2022-12-05   21:59:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
Gren 1, 200m medley flickor 15 år oä - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir 586 2:25.54 99,00 %
Entry time: 2:24.10 (+1.44)
50m: 30.16
100m: 1:08.98
(38.82)
150m: 1:50.54
(41.56)
200m: 2:25.54
(35.00)
2 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap +0.70 560 2:27.83 101,97 %
Entry time: 2:30.80 (-2.97)
50m: 29.87
100m: 1:05.78
(35.91)
150m: 1:51.16
(45.38)
200m: 2:27.83
(36.67)
3 Clara Bergh 2004 Njurunda Simsällskap 559 2:27.93 101,70 %
Entry time: 2:30.49 (-2.56)
50m: 31.36
100m: 1:09.24
(37.88)
150m: 1:54.21
(44.97)
200m: 2:27.93
(33.72)
4 Emma Haglund 2003 Umeå Simsällskap +0.63 543 2:29.32 100,32 %
Entry time: 2:29.80 (-0.48)
50m: 31.57
100m: 1:10.07
(38.50)
150m: 1:52.76
(42.69)
200m: 2:29.32
(36.56)
5 Louise Haglöv 2003 Falu Simsällskap +0.56 519 2:31.54 102,31 %
Entry time: 2:35.12 (-3.58)
50m: 32.59
100m: 1:14.75
(42.16)
150m: 1:55.33
(40.58)
200m: 2:31.54
(36.21)
6 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir +0.64 492 2:34.36 99,06 %
Entry time: 2:32.93 (+1.43)
50m: 32.47
100m: 1:14.15
(41.68)
150m: 1:59.89
(45.74)
200m: 2:34.36
(34.47)
7 Maja  Nilsson 2003 Falu Simsällskap +0.70 474 2:36.26 98,13 %
Entry time: 2:33.39 (+2.87)
50m: 34.17
100m: 1:14.40
(40.23)
150m: 1:58.25
(43.85)
200m: 2:36.26
(38.01)
8 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap 453 2:38.61 101,28 %
Entry time: 2:40.67 (-2.06)
50m: 34.75
100m: 1:18.53
(43.78)
150m: 2:01.27
(42.74)
200m: 2:38.61
(37.34)
9 Tyra Östberg 2004 Umeå Simsällskap 452 2:38.78 98,20 %
Entry time: 2:35.97 (+2.81)
50m: 34.71
100m: 1:16.76
(42.05)
150m: 2:01.20
(44.44)
200m: 2:38.78
(37.58)
10 Julia Blomqvist 2005 Umeå Simsällskap 408 2:44.17 105,14 %
Entry time: 2:53.07 (-8.90)
50m: 33.80
100m: 1:16.84
(43.04)
150m: 2:05.00
(48.16)
200m: 2:44.17
(39.17)
11 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap +0.70 407 2:44.36 98,81 %
Entry time: 2:42.43 (+1.93)
50m: 34.84
100m: 1:16.94
(42.10)
150m: 2:05.49
(48.55)
200m: 2:44.36
(38.87)
12 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap +0.61 401 2:45.25 101,84 %
Entry time: 2:48.35 (-3.10)
50m: 36.53
100m: 1:20.39
(43.86)
150m: 2:09.10
(48.71)
200m: 2:45.25
(36.15)
13 Ida Nyberg 2004 Simklubben Ägir 358 2:51.49 98,01 %
Entry time: 2:48.15 (+3.34)
50m: 34.82
100m: 1:17.99
(43.17)
150m: 2:09.50
(51.51)
200m: 2:51.49
(41.99)
14 Alice Eriksson 2004 Simklubben Ägir +0.79 358 2:51.60 101,29 %
Entry time: 2:53.84 (-2.24)
50m: 34.74
100m: 1:17.28
(42.54)
150m: 2:09.31
(52.03)
200m: 2:51.60
(42.29)
15 Agnes Löfgren 2005 Umeå Simsällskap +0.65 353 2:52.35 98,66 %
Entry time: 2:50.07 (+2.28)
50m: 37.97
100m: 1:22.19
(44.22)
150m: 2:14.27
(52.08)
200m: 2:52.35
(38.08)
16 Alice Nyström 2005 Umeå Simsällskap +0.61 344 2:53.89 101,83 %
Entry time: 2:57.13 (-3.24)
50m: 37.31
100m: 1:22.12
(44.81)
150m: 2:14.04
(51.92)
200m: 2:53.89
(39.85)
17 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap 331 2:56.01
50m: 36.66
100m: 1:23.40
(46.74)
150m: 2:20.02
(56.62)
200m: 2:56.01
(35.99)
18 Elin Öberg 2004 Umeå Simsällskap +0.57 329 2:56.44 103,82 %
Entry time: 3:03.44 (-7.00)
50m: 36.45
100m: 1:24.70
(48.25)
150m: 2:18.56
(53.86)
200m: 2:56.44
(37.88)
19 Ella Wesslau 2004 Simklubben Ägir 312 2:59.61 93,73 %
Entry time: 2:49.02 (+10.59)
50m: 38.84
100m: 1:21.96
(43.12)
150m: 2:18.09
(56.13)
200m: 2:59.61
(41.52)
20 Therese Skoglund 2005 Dorotea IF 304 3:01.16 98,91 %
Entry time: 2:59.20 (+1.96)
50m: 37.41
100m: 1:23.68
(46.27)
150m: 2:15.73
(52.05)
200m: 3:01.16
(45.43)
Grenen officiell:  2020-11-07 09:19:08
2020-11-07 09:19:30 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
Gren 2, 200m frisim flickor 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +0.57 607 2:10.42 99,89 %
Entry time: 2:10.28 (+0.14)
50m: 29.05
100m: 1:02.02
(32.97)
150m: 1:36.31
(34.29)
200m: 2:10.42
(34.11)
2 Olivia Nyström 2006 Falu Simsällskap 579 2:12.46 100,90 %
Entry time: 2:13.66 (-1.20)
50m: 30.08
100m: 1:03.26
(33.18)
150m: 1:38.10
(34.84)
200m: 2:12.46
(34.36)
3 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.52 542 2:15.44 103,77 %
Entry time: 2:20.74 (-5.30)
50m: 31.33
100m: 1:05.32
(33.99)
150m: 1:41.01
(35.69)
200m: 2:15.44
(34.43)
4 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap +0.68 526 2:16.79 101,06 %
Entry time: 2:18.25 (-1.46)
50m: 31.11
100m: 1:04.88
(33.77)
150m: 1:40.65
(35.77)
200m: 2:16.79
(36.14)
5 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.55 515 2:17.68 100,81 %
Entry time: 2:18.80 (-1.12)
50m: 30.33
100m: 1:04.78
(34.45)
150m: 1:41.11
(36.33)
200m: 2:17.68
(36.57)
6 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 506 2:18.51 99,10 %
Entry time: 2:17.27 (+1.24)
50m: 30.49
100m: 1:05.00
(34.51)
150m: 1:42.16
(37.16)
200m: 2:18.51
(36.35)
7 Elena Henze 2006 Umeå Simsällskap 480 2:21.00 100,38 %
Entry time: 2:21.54 (-0.54)
50m: 33.52
100m: 1:09.85
(36.33)
150m: 1:46.29
(36.44)
200m: 2:21.00
(34.71)
8 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.77 471 2:21.91 102,14 %
Entry time: 2:25.01 (-3.10)
50m: 32.22
100m: 1:08.72
(36.50)
150m: 1:46.08
(37.36)
200m: 2:21.91
(35.83)
9 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.48 468 2:22.23 101,06 %
Entry time: 2:23.76 (-1.53)
50m: 32.61
100m: 1:07.75
(35.14)
150m: 1:44.67
(36.92)
200m: 2:22.23
(37.56)
10 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap 450 2:24.02 100,44 %
Entry time: 2:24.66 (-0.64)
50m: 33.41
100m: 1:10.35
(36.94)
150m: 1:47.25
(36.90)
200m: 2:24.02
(36.77)
11 Tuva Lindvall 2006 Umeå Simsällskap +0.57 435 2:25.71 107,09 %
Entry time: 2:36.83 (-11.12)
50m: 32.86
100m: 1:09.82
(36.96)
150m: 1:47.69
(37.87)
200m: 2:25.71
(38.02)
12 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.53 415 2:27.96 99,20 %
Entry time: 2:26.78 (+1.18)
50m: 32.07
100m: 1:09.18
(37.11)
150m: 1:48.51
(39.33)
200m: 2:27.96
(39.45)
13 Alma Bäckström 2006 IKSU Simning +0.55 404 2:29.34 97,92 %
Entry time: 2:26.30 (+3.04)
50m: 33.51
100m: 1:11.03
(37.52)
150m: 1:50.02
(38.99)
200m: 2:29.34
(39.32)
14 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap 391 2:30.99 98,50 %
Entry time: 2:28.76 (+2.23)
50m: 34.89
100m: 1:13.49
(38.60)
150m: 1:52.41
(38.92)
200m: 2:30.99
(38.58)
15 Theresia Haraldsson 2006 Simklubben Ägir +0.59 389 2:31.25 100,41 %
Entry time: 2:31.87 (-0.62)
50m: 33.91
100m: 1:12.12
(38.21)
150m: 1:52.14
(40.02)
200m: 2:31.25
(39.11)
16 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir 376 2:32.91 103,52 %
Entry time: 2:38.49 (-5.58)
50m: 34.79
100m: 1:14.63
(39.84)
150m: 1:54.56
(39.93)
200m: 2:32.91
(38.35)
17 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.54 370 2:33.77 102,43 %
Entry time: 2:37.60 (-3.83)
50m: 33.90
100m: 1:12.02
(38.12)
150m: 1:52.86
(40.84)
200m: 2:33.77
(40.91)
18 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap 370 2:33.78 99,68 %
Entry time: 2:33.29 (+0.49)
50m: 35.16
100m: 1:15.49
(40.33)
150m: 1:55.35
(39.86)
200m: 2:33.78
(38.43)
19 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap +0.60 358 2:35.42 104,82 %
Entry time: 2:43.29 (-7.87)
50m: 34.13
100m: 1:13.28
(39.15)
150m: 1:54.56
(41.28)
200m: 2:35.42
(40.86)
20 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap +0.86 347 2:37.08 100,10 %
Entry time: 2:37.24 (-0.16)
50m: 35.75
100m: 1:16.78
(41.03)
150m: 1:57.84
(41.06)
200m: 2:37.08
(39.24)
21 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap +0.73 335 2:38.98 104,25 %
Entry time: 2:46.03 (-7.05)
50m: 36.94
100m: 1:18.01
(41.07)
150m: 1:58.72
(40.71)
200m: 2:38.98
(40.26)
22 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap 321 2:41.12 101,76 %
Entry time: 2:44.01 (-2.89)
50m: 35.91
100m: 1:17.21
(41.30)
150m: 1:59.81
(42.60)
200m: 2:41.12
(41.31)
23 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap 307 2:43.62 102,29 %
Entry time: 2:47.45 (-3.83)
50m: 34.97
100m: 1:17.84
(42.87)
150m: 2:04.02
(46.18)
200m: 2:43.62
(39.60)
24 Emma Mattsson 2006 Simklubben Ägir 282 2:48.23 103,38 %
Entry time: 2:54.12 (-5.89)
50m: 35.02
100m: 1:17.88
(42.86)
150m: 2:04.41
(46.53)
200m: 2:48.23
(43.82)
25 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap 249 2:55.39 100,98 %
Entry time: 2:57.13 (-1.74)
50m: 39.89
100m: 1:24.03
(44.14)
150m: 2:10.31
(46.28)
200m: 2:55.39
(45.08)
Grenen officiell:  2020-11-07 09:36:47
2020-11-07 09:36:49 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
Gren 3, 1500m frisim flickor 15 år oä - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap +0.37 502 19:14.41 96,04 %
Entry time: 18:30.47 (+43.94)
50m: 32.51
100m: 1:10.26
(37.75)
150m: 1:47.94
(37.68)
200m: 2:25.89
(37.95)
250m: 3:03.78
(37.89)
300m: 3:42.12
(38.34)
350m: 4:21.07
(38.95)
400m: 5:00.10
(39.03)
450m: 5:38.89
(38.79)
500m: 6:18.13
(39.24)
550m: 6:57.53
(39.40)
600m: 7:36.25
(38.72)
650m: 8:15.01
(38.76)
700m: 8:54.56
(39.55)
750m: 9:33.63
(39.07)
800m: 10:12.35
(38.72)
850m: 10:51.23
(38.88)
900m: 11:30.33
(39.10)
950m: 12:09.10
(38.77)
1000m: 12:48.15
(39.05)
1050m: 13:27.43
(39.28)
1100m: 14:06.86
(39.43)
1150m: 14:45.57
(38.71)
1200m: 15:24.22
(38.65)
1250m: 16:03.36
(39.14)
1300m: 16:42.88
(39.52)
1350m: 17:21.48
(38.60)
1400m: 17:59.90
(38.42)
1450m: 18:37.88
(37.98)
1500m: 19:14.41
(36.53)
2 Sandra Trigell 2005 Umeå Simsällskap +0.68 450 19:57.81 103,21 %
Entry time: 20:37.50 (-39.69)
50m: 35.42
100m: 1:13.94
(38.52)
150m: 1:52.60
(38.66)
200m: 2:31.65
(39.05)
250m: 3:10.93
(39.28)
300m: 3:50.38
(39.45)
350m: 4:30.07
(39.69)
400m: 5:09.72
(39.65)
450m: 5:49.68
(39.96)
500m: 6:29.78
(40.10)
550m: 7:10.31
(40.53)
600m: 7:50.98
(40.67)
650m: 8:30.94
(39.96)
700m: 9:12.36
(41.42)
750m: 9:52.30
(39.94)
800m: 10:32.87
(40.57)
850m: 11:13.04
(40.17)
900m: 11:53.33
(40.29)
950m: 12:33.66
(40.33)
1000m: 13:14.13
(40.47)
1050m: 13:54.80
(40.67)
1100m: 14:35.43
(40.63)
1150m: 15:15.50
(40.07)
1200m: 15:55.41
(39.91)
1250m: 16:37.42
(42.01)
1300m: 17:17.94
(40.52)
1350m: 17:58.95
(41.01)
1400m: 18:39.09
(40.14)
1450m: 19:19.42
(40.33)
1500m: 19:57.81
(38.39)
Grenen officiell:  2020-11-07 09:58:49
2020-11-07 09:59:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
Gren 4, 400m frisim flickor 13 år och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap 499 4:54.91 100,78 %
Entry time: 4:57.24 (-2.33)
50m: 31.88
100m: 1:08.15
(36.27)
150m: 1:45.84
(37.69)
200m: 2:23.91
(38.07)
250m: 3:02.25
(38.34)
300m: 3:40.03
(37.78)
350m: 4:18.23
(38.20)
400m: 4:54.91
(36.68)
2 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap 489 4:56.74 103,21 %
Entry time: 5:06.58 (-9.84)
50m: 32.33
100m: 1:08.78
(36.45)
150m: 1:46.17
(37.39)
200m: 2:24.92
(38.75)
250m: 3:03.01
(38.09)
300m: 3:41.47
(38.46)
350m: 4:20.12
(38.65)
400m: 4:56.74
(36.62)
3 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap +0.72 477 4:59.23 103,73 %
Entry time: 5:10.82 (-11.59)
50m: 31.92
100m: 1:08.44
(36.52)
150m: 1:46.70
(38.26)
200m: 2:25.90
(39.20)
250m: 3:04.52
(38.62)
300m: 3:42.85
(38.33)
350m: 4:21.87
(39.02)
400m: 4:59.23
(37.36)
4 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.59 463 5:02.18 102,84 %
Entry time: 5:11.00 (-8.82)
50m: 32.25
100m: 1:08.87
(36.62)
150m: 1:46.80
(37.93)
200m: 2:25.39
(38.59)
250m: 3:05.09
(39.70)
300m: 3:44.54
(39.45)
350m: 4:23.40
(38.86)
400m: 5:02.18
(38.78)
5 Bella Prytz 2008 IKSU Simning +0.67 435 5:08.60
50m: 34.32
100m: 1:12.89
(38.57)
150m: 1:52.35
(39.46)
200m: 2:32.02
(39.67)
250m: 3:11.47
(39.45)
300m: 3:51.34
(39.87)
350m: 4:30.98
(39.64)
400m: 5:08.60
(37.62)
6 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap 435 5:08.61 99,49 %
Entry time: 5:07.03 (+1.58)
50m: 32.49
100m: 1:08.94
(36.45)
150m: 1:48.17
(39.23)
200m: 2:28.54
(40.37)
250m: 3:08.21
(39.67)
300m: 3:48.74
(40.53)
350m: 4:29.30
(40.56)
400m: 5:08.61
(39.31)
7 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.81 424 5:11.18 104,33 %
Entry time: 5:25.25 (-14.07)
50m: 33.12
100m: 1:11.11
(37.99)
150m: 1:50.88
(39.77)
200m: 2:31.41
(40.53)
250m: 3:11.75
(40.34)
300m: 3:52.41
(40.66)
350m: 4:32.60
(40.19)
400m: 5:11.18
(38.58)
8 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap 409 5:14.98 103,59 %
Entry time: 5:26.70 (-11.72)
50m: 34.34
100m: 1:12.63
(38.29)
150m: 1:51.52
(38.89)
200m: 2:31.73
(40.21)
250m: 3:12.27
(40.54)
300m: 3:53.38
(41.11)
350m: 4:33.78
(40.40)
400m: 5:14.98
(41.20)
9 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap 394 5:18.83 106,62 %
Entry time: 5:41.45 (-22.62)
50m: 35.07
100m: 1:15.06
(39.99)
150m: 1:55.53
(40.47)
200m: 2:36.82
(41.29)
250m: 3:18.36
(41.54)
300m: 3:59.42
(41.06)
350m: 4:40.05
(40.63)
400m: 5:18.83
(38.78)
10 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap +0.63 378 5:23.28 108,19 %
Entry time: 5:52.13 (-28.85)
50m: 36.31
100m: 1:16.49
(40.18)
150m: 1:57.64
(41.15)
200m: 2:38.61
(40.97)
250m: 3:19.85
(41.24)
300m: 4:01.03
(41.18)
350m: 4:42.91
(41.88)
400m: 5:23.28
(40.37)
11 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap +0.61 365 5:27.17 106,69 %
Entry time: 5:50.63 (-23.46)
50m: 35.65
100m: 1:16.75
(41.10)
150m: 1:58.49
(41.74)
200m: 2:40.91
(42.42)
250m: 3:22.85
(41.94)
300m: 4:04.38
(41.53)
350m: 4:46.08
(41.70)
400m: 5:27.17
(41.09)
12 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap 362 5:28.12 106,10 %
Entry time: 5:49.45 (-21.33)
50m: 37.44
100m: 1:18.23
(40.79)
150m: 2:00.53
(42.30)
200m: 2:42.72
(42.19)
250m: 3:25.15
(42.43)
300m: 4:07.05
(41.90)
350m: 4:48.18
(41.13)
400m: 5:28.12
(39.94)
13 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir 357 5:29.53 103,09 %
Entry time: 5:40.05 (-10.52)
50m: 35.99
100m: 1:16.85
(40.86)
150m: 1:58.54
(41.69)
200m: 2:41.23
(42.69)
250m: 3:23.17
(41.94)
300m: 4:06.13
(42.96)
350m: 4:48.77
(42.64)
400m: 5:29.53
(40.76)
14 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap 352 5:31.10 112,64 %
Entry time: 6:19.00 (-47.90)
50m: 35.44
100m: 1:15.39
(39.95)
150m: 1:56.82
(41.43)
200m: 2:39.43
(42.61)
250m: 3:22.97
(43.54)
300m: 4:05.80
(42.83)
350m: 4:48.94
(43.14)
400m: 5:31.10
(42.16)
15 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.38 314 5:43.86 109,73 %
Entry time: 6:20.91 (-37.05)
50m: 36.01
100m: 1:18.38
(42.37)
150m: 2:02.28
(43.90)
200m: 2:46.42
(44.14)
250m: 3:31.29
(44.87)
300m: 4:16.73
(45.44)
350m: 5:00.76
(44.03)
400m: 5:43.86
(43.10)
16 Frida Widell 2007 Härnösands Simsällskap 312 5:44.76 102,11 %
Entry time: 5:52.19 (-7.43)
50m: 36.41
100m: 1:18.05
(41.64)
150m: 2:01.77
(43.72)
200m: 2:45.64
(43.87)
250m: 3:30.98
(45.34)
300m: 4:15.50
(44.52)
350m: 5:01.27
(45.77)
400m: 5:44.76
(43.49)
17 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap 256 6:07.98 101,90 %
Entry time: 6:15.12 (-7.14)
50m: 40.40
100m: 1:25.99
(45.59)
150m: 2:12.71
(46.72)
200m: 3:00.14
(47.43)
250m: 3:48.00
(47.86)
300m: 4:35.32
(47.32)
350m: 5:22.87
(47.55)
400m: 6:07.98
(45.11)
Grenen officiell:  2020-11-07 10:19:04
2020-11-07 10:19:32 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
Gren 5, 200m bröstsim flickor 15 år oä - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap 631 2:36.87 97,82 %
Entry time: 2:33.53 (+3.34)
50m: 34.82
100m: 1:14.02
(39.20)
150m: 1:55.09
(41.07)
200m: 2:36.87
(41.78)
2 Tyra Strömbom 2004 Njurunda Simsällskap 606 2:39.00 100,51 %
Entry time: 2:39.82 (-0.82)
50m: 36.07
100m: 1:16.26
(40.19)
150m: 1:57.16
(40.90)
200m: 2:39.00
(41.84)
3 Louise Haglöv 2003 Falu Simsällskap +0.75 590 2:40.37 101,25 %
Entry time: 2:42.40 (-2.03)
50m: 36.46
100m: 1:17.24
(40.78)
150m: 1:58.68
(41.44)
200m: 2:40.37
(41.69)
4 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap +0.57 579 2:41.41 100,02 %
Entry time: 2:41.45 (-0.04)
50m: 35.60
100m: 1:16.40
(40.80)
150m: 1:58.81
(42.41)
200m: 2:41.41
(42.60)
5 Helmi Swanson 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.73 554 2:43.80 99,63 %
Entry time: 2:43.20 (+0.60)
50m: 37.20
100m: 1:18.64
(41.44)
150m: 2:00.96
(42.32)
200m: 2:43.80
(42.84)
6 Agnes Jonasson 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.63 545 2:44.74 103,84 %
Entry time: 2:51.32 (-6.58)
50m: 36.11
100m: 1:17.69
(41.58)
150m: 2:00.46
(42.77)
200m: 2:44.74
(44.28)
7 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap 495 2:50.07 100,34 %
Entry time: 2:50.65 (-0.58)
50m: 37.50
100m: 1:19.66
(42.16)
150m: 2:03.96
(44.30)
200m: 2:50.07
(46.11)
8 Maja  Nilsson 2003 Falu Simsällskap +0.72 489 2:50.73 97,55 %
Entry time: 2:46.64 (+4.09)
50m: 38.07
100m: 1:21.50
(43.43)
150m: 2:05.57
(44.07)
200m: 2:50.73
(45.16)
9 Tyra Östberg 2004 Umeå Simsällskap 473 2:52.61 99,41 %
Entry time: 2:51.60 (+1.01)
50m: 39.34
100m: 1:22.71
(43.37)
150m: 2:07.52
(44.81)
200m: 2:52.61
(45.09)
10 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap +0.66 362 3:08.67 104,04 %
Entry time: 3:16.62 (-7.95)
50m: 43.35
100m: 1:31.86
(48.51)
150m: 2:21.03
(49.17)
200m: 3:08.67
(47.64)
11 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap +0.77 360 3:09.09 101,32 %
Entry time: 3:11.61 (-2.52)
50m: 41.09
100m: 1:28.61
(47.52)
150m: 2:18.74
(50.13)
200m: 3:09.09
(50.35)
12 Judith Forsberg 2005 Gävle Simsällskap +0.61 328 3:15.08 98,64 %
Entry time: 3:12.46 (+2.62)
50m: 43.16
100m: 1:32.75
(49.59)
150m: 2:24.07
(51.32)
200m: 3:15.08
(51.01)
Grenen officiell:  2020-11-07 10:27:21
2020-11-07 10:27:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
Gren 6, 100m fjärilsim flickor 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir +0.53 536 1:07.19 102,54 %
Entry time: 1:08.94 (-1.75)
50m: 30.98
100m: 1:07.19
(36.21)
2 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +0.59 534 1:07.31 101,94 %
Entry time: 1:08.64 (-1.33)
50m: 31.43
100m: 1:07.31
(35.88)
3 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.52 452 1:11.14 101,50 %
Entry time: 1:12.22 (-1.08)
50m: 32.77
100m: 1:11.14
(38.37)
4 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.78 431 1:12.28 99,65 %
Entry time: 1:12.03 (+0.25)
50m: 33.49
100m: 1:12.28
(38.79)
5 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap +0.62 409 1:13.56 99,15 %
Entry time: 1:12.94 (+0.62)
50m: 33.08
100m: 1:13.56
(40.48)
6 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap 370 1:16.01 99,42 %
Entry time: 1:15.57 (+0.44)
50m: 34.72
100m: 1:16.01
(41.29)
7 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.68 366 1:16.29 106,51 %
Entry time: 1:21.60 (-5.31)
50m: 34.95
100m: 1:16.29
(41.34)
8 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap +0.75 346 1:17.74 103,21 %
Entry time: 1:20.32 (-2.58)
50m: 35.71
100m: 1:17.74
(42.03)
9 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap 324 1:19.47 99,19 %
Entry time: 1:18.83 (+0.64)
50m: 35.09
100m: 1:19.47
(44.38)
10 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 311 1:20.55 95,42 %
Entry time: 1:17.02 (+3.53)
50m: 36.23
100m: 1:20.55
(44.32)
11 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap 284 1:23.08 108,92 %
Entry time: 1:31.22 (-8.14)
50m: 36.10
100m: 1:23.08
(46.98)
12 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir 265 1:24.96 99,60 %
Entry time: 1:24.62 (+0.34)
50m: 39.00
100m: 1:24.96
(45.96)
13 Stina Koskenniemi 2006 Umeå Simsällskap +0.62 251 1:26.57 92,33 %
Entry time: 1:20.40 (+6.17)
50m: 39.72
100m: 1:26.57
(46.85)
14 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap 241 1:27.67 105,80 %
Entry time: 1:33.07 (-5.40)
50m: 40.30
100m: 1:27.67
(47.37)
15 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap +0.74 229 1:29.18 97,38 %
Entry time: 1:26.90 (+2.28)
50m: 40.38
100m: 1:29.18
(48.80)
16 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap 220 1:30.39 96,97 %
Entry time: 1:27.73 (+2.66)
50m: 39.55
100m: 1:30.39
(50.84)
17 Emma Mattsson 2006 Simklubben Ägir 216 1:30.90 96,96 %
Entry time: 1:28.22 (+2.68)
50m: 37.77
100m: 1:30.90
(53.13)
18 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap 206 1:32.38 104,58 %
Entry time: 1:36.81 (-4.43)
50m: 40.15
100m: 1:32.38
(52.23)
- Olivia Nyström 2006 Falu Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-11-07 10:37:56
2020-11-07 10:37:59 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
Gren 7, 200m fjärilsim flickor 15 år oä - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir 615 2:20.60 98,43 %
Entry time: 2:18.43 (+2.17)
50m: 30.95
100m: 1:06.80
(35.85)
150m: 1:43.82
(37.02)
200m: 2:20.60
(36.78)
2 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap +0.53 479 2:32.86 97,59 %
Entry time: 2:29.26 (+3.60)
50m: 32.87
100m: 1:11.32
(38.45)
150m: 1:52.80
(41.48)
200m: 2:32.86
(40.06)
3 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap 473 2:33.50 99,40 %
Entry time: 2:32.59 (+0.91)
50m: 33.26
100m: 1:11.69
(38.43)
150m: 1:51.68
(39.99)
200m: 2:33.50
(41.82)
4 Julia Blomqvist 2005 Umeå Simsällskap +0.56 345 2:50.42 109,06 %
Entry time: 3:07.40 (-16.98)
50m: 34.72
100m: 1:16.45
(41.73)
150m: 2:02.29
(45.84)
200m: 2:50.42
(48.13)
5 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.75 327 2:53.44 104,24 %
Entry time: 3:01.12 (-7.68)
50m: 33.59
100m: 1:17.36
(43.77)
150m: 2:05.22
(47.86)
200m: 2:53.44
(48.22)
6 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap +0.74 286 3:01.37 98,55 %
Entry time: 2:58.77 (+2.60)
50m: 35.45
100m: 1:21.52
(46.07)
150m: 2:11.15
(49.63)
200m: 3:01.37
(50.22)
Grenen officiell:  2020-11-07 11:03:02
2020-11-07 11:03:20 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
Gren 8, 100m ryggsim flickor 13 år och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap +0.67 481 1:10.04 103,26 %
Entry time: 1:12.40 (-2.36)
50m: 33.96
100m: 1:10.04
(36.08)
2 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.72 461 1:11.01 97,35 %
Entry time: 1:09.18 (+1.83)
50m: 33.21
100m: 1:11.01
(37.80)
3 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.65 457 1:11.22 97,78 %
Entry time: 1:09.67 (+1.55)
50m: 34.04
100m: 1:11.22
(37.18)
4 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap +0.66 454 1:11.38 100,47 %
Entry time: 1:11.72 (-0.34)
50m: 34.46
100m: 1:11.38
(36.92)
5 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap +0.70 401 1:14.39 106,90 %
Entry time: 1:19.90 (-5.51)
50m: 35.57
100m: 1:14.39
(38.82)
6 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap +0.76 398 1:14.58 102,29 %
Entry time: 1:16.33 (-1.75)
50m: 35.88
100m: 1:14.58
(38.70)
7 Ida Hällman 2007 IKSU Simning +0.70 397 1:14.66 109,70 %
Entry time: 1:22.68 (-8.02)
50m: 36.02
100m: 1:14.66
(38.64)
8 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.80 381 1:15.66 102,70 %
Entry time: 1:17.76 (-2.10)
50m: 36.05
100m: 1:15.66
(39.61)
9 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.63 357 1:17.36 96,34 %
Entry time: 1:14.63 (+2.73)
50m: 36.74
100m: 1:17.36
(40.62)
10 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap +0.81 324 1:19.91 104,68 %
Entry time: 1:23.83 (-3.92)
50m: 39.02
100m: 1:19.91
(40.89)
11 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir +0.78 321 1:20.14 102,27 %
Entry time: 1:22.00 (-1.86)
50m: 38.89
100m: 1:20.14
(41.25)
12 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap +0.91 316 1:20.56 104,61 %
Entry time: 1:24.45 (-3.89)
50m: 39.89
100m: 1:20.56
(40.67)
13 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap +0.84 313 1:20.78 103,08 %
Entry time: 1:23.35 (-2.57)
50m: 39.16
100m: 1:20.78
(41.62)
14 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.70 309 1:21.15 100,81 %
Entry time: 1:21.81 (-0.66)
50m: 39.19
100m: 1:21.15
(41.96)
15 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap +0.70 300 1:21.91 103,78 %
Entry time: 1:25.13 (-3.22)
50m: 39.55
100m: 1:21.91
(42.36)
16 Elma Neuman 2008 Njurunda Simsällskap +0.69 298 1:22.12 107,55 %
Entry time: 1:28.83 (-6.71)
50m: 39.66
100m: 1:22.12
(42.46)
17 Alva Forsberg 2008 Simklubben Ägir +0.84 283 1:23.60 100,97 %
Entry time: 1:24.42 (-0.82)
50m: 40.53
100m: 1:23.60
(43.07)
18 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 276 1:24.23 101,70 %
Entry time: 1:25.69 (-1.46)
50m: 40.89
100m: 1:24.23
(43.34)
19 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.67 274 1:24.46 99,85 %
Entry time: 1:24.33 (+0.13)
50m: 40.77
100m: 1:24.46
(43.69)
20 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap +0.89 263 1:25.59 99,79 %
Entry time: 1:25.41 (+0.18)
50m: 40.89
100m: 1:25.59
(44.70)
21 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap +0.74 253 1:26.71 103,06 %
Entry time: 1:29.45 (-2.74)
50m: 42.80
100m: 1:26.71
(43.91)
22 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.76 235 1:28.89 101,68 %
Entry time: 1:30.41 (-1.52)
50m: 42.68
100m: 1:28.89
(46.21)
23 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir +0.86 234 1:29.02 103,72 %
Entry time: 1:32.46 (-3.44)
50m: 42.70
100m: 1:29.02
(46.32)
24 Towa Carlberg 2008 Simklubben Ägir +0.92 216 1:31.37 103,66 %
Entry time: 1:34.84 (-3.47)
50m: 42.81
100m: 1:31.37
(48.56)
25 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap +0.71 212 1:32.00 114,64 %
Entry time: 1:47.78 (-15.78)
50m: 44.21
100m: 1:32.00
(47.79)
26 Kate Karlsson 2008 Dorotea IF +0.71 194 1:34.75 97,95 %
Entry time: 1:32.85 (+1.90)
50m: 45.77
100m: 1:34.75
(48.98)
27 Ebba Eklund 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.69 190 1:35.42 118,42 %
Entry time: 1:56.97 (-21.55)
50m: 45.90
100m: 1:35.42
(49.52)
28 Jennifer Carlén 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.82 176 1:37.86 120,40 %
Entry time: 2:02.94 (-25.08)
50m: 48.53
100m: 1:37.86
(49.33)
29 alma djusberg 2008 Simklubben Ägir +0.81 173 1:38.49 101,79 %
Entry time: 1:40.29 (-1.80)
50m: 47.15
100m: 1:38.49
(51.34)
30 Molly Hammarstedh 2011 Sundsvalls Simsällskap +0.85 171 1:38.87 108,03 %
Entry time: 1:47.50 (-8.63)
50m: 47.01
100m: 1:38.87
(51.86)
31 Theya Ericsdotter 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.73 150 1:43.15 105,33 %
Entry time: 1:48.96 (-5.81)
50m: 50.82
100m: 1:43.15
(52.33)
32 Ebba Åberg 2011 Sundsvalls Simsällskap +0.79 147 1:43.93 114,14 %
Entry time: 2:01.04 (-17.11)
50m: 49.24
100m: 1:43.93
(54.69)
33 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.73 135 1:46.78 101,18 %
Entry time: 1:48.06 (-1.28)
50m: 52.57
100m: 1:46.78
(54.21)
34 Tova Nilsson Bergström 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.82 114 1:53.19 97,77 %
Entry time: 1:50.72 (+2.47)
50m: 52.50
100m: 1:53.19
(1:00.69)
- Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.73 DSQ
- Alva Granberg 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.81 DSQ
Grenen officiell:  2020-11-07 11:19:21
2020-11-07 11:19:52 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2020 regionfinal Mellannorrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
Gren 9, 200m frisim flickor 15 år oä - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.53 659 2:06.86 101,11 %
Entry time: 2:08.28 (-1.42)
50m: 29.09
100m: 1:00.82
(31.73)
150m: 1:33.60
(32.78)
200m: 2:06.86
(33.26)
2 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap +0.60 652 2:07.34 101,71 %
Entry time: 2:09.56 (-2.22)
50m: 29.28
100m: 1:01.68
(32.40)
150m: 1:34.66
(32.98)
200m: 2:07.34
(32.68)
3 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap +0.71 613 2:09.98 100,01 %
Entry time: 2:09.99 (-0.01)
50m: 29.76
100m: 1:02.54
(32.78)
150m: 1:36.76
(34.22)
200m: 2:09.98
(33.22)
4 Clara Bergh 2004 Njurunda Simsällskap +0.68 612 2:10.03 102,07 %
Entry time: 2:12.78 (-2.75)
50m: 29.82
100m: 1:02.71
(32.89)
150m: 1:36.89
(34.18)
200m: 2:10.03
(33.14)
5 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir 607 2:10.38 99,54 %
Entry time: 2:09.78 (+0.60)
50m: 30.74
100m: 1:03.18
(32.44)
150m: 1:36.53
(33.35)
200m: 2:10.38
(33.85)
6 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap +0.60 560 2:13.96 98,73 %
Entry time: 2:12.28 (+1.68)
50m: 31.55
100m: 1:06.14
(34.59)
150m: 1:39.85
(33.71)
200m: 2:13.96
(34.11)
7 Agnes Jonasson 2005 Hudiksvalls Simsällskap 524 2:16.92 100,60 %
Entry time: 2:17.75 (-0.83)
50m: 31.10
100m: 1:05.44
(34.34)
150m: 1:41.53
(36.09)
200m: 2:16.92
(35.39)
8 Helmi Swanson 2004 Sundsvalls Simsällskap 513 2:17.93 99,90 %
Entry time: 2:17.79 (+0.14)
50m: 31.27
100m: 1:05.54
(34.27)
150m: 1:41.67
(36.13)
200m: 2:17.93
(36.26)
9 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap +0.62 489 2:20.16 103,59 %
Entry time: 2:25.38 (-5.22)
50m: 32.88
100m: 1:08.05
(35.17)
150m: 1:44.37
(36.32)
200m: 2:20.16
(35.79)
10 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap 461 2:22.92 97,46 %
Entry time: 2:19.38 (+3.54)
50m: 32.94
100m: 1:09.51
(36.57)
150m: 1:46.47
(36.96)
200m: 2:22.92
(36.45)
11 Kristina Vestman 2004 Härnösands Simsällskap +0.71 429 2:26.36 98,43 %
Entry time: 2:24.10 (+2.26)
50m: 33.20
100m: 1:09.84
(36.64)
150m: 1:48.16
(38.32)
200m: 2:26.36
(38.20)
12 Tova Persson 2005 Njurunda Simsällskap +0.46 422 2:27.19 100,41 %
Entry time: 2:27.79 (-0.60)
50m: 33.85
100m: 1:10.82
(36.97)
150m: 1:49.08
(38.26)
200m: 2:27.19
(38.11)
13 Sandra Trigell 2005 Umeå Simsällskap 414 2:28.06 98,18 %
Entry time: 2:25.41 (+2.65)
50m: 34.68
100m: 1:12.61
(37.93)
150m: 1:51.24
(38.63)
200m: 2:28.06
(36.82)
14 Agnes Löfgren 2005 Umeå Simsällskap +0.82 413 2:28.26 97,89 %
Entry time: 2:25.19 (+3.07)
50m: 34.12
100m: 1:11.22
(37.10)
150m: 1:49.81
(38.59)
200m: 2:28.26
(38.45)
15 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap 413 2:28.27 101,25 %
Entry time: 2:30.14 (-1.87)
50m: 34.44
100m: 1:12.83
(38.39)
150m: 1:51.83
(39.00)
200m: 2:28.27
(36.44)
16 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.61 380 2:32.41 101,26 %
Entry time: 2:34.36 (-1.95)
50m: 34.62
100m: 1:12.73
(38.11)
150m: 1:53.01