Resultater for IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Sunnuntaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, P11,12,13-16 50m SU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.80 |
|
39.34 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.87 |
|
41.88 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
+0.75 |
|
42.25 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
43.32 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.15 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
43.36 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.06 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Milczarek |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
44.19 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Artur Hakala |
2009 |
Simmis Grani |
+0.72 |
|
44.36 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.53 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.83 |
|
45.81 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eino Välimäki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
46.36 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.87 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
46.84 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.22 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nooa Koskela |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
47.55 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oiva Mandelin |
2009 |
HTU Stadi |
+0.86 |
|
49.97 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.66 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
54.52 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.22 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
56.24 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.72 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:02.50 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.84 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
sw 6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
DSQ |
|
|
sw 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.06 |
|
DSQ |
|
|
sw 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01/11/2020 13.22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, P11,12,13-16 50m SU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
+0.71 |
|
36.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
37.09 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
37.99 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
+0.66 |
|
38.14 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.18 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
38.59 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.70 |
|
38.66 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
40.48 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.91 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
42.48 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.28 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Cario |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.68 |
|
44.53 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.11 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arttu Kaskimies |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.68 |
|
45.61 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.13 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Onni-Aaron Lind |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
46.04 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
46.12 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
47.19 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.13 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
57.20 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.75 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01/11/2020 13.22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, P11,12,13-16 50m SU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juuso Pulkkinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
30.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matteus Einiö |
2004 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.59 |
|
30.20 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teo Mattelmäki |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
|
31.61 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikko Kauhanen |
2005 |
Simmis Grani |
+0.70 |
|
32.11 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eeli Partanen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
32.43 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Hautaniemi |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
35.00 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jaakko Karppinen |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.72 |
|
35.11 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Winqvist |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
35.31 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
37.51 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
37.61 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Eino Mikael Ahonen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
38.33 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pauli Rantatupa |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
39.39 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Akseli Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
39.69 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
40.66 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.02 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
41.11 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.08 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
41.64 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
42.29 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aaro Ala-Hemmilä |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
54.15 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.33 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eric Catalano |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
sw 6.1 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
sw 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01/11/2020 13.22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-01 13.42.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|