
(38.91)
700m: 8:59.25
(38.97)
750m: 9:38.69
(39.44)
800m: 10:14.73
(36.04)
5 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere 357 10:24.54 +1:37.36
Entry time: 10:53.25 (-28.71)
50m: 34.48
100m: 1:12.18
(37.70)
150m: 1:51.09
(38.91)
200m: 2:31.17
(40.08)
250m: 3:10.62
(39.45)
300m: 3:49.92
(39.30)
350m: 4:29.90
(39.98)
400m: 5:09.89
(39.99)
450m: 5:49.66
(39.77)
500m: 6:29.87
(40.21)
550m: 7:09.32
(39.45)
600m: 7:49.23
(39.91)
650m: 8:29.01
(39.78)
700m: 9:08.48
(39.47)
750m: 9:46.25
(37.77)
800m: 10:24.54
(38.29)
6 Pyry Pyykkö 2006 Uinti Tampere 356 10:25.34 +1:38.16
Entry time: 11:00.27 (-34.93)
50m: 33.67
100m: 1:11.32
(37.65)
150m: 1:50.94
(39.62)
200m: 2:30.66
(39.72)
250m: 3:10.45
(39.79)
300m: 3:50.40
(39.95)
350m: 4:30.26
(39.86)
400m: 5:10.59
(40.33)
450m: 5:50.38
(39.79)
500m: 6:30.38
(40.00)
550m: 7:10.50
(40.12)
600m: 7:50.35
(39.85)
650m: 8:29.95
(39.60)
700m: 9:09.41
(39.46)
750m: 9:48.88
(39.47)
800m: 10:25.34
(36.46)
7 Saku Pietilä 2006 Uinti Tampere 353 10:27.10 +1:39.92
50m: 34.22
100m: 1:12.00
(37.78)
150m: 1:51.37
(39.37)
200m: 2:31.20
(39.83)
250m: 3:10.60
(39.40)
300m: 3:50.60
(40.00)
350m: 4:30.40
(39.80)
400m: 5:10.80
(40.40)
450m: 5:50.56
(39.76)
500m: 6:31.15
(40.59)
550m: 7:11.10
(39.95)
600m: 7:51.07
(39.97)
650m: 8:31.16
(40.09)
700m: 9:10.62
(39.46)
750m: 9:46.98
(36.36)
800m: 10:27.10
(40.12)
8 Matias Leiwo 2006 Uinti Tampere 338 10:36.56 +1:49.38
50m: 34.83
100m: 1:14.00
(39.17)
150m: 1:55.01
(41.01)
200m: 2:36.19
(41.18)
250m: 3:17.86
(41.67)
300m: 3:58.78
(40.92)
350m: 4:40.77
(41.99)
400m: 5:22.35
(41.58)
450m: 6:04.61
(42.26)
500m: 6:45.24
(40.63)
550m: 7:26.24
(41.00)
600m: 8:05.97
(39.73)
650m: 8:45.55
(39.58)
700m: 9:23.99
(38.44)
750m: 10:01.21
(37.22)
800m: 10:36.56
(35.35)
9 Alexandro Sivenius 2007 Uinti Tampere 288 11:11.21 +2:24.03
50m: 37.32
100m: 1:19.40
(42.08)
150m: 2:01.83
(42.43)
200m: 2:44.70
(42.87)
250m: 3:27.41
(42.71)
300m: 4:10.14
(42.73)
350m: 4:52.98
(42.84)
400m: 5:35.41
(42.43)
450m: 6:18.45
(43.04)
500m: 7:00.34
(41.89)
550m: 7:42.18
(41.84)
600m: 8:24.44
(42.26)
650m: 9:06.88
(42.44)
700m: 9:49.26
(42.38)
750m: 10:31.40
(42.14)
800m: 11:11.21
(39.81)
10 Thomas Jürgens 2007 Uinti Tampere 278 11:19.13 +2:31.95
50m: 36.70
100m: 1:17.99
(41.29)
150m: 2:00.34
(42.35)
200m: 2:42.87
(42.53)
250m: 3:25.76
(42.89)
300m: 4:09.42
(43.66)
350m: 4:52.56
(43.14)
400m: 5:35.46
(42.90)
450m: 6:19.63
(44.17)
500m: 7:02.75
(43.12)
550m: 7:45.53
(42.78)
600m: 8:28.85
(43.32)
650m: 9:11.88
(43.03)
700m: 9:55.18
(43.30)
750m: 10:38.28
(43.10)
800m: 11:19.13
(40.85)
- Sami Schrader 2006 Uinti Tampere DSQ
Event official at: 11.10.2020 18:51:45
2020-10-11 18:51:57 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: TaTU Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: loka 11, 2020 to loka 11, 2020
Event 4, 800m Vapaauinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere 551 9:44.50
Entry time: 9:32.07 (+12.43)
50m: 32.61
100m: 1:08.30
(35.69)
150m: 1:44.54
(36.24)
200m: 2:20.79
(36.25)
250m: 2:57.24
(36.45)
300m: 3:33.15
(35.91)
350m: 4:10.28
(37.13)
400m: 4:47.83
(37.55)
450m: 5:25.28
(37.45)
500m: 6:03.23
(37.95)
550m: 6:40.18
(36.95)
600m: 7:17.50
(37.32)
650m: 7:54.51
(37.01)
700m: 8:32.64
(38.13)
750m: 9:09.56
(36.92)
800m: 9:44.50
(34.94)
2 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere 503 10:02.42 +17.92
Entry time: 10:07.51 (-5.09)
50m: 34.31
100m: 1:10.91
(36.60)
150m: 1:48.11
(37.20)
200m: 2:25.72
(37.61)
250m: 3:03.17
(37.45)
300m: 3:40.88
(37.71)
350m: 4:18.95
(38.07)
400m: 4:56.82
(37.87)
450m: 5:35.08
(38.26)
500m: 6:12.97
(37.89)
550m: 6:51.80
(38.83)
600m: 7:30.21
(38.41)
650m: 8:09.41
(39.20)
700m: 8:47.48
(38.07)
750m: 9:25.69
(38.21)
800m: 10:02.42
(36.73)
3 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere 503 10:02.70 +18.20
50m: 34.77
100m: 1:12.36
(37.59)
150m: 1:50.35
(37.99)
200m: 2:27.37
(37.02)
250m: 3:05.16
(37.79)
300m: 3:42.83
(37.67)
350m: 4:20.03
(37.20)
400m: 4:58.24
(38.21)
450m: 5:36.12
(37.88)
500m: 6:14.62
(38.50)
550m: 6:52.76
(38.14)
600m: 7:30.93
(38.17)
650m: 8:09.70
(38.77)
700m: 8:48.01
(38.31)
750m: 9:26.11
(38.10)
800m: 10:02.70
(36.59)
4 Salla Rantala 2004 Uinti Tampere 470 10:16.20 +31.70
Entry time: 9:53.60 (+22.60)
50m: 33.75
100m: 1:10.06
(36.31)
150m: 1:47.78
(37.72)
200m: 2:25.34
(37.56)
250m: 3:03.50
(38.16)
300m: 3:42.30
(38.80)
350m: 4:21.30
(39.00)
400m: 5:00.35
(39.05)
450m: 5:39.69
(39.34)
500m: 6:19.53
(39.84)
550m: 6:59.30
(39.77)
600m: 7:38.85
(39.55)
650m: 8:18.63
(39.78)
700m: 8:58.13
(39.50)
750m: 9:37.40
(39.27)
800m: 10:16.20
(38.80)
5 Ines Pälviranta 2007 Uinti Tampere 465 10:18.43 +33.93
Entry time: 11:09.60 (-51.17)
50m: 33.84
100m: 1:11.53
(37.69)
150m: 1:49.73
(38.20)
200m: 2:28.83
(39.10)
250m: 3:07.77
(38.94)
300m: 3:46.58
(38.81)
350m: 4:26.17
(39.59)
400m: 5:05.16
(38.99)
450m: 5:44.12
(38.96)
500m: 6:23.29
(39.17)
550m: 7:02.58
(39.29)
600m: 7:42.41
(39.83)
650m: 8:21.99
(39.58)
700m: 9:01.89
(39.90)
750m: 9:41.32
(39.43)
800m: 10:18.43
(37.11)
6 Emmi Lapikisto 2005 Uinti Tampere 454 10:23.49 +38.99
Entry time: 10:16.66 (+6.83)
50m: 33.99
100m: 1:11.25
(37.26)
150m: 1:49.76
(38.51)
200m: 2:28.93
(39.17)
250m: 3:08.31
(39.38)
300m: 3:47.59
(39.28)
350m: 4:27.05
(39.46)
400m: 5:07.00
(39.95)
450m: 5:47.00
(40.00)
500m: 6:27.09
(40.09)
550m: 7:06.87
(39.78)
600m: 7:46.70
(39.83)
650m: 8:26.88
(40.18)
700m: 9:07.22
(40.34)
750m: 9:46.49
(39.27)
800m: 10:23.49
(37.00)
7 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere 407 10:46.32 +1:01.82
50m: 35.82
100m: 1:14.81
(38.99)
150m: 1:55.44
(40.63)
200m: 2:36.15
(40.71)
250m: 3:17.14
(40.99)
300m: 3:58.17
(41.03)
350m: 4:39.06
(40.89)
400m: 5:21.02
(41.96)
450m: 6:01.68
(40.66)
500m: 6:42.64
(40.96)
550m: 7:22.62
(39.98)
600m: 8:03.65
(41.03)
650m: 8:45.21
(41.56)
700m: 9:25.64
(40.43)
750m: 10:07.13
(41.49)
800m: 10:46.32
(39.19)
8 Nanna Tynkkynen 2003 TaTu Tampere 391 10:55.33 +1:10.83
Entry time: 10:42.51 (+12.82)
50m: 34.50
100m: 1:12.49
(37.99)
150m: 1:52.50
(40.01)
200m: 2:33.70
(41.20)
250m: 3:15.47
(41.77)
300m: 3:57.38
(41.91)
350m: 4:39.42
(42.04)
400m: 5:21.77
(42.35)
450m: 6:04.04
(42.27)
500m: 6:45.64
(41.60)
550m: 7:28.94
(43.30)
600m: 8:10.23
(41.29)
650m: 8:52.96
(42.73)
700m: 9:35.55
(42.59)
750m: 10:17.42
(41.87)
800m: 10:55.33
(37.91)
9 Essi Turkki 2004 Uinti Tampere 371 11:06.55 +1:22.05
50m: 35.31
100m: 1:14.78
(39.47)
150m: 1:55.65
(40.87)
200m: 2:38.07
(42.42)
250m: 3:21.28
(43.21)
300m: 4:04.12
(42.84)
350m: 4:46.26
(42.14)
400m: 5:29.21
(42.95)
450m: 6:12.18
(42.97)
500m: 6:54.91
(42.73)
550m: 7:37.99
(43.08)
600m: 8:21.35
(43.36)
650m: 9:03.86
(42.51)
700m: 9:45.77
(41.91)
750m: 10:27.24
(41.47)
800m: 11:06.55
(39.31)
10 Piitu Perkola 2006 TaTu Tampere 346 11:22.71 +1:38.21
50m: 36.79
100m: 1:16.98
(40.19)
150m: 1:58.55
(41.57)
200m: 2:40.48
(41.93)
250m: 3:23.37
(42.89)
300m: 4:07.06
(43.69)
350m: 4:49.85
(42.79)
400m: 5:33.44
(43.59)
450m: 6:17.63
(44.19)
500m: 7:01.65
(44.02)
550m: 7:45.75
(44.10)
600m: 8:29.91
(44.16)
650m: 9:13.51
(43.60)
700m: 9:58.18
(44.67)
750m: 10:41.33
(43.15)
800m: 11:22.71
(41.38)
11 Veera Rantala 2006 Uinti Tampere 288 12:05.84 +2:21.34
50m: 38.52
100m: 1:22.57
(44.05)
150m: 2:08.44
(45.87)
200m: 2:55.13
(46.69)
250m: 3:41.31
(46.18)
300m: 4:27.65
(46.34)
350m: 5:13.95
(46.30)
400m: 6:00.05
(46.10)
450m: 6:46.63
(46.58)
500m: 7:34.05
(47.42)
550m: 8:19.71
(45.66)
600m: 9:05.57
(45.86)
650m: 9:51.80
(46.23)
700m: 10:37.67
(45.87)
750m: 11:22.84
(45.17)
800m: 12:05.84
(43.00)
12 Veera Olli 2005 Uinti Tampere 282 12:10.11 +2:25.61
50m: 38.70
100m: 1:23.22
(44.52)
150m: 2:10.09
(46.87)
200m: 2:56.04
(45.95)
250m: 3:42.91
(46.87)
300m: 4:30.68
(47.77)
350m: 5:17.60
(46.92)
400m: 6:04.58
(46.98)
450m: 6:52.19
(47.61)
500m: 7:38.48
(46.29)
550m: 8:25.45
(46.97)
600m: 9:12.14
(46.69)
650m: 9:57.64
(45.50)
700m: 10:43.93
(46.29)
750m: 11:28.35
(44.42)
800m: 12:10.11
(41.76)
13 maisa savisto 2006 Uinti Tampere 265 12:25.87 +2:41.37
100m: 1:26.40
(1:26.40)
150m: 2:13.62
(47.22)
200m: 3:00.83
(47.21)
250m: 3:48.06
(47.23)
300m: 4:34.81
(46.75)
350m: 5:22.59
(47.78)
400m: 6:10.77
(48.18)
450m: 6:58.47
(47.70)
500m: 7:46.37
(47.90)
550m: 8:33.80
(47.43)
600m: 9:21.16
(47.36)
650m: 10:07.05
(45.89)
700m: 10:53.13
(46.08)
750m: 11:39.71
(46.58)
800m: 12:25.87
(46.16)
14 Soila Nevalainen 2005 Uinti Tampere 251 12:39.16 +2:54.66
50m: 40.87
100m: 1:28.41
(47.54)
150m: 2:16.17
(47.76)
200m: 3:04.80
(48.63)
250m: 3:53.61
(48.81)
300m: 4:43.30
(49.69)
350m: 5:31.98
(48.68)
400m: 6:20.88
(48.90)
450m: 7:09.47
(48.59)
500m: 7:57.84
(48.37)
550m: 8:45.57
(47.73)
600m: 9:33.84
(48.27)
650m: 10:21.51
(47.67)
700m: 11:08.88
(47.37)
750m: 11:55.37
(46.49)
800m: 12:39.16
(43.79)
15 Gitta Pekonen 2003 Uinti Tampere 242 12:49.05 +3:04.55
50m: 42.52
100m: 1:29.88
(47.36)
150m: 2:18.51
(48.63)
200m: 3:07.81
(49.30)
250m: 3:56.62
(48.81)
300m: 4:45.90
(49.28)
350m: 5:34.59
(48.69)
400m: 6:24.25
(49.66)
450m: 7:13.45
(49.20)
500m: 8:02.67
(49.22)
550m: 8:51.62
(48.95)
600m: 9:39.89
(48.27)
650m: 10:27.71
(47.82)
700m: 11:16.14
(48.43)
750m: 12:03.94
(47.80)
800m: 12:49.05
(45.11)
- Anna Selin 2006 Uinti Tampere DNS
Event official at: 11.10.2020 19:32:02
2020-10-11 19:32:09 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: TaTU Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: loka 11, 2020 to loka 11, 2020
Event 6, 1500m Vapaauinti Naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Viivi Nieminen 2002 Uinti Tampere 351 21:41.19
50m: 36.91
100m: 1:18.20
(41.29)
150m: 2:00.64
(42.44)
200m: 2:44.12
(43.48)
250m: 3:27.30
(43.18)
300m: 4:10.21
(42.91)
350m: 4:53.90
(43.69)
400m: 5:37.99
(44.09)
450m: 6:21.13
(43.14)
500m: 7:04.48
(43.35)
550m: 7:49.11
(44.63)
600m: 8:33.34
(44.23)
650m: 9:17.58
(44.24)
700m: 10:01.77
(44.19)
750m: 10:46.31
(44.54)
800m: 11:30.35
(44.04)
850m: 12:15.18
(44.83)
900m: 13:00.60
(45.42)
950m: 13:44.65
(44.05)
1000m: 14:29.11
(44.46)
1050m: 15:14.07
(44.96)
1100m: 15:58.87
(44.80)
1150m: 16:41.76
(42.89)
1200m: 17:25.24
(43.48)
1250m: 18:08.98
(43.74)
1300m: 18:52.21
(43.23)
1350m: 19:35.37
(43.16)
1400m: 20:18.52
(43.15)
1450m: 21:00.68
(42.16)
1500m: 21:41.19
(40.51)
2 Saana Keskinen 2005 Uinti Tampere 277 23:26.72 +1:45.53
50m: 40.38
100m: 1:25.24
(44.86)
150m: 2:11.11
(45.87)
200m: 2:57.66
(46.55)
250m: 3:44.48
(46.82)
300m: 4:30.99
(46.51)
350m: 5:17.63
(46.64)
400m: 6:04.79
(47.16)
450m: 6:52.14
(47.35)
500m: 7:39.84
(47.70)
550m: 8:27.27
(47.43)
600m: 9:14.71
(47.44)
650m: 10:01.95
(47.24)
700m: 10:49.21
(47.26)
750m: 11:36.77
(47.56)
800m: 12:24.62
(47.85)
850m: 13:11.94
(47.32)
900m: 13:59.65
(47.71)
950m: 14:46.69
(47.04)
1000m: 15:33.86
(47.17)
1050m: 16:21.62
(47.76)
1100m: 17:09.56
(47.94)
1150m: 17:57.45
(47.89)
1200m: 18:44.95
(47.50)
1250m: 19:32.73
(47.78)
1300m: 20:19.69
(46.96)
1350m: 21:07.14
(47.45)
1400m: 21:54.88
(47.74)
1450m: 22:41.27
(46.39)
1500m: 23:26.72
(45.45)
Event official at: 11.10.2020 19:50:45
2020-10-11 19:50:50 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: TaTU Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner