2021-11-28   18:20:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Marskin uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  12:12   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elli Himanen  2009    358          32.28   
  Mikkelin Uimaseura  33.43                 
Pinjasisko Isoaho  2009    307          33.98   
  Vaajakosken Uimaseura  33.49                 
Hilma Himanen  2009    277          35.16   
  Mikkelin Uimaseura  36.56                 
Elmiina Kosonen  2010    272          35.37   
  Savonlinnan Uimaseura  35.07                 
Ilona Kellman  2010    221          37.91   
  Mikkelin Uimaseura  37.96                 
Veera Sinisalo  2009    185          40.23   
  Jmsnkosken Ilves  43.28                 
Paju Mkihannu  2012    136          44.55   
  TaTu Tampere                   
Anette Kokki  2009    106          48.38   
  Varkauden Uimarit  52.24                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milja Laakkonen  2007    417          30.68   
  Keuruun Toverit  32.03                 
Vieno Tikkanen  2007    411          30.84   
  Swimming Jyvskyl  30.83                 
Krista Kurvinen  2007    364          32.10   
  Heinolan Isku  32.28                 
Tyyne Tuomi  2007    337          32.92   
  Keuruun Toverit  34.67                 
Milma Taipale  2008    201          39.13   
  Vaajakosken Uimaseura  37.77                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Lepist  2006    497          28.93   
  Mikkelin Uimaseura  29.30                 
Tuuli Kammonen  2004    472          29.43   
  Mikkelin Uimaseura  29.12                 
Veera Saarelainen  2002    472          29.44   
  Mikkelin Uimaseura  28.87                 
Elsa Parikka  2002    470          29.49   
  Vaajakosken Uimaseura  29.39                 
Emilia Ruusu  2006    459          29.71   
  Haminan Uimaseura  30.60                 
Senni Partanen  2004    456          29.79   
  Mikkelin Uimaseura  30.16                 
Ada Hulkko  2006    411          30.82   
  Mikkelin Uimaseura  30.99                 
Venla Kantanen  2006    398          31.17   
  Mikkelin Uimaseura  31.06                 
Ronja Ruottinen  2005    388          31.43   
  Mikkelin Uimaseura  31.68                 
10  Senja Staufenbiel  2001    342          32.76   
  Savonlinnan Uimaseura  31.76                 
11  Iita Pitknen  2006    313          33.76   
  Mikkelin Uimaseura  33.94                 
12  Emma Rovio  2006    310          33.85   
  Vaajakosken Uimaseura  34.44                 
13  Anni Sivonen  2006    270          35.45   
  Vaajakosken Uimaseura  34.97                 
14  Inka Korhonen  2005    223          37.80   
  Mikkelin Uimaseura  38.43                 
15  Inka Lappalainen  2006    196          39.47   
  Varkauden Uimarit  39.59                 
Eevi Mkinen  2005              DSQ   
  Jmsnkosken Ilves  32.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  12:12 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  12:21   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Rissanen  2008    344          28.86   
  Pieksn Kuutit  28.49                 
Elias Manskinen  2008    203          34.41   
  Heinolan Isku  33.26                 
Patrick Salo  2008    117          41.27   
  Varkauden Uimarit  41.52                 
Jasper Vihavainen  2011    114          41.72   
  Varkauden Uimarit  43.01                 
Viljo Vilhunen  2011    98          43.79   
  Varkauden Uimarit  47.50                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Voutilainen  2006    301          30.19   
  Pieksn Kuutit  30.25                 
Akseli Kellman  2007    284          30.76   
  Mikkelin Uimaseura  30.42                 
Huugo Skytt  2007    256          31.85   
  Jmsnkosken Ilves  34.36                 
Tapio Pelkonen  2007    255          31.91   
  Vaajakosken Uimaseura  34.57                 
Samuel Hartikainen  2006    199          34.61   
  Varkauden Uimarit  33.92                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: OSUUSPANKKI SUUR-SAVO 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Luukkonen  1998    420          27.02   
  Varkauden Uimarit  26.09                 
Juha Kuusmetso  2003    391          27.67   
  Uinti Imatra  27.62                 
Rasmus Ikonen  2004    386          27.79   
  Mikkelin Uimaseura  27.67                 
Roni Lnnqvist  2000    386          27.79   
  Uinti Imatra  27.22                 
Veeti Viln  2004    369          28.20   
  Mikkelin Uimaseura  28.92                 
Aleksi Mustonen  2005    341          28.96   
  Savonlinnan Uimaseura  28.29                 
Vili Nissinen  2004    321          29.54   
  Varkauden Uimarit  29.88                 
Perttu Yl-Sahra  1994    137          39.20   
  Kampuksen Plaani  32.59                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  12:21 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  12:33   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: TILINT INKERINEN&HIMANEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minea Ruusu  2009    296  44.99        1:33.52   
  Haminan Uimaseura  1:30.44                 
                     
Hilma Himanen  2009    219  50.26        1:43.41   
  Mikkelin Uimaseura  1:43.26                 
                     
Lyydia Manninen  2009    204  51.27        1:45.85   
  Pieksn Kuutit                   
                     
Ronja Antikainen  2009    159  1:55.05        1:55.05   
  Pieksn Kuutit                   
                     
Ilona Kellman  2010    145  56.30        1:58.53   
  Mikkelin Uimaseura  2:02.28                 
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: TILINT INKERINEN&HIMANEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milja Laakkonen  2007    349  42.75        1:28.55   
  Keuruun Toverit  1:25.99                 
                     
Iida Remes  2007    349  41.20        1:28.56   
  Pieksn Kuutit  1:32.49                 
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: TILINT INKERINEN&HIMANEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Partanen  2004    462  38.88        1:20.64   
  Mikkelin Uimaseura  1:19.94                 
                     
Veera Laakkonen  2003    458  38.00        1:20.87   
  Kampuksen Plaani  1:21.58                 
                     
Ronja Ruottinen  2005    439  39.07        1:22.04   
  Mikkelin Uimaseura  1:21.16                 
                     
Sofia Sopanen  2002    434  37.89        1:22.35   
  Savonlinnan Uimaseura  1:20.60                 
                     
Maria Kajosmki  2006    379  40.82        1:26.15   
  Swimming Jyvskyl  1:27.14                 
                     
Viivi Ikonen  2006    353  41.49        1:28.17   
  Mikkelin Uimaseura  1:28.38                 
                     
Ada Hulkko  2006    320  42.85        1:31.16   
  Mikkelin Uimaseura  1:28.38                 
                     
Iina Kukkonen  2005    304  43.17        1:32.69   
  Mikkelin Uimaseura  1:35.49                 
                     
Inka Lappalainen  2006    166  54.03        1:53.25   
  Varkauden Uimarit  2:02.88                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  12:33 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  12:39   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: TILINT INKERINEN&HIMANEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kellman  2007    249  43.03        1:28.35   
  Mikkelin Uimaseura  1:24.10                 
                     
Pyry Majaharju  2007    248          1:28.48   
  Jmsnkosken Ilves  1:30.49                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: TILINT INKERINEN&HIMANEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Vilhunen  1985    478  33.77        1:11.09   
  Varkauden Uimarit  1:09.23                 
                     
Santeri Salonen  2005    362  35.90        1:17.96   
  Heinolan Isku  1:15.51                 
                     
Timo Rastas  1976    264  40.36        1:26.62   
  Varkauden Uimarit  1:31.05                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  12:39 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  12:55   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: ST1 RANTAKYL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tyyne Tuomi  2007    376  1:17.13  2:40.24  4:03.68    5:24.08   
  Keuruun Toverit  5:28.87                 
                     
Elli Himanen  2009    372  1:17.01  2:39.74  4:03.52    5:25.09   
  Mikkelin Uimaseura  5:29.05                 
                     
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: ST1 RANTAKYL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Saarelainen  2002    509  1:09.95  2:24.62  3:39.69    4:52.95   
  Mikkelin Uimaseura  4:47.65                 
                     
Sofia Lepist  2006    447  1:11.42  2:28.22  3:47.51    5:05.78   
  Mikkelin Uimaseura  4:57.47                 
                     
Anni Sivonen  2006    237  1:28.95  3:06.42  4:44.01    6:17.73   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  12:55 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  13:06   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: FYSIOPORRAS KY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinjasisko Isoaho  2009    198          41.78   
  Vaajakosken Uimaseura  43.46                 
Hilma Himanen  2009    184          42.85   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: FYSIOPORRAS KY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vieno Tikkanen  2007    408          32.87   
  Swimming Jyvskyl  32.70                 
Milja Laakkonen  2007    339          34.96   
  Keuruun Toverit  36.61                 
Milma Taipale  2008    114          50.21   
  Vaajakosken Uimaseura  47.56                 
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: FYSIOPORRAS KY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Hjelt  2004    443          31.98   
  Pieksn Kuutit  32.36                 
Veera Laakkonen  2003    435          32.17   
  Kampuksen Plaani  34.09                 
Tuuli Kammonen  2004    434          32.19   
  Mikkelin Uimaseura  32.36                 
Elsa Parikka  2002    403          33.00   
  Vaajakosken Uimaseura  34.69                 
Venla Kantanen  2006    374          33.82   
  Mikkelin Uimaseura  34.10                 
Eevi Mkinen  2005    330          35.28   
  Jmsnkosken Ilves  38.13                 
Ada Hulkko  2006    274          37.53   
  Mikkelin Uimaseura  40.31                 
Ronja Ruottinen  2005    258          38.25   
  Mikkelin Uimaseura  36.57                 
Iina Kukkonen  2005    255          38.43   
  Mikkelin Uimaseura  36.01                 
10  Iita Pitknen  2006    244          38.98   
  Mikkelin Uimaseura  38.30                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  13:06 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  13:13   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: FYSIOPORRAS 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Rissanen  2008    218          36.09   
  Pieksn Kuutit  36.57                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: FYSIOPORRAS 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapio Pelkonen  2007    195          37.47   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Lauri Voutilainen  2006    140          41.88   
  Pieksn Kuutit  48.10                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: FYSIOPORRAS 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Vilhunen  1985    402          29.47   
  Varkauden Uimarit  28.47                 
Santeri Salonen  2005    366          30.40   
  Heinolan Isku  28.90                 
Veeti Viln  2004    358          30.63   
  Mikkelin Uimaseura  30.91                 
Rasmus Ikonen  2004    327          31.54   
  Mikkelin Uimaseura  31.72                 
Vili Nissinen  2004    289          32.87   
  Varkauden Uimarit  32.73                 
Timo Rastas  1976    166          39.51   
  Varkauden Uimarit                   
Perttu Yl-Sahra  1994    110          45.39   
  Kampuksen Plaani  36.83                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  13:13 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  13:49   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilma Himanen  2009    224  41.01        1:22.66   
  Mikkelin Uimaseura  1:33.15                 
                     
Elmiina Kosonen  2010    223  39.98        1:22.76   
  Savonlinnan Uimaseura  1:20.97                 
                     
Ilona Kellman  2010    181  43.24        1:28.69   
  Mikkelin Uimaseura  1:25.70                 
                     
Lyydia Manninen  2009    138  47.35        1:37.15   
  Pieksn Kuutit  1:36.78                 
                     
Ronja Antikainen  2009    133  46.47        1:38.24   
  Pieksn Kuutit  1:37.19                 
                     
Paju Mkihannu  2012    116  47.88        1:42.83   
  TaTu Tampere                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milja Laakkonen  2007    425  32.49        1:06.83   
  Keuruun Toverit  1:07.79                 
                     
Krista Kurvinen  2007    353  34.63        1:11.10   
  Heinolan Isku  1:11.68                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Kammonen  2004    467  31.81        1:04.74   
  Mikkelin Uimaseura  1:03.64                 
                     
Sofia Lepist  2006    464  31.25        1:04.90   
  Mikkelin Uimaseura  1:03.55                 
                     
Emilia Ruusu  2006    448  31.29        1:05.63   
  Haminan Uimaseura  1:06.56                 
                     
Veera Saarelainen  2002    437  31.66        1:06.18   
  Mikkelin Uimaseura  1:03.71                 
                     
Maria Kajosmki  2006    381  33.13        1:09.28   
  Swimming Jyvskyl  1:08.15                 
                     
Venla Kantanen  2006    366  32.96        1:10.20   
  Mikkelin Uimaseura  1:09.23                 
                     
Viivi Ikonen  2006    356  33.74        1:10.84   
  Mikkelin Uimaseura  1:10.13                 
                     
Senja Staufenbiel  2001    330  34.43        1:12.68   
  Savonlinnan Uimaseura  1:16.60                 
                     
Iita Pitknen  2006    295  36.50        1:15.47   
  Mikkelin Uimaseura  1:14.33                 
                     
10  Inka Lappalainen  2006    170  43.61        1:30.68   
  Varkauden Uimarit  1:29.46                 
                     
Inka Korhonen  2005              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  1:27.11                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  13:49 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  13:57   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Manskinen  2008    203  35.66        1:16.40   
  Heinolan Isku  1:17.38                 
                     
Jasper Vihavainen  2011    106  46.91        1:34.94   
  Varkauden Uimarit  1:41.63                 
                     
Viljo Vilhunen  2011    76  48.67        1:45.67   
  Varkauden Uimarit  2:05.16                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pyry Majaharju  2007    225  34.62        1:13.87   
  Jmsnkosken Ilves  1:15.44                 
                     
Huugo Skytt  2007    224  34.17        1:13.95   
  Jmsnkosken Ilves  1:19.38                 
                     
Samuel Hartikainen  2006    188  35.61        1:18.36   
  Varkauden Uimarit  1:17.35                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: RAK LIIKE KARI HAAPIAINEN 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Viln  2004    386  29.40        1:01.71   
  Mikkelin Uimaseura  1:02.83                 
                     
Juha Kuusmetso  2003    385  29.38        1:01.75   
  Uinti Imatra  1:00.88                 
                     
Roni Lnnqvist  2000    380  30.08        1:02.03   
  Uinti Imatra  1:01.67                 
                     
Rasmus Ikonen  2004    365  30.00        1:02.86   
  Mikkelin Uimaseura  1:01.98                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  13:57 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  14:05   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minea Ruusu  2009    335          41.09   
  Haminan Uimaseura  40.66                 
Hilma Himanen  2009    212          47.83   
  Mikkelin Uimaseura  47.38                 
Ilona Kellman  2010    142          54.62   
  Mikkelin Uimaseura  54.20                 
Veera Sinisalo  2009    136          55.53   
  Jmsnkosken Ilves  55.76                 
Anette Kokki  2009    94          1:02.78   
  Varkauden Uimarit  1:05.53                 
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tyyne Tuomi  2007    261          44.65   
  Keuruun Toverit  51.96                 
Milma Taipale  2008    144          54.44   
  Vaajakosken Uimaseura                   
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elsa Parikka  2002    514          35.65   
  Vaajakosken Uimaseura  29.99                 
Senni Partanen  2004    491          36.18   
  Mikkelin Uimaseura  37.12                 
Sofia Sopanen  2002    459          37.00   
  Savonlinnan Uimaseura  37.37                 
Ronja Ruottinen  2005    422          38.06   
  Mikkelin Uimaseura  37.70                 
Ada Hulkko  2006    308          42.26   
  Mikkelin Uimaseura  41.10                 
Anni Sivonen  2006    192          49.49   
  Vaajakosken Uimaseura  48.98                 
Inka Korhonen  2005    146          54.17   
  Mikkelin Uimaseura  58.80                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  14:05 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  14:12   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Rissanen  2008    280          38.58   
  Pieksn Kuutit  38.24                 
Patrick Salo  2008    92          55.78   
  Varkauden Uimarit  58.32                 
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kellman  2007    288          38.22   
  Mikkelin Uimaseura  38.26                 
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: AITOASUNNOT PALHOMAA OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Vilhunen  1985    550          30.81   
  Varkauden Uimarit  29.70                 
Rasmus Ikonen  2004    388          34.59   
  Mikkelin Uimaseura  35.90                 
Santeri Salonen  2005    372          35.08   
  Heinolan Isku  32.98                 
Timo Rastas  1976    296          37.88   
  Varkauden Uimarit  37.42                 
Aleksi Mustonen  2005    290          38.12   
  Savonlinnan Uimaseura  38.42                 
Vili Nissinen  2004    235          40.89   
  Varkauden Uimarit  39.66                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  14:12 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  14:24   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 13, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: SHKUR AAPO TEITTINEN OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elli Himanen  2009    299  40.47        1:22.02   
  Mikkelin Uimaseura  1:20.86                 
                     
Elmiina Kosonen  2010    183  47.14        1:36.56   
  Savonlinnan Uimaseura  1:36.51                 
                     
 
Laji 13, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: SHKUR AAPO TEITTINEN OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milja Laakkonen  2007    390  36.79        1:15.10   
  Keuruun Toverit  1:15.73                 
                     
Iida Remes  2007    360  37.48        1:17.16   
  Pieksn Kuutit  1:22.40                 
                     
Tyyne Tuomi  2007    225  44.67        1:30.15   
  Keuruun Toverit  1:28.73                 
                     
 
Laji 13, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: SHKUR AAPO TEITTINEN OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Ruusu  2006    405  36.12        1:14.18   
  Haminan Uimaseura  1:13.65                 
                     
Senni Partanen  2004    363  37.88        1:16.88   
  Mikkelin Uimaseura  1:14.24                 
                     
Veera Laakkonen  2003    350  37.71        1:17.88   
  Kampuksen Plaani  1:18.33                 
                     
Tuuli Kammonen  2004    336  38.89        1:18.89   
  Mikkelin Uimaseura  1:18.22                 
                     
Senja Staufenbiel  2001    284  40.20        1:23.42   
  Savonlinnan Uimaseura  1:25.94                 
                     
Sofia Sopanen  2002    272  41.45        1:24.64   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Eevi Mkinen  2005    259  40.34        1:26.10   
  Jmsnkosken Ilves  1:34.30                 
                     
Emma Rovio  2006    211  43.96        1:32.15   
  Vaajakosken Uimaseura  1:49.28                 
                     
Inka Korhonen  2005    164  48.74        1:40.09   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Viivi Ikonen  2006              DNF   
  Mikkelin Uimaseura  1:24.31                 
                     
Iina Kukkonen  2005              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  1:19.69                 
  SW 5.3 Sukellus yli 15 m lhdn / knnksen jlkeen               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  14:24 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  14:26   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 14, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: SHKUR AAPO TEITTINEN OY 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Viln  2004    358  33.26        1:08.80   
  Mikkelin Uimaseura  1:08.42                 
                     
Ville Luukkonen  1998    334  33.22        1:10.41   
  Varkauden Uimarit                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  14:26 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  14:38   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 15, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: PUUSTELLI KUOPIO 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elli Himanen  2009    306  39.07        1:23.85   
  Mikkelin Uimaseura  1:24.09                 
                     
Minea Ruusu  2009    247  45.40        1:30.05   
  Haminan Uimaseura  1:26.38                 
                     
Pinjasisko Isoaho  2009    232  45.63        1:31.84   
  Vaajakosken Uimaseura  1:32.00                 
                     
Veera Sinisalo  2009    167  45.77        1:42.48   
  Jmsnkosken Ilves                   
                     
 
Laji 15, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: PUUSTELLI KUOPIO 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vieno Tikkanen  2007    402  35.43        1:16.56   
  Swimming Jyvskyl  1:18.17                 
                     
Krista Kurvinen  2007    335  37.68        1:21.35   
  Heinolan Isku  1:22.01                 
                     
 
Laji 15, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: PUUSTELLI KUOPIO 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Hjelt  2004    483  33.72        1:12.02   
  Pieksn Kuutit  1:17.90                 
                     
Sofia Lepist  2006    466  35.15        1:12.85   
  Mikkelin Uimaseura  1:13.41                 
                     
Veera Saarelainen  2002    397  35.06        1:16.84   
  Mikkelin Uimaseura  1:18.60                 
                     
Maria Kajosmki  2006    379  36.52        1:18.05   
  Swimming Jyvskyl  1:18.11                 
                     
Ronja Ruottinen  2005    357  39.60        1:19.63   
  Mikkelin Uimaseura  1:17.80                 
                     
Viivi Ikonen  2006    345  38.85        1:20.56   
  Mikkelin Uimaseura  1:21.65                 
                     
Ada Hulkko  2006    323  41.04        1:22.30   
  Mikkelin Uimaseura  1:21.88                 
                     
Venla Kantanen  2006    313  39.65        1:23.19   
  Mikkelin Uimaseura  1:22.14                 
                     
Iina Kukkonen  2005    307  39.68        1:23.72   
  Mikkelin Uimaseura  1:20.39                 
                     
10  Iita Pitknen  2006    241  42.15        1:30.77   
  Mikkelin Uimaseura  1:29.46                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  14:38 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  14:44   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 16, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: INSTILE MANNILA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Rissanen  2008    266  36.34        1:18.07   
  Pieksn Kuutit  1:23.34                 
                     
 
Laji 16, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: INSTILE MANNILA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kellman  2007    241  39.08        1:20.68   
  Mikkelin Uimaseura  1:18.78                 
                     
Huugo Skytt  2007    218  39.29        1:23.42   
  Jmsnkosken Ilves                   
                     
Pyry Majaharju  2007    213  39.40        1:24.08   
  Jmsnkosken Ilves                   
                     
 
Laji 16, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: INSTILE MANNILA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Salonen  2005    377  32.63        1:09.52   
  Heinolan Isku  1:09.26                 
                     
Veeti Viln  2004    373  32.31        1:09.79   
  Mikkelin Uimaseura  1:10.48                 
                     
Rasmus Ikonen  2004    338  35.63        1:12.15   
  Mikkelin Uimaseura  1:12.04                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  14:44 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  15:12   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: STADIUM 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikkelin Uimaseura 1  2002    495          1:58.69   
  Mikkelin Uimaseura  1:58.50                 
  Veera Saarelainen  2002      29.55        29.55   
  Tuuli Kammonen  2004      29.25        58.80   
  Ada Hulkko  2006      31.15        1:29.95   
  Sofia Lepist  2006      28.74        1:58.69   
                     
Mikkelin Uimaseura 2  2004    426          2:04.74   
  Mikkelin Uimaseura  2:06.38                 
  Senni Partanen  2004      30.17        30.17   
  Elli Himanen  2009      32.72        1:02.89   
  Viivi Ikonen  2006      30.46        1:33.35   
  Ronja Ruottinen  2005      31.39        2:04.74   
                     
Vaajus Tytt  2002    334          2:15.25   
  Vaajakosken Uimaseura                   
  Elsa Parikka  2002      1:05.99        1:05.99   
  Anni Sivonen  2006      35.11        1:41.10   
  Emma Rovio  2006      34.15        2:15.25   
  Pinjasisko Isoaho  2009              2:15.25   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  15:12 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Marskin uinnit 2020    Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  15:18   
  Jrjestj  Mikkelin uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  22 marraskuu 2020         
 
 
Laji 18, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: STADIUM 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Varkauden Uimarit  2006    120          2:45.80   
  Varkauden Uimarit  2:45.95                 
  Samuel Hartikainen  2006      33.88        33.88   
  Jasper Vihavainen  2011      1:29.17        2:03.05   
  Viljo Vilhunen  2011      42.75        2:45.80   
  Patrick Salo  2008              2:45.80   
                     
 
Laji 18, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: STADIUM 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Varkauden Uimarit Jjoukkue 2  1976    354          1:55.61   
  Varkauden Uimarit  1:52.93                 
  Vili Nissinen  2004      29.22        29.22   
  Timo Rastas  1976      59.70        1:28.92   
  Lauri Vilhunen  1985      26.69        1:55.61   
  Ville Luukkonen  1998              1:55.61   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  22 marraskuu 2020 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  15:18 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner