2022-11-26   20:26:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Etelä-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.72 1:29.58
Entry time: 1:37.21 (-7.63)
50m: 41.77
100m: 1:29.58
(47.81)
2 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.74 1:30.07 +0.49
Entry time: 1:35.62 (-5.55)
50m: 42.11
100m: 1:30.07
(47.96)
3 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.50 1:32.21 +2.63
Entry time: 1:37.57 (-5.36)
50m: 43.32
100m: 1:32.21
(48.89)
4 Amelie Hillers 2009 Helsingfors Simsällskap +0.69 1:33.20 +3.62
Entry time: 1:39.94 (-6.74)
50m: 43.86
100m: 1:33.20
(49.34)
5 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.66 1:33.79 +4.21
Entry time: 1:35.99 (-2.20)
50m: 43.67
100m: 1:33.79
(50.12)
6 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.83 1:37.68 +8.10
Entry time: 1:47.53 (-9.85)
50m: 45.74
100m: 1:37.68
(51.94)
7 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap +0.76 1:38.00 +8.42
Entry time: 1:41.59 (-3.59)
50m: 45.62
100m: 1:38.00
(52.38)
8 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo +0.82 1:38.36 +8.78
Entry time: 1:44.66 (-6.30)
50m: 47.80
100m: 1:38.36
(50.56)
9 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi 1:38.54 +8.96
Entry time: 1:45.37 (-6.83)
50m: 46.22
100m: 1:38.54
(52.32)
10 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo +0.74 1:38.84 +9.26
Entry time: 1:44.11 (-5.27)
50m: 46.94
100m: 1:38.84
(51.90)
11 Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo 1:39.32 +9.74
Entry time: 1:40.47 (-1.15)
50m: 46.86
100m: 1:39.32
(52.46)
12 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.74 1:39.77 +10.19
Entry time: 1:44.46 (-4.69)
50m: 48.28
100m: 1:39.77
(51.49)
13 Veera Tawast 2009 Simmis Grani 1:42.91 +13.33
Entry time: 1:41.60 (+1.31)
50m: 48.49
100m: 1:42.91
(54.42)
14 Elsa Idman 2009 Cetus Espoo 1:43.13 +13.55
Entry time: 1:43.82 (-0.69)
50m: 48.55
100m: 1:43.13
(54.58)
15 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani 1:43.85 +14.27
Entry time: 1:49.36 (-5.51)
50m: 49.87
100m: 1:43.85
(53.98)
16 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi 1:44.85 +15.27
Entry time: 1:50.15 (-5.30)
50m: 49.64
100m: 1:44.85
(55.21)
17 Isabel Meriläinen 2009 Cetus Espoo 1:45.50 +15.92
Entry time: 1:45.58 (-0.08)
50m: 51.14
100m: 1:45.50
(54.36)
18 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.71 1:46.18 +16.60
Entry time: 1:53.16 (-6.98)
50m: 52.02
100m: 1:46.18
(54.16)
19 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo 1:46.38 +16.80
Entry time: 1:49.06 (-2.68)
50m: 51.74
100m: 1:46.38
(54.64)
20 Ellen Marjamaa 2009 Cetus Espoo 1:47.02 +17.44
50m: 52.09
100m: 1:47.02
(54.93)
21 Sofia Sundell 2009 Helsingfors Simsällskap +0.60 1:47.59 +18.01
Entry time: 1:52.95 (-5.36)
50m: 49.26
100m: 1:47.59
(58.33)
22 Aada Tuononen 2009 Cetus Espoo 1:47.89 +18.31
Entry time: 1:54.55 (-6.66)
50m: 50.89
100m: 1:47.89
(57.00)
23 Alma Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.86 1:48.77 +19.19
Entry time: 1:46.43 (+2.34)
50m: 52.16
100m: 1:48.77
(56.61)
24 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki 1:52.92 +23.34
Entry time: 1:54.74 (-1.82)
50m: 53.08
100m: 1:52.92
(59.84)
25 Emmi Sintonen 2009 Simmis Grani +0.85 1:53.48 +23.90
50m: 54.16
100m: 1:53.48
(59.32)
26 Cassandra Most 2009 ORCA Helsinki +0.69 1:55.33 +25.75
50m: 54.29
100m: 1:55.33
(1:01.04)
27 Sofia Lam 2009 Cetus Espoo +0.90 1:57.88 +28.30
50m: 56.08
100m: 1:57.88
(1:01.80)
28 Aura Kouri 2009 Cetus Espoo 1:59.25 +29.67
50m: 56.00
100m: 1:59.25
(1:03.25)
- Sofiia Titova 2009 ORCA Helsinki +0.57 DSQ SW 7.5
- Eden Maoz 2009 Cetus Espoo DSQ SW 7.2
Event official at: 30/10/2020 19.01.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani +0.73 1:16.37
Entry time: 1:17.82 (-1.45)
50m: 36.05
100m: 1:16.37
(40.32)
2 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki 1:24.65 +8.28
Entry time: 1:24.24 (+0.41)
50m: 40.00
100m: 1:24.65
(44.65)
3 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi +0.80 1:28.05 +11.68
Entry time: 1:30.11 (-2.06)
50m: 41.09
100m: 1:28.05
(46.96)
4 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo +0.73 1:29.22 +12.85
Entry time: 1:31.31 (-2.09)
50m: 41.15
100m: 1:29.22
(48.07)
5 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki +0.66 1:29.74 +13.37
Entry time: 1:34.93 (-5.19)
50m: 42.12
100m: 1:29.74
(47.62)
6 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo +0.92 1:30.50 +14.13
Entry time: 1:32.14 (-1.64)
50m: 42.00
100m: 1:30.50
(48.50)
7 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo 1:30.52 +14.15
Entry time: 1:33.83 (-3.31)
50m: 43.24
100m: 1:30.52
(47.28)
8 Kea-Erin Saarinen 2008 ORCA Helsinki +0.59 1:31.03 +14.66
Entry time: 1:34.58 (-3.55)
50m: 43.13
100m: 1:31.03
(47.90)
9 Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo 1:32.62 +16.25
Entry time: 1:40.02 (-7.40)
50m: 44.01
100m: 1:32.62
(48.61)
10 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki +0.70 1:33.29 +16.92
Entry time: 1:41.61 (-8.32)
50m: 44.18
100m: 1:33.29
(49.11)
11 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo 1:33.38 +17.01
Entry time: 1:35.95 (-2.57)
50m: 45.33
100m: 1:33.38
(48.05)
12 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo 1:33.88 +17.51
Entry time: 1:34.70 (-0.82)
50m: 43.86
100m: 1:33.88
(50.02)
13 Jade Brelo 2008 Cetus Espoo 1:34.64 +18.27
Entry time: 1:33.40 (+1.24)
50m: 44.15
100m: 1:34.64
(50.49)
14 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo +0.75 1:34.66 +18.29
Entry time: 1:39.72 (-5.06)
50m: 45.56
100m: 1:34.66
(49.10)
15 Luisa  Zurban 2008 Cetus Espoo 1:35.97 +19.60
Entry time: 1:39.81 (-3.84)
50m: 45.48
100m: 1:35.97
(50.49)
16 Hilla Niemi 2008 Cetus Espoo +0.90 1:37.80 +21.43
50m: 45.77
100m: 1:37.80
(52.03)
17 Leonie Hildén 2008 Cetus Espoo +0.93 1:37.84 +21.47
Entry time: 1:39.92 (-2.08)
50m: 46.75
100m: 1:37.84
(51.09)
18 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo +0.55 1:39.21 +22.84
Entry time: 1:40.86 (-1.65)
50m: 47.02
100m: 1:39.21
(52.19)
19 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo +0.62 1:39.46 +23.09
Entry time: 1:47.83 (-8.37)
50m: 47.98
100m: 1:39.46
(51.48)
20 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo 1:39.87 +23.50
Entry time: 1:43.06 (-3.19)
50m: 47.49
100m: 1:39.87
(52.38)
21 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki +0.78 1:41.44 +25.07
Entry time: 1:45.17 (-3.73)
50m: 48.32
100m: 1:41.44
(53.12)
22 Jenna Rantanen 2008 Cetus Espoo +0.90 1:41.87 +25.50
Entry time: 1:42.02 (-0.15)
50m: 47.24
100m: 1:41.87
(54.63)
23 Adela Sundberg 2008 Cetus Espoo 1:42.57 +26.20
Entry time: 1:42.21 (+0.36)
50m: 48.62
100m: 1:42.57
(53.95)
24 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo +0.91 1:42.65 +26.28
Entry time: 1:42.44 (+0.21)
50m: 48.48
100m: 1:42.65
(54.17)
25 Alisa Nyman 2008 Cetus Espoo 1:42.82 +26.45
50m: 50.39
100m: 1:42.82
(52.43)
26 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo 1:43.19 +26.82
Entry time: 1:42.95 (+0.24)
50m: 47.09
100m: 1:43.19
(56.10)
27 Emilia  Karulina 2008 Cetus Espoo +0.68 1:43.86 +27.49
Entry time: 1:45.65 (-1.79)
50m: 48.67
100m: 1:43.86
(55.19)
28 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.79 1:44.41 +28.04
Entry time: 1:43.98 (+0.43)
50m: 47.79
100m: 1:44.41
(56.62)
29 Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo +0.80 1:44.97 +28.60
Entry time: 1:51.67 (-6.70)
50m: 49.04
100m: 1:44.97
(55.93)
30 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo +0.75 1:47.15 +30.78
Entry time: 2:03.53 (-16.38)
50m: 50.92
100m: 1:47.15
(56.23)
31 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.83 1:47.20 +30.83
Entry time: 1:45.71 (+1.49)
50m: 49.08
100m: 1:47.20
(58.12)
32 Emma Hakanen 2008 Gladius Kirkkonummi +0.81 1:50.96 +34.59
Entry time: 2:24.10 (-33.14)
50m: 52.19
100m: 1:50.96
(58.77)
33 Veera Hiltunen 2008 ORCA Helsinki +0.82 1:51.06 +34.69
50m: 51.79
100m: 1:51.06
(59.27)
34 Ronja Taskinen 2008 Cetus Espoo +0.82 1:52.27 +35.90
Entry time: 2:04.51 (-12.24)
50m: 53.16
100m: 1:52.27
(59.11)
35 Louna Kiuru 2008 Cetus Espoo +0.69 1:53.07 +36.70
50m: 53.06
100m: 1:53.07
(1:00.01)
36 Sophie Campbell 2008 Helsingfors Simsällskap 1:56.98 +40.61
50m: 53.75
100m: 1:56.98
(1:03.23)
Event official at: 30/10/2020 19.01.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.73 1:15.65
Entry time: 1:14.61 (+1.04)
50m: 35.49
100m: 1:15.65
(40.16)
2 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo +0.72 1:16.49 +0.84
Entry time: 1:19.63 (-3.14)
50m: 36.43
100m: 1:16.49
(40.06)
3 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo +0.71 1:18.44 +2.79
Entry time: 1:22.21 (-3.77)
50m: 36.48
100m: 1:18.44
(41.96)
4 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.79 1:18.59 +2.94
Entry time: 1:20.26 (-1.67)
50m: 36.88
100m: 1:18.59
(41.71)
5 IIda Tawast 2007 Simmis Grani +0.73 1:20.00 +4.35
Entry time: 1:20.29 (-0.29)
50m: 37.63
100m: 1:20.00
(42.37)
6 Sandra Sofia Savolainen 2007 Cetus Espoo 1:24.45 +8.80
Entry time: 1:25.75 (-1.30)
50m: 39.11
100m: 1:24.45
(45.34)
7 Eine Idman 2007 Cetus Espoo +0.72 1:25.36 +9.71
Entry time: 1:34.65 (-9.29)
50m: 40.39
100m: 1:25.36
(44.97)
8 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo 1:29.94 +14.29
Entry time: 1:33.32 (-3.38)
50m: 41.97
100m: 1:29.94
(47.97)
9 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo +0.53 1:30.39 +14.74
Entry time: 1:41.23 (-10.84)
50m: 42.33
100m: 1:30.39
(48.06)
10 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo 1:30.89 +15.24
Entry time: 1:32.68 (-1.79)
50m: 42.48
100m: 1:30.89
(48.41)
11 Linn Nickels 2007 Gladius Kirkkonummi +0.63 1:36.21 +20.56
Entry time: 1:50.06 (-13.85)
50m: 45.10
100m: 1:36.21
(51.11)
12 Silja Salonsaari 2007 Helsingin Uimarit +0.74 1:36.46 +20.81
Entry time: 1:41.00 (-4.54)
50m: 44.71
100m: 1:36.46
(51.75)
13 Katja Jääskeläinen 2007 Helsingfors Simsällskap +0.63 1:39.52 +23.87
Entry time: 1:37.01 (+2.51)
50m: 46.28
100m: 1:39.52
(53.24)
14 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo 1:41.53 +25.88
Entry time: 1:42.75 (-1.22)
50m: 47.21
100m: 1:41.53
(54.32)
Event official at: 30/10/2020 19.01.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.73 1:11.82
Entry time: 1:12.59 (-0.77)
50m: 33.80
100m: 1:11.82
(38.02)
2 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.62 1:12.43 +0.61
Entry time: 1:11.90 (+0.53)
50m: 34.42
100m: 1:12.43
(38.01)
3 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.71 1:13.29 +1.47
Entry time: 1:14.87 (-1.58)
50m: 34.40
100m: 1:13.29
(38.89)
4 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.62 1:13.33 +1.51
Entry time: 1:13.41 (-0.08)
50m: 35.00
100m: 1:13.33
(38.33)
5 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.65 1:14.24 +2.42
Entry time: 1:16.42 (-2.18)
50m: 34.82
100m: 1:14.24
(39.42)
6 Venla Almira 2006 Simmis Grani +0.75 1:20.51 +8.69
Entry time: 1:23.39 (-2.88)
50m: 37.93
100m: 1:20.51
(42.58)
7 Iiris Soilevaara 2006 Cetus Espoo +0.82 1:22.57 +10.75
Entry time: 1:24.76 (-2.19)
50m: 39.07
100m: 1:22.57
(43.50)
8 Unna Korja 2006 Helsingfors Simsällskap 1:23.38 +11.56
Entry time: 1:23.58 (-0.20)
50m: 38.42
100m: 1:23.38
(44.96)
9 Ella Meriläinen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.87 1:24.47 +12.65
Entry time: 1:25.63 (-1.16)
50m: 39.07
100m: 1:24.47
(45.40)
10 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo +0.68 1:25.37 +13.55
Entry time: 1:28.17 (-2.80)
50m: 39.69
100m: 1:25.37
(45.68)
11 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo +0.77 1:27.10 +15.28
Entry time: 1:25.95 (+1.15)
50m: 40.42
100m: 1:27.10
(46.68)
12 Kia Mäennenä 2006 Cetus Espoo +0.65 1:28.60 +16.78
Entry time: 1:29.05 (-0.45)
50m: 41.87
100m: 1:28.60
(46.73)
13 Ella Kalliokari 2006 Cetus Espoo +0.80 1:29.52 +17.70
Entry time: 1:33.25 (-3.73)
50m: 42.80
100m: 1:29.52
(46.72)
14 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo 1:29.81 +17.99
Entry time: 1:56.13 (-26.32)
50m: 42.62
100m: 1:29.81
(47.19)
15 Amanda Nilsson 2006 Cetus Espoo +0.61 1:29.91 +18.09
Entry time: 1:34.66 (-4.75)
50m: 42.54
100m: 1:29.91
(47.37)
16 Milla Liimatainen 2006 ORCA Helsinki +0.81 1:30.91 +19.09
Entry time: 1:30.09 (+0.82)
50m: 42.93
100m: 1:30.91
(47.98)
17 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.65 1:31.29 +19.47
Entry time: 1:33.00 (-1.71)
50m: 42.86
100m: 1:31.29
(48.43)
18 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap 1:31.91 +20.09
Entry time: 1:29.93 (+1.98)
50m: 43.23
100m: 1:31.91
(48.68)
19 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit 1:33.80 +21.98
Entry time: 1:44.91 (-11.11)
50m: 44.30
100m: 1:33.80
(49.50)
20 Tua Iivanainen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.59 1:37.52 +25.70
Entry time: 1:29.86 (+7.66)
50m: 46.61
100m: 1:37.52
(50.91)
- Ariel  Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap DSQ 7.5
Event official at: 30/10/2020 19.01.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.73 1:12.03
Entry time: 1:13.33 (-1.30)
50m: 33.53
100m: 1:12.03
(38.50)
2 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.71 1:14.54 +2.51
Entry time: 1:11.59 (+2.95)
50m: 35.01
100m: 1:14.54
(39.53)
3 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.62 1:15.19 +3.16
Entry time: 1:15.60 (-0.41)
50m: 35.93
100m: 1:15.19
(39.26)
4 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki +0.71 1:16.51 +4.48
Entry time: 1:16.92 (-0.41)
50m: 36.10
100m: 1:16.51
(40.41)
5 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.69 1:17.09 +5.06
Entry time: 1:18.86 (-1.77)
50m: 36.52
100m: 1:17.09
(40.57)
6 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki +0.59 1:19.95 +7.92
Entry time: 1:20.20 (-0.25)
50m: 37.38
100m: 1:19.95
(42.57)
7 Siiri Päivärinta 2005 Cetus Espoo +0.71 1:21.88 +9.85
Entry time: 1:25.28 (-3.40)
50m: 38.57
100m: 1:21.88
(43.31)
8 Lotta Nevalainen 2005 Cetus Espoo +0.73 1:26.25 +14.22
Entry time: 1:21.52 (+4.73)
50m: 40.52
100m: 1:26.25
(45.73)
9 Risa Haruna 2005 Cetus Espoo +0.60 1:26.37 +14.34
50m: 40.31
100m: 1:26.37
(46.06)
10 Juulia Lindfors 2005 Cetus Espoo 1:26.49 +14.46
Entry time: 1:27.76 (-1.27)
50m: 40.23
100m: 1:26.49
(46.26)
11 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap +0.70 1:27.94 +15.91
Entry time: 1:30.59 (-2.65)
50m: 41.55
100m: 1:27.94
(46.39)
12 Saara Turunen 2005 HTU Stadi +0.80 1:33.20 +21.17
50m: 43.54
100m: 1:33.20
(49.66)
Event official at: 30/10/2020 19.01.38
2020-10-31 12.09.30 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap +0.58 1:19.88
Entry time: 1:26.35 (-6.47)
50m: 37.26
100m: 1:19.88
(42.62)
2 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.82 1:26.81 +6.93
Entry time: 1:31.61 (-4.80)
50m: 40.66
100m: 1:26.81
(46.15)
3 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 1:28.50 +8.62
Entry time: 1:30.44 (-1.94)
50m: 42.32
100m: 1:28.50
(46.18)
4 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.76 1:30.89 +11.01
Entry time: 1:29.72 (+1.17)
50m: 42.37
100m: 1:30.89
(48.52)
5 Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap +0.67 1:32.59 +12.71
Entry time: 1:33.36 (-0.77)
50m: 42.04
100m: 1:32.59
(50.55)
6 Leo Niemi 2008 Helsingin Uimarit 1:34.49 +14.61
Entry time: 1:40.27 (-5.78)
50m: 43.99
100m: 1:34.49
(50.50)
7 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo 1:34.52 +14.64
Entry time: 1:39.68 (-5.16)
50m: 45.03
100m: 1:34.52
(49.49)
8 Ahti Parviainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.69 1:35.19 +15.31
Entry time: 1:36.19 (-1.00)
50m: 44.49
100m: 1:35.19
(50.70)
9 Tuli Hakkarainen 2008 Helsingfors Simsällskap 1:35.31 +15.43
Entry time: 1:35.49 (-0.18)
50m: 45.04
100m: 1:35.31
(50.27)
10 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi 1:37.94 +18.06
Entry time: 1:41.94 (-4.00)
50m: 46.48
100m: 1:37.94
(51.46)
10 Cole Wagner 2008 Helsingfors Simsällskap 1:37.94 +18.06
Entry time: 2:00.29 (-22.35)
50m: 55.94
100m: 1:37.94
(42.00)
12 Mathias Eerola 2008 Simmis Grani +0.65 1:38.63 +18.75
Entry time: 1:43.96 (-5.33)
50m: 47.15
100m: 1:38.63
(51.48)
13 Onni-Aaron Lind 2008 Cetus Espoo 1:39.44 +19.56
Entry time: 2:03.60 (-24.16)
50m: 54.87
100m: 1:39.44
(44.57)
14 Danil Sulkonen 2008 ORCA Helsinki 1:40.71 +20.83
Entry time: 1:47.36 (-6.65)
50m: 47.42
100m: 1:40.71
(53.29)
15 Erik Lillandt 2008 Cetus Espoo +0.81 1:41.36 +21.48
Entry time: 1:58.35 (-16.99)
50m: 51.57
100m: 1:41.36
(49.79)
16 Joona Salminen 2008 Cetus Espoo +0.83 1:42.11 +22.23
Entry time: 1:45.45 (-3.34)
50m: 47.91
100m: 1:42.11
(54.20)
17 Ilkka Itkonen 2008 Helsingfors Simsällskap 1:42.99 +23.11
Entry time: 1:44.44 (-1.45)
50m: 48.74
100m: 1:42.99
(54.25)
18 Onni Harja 2008 Cetus Espoo +0.65 1:44.00 +24.12
Entry time: 1:43.84 (+0.16)
50m: 48.44
100m: 1:44.00
(55.56)
19 Eino Lantto 2008 Cetus Espoo +0.72 1:45.15 +25.27
Entry time: 1:45.64 (-0.49)
50m: 50.51
100m: 1:45.15
(54.64)
20 Eelis Nyholm 2008 Cetus Espoo 1:47.34 +27.46
50m: 49.17
100m: 1:47.34
(58.17)
21 Arttu Kaskimies 2008 Gladius Kirkkonummi 1:47.98 +28.10
Entry time: 1:49.24 (-1.26)
50m: 52.40
100m: 1:47.98
(55.58)
22 Thomas  Brutel 2008 Cetus Espoo 1:50.15 +30.27
Entry time: 1:47.12 (+3.03)
50m: 51.35
100m: 1:50.15
(58.80)
23 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo 1:51.81 +31.93
50m: 52.63
100m: 1:51.81
(59.18)
24 Ilkka Rantanen 2008 Cetus Espoo +0.83 1:52.75 +32.87
50m: 51.79
100m: 1:52.75
(1:00.96)
- Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap +0.62 DSQ sw 7.1
- Atte Malinen 2008 Cetus Espoo +0.69 DSQ sw 4.4
- Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani DSQ sw 7.5
- Lauri Csere 2008 Cetus Espoo DSQ sw 7.6
Event official at: 30/10/2020 19.08.32
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani +0.71 1:14.94
Entry time: 1:20.63 (-5.69)
50m: 35.28
100m: 1:14.94
(39.66)
2 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit +0.70 1:15.35 +0.41
Entry time: 1:17.10 (-1.75)
50m: 35.52
100m: 1:15.35
(39.83)
3 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.67 1:19.40 +4.46
Entry time: 1:21.61 (-2.21)
50m: 36.90
100m: 1:19.40
(42.50)
4 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.65 1:19.70 +4.76
Entry time: 1:30.87 (-11.17)
50m: 37.49
100m: 1:19.70
(42.21)
5 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap 1:21.46 +6.52
Entry time: 1:23.41 (-1.95)
50m: 38.08
100m: 1:21.46
(43.38)
6 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo 1:22.72 +7.78
Entry time: 1:29.35 (-6.63)
50m: 39.96
100m: 1:22.72
(42.76)
7 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo +0.74 1:22.88 +7.94
Entry time: 1:26.18 (-3.30)
50m: 39.10
100m: 1:22.88
(43.78)
8 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap 1:23.28 +8.34
Entry time: 1:26.38 (-3.10)
50m: 39.68
100m: 1:23.28
(43.60)
9 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo 1:24.29 +9.35
Entry time: 1:28.81 (-4.52)
50m: 40.05
100m: 1:24.29
(44.24)
10 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 1:25.02 +10.08
Entry time: 1:34.88 (-9.86)
50m: 40.14
100m: 1:25.02
(44.88)
11 Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo +0.67 1:25.47 +10.53
Entry time: 1:32.98 (-7.51)
50m: 40.44
100m: 1:25.47
(45.03)
12 Samu Uljas 2007 Cetus Espoo +0.81 1:26.49 +11.55
Entry time: 1:29.31 (-2.82)
50m: 40.87
100m: 1:26.49
(45.62)
13 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo +0.70 1:27.61 +12.67
Entry time: 1:32.03 (-4.42)
50m: 41.08
100m: 1:27.61
(46.53)
14 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani 1:27.67 +12.73
Entry time: 1:29.06 (-1.39)
50m: 41.22
100m: 1:27.67
(46.45)
15 Leo Nieminen 2007 ORCA Helsinki 1:28.35 +13.41
Entry time: 1:39.02 (-10.67)
50m: 41.38
100m: 1:28.35
(46.97)
16 Noel Ehrlund 2007 Gladius Kirkkonummi +0.60 1:29.50 +14.56
Entry time: 1:30.94 (-1.44)
50m: 41.26
100m: 1:29.50
(48.24)
17 Patrik Ventus 2007 Simmis Grani +0.62 1:29.65 +14.71
Entry time: 1:32.18 (-2.53)
50m: 41.49
100m: 1:29.65
(48.16)
18 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo +0.71 1:29.86 +14.92
Entry time: 1:34.74 (-4.88)
50m: 42.52
100m: 1:29.86
(47.34)
19 Eerik Välipakka 2007 ORCA Helsinki +0.74 1:32.65 +17.71
Entry time: 1:33.60 (-0.95)
50m: 43.24
100m: 1:32.65
(49.41)
20 Akseli Savolainen 2007 Cetus Espoo 1:34.52 +19.58
Entry time: 1:49.76 (-15.24)
100m: 1:34.52
(1:34.52)
21 Mikael Kulay 2007 Cetus Espoo +0.86 1:34.60 +19.66
Entry time: 1:36.11 (-1.51)
50m: 42.66
100m: 1:34.60
(51.94)
22 Kasper Valkeeniemi 2007 Cetus Espoo +0.73 1:37.63 +22.69
Entry time: 1:37.70 (-0.07)
50m: 45.09
100m: 1:37.63
(52.54)
23 Eemil Hujala 2007 Cetus Espoo +0.95 1:38.73 +23.79
Entry time: 1:50.57 (-11.84)
50m: 49.17
100m: 1:38.73
(49.56)
23 Joona Korte 2007 Simmis Grani +0.70 1:38.73 +23.79
Entry time: 1:40.05 (-1.32)
50m: 46.42
100m: 1:38.73
(52.31)
25 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo +0.69 1:39.44 +24.50
Entry time: 1:43.02 (-3.58)
50m: 47.75
100m: 1:39.44
(51.69)
26 Henri Koskela 2007 Cetus Espoo +0.80 1:41.36 +26.42
Entry time: 1:40.97 (+0.39)
50m: 47.84
100m: 1:41.36
(53.52)
27 Artjom Andrejev 2007 Cetus Espoo +0.85 1:42.16 +27.22
50m: 47.34
100m: 1:42.16
(54.82)
28 Luukas Ojanperä 2007 Gladius Kirkkonummi +0.79 1:53.16 +38.22
50m: 53.44
100m: 1:53.16
(59.72)
- Vladimir Chubiev 2007 Cetus Espoo DSQ sw 7.6
- Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo DSQ sw 7.6
Event official at: 30/10/2020 19.08.32
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.67 1:07.34
Entry time: 1:08.01 (-0.67)
50m: 31.23
100m: 1:07.34
(36.11)
2 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki +0.79 1:12.38 +5.04
Entry time: 1:13.82 (-1.44)
50m: 34.57
100m: 1:12.38
(37.81)
3 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.64 1:14.21 +6.87
Entry time: 1:14.77 (-0.56)
50m: 35.06
100m: 1:14.21
(39.15)
4 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo +0.67 1:16.25 +8.91
Entry time: 1:19.42 (-3.17)
50m: 35.41
100m: 1:16.25
(40.84)
5 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani +0.64 1:19.44 +12.10
Entry time: 1:19.93 (-0.49)
50m: 36.91
100m: 1:19.44
(42.53)
6 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo +0.72 1:24.98 +17.64
Entry time: 1:23.23 (+1.75)
50m: 40.42
100m: 1:24.98
(44.56)
7 Jermu Jääskö 2006 Cetus Espoo +0.62 1:25.53 +18.19
Entry time: 1:26.80 (-1.27)
50m: 40.82
100m: 1:25.53
(44.71)
8 Lasse Niemi 2006 Helsingin Uimarit +0.40 1:25.96 +18.62
Entry time: 1:26.40 (-0.44)
50m: 40.40
100m: 1:25.96
(45.56)
9 Eemil Mäki 2006 Helsingfors Simsällskap +0.52 1:31.78 +24.44
Entry time: 1:33.57 (-1.79)
50m: 42.66
100m: 1:31.78
(49.12)
10 Nikita Shishinin 2006 ORCA Helsinki +0.55 1:33.11 +25.77
Entry time: 1:38.38 (-5.27)
50m: 43.37
100m: 1:33.11
(49.74)
11 Niilo Helkearo 2006 Cetus Espoo +0.70 1:33.73 +26.39
Entry time: 2:10.81 (-37.08)
50m: 42.43
100m: 1:33.73
(51.30)
Event official at: 30/10/2020 19.08.32
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki +0.69 1:12.47
Entry time: 1:12.96 (-0.49)
50m: 33.95
100m: 1:12.47
(38.52)
2 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.66 1:12.76 +0.29
Entry time: 1:11.91 (+0.85)
50m: 33.85
100m: 1:12.76
(38.91)
3 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.50 1:13.11 +0.64
Entry time: 1:16.72 (-3.61)
50m: 34.33
100m: 1:13.11
(38.78)
4 Max  Dahl 2005 Simmis Grani +0.51 1:16.87 +4.40
50m: 35.32
100m: 1:16.87
(41.55)
4 Eeli  Partanen 2005 Cetus Espoo +0.74 1:16.87 +4.40
Entry time: 1:20.93 (-4.06)
50m: 35.70
100m: 1:16.87
(41.17)
6 Abhishek Singh 2005 Cetus Espoo +0.96 1:36.31 +23.84
Entry time: 1:35.26 (+1.05)
50m: 44.62
100m: 1:36.31
(51.69)
Event official at: 30/10/2020 19.08.32
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.74 1:02.38
Entry time: 1:02.46 (-0.08)
50m: 29.28
100m: 1:02.38
(33.10)
2 Onni Äijälä 2004 Helsingfors Simsällskap +0.74 1:05.67 +3.29
Entry time: 1:07.73 (-2.06)
50m: 30.87
100m: 1:05.67
(34.80)
3 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.65 1:11.17 +8.79
Entry time: 1:14.01 (-2.84)
50m: 33.08
100m: 1:11.17
(38.09)
4 Justus Holtari 2004 Simmis Grani +0.66 1:17.24 +14.86
Entry time: 1:18.18 (-0.94)
50m: 35.16
100m: 1:17.24
(42.08)
5 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.65 1:20.25 +17.87
Entry time: 1:23.52 (-3.27)
50m: 35.15
100m: 1:20.25
(45.10)
Event official at: 30/10/2020 19.08.32
2020-10-31 12.23.19 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Enna Äyrämöinen 2007 Cetus Espoo +0.61 9:30.21
Entry time: 9:43.27 (-13.06)
50m: 31.69
100m: 1:06.00
(34.31)
150m: 1:41.30
(35.30)
200m: 2:17.31
(36.01)
250m: 2:53.12
(35.81)
300m: 3:29.75
(36.63)
350m: 4:06.13
(36.38)
400m: 4:42.50
(36.37)
450m: 5:19.04
(36.54)
500m: 5:55.60
(36.56)
550m: 6:32.22
(36.62)
600m: 7:08.88
(36.66)
650m: 7:44.60
(35.72)
700m: 8:20.80
(36.20)
750m: 8:56.45
(35.65)
800m: 9:30.21
(33.76)
2 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.72 9:35.16 +4.95
Entry time: 10:09.67 (-34.51)
50m: 31.24
100m: 1:05.95
(34.71)
150m: 1:41.65
(35.70)
200m: 2:17.85
(36.20)
250m: 2:54.60
(36.75)
300m: 3:31.08
(36.48)
350m: 4:08.22
(37.14)
400m: 4:44.71
(36.49)
450m: 5:21.23
(36.52)
500m: 5:57.85
(36.62)
550m: 6:34.32
(36.47)
600m: 7:10.10
(35.78)
650m: 7:46.86
(36.76)
700m: 8:23.46
(36.60)
750m: 8:59.95
(36.49)
800m: 9:35.16
(35.21)
3 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo +0.70 9:38.78 +8.57
Entry time: 10:09.49 (-30.71)
50m: 32.03
100m: 1:06.64
(34.61)
150m: 1:41.96
(35.32)
200m: 2:18.25
(36.29)
250m: 2:54.92
(36.67)
300m: 3:31.63
(36.71)
350m: 4:08.58
(36.95)
400m: 4:45.59
(37.01)
450m: 5:22.54
(36.95)
500m: 5:59.48
(36.94)
550m: 6:36.72
(37.24)
600m: 7:13.62
(36.90)
650m: 7:50.33
(36.71)
700m: 8:26.81
(36.48)
750m: 9:03.18
(36.37)
800m: 9:38.78
(35.60)
4 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap +0.81 9:39.43 +9.22
50m: 31.94
100m: 1:07.13
(35.19)
150m: 1:43.02
(35.89)
200m: 2:19.90
(36.88)
250m: 2:56.99
(37.09)
300m: 3:34.25
(37.26)
350m: 4:11.32
(37.07)
400m: 4:47.29
(35.97)
450m: 5:24.72
(37.43)
500m: 6:02.19
(37.47)
550m: 6:39.69
(37.50)
600m: 7:16.18
(36.49)
650m: 7:52.19
(36.01)
700m: 8:29.31
(37.12)
750m: 9:05.50
(36.19)
800m: 9:39.43
(33.93)
5 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo 9:45.16 +14.95
Entry time: 10:19.60 (-34.44)
50m: 31.66
100m: 1:06.13
(34.47)
150m: 1:42.02
(35.89)
200m: 2:18.24
(36.22)
250m: 2:54.88
(36.64)
300m: 3:31.68
(36.80)
350m: 4:08.70
(37.02)
400m: 4:45.89
(37.19)
450m: 5:22.90
(37.01)
500m: 5:59.80
(36.90)
550m: 6:37.16
(37.36)
600m: 7:14.47
(37.31)
650m: 7:52.45
(37.98)
700m: 8:30.49
(38.04)
750m: 9:08.19
(37.70)
800m: 9:45.16
(36.97)
6 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.67 10:05.66 +35.45
Entry time: 10:25.39 (-19.73)
50m: 33.06
100m: 1:09.07
(36.01)
150m: 1:45.90
(36.83)
200m: 2:23.11
(37.21)
250m: 3:00.77
(37.66)
300m: 3:38.77
(38.00)
350m: 4:16.90
(38.13)
400m: 4:55.41
(38.51)
450m: 5:33.77
(38.36)
500m: 6:12.48
(38.71)
550m: 6:51.14
(38.66)
600m: 7:30.11
(38.97)
650m: 8:08.99
(38.88)
700m: 8:48.30
(39.31)
750m: 9:27.52
(39.22)
800m: 10:05.66
(38.14)
7 Dominika Stalinskaja 2007 Cetus Espoo +0.78 10:09.52 +39.31
Entry time: 10:14.03 (-4.51)
50m: 33.49
100m: 1:09.91
(36.42)
150m: 1:47.15
(37.24)
200m: 2:25.34
(38.19)
250m: 3:03.30
(37.96)
300m: 3:42.20
(38.90)
350m: 4:21.07
(38.87)
400m: 4:59.90
(38.83)
450m: 5:38.49
(38.59)
500m: 6:17.58
(39.09)
550m: 6:56.31
(38.73)
600m: 7:35.74
(39.43)
650m: 8:14.74
(39.00)
700m: 8:53.57
(38.83)
750m: 9:32.72
(39.15)
800m: 10:09.52
(36.80)
8 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap +0.76 10:17.63 +47.42
50m: 32.26
100m: 1:09.55
(37.29)
150m: 1:48.21
(38.66)
200m: 2:27.08
(38.87)
250m: 3:05.96
(38.88)
300m: 3:45.00
(39.04)
350m: 4:24.61
(39.61)
400m: 5:04.20
(39.59)
450m: 5:43.35
(39.15)
500m: 6:23.03
(39.68)
550m: 7:02.58
(39.55)
600m: 7:42.42
(39.84)
650m: 8:21.67
(39.25)
700m: 9:01.39
(39.72)
750m: 9:40.26
(38.87)
800m: 10:17.63
(37.37)
9 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo +0.63 10:23.11 +52.90
Entry time: 10:07.13 (+15.98)
50m: 32.69
100m: 1:08.96
(36.27)
150m: 1:46.74
(37.78)
200m: 2:25.16
(38.42)
250m: 3:04.04
(38.88)
300m: 3:43.54
(39.50)
350m: 4:22.56
(39.02)
400m: 5:02.40
(39.84)
450m: 5:41.82
(39.42)
500m: 6:22.01
(40.19)
550m: 7:02.16
(40.15)
600m: 7:41.84
(39.68)
650m: 8:21.30
(39.46)
700m: 9:00.29
(38.99)
750m: 9:41.19
(40.90)
800m: 10:23.11
(41.92)
10 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap 10:30.11 +59.90
50m: 33.91
100m: 1:12.43
(38.52)
150m: 1:51.72
(39.29)
200m: 2:31.64
(39.92)
250m: 3:11.52
(39.88)
300m: 3:51.41
(39.89)
350m: 4:30.90
(39.49)
400m: 5:11.41
(40.51)
450m: 5:51.72
(40.31)
500m: 6:31.56
(39.84)
550m: 7:11.85
(40.29)
600m: 7:52.25
(40.40)
650m: 8:31.90
(39.65)
700m: 9:12.80
(40.90)
750m: 9:52.63
(39.83)
800m: 10:30.11
(37.48)
11 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo 10:35.50 +1:05.29
Entry time: 10:29.64 (+5.86)
50m: 34.99
100m: 1:13.23
(38.24)
150m: 1:52.80
(39.57)
200m: 2:33.01
(40.21)
250m: 3:12.93
(39.92)
300m: 3:53.00
(40.07)
350m: 4:33.70
(40.70)
400m: 5:13.83
(40.13)
450m: 5:54.21
(40.38)
500m: 6:34.99
(40.78)
550m: 7:15.75
(40.76)
600m: 7:56.82
(41.07)
650m: 8:37.65
(40.83)
700m: 9:18.53
(40.88)
750m: 9:59.10
(40.57)
800m: 10:35.50
(36.40)
12 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo +0.71 11:46.03 +2:15.82
50m: 38.98
100m: 1:21.62
(42.64)
150m: 2:05.88
(44.26)
200m: 2:50.94
(45.06)
250m: 3:35.91
(44.97)
300m: 4:21.70
(45.79)
350m: 5:07.08
(45.38)
400m: 5:52.43
(45.35)
450m: 6:37.17
(44.74)
500m: 7:21.71
(44.54)
550m: 8:06.20
(44.49)
600m: 8:50.50
(44.30)
650m: 9:34.63
(44.13)
700m: 10:19.14
(44.51)
750m: 11:02.35
(43.21)
800m: 11:46.03
(43.68)
13 Alicia Gültekin 2007 Cetus Espoo 12:04.97 +2:34.76
50m: 35.48
100m: 1:18.41
(42.93)
150m: 2:02.63
(44.22)
200m: 2:48.56
(45.93)
250m: 3:34.90
(46.34)
300m: 4:21.45
(46.55)
350m: 5:07.77
(46.32)
400m: 5:55.80
(48.03)
450m: 6:43.18
(47.38)
500m: 7:29.82