Results for Østdanske Kortbane Mesterskab
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 07:53 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 3:42.40 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:52.42 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 28.08 | 58.29 | 58.29 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 27.78 | 58.40 | 1:56.69 | ||||||
Linda Lund | 1984 | 27.63 | 57.68 | 2:54.37 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 28.02 | 58.05 | 3:52.42 | ||||||
2 | Sigma Damer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 3:54.14 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 27.58 | 56.88 | 56.88 | ||||||
Maj Lindberg Hansen | 1992 | 28.87 | 1:00.32 | 1:57.20 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 28.42 | 58.43 | 2:55.63 | ||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 28.16 | 58.51 | 3:54.14 | ||||||
3 | Køge Damer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 3:54.49 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 28.18 | 57.84 | 57.84 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 27.90 | 58.67 | 1:56.51 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 27.63 | 57.86 | 2:54.37 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 28.89 | 1:00.12 | 3:54.49 | ||||||
4 | Vat Damer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 3:55.53 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 28.81 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 27.63 | 58.18 | 1:57.91 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 28.37 | 58.39 | 2:56.30 | ||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 28.81 | 59.23 | 3:55.53 | ||||||
5 | Gsc Piger 1 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:57.70 | ||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 28.06 | 58.35 | 58.35 | ||||||
Line Kjær | 1996 | 28.35 | 59.92 | 1:58.27 | ||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 28.86 | 59.99 | 2:58.26 | ||||||
Sofie Seheim | 1991 | 27.86 | 59.44 | 3:57.70 | ||||||
6 | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:58.80 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 29.34 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 27.71 | 58.36 | 1:58.89 | ||||||
Bettina Caspersen | 1992 | 28.08 | 59.21 | 2:58.10 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 28.68 | 1:00.70 | 3:58.80 | ||||||
7 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:00.25 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 29.03 | 1:00.65 | 1:00.65 | ||||||
Pernille Hansen | 1991 | 28.97 | 1:00.98 | 2:01.63 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 28.56 | 59.89 | 3:01.52 | ||||||
Mette Pedersen | 1993 | 28.34 | 58.73 | 4:00.25 | ||||||
8 | Triton Piger 1 | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:00.39 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.80 | 1:00.31 | 1:00.31 | ||||||
Jahnay Benson | 1995 | 27.92 | 59.07 | 1:59.38 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 29.30 | 1:00.67 | 3:00.05 | ||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 29.02 | 1:00.34 | 4:00.39 | ||||||
9 | Gsc Piger 2 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:01.47 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 29.68 | 1:00.06 | 1:00.06 | ||||||
Trine Søby | 1991 | 28.29 | 59.32 | 1:59.38 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 28.43 | 1:00.28 | 2:59.66 | ||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 29.49 | 1:01.81 | 4:01.47 | ||||||
10 | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | 4:02.41 | ||||||
Olivia Burmester | 1993 | 29.05 | 1:01.54 | 1:01.54 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 28.00 | 58.14 | 1:59.68 | ||||||
Ida Marie Vedel | 1994 | 29.59 | 1:02.05 | 3:01.73 | ||||||
Mie Refn | 1993 | 28.94 | 1:00.68 | 4:02.41 | ||||||
11 | Vat Damer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:03.01 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 28.98 | 59.79 | 59.79 | ||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 28.26 | 59.15 | 1:58.94 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 29.70 | 1:01.72 | 3:00.66 | ||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 30.12 | 1:02.35 | 4:03.01 | ||||||
12 | Sigma Damer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:03.50 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 29.88 | 1:01.48 | 1:01.48 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 30.02 | 1:01.49 | 2:02.97 | ||||||
Mette Louise Petersen | 1995 | 29.49 | 1:01.19 | 3:04.16 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 28.83 | 59.34 | 4:03.50 | ||||||
13 | Lf Piger :-) | 0 | Lf_swim | 4:04.28 | ||||||
Julie Piihl Hansen | 1992 | 29.88 | 1:02.07 | 1:02.07 | ||||||
Siri Wiecker | 1994 | 28.83 | 59.69 | 2:01.76 | ||||||
Tenna Holm | 1995 | 29.35 | 1:01.31 | 3:03.07 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 29.74 | 1:01.21 | 4:04.28 | ||||||
14 | Gi40/hermes Damer | 1980 | GI-40 Hermes | 4:07.14 | ||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 29.67 | 1:01.94 | 1:01.94 | ||||||
Amanda Sandager | 1995 | 30.22 | 1:03.18 | 2:05.12 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 28.59 | 1:00.11 | 3:05.23 | ||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 30.08 | 1:01.91 | 4:07.14 | ||||||
15 | Hold 2 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:07.93 | ||||||
Anna Klüver Jepsen | 1993 | 29.34 | 1:01.03 | 1:01.03 | ||||||
Regitze Svensson | 1995 | 28.47 | 1:01.97 | 2:03.00 | ||||||
Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 29.50 | 1:02.41 | 3:05.41 | ||||||
Frederikke Hall | 1992 | 30.31 | 1:02.52 | 4:07.93 | ||||||
16 | Gti-Damer | 1995 | GTI | 4:08.20 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 28.62 | 1:00.07 | 1:00.07 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 29.57 | 1:02.23 | 2:02.30 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 30.82 | 1:04.43 | 3:06.73 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 29.25 | 1:01.47 | 4:08.20 | ||||||
17 | Køge Damer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:10.81 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 28.99 | 1:00.36 | 1:00.36 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 29.96 | 1:03.78 | 2:04.14 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 29.59 | 1:01.89 | 3:06.03 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 31.06 | 1:04.78 | 4:10.81 | ||||||
18 | Gentofte Damer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:10.86 | ||||||
Sophie Nordkild | 1994 | 30.21 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 30.12 | 1:03.25 | 2:06.27 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 29.22 | 1:01.07 | 3:07.34 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 30.23 | 1:03.52 | 4:10.86 | ||||||
19 | Hils Damer | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:13.81 | ||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 29.54 | 1:01.78 | 1:01.78 | ||||||
Thea Mundt Lohse | 1994 | 30.60 | 1:04.17 | 2:05.95 | ||||||
Julie Lamberth | 1996 | 30.68 | 1:04.53 | 3:10.48 | ||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 29.88 | 1:03.33 | 4:13.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:53 |