2021-11-27   01:16:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Etelä-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap +0.58 1:19.88
Entry time: 1:26.35 (-6.47)
50m: 37.26
100m: 1:19.88
(42.62)
2 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.82 1:26.81 +6.93
Entry time: 1:31.61 (-4.80)
50m: 40.66
100m: 1:26.81
(46.15)
3 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 1:28.50 +8.62
Entry time: 1:30.44 (-1.94)
50m: 42.32
100m: 1:28.50
(46.18)
4 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.76 1:30.89 +11.01
Entry time: 1:29.72 (+1.17)
50m: 42.37
100m: 1:30.89
(48.52)
5 Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap +0.67 1:32.59 +12.71
Entry time: 1:33.36 (-0.77)
50m: 42.04
100m: 1:32.59
(50.55)
6 Leo Niemi 2008 Helsingin Uimarit 1:34.49 +14.61
Entry time: 1:40.27 (-5.78)
50m: 43.99
100m: 1:34.49
(50.50)
7 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo 1:34.52 +14.64
Entry time: 1:39.68 (-5.16)
50m: 45.03
100m: 1:34.52
(49.49)
8 Ahti Parviainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.69 1:35.19 +15.31
Entry time: 1:36.19 (-1.00)
50m: 44.49
100m: 1:35.19
(50.70)
9 Tuli Hakkarainen 2008 Helsingfors Simsällskap 1:35.31 +15.43
Entry time: 1:35.49 (-0.18)
50m: 45.04
100m: 1:35.31
(50.27)
10 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi 1:37.94 +18.06
Entry time: 1:41.94 (-4.00)
50m: 46.48
100m: 1:37.94
(51.46)
10 Cole Wagner 2008 Helsingfors Simsällskap 1:37.94 +18.06
Entry time: 2:00.29 (-22.35)
50m: 55.94
100m: 1:37.94
(42.00)
12 Mathias Eerola 2008 Simmis Grani +0.65 1:38.63 +18.75
Entry time: 1:43.96 (-5.33)
50m: 47.15
100m: 1:38.63
(51.48)
13 Onni-Aaron Lind 2008 Cetus Espoo 1:39.44 +19.56
Entry time: 2:03.60 (-24.16)
50m: 54.87
100m: 1:39.44
(44.57)
14 Danil Sulkonen 2008 ORCA Helsinki 1:40.71 +20.83
Entry time: 1:47.36 (-6.65)
50m: 47.42
100m: 1:40.71
(53.29)
15 Erik Lillandt 2008 Cetus Espoo +0.81 1:41.36 +21.48
Entry time: 1:58.35 (-16.99)
50m: 51.57
100m: 1:41.36
(49.79)
16 Joona Salminen 2008 Cetus Espoo +0.83 1:42.11 +22.23
Entry time: 1:45.45 (-3.34)
50m: 47.91
100m: 1:42.11
(54.20)
17 Ilkka Itkonen 2008 Helsingfors Simsällskap 1:42.99 +23.11
Entry time: 1:44.44 (-1.45)
50m: 48.74
100m: 1:42.99
(54.25)
18 Onni Harja 2008 Cetus Espoo +0.65 1:44.00 +24.12
Entry time: 1:43.84 (+0.16)
50m: 48.44
100m: 1:44.00
(55.56)
19 Eino Lantto 2008 Cetus Espoo +0.72 1:45.15 +25.27
Entry time: 1:45.64 (-0.49)
50m: 50.51
100m: 1:45.15
(54.64)
20 Eelis Nyholm 2008 Cetus Espoo 1:47.34 +27.46
50m: 49.17
100m: 1:47.34
(58.17)
21 Arttu Kaskimies 2008 Gladius Kirkkonummi 1:47.98 +28.10
Entry time: 1:49.24 (-1.26)
50m: 52.40
100m: 1:47.98
(55.58)
22 Thomas  Brutel 2008 Cetus Espoo 1:50.15 +30.27
Entry time: 1:47.12 (+3.03)
50m: 51.35
100m: 1:50.15
(58.80)
23 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo 1:51.81 +31.93
50m: 52.63
100m: 1:51.81
(59.18)
24 Ilkka Rantanen 2008 Cetus Espoo +0.83 1:52.75 +32.87
50m: 51.79
100m: 1:52.75
(1:00.96)
- Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap +0.62 DSQ sw 7.1
- Atte Malinen 2008 Cetus Espoo +0.69 DSQ sw 4.4
- Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani DSQ sw 7.5
- Lauri Csere 2008 Cetus Espoo DSQ sw 7.6
Event official at: 30/10/2020 19.08.32
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani +0.71 1:14.94
Entry time: 1:20.63 (-5.69)
50m: 35.28
100m: 1:14.94
(39.66)
2 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit +0.70 1:15.35 +0.41
Entry time: 1:17.10 (-1.75)
50m: 35.52
100m: 1:15.35
(39.83)
3 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.67 1:19.40 +4.46
Entry time: 1:21.61 (-2.21)
50m: 36.90
100m: 1:19.40
(42.50)
4 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.65 1:19.70 +4.76
Entry time: 1:30.87 (-11.17)
50m: 37.49
100m: 1:19.70
(42.21)
5 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap 1:21.46 +6.52
Entry time: 1:23.41 (-1.95)
50m: 38.08
100m: 1:21.46
(43.38)
6 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo 1:22.72 +7.78
Entry time: 1:29.35 (-6.63)
50m: 39.96
100m: 1:22.72
(42.76)
7 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo +0.74 1:22.88 +7.94
Entry time: 1:26.18 (-3.30)
50m: 39.10
100m: 1:22.88
(43.78)
8 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap 1:23.28 +8.34
Entry time: 1:26.38 (-3.10)
50m: 39.68
100m: 1:23.28
(43.60)
9 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo 1:24.29 +9.35
Entry time: 1:28.81 (-4.52)
50m: 40.05
100m: 1:24.29
(44.24)
10 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 1:25.02 +10.08
Entry time: 1:34.88 (-9.86)
50m: 40.14
100m: 1:25.02
(44.88)
11 Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo +0.67 1:25.47 +10.53
Entry time: 1:32.98 (-7.51)
50m: 40.44
100m: 1:25.47
(45.03)
12 Samu Uljas 2007 Cetus Espoo +0.81 1:26.49 +11.55
Entry time: 1:29.31 (-2.82)
50m: 40.87
100m: 1:26.49
(45.62)
13 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo +0.70 1:27.61 +12.67
Entry time: 1:32.03 (-4.42)
50m: 41.08
100m: 1:27.61
(46.53)
14 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani 1:27.67 +12.73
Entry time: 1:29.06 (-1.39)
50m: 41.22
100m: 1:27.67
(46.45)
15 Leo Nieminen 2007 ORCA Helsinki 1:28.35 +13.41
Entry time: 1:39.02 (-10.67)
50m: 41.38
100m: 1:28.35
(46.97)
16 Noel Ehrlund 2007 Gladius Kirkkonummi +0.60 1:29.50 +14.56
Entry time: 1:30.94 (-1.44)
50m: 41.26
100m: 1:29.50
(48.24)
17 Patrik Ventus 2007 Simmis Grani +0.62 1:29.65 +14.71
Entry time: 1:32.18 (-2.53)
50m: 41.49
100m: 1:29.65
(48.16)
18 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo +0.71 1:29.86 +14.92
Entry time: 1:34.74 (-4.88)
50m: 42.52
100m: 1:29.86
(47.34)
19 Eerik Välipakka 2007 ORCA Helsinki +0.74 1:32.65 +17.71
Entry time: 1:33.60 (-0.95)
50m: 43.24
100m: 1:32.65
(49.41)
20 Akseli Savolainen 2007 Cetus Espoo 1:34.52 +19.58
Entry time: 1:49.76 (-15.24)
100m: 1:34.52
(1:34.52)
21 Mikael Kulay 2007 Cetus Espoo +0.86 1:34.60 +19.66
Entry time: 1:36.11 (-1.51)
50m: 42.66
100m: 1:34.60
(51.94)
22 Kasper Valkeeniemi 2007 Cetus Espoo +0.73 1:37.63 +22.69
Entry time: 1:37.70 (-0.07)
50m: 45.09
100m: 1:37.63
(52.54)
23 Eemil Hujala 2007 Cetus Espoo +0.95 1:38.73 +23.79
Entry time: 1:50.57 (-11.84)
50m: 49.17
100m: 1:38.73
(49.56)
23 Joona Korte 2007 Simmis Grani +0.70 1:38.73 +23.79
Entry time: 1:40.05 (-1.32)
50m: 46.42
100m: 1:38.73
(52.31)
25 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo +0.69 1:39.44 +24.50
Entry time: 1:43.02 (-3.58)
50m: 47.75
100m: 1:39.44
(51.69)
26 Henri Koskela 2007 Cetus Espoo +0.80 1:41.36 +26.42
Entry time: 1:40.97 (+0.39)
50m: 47.84
100m: 1:41.36
(53.52)
27 Artjom Andrejev 2007 Cetus Espoo +0.85 1:42.16 +27.22
50m: 47.34
100m: 1:42.16
(54.82)
28 Luukas Ojanperä 2007 Gladius Kirkkonummi +0.79 1:53.16 +38.22
50m: 53.44
100m: 1:53.16
(59.72)
- Vladimir Chubiev 2007 Cetus Espoo DSQ sw 7.6
- Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo DSQ sw 7.6
Event official at: 30/10/2020 19.08.32
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.67 1:07.34
Entry time: 1:08.01 (-0.67)
50m: 31.23
100m: 1:07.34
(36.11)
2 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki +0.79 1:12.38 +5.04
Entry time: 1:13.82 (-1.44)
50m: 34.57
100m: 1:12.38
(37.81)
3 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.64 1:14.21 +6.87
Entry time: 1:14.77 (-0.56)
50m: 35.06
100m: 1:14.21
(39.15)
4 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo +0.67 1:16.25 +8.91
Entry time: 1:19.42 (-3.17)
50m: 35.41
100m: 1:16.25
(40.84)
5 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani +0.64 1:19.44 +12.10
Entry time: 1:19.93 (-0.49)
50m: 36.91
100m: 1:19.44
(42.53)
6 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo +0.72 1:24.98 +17.64
Entry time: 1:23.23 (+1.75)
50m: 40.42
100m: 1:24.98
(44.56)
7 Jermu Jääskö 2006 Cetus Espoo +0.62 1:25.53 +18.19
Entry time: 1:26.80 (-1.27)
50m: 40.82
100m: 1:25.53
(44.71)
8 Lasse Niemi 2006 Helsingin Uimarit +0.40 1:25.96 +18.62
Entry time: 1:26.40 (-0.44)
50m: 40.40
100m: 1:25.96
(45.56)
9 Eemil Mäki 2006 Helsingfors Simsällskap +0.52 1:31.78 +24.44
Entry time: 1:33.57 (-1.79)
50m: 42.66
100m: 1:31.78
(49.12)
10 Nikita Shishinin 2006 ORCA Helsinki +0.55 1:33.11 +25.77
Entry time: 1:38.38 (-5.27)
50m: 43.37
100m: 1:33.11
(49.74)
11 Niilo Helkearo 2006 Cetus Espoo +0.70 1:33.73 +26.39
Entry time: 2:10.81 (-37.08)
50m: 42.43
100m: 1:33.73
(51.30)
Event official at: 30/10/2020 19.08.32
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki +0.69 1:12.47
Entry time: 1:12.96 (-0.49)
50m: 33.95
100m: 1:12.47
(38.52)
2 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.66 1:12.76 +0.29
Entry time: 1:11.91 (+0.85)
50m: 33.85
100m: 1:12.76
(38.91)
3 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.50 1:13.11 +0.64
Entry time: 1:16.72 (-3.61)
50m: 34.33
100m: 1:13.11
(38.78)
4 Max  Dahl 2005 Simmis Grani +0.51 1:16.87 +4.40
50m: 35.32
100m: 1:16.87
(41.55)
4 Eeli  Partanen 2005 Cetus Espoo +0.74 1:16.87 +4.40
Entry time: 1:20.93 (-4.06)
50m: 35.70
100m: 1:16.87
(41.17)
6 Abhishek Singh 2005 Cetus Espoo +0.96 1:36.31 +23.84
Entry time: 1:35.26 (+1.05)
50m: 44.62
100m: 1:36.31
(51.69)
Event official at: 30/10/2020 19.08.32
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.74 1:02.38
Entry time: 1:02.46 (-0.08)
50m: 29.28
100m: 1:02.38
(33.10)
2 Onni Äijälä 2004 Helsingfors Simsällskap +0.74 1:05.67 +3.29
Entry time: 1:07.73 (-2.06)
50m: 30.87
100m: 1:05.67
(34.80)
3 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.65 1:11.17 +8.79
Entry time: 1:14.01 (-2.84)
50m: 33.08
100m: 1:11.17
(38.09)
4 Justus Holtari 2004 Simmis Grani +0.66 1:17.24 +14.86
Entry time: 1:18.18 (-0.94)
50m: 35.16
100m: 1:17.24
(42.08)
5 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.65 1:20.25 +17.87
Entry time: 1:23.52 (-3.27)
50m: 35.15
100m: 1:20.25
(45.10)
Event official at: 30/10/2020 19.08.32
2020-10-31 12.23.19 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner