2023-01-27   19:27:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Mastersmestaruusuinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Results
Masters mestaruusuinnit
Place: Organizer: Kuopion Uimaseura
Pool: 50m Competition Date: loka 23, 2020 to loka 25, 2020
Event 34, 200m Perhosuinti Miehet 35-39 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eero Judin 1981 ORCA Helsinki +0.99 223 3:25.46
50m: 40.81
100m: 1:32.29
(51.48)
150m: 2:29.62
(57.33)
200m: 3:25.46
(55.84)
Event official at: 25.10.2020 12.24.31
Event 34, 200m Perhosuinti Miehet 40-44 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jani-Petteri Puustinen 1979 Aurajoen Uinti Ry +0.67 341 2:59.56
50m: 38.61
100m: 1:23.73
(45.12)
150m: 2:09.78
(46.05)
200m: 2:59.56
(49.78)
Event official at: 25.10.2020 12.24.31
Event 34, 200m Perhosuinti Miehet 45-49 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Janne Blomqvist 1972 Helsingfors Simsällskap +0.83 269 3:16.49
50m: 39.43
100m: 1:27.63
(48.20)
150m: 2:21.77
(54.14)
200m: 3:16.49
(54.72)
Event official at: 25.10.2020 12.24.31
Event 34, 200m Perhosuinti Miehet 50-54 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kari Koivisto 1969 Hydra Platypus +0.88 276 3:24.64
50m: 42.88
100m: 1:36.87
(53.99)
150m: 2:31.62
(54.75)
200m: 3:24.64
(53.02)
Event official at: 25.10.2020 12.24.31
Event 34, 200m Perhosuinti Miehet 55-59 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tero Kinnunen 1965 Swimming Jyväskylä +0.77 540 2:47.96
50m: 37.70
100m: 1:21.84
(44.14)
150m: 2:05.05
(43.21)
200m: 2:47.96
(42.91)
Event official at: 25.10.2020 12.24.31
Event 34, 200m Perhosuinti Miehet 60-64 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Harri Koski 1957 Hämeenlinnan Uimaseura +1.00 147 4:31.85
50m: 55.77
100m: 2:03.35
(1:07.58)
150m: 3:18.09
(1:14.74)
200m: 4:31.85
(1:13.76)
2 Arvo Musikka 1959 Vanders +1.05 136 4:38.58 +6.73
50m: 57.07
100m: 2:07.27
(1:10.20)
150m: 3:27.00
(1:19.73)
200m: 4:38.58
(1:11.58)
Event official at: 25.10.2020 12.24.31
Event 34, 200m Perhosuinti Miehet 30-34 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mikael Koponen 1986 Helsingin Uimarit +0.96 408 2:46.84
50m: 34.70
100m: 1:18.88
(44.18)
150m: 2:04.08
(45.20)
200m: 2:46.84
(42.76)
Event official at: 25.10.2020 12.24.31
Event 34, 200m Perhosuinti Miehet 25-29 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aki Tuomaala 1991 Kouvolan Uimarit +0.70 356 2:53.81
50m: 36.70
100m: 1:21.06
(44.36)
150m: 2:07.77
(46.71)
200m: 2:53.81
(46.04)
Event official at: 25.10.2020 12.24.31
2020-10-25 12.26.25 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Kuopion Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner