2021-11-28   19:46:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Keski/Itä-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Keski-/Itä-Suomi
Place: Organizer: LrU
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura -.-- 327 1:30.44
50m: 42.12
100m: 1:30.44
(48.32)
2 Lotta Kylmälä 2009 Haminan Uimaseura -.-- 325 1:30.67 +0.23
50m: 42.71
100m: 1:30.67
(47.96)
3 Elli Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura -.-- 307 1:32.39 +1.95
50m: 43.69
100m: 1:32.39
(48.70)
4 Julia Lampinen 2009 Kampuksen Plaani -.-- 293 1:33.80 +3.36
50m: 43.96
100m: 1:33.80
(49.84)
5 Minni Koskivirta 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 284 1:34.79 +4.35
50m: 44.37
100m: 1:34.79
(50.42)
6 Miina Vatanen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 276 1:35.75 +5.31
50m: 45.14
100m: 1:35.75
(50.61)
7 Silja Soininen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 267 1:36.75 +6.31
50m: 44.55
100m: 1:36.75
(52.20)
8 Enni Sinkko 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 253 1:38.55 +8.11
50m: 46.40
100m: 1:38.55
(52.15)
9 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 239 1:40.36 +9.92
50m: 47.32
100m: 1:40.36
(53.04)
10 Pinjasisko Isoaho 2009 Vaajakosken Uimaseura -.-- 213 1:44.26 +13.82
50m: 49.34
100m: 1:44.26
(54.92)
11 Oona Pölönen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 205 1:45.60 +15.16
50m: 48.85
100m: 1:45.60
(56.75)
12 Renata Niidusaar 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 186 1:49.11 +18.67
50m: 51.16
100m: 1:49.11
(57.95)
13 Veera Kaksonen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 184 1:49.48 +19.04
50m: 51.10
100m: 1:49.48
(58.38)
14 Ida Hirvonen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 170 1:52.52 +22.08
50m: 52.50
100m: 1:52.52
(1:00.02)
15 Anna-Maria Ganchev 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 167 1:53.20 +22.76
50m: 53.57
100m: 1:53.20
(59.63)
16 Veera Sinisalo 2009 Jämsänkosken Ilves -.-- 130 2:02.88 +32.44
50m: 56.90
100m: 2:02.88
(1:05.98)
17 Siiri Kiljunen 2009 Kuopion Uimaseura -.-- 110 2:09.77 +39.33
50m: 1:00.43
100m: 2:09.77
(1:09.34)
18 Khokola Nasiry 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 76 2:26.83 +56.39
50m: 1:08.22
100m: 2:26.83
(1:18.61)
19 Eeva Pirttimäki 2009 Swimming Jyväskylä -.-- 64 2:35.18 +1:04.74
50m: 1:12.19
100m: 2:35.18
(1:22.99)
- Vilma Korkalainen 2009 Voikkaan Viesti -.-- DSQ SW 7.6
- Tyyne Lehto 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- DSQ SW 7.3
Event official at: 30.10.2020 18:30:37
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nicola Burman 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 451 1:21.28
50m: 37.99
100m: 1:21.28
(43.29)
2 Nelli Kiho 2008 Swimming Jyväskylä -.-- 435 1:22.24 +0.96
50m: 37.67
100m: 1:22.24
(44.57)
3 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 405 1:24.24 +2.96
50m: 39.33
100m: 1:24.24
(44.91)
4 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 394 1:25.03 +3.75
50m: 39.38
100m: 1:25.03
(45.65)
5 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 369 1:26.94 +5.66
50m: 40.50
100m: 1:26.94
(46.44)
6 Ella Määttä 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 331 1:30.08 +8.80
50m: 42.48
100m: 1:30.08
(47.60)
7 Isabel Kykyri 2008 Swimming Jyväskylä -.-- 320 1:31.08 +9.80
50m: 42.28
100m: 1:31.08
(48.80)
8 Sara Jaatinen 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 312 1:31.85 +10.57
50m: 42.90
100m: 1:31.85
(48.95)
9 Aino Karvinen 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 311 1:32.04 +10.76
50m: 42.51
100m: 1:32.04
(49.53)
10 Pinja Hacklin 2008 Swimming Jyväskylä -.-- 306 1:32.46 +11.18
50m: 43.31
100m: 1:32.46
(49.15)
11 Minea Emilia Pursiainen 2008 Swimming Jyväskylä -.-- 294 1:33.77 +12.49
50m: 43.79
100m: 1:33.77
(49.98)
12 Sofia Räihä 2008 Swimming Jyväskylä -.-- 287 1:34.46 +13.18
50m: 44.77
100m: 1:34.46
(49.69)
13 Arina Bogdanova 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 272 1:36.20 +14.92
50m: 44.98
100m: 1:36.20
(51.22)
14 Oona Keula 2008 Swimming Jyväskylä -.-- 262 1:37.36 +16.08
50m: 44.75
100m: 1:37.36
(52.61)
15 Paulina Pessi 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 258 1:37.93 +16.65
50m: 45.65
100m: 1:37.93
(52.28)
16 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 242 1:40.05 +18.77
50m: 46.25
100m: 1:40.05
(53.80)
17 Leena Tissari 2008 Kuopion Uimaseura -.-- 239 1:40.41 +19.13
50m: 47.97
100m: 1:40.41
(52.44)
18 Saara Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 230 1:41.72 +20.44
50m: 48.39
100m: 1:41.72
(53.33)
19 Peppi Vartiainen 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 228 1:41.97 +20.69
50m: 47.99
100m: 1:41.97
(53.98)
20 Siiri Oravainen 2008 Kuopion Uimaseura -.-- 227 1:42.08 +20.80
50m: 49.16
100m: 1:42.08
(52.92)
21 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 218 1:43.47 +22.19
50m: 48.84
100m: 1:43.47
(54.63)
22 Taimi Tynkkynen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 218 1:43.50 +22.22
50m: 49.52
100m: 1:43.50
(53.98)
23 Elsa Kähäri 2008 Swimming Jyväskylä -.-- 213 1:44.33 +23.05
50m: 48.90
100m: 1:44.33
(55.43)
24 Elsa Salminen 2008 Swimming Jyväskylä -.-- 203 1:45.99 +24.71
50m: 48.77
100m: 1:45.99
(57.22)
25 Sanja Joensuu 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 202 1:46.25 +24.97
50m: 50.78
100m: 1:46.25
(55.47)
26 Sinja-Minnea Riekko 2008 Swimming Jyväskylä -.-- 185 1:49.37 +28.09
50m: 51.97
100m: 1:49.37
(57.40)
27 emma ahokas 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 182 1:49.95 +28.67
50m: 51.33
100m: 1:49.95
(58.62)
28 Kerttu Leinonen 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 133 2:02.10 +40.82
50m: 58.46
100m: 2:02.10
(1:03.64)
- Vilma Raatikainen 2008 Kuopion Uimaseura -.-- DSQ SW 7.4
Event official at: 30.10.2020 18:30:37
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 492 1:18.99
50m: 37.44
100m: 1:18.99
(41.55)
2 Anni Mäki-Hokkonen 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 483 1:19.46 +0.47
50m: 36.63
100m: 1:19.46
(42.83)
3 Inka Hämäläinen 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 450 1:21.32 +2.33
50m: 38.15
100m: 1:21.32
(43.17)
4 Vilma Vatanen 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 445 1:21.65 +2.66
50m: 37.70
100m: 1:21.65
(43.95)
5 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 443 1:21.76 +2.77
50m: 37.64
100m: 1:21.76
(44.12)
6 Emilia Istomina 2007 Kuopion Uimaseura -.-- 434 1:22.33 +3.34
50m: 38.32
100m: 1:22.33
(44.01)
7 Emilia Isoviita 2007 Kampuksen Plaani -.-- 425 1:22.90 +3.91
50m: 37.48
100m: 1:22.90
(45.42)
8 Neri Lätti 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 385 1:25.65 +6.66
50m: 40.08
100m: 1:25.65
(45.57)
9 Milja Laakkonen 2007 Keuruun Toverit -.-- 381 1:25.99 +7.00
50m: 39.97
100m: 1:25.99
(46.02)
10 Oosa Tourunen 2007 Swimming Jyväskylä -.-- 381 1:26.01 +7.02
50m: 40.25
100m: 1:26.01
(45.76)
11 Vieno Tikkanen 2007 Swimming Jyväskylä -.-- 377 1:26.30 +7.31
50m: 40.40
100m: 1:26.30
(45.90)
12 Venla Hauvala 2007 Swimming Jyväskylä -.-- 334 1:29.81 +10.82
50m: 41.83
100m: 1:29.81
(47.98)
13 Krette Mullamaa 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 300 1:33.11 +14.12
50m: 42.32
100m: 1:33.11
(50.79)
14 Veera Mäkelä 2007 Swimming Jyväskylä -.-- 292 1:33.93 +14.94
50m: 44.12
100m: 1:33.93
(49.81)
15 Aino Metsi 2007 Uinti Imatra -.-- 278 1:35.45 +16.46
50m: 44.35
100m: 1:35.45
(51.10)
16 Mari Kaski 2007 Swimming Jyväskylä -.-- 257 1:37.98 +18.99
50m: 45.21
100m: 1:37.98
(52.77)
17 Roosa Kaksonen 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 255 1:38.30 +19.31
50m: 44.97
100m: 1:38.30
(53.33)
18 Tyyne Tuomi 2007 Keuruun Toverit -.-- 239 1:40.46 +21.47
50m: 46.32
100m: 1:40.46
(54.14)
19 Kea Immonen 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 236 1:40.87 +21.88
50m: 47.11
100m: 1:40.87
(53.76)
20 Saaga Lehmus 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 225 1:42.41 +23.42
50m: 47.88
100m: 1:42.41
(54.53)
21 Ilona Sormunen 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 201 1:46.41 +27.42
50m: 48.98
100m: 1:46.41
(57.43)
- Amanda Hirvonen 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- DSQ SW 7.4
- Amanda Ahinko 2007 Kampuksen Plaani -.-- DSQ SW 4.4
Event official at: 30.10.2020 18:30:37
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit -.-- 535 1:16.81
50m: 35.00
100m: 1:16.81
(41.81)
2 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra -.-- 491 1:19.02 +2.21
50m: 36.74
100m: 1:19.02
(42.28)
3 Jessika Lampinen 2006 Kampuksen Plaani -.-- 473 1:19.99 +3.18
50m: 37.81
100m: 1:19.99
(42.18)
4 Veera Westerlund 2006 Uimaseura Aquila -.-- 412 1:23.79 +6.98
50m: 39.54
100m: 1:23.79
(44.25)
5 Karoliina Hirvelä 2006 Kampuksen Plaani -.-- 400 1:24.59 +7.78
50m: 38.51
100m: 1:24.59
(46.08)
6 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura -.-- 399 1:24.66 +7.85
50m: 39.22
100m: 1:24.66
(45.44)
7 Anna Hietanen 2006 Uinti Imatra -.-- 397 1:24.83 +8.02
50m: 40.74
100m: 1:24.83
(44.09)
8 Viivi Pesonen 2006 Joensuun Uimaseura ry -.-- 378 1:26.22 +9.41
50m: 39.86
100m: 1:26.22
(46.36)
9 Maria-Sofia Kajosmäki 2006 Swimming Jyväskylä -.-- 366 1:27.14 +10.33
50m: 40.96
100m: 1:27.14
(46.18)
10 Vilma Vepsäläinen 2006 Kuopion Uimaseura -.-- 359 1:27.69 +10.88
50m: 40.01
100m: 1:27.69
(47.68)
11 Ada Hulkko 2006 Mikkelin Uimaseura -.-- 351 1:28.38 +11.57
50m: 41.49
100m: 1:28.38
(46.89)
11 Viivi Ikonen 2006 Mikkelin Uimaseura -.-- 351 1:28.38 +11.57
50m: 41.52
100m: 1:28.38
(46.86)
13 Erin Ovaska 2006 Lappeenrannan Uimarit -.-- 349 1:28.55 +11.74
50m: 41.26
100m: 1:28.55
(47.29)
14 Nelli Jumppanen 2006 Joensuun Uimaseura ry -.-- 333 1:29.95 +13.14
50m: 42.13
100m: 1:29.95
(47.82)
15 Tinja Korhonen 2006 Kuopion Uimaseura -.-- 321 1:30.99 +14.18
50m: 41.79
100m: 1:30.99
(49.20)
16 Ada Puranen 2006 Lappeenrannan Uimarit -.-- 316 1:31.50 +14.69
50m: 43.30
100m: 1:31.50
(48.20)
17 Aino-Elina Kitinoja 2006 Lappeenrannan Uimarit -.-- 295 1:33.66 +16.85
50m: 42.61
100m: 1:33.66
(51.05)
18 Anna Kullberg 2006 Uinti Imatra -.-- 282 1:35.08 +18.27
50m: 44.60
100m: 1:35.08
(50.48)
19 Iita Pitkänen 2006 Mikkelin Uimaseura -.-- 221 1:43.09 +26.28
50m: 47.43
100m: 1:43.09
(55.66)
20 Nea Suvi-tuulia Nokkanen 2006 Kouvolan Uimarit -.-- 158 1:55.18 +38.37
50m: 53.13
100m: 1:55.18
(1:02.05)
21 Joanna Riikonen 2006 Uinti Imatra -.-- 138 2:00.58 +43.77
50m: 54.01
100m: 2:00.58
(1:06.57)
22 Saimi Kankainen 2006 Swimming Jyväskylä -.-- 106 2:11.62 +54.81
50m: 1:02.20
100m: 2:11.62
(1:09.42)
Event official at: 30.10.2020 18:30:37
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Maria Korkalainen 2005 Joensuun Uimaseura ry -.-- 613 1:13.39
50m: 34.51
100m: 1:13.39
(38.88)
2 Aino Ollikainen 2005 Keuruun Toverit -.-- 486 1:19.29 +5.90
50m: 37.38
100m: 1:19.29
(41.91)
3 Ronja Ruottinen 2005 Mikkelin Uimaseura -.-- 453 1:21.16 +7.77
50m: 38.15
100m: 1:21.16
(43.01)
4 Iida Peltola 2005 Kouvolan Uimarit -.-- 453 1:21.19 +7.80
50m: 38.24
100m: 1:21.19
(42.95)
5 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä -.-- 376 1:26.38 +12.99
50m: 39.32
100m: 1:26.38
(47.06)
6 Pihla Mättö 2005 Kuopion Uimaseura -.-- 360 1:27.63 +14.24
50m: 40.03
100m: 1:27.63
(47.60)
7 Salla Mannerkoski 2005 Uinti Imatra -.-- 331 1:30.14 +16.75
50m: 41.09
100m: 1:30.14
(49.05)
8 Noora Kärnä 2005 Kuopion Uimaseura -.-- 284 1:34.82 +21.43
50m: 44.24
100m: 1:34.82
(50.58)
9 Eevi Mäkinen 2005 Jämsänkosken Ilves -.-- 191 1:48.20 +34.81
50m: 46.24
100m: 1:48.20
(1:01.96)
Event official at: 30.10.2020 18:30:37
2020-10-31 12:07:20 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Lappeenrannan Uimarit

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner