Results for DM Kortbane 2020 Damer
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM kortbane | Udskriftsdato | 18 december 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 december 2020 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2021 |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 12-10-2013 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 824 | 31.44 | 1:06.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.55 | |||||||||
2 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 816 | 31.50 | 1:06.71 | |||||
Svømmeklubben MK31 | 1:06.14 | |||||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | 783 | 32.00 | 1:07.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.04 | |||||||||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | 746 | 32.33 | 1:08.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | 724 | 32.65 | 1:09.44 | |||||
Svømmeklubben MK31 | 1:08.77 | |||||||||
6 | Emilie Nyegaard | 2001 | 722 | 32.80 | 1:09.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.05 | |||||||||
7 | Frederikke Mertins | 2000 | 714 | 32.62 | 1:09.75 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:11.68 | |||||||||
8 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 694 | 33.63 | 1:10.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.53 | |||||||||
9 | Laura Fogh | 2003 | 704 | 32.62 | 1:10.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.98 | |||||||||
10 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 702 | 33.00 | 1:10.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.51 | |||||||||
11 | Julie D. Hald | 1996 | 695 | 33.41 | 1:10.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.11 | |||||||||
12 | Julie K Rose | 2003 | 678 | 33.23 | 1:10.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.21 | |||||||||
13 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 673 | 33.81 | 1:11.13 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:11.82 | |||||||||
14 | Sarah Gudme | 2007 | 660 | 33.41 | 1:11.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.95 | |||||||||
15 | Pernille Jensen | 1998 | 652 | 33.88 | 1:11.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.10 | |||||||||
16 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 630 | 34.16 | 1:12.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 december 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |