2021-12-09   08:40:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Poängsim 2, 2020-2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Saga Metzendorf 2012 Upsala Simsällskap +0.83 29.84
2 Alice Finbom 2012 Upsala Simsällskap +0.89 29.96 +0.12
3 Amanda Melin 2012 Upsala Simsällskap +0.70 31.13 +1.29
Grenen officiell:  2020-11-22 09:13:41
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Allard 2010 Upsala Simsällskap +0.68 24.05
2 Amira Larsson 2010 Upsala Simsällskap +0.67 26.93 +2.88
3 Elin Påve 2010 Upsala Simsällskap 27.18 +3.13
4 Ida Richter 2010 Upsala Simsällskap +0.78 28.33 +4.28
5 Othilia Pilblad 2010 Upsala Simsällskap 34.73 +10.68
Grenen officiell:  2020-11-22 09:13:41
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Tschöp 2009 Upsala Simsällskap +0.82 24.69
2 Nergiz Ozan 2009 Upsala Simsällskap +0.95 25.26 +0.57
3 Klara Dahlén 2009 Upsala Simsällskap +0.77 27.50 +2.81
4 Tilda Holmgren 2009 Upsala Simsällskap +0.71 28.44 +3.75
5 Ylva Morrison 2009 Upsala Simsällskap +0.72 34.28 +9.59
Grenen officiell:  2020-11-22 09:13:41
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap +0.80 26.80
Grenen officiell:  2020-11-22 09:13:41
2020-11-22 09:19:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Vogt 2012 Upsala Simsällskap +0.59 24.75
2 Alfred Larsson 2012 Upsala Simsällskap +0.97 25.00 +0.25
3 William Nord 2011 Upsala Simsällskap +0.75 25.75 +1.00
4 Julius Åström Lind 2013 Upsala Simsällskap +0.90 28.20 +3.45
5 Adrian Brenning 2012 Upsala Simsällskap +0.90 31.70 +6.95
Grenen officiell:  2020-11-22 09:18:40
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Sjöberg 2010 Upsala Simsällskap +0.68 23.35
Grenen officiell:  2020-11-22 09:18:40
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Söderholm 2009 Upsala Simsällskap +0.68 23.24
2 Oskar Tschöp 2009 Upsala Simsällskap +0.64 27.06 +3.82
3 Oliver Hamberg 2009 Upsala Simsällskap +0.77 27.33 +4.09
4 Albin Eek 2009 Upsala Simsällskap +0.65 29.33 +6.09
5 Alexius Hedström 2009 Upsala Simsällskap +0.95 30.49 +7.25
- Jonatan Wanek Lipcsey 2009 Upsala Simsällskap +0.64 DSQ
Grenen officiell:  2020-11-22 09:18:40
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sami Luis 2007 Upsala Simsällskap +0.70 25.98
Grenen officiell:  2020-11-22 09:18:40
2020-11-22 09:20:02 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.84 50.79
25m: 25.35
50m: 50.79
(25.44)
2 Maja Ahlgren 2012 Upsala Simsällskap 52.27 +1.48
25m: 25.84
50m: 52.27
(26.43)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:25:56
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap +0.87 50.48
25m: 25.09
50m: 50.48
(25.39)
- Ella Söderberg 2010 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-11-22 09:25:56
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Garrett 2009 Upsala Simsällskap +0.77 51.72
25m: 24.78
50m: 51.72
(26.94)
2 Wilma Håkansson 2009 Upsala Simsällskap +0.77 57.98 +6.26
25m: 28.11
50m: 57.98
(29.87)
3 Adrianna Androsiuk 2009 Upsala Simsällskap +0.84 58.47 +6.75
25m: 29.25
50m: 58.47
(29.22)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:25:56
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Esther McElwee 2007 Upsala Simsällskap +0.80 51.57
25m: 25.31
50m: 51.57
(26.26)
- Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap +0.83 DSQ
Grenen officiell:  2020-11-22 09:25:56
2020-11-22 09:26:01 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Loklint 2011 Upsala Simsällskap +0.81 47.31
25m: 24.41
50m: 47.31
(22.90)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:28:40
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Myncke 2010 Upsala Simsällskap +0.71 53.82
25m: 27.15
50m: 53.82
(26.67)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:28:40
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jaan Stempels 2009 Upsala Simsällskap +0.50 54.86
25m: 27.10
50m: 54.86
(27.76)
2 Anton Hemström 2009 Upsala Simsällskap +0.65 57.00 +2.14
25m: 25.18
50m: 57.00
(31.82)
3 Dany Zindrou 2009 Upsala Simsällskap +0.84 57.11 +2.25
25m: 27.18
50m: 57.11
(29.93)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:28:40
2020-11-22 09:28:45 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Ahlgren 2012 Upsala Simsällskap +0.83 27.37
2 Alice Finbom 2012 Upsala Simsällskap 34.00 +6.63
3 Amanda Melin 2012 Upsala Simsällskap 34.23 +6.86
Grenen officiell:  2020-11-22 09:34:44
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Allard 2010 Upsala Simsällskap +0.76 25.76
2 Amira Larsson 2010 Upsala Simsällskap 27.81 +2.05
3 Elin Påve 2010 Upsala Simsällskap +0.91 30.11 +4.35
4 Signe Sääf 2010 Upsala Simsällskap +0.82 30.30 +4.54
5 Othilia Pilblad 2010 Upsala Simsällskap 36.88 +11.12
Grenen officiell:  2020-11-22 09:34:44
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Holmgren 2009 Upsala Simsällskap +0.67 29.32
2 Wilma Håkansson 2009 Upsala Simsällskap 29.93 +0.61
3 Ida Tschöp 2009 Upsala Simsällskap +0.86 33.21 +3.89
4 Klara Dahlén 2009 Upsala Simsällskap 34.79 +5.47
5 Ylva Morrison 2009 Upsala Simsällskap 37.40 +8.08
- Adrianna Androsiuk 2009 Upsala Simsällskap DSQ
- Elsa Garrett 2009 Upsala Simsällskap +0.99 DSQ
Grenen officiell:  2020-11-22 09:34:44
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap 31.64
Grenen officiell:  2020-11-22 09:34:44
2020-11-22 09:34:47 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maximilian Sandmark 2012 Upsala Simsällskap +0.76 27.15
2 Adrian Brenning 2012 Upsala Simsällskap 29.03 +1.88
3 Alfred Larsson 2012 Upsala Simsällskap +0.64 33.63 +6.48
- William Nord 2011 Upsala Simsällskap +0.89 DSQ
Grenen officiell:  2020-11-22 09:40:07
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Sjöberg 2010 Upsala Simsällskap +0.82 26.22
2 Elliot Myncke 2010 Upsala Simsällskap +0.83 29.51 +3.29
Grenen officiell:  2020-11-22 09:40:07
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonatan Wanek Lipcsey 2009 Upsala Simsällskap +0.79 27.72
2 Anton Hemström 2009 Upsala Simsällskap +0.96 28.57 +0.85
3 Albin Eek 2009 Upsala Simsällskap +0.96 30.24 +2.52
4 Jaan Stempels 2009 Upsala Simsällskap +0.95 31.88 +4.16
5 Alexius Hedström 2009 Upsala Simsällskap 36.48 +8.76
- Oskar Tschöp 2009 Upsala Simsällskap +0.55 DSQ
Grenen officiell:  2020-11-22 09:40:07
2020-11-22 09:40:11 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.76 56.03
25m: 25.93
50m: 56.03
(30.10)
2 Linnea Saga Metzendorf 2012 Upsala Simsällskap 59.93 +3.90
25m: 29.27
50m: 59.93
(30.66)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:43:51
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap 58.93
25m: 27.41
50m: 58.93
(31.52)
2 Ida Richter 2010 Upsala Simsällskap 1:03.51 +4.58
25m: 28.43
50m: 1:03.51
(35.08)
- Ella Söderberg 2010 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-11-22 09:43:51
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Nergiz Ozan 2009 Upsala Simsällskap +0.90 DSQ
Grenen officiell:  2020-11-22 09:43:51
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Esther McElwee 2007 Upsala Simsällskap +0.84 57.14
25m: 26.96
50m: 57.14
(30.18)
2 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap +0.96 58.83 +1.69
25m: 27.94
50m: 58.83
(30.89)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:43:51
2020-11-22 09:43:54 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Loklint 2011 Upsala Simsällskap +0.79 57.05
25m: 26.83
50m: 57.05
(30.22)
- Arvid Vogt 2012 Upsala Simsällskap +0.78 DSQ
Grenen officiell:  2020-11-22 09:48:00
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Söderholm 2009 Upsala Simsällskap +0.81 52.85
25m: 24.62
50m: 52.85
(28.23)
2 Dany Zindrou 2009 Upsala Simsällskap +0.94 54.51 +1.66
25m: 26.03
50m: 54.51
(28.48)
3 Oliver Hamberg 2009 Upsala Simsällskap +0.88 59.52 +6.67
25m: 29.13
50m: 59.52
(30.39)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:48:00
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sami Luis 2007 Upsala Simsällskap +0.85 1:00.19
25m: 27.67
50m: 1:00.19
(32.52)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:48:00
2020-11-22 09:48:04 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 13, 25m Frisim Flickor, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Saga Metzendorf 2012 Upsala Simsällskap 25.65
2 Amanda Melin 2012 Upsala Simsällskap 26.21 +0.56
3 Alice Finbom 2012 Upsala Simsällskap +0.72 26.74 +1.09
Grenen officiell:  2020-11-22 09:53:42
Gren 13, 25m Frisim Flickor, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Allard 2010 Upsala Simsällskap 20.56
2 Elin Påve 2010 Upsala Simsällskap +0.79 23.68 +3.12
3 Ida Richter 2010 Upsala Simsällskap +0.86 24.52 +3.96
4 Vera Vidholm 2010 Upsala Simsällskap +0.75 25.49 +4.93
5 Othilia Pilblad 2010 Upsala Simsällskap +0.52 29.22 +8.66
6 Greta Åborg 2010 Upsala Simsällskap 29.48 +8.92
7 Signe Sääf 2010 Upsala Simsällskap +0.86 29.78 +9.22
- Ella Söderberg 2010 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-11-22 09:53:42
Gren 13, 25m Frisim Flickor, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Tschöp 2009 Upsala Simsällskap +0.83 21.01
2 Elsa Garrett 2009 Upsala Simsällskap +0.78 21.11 +0.10
3 Adrianna Androsiuk 2009 Upsala Simsällskap 23.11 +2.10
4 Tilda Holmgren 2009 Upsala Simsällskap +0.86 24.71 +3.70
5 Klara Dahlén 2009 Upsala Simsällskap 26.61 +5.60
6 Ylva Morrison 2009 Upsala Simsällskap +0.79 27.35 +6.34
Grenen officiell:  2020-11-22 09:53:42
Gren 13, 25m Frisim Flickor, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap +0.87 20.89
2 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap 21.51 +0.62
Grenen officiell:  2020-11-22 09:53:42
2020-11-22 09:53:47 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maximilian Sandmark 2012 Upsala Simsällskap +0.69 23.18
2 William Nord 2011 Upsala Simsällskap +0.85 23.37 +0.19
3 Adrian Brenning 2012 Upsala Simsällskap 23.98 +0.80
4 Alfred Larsson 2012 Upsala Simsällskap +0.90 24.19 +1.01
5 Axel Engelkes 2012 Upsala Simsällskap +0.76 29.11 +5.93
6 Julius Åström Lind 2013 Upsala Simsällskap 34.25 +11.07
Grenen officiell:  2020-11-22 09:57:12
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Sjöberg 2010 Upsala Simsällskap +0.75 25.18
Grenen officiell:  2020-11-22 09:57:12
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexius Hedström 2009 Upsala Simsällskap 22.79
2 Oliver Hamberg 2009 Upsala Simsällskap +0.92 25.04 +2.25
3 Albin Eek 2009 Upsala Simsällskap +0.94 25.69 +2.90
4 Jonatan Wanek Lipcsey 2009 Upsala Simsällskap +0.77 26.05 +3.26
5 Oskar Tschöp 2009 Upsala Simsällskap +0.86 26.47 +3.68
Grenen officiell:  2020-11-22 09:57:12
2020-11-22 09:57:15 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 15, 50m Frisim Flickor, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.78 46.74
25m: 21.97
50m: 46.74
(24.77)
2 Maja Ahlgren 2012 Upsala Simsällskap 48.03 +1.29
25m: 23.70
50m: 48.03
(24.33)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:59:53
Gren 15, 50m Frisim Flickor, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap +0.94 48.04
25m: 23.91
50m: 48.04
(24.13)
2 Amira Larsson 2010 Upsala Simsällskap +0.61 50.90 +2.86
25m: 23.41
50m: 50.90
(27.49)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:59:53
Gren 15, 50m Frisim Flickor, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nergiz Ozan 2009 Upsala Simsällskap +0.87 46.55
25m: 21.06
50m: 46.55
(25.49)
2 Wilma Håkansson 2009 Upsala Simsällskap 51.46 +4.91
25m: 24.61
50m: 51.46
(26.85)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:59:53
Gren 15, 50m Frisim Flickor, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Esther McElwee 2007 Upsala Simsällskap 45.62
25m: 21.77
50m: 45.62
(23.85)
Grenen officiell:  2020-11-22 09:59:53
2020-11-22 09:59:56 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Loklint 2011 Upsala Simsällskap +0.73 48.03
25m: 23.35
50m: 48.03
(24.68)
2 Arvid Vogt 2012 Upsala Simsällskap +0.61 53.13 +5.10
25m: 25.40
50m: 53.13
(27.73)
Grenen officiell:  2020-11-22 10:03:16
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Myncke 2010 Upsala Simsällskap +0.90 46.35
25m: 23.69
50m: 46.35
(22.66)
Grenen officiell:  2020-11-22 10:03:16
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Söderholm 2009 Upsala Simsällskap +0.87 41.61
25m: 21.13
50m: 41.61
(20.48)
2 Anton Hemström 2009 Upsala Simsällskap +0.87 47.10 +5.49
25m: 21.46
50m: 47.10
(25.64)
3 Dany Zindrou 2009 Upsala Simsällskap +0.94 48.52 +6.91
25m: 22.41
50m: 48.52
(26.11)
- Jaan Stempels 2009 Upsala Simsällskap +0.90 DNF
Grenen officiell:  2020-11-22 10:03:16
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sami Luis 2007 Upsala Simsällskap +0.64 47.63
25m: 23.67
50m: 47.63
(23.96)
Grenen officiell:  2020-11-22 10:03:16
2020-11-22 10:03:20 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.64 27.28
Grenen officiell:  2020-11-22 10:06:54
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap 26.32
2 Amira Larsson 2010 Upsala Simsällskap +0.60 28.49 +2.17
3 Ida Richter 2010 Upsala Simsällskap +0.89 28.64 +2.32
Grenen officiell:  2020-11-22 10:06:54
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Håkansson 2009 Upsala Simsällskap +0.44 25.91
2 Nergiz Ozan 2009 Upsala Simsällskap +0.86 26.71 +0.80
Grenen officiell:  2020-11-22 10:06:54
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Esther McElwee 2007 Upsala Simsällskap +0.87 21.56
2 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap 26.66 +5.10
Grenen officiell:  2020-11-22 10:06:54
2020-11-22 10:06:58 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Loklint 2011 Upsala Simsällskap +0.71 24.91
Grenen officiell:  2020-11-22 10:09:07
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Anton Hemström 2009 Upsala Simsällskap +0.93 DSQ
Grenen officiell:  2020-11-22 10:09:07
2020-11-22 10:09:12 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 25, 100m Medley Flickor, block 1 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.74 1:55.36
25m: 27.44
50m: 56.63
(29.19)
75m: 1:28.33
(31.70)
100m: 1:55.36
(27.03)
Grenen officiell:  2020-11-22 10:15:47
Gren 25, 100m Medley Flickor, block 1 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amira Larsson 2010 Upsala Simsällskap 2:12.71
25m: 28.47
50m: 1:05.28
(36.81)
75m: 1:41.45
(36.17)
100m: 2:12.71
(31.26)
Grenen officiell:  2020-11-22 10:15:47
Gren 25, 100m Medley Flickor, block 1 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Håkansson 2009 Upsala Simsällskap +0.99 2:15.16
25m: 27.14
50m: 1:04.29
(37.15)
75m: 1:43.66
(39.37)
100m: 2:15.16
(31.50)
Grenen officiell:  2020-11-22 10:15:47
Gren 25, 100m Medley Flickor, block 1 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Esther McElwee 2007 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-11-22 10:15:47
2020-11-22 10:17:01 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 27, 25m Ryggsim Flickor, block 2 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.66 26.34
Grenen officiell:  2020-11-22 11:14:40
2020-11-22 11:14:46 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 28, 25m Ryggsim Pojkar, block 2 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adrian Ladjevardi 2010 Upsala Simsällskap +0.71 24.47
Grenen officiell:  2020-11-22 11:16:04
Gren 28, 25m Ryggsim Pojkar, block 2 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maximilian Hertz 2007 Upsala Simsällskap +0.91 24.15
Grenen officiell:  2020-11-22 11:16:04
2020-11-22 11:16:09 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 29, 50m Ryggsim Flickor, block 2 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap +0.76 46.21
25m: 23.64
50m: 46.21
(22.57)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:24:36
Gren 29, 50m Ryggsim Flickor, block 2 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap +0.73 48.36
25m: 22.69
50m: 48.36
(25.67)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:24:36
Gren 29, 50m Ryggsim Flickor, block 2 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.70 45.43
25m: 22.07
50m: 45.43
(23.36)
2 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.57 47.94 +2.51
25m: 23.49
50m: 47.94
(24.45)
3 Josefin Eriksson 2009 Upsala Simsällskap +0.82 49.42 +3.99
25m: 23.47
50m: 49.42
(25.95)
4 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap 50.99 +5.56
25m: 25.47
50m: 50.99
(25.52)
5 Sofia Linde 2009 Upsala Simsällskap +0.59 52.19 +6.76
25m: 25.07
50m: 52.19
(27.12)
6 Liva Hamad 2009 Upsala Simsällskap +0.67 54.28 +8.85
25m: 26.12
50m: 54.28
(28.16)
7 Stina Tornsö Larsson 2009 Upsala Simsällskap +0.78 56.89 +11.46
25m: 26.88
50m: 56.89
(30.01)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:24:36
Gren 29, 50m Ryggsim Flickor, block 2 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Isaksson 2008 Upsala Simsällskap +0.71 45.87
25m: 22.32
50m: 45.87
(23.55)
2 Lina Södersten 2006 Upsala Simsällskap +0.31 46.79 +0.92
25m: 23.21
50m: 46.79
(23.58)
3 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap +0.63 47.61 +1.74
25m: 23.63
50m: 47.61
(23.98)
4 Rebecka Colly 2008 Upsala Simsällskap +0.85 47.98 +2.11
25m: 22.49
50m: 47.98
(25.49)
5 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap +0.66 48.27 +2.40
25m: 23.89
50m: 48.27
(24.38)
6 Astrid Kumlin 2008 Upsala Simsällskap +0.78 49.57 +3.70
25m: 24.02
50m: 49.57
(25.55)
7 Agnes Gustafsson 2008 Upsala Simsällskap +0.79 56.25 +10.38
25m: 26.33
50m: 56.25
(29.92)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:24:36
2020-11-22 11:24:41 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 30, 50m Ryggsim Pojkar, block 2 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melker Andersson 2010 Upsala Simsällskap +0.55 47.03
25m: 22.41
50m: 47.03
(24.62)
2 Edvin Hasselborn 2010 Upsala Simsällskap +0.68 51.17 +4.14
25m: 25.73
50m: 51.17
(25.44)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:29:00
Gren 30, 50m Ryggsim Pojkar, block 2 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Loklint 2009 Upsala Simsällskap +0.65 44.69
25m: 21.77
50m: 44.69
(22.92)
2 Alvin Åkerman 2009 Upsala Simsällskap +0.61 46.14 +1.45
25m: 23.60
50m: 46.14
(22.54)
3 Lars Larsson 2009 Upsala Simsällskap +0.69 50.87 +6.18
25m: 25.61
50m: 50.87
(25.26)
4 Edvin Lindelöf 2009 Upsala Simsällskap +0.87 58.86 +14.17
25m: 28.80
50m: 58.86
(30.06)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:29:00
Gren 30, 50m Ryggsim Pojkar, block 2 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Tramontana 2007 Upsala Simsällskap +0.57 43.96
25m: 21.00
50m: 43.96
(22.96)
2 Noel Wetterbom 2008 Upsala Simsällskap +0.75 48.91 +4.95
25m: 23.55
50m: 48.91
(25.36)
3 Frank Hu Frisk 2008 Upsala Simsällskap +0.67 49.05 +5.09
25m: 25.18
50m: 49.05
(23.87)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:29:00
2020-11-22 11:29:11 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 31, 100m Ryggsim Flickor, block 2 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap +0.77 1:34.18
25m: 22.20
50m: 45.80
(23.60)
75m: 1:10.76
(24.96)
100m: 1:34.18
(23.42)
2 Louise Ahlstedt 2010 Upsala Simsällskap +0.79 1:44.85 +10.67
25m: 22.93
50m: 47.56
(24.63)
75m: 1:16.56
(29.00)
100m: 1:44.85
(28.29)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:33:56
Gren 31, 100m Ryggsim Flickor, block 2 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Idde Söderström 2009 Upsala Simsällskap +0.67 1:30.48
25m: 20.64
50m: 42.96
(22.32)
75m: 1:07.68
(24.72)
100m: 1:30.48
(22.80)
2 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap +0.79 1:35.58 +5.10
25m: 22.26
50m: 46.92
(24.66)
75m: 1:12.03
(25.11)
100m: 1:35.58
(23.55)
3 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.63 1:53.65 +23.17 S1
25m: 24.53
50m: 52.94
(28.41)
75m: 1:22.32
(29.38)
100m: 1:53.65
(31.33)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:33:56
Gren 31, 100m Ryggsim Flickor, block 2 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap +0.77 1:37.87
25m: 21.31
50m: 45.84
(24.53)
75m: 1:11.46
(25.62)
100m: 1:37.87
(26.41)
2 Vera Reutfors 2008 Upsala Simsällskap +0.77 1:39.54 +1.67
25m: 21.55
50m: 45.35
(23.80)
75m: 1:11.80
(26.45)
100m: 1:39.54
(27.74)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:33:56
2020-11-22 11:34:01 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, block 2 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap +0.69 1:33.71
25m: 22.34
50m: 47.19
(24.85)
75m: 1:13.19
(26.00)
100m: 1:33.71
(20.52)
2 Ruben Demker 2011 Upsala Simsällskap +0.74 1:37.63 +3.92
25m: 22.41
50m: 47.44
(25.03)
75m: 1:13.28
(25.84)
100m: 1:37.63
(24.35)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:38:40
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, block 2 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Vogt 2010 Upsala Simsällskap +0.73 1:27.65
25m: 21.83
50m: 44.14
(22.31)
75m: 1:07.26
(23.12)
100m: 1:27.65
(20.39)
2 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap +0.62 1:37.42 +9.77
25m: 23.04
50m: 47.72
(24.68)
75m: 1:13.22
(25.50)
100m: 1:37.42
(24.20)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:38:40
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, block 2 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valter Kåver 2009 Upsala Simsällskap +0.57 1:49.08
25m: 26.52
50m: 54.01
(27.49)
75m: 1:22.74
(28.73)
100m: 1:49.08
(26.34)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:38:40
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, block 2 12-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap +0.86 1:32.65
25m: 21.65
50m: 45.51
(23.86)
75m: 1:10.00
(24.49)
100m: 1:32.65
(22.65)
2 Robin Kvart 2008 Upsala Simsällskap +0.79 1:34.54 +1.89
25m: 20.93
50m: 44.38
(23.45)
75m: 1:09.98
(25.60)
100m: 1:34.54
(24.56)
3 Helmer Juhlin 2007 Upsala Simsällskap +0.71 1:40.97 +8.32
25m: 23.45
50m: 48.70
(25.25)
75m: 1:15.18
(26.48)
100m: 1:40.97
(25.79)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:38:40
2020-11-22 11:38:45 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 33, 25m Bröstsim Flickor, block 2 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap +0.87 26.12
2 Louise Ahlstedt 2010 Upsala Simsällskap +0.87 32.63 +6.51
Grenen officiell:  2020-11-22 11:39:56
Gren 33, 25m Bröstsim Flickor, block 2 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.92 26.43
2 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap 34.51 +8.08 SB1
Grenen officiell:  2020-11-22 11:39:56
2020-11-22 11:40:00 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 2, 2020-2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2020 till den 22 nov 2020
Gren 35, 50m Bröstsim Flickor, block 2 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap +0.75 51.17
25m: 24.10
50m: 51.17
(27.07)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:47:32
Gren 35, 50m Bröstsim Flickor, block 2 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Linde 2009 Upsala Simsällskap +0.83 52.29
25m: 24.66
50m: 52.29
(27.63)
2 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.89 56.02 +3.73
25m: 26.04
50m: 56.02
(29.98)
3 Stina Tornsö Larsson 2009 Upsala Simsällskap +0.95 57.06 +4.77
25m: 26.79
50m: 57.06
(30.27)
4 Josefin Eriksson 2009 Upsala Simsällskap +0.95 59.03 +6.74
25m: 27.87
50m: 59.03
(31.16)
5 Liva Hamad 2009 Upsala Simsällskap +0.79 59.15 +6.86
25m: 27.12
50m: 59.15
(32.03)
Grenen officiell:  2020-11-22 11:47:32
Gren 35, 50m Bröstsim Flickor, block 2 12-99 år - Final
Plac Namn Född