Resultat för Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
586 |
2:25.54 |
99,00 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.10 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
560 |
2:27.83 |
101,97 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.80 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
559 |
2:27.93 |
101,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.49 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Haglund |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.63 |
543 |
2:29.32 |
100,32 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.80 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.56 |
519 |
2:31.54 |
102,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.12 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.64 |
492 |
2:34.36 |
99,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.93 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.70 |
474 |
2:36.26 |
98,13 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.39 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
453 |
2:38.61 |
101,28 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.67 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
|
452 |
2:38.78 |
98,20 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.97 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Blomqvist |
2005 |
Umeå Simsällskap |
|
408 |
2:44.17 |
105,14 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.07 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.70 |
407 |
2:44.36 |
98,81 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.43 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.61 |
401 |
2:45.25 |
101,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.35 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
358 |
2:51.49 |
98,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.15 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.79 |
358 |
2:51.60 |
101,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.84 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Löfgren |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.65 |
353 |
2:52.35 |
98,66 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.07 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Nyström |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.61 |
344 |
2:53.89 |
101,83 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.13 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
331 |
2:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Öberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.57 |
329 |
2:56.44 |
103,82 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.44 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
312 |
2:59.61 |
93,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.02 |
(+10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Therese Skoglund |
2005 |
Dorotea IF |
|
304 |
3:01.16 |
98,91 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.20 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 09:19:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 09:19:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m frisim flickor 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.57 |
607 |
2:10.42 |
99,89 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.28 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
579 |
2:12.46 |
100,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.66 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.52 |
542 |
2:15.44 |
103,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.74 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.68 |
526 |
2:16.79 |
101,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.25 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.55 |
515 |
2:17.68 |
100,81 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.80 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
506 |
2:18.51 |
99,10 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.27 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elena Henze |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
480 |
2:21.00 |
100,38 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.54 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.77 |
471 |
2:21.91 |
102,14 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.01 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.48 |
468 |
2:22.23 |
101,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.76 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Hellström |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
450 |
2:24.02 |
100,44 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.66 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuva Lindvall |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.57 |
435 |
2:25.71 |
107,09 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.83 |
(-11.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isa Ekbladh |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.53 |
415 |
2:27.96 |
99,20 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.78 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Bäckström |
2006 |
IKSU Simning |
+0.55 |
404 |
2:29.34 |
97,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.30 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fanny Landstedt Aldengren |
2006 |
Luleå Simsällskap |
|
391 |
2:30.99 |
98,50 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.76 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.59 |
389 |
2:31.25 |
100,41 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.87 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
376 |
2:32.91 |
103,52 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.49 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.54 |
370 |
2:33.77 |
102,43 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.60 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
370 |
2:33.78 |
99,68 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.29 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Klara Åström |
2006 |
Luleå Simsällskap |
+0.60 |
358 |
2:35.42 |
104,82 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.29 |
(-7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.86 |
347 |
2:37.08 |
100,10 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.24 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.73 |
335 |
2:38.98 |
104,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.03 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marie Nilsson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
321 |
2:41.12 |
101,76 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.01 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elsa Åström |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
307 |
2:43.62 |
102,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.45 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
282 |
2:48.23 |
103,38 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.12 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
249 |
2:55.39 |
100,98 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.13 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 09:36:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 09:36:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m frisim flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Gustavsson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.37 |
502 |
19:14.41 |
96,04 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:30.47 |
(+43.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sandra Trigell |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
450 |
19:57.81 |
103,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 20:37.50 |
(-39.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 09:58:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 09:59:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 400m frisim flickor 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
499 |
4:54.91 |
100,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.24 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
489 |
4:56.74 |
103,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.58 |
(-9.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.72 |
477 |
4:59.23 |
103,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.82 |
(-11.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.59 |
463 |
5:02.18 |
102,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.00 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bella Prytz |
2008 |
IKSU Simning |
+0.67 |
435 |
5:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
435 |
5:08.61 |
99,49 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.03 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
424 |
5:11.18 |
104,33 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.25 |
(-14.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
409 |
5:14.98 |
103,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.70 |
(-11.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
394 |
5:18.83 |
106,62 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.45 |
(-22.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.63 |
378 |
5:23.28 |
108,19 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.13 |
(-28.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.61 |
365 |
5:27.17 |
106,69 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.63 |
(-23.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
Umeå Simsällskap |
|
362 |
5:28.12 |
106,10 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.45 |
(-21.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
357 |
5:29.53 |
103,09 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.05 |
(-10.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
352 |
5:31.10 |
112,64 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:19.00 |
(-47.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.38 |
314 |
5:43.86 |
109,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:20.91 |
(-37.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Widell |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
312 |
5:44.76 |
102,11 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.19 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
256 |
6:07.98 |
101,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:15.12 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 10:19:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 10:19:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m bröstsim flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
631 |
2:36.87 |
97,82 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.53 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
606 |
2:39.00 |
100,51 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.82 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
590 |
2:40.37 |
101,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.40 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.57 |
579 |
2:41.41 |
100,02 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.45 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
554 |
2:43.80 |
99,63 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.20 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.63 |
545 |
2:44.74 |
103,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.32 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
495 |
2:50.07 |
100,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.65 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
489 |
2:50.73 |
97,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.64 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
|
473 |
2:52.61 |
99,41 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.60 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.66 |
362 |
3:08.67 |
104,04 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.62 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
360 |
3:09.09 |
101,32 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.61 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.61 |
328 |
3:15.08 |
98,64 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.46 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 10:27:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 10:27:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m fjärilsim flickor 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.53 |
536 |
1:07.19 |
102,54 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.94 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.59 |
534 |
1:07.31 |
101,94 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.64 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.52 |
452 |
1:11.14 |
101,50 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
431 |
1:12.28 |
99,65 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.03 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
409 |
1:13.56 |
99,15 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Hellström |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
370 |
1:16.01 |
99,42 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.68 |
366 |
1:16.29 |
106,51 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
346 |
1:17.74 |
103,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
324 |
1:19.47 |
99,19 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
311 |
1:20.55 |
95,42 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.02 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isa Ekbladh |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
284 |
1:23.08 |
108,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.22 |
(-8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
265 |
1:24.96 |
99,60 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stina Koskenniemi |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.62 |
251 |
1:26.57 |
92,33 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(+6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fanny Landstedt Aldengren |
2006 |
Luleå Simsällskap |
|
241 |
1:27.67 |
105,80 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.07 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
229 |
1:29.18 |
97,38 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.90 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
220 |
1:30.39 |
96,97 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.73 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
216 |
1:30.90 |
96,96 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.22 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Nilsson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
206 |
1:32.38 |
104,58 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.81 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 10:37:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 10:37:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m fjärilsim flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
615 |
2:20.60 |
98,43 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.43 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.53 |
479 |
2:32.86 |
97,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.26 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
473 |
2:33.50 |
99,40 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.59 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Blomqvist |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.56 |
345 |
2:50.42 |
109,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.40 |
(-16.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
327 |
2:53.44 |
104,24 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.12 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
286 |
3:01.37 |
98,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.77 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 11:03:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 11:03:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m ryggsim flickor 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
481 |
1:10.04 |
103,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
461 |
1:11.01 |
97,35 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.65 |
457 |
1:11.22 |
97,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
454 |
1:11.38 |
100,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Stenerås Strand |
2007 |
Umeå Simsällskap |
+0.70 |
401 |
1:14.39 |
106,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.90 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
398 |
1:14.58 |
102,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.33 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hällman |
2007 |
IKSU Simning |
+0.70 |
397 |
1:14.66 |
109,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.68 |
(-8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.80 |
381 |
1:15.66 |
102,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.76 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.63 |
357 |
1:17.36 |
96,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.81 |
324 |
1:19.91 |
104,68 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.78 |
321 |
1:20.14 |
102,27 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.91 |
316 |
1:20.56 |
104,61 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.45 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.84 |
313 |
1:20.78 |
103,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.35 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
309 |
1:21.15 |
100,81 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.81 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.70 |
300 |
1:21.91 |
103,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.13 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
298 |
1:22.12 |
107,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.83 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.84 |
283 |
1:23.60 |
100,97 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.42 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
276 |
1:24.23 |
101,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.69 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.67 |
274 |
1:24.46 |
99,85 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.89 |
263 |
1:25.59 |
99,79 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
253 |
1:26.71 |
103,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.45 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
235 |
1:28.89 |
101,68 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.41 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.86 |
234 |
1:29.02 |
103,72 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.46 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.92 |
216 |
1:31.37 |
103,66 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.84 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tyra Vidman |
2009 |
Luleå Simsällskap |
+0.71 |
212 |
1:32.00 |
114,64 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.78 |
(-15.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
+0.71 |
194 |
1:34.75 |
97,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.85 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.69 |
190 |
1:35.42 |
118,42 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.97 |
(-21.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
176 |
1:37.86 |
120,40 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.94 |
(-25.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
alma djusberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.81 |
173 |
1:38.49 |
101,79 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.29 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.85 |
171 |
1:38.87 |
108,03 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.50 |
(-8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Theya Ericsdotter |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
150 |
1:43.15 |
105,33 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.96 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ebba Åberg |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
147 |
1:43.93 |
114,14 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.04 |
(-17.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
135 |
1:46.78 |
101,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.06 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
114 |
1:53.19 |
97,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.72 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Granberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 11:19:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 11:19:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m frisim flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.53 |
659 |
2:06.86 |
101,11 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.28 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.60 |
652 |
2:07.34 |
101,71 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.56 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.71 |
613 |
2:09.98 |
100,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.99 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
612 |
2:10.03 |
102,07 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.78 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
607 |
2:10.38 |
99,54 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.78 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.60 |
560 |
2:13.96 |
98,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.28 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
524 |
2:16.92 |
100,60 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.75 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
513 |
2:17.93 |
99,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.79 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.62 |
489 |
2:20.16 |
103,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.38 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
|
461 |
2:22.92 |
97,46 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.38 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.71 |
429 |
2:26.36 |
98,43 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.10 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.46 |
422 |
2:27.19 |
100,41 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.79 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sandra Trigell |
2005 |
Umeå Simsällskap |
|
414 |
2:28.06 |
98,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.41 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Löfgren |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.82 |
413 |
2:28.26 |
97,89 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.19 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
413 |
2:28.27 |
101,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.14 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Renström Halling |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.61 |
380 |
2:32.41 |
101,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.36 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Papp |
2001 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.62 |
374 |
2:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alice Nyström |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.75 |
367 |
2:34.13 |
97,97 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.07 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elin Öberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.73 |
353 |
2:36.24 |
101,80 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.10 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonna Hellgren |
2004 |
IKSU Simning |
|
323 |
2:40.82 |
102,54 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.01 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Therese Skoglund |
2005 |
Dorotea IF |
+0.54 |
308 |
2:43.35 |
101,89 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.49 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
288 |
2:47.03 |
101,71 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.93 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tess Tjernström |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.53 |
238 |
2:58.16 |
103,41 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.45 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 11:34:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 11:34:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m medley flickor 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
457 |
5:35.95 |
107,96 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.00 |
(-29.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
449 |
5:37.96 |
102,22 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.65 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
441 |
5:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
392 |
5:53.55 |
101,69 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.62 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuva Lindvall |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.58 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 11:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 11:43:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m bröstsim flickor 13 år o yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
479 |
1:19.66 |
103,63 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
431 |
1:22.53 |
105,58 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
409 |
1:23.98 |
97,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.72 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Widell |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
361 |
1:27.53 |
99,74 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.30 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
331 |
1:30.13 |
99,68 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.84 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
327 |
1:30.50 |
107,53 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.87 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Stenerås Strand |
2007 |
Umeå Simsällskap |
+0.74 |
325 |
1:30.70 |
107,05 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.58 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
305 |
1:32.61 |
100,28 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.87 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
290 |
1:34.14 |
108,33 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.69 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
281 |
1:35.13 |
97,64 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.94 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
275 |
1:35.78 |
105,71 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.58 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
275 |
1:35.81 |
108,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.42 |
(-8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.73 |
273 |
1:36.10 |
104,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.87 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
|
268 |
1:36.64 |
110,51 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.99 |
(-11.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
259 |
1:37.74 |
100,75 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.48 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jixiang Wang |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
254 |
1:38.45 |
100,37 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.82 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
251 |
1:38.80 |
100,28 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.08 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
251 |
1:38.81 |
97,46 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.36 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
250 |
1:38.90 |
106,80 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.12 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
247 |
1:39.31 |
97,42 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.81 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
Umeå Simsällskap |
|
244 |
1:39.72 |
99,10 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.83 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tyra Vidman |
2009 |
Luleå Simsällskap |
|
241 |
1:40.20 |
100,33 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.53 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
228 |
1:42.01 |
102,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.36 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
220 |
1:43.24 |
115,89 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.75 |
(-19.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
220 |
1:43.26 |
102,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.37 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.83 |
208 |
1:45.20 |
104,57 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.24 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ebba Åberg |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
192 |
1:48.01 |
105,30 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.06 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
180 |
1:50.35 |
97,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.10 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
alma djusberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
175 |
1:51.48 |
98,28 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.59 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
149 |
1:57.37 |
99,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.18 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Theya Ericsdotter |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
138 |
2:00.55 |
109,48 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.17 |
(-12.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
127 |
2:04.02 |
105,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.80 |
(-7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alva Granberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
120 |
2:06.39 |
109,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.07 |
(-13.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 11:58:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 11:59:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m ryggsim flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.68 |
629 |
1:04.05 |
101,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.81 |
602 |
1:05.00 |
101,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Persson |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.65 |
590 |
1:05.41 |
98,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.32 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Hjortsberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.81 |
586 |
1:05.58 |
98,69 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Niska |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
506 |
1:08.87 |
102,05 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.31 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
462 |
1:11.00 |
98,69 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nova Norlander |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.65 |
406 |
1:14.08 |
97,67 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.76 |
363 |
1:16.94 |
89,45 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(+7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.80 |
362 |
1:16.95 |
97,33 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.95 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
356 |
1:17.41 |
92,83 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.23 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.85 |
339 |
1:18.71 |
94,14 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.35 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.64 |
326 |
1:19.68 |
99,51 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.29 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Renström Halling |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
326 |
1:19.75 |
102,42 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.84 |
321 |
1:20.16 |
98,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.30 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
318 |
1:20.40 |
94,39 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonna Hellgren |
2004 |
IKSU Simning |
+0.78 |
289 |
1:23.01 |
104,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.23 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tess Tjernström |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
251 |
1:26.91 |
104,38 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.88 |
241 |
1:28.18 |
96,54 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.23 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Byström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 12:09:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 12:10:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m frisim flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.43 |
618 |
4:34.56 |
100,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.14 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.60 |
614 |
4:35.11 |
100,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.04 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
587 |
4:39.27 |
101,45 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.37 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
587 |
4:39.37 |
100,19 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.91 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.55 |
511 |
4:52.45 |
101,36 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.48 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sandra Trigell |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.71 |
464 |
5:02.09 |
101,65 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.16 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
421 |
5:12.01 |
98,44 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.22 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Öberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.64 |
359 |
5:29.10 |
101,85 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.31 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
290 |
5:53.26 |
106,19 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:16.55 |
(-23.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 16:16:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 16:16:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m ryggsim flickor 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.83 |
450 |
2:35.54 |
98,39 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.08 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.75 |
439 |
2:36.82 |
101,86 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.79 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Gustavsson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.74 |
416 |
2:39.60 |
101,82 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.56 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.86 |
412 |
2:40.22 |
100,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.63 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isa Ekbladh |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.89 |
354 |
2:48.41 |
101,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.48 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.90 |
337 |
2:51.30 |
99,36 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.21 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Åström |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.84 |
335 |
2:51.60 |
115,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.10 |
(-32.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Nilsson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.80 |
316 |
2:55.00 |
100,32 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.57 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.78 |
302 |
2:57.66 |
107,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.62 |
(-14.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.81 |
221 |
3:16.98 |
112,98 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.36 |
(-29.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 16:27:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 16:27:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m ryggsim flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
589 |
2:22.23 |
102,27 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.53 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nova Norlander |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.68 |
404 |
2:41.19 |
96,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.15 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.81 |
381 |
2:44.35 |
95,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.68 |
(+6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.83 |
371 |
2:45.84 |
96,99 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.00 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Löfgren |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.80 |
358 |
2:47.77 |
101,71 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.69 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Renström Halling |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
345 |
2:49.89 |
103,14 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.39 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.83 |
332 |
2:52.14 |
98,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.18 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 16:35:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 16:36:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m medley flickor 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
473 |
2:36.36 |
100,52 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.17 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
451 |
2:38.82 |
103,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.66 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
441 |
2:40.07 |
101,28 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.14 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.73 |
439 |
2:40.26 |
107,40 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.06 |
(-12.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.55 |
383 |
2:47.70 |
101,94 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.02 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.63 |
366 |
2:50.35 |
99,05 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.74 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
361 |
2:51.08 |
106,82 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.60 |
(-12.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Stenerås Strand |
2007 |
Umeå Simsällskap |
+0.63 |
359 |
2:51.33 |
104,66 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.71 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.63 |
342 |
2:54.09 |
106,71 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.62 |
(-12.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.56 |
324 |
2:57.35 |
104,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.89 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Widell |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
314 |
2:59.28 |
112,63 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.20 |
(-25.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
308 |
3:00.27 |
99,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.60 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jixiang Wang |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
258 |
3:11.31 |
114,62 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.07 |
(-32.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
257 |
3:11.43 |
100,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.83 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
252 |
3:12.88 |
102,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.77 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
246 |
3:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.56 |
213 |
3:23.89 |
101,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.96 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
206 |
3:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
180 |
3:35.57 |
94,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.87 |
(+10.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
179 |
3:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
166 |
3:41.37 |
100,88 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.34 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
157 |
3:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.59 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 16:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 16:53:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m fjärilsim flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
666 |
1:02.52 |
99,44 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.17 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
501 |
1:08.73 |
97,37 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.97 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
460 |
1:10.71 |
97,22 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.64 |
418 |
1:12.99 |
92,57 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.94 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Blomqvist |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.61 |
418 |
1:13.00 |
101,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
385 |
1:15.05 |
102,65 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.09 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
314 |
1:20.30 |
105,91 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Öberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.74 |
303 |
1:21.29 |
107,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.42 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Nyström |
2005 |
Umeå Simsällskap |
|
297 |
1:21.82 |
103,33 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
295 |
1:21.96 |
101,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 16:58:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 17:25:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m bröstsim flickor 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
505 |
2:48.91 |
101,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.92 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.42 |
479 |
2:51.88 |
101,56 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.61 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.67 |
372 |
3:07.00 |
102,85 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.49 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
363 |
3:08.48 |
99,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.98 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Åström |
2006 |
Luleå Simsällskap |
+0.78 |
332 |
3:14.31 |
102,53 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.35 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Bäckström |
2006 |
IKSU Simning |
|
317 |
3:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
268 |
3:28.58 |
104,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.32 |
(-10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
258 |
3:31.12 |
109,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.03 |
(-20.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 17:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 17:08:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m frisim flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
722 |
56.00 |
99,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.45 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.57 |
627 |
58.68 |
99,02 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.11 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.69 |
619 |
58.94 |
100,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.14 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Hjortsberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.50 |
619 |
58.96 |
102,38 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.40 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.62 |
598 |
59.62 |
100,12 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.69 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Persson |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.61 |
596 |
59.71 |
99,02 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
594 |
59.76 |
99,11 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
589 |
59.93 |
98,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
583 |
1:00.15 |
101,02 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.77 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
570 |
1:00.58 |
98,49 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.68 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.56 |
530 |
1:02.06 |
99,19 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.56 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Niska |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.53 |
512 |
1:02.79 |
100,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
511 |
1:02.85 |
99,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.37 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
505 |
1:03.06 |
99,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.73 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.66 |
500 |
1:03.30 |
101,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.32 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.73 |
484 |
1:03.97 |
100,85 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.52 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.57 |
467 |
1:04.75 |
101,54 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.76 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
455 |
1:05.29 |
100,35 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.53 |
452 |
1:05.43 |
101,67 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Blomqvist |
2005 |
Umeå Simsällskap |
|
442 |
1:05.94 |
101,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
440 |
1:06.02 |
101,58 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
427 |
1:06.71 |
99,44 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.34 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
425 |
1:06.82 |
98,83 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.05 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.82 |
398 |
1:08.30 |
99,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nova Norlander |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.67 |
394 |
1:08.52 |
95,83 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.78 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Papp |
2001 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.48 |
380 |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
378 |
1:09.48 |
100,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.70 |
372 |
1:09.85 |
98,19 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
366 |
1:10.21 |
95,49 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Clara Renström Halling |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
365 |
1:10.30 |
99,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Agnes Löfgren |
2005 |
Umeå Simsällskap |
|
358 |
1:10.76 |
95,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jonna Hellgren |
2004 |
IKSU Simning |
+0.57 |
356 |
1:10.88 |
102,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
346 |
1:11.57 |
96,75 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
321 |
1:13.35 |
103,10 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.70 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tess Tjernström |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
310 |
1:14.18 |
101,42 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.25 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
308 |
1:14.35 |
95,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.98 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 17:22:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 17:25:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m medley flickor 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.56 |
514 |
2:32.07 |
100,54 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.90 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.32 |
498 |
2:33.69 |
102,22 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.18 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.50 |
483 |
2:35.21 |
100,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.95 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.61 |
479 |
2:35.73 |
101,93 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.80 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.61 |
444 |
2:39.72 |
100,54 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.59 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
411 |
2:43.84 |
102,39 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.86 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuva Lindvall |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
370 |
2:49.63 |
98,37 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.91 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isa Ekbladh |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
347 |
2:53.25 |
107,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.70 |
(-14.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
347 |
2:53.32 |
102,83 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.36 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
344 |
2:53.84 |
105,99 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.91 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fanny Landstedt Aldengren |
2006 |
Luleå Simsällskap |
|
334 |
2:55.47 |
105,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.28 |
(-9.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Åström |
2006 |
Luleå Simsällskap |
+0.67 |
319 |
2:58.20 |
101,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.33 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
312 |
2:59.63 |
104,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.47 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Nilsson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
306 |
3:00.80 |
98,02 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.29 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Åström |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.76 |
289 |
3:04.20 |
99,67 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.59 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stina Koskenniemi |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
273 |
3:07.79 |
109,03 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.42 |
(-18.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
266 |
3:09.40 |
95,32 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.93 |
(+8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
250 |
3:13.39 |
103,33 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.05 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
246 |
3:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
205 |
3:26.38 |
105,93 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.38 |
(-13.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 17:57:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 18:19:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m frisim flickor 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.56 |
530 |
1:02.09 |
106,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
511 |
1:02.84 |
100,16 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.94 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.41 |
468 |
1:04.69 |
100,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
460 |
1:05.08 |
100,64 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
454 |
1:05.37 |
101,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.64 |
449 |
1:05.62 |
100,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
430 |
1:06.55 |
101,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
426 |
1:06.77 |
105,12 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Stenerås Strand |
2007 |
Umeå Simsällskap |
|
414 |
1:07.41 |
104,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
406 |
1:07.86 |
98,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Hällman |
2007 |
IKSU Simning |
|
399 |
1:08.22 |
100,07 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.27 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
376 |
1:09.60 |
101,14 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.40 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.66 |
371 |
1:09.92 |
99,37 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.57 |
363 |
1:10.41 |
98,50 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
Umeå Simsällskap |
|
356 |
1:10.86 |
106,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.39 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
346 |
1:11.55 |
102,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.59 |
339 |
1:12.01 |
98,76 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.13 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.56 |
339 |
1:12.03 |
104,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.21 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Widell |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
337 |
1:12.18 |
102,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.59 |
327 |
1:12.89 |
101,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.60 |
326 |
1:12.97 |
99,13 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
325 |
1:13.05 |
101,14 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.89 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
295 |
1:15.45 |
96,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tyra Vidman |
2009 |
Luleå Simsällskap |
|
282 |
1:16.54 |
108,74 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.87 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jixiang Wang |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
281 |
1:16.66 |
113,88 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-12.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.53 |
276 |
1:17.09 |
105,10 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.23 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
272 |
1:17.48 |
110,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.15 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
268 |
1:17.93 |
100,13 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.03 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
257 |
1:18.98 |
100,79 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.61 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
246 |
1:20.13 |
97,36 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
233 |
1:21.60 |
103,48 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.54 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
226 |
1:22.40 |
102,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.30 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
217 |
1:23.52 |
98,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.36 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
alma djusberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
213 |
1:24.07 |
101,04 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.95 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
|
207 |
1:24.89 |
98,60 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.72 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ebba Åberg |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
205 |
1:25.09 |
114,53 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.56 |
(-14.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
205 |
1:25.18 |
102,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
194 |
1:26.79 |
97,58 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.74 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
191 |
1:27.24 |
104,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.44 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
190 |
1:27.26 |
102,24 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.26 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.84 |
190 |
1:27.30 |
103,63 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.59 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Alva Granberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
186 |
1:27.95 |
106,83 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.62 |
148 |
1:34.92 |
98,49 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.51 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
133 |
1:38.36 |
102,03 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.40 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Theya Ericsdotter |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.67 |
129 |
1:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bella Prytz |
2008 |
IKSU Simning |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 18:16:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 18:16:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m bröstsim flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
687 |
1:10.64 |
98,02 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.70 |
612 |
1:13.43 |
99,71 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.47 |
598 |
1:14.00 |
101,45 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
595 |
1:14.13 |
100,27 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.33 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Haglund |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.69 |
571 |
1:15.13 |
99,57 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.54 |
571 |
1:15.15 |
97,74 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.49 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
569 |
1:15.23 |
101,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.35 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.76 |
554 |
1:15.92 |
100,82 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.55 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
+0.70 |
548 |
1:16.16 |
97,91 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.60 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
511 |
1:17.99 |
99,52 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.62 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
501 |
1:18.51 |
97,99 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tindra Norling |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.52 |
491 |
1:19.02 |
103,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.12 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.59 |
476 |
1:19.86 |
94,96 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.03 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
460 |
1:20.76 |
95,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Papp |
2001 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.66 |
395 |
1:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
380 |
1:26.05 |
97,83 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.22 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.47 |
374 |
1:26.53 |
94,76 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
373 |
1:26.63 |
102,91 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.23 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
332 |
1:30.03 |
91,37 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.64 |
324 |
1:30.78 |
93,39 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.15 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
311 |
1:31.98 |
100,48 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.42 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Therese Skoglund |
2005 |
Dorotea IF |
|
306 |
1:32.45 |
95,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.64 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tess Tjernström |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.62 |
268 |
1:36.62 |
106,48 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.31 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 18:26:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 18:27:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 800m frisim flickor 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
578 |
9:35.19 |
108,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:25.30 |
(-50.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
531 |
9:51.76 |
100,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:56.96 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Gustavsson |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.37 |
511 |
9:59.18 |
97,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:43.50 |
(+15.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
490 |
10:07.61 |
104,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:37.60 |
(-29.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elena Henze |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.61 |
478 |
10:12.79 |
102,43 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:28.06 |
(-15.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
460 |
10:20.84 |
100,15 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:21.76 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.80 |
372 |
11:06.46 |
101,86 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:19.09 |
(-12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
345 |
11:23.02 |
107,64 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:19.50 |
(-56.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 18:51:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 18:51:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m fjärilsim flickor 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
511 |
1:08.27 |
101,30 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.17 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.52 |
455 |
1:11.00 |
103,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.63 |
377 |
1:15.57 |
101,20 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
358 |
1:16.87 |
103,98 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
339 |
1:18.30 |
105,35 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.73 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
337 |
1:18.44 |
97,40 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Stenerås Strand |
2007 |
Umeå Simsällskap |
+0.67 |
322 |
1:19.64 |
106,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.99 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
299 |
1:21.59 |
104,35 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.30 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.59 |
295 |
1:21.96 |
94,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
274 |
1:24.01 |
94,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.39 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
|
272 |
1:24.27 |
100,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
|
248 |
1:26.87 |
104,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.78 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.65 |
245 |
1:27.21 |
105,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.61 |
244 |
1:27.38 |
101,99 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.15 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
241 |
1:27.68 |
102,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.70 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
221 |
1:30.28 |
106,48 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.54 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
Umeå Simsällskap |
|
193 |
1:34.42 |
95,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.43 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
|
128 |
1:48.09 |
109,02 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.80 |
(-10.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 18:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 18:59:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m medley flickor 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
611 |
5:05.12 |
100,38 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.28 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
477 |
5:31.38 |
97,81 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.27 |
(+7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
Umeå Simsällskap |
|
466 |
5:33.96 |
101,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.48 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sandra Trigell |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.77 |
361 |
6:03.57 |
102,13 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:11.48 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 19:07:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 19:07:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m medley pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.59 |
639 |
2:07.27 |
99,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.60 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
565 |
2:12.57 |
96,86 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.53 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.72 |
531 |
2:15.32 |
102,27 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.46 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.49 |
495 |
2:18.58 |
98,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.91 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.66 |
479 |
2:20.10 |
99,05 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.78 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Luthman |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.56 |
458 |
2:22.16 |
101,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.61 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
453 |
2:22.72 |
98,19 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.18 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.60 |
387 |
2:30.42 |
99,04 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.99 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
375 |
2:31.94 |
102,60 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Dellbring |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.56 |
366 |
2:33.16 |
104,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.03 |
(-6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.73 |
358 |
2:34.34 |
101,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.33 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
315 |
2:41.07 |
100,27 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.50 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Lagerqvist |
2003 |
IKSU Simning |
|
281 |
2:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.68 |
260 |
2:51.59 |
103,49 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.79 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 09:14:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 09:14:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m frisim pojkar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.56 |
547 |
2:01.50 |
100,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.07 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
436 |
2:11.02 |
101,66 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.23 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
428 |
2:11.78 |
99,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.43 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
340 |
2:22.35 |
103,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.59 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
|
333 |
2:23.27 |
104,45 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.95 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.73 |
331 |
2:23.51 |
99,11 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.24 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
322 |
2:24.96 |
100,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.08 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Björk |
2006 |
IKSU Simning |
+0.65 |
307 |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.61 |
281 |
2:31.65 |
99,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.17 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
245 |
2:38.75 |
100,09 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.90 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.86 |
178 |
2:56.52 |
106,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.30 |
(-11.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 09:22:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 09:22:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 1500m frisim pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.64 |
593 |
16:49.02 |
101,22 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:01.49 |
(-12.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
573 |
17:01.00 |
98,83 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:49.24 |
(+11.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
497 |
17:50.15 |
99,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:48.77 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 09:41:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 09:41:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m frisim pojkar 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
416 |
4:44.10 |
98,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.16 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
319 |
5:10.58 |
107,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.24 |
(-23.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
317 |
5:11.15 |
105,88 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.60 |
(-19.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.40 |
279 |
5:24.58 |
105,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.13 |
(-20.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Per Lindqvist |
2008 |
Luleå Simsällskap |
+0.63 |
252 |
5:35.80 |
100,67 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.07 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
249 |
5:37.37 |
111,53 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:21.35 |
(-43.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
238 |
5:42.44 |
102,35 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.67 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
195 |
6:05.53 |
108,33 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:38.76 |
(-33.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 09:54:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 09:55:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m bröstsim pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.48 |
616 |
2:21.18 |
100,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.51 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.56 |
519 |
2:29.44 |
99,40 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.55 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.60 |
506 |
2:30.71 |
101,63 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.21 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
438 |
2:38.13 |
102,03 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.41 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.71 |
394 |
2:43.83 |
101,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.28 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.77 |
360 |
2:48.79 |
97,32 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.38 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Dellbring |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.45 |
342 |
2:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
334 |
2:53.06 |
99,62 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.40 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 10:03:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 10:33:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m fjärilsim pojkar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
220 |
1:19.63 |
109,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.35 |
(-8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 10:06:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 10:06:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m fjärilsim pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
441 |
2:22.14 |
101,57 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.41 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.60 |
427 |
2:23.63 |
101,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.42 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.62 |
370 |
2:30.68 |
99,99 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.66 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 10:37:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 10:37:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m ryggsim pojkar 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
337 |
1:10.18 |
100,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Boukhalfa |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.72 |
273 |
1:15.31 |
99,02 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.66 |
259 |
1:16.59 |
103,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.60 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.81 |
252 |
1:17.29 |
109,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.13 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.64 |
222 |
1:20.61 |
106,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.26 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Khaled Ahmed |
2007 |
Luleå Simsällskap |
+0.68 |
205 |
1:22.88 |
103,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.09 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.67 |
197 |
1:24.00 |
102,72 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.35 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
187 |
1:25.40 |
95,07 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.39 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick Rojrung |
2007 |
Luleå Simsällskap |
|
182 |
1:26.10 |
101,43 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.86 |
157 |
1:30.49 |
98,98 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.58 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.90 |
139 |
1:34.35 |
107,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.65 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Ericsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
138 |
1:34.55 |
100,05 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.60 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
134 |
1:35.42 |
114,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.35 |
(-15.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
115 |
1:40.39 |
105,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.55 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 10:46:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 10:46:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m frisim pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Ekengren |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.35 |
659 |
1:54.15 |
98,76 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.75 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Berglund |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
620 |
1:56.48 |
97,61 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.76 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
590 |
1:58.45 |
100,49 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.03 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christopher Andrén |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
587 |
1:58.63 |
100,02 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.65 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
572 |
1:59.69 |
103,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.72 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jason Walterstad |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.53 |
572 |
1:59.70 |
102,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.02 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
559 |
2:00.58 |
106,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.52 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.51 |
552 |
2:01.08 |
97,30 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.90 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.64 |
552 |
2:01.08 |
104,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.36 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.60 |
500 |
2:05.12 |
96,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.70 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.62 |
485 |
2:06.45 |
97,49 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.35 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
476 |
2:07.20 |
101,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.26 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
453 |
2:09.33 |
97,67 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.38 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Ryd |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.56 |
432 |
2:11.41 |
102,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.85 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.79 |
407 |
2:14.04 |
99,42 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.27 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.68 |
398 |
2:15.07 |
99,40 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.27 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.62 |
375 |
2:17.68 |
96,66 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.23 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
364 |
2:19.05 |
101,97 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.85 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
357 |
2:20.00 |
101,09 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.54 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Felix De Santana |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.51 |
308 |
2:27.04 |
106,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.78 |
(-9.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
281 |
2:31.61 |
104,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.83 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.70 |
207 |
2:47.86 |
109,10 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.66 |
(-16.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.95 |
176 |
2:57.28 |
110,38 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.82 |
(-20.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 11:01:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 11:01:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m medley pojkar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.55 |
553 |
4:45.93 |
99,50 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.51 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 11:07:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 11:07:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m bröstsim pojkar 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
374 |
1:17.15 |
100,80 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.54 |
301 |
1:22.93 |
109,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.47 |
(-8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.61 |
262 |
1:26.84 |
110,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.77 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.42 |
254 |
1:27.71 |
101,88 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.39 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
245 |
1:28.84 |
104,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.76 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
233 |
1:30.30 |
103,64 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.71 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
223 |
1:31.68 |
98,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.30 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.44 |
217 |
1:32.45 |
98,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.42 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick Rojrung |
2007 |
Luleå Simsällskap |
+0.68 |
198 |
1:35.35 |
109,10 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.90 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
184 |
1:37.64 |
111,00 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.71 |
(-12.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
172 |
1:39.94 |
100,54 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.48 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.52 |
171 |
1:40.14 |
99,40 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.54 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
161 |
1:42.21 |
105,30 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.93 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
138 |
1:47.55 |
108,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.01 |
(-9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
130 |
1:49.63 |
118,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.12 |
(-24.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Ericsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
98 |
2:00.55 |
103,41 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.80 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
98 |
2:00.57 |
109,35 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.01 |
(-12.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Per Lindqvist |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 11:15:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 11:15:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m ryggsim pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
582 |
58.54 |
97,69 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.22 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
561 |
59.26 |
96,99 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.53 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.75 |
539 |
1:00.06 |
99,85 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
494 |
1:01.80 |
100,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
490 |
1:01.97 |
101,65 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jason Walterstad |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
447 |
1:03.92 |
97,22 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Luthman |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.63 |
427 |
1:04.89 |
101,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.60 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.63 |
410 |
1:05.77 |
91,13 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
392 |
1:06.77 |
97,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
351 |
1:09.29 |
96,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
341 |
1:09.91 |
101,49 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix De Santana |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 11:23:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 11:24:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 400m frisim pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.64 |
594 |
4:12.43 |
100,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.62 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.60 |
559 |
4:17.58 |
101,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.33 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
513 |
4:25.04 |
100,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.62 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Ryd |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.58 |
433 |
4:40.42 |
103,61 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.91 |
(-10.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.92 |
429 |
4:41.22 |
99,67 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.30 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Ekengren |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 15:38:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 15:38:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m ryggsim pojkar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.73 |
389 |
2:24.70 |
105,63 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.34 |
(-8.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
225 |
2:53.64 |
108,79 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.37 |
(-16.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 15:44:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 15:44:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m ryggsim pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.73 |
509 |
2:12.23 |
100,37 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.72 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
317 |
2:34.83 |
99,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.57 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix De Santana |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 15:48:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 15:49:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m medley pojkar 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Boukhalfa |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
306 |
2:42.63 |
102,64 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.04 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.78 |
295 |
2:44.53 |
109,81 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.43 |
(-17.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
273 |
2:48.79 |
106,09 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.73 |
(-10.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
249 |
2:54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
236 |
2:57.37 |
99,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.15 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
225 |
3:00.02 |
112,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.80 |
(-26.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.52 |
222 |
3:00.86 |
105,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.06 |
(-10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
178 |
3:14.66 |
105,44 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.86 |
(-11.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
144 |
3:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Ericsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
140 |
3:30.89 |
102,07 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.34 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
135 |
3:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 15:57:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 15:58:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m fjärilsim pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.60 |
645 |
55.64 |
98,43 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.78 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Berglund |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
593 |
57.21 |
100,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.33 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gellert Szabo |
2001 |
Umeå Simsällskap |
+0.65 |
535 |
59.22 |
99,75 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.07 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
519 |
59.81 |
101,04 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.44 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
508 |
1:00.23 |
100,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.79 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
456 |
1:02.45 |
101,42 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.63 |
445 |
1:02.93 |
103,89 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.48 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Luthman |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.57 |
436 |
1:03.36 |
100,71 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.62 |
387 |
1:05.93 |
101,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
340 |
1:08.85 |
98,85 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Dellbring |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.53 |
333 |
1:09.33 |
101,76 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.73 |
293 |
1:12.32 |
106,72 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.53 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 16:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 16:03:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m bröstsim pojkar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
377 |
2:46.21 |
103,98 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.10 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.60 |
284 |
3:02.66 |
103,74 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.76 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
279 |
3:03.79 |
99,20 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.34 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.90 |
185 |
3:30.59 |
103,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.24 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 16:08:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 16:08:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m frisim pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bengs Stattin |
2002 |
Umeå Simsällskap |
+0.49 |
693 |
50.76 |
100,00 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.76 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Andrén |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
646 |
51.96 |
100,02 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.97 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Ekengren |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.55 |
642 |
52.09 |
98,38 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.26 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
574 |
54.05 |
97,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.94 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jason Walterstad |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
573 |
54.10 |
100,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.60 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.72 |
570 |
54.17 |
102,61 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.62 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.55 |
565 |
54.36 |
98,62 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.62 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.53 |
561 |
54.48 |
101,05 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.06 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.55 |
554 |
54.69 |
98,98 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.14 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.63 |
551 |
54.81 |
98,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.78 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.65 |
551 |
54.81 |
101,53 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.66 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.66 |
534 |
55.39 |
101,86 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.68 |
488 |
57.08 |
96,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.30 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.55 |
486 |
57.14 |
100,68 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.53 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
469 |
57.84 |
100,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.01 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Ryd |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.56 |
432 |
59.43 |
100,57 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.63 |
426 |
59.70 |
99,56 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.44 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
415 |
1:00.22 |
100,76 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.68 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.81 |
401 |
1:00.92 |
96,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.09 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Adam Lagerqvist |
2003 |
IKSU Simning |
|
333 |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.80 |
329 |
1:05.07 |
93,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.96 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Felix De Santana |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.60 |
290 |
1:07.85 |
103,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
278 |
1:08.85 |
100,12 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
220 |
1:14.37 |
110,15 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.77 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.99 |
185 |
1:18.85 |
116,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.96 |
(-15.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 16:18:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 16:18:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m medley pojkar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
335 |
2:37.72 |
100,16 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.98 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Björk |
2006 |
IKSU Simning |
|
308 |
2:42.33 |
106,91 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.38 |
(-12.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.56 |
302 |
2:43.24 |
101,17 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.17 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.65 |
285 |
2:46.58 |
102,88 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.52 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
259 |
2:51.88 |
109,71 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.37 |
(-18.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
254 |
2:53.03 |
106,58 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.22 |
(-12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.41 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 16:53:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 16:53:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 100m frisim pojkar 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
401 |
1:00.92 |
100,05 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.95 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.50 |
377 |
1:02.18 |
100,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.60 |
376 |
1:02.26 |
100,67 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Boukhalfa |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.54 |
324 |
1:05.43 |
102,39 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.78 |
316 |
1:05.93 |
105,44 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.54 |
299 |
1:07.17 |
102,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
277 |
1:08.87 |
102,13 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Khaled Ahmed |
2007 |
Luleå Simsällskap |
|
262 |
1:10.15 |
101,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Per Lindqvist |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
258 |
1:10.59 |
102,11 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.11 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
256 |
1:10.73 |
109,27 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.64 |
239 |
1:12.38 |
104,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
231 |
1:13.19 |
101,45 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.62 |
223 |
1:14.10 |
100,79 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.69 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Patrick Rojrung |
2007 |
Luleå Simsällskap |
|
220 |
1:14.36 |
106,81 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.79 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
213 |
1:15.15 |
103,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
+0.63 |
198 |
1:16.99 |
105,80 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.85 |
180 |
1:19.48 |
101,39 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
167 |
1:21.56 |
105,11 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.95 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
154 |
1:23.68 |
111,99 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.08 |
(-11.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anton Ericsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
146 |
1:25.30 |
99,67 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
130 |
1:28.55 |
100,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.30 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 17:02:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 17:03:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m bröstsim pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Ålenius |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.70 |
665 |
1:03.69 |
100,58 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.48 |
630 |
1:04.84 |
100,20 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.63 |
573 |
1:06.93 |
100,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.57 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.60 |
545 |
1:08.04 |
98,66 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.14 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
440 |
1:13.09 |
103,28 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.85 |
437 |
1:13.27 |
102,37 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.61 |
385 |
1:16.39 |
100,24 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.57 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Dellbring |
2005 |
Umeå Simsällskap |
+0.40 |
369 |
1:17.51 |
101,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
362 |
1:18.01 |
101,14 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.59 |
353 |
1:18.68 |
104,28 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.68 |
219 |
1:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 17:09:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 17:10:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 800m frisim pojkar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.69 |
471 |
9:29.67 |
106,00 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:06.02 |
(-36.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
411 |
9:56.19 |
106,30 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:36.28 |
(-40.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.83 |
319 |
10:48.91 |
104,75 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:21.28 |
(-32.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
262 |
11:32.77 |
97,57 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:16.35 |
(+16.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 17:22:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 17:22:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m fjärilsim pojkar 13 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
307 |
1:11.26 |
100,22 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.42 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
300 |
1:11.75 |
104,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.42 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.51 |
273 |
1:14.07 |
98,46 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.95 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.49 |
230 |
1:18.43 |
105,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.57 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.79 |
198 |
1:22.49 |
108,86 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.51 |
(-8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
185 |
1:24.31 |
109,12 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.77 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
105 |
1:41.78 |
99,37 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.14 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
103 |
1:42.41 |
103,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.83 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 17:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 17:28:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 400m medley pojkar 15 år oä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.60 |
593 |
4:39.37 |
101,91 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.81 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
547 |
4:47.08 |
100,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.75 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
357 |
5:30.74 |
101,82 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.88 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-08 17:34:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 17:34:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 101, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
413 |
38.35 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 09:04:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 102, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
686 |
1:10.70 |
100m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.42 |
473 |
2:21.69 |
200m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Ekbladh |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.69 |
420 |
1:07.05 |
100m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
486 |
1:09.79 |
100m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
478 |
1:12.27 |
100m medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Haglund |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.49 |
553 |
29.69 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.70 |
594 |
33.97 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.60 |
589 |
27.35 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.53 |
617 |
28.63 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.55 |
|
|
DSQ |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
449 |
2:55.64 |
200m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Niska |
2005 |
Umeå Simsällskap |
|
532 |
31.68 |
50m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.58 |
399 |
1:24.64 |
100m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
479 |
2:32.37 |
200m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Norlander |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
417 |
34.35 |
50m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Norling |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.55 |
521 |
30.28 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Nyström |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.62 |
578 |
1:00.31 |
100m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.55 |
612 |
27.00 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.36 |
605 |
33.76 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
411 |
2:28.52 |
200m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 12:23:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 103, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
479 |
1:10.14 |
100m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Haglund |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.53 |
614 |
33.60 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Henze |
2006 |
Umeå Simsällskap |
+0.70 |
501 |
2:18.95 |
200m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Lindvall |
2006 |
Umeå Simsällskap |
|
444 |
2:24.68 |
200m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.61 |
735 |
25.40 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Norling |
2003 |
Umeå Simsällskap |
|
597 |
27.23 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 16:03:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 104, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
669 |
32.65 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
510 |
32.12 |
50m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
592 |
30.56 |
50m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
594 |
2:11.36 |
200m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
550 |
1:06.63 |
100m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.64 |
201 |
1:33.13 |
100m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.63 |
719 |
56.09 |
100m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
487 |
1:09.75 |
100m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
601 |
27.17 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.72 |
509 |
1:02.91 |
100m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
592 |
34.01 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.57 |
578 |
27.52 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 19:18:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 201, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Felix Bengs Stattin |
2002 |
Umeå Simsällskap |
+0.62 |
639 |
25.24 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.53 |
581 |
30.25 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gellert Szabo |
2001 |
Umeå Simsällskap |
+0.62 |
469 |
26.04 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Ylipää |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.52 |
541 |
24.83 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 09:02:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 202, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Christopher Andrén |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
588 |
25.96 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Bengs Stattin |
2002 |
Umeå Simsällskap |
+0.49 |
675 |
23.07 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
252 |
2:37.13 |
200m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
28.95 |
50m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Hedlund |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.57 |
452 |
28.33 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.48 |
552 |
30.77 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.82 |
393 |
29.69 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Rosengren |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
648 |
51.91 |
100m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.66 |
579 |
30.29 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gellert Szabo |
2001 |
Umeå Simsällskap |
+0.63 |
|
|
DSQ |
100m frisim |
|
|
|
|
|
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.39 |
357 |
1:03.32 |
100m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.68 |
305 |
32.31 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
456 |
28.24 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
439 |
1:04.30 |
100m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Ålenius |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:02.93 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 11:34:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 203, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
511 |
56.21 |
100m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Hedlund |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.65 |
573 |
26.18 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.55 |
596 |
24.05 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
+0.78 |
417 |
27.09 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gellert Szabo |
2001 |
Umeå Simsällskap |
+0.66 |
564 |
26.31 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Ålenius |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
653 |
25.06 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 15:32:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 204, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Felix Bengs Stattin |
2002 |
Umeå Simsällskap |
+0.51 |
658 |
23.26 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Berglund |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
609 |
52.99 |
100m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Ekengren |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.55 |
599 |
24.01 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.57 |
582 |
24.23 |
50m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Luthman |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.65 |
467 |
28.02 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.60 |
380 |
1:06.34 |
100m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Rosengren |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
623 |
29.55 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
625 |
29.53 |
50m bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
446 |
58.81 |
100m frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
460 |
2:16.82 |
200m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Wikholm |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.58 |
534 |
26.80 |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Ylipää |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.49 |
|
|
DSQ |
50m fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
448 |
29.02 |
50m ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-08 17:43:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 301, 4x50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Umeå Lag 1 |
17 |
Umeå Simsällskap |
|
|
588 |
|
|
2:02.17 |
|
|
|
|
|
Nea Hjortsberg |
2004 |
AK0404 |
+0.79 |
29.67 |
|
|
|
|
29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Norling |
2003 |
BH7203 |
|
34.92 |
|
|
|
|
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Haglund |
2003 |
CE2003 |
+0.19 |
29.32 |
|
|
|
|
1:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Niska |
2005 |
AW5605 |
|
28.26 |
|
|
|
|
2:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-11-07 19:10:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 19:10:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|