2024-07-22   06:50:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Citadellsim 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Citadellsim 2021
Plats: Citadellbadet Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 5 jun 2021 till den 6 jun 2021
Gren 1, 200m Medley Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Brylski 2008 Kristianstads SLS +0.73 2:45.38
50m: 35.23
100m: 1:19.34
(44.11)
150m: 2:08.34
(49.00)
200m: 2:45.38
(37.04)
2 Noel Ardenvik 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.66 2:48.33 +2.95
50m: 36.85
100m: 1:22.72
(45.87)
150m: 2:10.13
(47.41)
200m: 2:48.33
(38.20)
3 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.78 2:51.10 +5.72
50m: 37.79
100m: 1:21.77
(43.98)
150m: 2:13.16
(51.39)
200m: 2:51.10
(37.94)
4 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap +0.63 2:51.26 +5.88
50m: 36.11
100m: 1:21.01
(44.90)
150m: 2:11.39
(50.38)
200m: 2:51.26
(39.87)
5 Wille Zetterström 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.70 2:52.26 +6.88
50m: 35.66
100m: 1:19.89
(44.23)
150m: 2:13.13
(53.24)
200m: 2:52.26
(39.13)
6 Cristian Stefan Nicoara 2008 Simklubben Sydsim +0.67 2:55.16 +9.78
50m: 34.17
100m: 1:19.61
(45.44)
150m: 2:13.94
(54.33)
200m: 2:55.16
(41.22)
7 Ludvig Bartolek 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.71 2:57.41 +12.03
50m: 37.21
100m: 1:21.99
(44.78)
150m: 2:17.86
(55.87)
200m: 2:57.41
(39.55)
8 Anton Vitazka 2008 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 2:57.63 +12.25
50m: 36.57
100m: 1:24.13
(47.56)
150m: 2:18.80
(54.67)
200m: 2:57.63
(38.83)
9 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran +0.76 3:00.09 +14.71
50m: 39.15
100m: 1:24.78
(45.63)
150m: 2:19.41
(54.63)
200m: 3:00.09
(40.68)
10 Leo Eriksson 2008 Simklubben Lödde +0.50 3:02.31 +16.93
50m: 39.29
100m: 1:26.29
(47.00)
150m: 2:21.93
(55.64)
200m: 3:02.31
(40.38)
11 Noah Zhang 2008 Simklubben Poseidon +0.74 3:13.16 +27.78
50m: 39.92
100m: 1:29.39
(49.47)
150m: 2:26.43
(57.04)
200m: 3:13.16
(46.73)
12 Hugo Mirvéus 2008 SK Triton -.-- 3:16.96 +31.58
50m: 41.33
100m: 1:29.55
(48.22)
150m: 2:28.37
(58.82)
200m: 3:16.96
(48.59)
- Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DSQ
- Pontus Lindahl 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.74 DSQ
Grenen officiell:  2021-06-05 09:25:18
Gren 1, 200m Medley Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Lönnerfors 2006 Simklubben Poseidon +0.69 2:26.14
50m: 30.02
100m: 1:07.29
(37.27)
150m: 1:52.02
(44.73)
200m: 2:26.14
(34.12)
2 Emil Flodmark 2006 Ängelholms Simsällskap +0.73 2:27.18 +1.04
50m: 31.42
100m: 1:09.08
(37.66)
150m: 1:51.56
(42.48)
200m: 2:27.18
(35.62)
3 Nikolas Koumbaros 2006 Simklubben Ran +0.73 2:31.68 +5.54
50m: 30.82
100m: 1:08.26
(37.44)
150m: 1:55.88
(47.62)
200m: 2:31.68
(35.80)
4 Jonatan Bååth 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.68 2:32.06 +5.92
50m: 31.75
100m: 1:12.23
(40.48)
150m: 1:58.25
(46.02)
200m: 2:32.06
(33.81)
5 Emil Hjalmarsson 2006 Simklubben Ran +0.72 2:32.16 +6.02
50m: 31.91
100m: 1:12.70
(40.79)
150m: 1:58.62
(45.92)
200m: 2:32.16
(33.54)
6 Ozzy Melin 2006 Kristianstads SLS +0.78 2:46.94 +20.80
50m: 35.55
100m: 1:20.06
(44.51)
150m: 2:09.87
(49.81)
200m: 2:46.94
(37.07)
7 Hugo Prössel 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.90 2:47.37 +21.23
50m: 35.62
100m: 1:19.51
(43.89)
150m: 2:12.04
(52.53)
200m: 2:47.37
(35.33)
8 Ednand Zeneli 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.69 2:50.46 +24.32
50m: 35.36
100m: 1:22.46
(47.10)
150m: 2:09.70
(47.24)
200m: 2:50.46
(40.76)
9 Victor Gunnersand 2006 Simklubben Lödde +0.86 3:13.04 +46.90
50m: 37.92
100m: 1:27.02
(49.10)
150m: 2:28.91
(1:01.89)
200m: 3:13.04
(44.13)
Grenen officiell:  2021-06-05 09:25:18
Gren 1, 200m Medley Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alan Jovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.63 2:12.47
50m: 28.73
100m: 1:03.10
(34.37)
150m: 1:40.50
(37.40)
200m: 2:12.47
(31.97)
2 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.66 2:16.80 +4.33
50m: 29.68
100m: 1:05.78
(36.10)
150m: 1:43.68
(37.90)
200m: 2:16.80
(33.12)
3 Noah Malmgren 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.69 2:21.18 +8.71
50m: 29.05
100m: 1:06.09
(37.04)
150m: 1:47.69
(41.60)
200m: 2:21.18
(33.49)
4 Gustaf Stokholm 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.71 2:24.12 +11.65
50m: 30.37
100m: 1:06.25
(35.88)
150m: 1:49.48
(43.23)
200m: 2:24.12
(34.64)
5 Gabriel Olsson 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.67 2:24.72 +12.25
50m: 29.81
100m: 1:06.99
(37.18)
150m: 1:51.46
(44.47)
200m: 2:24.72
(33.26)
6 Melvin Malm 2004 Simklubben Poseidon +0.67 2:31.05 +18.58
50m: 30.40
100m: 1:09.76
(39.36)
150m: 1:55.04
(45.28)
200m: 2:31.05
(36.01)
7 Sebastian Ljungdahl 2004 Ängelholms Simsällskap +0.79 2:42.61 +30.14
50m: 30.97
100m: 1:14.74
(43.77)
150m: 2:02.52
(47.78)
200m: 2:42.61
(40.09)
- Viggo Thomsen 2004 Landskrona Simsällskap +0.64 DSQ
- Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-06-05 09:25:18
2021-06-05 10:53:06 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner