2023-01-27   17:50:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Mastersmestaruusuinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Results
Masters mestaruusuinnit
Place: Organizer: Kuopion Uimaseura
Pool: 50m Competition Date: loka 23, 2020 to loka 25, 2020
Event 33, 50m Vapaauinti Naiset 35-39 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Riikka Majander 1984 Järvenpään Uintiklubi ry +0.70 1033 27.16
2 Emmi-Stina Pirttimäki 1983 Swimming Jyväskylä +0.78 728 30.52 +3.36
3 Vladimira Therman 1985 Helsingfors Simsällskap +0.72 670 31.37 +4.21
4 Liubov Belousova 1983 Vanders +1.00 577 32.97 +5.81
5 Helinä Mellanen 1982 Nurmijärven Uinti +0.86 433 36.28 +9.12
- Maria Heikkinen 1983 Brahean Uimarit +0.68 DSQ sw 4.4
Event official at: 25.10.2020 12.14.43
Event 33, 50m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tiina Taskinen 1980 Uinti Imatra +0.68 918 29.17
2 Sanna Hokkanen 1977 Cetus Espoo +0.81 675 32.32 +3.15
3 Sarri Sipilä 1977 Swimming Jyväskylä +0.86 507 35.56 +6.39
4 Hanna Mäkinen 1976 Koovee 497 35.79 +6.62
5 Tiina Kämäräinen 1978 Nurmijärven Uinti +0.69 334 40.85 +11.68
Event official at: 25.10.2020 12.14.43
Event 33, 50m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Raakel Luoto 1975 Åbo Simklubb +0.73 1020 28.21
2 Sanna Piiroinen 1973 Brahean Uimarit +0.64 694 32.07 +3.86
3 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry +0.69 689 32.15 +3.94
4 Lotta Rutanen 1974 Helsingfors Simsällskap +0.74 682 32.25 +4.04
5 Terhi Heikkilä 1974 Riihimäen Uimaseura +0.73 631 33.11 +4.90
6 Nina Saarimaa 1974 Nurmijärven Uinti +0.78 571 34.22 +6.01
7 Heidi Oksanen 1974 Simmis Wanda ry +0.80 547 34.71 +6.50
Event official at: 25.10.2020 12.14.43
Event 33, 50m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Petra Thodin 1968 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.75 947 30.36
Event official at: 25.10.2020 12.14.43
Event 33, 50m Vapaauinti Naiset 55-59 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anne-Mari Käräjämies 1964 Hydra Platypus +0.78 857 32.12
2 Pirkko Hankonen 1963 Järvenpään Uintiklubi ry +0.75 656 35.12 +3.00
3 Maikki Torsti 1963 Cetus Espoo +0.81 500 38.43 +6.31
4 Sirpa Niiranen 1963 Joensuun Uimaseura ry +1.13 341 43.68 +11.56
5 Ulla Vainikka 1965 Nurmijärven Uinti +1.06 320 44.62 +12.50
Event official at: 25.10.2020 12.14.43
Event 33, 50m Vapaauinti Naiset 30-34 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ira Uusoksa 1987 ORCA Helsinki +0.74 835 29.18
2 Anna Korhonen 1990 S.C. Pingviinit +0.70 711 30.78 +1.60
3 Anneli Välimaa 1986 Uinti Imatra +0.85 518 34.21 +5.03
Event official at: 25.10.2020 12.14.43
Event 33, 50m Vapaauinti Naiset 25-29 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alisa Ponomareva 1991 Åbo Simklubb +0.62 732 29.20
2 Sofia Risteelä 1993 Oulun Uinti +0.76 708 29.53 +0.33
3 Miia Hurskainen 1992 Kuopion Uimaseura +0.75 707 29.54 +0.34
4 Harriet Lindfors 1993 Järvenpään Uintiklubi ry +0.82 615 30.95 +1.75
5 Sofia Känsäkoski 1994 Vanders +0.61 574 31.66 +2.46
6 Miia Heiskanen 1992 Oulun Lohet +0.78 483 33.53 +4.33
7 Emma Kyrklund 1991 ORCA Helsinki +0.78 432 34.80 +5.60
Event official at: 25.10.2020 12.14.43
2020-10-25 12.16.15 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner