2021-05-11   17:49:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Kortbane 2020 Damer

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

mandag 09.30

Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  14 december 2020   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2020         
 
 
Løb 3, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2021 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 06-12-2014 
Nordisk Rekord Senior: Louise Hansson (1996) 2:06.29 2015-11-04 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    764  28.56  1:02.82  1:42.15    2:13.27   
  Gentofte Svømme Klub  2:13.50                 
                     
Sofie Hansen  2002    736  29.31  1:03.38  1:42.80    2:14.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.50                 
                     
Regitze Gaard  2001    734  29.41  1:03.93  1:42.62    2:15.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.49                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    732  29.90  1:05.49  1:42.66    2:15.20   
  Gentofte Svømme Klub  2:11.65                 
                     
Maria Grandt  1998    688  29.20  1:05.39  1:45.23    2:17.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.26                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    672  29.97  1:03.75  1:47.10    2:19.12   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.67                 
                     
Sofie Maagøe  2003    670  30.21  1:06.07  1:47.32    2:19.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.14                 
                     
Mia Steen Duus  2001    668  30.22  1:08.12  1:46.95    2:19.34   
  Sigma Swim Birkerød  2:14.70                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    662  30.35  1:06.51  1:48.22    2:19.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.90                 
                     
10  Liva Stjernholm  2004    660  31.26  1:07.58  1:48.31    2:19.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.05                 
                     
11  Mathilda Hyldal Jung  2004    630  30.48  1:08.68  1:47.19    2:22.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:24.10                 
                     
12  Josefine Zebitz  2004    629  31.51  1:07.48  1:48.14    2:22.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.42                 
                     
13  Josephine G. Lauridsen  2001    616  31.11  1:08.49  1:49.51    2:23.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:24.38                 
                     
14  Esther Else Grubert  2003    613  30.83  1:05.69  1:49.71    2:23.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.89                 
                     
15  Caroline Buhl Schrøder  2003    608  30.68  1:08.01  1:51.36    2:23.81   
  Sigma Swim Allerød  2:23.36                 
                     
16  Zenia Aarestrup  2001    605  31.63  1:07.23  1:49.46    2:24.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.63                 
                     
17  Frederikke Echardt  2002    604  31.42  1:08.96  1:49.79    2:24.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:21.05                 
                     
18  Caroline Wiuff Jensen  2004    597  31.97  1:08.08  1:52.02    2:24.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.19                 
                     
19  Alberte Hedevang Petersen  2003    596  32.02  1:07.70  1:51.10    2:24.73   
  Haderslev Svømme Klub  2:26.08                 
                     
20  Liva Gottorp Sørensen  2006    596  30.82  1:08.68  1:51.53    2:24.78   
  Vest-Brøndby  2:26.30                 
                     
21  Line Strandby  2001    590  32.06  1:09.05  1:51.26    2:25.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:25.33                 
                     
22  SIF Bramm  2006    587  31.46  1:08.85  1:51.73    2:25.52   
  A6 JGI-Swim  2:24.84                 
                     
23  Julie Darlem Brandt  2001    579  31.98  1:09.54  1:52.53    2:26.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:25.69                 
                     
24  Emilie Meng  2003    572  31.28  1:09.05  1:51.05    2:26.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.13                 
                     
25  Kristine Mikkelsen  2000    561  31.05  1:08.31  1:52.01    2:27.70   
  Hvidovre Svømmeklub  2:22.22                 
                     
26  Silja Brage  2005    561  30.88  1:10.50  1:53.87    2:27.72   
  A6 JGI-Swim  2:28.93                 
                     
27  Freja A. Skov  2000    553  31.72  1:08.27  1:53.09    2:28.41   
  Helsingør Svømmeklub  2:24.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2020 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner