2024-07-12   21:39:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Citadellsim 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Citadellsim 2021
Plats: Citadellbadet Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 5 jun 2021 till den 6 jun 2021
Gren 13, 200m Frisim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap +0.61 2:04.16
50m: 28.24
100m: 59.63
(31.39)
150m: 1:32.55
(32.92)
200m: 2:04.16
(31.61)
2 Malte Ljunggren 2006 Kristianstads SLS +0.68 2:10.75 +6.59
50m: 30.16
100m: 1:04.29
(34.13)
150m: 1:38.40
(34.11)
200m: 2:10.75
(32.35)
3 Aron Westberg 2006 Simklubben Lödde +0.77 2:11.70 +7.54
50m: 30.23
100m: 1:04.60
(34.37)
150m: 1:39.87
(35.27)
200m: 2:11.70
(31.83)
4 Elias Albrektsson 2006 Simklubben Poseidon -.-- 2:11.87 +7.71
50m: 30.31
100m: 1:04.12
(33.81)
150m: 1:38.49
(34.37)
200m: 2:11.87
(33.38)
5 Viggo Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.60 2:13.27 +9.11
50m: 30.10
100m: 1:04.17
(34.07)
150m: 1:39.49
(35.32)
200m: 2:13.27
(33.78)
6 Axel Wergeland 2006 Simklubben Lödde +0.80 2:13.59 +9.43
50m: 30.17
100m: 1:04.56
(34.39)
150m: 1:39.68
(35.12)
200m: 2:13.59
(33.91)
7 Jonatan Bååth 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.72 2:13.66 +9.50
50m: 30.94
100m: 1:05.50
(34.56)
150m: 1:40.08
(34.58)
200m: 2:13.66
(33.58)
8 Vidar Bentzer 2006 Simklubben Poseidon +0.72 2:13.81 +9.65
50m: 30.07
100m: 1:04.31
(34.24)
150m: 1:39.43
(35.12)
200m: 2:13.81
(34.38)
9 Ted Nilsson 2006 Simklubben Lödde +0.78 2:16.15 +11.99
50m: 30.86
100m: 1:05.23
(34.37)
150m: 1:40.67
(35.44)
200m: 2:16.15
(35.48)
10 Stefan Kovacevic 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.57 2:18.64 +14.48
50m: 31.08
100m: 1:06.85
(35.77)
150m: 1:43.50
(36.65)
200m: 2:18.64
(35.14)
11 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap +0.68 2:18.99 +14.83
50m: 31.07
100m: 1:07.00
(35.93)
150m: 1:44.08
(37.08)
200m: 2:18.99
(34.91)
12 Axel Bech 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 2:19.87 +15.71
50m: 31.32
100m: 1:06.30
(34.98)
150m: 1:44.10
(37.80)
200m: 2:19.87
(35.77)
13 Gabriel Ekelund 2006 Kristianstads SLS +0.69 2:21.86 +17.70
50m: 29.96
100m: 1:04.52
(34.56)
150m: 1:44.47
(39.95)
200m: 2:21.86
(37.39)
14 Hugo Prössel 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 2:22.85 +18.69
50m: 31.82
100m: 1:08.18
(36.36)
150m: 1:46.31
(38.13)
200m: 2:22.85
(36.54)
15 Oscar victor Mendes 2006 Ängelholms Simsällskap +0.69 2:24.19 +20.03
50m: 30.28
100m: 1:06.76
(36.48)
150m: 1:45.58
(38.82)
200m: 2:24.19
(38.61)
16 William Madsen 2006 SK Triton -.-- 2:24.90 +20.74
50m: 31.47
100m: 1:08.35
(36.88)
150m: 1:47.42
(39.07)
200m: 2:24.90
(37.48)
17 Jonathan Gustafsson 2006 Ängelholms Simsällskap +0.83 2:29.76 +25.60
50m: 32.71
100m: 1:10.44
(37.73)
150m: 1:50.01
(39.57)
200m: 2:29.76
(39.75)
18 Alexander Ljungdahl 2006 Ängelholms Simsällskap +0.73 2:30.72 +26.56
50m: 31.82
100m: 1:10.12
(38.30)
150m: 1:50.67
(40.55)
200m: 2:30.72
(40.05)
19 Jonathan Olofsson 2006 Simklubben Ran +0.80 2:31.18 +27.02
50m: 32.23
100m: 1:09.55
(37.32)
150m: 1:51.96
(42.41)
200m: 2:31.18
(39.22)
20 Oliver Bergstedt 2006 Karlshamns Simklubb +0.85 2:33.93 +29.77
50m: 32.67
100m: 1:11.21
(38.54)
150m: 1:52.21
(41.00)
200m: 2:33.93
(41.72)
21 Algot Wassenius 2006 Klippans Simsällskap -.-- 2:45.26 +41.10
50m: 37.35
100m: 1:19.39
(42.04)
150m: 2:03.55
(44.16)
200m: 2:45.26
(41.71)
Grenen officiell:  2021-06-05 12:05:38
Gren 13, 200m Frisim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Lundblad 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.66 1:58.45
50m: 27.49
100m: 57.33
(29.84)
150m: 1:27.73
(30.40)
200m: 1:58.45
(30.72)
2 Noah Malmgren 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.67 2:02.07 +3.62
50m: 28.02
100m: 58.74
(30.72)
150m: 1:30.50
(31.76)
200m: 2:02.07
(31.57)
3 Alan Jovic 2004 Helsingborgs Simsällskap -.-- 2:02.21 +3.76
50m: 28.09
100m: 58.70
(30.61)
150m: 1:30.52
(31.82)
200m: 2:02.21
(31.69)
4 David Olofsson 2004 Simklubben Poseidon +0.74 2:02.34 +3.89
50m: 28.44
100m: 59.51
(31.07)
150m: 1:31.33
(31.82)
200m: 2:02.34
(31.01)
5 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen +0.72 2:07.29 +8.84
50m: 28.22
100m: 1:00.14
(31.92)
150m: 1:33.67
(33.53)
200m: 2:07.29
(33.62)
6 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.65 2:10.42 +11.97
50m: 29.77
100m: 1:03.22
(33.45)
150m: 1:37.56
(34.34)
200m: 2:10.42
(32.86)
7 Viktor Spoelstra 2004 Sjöbo Simsällskap +0.60 2:13.02 +14.57
50m: 29.13
100m: 1:03.16
(34.03)
150m: 1:38.29
(35.13)
200m: 2:13.02
(34.73)
Grenen officiell:  2021-06-05 12:05:38
Gren 13, 200m Frisim Herrar 19 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Elfers 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.62 1:56.48
50m: 27.45
100m: 56.92
(29.47)
150m: 1:26.83
(29.91)
200m: 1:56.48
(29.65)
2 Filip Salbrink 2002 Simklubben Poseidon +0.60 2:00.19 +3.71
50m: 27.47
100m: 57.45
(29.98)
150m: 1:28.16
(30.71)
200m: 2:00.19
(32.03)
3 Anton Jansson 2002 Simklubben Poseidon +0.65 2:01.22 +4.74
50m: 27.15
100m: 57.56
(30.41)
150m: 1:28.92
(31.36)
200m: 2:01.22
(32.30)
4 Nils Wergeland 2002 Simklubben Poseidon +0.61 2:05.26 +8.78
50m: 28.08
100m: 58.81
(30.73)
150m: 1:31.43
(32.62)
200m: 2:05.26
(33.83)
Grenen officiell:  2021-06-05 12:05:38
2021-06-05 12:05:41 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner