Tulokset Østdanske Kortbane Mesterskab
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) Senior - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.02 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.84 | ||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 26.69 | ||||||
3 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.23 | ||||||
3 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.23 | ||||||
3 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.23 | ||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.44 | ||||||
7 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.49 | ||||||
8 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 27.50 | ||||||
9 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 27.54 | ||||||
10 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.68 | ||||||
11 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 27.78 | ||||||
12 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.83 | ||||||
13 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 27.88 | ||||||
13 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.88 | ||||||
15 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.03 | ||||||
16 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.04 | ||||||
17 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.05 | ||||||
18 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 28.06 | ||||||
19 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.13 | ||||||
19 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 28.13 | ||||||
21 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 28.14 | ||||||
21 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 28.14 | ||||||
23 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 28.16 | ||||||
24 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | GI-40 Hermes | 28.21 | ||||||
25 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 28.22 | ||||||
25 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 28.22 | ||||||
27 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.23 | ||||||
28 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.26 | ||||||
29 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.32 | ||||||
30 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.34 | ||||||
31 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 28.38 | ||||||
32 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.41 | ||||||
33 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 28.51 | ||||||
34 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.52 | ||||||
35 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 28.56 | ||||||
36 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 28.59 | ||||||
37 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 28.63 | ||||||
38 | Belinda Ervolder | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 28.74 | ||||||
39 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 28.77 | ||||||
40 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.79 | ||||||
41 | Julie Langhorn | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 28.81 | ||||||
41 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 28.81 | ||||||
43 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.83 | ||||||
44 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.84 | ||||||
45 | Julie Lunau | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 28.86 | ||||||
46 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 28.87 | ||||||
46 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 28.87 | ||||||
46 | Sophie Nordkild | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.87 | ||||||
49 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 28.90 | ||||||
50 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 28.91 | ||||||
51 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 28.93 | ||||||
52 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 28.94 | ||||||
53 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 28.99 | ||||||
54 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.04 | ||||||
55 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.11 | ||||||
56 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 29.17 | ||||||
56 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 29.17 | ||||||
58 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.24 | ||||||
59 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 29.26 | ||||||
60 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.32 | ||||||
61 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 29.33 | ||||||
62 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.34 | ||||||
63 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 29.35 | ||||||
64 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 29.42 | ||||||
65 | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 29.52 | ||||||
66 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 29.57 | ||||||
67 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 29.58 | ||||||
68 | Anne Bach | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 29.70 | ||||||
69 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.79 | ||||||
70 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.93 | ||||||
71 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 29.99 | ||||||
72 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.00 | ||||||
73 | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 30.06 | ||||||
- | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.02 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 26.69 | ||||||
2 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.23 | ||||||
2 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.23 | ||||||
2 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.23 | ||||||
5 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.44 | ||||||
6 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 27.50 | ||||||
7 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 27.54 | ||||||
8 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.68 | ||||||
9 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 27.78 | ||||||
10 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.83 | ||||||
11 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.03 | ||||||
12 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.04 | ||||||
13 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 28.06 | ||||||
14 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.13 | ||||||
14 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 28.13 | ||||||
16 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 28.14 | ||||||
17 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 28.22 | ||||||
18 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.23 | ||||||
19 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.26 | ||||||
20 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.32 | ||||||
21 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 28.38 | ||||||
22 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.41 | ||||||
23 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 28.51 | ||||||
24 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.52 | ||||||
25 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 28.56 | ||||||
26 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 28.59 | ||||||
27 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 28.63 | ||||||
28 | Belinda Ervolder | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 28.74 | ||||||
29 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 28.77 | ||||||
30 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.79 | ||||||
31 | Julie Langhorn | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 28.81 | ||||||
31 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 28.81 | ||||||
33 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.83 | ||||||
34 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.84 | ||||||
35 | Julie Lunau | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 28.86 | ||||||
36 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 28.87 | ||||||
36 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 28.87 | ||||||
36 | Sophie Nordkild | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.87 | ||||||
39 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 28.90 | ||||||
40 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 28.93 | ||||||
41 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 28.99 | ||||||
42 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.04 | ||||||
43 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.11 | ||||||
44 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 29.17 | ||||||
45 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.24 | ||||||
46 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 29.26 | ||||||
47 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.32 | ||||||
48 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 29.33 | ||||||
49 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.34 | ||||||
50 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 29.35 | ||||||
51 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 29.57 | ||||||
52 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.79 | ||||||
53 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.93 | ||||||
54 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 29.99 | ||||||
55 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.00 | ||||||
56 | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 30.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.02 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.33 | ||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 26.67 | ||||||
3 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.91 | ||||||
4 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.32 | ||||||
5 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.33 | ||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.68 | ||||||
7 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.41 | ||||||
8 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 27.52 | ||||||
9 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.67 | ||||||
10 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 27.72 | ||||||
11 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 27.75 | ||||||
12 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 2 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 21:50 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.66 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 24.55 | ||||||
2 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 24.57 | ||||||
3 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 24.61 | ||||||
3 | Robert Barry | 1990 | Albertslund IF | 24.61 | ||||||
5 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 24.70 | ||||||
6 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 24.89 | ||||||
7 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 24.95 | ||||||
8 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 25.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 25.02 | ||||||
10 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 25.06 | ||||||
11 | Morten Møller Jensen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 25.08 | ||||||
12 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 25.12 | ||||||
13 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 25.17 | ||||||
14 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 25.29 | ||||||
15 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 25.30 | ||||||
16 | Rasmus Dufour | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 25.31 | ||||||
17 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 25.36 | ||||||
18 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 25.42 | ||||||
19 | Michael Nielsen | 1985 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 25.46 | ||||||
20 | Jonathan Weitling | 1993 | JGI Svømning | 25.48 | ||||||
21 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 25.54 | ||||||
21 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 25.54 | ||||||
23 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 25.58 | ||||||
24 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 25.64 | ||||||
25 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.70 | ||||||
26 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 25.73 | ||||||
27 | Christian Christensen | 1991 | GI-40 Hermes | 25.80 | ||||||
28 | Andreas Snitkjær | 1990 | Vest-Brøndby | 25.84 | ||||||
29 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 25.85 | ||||||
30 | Jacob Skelsager | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 25.94 | ||||||
31 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 25.95 | ||||||
31 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 25.95 | ||||||
33 | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 26.10 | ||||||
34 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 26.21 | ||||||
35 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 26.26 | ||||||
36 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 26.40 | ||||||
37 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 26.50 | ||||||
38 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 26.95 | ||||||
- | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Bruun | 1987 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:50 |
Resultat Løb 2 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.66 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 24.54 | ||||||
2 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 24.61 | ||||||
3 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 24.78 | ||||||
4 | Robert Barry | 1990 | Albertslund IF | 24.83 | ||||||
5 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 24.90 | ||||||
6 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 25.09 | ||||||
7 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 24.86 | ||||||
8 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 24.89 | ||||||
9 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 25.01 | ||||||
10 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 25.29 | ||||||
11 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 25.66 | ||||||
12 | Rasmus Dufour | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 3 (Indledende) Senior - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.18 2009-11-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.83 | ||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.08 | ||||||
3 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.52 | ||||||
4 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.17 | ||||||
5 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.33 | ||||||
6 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.49 | ||||||
7 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 29.56 | ||||||
8 | Cecilie Christensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.80 | ||||||
9 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.83 | ||||||
10 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 29.89 | ||||||
11 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.91 | ||||||
12 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.93 | ||||||
13 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Albertslund IF | 29.94 | ||||||
13 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.94 | ||||||
15 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 29.97 | ||||||
16 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | ||||||
17 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 30.19 | ||||||
18 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.42 | ||||||
18 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 30.42 | ||||||
20 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.54 | ||||||
21 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 30.56 | ||||||
22 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 30.65 | ||||||
23 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.66 | ||||||
24 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.67 | ||||||
25 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.75 | ||||||
26 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.78 | ||||||
27 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 30.83 | ||||||
28 | Pernille Christiansen | 1995 | Greve Svømmeklub | 30.89 | ||||||
29 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | JGI Svømning | 30.90 | ||||||
30 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.93 | ||||||
31 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.96 | ||||||
32 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 30.98 | ||||||
33 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 31.04 | ||||||
34 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.09 | ||||||
35 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.19 | ||||||
35 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 31.19 | ||||||
37 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 31.22 | ||||||
38 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.23 | ||||||
38 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.23 | ||||||
40 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 31.24 | ||||||
41 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.32 | ||||||
41 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.32 | ||||||
43 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | GI-40 Hermes | 31.33 | ||||||
44 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.43 | ||||||
45 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.47 | ||||||
46 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.64 | ||||||
47 | Anne Bach | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 31.73 | ||||||
48 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.82 | ||||||
49 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.85 | ||||||
50 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.86 | ||||||
51 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.06 | ||||||
52 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.15 | ||||||
53 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.20 | ||||||
54 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.21 | ||||||
55 | Marisa Bjørklund | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 32.25 | ||||||
56 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 32.26 | ||||||
57 | Sophie Nordkild | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 32.33 | ||||||
58 | Caroline Grønbech | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 32.34 | ||||||
59 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.58 | ||||||
60 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.63 | ||||||
61 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 32.64 | ||||||
62 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.83 | ||||||
- | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sigrid Jensen | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | sv. på ryg e. vend. | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.18 2009-11-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.08 | ||||||
2 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.52 | ||||||
3 | Cecilie Christensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.80 | ||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.91 | ||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.93 | ||||||
6 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Albertslund IF | 29.94 | ||||||
7 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 30.19 | ||||||
8 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.42 | ||||||
9 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 30.56 | ||||||
10 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.66 | ||||||
11 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.67 | ||||||
12 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.78 | ||||||
13 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 30.83 | ||||||
14 | Pernille Christiansen | 1995 | Greve Svømmeklub | 30.89 | ||||||
15 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.93 | ||||||
16 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.96 | ||||||
17 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 30.98 | ||||||
18 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.09 | ||||||
19 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.19 | ||||||
19 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 31.19 | ||||||
21 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.23 | ||||||
21 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.23 | ||||||
23 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 31.24 | ||||||
24 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.32 | ||||||
24 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.32 | ||||||
26 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.43 | ||||||
27 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.47 | ||||||
28 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.64 | ||||||
29 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.82 | ||||||
30 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.85 | ||||||
31 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.86 | ||||||
32 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.06 | ||||||
33 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.15 | ||||||
34 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.20 | ||||||
35 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.21 | ||||||
36 | Marisa Bjørklund | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 32.25 | ||||||
37 | Sophie Nordkild | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 32.33 | ||||||
38 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.58 | ||||||
39 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.63 | ||||||
40 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 32.64 | ||||||
41 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.83 | ||||||
- | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 3 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.18 2009-11-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.79 | ||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.73 | ||||||
3 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.01 | ||||||
4 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.11 | ||||||
5 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 29.21 | ||||||
6 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.44 | ||||||
7 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.52 | ||||||
8 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.59 | ||||||
9 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.80 | ||||||
10 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 30.01 | ||||||
11 | Cecilie Christensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.21 | ||||||
- | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 4 (Indledende) Senior - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 24.93 | ||||||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 25.65 | ||||||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 25.95 | ||||||
4 | Rasmus Dufour | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 25.96 | ||||||
5 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 26.02 | ||||||
6 | Nikolai Ammekilde | 1990 | Farum Svømmeklub | 26.26 | ||||||
7 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 26.49 | ||||||
8 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 26.50 | ||||||
9 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.57 | ||||||
10 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 26.73 | ||||||
11 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 26.79 | ||||||
11 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 26.79 | ||||||
13 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.82 | ||||||
14 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 26.91 | ||||||
15 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 27.06 | ||||||
16 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 27.12 | ||||||
17 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.14 | ||||||
18 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 27.21 | ||||||
19 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 27.23 | ||||||
20 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 27.24 | ||||||
20 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.24 | ||||||
22 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 27.28 | ||||||
23 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.42 | ||||||
24 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 27.43 | ||||||
25 | Søren Holm | 1993 | Vest-Brøndby | 27.46 | ||||||
26 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 27.47 | ||||||
27 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 27.50 | ||||||
28 | Jacob Skelsager | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 27.54 | ||||||
29 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 27.55 | ||||||
30 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 27.61 | ||||||
30 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 27.61 | ||||||
32 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 27.68 | ||||||
32 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.68 | ||||||
34 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 27.78 | ||||||
35 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 27.80 | ||||||
36 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.91 | ||||||
37 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.95 | ||||||
38 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.06 | ||||||
39 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 28.15 | ||||||
40 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 28.22 | ||||||
41 | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 28.23 | ||||||
42 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.30 | ||||||
43 | Lasse Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 28.41 | ||||||
44 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.47 | ||||||
45 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.51 | ||||||
45 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 28.51 | ||||||
47 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.61 | ||||||
48 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.71 | ||||||
49 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | 28.73 | ||||||
50 | Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | Helsinge Skytte & IF | 28.96 | ||||||
51 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.17 | ||||||
52 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 29.37 | ||||||
- | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Bruun | 1987 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 24.93 | ||||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 25.95 | ||||||
3 | Rasmus Dufour | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 25.96 | ||||||
4 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 26.02 | ||||||
5 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 26.79 | ||||||
5 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 26.79 | ||||||
7 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 27.06 | ||||||
8 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.14 | ||||||
9 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 27.21 | ||||||
10 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 27.23 | ||||||
11 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.24 | ||||||
12 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.42 | ||||||
13 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 27.43 | ||||||
14 | Søren Holm | 1993 | Vest-Brøndby | 27.46 | ||||||
15 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 27.50 | ||||||
16 | Jacob Skelsager | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 27.54 | ||||||
17 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 27.55 | ||||||
18 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 27.61 | ||||||
18 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 27.61 | ||||||
20 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 27.68 | ||||||
20 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.68 | ||||||
22 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 27.78 | ||||||
23 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 27.80 | ||||||
24 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.91 | ||||||
25 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.95 | ||||||
26 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.06 | ||||||
27 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 28.22 | ||||||
28 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.30 | ||||||
29 | Lasse Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 28.41 | ||||||
30 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.47 | ||||||
31 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.51 | ||||||
31 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 28.51 | ||||||
33 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.61 | ||||||
34 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.71 | ||||||
35 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | 28.73 | ||||||
36 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 4 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 24.78 | ||||||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 25.44 | ||||||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.10 | ||||||
4 | Nikolai Ammekilde | 1990 | Farum Svømmeklub | 26.26 | ||||||
5 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 26.55 | ||||||
6 | Rasmus Dufour | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.98 | ||||||
7 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 26.70 | ||||||
8 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 26.92 | ||||||
9 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.07 | ||||||
10 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 27.19 | ||||||
11 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 27.21 | ||||||
12 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 27.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:59.06 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 4:19.47 | ||||||
2 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.03 | ||||||
3 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:22.72 | ||||||
4 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 4:23.58 | ||||||
5 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 4:23.79 | ||||||
6 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 4:24.24 | ||||||
7 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 4:25.31 | ||||||
8 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:26.61 | ||||||
8 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 4:26.61 | ||||||
10 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 4:27.49 | ||||||
11 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 4:29.91 | ||||||
12 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 4:29.92 | ||||||
13 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:30.59 | ||||||
14 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 4:30.61 | ||||||
15 | Mette Louise Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 4:32.06 | ||||||
16 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:33.20 | ||||||
17 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 4:33.34 | ||||||
18 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 4:33.83 | ||||||
19 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 4:34.88 | ||||||
20 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 4:35.89 | ||||||
21 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 4:36.10 | ||||||
22 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 4:36.26 | ||||||
23 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 4:36.94 | ||||||
24 | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 4:37.42 | ||||||
25 | Pernille Christiansen | 1995 | Greve Svømmeklub | 4:41.30 | ||||||
26 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 4:44.93 | ||||||
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:59.06 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 4:19.47 | ||||||
2 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:22.72 | ||||||
3 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 4:23.58 | ||||||
4 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 4:23.79 | ||||||
5 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 4:24.24 | ||||||
6 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:26.61 | ||||||
7 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 4:27.49 | ||||||
8 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 4:30.61 | ||||||
9 | Mette Louise Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 4:32.06 | ||||||
10 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 4:33.34 | ||||||
11 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 4:34.88 | ||||||
12 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 4:36.26 | ||||||
13 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 4:36.94 | ||||||
14 | Pernille Christiansen | 1995 | Greve Svømmeklub | 4:41.30 | ||||||
15 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 4:44.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 6 (Finaler) Senior - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 3:55.95 | ||||||
2 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 3:56.20 | ||||||
3 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 3:59.25 | ||||||
4 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 4:05.03 | ||||||
5 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 4:05.55 | ||||||
5 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 4:05.55 | ||||||
7 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 4:08.02 | ||||||
8 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:09.26 | ||||||
9 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 4:10.09 | ||||||
10 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 4:10.12 | ||||||
11 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 4:12.02 | ||||||
12 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 4:12.26 | ||||||
13 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 4:13.40 | ||||||
14 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:13.85 | ||||||
15 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 4:13.98 | ||||||
16 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | Herlev Svømning | 4:14.08 | ||||||
17 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 4:14.19 | ||||||
18 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 4:14.85 | ||||||
19 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 4:15.79 | ||||||
20 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.98 | ||||||
21 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 4:16.34 | ||||||
22 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 4:16.76 | ||||||
23 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 4:16.89 | ||||||
24 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 4:18.89 | ||||||
25 | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub | 4:19.32 | ||||||
26 | Martin Madsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 4:19.59 | ||||||
27 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 4:23.65 | ||||||
28 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 4:34.33 | ||||||
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 3:55.95 | ||||||
2 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 3:59.25 | ||||||
3 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 4:05.55 | ||||||
4 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 4:08.02 | ||||||
5 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:09.26 | ||||||
6 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 4:10.09 | ||||||
7 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 4:10.12 | ||||||
8 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 4:12.02 | ||||||
9 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 4:12.26 | ||||||
10 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 4:13.40 | ||||||
11 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:13.85 | ||||||
12 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | Herlev Svømning | 4:14.08 | ||||||
13 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 4:14.19 | ||||||
14 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 4:14.85 | ||||||
15 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 4:15.79 | ||||||
16 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.98 | ||||||
17 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 4:16.34 | ||||||
18 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 4:16.76 | ||||||
19 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 4:16.89 | ||||||
20 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 4:18.89 | ||||||
21 | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub | 4:19.32 | ||||||
22 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 4:23.65 | ||||||
23 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 4:34.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 7 (Finaler) Senior - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 19:31 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:43.41 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 4:56.75 | ||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 4:58.96 | ||||||
3 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 5:02.50 | ||||||
4 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 5:03.10 | ||||||
5 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 5:03.65 | ||||||
6 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 5:04.61 | ||||||
7 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 5:05.97 | ||||||
8 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 5:07.06 | ||||||
9 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:08.74 | ||||||
10 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 5:10.75 | ||||||
11 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:11.92 | ||||||
12 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 5:12.08 | ||||||
13 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:12.72 | ||||||
14 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:12.73 | ||||||
15 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 5:13.02 | ||||||
16 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 5:13.17 | ||||||
17 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 5:14.12 | ||||||
18 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 5:17.16 | ||||||
19 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 5:17.69 | ||||||
20 | Mette Meyer | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 5:18.79 | ||||||
21 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 5:18.88 | ||||||
22 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:21.48 | ||||||
23 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:23.06 | ||||||
24 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 5:23.80 | ||||||
25 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:24.92 | ||||||
26 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 5:26.24 | ||||||
27 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:28.31 | ||||||
28 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 5:35.13 | ||||||
- | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:43.41 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 4:56.75 | ||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 4:58.96 | ||||||
3 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 5:02.50 | ||||||
4 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 5:03.65 | ||||||
5 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 5:05.97 | ||||||
6 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:08.74 | ||||||
7 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 5:10.75 | ||||||
8 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:11.92 | ||||||
9 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 5:12.08 | ||||||
10 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:12.73 | ||||||
11 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 5:13.17 | ||||||
12 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 5:14.12 | ||||||
13 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 5:17.16 | ||||||
14 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 5:17.69 | ||||||
15 | Mette Meyer | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 5:18.79 | ||||||
16 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 5:18.88 | ||||||
17 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:21.48 | ||||||
18 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:23.06 | ||||||
19 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 5:23.80 | ||||||
20 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:24.92 | ||||||
21 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 5:26.24 | ||||||
22 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:28.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:31 |
Resultat Løb 8 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 19:41 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 1:00.01 | 2:07.55 | 3:23.43 | 4:26.15 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 59.23 | 2:07.67 | 3:26.20 | 4:28.85 | |||
3 | Mikkel Wagner | 1991 | Herlev Svømning | 1:03.26 | 2:15.16 | 3:29.43 | 4:33.95 | |||
4 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.05 | 2:12.25 | 3:33.24 | 4:38.07 | |||
5 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.10 | 2:08.32 | 3:31.09 | 4:39.15 | |||
6 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 1:05.49 | 2:16.20 | 3:36.04 | 4:40.29 | |||
7 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.86 | 2:12.30 | 3:35.66 | 4:41.07 | |||
8 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 1:06.72 | 2:21.13 | 3:40.08 | 4:42.48 | |||
9 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:05.46 | 2:15.55 | 3:39.17 | 4:44.12 | |||
10 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 1:04.18 | 2:16.37 | 3:40.50 | 4:46.77 | |||
11 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 1:02.63 | 2:17.43 | 3:43.80 | 4:49.82 | |||
12 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 1:04.19 | 2:19.09 | 3:43.76 | 4:50.09 | |||
13 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:03.47 | 2:21.19 | 3:44.57 | 4:50.35 | |||
14 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.87 | 2:17.99 | 3:43.24 | 4:50.58 | |||
15 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.12 | 2:25.08 | 3:44.12 | 4:51.47 | |||
16 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 1:05.79 | 2:19.76 | 3:47.05 | 4:51.49 | |||
17 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:07.94 | 2:23.78 | 3:43.54 | 4:51.64 | |||
18 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.31 | 2:17.32 | 3:46.81 | 4:52.10 | |||
19 | Søren Jungersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 1:09.20 | 2:23.85 | 3:45.56 | 4:54.74 | |||
20 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.88 | 2:26.22 | 3:45.87 | 4:55.41 | |||
21 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.40 | 2:16.38 | 3:44.68 | 4:55.63 | |||
22 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.67 | 2:22.33 | 3:49.03 | 4:55.96 | |||
23 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 1:05.11 | 2:22.66 | 3:48.06 | 4:56.43 | |||
24 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.30 | 2:23.93 | 3:55.29 | 5:01.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:41 |
Resultat Løb 9 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 28.24 2008-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.63 | ||||||
2 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 30.28 | ||||||
3 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 30.60 | ||||||
4 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.73 | ||||||
4 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 30.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.85 | ||||||
7 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 30.88 | ||||||
8 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.51 | ||||||
9 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.57 | ||||||
10 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.74 | ||||||
11 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 31.79 | ||||||
12 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.85 | ||||||
13 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 31.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 31.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 31.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 31.99 | ||||||
17 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.03 | ||||||
17 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 32.03 | ||||||
19 | Caroline Buhl | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 32.11 | ||||||
19 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 32.11 | ||||||
21 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 32.28 | ||||||
22 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 32.39 | ||||||
23 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.42 | ||||||
24 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.47 | ||||||
25 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 32.58 | ||||||
26 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 32.60 | ||||||
27 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 32.68 | ||||||
28 | Cecilie Christensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.71 | ||||||
29 | Julie Lunau | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 32.72 | ||||||
29 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.72 | ||||||
31 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 32.86 | ||||||
32 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 33.05 | ||||||
32 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.05 | ||||||
32 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.05 | ||||||
35 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | JGI Svømning | 33.17 | ||||||
35 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.17 | ||||||
37 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.20 | ||||||
38 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.21 | ||||||
39 | Isabel Brylov | 1994 | GI-40 Hermes | 33.22 | ||||||
39 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 33.22 | ||||||
41 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 33.28 | ||||||
42 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.51 | ||||||
43 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.59 | ||||||
44 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 34.07 | ||||||
45 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 34.28 | ||||||
46 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | Kalundborg SK | 34.52 | ||||||
47 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 34.58 | ||||||
- | Erika Tuvike | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2 cr armtag i vend | |||||
- | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm på mave 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 9 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 28.24 2008-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.45 | ||||||
2 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 30.01 | ||||||
3 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.09 | ||||||
4 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 30.39 | ||||||
5 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.40 | ||||||
6 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 30.69 | ||||||
7 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 30.46 | ||||||
8 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.86 | ||||||
9 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.23 | ||||||
10 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.82 | ||||||
11 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 32.34 | ||||||
- | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 10 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 20:47 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 24.60 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.61 | ||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 26.64 | ||||||
3 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 27.02 | ||||||
4 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 27.04 | ||||||
5 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 27.07 | ||||||
6 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 27.10 | ||||||
7 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 27.15 | ||||||
8 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.89 | ||||||
9 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.96 | ||||||
10 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 28.13 | ||||||
11 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 28.19 | ||||||
12 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 28.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 28.57 | ||||||
14 | Søren Holm | 1993 | Vest-Brøndby | 28.90 | ||||||
15 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 28.99 | ||||||
16 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.15 | ||||||
17 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 29.20 | ||||||
18 | Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | Helsinge Skytte & IF | 29.23 | ||||||
19 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.48 | ||||||
20 | Christian Petersen | 1993 | Greve Svømmeklub | 29.50 | ||||||
21 | Patrick Christensen | 1985 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.55 | ||||||
22 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 29.56 | ||||||
23 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 29.71 | ||||||
24 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 29.72 | ||||||
24 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 29.72 | ||||||
26 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.82 | ||||||
27 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 29.88 | ||||||
28 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 29.91 | ||||||
29 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 29.92 | ||||||
30 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | ||||||
31 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 30.21 | ||||||
32 | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 30.26 | ||||||
33 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 30.35 | ||||||
34 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.48 | ||||||
35 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.52 | ||||||
36 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | 30.64 | ||||||
37 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 30.67 | ||||||
38 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.71 | ||||||
39 | Jonathan Holdrup | 1993 | GI-40 Hermes | 30.76 | ||||||
40 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 30.83 | ||||||
41 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.86 | ||||||
42 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.27 | ||||||
43 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.58 | ||||||
44 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 31.97 | ||||||
45 | Jacob Skelsager | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 32.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:47 |
Resultat Løb 10 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 24.60 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 26.30 | ||||||
2 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.79 | ||||||
3 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 26.83 | ||||||
4 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 27.07 | ||||||
5 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 27.20 | ||||||
6 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 27.35 | ||||||
7 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 27.83 | ||||||
8 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.95 | ||||||
9 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 27.99 | ||||||
10 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.30 | ||||||
11 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 29.34 | ||||||
12 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 29.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 11 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 20:16 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.18 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.85 | ||||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.33 | ||||||
3 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.47 | ||||||
4 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 33.69 | ||||||
5 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 34.02 | ||||||
6 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.11 | ||||||
7 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.17 | ||||||
8 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 34.32 | ||||||
9 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 34.50 | ||||||
10 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.60 | ||||||
11 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.63 | ||||||
12 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 34.76 | ||||||
13 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | GI-40 Hermes | 35.11 | ||||||
14 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.20 | ||||||
15 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 35.22 | ||||||
16 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 35.39 | ||||||
17 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 35.52 | ||||||
18 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.68 | ||||||
19 | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 35.76 | ||||||
20 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 35.92 | ||||||
21 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 35.93 | ||||||
22 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.09 | ||||||
23 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.22 | ||||||
24 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 36.23 | ||||||
25 | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | 36.49 | ||||||
26 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.58 | ||||||
27 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.62 | ||||||
27 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 36.62 | ||||||
29 | Sif Szetu | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.64 | ||||||
30 | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 36.67 | ||||||
31 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.88 | ||||||
32 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 36.97 | ||||||
33 | Sigrid Jensen | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 36.99 | ||||||
34 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | GI-40 Hermes | 37.07 | ||||||
35 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 37.11 | ||||||
36 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 37.12 | ||||||
37 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.24 | ||||||
38 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 37.31 | ||||||
39 | Clara Albek | 1996 | GI-40 Hermes | 37.34 | ||||||
40 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 37.60 | ||||||
41 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.78 | ||||||
42 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 37.84 | ||||||
43 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 38.31 | ||||||
44 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 38.65 | ||||||
45 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 38.72 | ||||||
- | Signe Nielsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:16 |
Resultat Løb 11 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.18 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.92 | ||||||
2 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.76 | ||||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 33.94 | ||||||
4 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.12 | ||||||
5 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 34.35 | ||||||
6 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.44 | ||||||
7 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.64 | ||||||
7 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 34.64 | ||||||
9 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 34.76 | ||||||
10 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.96 | ||||||
11 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.12 | ||||||
12 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 35.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 20:30 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 27.55 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Andersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.45 | ||||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 29.94 | ||||||
3 | Simon Panduro | 1988 | Allerød Svømmeklub | 30.05 | ||||||
4 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.11 | ||||||
5 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.34 | ||||||
6 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 30.56 | ||||||
7 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 30.68 | ||||||
8 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.91 | ||||||
9 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.02 | ||||||
10 | Christian Christensen | 1991 | GI-40 Hermes | 31.06 | ||||||
11 | Oliver Mirkovic | 1993 | Vest-Brøndby | 31.16 | ||||||
12 | Harald Welling | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.23 | ||||||
13 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.34 | ||||||
14 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | Hvidovre Svømme Klub | 31.35 | ||||||
15 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 31.36 | ||||||
16 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 31.44 | ||||||
17 | Tobias N Sandager | 1993 | GI-40 Hermes | 31.47 | ||||||
18 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 31.63 | ||||||
19 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 31.67 | ||||||
20 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.83 | ||||||
21 | Andreas Olczyk | 1992 | Allerød Svømmeklub | 31.92 | ||||||
22 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.93 | ||||||
23 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 32.02 | ||||||
24 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 32.04 | ||||||
25 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 32.07 | ||||||
26 | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brøndby | 32.26 | ||||||
27 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 32.30 | ||||||
28 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.31 | ||||||
29 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.36 | ||||||
29 | Jonathan Weitling | 1993 | JGI Svømning | 32.36 | ||||||
31 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.37 | ||||||
32 | Søren Jungersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 32.58 | ||||||
33 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 32.74 | ||||||
34 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 33.06 | ||||||
35 | Marcus Pagh | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 33.09 | ||||||
36 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 33.11 | ||||||
37 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.13 | ||||||
38 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 33.20 | ||||||
39 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 33.25 | ||||||
40 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 33.41 | ||||||
41 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 33.57 | ||||||
42 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 33.79 | ||||||
43 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.44 | ||||||
44 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | ||||||
- | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 flyben v vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:30 |
Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 27.55 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Andersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.99 | ||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.44 | ||||||
3 | Simon Panduro | 1988 | Allerød Svømmeklub | 29.87 | ||||||
4 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 29.96 | ||||||
5 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.47 | ||||||
6 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 30.63 | ||||||
7 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 30.62 | ||||||
8 | Oliver Mirkovic | 1993 | Vest-Brøndby | 30.97 | ||||||
9 | Christian Christensen | 1991 | GI-40 Hermes | 31.02 | ||||||
10 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.37 | ||||||
11 | Harald Welling | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.41 | ||||||
12 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 32.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 13 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 21:11 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Damer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 8:19.97 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 59.75 | 2:01.94 | 2:01.94 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 1:00.53 | 2:05.46 | 4:07.40 | ||||||
Maj Lindberg Hansen | 1992 | 1:02.07 | 2:08.73 | 6:16.13 | ||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 1:00.27 | 2:03.84 | 8:19.97 | ||||||
2 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:20.54 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 1:00.78 | 2:04.77 | 2:04.77 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 59.59 | 2:04.37 | 4:09.14 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 58.88 | 2:03.70 | 6:12.84 | ||||||
Mette Pedersen | 1993 | 1:00.49 | 2:07.70 | 8:20.54 | ||||||
3 | Køge Damer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 8:25.82 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 1:00.80 | 2:04.11 | 2:04.11 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 1:01.96 | 2:07.37 | 4:11.48 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 1:02.51 | 2:09.51 | 6:20.99 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 1:00.56 | 2:04.83 | 8:25.82 | ||||||
4 | Vat Damer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 8:28.25 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 1:03.71 | 2:10.00 | 2:10.00 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 59.52 | 2:03.83 | 4:13.83 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 1:00.17 | 2:06.59 | 6:20.42 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 1:02.05 | 2:07.83 | 8:28.25 | ||||||
5 | Gsc Piger 1 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 8:33.18 | ||||||
Line Kjær | 1996 | 1:03.12 | 2:10.54 | 2:10.54 | ||||||
Trine Søby | 1991 | 1:01.04 | 2:08.71 | 4:19.25 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 1:01.88 | 2:08.31 | 6:27.56 | ||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 58.19 | 2:05.62 | 8:33.18 | ||||||
6 | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | 8:34.13 | ||||||
Ida Marie Vedel | 1994 | 1:02.13 | 2:08.53 | 2:08.53 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 1:00.24 | 2:03.90 | 4:12.43 | ||||||
Olivia Burmester | 1993 | 1:02.93 | 2:10.32 | 6:22.75 | ||||||
Maria Bastiansen | 1995 | 1:03.58 | 2:11.38 | 8:34.13 | ||||||
7 | Sigma Damer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 8:39.54 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 1:03.17 | 2:07.83 | 2:07.83 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 1:02.38 | 2:08.10 | 4:15.93 | ||||||
Mette Louise Petersen | 1995 | 1:03.74 | 2:10.45 | 6:26.38 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 1:05.96 | 2:13.16 | 8:39.54 | ||||||
8 | Gi40/hermes Damer | 1980 | GI-40 Hermes | 8:43.42 | ||||||
Louise Delani | 1984 | 1:05.22 | 2:16.01 | 2:16.01 | ||||||
Amanda Sandager | 1995 | 1:03.34 | 2:12.27 | 4:28.28 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 1:01.88 | 2:06.33 | 6:34.61 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 1:02.33 | 2:08.81 | 8:43.42 | ||||||
9 | Lf Piger :-) | 0 | Lf_swim | 8:45.65 | ||||||
Siri Wiecker | 1994 | 1:03.19 | 2:10.00 | 2:10.00 | ||||||
Julie Piihl Hansen | 1992 | 1:03.67 | 2:13.18 | 4:23.18 | ||||||
Tenna Holm | 1995 | 1:03.57 | 2:12.86 | 6:36.04 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 1:02.31 | 2:09.61 | 8:45.65 | ||||||
10 | Køge Damer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 8:53.72 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 1:04.83 | 2:16.27 | 2:16.27 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 1:01.35 | 2:07.52 | 4:23.79 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 1:04.94 | 2:14.52 | 6:38.31 | ||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 1:05.49 | 2:15.41 | 8:53.72 | ||||||
11 | Gentofte Damer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 8:57.44 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 1:05.30 | 2:13.91 | 2:13.91 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 1:02.94 | 2:11.40 | 4:25.31 | ||||||
Sophie Nordkild | 1994 | 1:05.25 | 2:14.82 | 6:40.13 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 1:05.69 | 2:17.31 | 8:57.44 | ||||||
12 | Gti-Damer | 1995 | GTI | 9:00.53 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 1:04.18 | 2:12.96 | 2:12.96 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 1:03.63 | 2:11.91 | 4:24.87 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 1:05.37 | 2:15.87 | 6:40.74 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 1:08.08 | 2:19.79 | 9:00.53 | ||||||
- | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:11 |
Resultat Løb 14 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 21:43 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 7:11.63 2008-10-23 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Vat Herrer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 7:37.55 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 56.64 | 1:57.73 | 1:57.73 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 56.44 | 1:55.77 | 3:53.50 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 53.28 | 1:49.71 | 5:43.21 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 54.38 | 1:54.34 | 7:37.55 | ||||||
2 | Sigma Herrer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 7:42.69 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 56.25 | 1:55.34 | 1:55.34 | ||||||
Marcus Bak | 1991 | 54.96 | 1:54.94 | 3:50.28 | ||||||
Mads Jensen | 1991 | 55.08 | 1:54.42 | 5:44.70 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 56.05 | 1:57.99 | 7:42.69 | ||||||
3 | Farum Herrer | 0 | Farum Svømmeklub | 7:45.44 | ||||||
Nikolai Ammekilde | 1990 | 57.19 | 1:57.43 | 1:57.43 | ||||||
Karsten Vedel | 1992 | 55.19 | 1:55.71 | 3:53.14 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 55.11 | 1:56.23 | 5:49.37 | ||||||
Jonas Hansen | 1991 | 55.56 | 1:56.07 | 7:45.44 | ||||||
4 | Køge Herrer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 7:54.49 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 57.22 | 1:55.70 | 1:55.70 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 57.11 | 1:59.95 | 3:55.65 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 58.23 | 1:58.51 | 5:54.16 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 57.84 | 2:00.33 | 7:54.49 | ||||||
5 | Gti Herrer | 1992 | GTI | 7:55.10 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 57.63 | 1:56.32 | 1:56.32 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 56.67 | 1:56.76 | 3:53.08 | ||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 57.95 | 2:04.05 | 5:57.13 | ||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 56.23 | 1:57.97 | 7:55.10 | ||||||
6 | Herrer Helsinge | 1990 | Helsinge Skytte & IF | 7:58.23 | ||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 57.96 | 1:59.63 | 1:59.63 | ||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 57.29 | 1:59.98 | 3:59.61 | ||||||
Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | 56.54 | 2:00.82 | 6:00.43 | ||||||
Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 57.06 | 1:57.80 | 7:58.23 | ||||||
7 | Helsingør Herrer | 0 | Helsingør Svømmeklub | 7:58.57 | ||||||
Alexander Mundt | 1994 | 58.64 | 2:01.20 | 2:01.20 | ||||||
Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 57.05 | 2:00.34 | 4:01.54 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 55.77 | 1:57.76 | 5:59.30 | ||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 57.62 | 1:59.27 | 7:58.57 | ||||||
8 | Sigma Herrer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 8:03.22 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 57.98 | 1:59.32 | 1:59.32 | ||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 57.45 | 2:00.14 | 3:59.46 | ||||||
Kasper Holkjær | 1993 | 59.42 | 2:03.31 | 6:02.77 | ||||||
Andreas Ortmann | 1991 | 57.14 | 2:00.45 | 8:03.22 | ||||||
9 | Gi40/hermes Herrer | 1980 | GI-40 Hermes | 8:12.91 | ||||||
Mathias Hvid | 1994 | 58.37 | 2:02.49 | 2:02.49 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 57.67 | 2:03.04 | 4:05.53 | ||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 57.21 | 2:01.55 | 6:07.08 | ||||||
Jonathan Willems | 1993 | 1:01.15 | 2:05.83 | 8:12.91 | ||||||
10 | Køge Herrer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 8:14.08 | ||||||
Martin Madsen | 1990 | 58.55 | 2:00.70 | 2:00.70 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 57.71 | 1:59.02 | 3:59.72 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 1:00.37 | 2:06.40 | 6:06.12 | ||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 1:01.91 | 2:07.96 | 8:14.08 | ||||||
11 | Kvik Mænd 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:15.65 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 57.98 | 2:01.68 | 2:01.68 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 59.01 | 2:04.75 | 4:06.43 | ||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 59.48 | 2:03.46 | 6:09.89 | ||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 1:00.72 | 2:05.76 | 8:15.65 | ||||||
12 | Drenge Vordingborg | 0 | Vordingborg Svømme Klub | 8:23.13 | ||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 59.82 | 2:06.76 | 2:06.76 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 1:00.89 | 2:08.01 | 4:14.77 | ||||||
Tobias Nordbo | 1994 | 1:00.53 | 2:07.06 | 6:21.83 | ||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 58.41 | 2:01.30 | 8:23.13 | ||||||
- | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Herrer 1 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | 2 svømmere på banen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:43 |
Resultat Løb 15 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 1:59.49 2004-11-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.57 | 1:01.23 | 1:32.35 | 2:03.42 | |||
2 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:01.59 | 1:33.30 | 2:04.35 | |||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 29.82 | 1:01.57 | 1:33.13 | 2:04.56 | |||
4 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.59 | 1:01.33 | 1:32.83 | 2:04.78 | |||
5 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 2:06.92 | 2:06.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.13 | 1:02.02 | 1:34.51 | 2:07.05 | |||
7 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:07.60 | 2:07.60 | |||||
8 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 30.89 | 1:03.50 | 1:35.93 | 2:08.24 | |||
9 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 30.40 | 1:02.91 | 1:35.31 | 2:08.29 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 30.66 | 1:03.28 | 1:36.08 | 2:08.59 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.87 | 1:02.19 | 1:36.03 | 2:08.74 | |||
12 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 30.98 | 1:03.24 | 1:36.43 | 2:08.87 | |||
13 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 30.89 | 1:03.84 | 1:36.71 | 2:08.88 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 30.86 | 1:03.40 | 1:36.69 | 2:09.30 | |||
15 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.07 | 1:01.91 | 1:35.64 | 2:09.59 | |||
16 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.43 | 1:02.02 | 1:35.95 | 2:09.72 | |||
17 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 30.20 | 1:02.81 | 1:36.31 | 2:09.82 | |||
18 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 30.23 | 1:03.29 | 1:36.90 | 2:09.93 | |||
19 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.01 | 2:10.01 | |||||
20 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.55 | 1:03.25 | 1:37.01 | 2:10.43 | |||
21 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.83 | 1:03.76 | 1:37.32 | 2:10.81 | |||
22 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 30.98 | 1:04.08 | 1:37.61 | 2:10.90 | |||
23 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 31.12 | 1:04.33 | 1:38.20 | 2:12.05 | |||
24 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:12.10 | 2:12.10 | |||||
25 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 30.80 | 1:04.39 | 1:38.38 | 2:12.18 | |||
26 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 31.35 | 1:05.22 | 1:38.96 | 2:12.48 | |||
27 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 31.01 | 1:04.73 | 1:38.63 | 2:12.53 | |||
28 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 30.70 | 1:04.55 | 1:38.94 | 2:12.63 | |||
29 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.42 | 1:04.36 | 1:38.43 | 2:12.78 | |||
30 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 30.05 | 1:03.35 | 1:37.95 | 2:12.82 | |||
31 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.47 | 1:05.37 | 1:39.29 | 2:12.98 | |||
32 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.77 | 1:03.29 | 1:37.78 | 2:13.08 | |||
33 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.43 | 1:03.55 | 1:38.54 | 2:13.15 | |||
34 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 2:13.22 | 2:13.22 | |||||
35 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.55 | 1:05.22 | 1:40.03 | 2:14.33 | |||
36 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 31.10 | 1:05.06 | 1:40.17 | 2:14.38 | |||
37 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 31.83 | 1:06.30 | 1:40.63 | 2:15.71 | |||
38 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.30 | 1:04.50 | 1:39.73 | 2:15.97 | |||
39 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 2:17.73 | 2:17.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 1:59.49 2004-11-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.94 | 1:01.39 | 1:32.73 | 2:03.29 | |||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 30.13 | 1:01.56 | 1:32.78 | 2:03.60 | |||
3 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.04 | 1:02.06 | 1:33.86 | 2:04.75 | |||
4 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.54 | 1:02.92 | 1:34.11 | 2:04.93 | |||
5 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.13 | 1:01.96 | 1:34.25 | 2:06.69 | |||
6 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.68 | 1:04.03 | 1:38.59 | 2:12.42 | |||
7 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.50 | 1:02.98 | 1:36.09 | 2:07.82 | |||
8 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 30.78 | 1:03.21 | 1:36.03 | 2:08.53 | |||
9 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.06 | 1:02.43 | 1:35.11 | 2:08.60 | |||
10 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 30.29 | 1:03.15 | 1:36.13 | 2:09.37 | |||
11 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 30.71 | 1:03.63 | 1:36.93 | 2:10.13 | |||
12 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.49 | 1:03.30 | 1:37.82 | 2:12.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.75 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 25.41 | 53.03 | 1:22.90 | 1:51.99 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.95 | 57.09 | 1:25.06 | 1:52.74 | |||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.48 | 55.46 | 1:25.68 | 1:56.05 | |||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 27.72 | 57.13 | 1:26.56 | 1:56.05 | |||
5 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 27.09 | 56.73 | 1:26.53 | 1:56.26 | |||
6 | Martin Wagner | 1991 | Farum Svømmeklub | 27.57 | 57.35 | 1:27.06 | 1:56.30 | |||
7 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 27.16 | 56.85 | 1:26.94 | 1:56.48 | |||
8 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 27.57 | 56.85 | 1:26.80 | 1:57.00 | |||
9 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.23 | 58.41 | 1:28.20 | 1:57.02 | |||
10 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.04 | 57.00 | 1:26.97 | 1:57.03 | |||
11 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.14 | 57.65 | 1:27.65 | 1:57.15 | |||
12 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 27.83 | 57.77 | 1:27.63 | 1:57.39 | |||
13 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.10 | 58.20 | 1:28.38 | 1:58.23 | |||
14 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 28.04 | 58.32 | 1:28.46 | 1:58.87 | |||
15 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 28.17 | 58.22 | 1:28.60 | 1:58.96 | |||
16 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 28.19 | 58.40 | 1:29.22 | 1:59.86 | |||
17 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.51 | 57.48 | 1:28.37 | 2:00.02 | |||
17 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 27.80 | 57.48 | 1:28.48 | 2:00.02 | |||
19 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.77 | 58.81 | 1:29.34 | 2:00.08 | |||
20 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 28.37 | 59.04 | 1:29.46 | 2:00.75 | |||
21 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 28.14 | 59.36 | 1:29.95 | 2:01.21 | |||
22 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 27.64 | 58.51 | 1:30.60 | 2:03.60 | |||
23 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.60 | 59.93 | 1:31.78 | 2:03.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:01 |
Resultat Løb 16 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.75 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 26.38 | 54.86 | 1:23.60 | 1:50.71 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.88 | 54.65 | 1:23.04 | 1:51.52 | |||
3 | Martin Wagner | 1991 | Farum Svømmeklub | 27.90 | 57.13 | 1:26.12 | 1:54.92 | |||
4 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 27.27 | 56.27 | 1:25.76 | 1:55.59 | |||
5 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 27.92 | 57.81 | 1:28.13 | 1:57.92 | |||
6 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.81 | 57.18 | 1:27.76 | 1:59.72 | |||
7 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 26.71 | 55.83 | 1:25.69 | 1:55.80 | |||
8 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.65 | 57.54 | 1:28.07 | 1:58.42 | |||
9 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 28.02 | 58.01 | 1:29.17 | 1:59.79 | |||
10 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 28.44 | 59.02 | 1:30.37 | 2:02.23 | |||
11 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 28.48 | 59.58 | 1:30.98 | 2:02.71 | |||
12 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 27.77 | 57.83 | 1:30.56 | 2:02.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.21 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.14 | 1:11.16 | |||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.59 | 1:11.25 | |||||
3 | Linda Lund | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.70 | 1:12.38 | |||||
4 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.93 | 1:12.94 | |||||
5 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.50 | 1:13.14 | |||||
6 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.37 | 1:13.19 | |||||
7 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 35.37 | 1:14.01 | |||||
8 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 35.23 | 1:14.21 | |||||
9 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 35.24 | 1:14.32 | |||||
10 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.07 | 1:14.35 | |||||
11 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.29 | 1:14.54 | |||||
12 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 36.39 | 1:14.84 | |||||
13 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 35.66 | 1:15.07 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.38 | 1:15.23 | |||||
15 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 35.53 | 1:15.35 | |||||
16 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.85 | 1:15.50 | |||||
17 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.12 | 1:15.79 | |||||
18 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 35.86 | 1:16.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 36.10 | 1:16.23 | |||||
20 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | GI-40 Hermes | 35.56 | 1:16.36 | |||||
21 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 36.36 | 1:16.39 | |||||
22 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 36.37 | 1:16.43 | |||||
23 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 36.21 | 1:16.74 | |||||
24 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 36.69 | 1:17.31 | |||||
25 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 36.44 | 1:17.48 | |||||
26 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.18 | 1:17.52 | |||||
27 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.27 | 1:18.11 | |||||
28 | Sif Szetu | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.17 | 1:18.41 | |||||
29 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 37.74 | 1:18.54 | |||||
30 | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 36.43 | 1:18.89 | |||||
31 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.76 | 1:19.21 | |||||
32 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 37.50 | 1:19.29 | |||||
33 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 37.76 | 1:19.67 | |||||
34 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.21 | 1:19.68 | |||||
35 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.87 | 1:20.20 | |||||
36 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 37.87 | 1:20.36 | |||||
36 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.21 | 1:20.36 | |||||
38 | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | 37.49 | 1:20.47 | |||||
39 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 38.21 | 1:20.82 | |||||
40 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.49 | 1:20.90 | |||||
41 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.34 | 1:20.93 | |||||
42 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.55 | 1:20.95 | |||||
43 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 38.40 | 1:20.99 | |||||
44 | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 38.27 | 1:21.17 | |||||
45 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 37.75 | 1:21.23 | |||||
46 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | GI-40 Hermes | 38.21 | 1:21.39 | |||||
47 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 38.65 | 1:22.11 | |||||
48 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 40.18 | 1:24.23 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 17 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.21 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.97 | 1:11.16 | |||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.63 | 1:12.40 | |||||
3 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.86 | 1:12.86 | |||||
4 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.55 | 1:12.89 | |||||
5 | Linda Lund | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.74 | 1:13.16 | |||||
6 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 35.12 | 1:15.68 | |||||
7 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 34.70 | 1:13.55 | |||||
8 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 35.03 | 1:13.70 | |||||
9 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 34.97 | 1:13.84 | |||||
10 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.03 | 1:14.22 | |||||
11 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.05 | 1:14.75 | |||||
12 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 36.25 | 1:15.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 18 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.93 | 1:05.22 | |||||
2 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.55 | 1:05.57 | |||||
3 | Mathias Andersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 30.68 | 1:05.61 | |||||
4 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.33 | 1:06.22 | |||||
5 | Simon Panduro | 1988 | Allerød Svømmeklub | 31.14 | 1:06.30 | |||||
6 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 31.12 | 1:06.58 | |||||
7 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.77 | 1:06.61 | |||||
8 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 30.82 | 1:06.79 | |||||
9 | Harald Welling | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.75 | 1:07.03 | |||||
10 | Oliver Mirkovic | 1993 | Vest-Brøndby | 31.63 | 1:07.08 | |||||
11 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 32.00 | 1:07.30 | |||||
12 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 31.61 | 1:07.44 | |||||
13 | Christian Christensen | 1991 | GI-40 Hermes | 31.30 | 1:07.62 | |||||
14 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 31.43 | 1:07.64 | |||||
15 | Mikkel Wagner | 1991 | Herlev Svømning | 31.94 | 1:08.26 | |||||
16 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.19 | 1:08.36 | |||||
17 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.39 | 1:08.47 | |||||
18 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 32.17 | 1:08.55 | |||||
19 | Søren Jungersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 32.77 | 1:08.59 | |||||
20 | Andreas Olczyk | 1992 | Allerød Svømmeklub | 32.31 | 1:08.65 | |||||
21 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 32.37 | 1:09.28 | |||||
22 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.63 | 1:09.40 | |||||
23 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 32.68 | 1:09.43 | |||||
24 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 32.86 | 1:09.60 | |||||
25 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.66 | 1:09.83 | |||||
26 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.85 | 1:09.86 | |||||
27 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.05 | 1:09.88 | |||||
28 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 33.03 | 1:10.10 | |||||
29 | Jonathan Weitling | 1993 | JGI Svømning | 33.16 | 1:11.10 | |||||
30 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.01 | 1:11.20 | |||||
31 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 33.29 | 1:11.41 | |||||
32 | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brøndby | 33.73 | 1:11.99 | |||||
33 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 33.93 | 1:14.23 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 18 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.83 | 1:02.78 | |||||
2 | Simon Panduro | 1988 | Allerød Svømmeklub | 30.57 | 1:04.67 | |||||
3 | Mathias Andersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 30.16 | 1:04.89 | |||||
4 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.61 | 1:05.00 | |||||
5 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.26 | 1:05.91 | |||||
6 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 31.46 | 1:07.77 | |||||
7 | Oliver Mirkovic | 1993 | Vest-Brøndby | 31.32 | 1:06.23 | |||||
8 | Harald Welling | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.41 | 1:07.37 | |||||
9 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.86 | 1:07.49 | |||||
10 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 32.00 | 1:07.76 | |||||
11 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 32.48 | 1:10.08 | |||||
- | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 19 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.98 | 1:08.21 | 1:42.78 | 2:17.92 | |||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.10 | 1:08.26 | 1:43.04 | 2:18.61 | |||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Albertslund IF | 31.20 | 1:06.19 | 1:43.15 | 2:19.53 | |||
4 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 32.09 | 1:08.00 | 1:43.46 | 2:19.67 | |||
5 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 32.76 | 1:08.59 | 1:44.48 | 2:20.71 | |||
6 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 31.83 | 1:07.77 | 1:44.38 | 2:21.55 | |||
7 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | JGI Svømning | 31.45 | 1:06.64 | 1:43.73 | 2:22.40 | |||
8 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.10 | 1:07.42 | 1:44.62 | 2:23.03 | |||
9 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.69 | 1:08.22 | 1:46.20 | 2:24.41 | |||
10 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.71 | 1:07.47 | 1:44.76 | 2:24.85 | |||
11 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.23 | 1:08.89 | 1:45.84 | 2:24.86 | |||
12 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.90 | 1:09.35 | 1:46.84 | 2:25.20 | |||
13 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.23 | 1:08.73 | 1:46.72 | 2:25.68 | |||
14 | Pernille Christiansen | 1995 | Greve Svømmeklub | 32.86 | 1:09.95 | 1:48.15 | 2:26.49 | |||
15 | Sigrid Jensen | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 32.59 | 1:09.23 | 1:47.68 | 2:27.63 | |||
16 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 31.35 | 1:08.03 | 1:48.05 | 2:29.80 | |||
17 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.93 | 1:10.47 | 1:49.79 | 2:30.45 | |||
18 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 34.01 | 1:11.55 | 1:50.81 | 2:30.96 | |||
19 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 34.26 | 1:12.43 | 1:51.56 | 2:31.18 | |||
20 | Sophie Nordkild | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 33.64 | 1:12.29 | 1:52.40 | 2:31.71 | |||
21 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.22 | 1:11.14 | 1:51.61 | 2:32.42 | |||
22 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.81 | 1:11.88 | 1:51.78 | 2:32.46 | |||
23 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.56 | 1:13.04 | 1:52.92 | 2:34.72 | |||
24 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.04 | 1:12.10 | 1:52.53 | 2:34.88 | |||
25 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.91 | 1:13.31 | 1:54.33 | 2:35.04 | |||
26 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.89 | 1:12.90 | 1:53.82 | 2:35.47 | |||
27 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 33.58 | 1:13.60 | 1:55.39 | 2:36.78 | |||
28 | Marisa Bjørklund | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 34.12 | 1:13.85 | 1:55.35 | 2:38.04 | |||
29 | Caroline Grønbech | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 34.45 | 1:15.06 | 1:56.07 | 2:38.60 | |||
30 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.66 | 1:14.98 | 1:57.21 | 2:39.37 | |||
31 | Trine Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 34.56 | 1:15.50 | 1:58.67 | 2:42.69 | |||
- | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | crawlben v vend 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 32.11 | 1:06.77 | 1:41.42 | 2:16.74 | |||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.75 | 1:06.09 | 1:40.94 | 2:17.01 | |||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Albertslund IF | 31.69 | 1:06.75 | 1:42.41 | 2:17.67 | |||
4 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 33.68 | 1:09.82 | 1:46.73 | 2:23.16 | |||
5 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 32.17 | 1:07.48 | 1:44.49 | 2:23.51 | |||
6 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 32.16 | 1:08.41 | 1:45.65 | 2:23.79 | |||
7 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | JGI Svømning | 32.33 | 1:08.47 | 1:45.43 | 2:22.71 | |||
8 | Pernille Christiansen | 1995 | Greve Svømmeklub | 33.09 | 1:10.07 | 1:47.54 | 2:24.42 | |||
9 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.02 | 1:09.68 | 1:46.94 | 2:24.43 | |||
10 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.19 | 1:10.01 | 1:47.46 | 2:24.75 | |||
11 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.26 | 1:08.69 | 1:46.63 | 2:24.76 | |||
12 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.73 | 1:09.19 | 1:48.95 | 2:28.10 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 20 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christense (1988) 1:55.77 2009-04-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 1:58.38 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 27.82 | 59.18 | 1:31.66 | 2:06.39 | |||
2 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.54 | 1:00.43 | 1:32.94 | 2:06.71 | |||
3 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.31 | 1:00.07 | 1:33.67 | 2:08.06 | |||
4 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.67 | 1:01.07 | 1:33.89 | 2:08.29 | |||
5 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 28.73 | 1:02.05 | 1:35.41 | 2:09.71 | |||
6 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 29.43 | 1:03.05 | 1:36.64 | 2:10.44 | |||
7 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 28.94 | 1:01.98 | 1:35.39 | 2:10.56 | |||
8 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 29.52 | 1:03.31 | 1:36.68 | 2:10.64 | |||
9 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 29.09 | 1:01.92 | 1:35.76 | 2:10.74 | |||
10 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 29.30 | 1:01.84 | 1:35.68 | 2:10.89 | |||
11 | Nikolai Ammekilde | 1990 | Farum Svømmeklub | 27.54 | 59.83 | 1:34.30 | 2:11.31 | |||
12 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.17 | 1:02.33 | 1:37.15 | 2:11.55 | |||
13 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 29.45 | 1:01.98 | 1:36.59 | 2:12.57 | |||
14 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.04 | 1:04.38 | 1:38.52 | 2:13.35 | |||
15 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 30.20 | 1:04.95 | 1:39.68 | 2:14.25 | |||
16 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.56 | 1:04.63 | 1:40.29 | 2:14.79 | |||
17 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.33 | 1:04.18 | 1:39.04 | 2:14.96 | |||
18 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.97 | 1:04.95 | 1:39.33 | 2:14.99 | |||
19 | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub | 31.37 | 1:06.00 | 1:41.53 | 2:17.65 | |||
20 | Jacob Skelsager | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 30.55 | 1:05.19 | 1:40.63 | 2:17.98 | |||
21 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 29.92 | 1:04.93 | 1:41.60 | 2:18.29 | |||
22 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 30.68 | 1:05.44 | 1:41.17 | 2:18.33 | |||
23 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 30.19 | 1:04.38 | 1:41.57 | 2:18.91 | |||
24 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.19 | 1:05.58 | 1:41.93 | 2:19.39 | |||
25 | Martin Madsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 30.43 | 1:04.43 | 1:39.92 | 2:19.47 | |||
26 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.84 | 1:05.93 | 1:43.38 | 2:21.85 | |||
27 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.79 | 1:06.38 | 1:43.61 | 2:21.90 | |||
28 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.76 | 1:07.29 | 1:44.52 | 2:22.72 | |||
29 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 31.29 | 1:07.71 | 1:46.20 | 2:24.96 | |||
30 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.92 | 1:08.81 | 1:45.93 | 2:25.30 | |||
31 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 31.17 | 1:07.77 | 1:47.73 | 2:26.59 | |||
32 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 31.24 | 1:07.94 | 1:46.43 | 2:26.83 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 20 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christense (1988) 1:55.77 2009-04-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 1:58.38 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 27.84 | 58.91 | 1:30.11 | 2:01.86 | |||
2 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.11 | 58.94 | 1:30.31 | 2:03.80 | |||
3 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.55 | 1:01.23 | 1:34.70 | 2:08.18 | |||
4 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.32 | 1:00.49 | 1:34.28 | 2:08.57 | |||
5 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 29.02 | 1:02.83 | 1:36.65 | 2:11.02 | |||
6 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 29.09 | 1:02.36 | 1:36.96 | 2:11.88 | |||
7 | Nikolai Ammekilde | 1990 | Farum Svømmeklub | 29.99 | 1:03.39 | 1:36.50 | 2:09.03 | |||
8 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 28.78 | 1:01.76 | 1:35.17 | 2:09.75 | |||
9 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 29.30 | 1:02.59 | 1:36.66 | 2:11.03 | |||
10 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.26 | 1:02.63 | 1:36.60 | 2:11.18 | |||
11 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.80 | 1:03.47 | 1:37.96 | 2:15.45 | |||
- | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | DSQ | crawlben v. 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:50 |
Resultat Løb 21 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 57.73 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 59.30 2008-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.85 | 1:02.80 | |||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.07 | 1:04.11 | |||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 31.75 | 1:04.62 | |||||
4 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.80 | 1:04.93 | |||||
5 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 31.60 | 1:04.95 | |||||
6 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 31.97 | 1:05.14 | |||||
7 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.47 | 1:05.27 | |||||
8 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.00 | 1:06.02 | |||||
9 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.59 | 1:06.04 | |||||
10 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 31.98 | 1:06.09 | |||||
11 | Erika Tuvike | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.02 | 1:06.21 | |||||
12 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 31.63 | 1:06.39 | |||||
13 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.46 | 1:06.47 | |||||
14 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.13 | 1:06.48 | |||||
15 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.94 | 1:06.57 | |||||
16 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 32.69 | 1:06.98 | |||||
17 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.14 | 1:07.14 | |||||
18 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 33.07 | 1:07.53 | |||||
19 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.85 | 1:07.70 | |||||
20 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.14 | 1:07.90 | |||||
21 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.35 | 1:08.00 | |||||
22 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.08 | 1:08.08 | |||||
23 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.61 | 1:08.30 | |||||
24 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 33.77 | 1:08.81 | |||||
25 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.50 | 1:08.97 | |||||
26 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.73 | 1:09.09 | |||||
27 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 32.99 | 1:09.24 | |||||
28 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 33.77 | 1:09.39 | |||||
29 | Isabel Brylov | 1994 | GI-40 Hermes | 34.22 | 1:09.65 | |||||
30 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 33.44 | 1:09.70 | |||||
31 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.74 | 1:09.75 | |||||
31 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | JGI Svømning | 33.59 | 1:09.75 | |||||
33 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.08 | 1:10.55 | |||||
34 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 34.38 | 1:10.57 | |||||
35 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.28 | 1:10.86 | |||||
36 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.71 | 1:11.26 | |||||
37 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.48 | 1:11.46 | |||||
38 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 35.14 | 1:12.82 | |||||
39 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 35.13 | 1:14.31 | |||||
40 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.65 | 1:14.93 | |||||
41 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | Kalundborg SK | 36.48 | 1:15.13 | |||||
- | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | sv- på maven v. 75 m | |||||
- | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | sv. på maven v. 25m | |||||
- | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | DSQ | sv-på maven v- 25m | |||||
- | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | DSQ | sv-på maven v- 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 21 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 57.73 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 59.30 2008-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.78 | 1:02.40 | |||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 31.37 | 1:04.46 | |||||
3 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.96 | 1:04.95 | |||||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.57 | 1:05.10 | |||||
5 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 31.34 | 1:05.29 | |||||
6 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 32.43 | 1:06.30 | |||||
7 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 31.75 | 1:05.18 | |||||
8 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.23 | 1:05.21 | |||||
9 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.91 | 1:05.59 | |||||
10 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.52 | 1:06.96 | |||||
11 | Erika Tuvike | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.23 | 1:07.00 | |||||
12 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.49 | 1:07.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:50 |
Resultat Løb 22 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.33 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.60 | 57.20 | |||||
2 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 27.74 | 57.70 | |||||
3 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.69 | 57.81 | |||||
4 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 28.29 | 58.13 | |||||
5 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 28.23 | 58.24 | |||||
6 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 28.34 | 58.54 | |||||
7 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.04 | 58.92 | |||||
8 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 28.79 | 59.21 | |||||
9 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.13 | 59.26 | |||||
10 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.16 | 1:00.17 | |||||
11 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 29.62 | 1:00.31 | |||||
12 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 29.54 | 1:00.93 | |||||
13 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 29.03 | 1:01.14 | |||||
14 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 29.63 | 1:01.59 | |||||
15 | Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | Helsinge Skytte & IF | 29.95 | 1:01.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 30.43 | 1:02.56 | |||||
17 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.78 | 1:02.59 | |||||
18 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 30.24 | 1:02.66 | |||||
19 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 30.85 | 1:02.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
20 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.45 | 1:03.09 | |||||
21 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 30.25 | 1:03.21 | |||||
22 | Søren Holm | 1993 | Vest-Brøndby | 30.25 | 1:03.32 | |||||
23 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.43 | 1:03.40 | |||||
24 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.29 | 1:04.11 | |||||
25 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 31.29 | 1:04.15 | |||||
26 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.32 | 1:04.29 | |||||
27 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 31.06 | 1:04.40 | |||||
28 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 31.02 | 1:04.61 | |||||
29 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.64 | 1:05.07 | |||||
30 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 31.98 | 1:05.97 | |||||
31 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.20 | 1:06.11 | |||||
- | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.33 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 27.45 | 56.94 | |||||
2 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.72 | 57.36 | |||||
3 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 27.90 | 57.47 | |||||
4 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.34 | 57.53 | |||||
5 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 27.77 | 57.78 | |||||
6 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 28.09 | 58.35 | |||||
7 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 29.14 | 59.32 | |||||
8 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.27 | 59.53 | |||||
9 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.97 | 59.60 | |||||
10 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.96 | 59.76 | |||||
11 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 29.27 | 1:00.12 | |||||
12 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 29.21 | 1:00.28 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linda Lund | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.44 | 1:04.56 | |||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.20 | 1:05.71 | |||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Albertslund IF | 31.29 | 1:05.98 | |||||
4 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.71 | 1:06.07 | |||||
5 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 31.03 | 1:06.85 | |||||
6 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 32.30 | 1:07.20 | |||||
7 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.04 | 1:07.51 | |||||
8 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 32.07 | 1:07.62 | |||||
9 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.28 | 1:07.73 | |||||
10 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 30.55 | 1:07.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 31.25 | 1:07.99 | |||||
12 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 31.50 | 1:08.20 | |||||
13 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.36 | 1:08.28 | |||||
13 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.12 | 1:08.28 | |||||
15 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 30.88 | 1:08.29 | |||||
16 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 31.06 | 1:08.32 | |||||
17 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.67 | 1:08.35 | |||||
18 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.45 | 1:08.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.60 | 1:08.45 | |||||
20 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.22 | 1:08.46 | |||||
21 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.16 | 1:09.21 | |||||
22 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.53 | 1:09.27 | |||||
23 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.54 | 1:09.31 | |||||
24 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 32.39 | 1:09.43 | |||||
25 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.81 | 1:09.86 | |||||
26 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.49 | 1:10.02 | |||||
27 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 32.82 | 1:10.22 | |||||
28 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 32.75 | 1:10.29 | |||||
29 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 33.58 | 1:10.31 | |||||
30 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.57 | 1:10.43 | |||||
31 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.52 | 1:10.52 | |||||
32 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 33.68 | 1:10.67 | |||||
33 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.80 | 1:10.72 | |||||
34 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 33.71 | 1:10.73 | |||||
35 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 33.56 | 1:10.82 | |||||
36 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.14 | 1:10.88 | |||||
37 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.04 | 1:11.02 | |||||
38 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.86 | 1:11.04 | |||||
39 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.94 | 1:11.15 | |||||
40 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 32.46 | 1:11.43 | |||||
41 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.30 | 1:11.55 | |||||
42 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 33.03 | 1:11.85 | |||||
43 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.72 | 1:11.91 | |||||
44 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.94 | 1:12.07 | |||||
45 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 32.95 | 1:12.21 | |||||
46 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 33.56 | 1:12.73 | |||||
47 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.56 | 1:12.77 | |||||
48 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.33 | 1:13.18 | |||||
49 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 34.23 | 1:14.32 | |||||
50 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 32.54 | 1:15.48 | |||||
- | Anne Bach | 1991 | Lyngby Svømmeklub | akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 23 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linda Lund | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | 1:04.76 | |||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.73 | 1:06.21 | |||||
3 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 31.02 | 1:06.76 | |||||
4 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.37 | 1:06.99 | |||||
5 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.19 | 1:07.59 | |||||
6 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.61 | 1:09.24 | |||||
7 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.79 | 1:06.57 | |||||
8 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.04 | 1:07.52 | |||||
9 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 31.12 | 1:07.91 | |||||
10 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.23 | 1:07.95 | |||||
11 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 31.40 | 1:08.64 | |||||
12 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 32.17 | 1:09.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 24 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 53.66 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 54.61 2009-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 27.10 | 58.59 | |||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 27.65 | 58.94 | |||||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.54 | 59.43 | |||||
4 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 28.00 | 59.68 | |||||
5 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 27.56 | 1:00.33 | |||||
6 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 27.87 | 1:00.46 | |||||
7 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.31 | 1:00.75 | |||||
8 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.37 | 1:00.97 | |||||
9 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 27.86 | 1:01.16 | |||||
10 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 28.02 | 1:01.25 | |||||
11 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 29.00 | 1:01.60 | |||||
12 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.25 | 1:01.90 | |||||
13 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.88 | 1:02.01 | |||||
14 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.43 | 1:02.10 | |||||
15 | Rasmus Dufour | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.90 | 1:02.28 | |||||
16 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.14 | 1:02.34 | |||||
17 | Martin Wagner | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.71 | 1:02.38 | |||||
18 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 29.09 | 1:02.40 | |||||
19 | Jonathan Weitling | 1993 | JGI Svømning | 28.72 | 1:02.81 | |||||
20 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.75 | 1:03.19 | |||||
21 | Christian Christensen | 1991 | GI-40 Hermes | 29.39 | 1:03.43 | |||||
22 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.12 | 1:03.82 | |||||
23 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 30.98 | 1:04.23 | |||||
24 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.29 | 1:04.41 | |||||
25 | Nikolai Ammekilde | 1990 | Farum Svømmeklub | 28.52 | 1:05.01 | |||||
26 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.09 | 1:06.10 | |||||
- | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | DSQ | rygsv afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 24 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 53.66 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 54.61 2009-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 26.52 | 56.86 | |||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 27.08 | 57.86 | |||||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.15 | 58.93 | |||||
4 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 27.23 | 1:00.00 | |||||
5 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 28.22 | 1:00.48 | |||||
6 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 28.32 | 1:01.99 | |||||
7 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.36 | 1:01.55 | |||||
8 | Martin Wagner | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.79 | 1:02.32 | |||||
9 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 29.66 | 1:02.39 | |||||
10 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.61 | 1:02.56 | |||||
11 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 29.31 | 1:02.60 | |||||
12 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.31 | 1:02.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 25 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 19:49 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 25, 1500m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 1:04.86 | 2:12.73 | 3:21.41 | 4:30.35 | 17:02.99 | ||
5:38.98 | 6:47.12 | 7:55.89 | 9:05.14 | |||||||
10:13.29 | 11:20.63 | 12:29.48 | 13:38.12 | |||||||
14:46.46 | 16:29.29 | |||||||||
2 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:06.14 | 2:14.80 | 3:23.35 | 4:32.10 | 17:18.54 | ||
5:41.09 | 6:49.55 | 7:58.38 | 9:08.02 | |||||||
10:18.33 | 11:28.41 | 12:38.68 | 13:49.31 | |||||||
14:59.57 | 16:44.66 | |||||||||
3 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 1:06.25 | 2:16.15 | 3:26.71 | 4:36.29 | 17:20.11 | ||
5:46.53 | 6:56.47 | 8:06.57 | 9:16.47 | |||||||
10:25.64 | 11:35.64 | 12:44.84 | 13:53.73 | |||||||
15:02.91 | 16:46.50 | |||||||||
4 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 1:05.43 | 2:15.28 | 3:25.09 | 4:34.96 | 17:26.48 | ||
5:44.68 | 6:54.41 | 8:04.48 | 9:14.80 | |||||||
10:24.84 | 11:35.43 | 12:45.32 | 13:56.10 | |||||||
15:07.40 | 16:17.68 | |||||||||
5 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:09.11 | 2:20.15 | 3:30.84 | 4:41.35 | 17:35.06 | ||
5:51.81 | 7:02.27 | 8:12.59 | 9:22.82 | |||||||
10:33.50 | 11:44.17 | 12:54.50 | 14:04.38 | |||||||
15:14.51 | 16:25.29 | |||||||||
6 | Isabel Brylov | 1994 | GI-40 Hermes | 1:06.46 | 2:16.92 | 3:27.31 | 4:38.07 | 17:43.68 | ||
5:48.86 | 6:59.75 | 8:11.28 | 9:22.65 | |||||||
10:33.92 | 11:45.37 | 12:57.07 | 14:08.77 | |||||||
15:20.66 | 17:08.53 | |||||||||
7 | Julie Lunau | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 1:07.40 | 2:18.61 | 3:30.18 | 4:41.50 | 17:47.77 | ||
5:53.61 | 7:05.84 | 8:18.10 | 9:29.02 | |||||||
10:40.07 | 11:50.94 | 13:02.54 | 14:14.30 | |||||||
15:25.60 | 16:36.83 | |||||||||
8 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:08.44 | 2:20.23 | 3:31.72 | 4:43.14 | 17:49.61 | ||
5:55.23 | 7:06.68 | 8:18.49 | 9:30.01 | |||||||
10:42.01 | 11:53.72 | 13:05.41 | 14:16.54 | |||||||
15:27.57 | 16:39.05 | |||||||||
9 | Mette Louise Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 1:08.36 | 2:20.37 | 3:31.96 | 4:43.30 | 17:50.95 | ||
5:54.80 | 7:05.82 | 8:17.58 | 9:29.19 | |||||||
10:41.25 | 11:53.72 | 13:05.60 | 14:17.42 | |||||||
15:29.07 | 16:40.61 | |||||||||
10 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 1:07.97 | 2:20.22 | 3:32.15 | 4:44.37 | 18:02.22 | ||
5:56.59 | 7:08.98 | 8:21.82 | 9:34.95 | |||||||
10:47.93 | 12:01.40 | 13:13.73 | 14:26.43 | |||||||
15:38.78 | 16:51.51 | |||||||||
11 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.45 | 2:18.92 | 3:29.96 | 4:41.66 | 18:03.24 | ||
5:53.12 | 7:04.85 | 8:17.44 | 9:30.08 | |||||||
10:43.50 | 11:56.56 | 13:10.28 | 14:23.66 | |||||||
15:37.32 | 16:50.70 | |||||||||
12 | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 1:08.00 | 2:19.32 | 3:30.26 | 4:42.18 | 18:08.43 | ||
5:54.59 | 7:06.67 | 8:19.02 | 9:32.03 | |||||||
10:45.60 | 11:59.60 | 13:13.29 | 14:27.15 | |||||||
15:41.59 | 16:56.05 | |||||||||
13 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.90 | 2:19.52 | 3:32.04 | 4:45.67 | 18:22.49 | ||
6:00.15 | 7:14.65 | 8:29.30 | 9:43.07 | |||||||
10:57.26 | 12:11.47 | 13:26.06 | 14:40.63 | |||||||
15:55.03 | 17:09.34 | |||||||||
14 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 1:07.57 | 2:18.88 | 3:31.20 | 4:44.19 | 18:24.13 | ||
5:57.99 | 7:12.69 | 8:26.96 | 9:42.40 | |||||||
10:57.64 | 12:12.69 | 13:28.06 | 14:42.50 | |||||||
15:57.43 | 17:12.03 | |||||||||
15 | Mette Meyer | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.77 | 2:23.99 | 3:37.74 | 4:52.29 | 18:31.38 | ||
6:06.77 | 7:21.39 | 8:36.11 | 9:50.76 | |||||||
11:06.02 | 12:21.77 | 13:37.63 | 14:52.30 | |||||||
16:06.44 | 17:19.50 | |||||||||
16 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:10.11 | 2:24.36 | 3:38.57 | 4:53.31 | 18:41.23 | ||
6:08.22 | 7:23.74 | 8:39.34 | 9:54.31 | |||||||
11:09.70 | 12:24.78 | 13:40.00 | 14:54.75 | |||||||
16:10.29 | 17:26.18 | |||||||||
17 | Belinda Ervolder | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 1:09.17 | 2:21.35 | 3:34.92 | 4:50.01 | 18:54.31 | ||
6:04.94 | 7:21.30 | 8:37.33 | 9:54.14 | |||||||
11:10.65 | 12:28.08 | 13:45.52 | 15:03.53 | |||||||
16:21.21 | 17:38.51 | |||||||||
- | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:49 |
Resultat Løb 26 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 20:42 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 58.32 | 1:58.66 | 2:59.95 | 4:01.31 | 8:07.49 | ||
5:03.19 | 6:05.47 | 7:07.21 | ||||||||
2 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 1:00.00 | 2:02.09 | 3:04.41 | 4:06.97 | 8:15.09 | ||
5:08.99 | 6:11.28 | 7:14.30 | ||||||||
3 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:00.48 | 2:04.11 | 3:07.92 | 4:12.84 | 8:29.51 | ||
5:16.20 | 6:20.36 | 7:24.89 | ||||||||
4 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.42 | 2:06.49 | 3:10.88 | 4:15.25 | 8:31.44 | ||
5:19.51 | 6:23.85 | 7:28.52 | ||||||||
5 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 1:02.11 | 2:07.79 | 3:12.99 | 4:17.41 | 8:34.52 | ||
5:21.57 | 6:27.11 | 7:31.81 | ||||||||
6 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:02.21 | 2:08.00 | 3:13.73 | 4:17.93 | 8:36.02 | ||
5:22.81 | 6:27.96 | 7:32.86 | ||||||||
7 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.78 | 2:05.34 | 3:10.68 | 4:16.09 | 8:38.26 | ||
5:21.45 | 6:27.41 | 7:34.41 | ||||||||
8 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:01.55 | 2:06.87 | 3:12.09 | 4:17.46 | 8:41.18 | ||
5:22.71 | 6:28.93 | 7:35.17 | ||||||||
9 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 1:01.10 | 2:06.20 | 3:11.65 | 4:17.66 | 8:42.43 | ||
5:23.70 | 6:30.43 | 7:37.09 | ||||||||
10 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.86 | 2:07.61 | 3:13.48 | 4:19.78 | 8:47.95 | ||
5:26.63 | 6:34.16 | 7:41.74 | ||||||||
11 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 1:01.95 | 2:07.99 | 3:14.32 | 4:21.41 | 8:49.05 | ||
5:27.82 | 6:34.41 | 7:42.49 | ||||||||
12 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.91 | 2:11.25 | 3:18.40 | 4:25.82 | 8:50.91 | ||
5:32.91 | 6:39.69 | 7:46.38 | ||||||||
13 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 1:03.17 | 2:09.58 | 3:16.44 | 4:25.81 | 9:05.58 | ||
5:35.82 | 6:46.27 | 7:56.66 | ||||||||
14 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 1:02.23 | 2:08.44 | 3:16.62 | 4:25.17 | 9:07.39 | ||
5:35.10 | 6:45.89 | 7:57.42 | ||||||||
15 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | 1:05.38 | 2:14.09 | 3:23.76 | 4:34.03 | 9:09.70 | ||
5:43.16 | 6:52.34 | 8:01.81 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:42 |
Resultat Løb 27 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 1:51.29 2009-10-24 |
Dansk Rekord Junior: AGF Piger (1900) 1:57.66 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.98 | ||||||
Mette Pedersen | 1993 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Helena Pedersen | 1991 | 33.76 | 1:04.33 | |||||||
Linda Lund | 1984 | 27.10 | 1:31.43 | |||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 26.55 | 1:57.98 | |||||||
2 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.72 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | 31.84 | 1:02.46 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 29.88 | 1:32.34 | |||||||
Monique Johansen | 1994 | 26.38 | 1:58.72 | |||||||
3 | Køge Damer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:00.52 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Christina Munkholm | 1996 | 34.01 | 1:05.02 | |||||||
Kia Hansen | 1995 | 28.81 | 1:33.83 | |||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 26.69 | 2:00.52 | |||||||
4 | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | 2:01.05 | ||||||
Mie Refn | 1993 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Sanne Otte | 1981 | 35.14 | 1:06.03 | |||||||
Olivia Burmester | 1993 | 28.52 | 1:34.55 | |||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 26.50 | 2:01.05 | |||||||
5 | Vat Damer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:01.28 | ||||||
Christine Pedersen | 1993 | 31.94 | 31.94 | |||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 33.61 | 1:05.55 | |||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 28.89 | 1:34.44 | |||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 26.84 | 2:01.28 | |||||||
6 | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.37 | ||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Frederikke Hall | 1992 | 34.21 | 1:05.04 | |||||||
Bettina Caspersen | 1992 | 28.30 | 1:33.34 | |||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 28.03 | 2:01.37 | |||||||
7 | Sigma Damer1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 2:01.53 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 34.42 | 1:05.94 | |||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 29.32 | 1:35.26 | |||||||
Pernille Blume | 1994 | 26.27 | 2:01.53 | |||||||
8 | Triton Piger 1 | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.86 | ||||||
Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 33.54 | 1:05.40 | |||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 30.63 | 1:36.03 | |||||||
Jahnay Benson | 1995 | 26.83 | 2:02.86 | |||||||
9 | A6 Piger 1 | 1993 | A6 | 2:02.96 | ||||||
Melizza Petersen | 1994 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 33.79 | 1:06.47 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 29.33 | 1:35.80 | |||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 27.16 | 2:02.96 | |||||||
10 | Gsc Piger 2 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:03.64 | ||||||
Linnea Lau Everland | 1996 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 33.20 | 1:06.48 | |||||||
Amalie Hansen | 1995 | 30.17 | 1:36.65 | |||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 26.99 | 2:03.64 | |||||||
11 | Gi40/hermes Damer | 1980 | GI-40 Hermes | 2:04.19 | ||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 34.32 | 1:06.93 | |||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 28.30 | 1:35.23 | |||||||
Amanda Sandager | 1995 | 28.96 | 2:04.19 | |||||||
12 | Sigma Damer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 2:04.72 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Katrine Baht-Hagen | 1994 | 35.15 | 1:07.54 | |||||||
Julie Schmidt | 1995 | 29.88 | 1:37.42 | |||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 27.30 | 2:04.72 | |||||||
13 | Triton Piger 2 | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.65 | ||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Anna Puggard | 1996 | 36.32 | 1:08.50 | |||||||
Louise G. Riget | 1995 | 30.52 | 1:39.02 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 27.63 | 2:06.65 | |||||||
14 | Hils Damer | 0 | Hillerød Svømmeklub | 2:07.55 | ||||||
Karoline Hauerbach | 1995 | 34.10 | 34.10 | |||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 34.86 | 1:08.96 | |||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 30.02 | 1:38.98 | |||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 28.57 | 2:07.55 | |||||||
15 | Hold 2 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.92 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Anna Klüver Jepsen | 1993 | 35.70 | 1:10.26 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 29.70 | 1:39.96 | |||||||
Regitze Svensson | 1995 | 27.96 | 2:07.92 | |||||||
16 | A6 Piger 2 | 1993 | A6 | 2:08.45 | ||||||
Julie Lunau | 1995 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 36.66 | 1:09.61 | |||||||
Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 30.52 | 1:40.13 | |||||||
Belinda Ervolder | 1995 | 28.32 | 2:08.45 | |||||||
17 | Hørsholm Piger | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:08.60 | ||||||
Caroline Buhl | 1995 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Emma Donde | 1994 | 36.72 | 1:09.08 | |||||||
Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 30.77 | 1:39.85 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.75 | 2:08.60 | |||||||
18 | Køge Damer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:08.61 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Christina Witten | 1995 | 36.81 | 1:11.24 | |||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 29.07 | 1:40.31 | |||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 28.30 | 2:08.61 | |||||||
19 | Gti-Damer | 1995 | GTI | 2:11.78 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 38.24 | 1:11.86 | |||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 32.01 | 1:43.87 | |||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 27.91 | 2:11.78 | |||||||
20 | Gentofte Damer 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:15.07 | ||||||
Helena Holm Iversen | 1995 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Agnes Marie Frey | 1997 | 38.04 | 1:14.03 | |||||||
Caroline Grønbech | 1993 | 32.12 | 1:46.15 | |||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 28.92 | 2:15.07 | |||||||
- | Gentofte Damer 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Sarah Bro | 1996 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 35.97 | 1:08.87 | |||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 29.50 | 1:38.37 | |||||||
- | Gsc Piger 1 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på mave v 25 m | |||||
- | Vat Damer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | dobb- flyben i bryst | |||||
Dena Zornic | 1996 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 28 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT (1900) 1:37.42 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 1:42.00 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Herrer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:44.30 | ||||||
Anders Jensen | 1987 | 26.86 | 26.86 | |||||||
Morten Klarskov | 1992 | 28.58 | 55.44 | |||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 25.20 | 1:20.64 | |||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 23.66 | 1:44.30 | |||||||
2 | Sigma Herrer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:46.02 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 26.45 | 26.45 | |||||||
Simon Panduro | 1988 | 29.87 | 56.32 | |||||||
Mads Jensen | 1991 | 25.88 | 1:22.20 | |||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 23.82 | 1:46.02 | |||||||
3 | Farum Herrer | 0 | Farum Svømmeklub | 1:46.03 | ||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 27.89 | 27.89 | |||||||
Mathias Andersen | 1991 | 28.65 | 56.54 | |||||||
Nikolai Ammekilde | 1990 | 25.75 | 1:22.29 | |||||||
Anders Blume | 1990 | 23.74 | 1:46.03 | |||||||
4 | Køge Herrer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:48.05 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 30.00 | 58.12 | |||||||
Christian Paaske | 1992 | 25.58 | 1:23.70 | |||||||
Christian Warm | 1992 | 24.35 | 1:48.05 | |||||||
5 | Kvik Mænd 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.33 | ||||||
Frederik Wørmer | 1990 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 28.36 | 55.66 | |||||||
Troels Johansson | 1992 | 27.29 | 1:22.95 | |||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 25.38 | 1:48.33 | |||||||
6 | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.48 | ||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Harald Welling | 1993 | 30.65 | 59.41 | |||||||
Martin Hersom Hansen | 1986 | 25.31 | 1:24.72 | |||||||
Peter Skotte | 1991 | 23.76 | 1:48.48 | |||||||
7 | Gsc Herrer | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:49.28 | ||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 27.86 | 27.86 | |||||||
Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 31.11 | 58.97 | |||||||
Simon Westh | 1990 | 26.33 | 1:25.30 | |||||||
Thor Andersen | 1992 | 23.98 | 1:49.28 | |||||||
8 | Gti Herrer | 1992 | GTI | 1:49.47 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 30.49 | 58.02 | |||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 26.00 | 1:24.02 | |||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 25.45 | 1:49.47 | |||||||
9 | Sigma Herrer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:49.94 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 27.96 | 27.96 | |||||||
Andreas Olczyk | 1992 | 31.77 | 59.73 | |||||||
Andreas Ortmann | 1991 | 26.86 | 1:26.59 | |||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 23.35 | 1:49.94 | |||||||
10 | Vat Herrer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:50.06 | ||||||
Robert Barry | 1990 | 27.09 | 27.09 | |||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 31.53 | 58.62 | |||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 26.53 | 1:25.15 | |||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 24.91 | 1:50.06 | |||||||
11 | A6 Drenge | 1993 | A6 | 1:50.54 | ||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Jonathan Weitling | 1993 | 31.71 | 59.24 | |||||||
Jacob Skelsager | 1993 | 26.26 | 1:25.50 | |||||||
Frederik Fisker | 1994 | 25.04 | 1:50.54 | |||||||
12 | Herrer 1 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:51.14 | ||||||
Patrick Christensen | 1985 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Frederik Højholt | 1990 | 31.31 | 1:00.44 | |||||||
Thomas Lianee | 1985 | 25.87 | 1:26.31 | |||||||
Martin Bertelsen | 1989 | 24.83 | 1:51.14 | |||||||
13 | Helsingør Herrer | 0 | Helsingør Svømmeklub | 1:51.93 | ||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Christopher Kok | 1992 | 31.68 | 59.37 | |||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 27.18 | 1:26.55 | |||||||
Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 25.38 | 1:51.93 | |||||||
14 | Hold 2 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.11 | ||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 31.65 | 1:01.66 | |||||||
Tom Døi | 1993 | 26.08 | 1:27.74 | |||||||
Marcus Pagh | 1993 | 25.37 | 1:53.11 | |||||||
15 | Gi40/hermes Herrer | 1980 | GI-40 Hermes | 1:53.44 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Christian Christensen | 1991 | 30.61 | 1:00.01 | |||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 27.83 | 1:27.84 | |||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 25.60 | 1:53.44 | |||||||
16 | Kvik Drenge | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.54 | ||||||
Benjamin Jensen | 1994 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Emil Sainis | 1992 | 31.95 | 1:02.04 | |||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 27.37 | 1:29.41 | |||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 25.13 | 1:54.54 | |||||||
17 | Køge Herrer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:54.64 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 30.84 | 1:00.71 | |||||||
Morten Suhr | 1993 | 27.37 | 1:28.08 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 26.56 | 1:54.64 | |||||||
18 | Herrer 2 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:57.93 | ||||||
Alexander Lollike | 1993 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Mads Tuxen | 1992 | 34.06 | 1:05.28 | |||||||
Jeppe Jensen | 1992 | 27.75 | 1:33.03 | |||||||
Michael Nielsen | 1985 | 24.90 | 1:57.93 | |||||||
19 | Herrer 3 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:18.79 | ||||||
August Heegaard | 1997 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 38.23 | 1:15.22 | |||||||
Gustav H. Jørgensen | 1997 | 34.78 | 1:50.00 | |||||||
Thor Simonsen | 1997 | 28.79 | 2:18.79 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 07:53 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 3:42.40 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:52.42 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 28.08 | 58.29 | 58.29 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 27.78 | 58.40 | 1:56.69 | ||||||
Linda Lund | 1984 | 27.63 | 57.68 | 2:54.37 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 28.02 | 58.05 | 3:52.42 | ||||||
2 | Sigma Damer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 3:54.14 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 27.58 | 56.88 | 56.88 | ||||||
Maj Lindberg Hansen | 1992 | 28.87 | 1:00.32 | 1:57.20 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 28.42 | 58.43 | 2:55.63 | ||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 28.16 | 58.51 | 3:54.14 | ||||||
3 | Køge Damer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 3:54.49 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 28.18 | 57.84 | 57.84 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 27.90 | 58.67 | 1:56.51 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 27.63 | 57.86 | 2:54.37 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 28.89 | 1:00.12 | 3:54.49 | ||||||
4 | Vat Damer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 3:55.53 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 28.81 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 27.63 | 58.18 | 1:57.91 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 28.37 | 58.39 | 2:56.30 | ||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 28.81 | 59.23 | 3:55.53 | ||||||
5 | Gsc Piger 1 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:57.70 | ||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 28.06 | 58.35 | 58.35 | ||||||
Line Kjær | 1996 | 28.35 | 59.92 | 1:58.27 | ||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 28.86 | 59.99 | 2:58.26 | ||||||
Sofie Seheim | 1991 | 27.86 | 59.44 | 3:57.70 | ||||||
6 | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:58.80 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 29.34 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 27.71 | 58.36 | 1:58.89 | ||||||
Bettina Caspersen | 1992 | 28.08 | 59.21 | 2:58.10 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 28.68 | 1:00.70 | 3:58.80 | ||||||
7 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:00.25 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 29.03 | 1:00.65 | 1:00.65 | ||||||
Pernille Hansen | 1991 | 28.97 | 1:00.98 | 2:01.63 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 28.56 | 59.89 | 3:01.52 | ||||||
Mette Pedersen | 1993 | 28.34 | 58.73 | 4:00.25 | ||||||
8 | Triton Piger 1 | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:00.39 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.80 | 1:00.31 | 1:00.31 | ||||||
Jahnay Benson | 1995 | 27.92 | 59.07 | 1:59.38 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 29.30 | 1:00.67 | 3:00.05 | ||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 29.02 | 1:00.34 | 4:00.39 | ||||||
9 | Gsc Piger 2 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:01.47 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 29.68 | 1:00.06 | 1:00.06 | ||||||
Trine Søby | 1991 | 28.29 | 59.32 | 1:59.38 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 28.43 | 1:00.28 | 2:59.66 | ||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 29.49 | 1:01.81 | 4:01.47 | ||||||
10 | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | 4:02.41 | ||||||
Olivia Burmester | 1993 | 29.05 | 1:01.54 | 1:01.54 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 28.00 | 58.14 | 1:59.68 | ||||||
Ida Marie Vedel | 1994 | 29.59 | 1:02.05 | 3:01.73 | ||||||
Mie Refn | 1993 | 28.94 | 1:00.68 | 4:02.41 | ||||||
11 | Vat Damer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:03.01 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 28.98 | 59.79 | 59.79 | ||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 28.26 | 59.15 | 1:58.94 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 29.70 | 1:01.72 | 3:00.66 | ||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 30.12 | 1:02.35 | 4:03.01 | ||||||
12 | Sigma Damer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:03.50 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 29.88 | 1:01.48 | 1:01.48 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 30.02 | 1:01.49 | 2:02.97 | ||||||
Mette Louise Petersen | 1995 | 29.49 | 1:01.19 | 3:04.16 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 28.83 | 59.34 | 4:03.50 | ||||||
13 | Lf Piger :-) | 0 | Lf_swim | 4:04.28 | ||||||
Julie Piihl Hansen | 1992 | 29.88 | 1:02.07 | 1:02.07 | ||||||
Siri Wiecker | 1994 | 28.83 | 59.69 | 2:01.76 | ||||||
Tenna Holm | 1995 | 29.35 | 1:01.31 | 3:03.07 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 29.74 | 1:01.21 | 4:04.28 | ||||||
14 | Gi40/hermes Damer | 1980 | GI-40 Hermes | 4:07.14 | ||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 29.67 | 1:01.94 | 1:01.94 | ||||||
Amanda Sandager | 1995 | 30.22 | 1:03.18 | 2:05.12 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 28.59 | 1:00.11 | 3:05.23 | ||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 30.08 | 1:01.91 | 4:07.14 | ||||||
15 | Hold 2 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:07.93 | ||||||
Anna Klüver Jepsen | 1993 | 29.34 | 1:01.03 | 1:01.03 | ||||||
Regitze Svensson | 1995 | 28.47 | 1:01.97 | 2:03.00 | ||||||
Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 29.50 | 1:02.41 | 3:05.41 | ||||||
Frederikke Hall | 1992 | 30.31 | 1:02.52 | 4:07.93 | ||||||
16 | Gti-Damer | 1995 | GTI | 4:08.20 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 28.62 | 1:00.07 | 1:00.07 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 29.57 | 1:02.23 | 2:02.30 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 30.82 | 1:04.43 | 3:06.73 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 29.25 | 1:01.47 | 4:08.20 | ||||||
17 | Køge Damer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:10.81 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 28.99 | 1:00.36 | 1:00.36 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 29.96 | 1:03.78 | 2:04.14 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 29.59 | 1:01.89 | 3:06.03 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 31.06 | 1:04.78 | 4:10.81 | ||||||
18 | Gentofte Damer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:10.86 | ||||||
Sophie Nordkild | 1994 | 30.21 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 30.12 | 1:03.25 | 2:06.27 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 29.22 | 1:01.07 | 3:07.34 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 30.23 | 1:03.52 | 4:10.86 | ||||||
19 | Hils Damer | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:13.81 | ||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 29.54 | 1:01.78 | 1:01.78 | ||||||
Thea Mundt Lohse | 1994 | 30.60 | 1:04.17 | 2:05.95 | ||||||
Julie Lamberth | 1996 | 30.68 | 1:04.53 | 3:10.48 | ||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 29.88 | 1:03.33 | 4:13.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:53 |
Resultat Løb 30 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:16.87 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:22.59 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vat Herrer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 3:29.55 | ||||||
Robert Barry | 1990 | 26.80 | 54.67 | 54.67 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 24.53 | 50.89 | 1:45.56 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 24.15 | 50.49 | 2:36.05 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 24.41 | 53.50 | 3:29.55 | ||||||
2 | Sigma Herrer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 3:30.38 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 25.36 | 53.01 | 53.01 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 25.07 | 52.71 | 1:45.72 | ||||||
Marcus Bak | 1991 | 25.48 | 53.43 | 2:39.15 | ||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 24.46 | 51.23 | 3:30.38 | ||||||
3 | Farum Herrer | 0 | Farum Svømmeklub | 3:32.77 | ||||||
Anders Lie | 1991 | 25.99 | 52.50 | 52.50 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 25.45 | 52.94 | 1:45.44 | ||||||
Jonas Hansen | 1991 | 25.89 | 54.05 | 2:39.49 | ||||||
Karsten Vedel | 1992 | 25.46 | 53.28 | 3:32.77 | ||||||
4 | Køge Herrer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 3:33.52 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 25.68 | 52.72 | 52.72 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 25.70 | 52.78 | 1:45.50 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 26.06 | 54.48 | 2:39.98 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 25.57 | 53.54 | 3:33.52 | ||||||
5 | Gsc Herrer | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:37.48 | ||||||
William Hagemann | 1994 | 27.24 | 56.39 | 56.39 | ||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 25.64 | 53.71 | 1:50.10 | ||||||
Simon Westh | 1990 | 25.78 | 54.60 | 2:44.70 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 25.31 | 52.78 | 3:37.48 | ||||||
6 | Sigma Herrer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 3:38.99 | ||||||
Andreas Ortmann | 1991 | 26.47 | 56.13 | 56.13 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 26.00 | 54.95 | 1:51.08 | ||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 25.89 | 54.82 | 2:45.90 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 25.28 | 53.09 | 3:38.99 | ||||||
7 | Gti Herrer | 1993 | GTI | 3:39.54 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 26.88 | 55.60 | 55.60 | ||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 26.27 | 55.37 | 1:50.97 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 25.43 | 52.95 | 2:43.92 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 26.27 | 55.62 | 3:39.54 | ||||||
8 | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:39.59 | ||||||
Marcus Pagh | 1993 | 27.00 | 56.19 | 56.19 | ||||||
Peter Skotte | 1991 | 25.46 | 53.34 | 1:49.53 | ||||||
Martin Hersom Hansen | 1986 | 25.33 | 55.20 | 2:44.73 | ||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 25.63 | 54.86 | 3:39.59 | ||||||
9 | Gi40/hermes Herrer | 1992 | GI-40 Hermes | 3:42.85 | ||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 27.52 | 56.52 | 56.52 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 26.16 | 55.15 | 1:51.67 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 26.33 | 55.92 | 2:47.59 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 26.06 | 55.26 | 3:42.85 | ||||||
10 | Hold 2 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:43.41 | ||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 26.96 | 56.89 | 56.89 | ||||||
Tom Døi | 1993 | 25.50 | 54.40 | 1:51.29 | ||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 26.45 | 56.12 | 2:47.41 | ||||||
Harald Welling | 1993 | 26.53 | 56.00 | 3:43.41 | ||||||
11 | Køge Herrer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 3:44.11 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 27.29 | 55.38 | 55.38 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 27.78 | 57.98 | 1:53.36 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 26.02 | 54.22 | 2:47.58 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 26.68 | 56.53 | 3:44.11 | ||||||
12 | Herrer 1 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 4:22.29 | ||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 30.51 | 1:03.75 | 1:03.75 | ||||||
August Heegaard | 1997 | 30.66 | 1:05.96 | 2:09.71 | ||||||
Gustav H. Jørgensen | 1997 | 33.17 | 1:07.99 | 3:17.70 | ||||||
Thor Simonsen | 1997 | 30.53 | 1:04.59 | 4:22.29 | ||||||
- | Vat Herrer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | over 15m u vand | |||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 26.80 | 54.91 | 54.91 | ||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 25.67 | 1:49.23 | |||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 2:44.40 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |
Resultat Løb 31 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 09:58 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 31.76 | 1:05.20 | 1:41.02 | 2:16.83 | |||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.75 | 1:07.96 | 1:43.33 | 2:18.12 | |||
3 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.51 | 1:08.91 | 1:44.06 | 2:18.28 | |||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | 1:05.92 | 1:42.23 | 2:18.41 | |||
5 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.50 | 1:07.28 | 1:42.65 | 2:18.94 | |||
6 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 34.94 | 1:10.91 | 1:45.96 | 2:20.79 | |||
7 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.58 | 1:09.45 | 1:45.37 | 2:21.23 | |||
8 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.29 | 1:08.84 | 1:45.29 | 2:21.24 | |||
9 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 33.69 | 1:09.39 | 1:45.75 | 2:21.69 | |||
10 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.09 | 1:08.60 | 1:45.44 | 2:22.65 | |||
11 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 33.33 | 1:09.10 | 1:46.16 | 2:22.96 | |||
12 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.93 | 1:09.91 | 1:46.13 | 2:23.01 | |||
13 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.78 | 1:09.82 | 1:46.23 | 2:23.30 | |||
14 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:10.19 | 1:46.89 | 2:23.55 | |||
15 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 32.75 | 1:09.22 | 1:47.01 | 2:24.64 | |||
16 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.03 | 1:09.22 | 1:46.70 | 2:24.81 | |||
17 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.16 | 1:08.82 | 1:46.70 | 2:24.97 | |||
18 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 34.70 | 1:11.58 | 1:48.58 | 2:25.02 | |||
19 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 34.70 | 1:11.30 | 1:48.59 | 2:25.18 | |||
19 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.25 | 1:09.47 | 1:46.87 | 2:25.18 | |||
21 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 34.43 | 1:10.88 | 1:48.46 | 2:25.33 | |||
22 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 34.00 | 1:10.61 | 1:48.43 | 2:25.93 | |||
23 | Isabel Brylov | 1994 | GI-40 Hermes | 35.51 | 1:12.21 | 1:49.20 | 2:26.40 | |||
24 | Erika Tuvike | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.24 | 1:10.92 | 1:49.34 | 2:27.75 | |||
25 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.35 | 1:12.49 | 1:50.39 | 2:27.82 | |||
26 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.08 | 1:13.24 | 1:51.39 | 2:28.93 | |||
27 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.23 | 1:12.27 | 1:50.88 | 2:29.24 | |||
28 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.46 | 1:13.70 | 1:52.39 | 2:30.30 | |||
29 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 35.30 | 1:13.19 | 1:52.11 | 2:30.66 | |||
30 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 35.66 | 1:13.42 | 1:52.44 | 2:31.00 | |||
31 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.73 | 1:13.37 | 1:52.42 | 2:31.22 | |||
32 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 35.26 | 1:13.02 | 1:51.87 | 2:31.39 | |||
33 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 35.27 | 1:13.57 | 1:53.01 | 2:31.78 | |||
34 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.71 | 1:13.80 | 1:52.66 | 2:31.82 | |||
35 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 34.89 | 1:12.79 | 1:52.38 | 2:32.11 | |||
36 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 35.77 | 1:14.37 | 1:53.84 | 2:33.02 | |||
- | Mette Louise Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | afmeldt rettidigt | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:58 |
Resultat Løb 31 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.90 | 1:07.68 | 1:42.63 | 2:17.51 | |||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.69 | 1:06.24 | 1:42.53 | 2:18.38 | |||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 33.14 | 1:07.93 | 1:43.71 | 2:18.96 | |||
4 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 31.73 | 1:06.34 | 1:42.81 | 2:19.17 | |||
5 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.98 | 1:08.61 | 1:45.09 | 2:20.40 | |||
6 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.33 | 1:08.90 | 1:45.48 | 2:21.76 | |||
7 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 33.74 | 1:08.44 | 1:44.00 | 2:19.08 | |||
8 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.17 | 1:08.41 | 1:44.98 | 2:21.20 | |||
9 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 32.79 | 1:08.13 | 1:44.96 | 2:22.19 | |||
10 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.84 | 1:09.38 | 1:46.13 | 2:22.57 | |||
11 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.09 | 1:10.10 | 1:47.17 | 2:23.82 | |||
12 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 34.59 | 1:10.83 | 1:48.13 | 2:24.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 32 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.03 | 1:00.79 | 1:33.40 | 2:04.60 | |||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 29.07 | 1:01.05 | 1:33.45 | 2:05.00 | |||
3 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.40 | 1:01.16 | 1:33.55 | 2:05.50 | |||
4 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 30.51 | 1:01.66 | 1:33.32 | 2:05.95 | |||
5 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 29.71 | 1:01.84 | 1:35.30 | 2:07.20 | |||
6 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.39 | 1:02.20 | 1:34.80 | 2:07.37 | |||
7 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 29.32 | 1:02.02 | 1:34.73 | 2:07.88 | |||
8 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.36 | 1:02.48 | 1:36.06 | 2:09.87 | |||
9 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 30.05 | 1:02.61 | 1:36.29 | 2:10.50 | |||
10 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 29.93 | 1:03.07 | 1:36.82 | 2:10.58 | |||
11 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 31.10 | 1:05.16 | 1:38.03 | 2:10.93 | |||
12 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 30.93 | 1:04.31 | 1:38.72 | 2:13.43 | |||
13 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 31.21 | 1:04.64 | 1:39.05 | 2:13.55 | |||
14 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.52 | 1:06.67 | 1:40.61 | 2:13.99 | |||
15 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.91 | 1:04.64 | 1:39.46 | 2:14.91 | |||
16 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.83 | 1:04.69 | 1:40.29 | 2:15.38 | |||
17 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 32.42 | 1:06.85 | 1:41.73 | 2:16.01 | |||
18 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.66 | 1:05.66 | 1:40.95 | 2:16.02 | |||
19 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 31.81 | 1:05.90 | 1:41.08 | 2:16.69 | |||
20 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.34 | 1:06.26 | 1:41.36 | 2:16.87 | |||
21 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.05 | 1:05.99 | 1:42.12 | 2:17.20 | |||
22 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 31.30 | 1:05.16 | 1:41.13 | 2:17.39 | |||
23 | Nikolai Ammekilde | 1990 | Farum Svømmeklub | 32.11 | 1:07.85 | 1:42.73 | 2:17.84 | |||
24 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 31.57 | 1:06.57 | 1:42.27 | 2:18.28 | |||
25 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 32.71 | 1:07.19 | 1:42.95 | 2:18.46 | |||
26 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.37 | 1:08.49 | 1:43.82 | 2:18.75 | |||
27 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.69 | 1:08.55 | 1:44.60 | 2:19.90 | |||
28 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.12 | 1:07.88 | 1:43.99 | 2:20.92 | |||
29 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.90 | 1:08.51 | 1:45.85 | 2:21.26 | |||
30 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 32.02 | 1:07.47 | 1:44.40 | 2:21.67 | |||
31 | Kim Brun Larsen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 34.17 | 1:09.59 | 1:46.75 | 2:23.54 | |||
32 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 41.24 | 1:25.05 | 2:08.74 | 2:48.96 | |||
- | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | DSQ | over 15 m u. vand | |||||
- | Robert Barry | 1990 | Albertslund IF | DSQ | sv. på mave v. 175 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 32 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.07 | 59.97 | 1:31.29 | 2:03.15 | |||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 29.43 | 1:00.96 | 1:33.27 | 2:04.66 | |||
3 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.40 | 1:01.40 | 1:33.80 | 2:05.46 | |||
4 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 30.53 | 1:01.94 | 1:33.89 | 2:05.65 | |||
5 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.87 | 1:03.04 | 1:35.78 | 2:09.93 | |||
6 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 30.77 | 1:04.77 | 1:39.67 | 2:14.18 | |||
7 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 28.61 | 59.64 | 1:32.35 | 2:04.75 | |||
8 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 30.83 | 1:04.18 | 1:37.16 | 2:09.46 | |||
9 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 30.72 | 1:03.85 | 1:36.91 | 2:10.96 | |||
10 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.15 | 1:06.84 | 1:40.37 | 2:14.63 | |||
11 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 31.06 | 1:05.13 | 1:40.53 | 2:16.34 | |||
12 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 32.00 | 1:06.39 | 1:41.85 | 2:17.22 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 54.85 2003-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.36 | 57.39 | |||||
2 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.13 | 57.64 | |||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.08 | 58.01 | |||||
4 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 28.77 | 58.38 | |||||
5 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.46 | 58.70 | |||||
6 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.67 | 58.71 | |||||
7 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.65 | 58.80 | |||||
8 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.74 | 58.90 | |||||
9 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 28.53 | 59.10 | |||||
10 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.79 | 59.17 | |||||
11 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 28.85 | 59.34 | |||||
12 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 28.88 | 59.39 | |||||
13 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.94 | 59.42 | |||||
14 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 28.89 | 59.76 | |||||
15 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 28.62 | 59.83 | |||||
16 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.11 | 59.96 | |||||
17 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 29.41 | 1:00.07 | |||||
18 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 29.36 | 1:00.39 | |||||
19 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 29.63 | 1:00.48 | |||||
20 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.96 | 1:00.51 | |||||
21 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 29.16 | 1:00.62 | |||||
22 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.82 | 1:00.75 | |||||
23 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.19 | 1:00.77 | |||||
23 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.18 | 1:00.77 | |||||
25 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.46 | 1:00.95 | |||||
26 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.97 | 1:00.96 | |||||
27 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.66 | 1:01.20 | |||||
28 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 29.40 | 1:01.24 | |||||
29 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.32 | 1:01.33 | |||||
30 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 29.52 | 1:01.41 | |||||
31 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.95 | 1:01.45 | |||||
32 | Julie Lunau | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 29.52 | 1:01.51 | |||||
33 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 28.96 | 1:01.56 | |||||
34 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.93 | 1:01.59 | |||||
35 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 29.73 | 1:01.63 | |||||
36 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 29.05 | 1:01.67 | |||||
37 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.99 | 1:01.70 | |||||
38 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 29.80 | 1:01.77 | |||||
39 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.17 | 1:01.92 | |||||
40 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 29.67 | 1:02.05 | |||||
41 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.26 | 1:02.07 | |||||
42 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 30.28 | 1:02.21 | |||||
43 | Sophie Nordkild | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 29.90 | 1:02.30 | |||||
44 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 29.80 | 1:02.35 | |||||
45 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 30.35 | 1:02.39 | |||||
46 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 30.37 | 1:02.44 | |||||
47 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.58 | 1:02.48 | |||||
48 | Line Gregersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.97 | 1:02.61 | |||||
49 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.49 | 1:03.19 | |||||
50 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 30.99 | 1:03.41 | |||||
51 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 29.63 | 1:03.46 | |||||
52 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 30.64 | 1:03.64 | |||||
53 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 30.18 | 1:03.71 | |||||
54 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.00 | 1:03.91 | |||||
- | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 33 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 54.85 2003-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.44 | 57.49 | |||||
2 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.38 | 57.60 | |||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 28.61 | 58.10 | |||||
4 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.31 | 58.58 | |||||
5 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.25 | 58.85 | |||||
6 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.35 | 58.95 | |||||
7 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.66 | 58.76 | |||||
8 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 28.85 | 58.77 | |||||
9 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 28.84 | 59.29 | |||||
10 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.90 | 59.51 | |||||
11 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.75 | 59.58 | |||||
12 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 29.20 | 59.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 34 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 25.07 | 51.07 | |||||
2 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 25.42 | 51.12 | |||||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 25.50 | 52.00 | |||||
4 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 25.16 | 52.66 | |||||
5 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 26.16 | 52.71 | |||||
6 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.60 | 53.10 | |||||
7 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 25.67 | 53.28 | |||||
8 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 25.87 | 53.35 | |||||
9 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 26.06 | 53.97 | |||||
10 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 26.60 | 54.27 | |||||
11 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 25.94 | 54.47 | |||||
11 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.35 | 54.47 | |||||
13 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 26.29 | 54.50 | |||||
14 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 26.37 | 54.88 | |||||
15 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 26.54 | 55.14 | |||||
16 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 26.76 | 55.15 | |||||
17 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 26.46 | 55.20 | |||||
18 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.37 | 55.23 | |||||
19 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 27.17 | 55.32 | |||||
20 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 26.73 | 55.34 | |||||
21 | Marcus Pagh | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 26.60 | 55.41 | |||||
22 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.03 | 55.44 | |||||
23 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 27.11 | 55.45 | |||||
24 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 26.62 | 55.46 | |||||
25 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 26.84 | 55.57 | |||||
26 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 27.13 | 55.77 | |||||
27 | Jacob Skelsager | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 26.57 | 55.78 | |||||
28 | Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | Helsinge Skytte & IF | 26.85 | 55.79 | |||||
29 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 26.53 | 55.82 | |||||
30 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 27.06 | 55.90 | |||||
31 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.09 | 55.91 | |||||
32 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 27.06 | 56.11 | |||||
33 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 26.89 | 56.14 | |||||
34 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.81 | 56.23 | |||||
35 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.84 | 56.42 | |||||
36 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 26.44 | 56.44 | |||||
37 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 26.71 | 56.53 | |||||
38 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.08 | 56.66 | |||||
39 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 27.18 | 56.67 | |||||
39 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | Herlev Svømning | 27.28 | 56.67 | |||||
41 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 27.91 | 56.81 | |||||
42 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 26.91 | 56.86 | |||||
43 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 27.26 | 56.98 | |||||
44 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.32 | 57.01 | |||||
45 | Søren Jungersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 27.37 | 57.14 | |||||
46 | Andreas Snitkjær | 1990 | Vest-Brøndby | 27.15 | 57.15 | |||||
47 | Søren Holm | 1993 | Vest-Brøndby | 27.37 | 57.17 | |||||
48 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.12 | 57.35 | |||||
49 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 27.72 | 57.69 | |||||
50 | Christian Christensen | 1991 | GI-40 Hermes | 27.22 | 57.72 | |||||
51 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 27.36 | 57.74 | |||||
52 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.84 | 57.87 | |||||
53 | Jonathan Holdrup | 1993 | GI-40 Hermes | 27.25 | 57.92 | |||||
54 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 27.56 | 57.97 | |||||
55 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.96 | 57.99 | |||||
56 | Lasse Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 27.29 | 58.14 | |||||
57 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 26.88 | 58.23 | |||||
58 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 28.14 | 59.58 | |||||
- | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 34 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 24.56 | 50.39 | |||||
2 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 24.98 | 51.11 | |||||
3 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 25.25 | 51.53 | |||||
4 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 25.46 | 52.00 | |||||
5 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 25.39 | 52.88 | |||||
6 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.68 | 53.71 | |||||
7 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 25.61 | 53.03 | |||||
8 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 26.02 | 53.50 | |||||
9 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 26.28 | 53.81 | |||||
10 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.33 | 54.16 | |||||
11 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 26.48 | 54.78 | |||||
12 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.20 | 54.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 35 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.99 | 1:15.06 | 1:54.21 | 2:34.93 | |||
2 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 35.55 | 1:15.11 | 1:55.64 | 2:35.14 | |||
3 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.77 | 1:17.43 | 1:58.51 | 2:37.63 | |||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.13 | 1:15.97 | 1:56.18 | 2:38.13 | |||
5 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.92 | 1:18.68 | 2:00.44 | 2:41.42 | |||
6 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 37.22 | 1:18.95 | 2:01.33 | 2:41.72 | |||
7 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.95 | 1:17.54 | 1:58.82 | 2:41.99 | |||
8 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 37.25 | 1:19.34 | 2:00.85 | 2:42.29 | |||
9 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.84 | 1:19.02 | 2:00.27 | 2:42.51 | |||
10 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.17 | 1:18.69 | 2:00.90 | 2:42.62 | |||
11 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 37.04 | 1:18.64 | 2:00.75 | 2:42.78 | |||
12 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 37.26 | 1:18.84 | 2:00.75 | 2:43.10 | |||
13 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 37.14 | 1:19.15 | 2:01.69 | 2:43.26 | |||
14 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.33 | 1:19.66 | 2:01.40 | 2:43.33 | |||
15 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 37.33 | 1:18.10 | 2:00.24 | 2:43.87 | |||
16 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.88 | 1:18.83 | 2:01.41 | 2:44.15 | |||
17 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.25 | 1:20.75 | 2:03.19 | 2:45.25 | |||
18 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.28 | 1:18.89 | 2:01.70 | 2:45.58 | |||
19 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 37.93 | 1:19.58 | 2:02.27 | 2:45.82 | |||
20 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.98 | 1:20.27 | 2:03.16 | 2:46.02 | |||
21 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.70 | 1:18.88 | 2:02.83 | 2:46.74 | |||
22 | Sif Szetu | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.43 | 1:20.29 | 2:02.89 | 2:46.75 | |||
23 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | GI-40 Hermes | 37.58 | 1:19.35 | 2:03.26 | 2:47.06 | |||
24 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.21 | 1:20.59 | 2:03.87 | 2:47.28 | |||
25 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 38.17 | 1:21.25 | 2:04.93 | 2:48.14 | |||
26 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.40 | 1:20.09 | 2:03.94 | 2:48.34 | |||
27 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.90 | 1:22.22 | 2:05.40 | 2:48.84 | |||
28 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 38.48 | 1:21.68 | 2:05.70 | 2:49.47 | |||
29 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 39.47 | 1:22.12 | 2:05.95 | 2:50.03 | |||
30 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | GI-40 Hermes | 38.85 | 1:22.14 | 2:06.12 | 2:50.18 | |||
31 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.23 | 1:23.50 | 2:06.78 | 2:50.39 | |||
32 | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 37.91 | 1:21.86 | 2:06.63 | 2:51.26 | |||
33 | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | 38.84 | 1:22.14 | 2:06.69 | 2:51.51 | |||
34 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.23 | 1:22.51 | 2:07.55 | 2:51.93 | |||
35 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 37.85 | 1:20.47 | 2:05.20 | 2:51.97 | |||
36 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 39.99 | 1:23.88 | 2:08.26 | 2:52.26 | |||
37 | Clara Albek | 1996 | GI-40 Hermes | 40.56 | 1:24.29 | 2:09.43 | 2:55.23 | |||
- | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 35 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 35.12 | 1:14.38 | 1:54.39 | 2:33.63 | |||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.42 | 1:14.23 | 1:54.21 | 2:34.87 | |||
3 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.00 | 1:15.62 | 1:55.70 | 2:35.52 | |||
4 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.66 | 1:16.10 | 1:56.16 | 2:35.70 | |||
5 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.45 | 1:17.90 | 1:59.86 | 2:41.61 | |||
6 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 36.09 | 1:17.28 | 2:00.39 | 2:43.76 | |||
7 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 37.23 | 1:17.98 | 1:59.52 | 2:40.39 | |||
8 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.40 | 1:17.20 | 1:58.77 | 2:40.74 | |||
9 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.06 | 1:17.51 | 1:59.28 | 2:41.43 | |||
10 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 36.80 | 1:18.19 | 1:59.81 | 2:41.74 | |||
11 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.82 | 1:19.77 | 2:01.34 | 2:43.06 | |||
12 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 37.14 | 1:19.37 | 2:01.65 | 2:44.31 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 32.42 | 1:08.58 | 1:41.92 | 2:20.11 | |||
2 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 32.56 | 1:08.50 | 1:44.80 | 2:22.58 | |||
3 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.39 | 1:08.75 | 1:45.61 | 2:22.67 | |||
4 | Simon Panduro | 1988 | Allerød Svømmeklub | 32.25 | 1:08.90 | 1:46.42 | 2:23.76 | |||
5 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.14 | 1:09.88 | 1:47.16 | 2:23.97 | |||
6 | Mikkel Wagner | 1991 | Herlev Svømning | 32.54 | 1:09.12 | 1:47.56 | 2:24.54 | |||
7 | Harald Welling | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 32.51 | 1:09.73 | 1:47.43 | 2:25.64 | |||
8 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 32.92 | 1:10.01 | 1:48.73 | 2:27.64 | |||
9 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 34.07 | 1:11.43 | 1:49.60 | 2:28.41 | |||
10 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.86 | 1:13.16 | 1:50.73 | 2:29.04 | |||
11 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 33.32 | 1:10.54 | 1:49.08 | 2:29.34 | |||
12 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 32.95 | 1:10.73 | 1:49.97 | 2:29.53 | |||
13 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.03 | 1:11.86 | 1:50.65 | 2:29.62 | |||
14 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.45 | 1:12.01 | 1:50.75 | 2:29.75 | |||
15 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.20 | 1:12.52 | 1:51.48 | 2:31.15 | |||
16 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.61 | 1:13.49 | 1:52.62 | 2:31.87 | |||
17 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 33.62 | 1:12.10 | 1:51.98 | 2:31.89 | |||
18 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.91 | 1:13.09 | 1:52.22 | 2:32.14 | |||
19 | Tobias N Sandager | 1993 | GI-40 Hermes | 33.71 | 1:11.70 | 1:51.24 | 2:32.42 | |||
20 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 34.75 | 1:13.70 | 1:53.57 | 2:33.95 | |||
21 | Jonathan Weitling | 1993 | JGI Svømning | 34.56 | 1:14.21 | 1:55.03 | 2:34.65 | |||
22 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 34.26 | 1:13.26 | 1:54.07 | 2:36.12 | |||
23 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 34.82 | 1:14.83 | 1:55.90 | 2:42.57 | |||
- | Andreas Olczyk | 1992 | Allerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Martin Wagner | 1991 | Farum Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. v. 75 | |||||
- | Søren Jungersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | 2 flyben v. vend.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 36 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 31.37 | 1:05.85 | 1:40.56 | 2:15.86 | |||
2 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.07 | 1:06.02 | 1:41.16 | 2:16.11 | |||
3 | Simon Panduro | 1988 | Allerød Svømmeklub | 31.58 | 1:06.73 | 1:42.46 | 2:18.95 | |||
4 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.84 | 1:07.22 | 1:43.27 | 2:19.44 | |||
5 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 32.10 | 1:07.70 | 1:44.52 | 2:22.98 | |||
6 | Mikkel Wagner | 1991 | Herlev Svømning | 32.48 | 1:09.13 | 1:46.86 | 2:24.80 | |||
7 | Harald Welling | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 32.64 | 1:09.62 | 1:48.20 | 2:26.61 | |||
8 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.89 | 1:11.27 | 1:49.09 | 2:27.59 | |||
9 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 33.00 | 1:10.79 | 1:49.50 | 2:28.46 | |||
10 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 33.56 | 1:10.96 | 1:49.69 | 2:28.55 | |||
11 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 32.24 | 1:09.87 | 1:49.37 | 2:29.25 | |||
12 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.38 | 1:12.27 | 1:51.09 | 2:30.09 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.55 | 1:03.10 | |||||
2 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.10 | 1:03.32 | |||||
3 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 30.64 | 1:03.53 | |||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.41 | 1:03.75 | |||||
5 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 30.06 | 1:03.98 | |||||
6 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 30.35 | 1:04.61 | |||||
7 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 30.90 | 1:04.89 | |||||
8 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 30.58 | 1:04.97 | |||||
9 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.05 | 1:05.44 | |||||
10 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.04 | 1:05.46 | |||||
10 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.82 | 1:05.46 | |||||
12 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 30.77 | 1:05.55 | |||||
13 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 30.66 | 1:05.66 | |||||
14 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.96 | 1:06.13 | |||||
15 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | JGI Svømning | 31.19 | 1:06.75 | |||||
16 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.08 | 1:07.04 | |||||
17 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 30.95 | 1:07.12 | |||||
18 | Sigrid Jensen | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 31.65 | 1:07.13 | |||||
19 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 31.67 | 1:07.23 | |||||
20 | Pernille Christiansen | 1995 | Greve Svømmeklub | 31.90 | 1:07.31 | |||||
21 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 31.83 | 1:08.09 | |||||
22 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.39 | 1:08.16 | |||||
23 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.52 | 1:08.24 | |||||
24 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 31.48 | 1:08.25 | |||||
25 | Belinda Ervolder | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 31.59 | 1:08.37 | |||||
26 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.05 | 1:08.67 | |||||
27 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.84 | 1:08.87 | |||||
28 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.03 | 1:08.89 | |||||
29 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.03 | 1:09.06 | |||||
30 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.96 | 1:09.09 | |||||
30 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.34 | 1:09.09 | |||||
32 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 32.75 | 1:09.13 | |||||
33 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.14 | 1:09.22 | |||||
34 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.04 | 1:09.58 | |||||
35 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.46 | 1:09.88 | |||||
36 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.32 | 1:09.89 | |||||
37 | Marisa Bjørklund | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 32.82 | 1:10.37 | |||||
38 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.49 | 1:10.46 | |||||
39 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.23 | 1:10.81 | |||||
40 | Caroline Grønbech | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 32.89 | 1:10.83 | |||||
40 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.95 | 1:10.83 | |||||
42 | Sophie Nordkild | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 32.76 | 1:10.84 | |||||
43 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.85 | 1:10.93 | |||||
44 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.19 | 1:11.39 | |||||
45 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.16 | 1:11.58 | |||||
46 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 32.68 | 1:11.65 | |||||
47 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.11 | 1:11.86 | |||||
48 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.94 | 1:12.10 | |||||
49 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 33.16 | 1:13.41 | |||||
50 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 34.02 | 1:13.94 | |||||
- | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 37 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.44 | 1:01.56 | |||||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.17 | 1:02.77 | |||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 30.27 | 1:04.05 | |||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 30.87 | 1:04.26 | |||||
4 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.07 | 1:04.26 | |||||
6 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 30.47 | 1:04.89 | |||||
7 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.00 | 1:02.79 | |||||
8 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.54 | 1:05.18 | |||||
9 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 30.46 | 1:05.27 | |||||
10 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 30.87 | 1:05.52 | |||||
11 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 30.85 | 1:05.82 | |||||
12 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.93 | 1:06.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 38 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 53.84 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 25.90 | 55.31 | |||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.48 | 55.87 | |||||
3 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 26.52 | 57.00 | |||||
4 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 27.00 | 57.48 | |||||
5 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.40 | 57.80 | |||||
6 | Nikolai Ammekilde | 1990 | Farum Svømmeklub | 26.54 | 57.82 | |||||
7 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 27.32 | 58.11 | |||||
8 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.08 | 58.29 | |||||
9 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.05 | 58.75 | |||||
10 | Robert Barry | 1990 | Albertslund IF | 27.29 | 58.86 | |||||
11 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.77 | 59.03 | |||||
12 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 27.52 | 59.31 | |||||
13 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 27.89 | 59.48 | |||||
14 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.73 | 59.50 | |||||
15 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 28.20 | 59.61 | |||||
16 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 28.33 | 59.87 | |||||
17 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.12 | 1:00.07 | |||||
18 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 28.22 | 1:00.15 | |||||
19 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.20 | 1:00.20 | |||||
20 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 27.97 | 1:00.40 | |||||
21 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 28.65 | 1:00.57 | |||||
22 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 28.33 | 1:00.60 | |||||
23 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.46 | 1:00.63 | |||||
24 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.57 | 1:00.91 | |||||
25 | Martin Madsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 28.88 | 1:01.34 | |||||
26 | Jacob Skelsager | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 28.47 | 1:01.38 | |||||
27 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 28.69 | 1:01.74 | |||||
28 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 28.48 | 1:01.95 | |||||
29 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 29.25 | 1:02.03 | |||||
30 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 29.38 | 1:02.04 | |||||
31 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 29.47 | 1:02.09 | |||||
32 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 29.35 | 1:02.16 | |||||
33 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 29.25 | 1:02.19 | |||||
34 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.99 | 1:02.34 | |||||
35 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 28.60 | 1:02.37 | |||||
36 | Lasse Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 29.10 | 1:02.76 | |||||
37 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | 29.34 | 1:02.79 | |||||
38 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.16 | 1:02.88 | |||||
39 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.39 | 1:03.17 | |||||
40 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.68 | 1:03.99 | |||||
41 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 30.75 | 1:04.43 | |||||
42 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 29.05 | 1:05.11 | |||||
- | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 38 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 38, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 53.84 2009-10-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 26.36 | 55.51 | |||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.40 | 56.10 | |||||
3 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 26.58 | 56.56 | |||||
4 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 26.94 | 56.87 | |||||
5 | Nikolai Ammekilde | 1990 | Farum Svømmeklub | 27.30 | 57.35 | |||||
6 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.95 | 58.45 | |||||
7 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.51 | 58.68 | |||||
8 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.75 | 58.70 | |||||
9 | Robert Barry | 1990 | Albertslund IF | 27.82 | 59.06 | |||||
10 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.97 | 1:00.05 | |||||
11 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 28.21 | 1:00.17 | |||||
12 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 27.99 | 1:00.67 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:50 |
Resultat Løb 39 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:14.45 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 30.23 | 1:05.46 | 1:47.09 | 2:18.47 | |||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 31.21 | 1:07.73 | 1:47.45 | 2:20.69 | |||
3 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.48 | 1:06.90 | 1:48.81 | 2:23.04 | |||
4 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.50 | 1:08.41 | 1:51.21 | 2:24.31 | |||
5 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 31.02 | 1:06.05 | 1:50.82 | 2:24.90 | |||
6 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 31.58 | 1:07.66 | 1:51.27 | 2:25.03 | |||
7 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.59 | 1:07.17 | 1:53.05 | 2:25.73 | |||
8 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 31.73 | 1:09.16 | 1:51.67 | 2:25.79 | |||
9 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 30.76 | 1:08.41 | 1:52.59 | 2:26.18 | |||
10 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.61 | 1:08.85 | 1:52.78 | 2:26.54 | |||
11 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 30.78 | 1:06.29 | 1:50.56 | 2:26.65 | |||
12 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.78 | 1:10.14 | 1:54.77 | 2:27.05 | |||
13 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.65 | 1:08.51 | 1:53.73 | 2:27.29 | |||
14 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.66 | 1:13.60 | 1:54.36 | 2:27.98 | |||
15 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.75 | 1:09.77 | 1:51.46 | 2:28.04 | |||
16 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.13 | 1:07.53 | 1:54.75 | 2:28.17 | |||
17 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.13 | 1:08.26 | 1:53.84 | 2:28.23 | |||
18 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.12 | 1:14.67 | 1:56.08 | 2:28.98 | |||
19 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.78 | 1:11.78 | 1:55.61 | 2:29.59 | |||
20 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.37 | 1:10.85 | 1:53.54 | 2:30.01 | |||
21 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 32.69 | 1:11.13 | 1:54.33 | 2:30.19 | |||
22 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 32.34 | 1:11.10 | 1:54.52 | 2:30.22 | |||
23 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.75 | 1:10.66 | 1:55.34 | 2:30.45 | |||
24 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 34.30 | 1:14.79 | 1:55.20 | 2:30.98 | |||
25 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 32.60 | 1:10.28 | 1:54.30 | 2:31.14 | |||
26 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | JGI Svømning | 31.89 | 1:10.43 | 1:57.13 | 2:31.20 | |||
27 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 32.67 | 1:13.92 | 1:55.88 | 2:31.28 | |||
28 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 33.20 | 1:11.29 | 1:56.59 | 2:31.51 | |||
28 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 33.45 | 1:12.90 | 1:57.34 | 2:31.51 | |||
30 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.14 | 1:11.87 | 1:57.54 | 2:31.89 | |||
31 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.24 | 1:14.22 | 1:57.02 | 2:32.28 | |||
32 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.59 | 1:13.17 | 1:58.29 | 2:32.31 | |||
33 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.31 | 1:12.30 | 1:58.18 | 2:32.64 | |||
34 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.67 | 1:12.69 | 1:59.12 | 2:33.01 | |||
35 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.91 | 1:12.56 | 1:58.53 | 2:33.05 | |||
36 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.33 | 1:12.54 | 1:57.48 | 2:33.83 | |||
37 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.01 | 1:15.18 | 1:57.96 | 2:34.07 | |||
38 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.02 | 1:13.78 | 1:59.58 | 2:34.32 | |||
39 | Sigrid Jensen | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 32.41 | 1:14.00 | 1:58.20 | 2:34.96 | |||
40 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.09 | 1:11.87 | 1:58.05 | 2:35.11 | |||
41 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 32.31 | 1:13.38 | 1:58.62 | 2:36.34 | |||
42 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 34.26 | 1:12.41 | 1:59.71 | 2:36.57 | |||
43 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.18 | 1:14.36 | 2:01.74 | 2:38.03 | |||
- | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 39 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:14.45 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.43 | 1:06.66 | 1:45.25 | 2:17.33 | |||
2 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.56 | 1:06.54 | 1:47.99 | 2:21.62 | |||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.89 | 1:08.80 | 1:51.85 | 2:24.24 | |||
4 | Randi Fogh Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 31.46 | 1:08.02 | 1:52.25 | 2:25.92 | |||
5 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 32.11 | 1:09.38 | 1:52.56 | 2:26.15 | |||
6 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.61 | 1:08.40 | 1:52.52 | 2:26.16 | |||
7 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 31.41 | 1:07.22 | 1:51.86 | 2:27.01 | |||
8 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.96 | 1:14.14 | 1:54.52 | 2:27.35 | |||
9 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.20 | 1:10.16 | 1:52.92 | 2:28.48 | |||
10 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.95 | 1:09.84 | 1:54.59 | 2:28.49 | |||
11 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.23 | 1:11.05 | 1:56.60 | 2:29.33 | |||
12 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.90 | 1:07.96 | 1:55.77 | 2:30.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 40 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:58.62 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 27.49 | 1:00.12 | 1:36.89 | 2:07.33 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.86 | 1:00.19 | 1:38.46 | 2:08.46 | |||
3 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.98 | 1:02.50 | 1:39.40 | 2:08.66 | |||
4 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 27.81 | 1:00.14 | 1:38.04 | 2:09.25 | |||
5 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 27.40 | 58.24 | 1:40.34 | 2:10.75 | |||
6 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.41 | 1:01.80 | 1:41.12 | 2:11.02 | |||
7 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 28.53 | 1:04.26 | 1:42.31 | 2:12.89 | |||
8 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 28.08 | 1:01.27 | 1:42.38 | 2:13.48 | |||
9 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 28.52 | 1:01.27 | 1:41.68 | 2:13.72 | |||
10 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.70 | 1:05.70 | 1:42.97 | 2:14.04 | |||
11 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 28.76 | 1:03.20 | 1:41.65 | 2:14.38 | |||
12 | Martin Wagner | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.41 | 1:05.30 | 1:44.90 | 2:14.42 | |||
13 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.08 | 1:01.86 | 1:43.08 | 2:14.71 | |||
14 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.32 | 1:05.93 | 1:43.19 | 2:15.11 | |||
15 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 29.86 | 1:04.09 | 1:44.19 | 2:15.98 | |||
16 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.24 | 1:03.69 | 1:44.61 | 2:16.26 | |||
17 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.25 | 1:06.36 | 1:46.80 | 2:16.38 | |||
18 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 29.07 | 1:05.01 | 1:45.86 | 2:17.30 | |||
19 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.20 | 1:05.74 | 1:44.94 | 2:17.49 | |||
20 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 28.11 | 1:04.05 | 1:43.42 | 2:18.28 | |||
21 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 31.24 | 1:04.81 | 1:46.28 | 2:18.72 | |||
22 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 29.68 | 1:05.22 | 1:47.73 | 2:20.69 | |||
23 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 30.30 | 1:08.26 | 1:51.44 | 2:24.29 | |||
24 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.18 | 1:07.54 | 1:49.73 | 2:24.47 | |||
- | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 40 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:58.62 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.17 | 58.80 | 1:36.02 | 2:05.54 | |||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 27.67 | 59.88 | 1:36.42 | 2:06.97 | |||
3 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 27.53 | 59.29 | 1:37.30 | 2:08.10 | |||
4 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.14 | 1:01.72 | 1:39.44 | 2:10.19 | |||
5 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.23 | 1:02.14 | 1:41.88 | 2:13.05 | |||
6 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 27.60 | 59.90 | 1:42.52 | 2:14.01 | |||
7 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.04 | 1:04.57 | 1:43.29 | 2:11.39 | |||
8 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 28.50 | 1:01.06 | 1:40.44 | 2:11.55 | |||
9 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.10 | 1:06.09 | 1:43.99 | 2:16.28 | |||
10 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 28.79 | 1:04.13 | 1:45.26 | 2:18.14 | |||
- | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 41 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 1:04.07 | 2:11.87 | 3:17.26 | 4:24.08 | 8:47.71 | ||
5:29.38 | 6:36.10 | 7:42.33 | ||||||||
2 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 1:04.03 | 2:11.86 | 3:17.87 | 4:25.39 | 8:56.73 | ||
5:33.25 | 6:40.01 | 7:48.37 | ||||||||
3 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.44 | 2:13.12 | 3:21.92 | 4:30.07 | 9:03.29 | ||
5:39.15 | 6:47.77 | 7:57.10 | ||||||||
4 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:05.72 | 2:14.24 | 3:23.10 | 4:31.32 | 9:03.30 | ||
5:39.43 | 6:48.36 | 7:56.39 | ||||||||
5 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.06 | 2:13.17 | 3:22.32 | 4:32.01 | 9:06.35 | ||
5:41.35 | 6:50.68 | 7:59.17 | ||||||||
6 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.27 | 2:12.29 | 3:22.22 | 4:31.72 | 9:08.80 | ||
5:41.39 | 6:51.34 | 8:00.66 | ||||||||
7 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 1:05.42 | 2:14.63 | 3:23.78 | 4:33.23 | 9:09.28 | ||
5:42.79 | 6:52.01 | 8:00.67 | ||||||||
8 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:06.74 | 2:16.86 | 3:26.53 | 4:36.39 | 9:10.84 | ||
5:45.67 | 6:54.50 | 8:03.54 | ||||||||
9 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.72 | 2:13.73 | 3:23.64 | 4:33.88 | 9:16.28 | ||
5:44.51 | 6:55.60 | 8:06.98 | ||||||||
10 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:07.76 | 2:18.77 | 3:29.43 | 4:39.88 | 9:19.23 | ||
5:50.78 | 7:01.64 | 8:12.08 | ||||||||
11 | Isabel Brylov | 1994 | GI-40 Hermes | 1:07.45 | 2:18.72 | 3:29.24 | 4:39.83 | 9:20.85 | ||
5:49.88 | 7:00.56 | 8:11.48 | ||||||||
12 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 1:06.33 | 2:16.89 | 3:27.80 | 4:39.01 | 9:21.24 | ||
5:50.14 | 7:01.52 | 8:12.12 | ||||||||
13 | Julie Lunau | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 1:05.72 | 2:15.48 | 3:25.61 | 4:37.09 | 9:21.39 | ||
5:48.32 | 6:59.41 | 8:11.33 | ||||||||
14 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.72 | 2:19.21 | 3:30.15 | 4:41.01 | 9:23.57 | ||
5:51.90 | 7:03.27 | 8:14.15 | ||||||||
15 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 1:08.42 | 2:19.86 | 3:30.88 | 4:42.11 | 9:25.16 | ||
5:53.38 | 7:04.19 | 8:15.05 | ||||||||
16 | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.77 | 2:18.73 | 3:30.22 | 4:41.73 | 9:29.78 | ||
5:53.89 | 7:06.49 | 8:18.93 | ||||||||
17 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.66 | 2:17.38 | 3:29.07 | 4:41.00 | 9:30.14 | ||
5:53.12 | 7:06.05 | 8:18.62 | ||||||||
18 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.77 | 2:18.40 | 3:31.35 | 4:44.67 | 9:37.14 | ||
5:58.08 | 7:11.88 | 8:25.44 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 42 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 19:45 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 59.83 | 2:02.17 | 3:05.04 | 4:07.63 | 15:46.59 | ||
5:11.06 | 6:14.61 | 7:17.73 | 8:20.79 | |||||||
9:24.71 | 10:28.27 | 11:32.20 | 12:36.68 | |||||||
13:40.71 | 14:44.43 | |||||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 59.19 | 2:01.63 | 3:05.19 | 4:08.97 | 16:03.40 | ||
5:13.46 | 6:17.96 | 7:22.67 | 8:27.52 | |||||||
9:32.50 | 10:37.65 | 11:43.32 | 12:49.18 | |||||||
13:54.85 | 14:59.98 | |||||||||
3 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.78 | 2:08.23 | 3:14.05 | 4:19.97 | 16:17.11 | ||
5:25.82 | 6:31.42 | 7:37.17 | 8:42.85 | |||||||
9:48.29 | 10:54.05 | 11:59.62 | 13:05.63 | |||||||
14:10.19 | 15:15.04 | |||||||||
4 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:03.33 | 2:08.87 | 3:14.57 | 4:19.72 | 16:25.62 | ||
5:25.31 | 6:30.37 | 7:35.92 | 8:41.79 | |||||||
9:47.05 | 10:53.02 | 11:59.50 | 13:06.41 | |||||||
14:13.09 | 15:19.66 | |||||||||
5 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | Herlev Svømning | 1:01.23 | 2:06.91 | 3:12.85 | 4:19.22 | 16:32.09 | ||
5:25.39 | 6:32.22 | 7:38.76 | 8:44.59 | |||||||
9:51.76 | 10:59.18 | 12:06.44 | 13:13.33 | |||||||
14:19.90 | 15:26.38 | |||||||||
6 | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub | 1:03.75 | 2:09.95 | 3:15.83 | 4:21.28 | 16:33.73 | ||
5:26.97 | 6:32.86 | 7:39.62 | 8:45.82 | |||||||
9:52.30 | 10:59.42 | 12:06.53 | 13:13.97 | |||||||
14:20.99 | 15:28.17 | |||||||||
7 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 1:01.88 | 2:06.87 | 3:12.42 | 4:18.63 | 16:40.37 | ||
5:25.09 | 6:31.87 | 7:38.08 | 8:45.07 | |||||||
9:52.05 | 11:00.07 | 12:07.95 | 13:16.01 | |||||||
14:24.75 | 15:33.03 | |||||||||
8 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:03.69 | 2:10.17 | 3:16.64 | 4:23.43 | 16:42.13 | ||
5:30.58 | 6:38.18 | 7:45.86 | 8:53.90 | |||||||
10:00.95 | 11:07.73 | 12:14.84 | 13:22.78 | |||||||
14:30.25 | 15:38.10 | |||||||||
9 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 1:02.13 | 2:07.83 | 3:14.09 | 4:20.90 | 16:43.05 | ||
5:28.24 | 6:36.40 | 7:44.17 | 8:51.60 | |||||||
9:59.36 | 11:07.87 | 12:15.39 | 13:23.41 | |||||||
14:31.00 | 15:39.01 | |||||||||
10 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.20 | 2:10.08 | 3:16.90 | 4:24.01 | 16:43.68 | ||
5:31.42 | 6:38.73 | 7:46.19 | 8:53.67 | |||||||
10:01.19 | 11:08.49 | 12:15.81 | 13:23.42 | |||||||
14:31.21 | 15:38.75 | |||||||||
11 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:03.22 | 2:11.05 | 3:19.14 | 4:27.06 | 16:50.21 | ||
5:34.56 | 6:41.35 | 7:48.72 | 8:56.31 | |||||||
10:03.93 | 11:12.01 | 12:20.15 | 13:28.55 | |||||||
14:35.97 | 15:43.42 | |||||||||
12 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.68 | 2:10.84 | 3:18.28 | 4:25.67 | 16:53.59 | ||
5:33.50 | 6:41.31 | 7:49.01 | 8:56.71 | |||||||
10:04.35 | 11:12.34 | 12:21.09 | 13:29.80 | |||||||
14:38.17 | 15:46.24 | |||||||||
13 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.73 | 2:15.02 | 3:23.89 | 4:32.23 | 16:55.36 | ||
5:40.72 | 6:48.20 | 7:56.75 | 9:05.21 | |||||||
10:14.32 | 11:23.41 | 12:29.50 | 13:35.83 | |||||||
14:41.95 | 15:48.72 | |||||||||
14 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 1:03.40 | 2:10.06 | 3:17.04 | 4:23.25 | 16:56.83 | ||
5:29.88 | 6:36.54 | 7:43.99 | 8:51.34 | |||||||
9:59.98 | 11:08.94 | 12:19.11 | 13:29.08 | |||||||
14:38.44 | 15:48.14 | |||||||||
15 | Martin Madsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:04.70 | 2:13.23 | 3:20.10 | 4:27.98 | 16:59.14 | ||
5:35.54 | 6:43.10 | 7:51.00 | 8:59.10 | |||||||
10:07.59 | 11:16.58 | 12:25.21 | 13:34.03 | |||||||
14:42.65 | 15:51.31 | |||||||||
16 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 1:06.05 | 2:15.17 | 3:23.90 | 4:32.66 | 17:12.16 | ||
5:41.97 | 6:51.09 | 8:00.68 | 9:10.20 | |||||||
10:20.20 | 11:26.94 | 12:36.09 | 13:46.32 | |||||||
14:56.56 | 16:06.32 | |||||||||
17 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:04.74 | 2:12.69 | 3:21.51 | 4:30.65 | 17:21.24 | ||
5:40.25 | 6:50.60 | 8:00.65 | 9:10.84 | |||||||
10:21.21 | 11:31.67 | 12:42.04 | 13:51.95 | |||||||
15:03.03 | 16:12.79 | |||||||||
18 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.24 | 2:18.19 | 3:28.84 | 4:39.98 | 17:48.60 | ||
5:50.85 | 7:01.58 | 8:12.94 | 9:24.66 | |||||||
10:36.64 | 11:48.01 | 13:00.55 | 14:12.34 | |||||||
15:24.83 | 16:37.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:45 |
Resultat Løb 43 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK damer (1900) 1:41.58 2009-10-22 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 1:44.03 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.56 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Monique Johansen | 1994 | 27.26 | 54.69 | |||||||
Mette Pedersen | 1993 | 26.45 | 1:21.14 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | 26.42 | 1:47.56 | |||||||
2 | Vat Damer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:47.85 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 27.38 | 27.38 | |||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 26.82 | 54.20 | |||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 27.14 | 1:21.34 | |||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 26.51 | 1:47.85 | |||||||
3 | Sigma Damer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:48.00 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 26.42 | 26.42 | |||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 27.11 | 53.53 | |||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 27.24 | 1:20.77 | |||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 27.23 | 1:48.00 | |||||||
4 | Gsc Piger 1 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:48.58 | ||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 26.73 | 26.73 | |||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 27.15 | 53.88 | |||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 27.58 | 1:21.46 | |||||||
Sofie Seheim | 1991 | 27.12 | 1:48.58 | |||||||
5 | Triton Piger 1 | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:49.64 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Jahnay Benson | 1995 | 26.82 | 54.51 | |||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 27.13 | 1:21.64 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 28.00 | 1:49.64 | |||||||
6 | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.96 | ||||||
Anna Klüver Jepsen | 1993 | 28.48 | 28.48 | |||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 26.33 | 54.81 | |||||||
Bettina Caspersen | 1992 | 27.49 | 1:22.30 | |||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 27.66 | 1:49.96 | |||||||
7 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.78 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 27.92 | 27.92 | |||||||
Daniella Bender | 1996 | 27.89 | 55.81 | |||||||
Line Gregersen | 1994 | 28.08 | 1:23.89 | |||||||
Pernille Hansen | 1991 | 27.89 | 1:51.78 | |||||||
8 | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | 1:52.08 | ||||||
Mie Refn | 1993 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Maria Bastiansen | 1995 | 28.80 | 57.41 | |||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 26.59 | 1:24.00 | |||||||
Ida Marie Vedel | 1994 | 28.08 | 1:52.08 | |||||||
9 | Vat Damer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:52.24 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 27.50 | 56.22 | |||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 27.73 | 1:23.95 | |||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 28.29 | 1:52.24 | |||||||
10 | Gi40/hermes Damer | 1980 | GI-40 Hermes | 1:52.42 | ||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 28.42 | 28.42 | |||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 28.32 | 56.74 | |||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 27.38 | 1:24.12 | |||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 28.30 | 1:52.42 | |||||||
11 | A6 Piger 1 | 1993 | A6 | 1:52.65 | ||||||
Marianne Duijm | 1993 | 28.46 | 28.46 | |||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 27.73 | 56.19 | |||||||
Melizza Petersen | 1994 | 27.96 | 1:24.15 | |||||||
Julie Langhorn | 1994 | 28.50 | 1:52.65 | |||||||
12 | Sigma Damer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:53.03 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 28.55 | 28.55 | |||||||
Maj Lindberg Hansen | 1992 | 28.80 | 57.35 | |||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 27.52 | 1:24.87 | |||||||
Maj Howardsen | 1997 | 28.16 | 1:53.03 | |||||||
13 | Gsc Piger 2 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.68 | ||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 27.83 | 57.35 | |||||||
Amalie Hansen | 1995 | 28.49 | 1:25.84 | |||||||
Line Kjær | 1996 | 27.84 | 1:53.68 | |||||||
14 | Gentofte Damer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:54.91 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Sarah Bro | 1996 | 28.44 | 57.03 | |||||||
Sophie Nordkild | 1994 | 28.72 | 1:25.75 | |||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 29.16 | 1:54.91 | |||||||
15 | Hold 2 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.25 | ||||||
Siri Vulpius | 1995 | 29.08 | 29.08 | |||||||
Regitze Svensson | 1995 | 28.34 | 57.42 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 28.45 | 1:25.87 | |||||||
Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 29.38 | 1:55.25 | |||||||
15 | Triton Piger 2 | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:55.25 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 28.42 | 28.42 | |||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 28.41 | 56.83 | |||||||
Louise G. Riget | 1995 | 29.26 | 1:26.09 | |||||||
Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 29.16 | 1:55.25 | |||||||
17 | Hørsholm Piger | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 1:55.55 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 29.23 | 29.23 | |||||||
Caroline Buhl | 1995 | 28.70 | 57.93 | |||||||
Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 28.89 | 1:26.82 | |||||||
Mette Meyer | 1995 | 28.73 | 1:55.55 | |||||||
18 | A6 Piger 2 | 1993 | A6 | 1:55.67 | ||||||
Belinda Ervolder | 1995 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 29.14 | 58.41 | |||||||
Julie Lunau | 1995 | 28.69 | 1:27.10 | |||||||
Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 28.57 | 1:55.67 | |||||||
19 | Køge Damer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:56.04 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Christina Witten | 1995 | 28.69 | 57.49 | |||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 29.47 | 1:26.96 | |||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 29.08 | 1:56.04 | |||||||
20 | Gti-Damer | 1995 | GTI | 1:56.65 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 29.03 | 29.03 | |||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 29.52 | 58.55 | |||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 27.96 | 1:26.51 | |||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 30.14 | 1:56.65 | |||||||
21 | Hvidovre Damer A | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:57.74 | ||||||
Trine Meier | 1995 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Sigrid Jensen | 1990 | 30.17 | 59.57 | |||||||
Elina Wagner | 1996 | 29.12 | 1:28.69 | |||||||
Mie Hansen | 1991 | 29.05 | 1:57.74 | |||||||
22 | Hils Damer | 0 | Hillerød Svømmeklub | 1:57.91 | ||||||
Julie Lamberth | 1996 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 29.00 | 59.14 | |||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 29.08 | 1:28.22 | |||||||
Caroline Lindgreen | 1995 | 29.69 | 1:57.91 | |||||||
23 | Piger Vordingborg | 0 | Vordingborg Svømme Klub | 1:58.28 | ||||||
Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | 30.90 | 1:00.03 | |||||||
Sandra Semberlund | 1994 | 28.36 | 1:28.39 | |||||||
Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 29.89 | 1:58.28 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 44 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 44, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 1:29.33 2009-10-24 |
Dansk Rekord Junior: West drenge (1900) 1:32.18 2008-12-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Herrer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:34.27 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 23.67 | 23.67 | |||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 22.97 | 46.64 | |||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 23.65 | 1:10.29 | |||||||
Robert Barry | 1990 | 23.98 | 1:34.27 | |||||||
2 | Sigma Herrer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:36.21 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 24.33 | 24.33 | |||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 23.68 | 48.01 | |||||||
Marcus Bak | 1991 | 24.38 | 1:12.39 | |||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 23.82 | 1:36.21 | |||||||
3 | Farum Herrer | 0 | Farum Svømmeklub | 1:36.23 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 24.69 | 24.69 | |||||||
Anders Lie | 1991 | 23.67 | 48.36 | |||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 23.49 | 1:11.85 | |||||||
Karsten Vedel | 1992 | 24.38 | 1:36.23 | |||||||
4 | Køge Herrer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:38.60 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 24.09 | 24.09 | |||||||
Christian Warm | 1992 | 24.47 | 48.56 | |||||||
Morten Suhr | 1993 | 25.10 | 1:13.66 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 24.94 | 1:38.60 | |||||||
5 | Gti Herrer | 1992 | GTI | 1:38.88 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 25.55 | 25.55 | |||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 24.36 | 49.91 | |||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 25.56 | 1:15.47 | |||||||
Lasse Offersen | 1989 | 23.41 | 1:38.88 | |||||||
6 | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.07 | ||||||
Tom Døi | 1993 | 25.61 | 25.61 | |||||||
Martin Hersom Hansen | 1986 | 23.30 | 48.91 | |||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 25.23 | 1:14.14 | |||||||
Marcus Pagh | 1993 | 24.93 | 1:39.07 | |||||||
7 | Gsc Herrer | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.10 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 25.14 | 25.14 | |||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 23.90 | 49.04 | |||||||
Simon Westh | 1990 | 24.72 | 1:13.76 | |||||||
Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 26.34 | 1:40.10 | |||||||
8 | Herrer 1 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:40.37 | ||||||
Martin Bertelsen | 1989 | 25.80 | 25.80 | |||||||
Patrick Christensen | 1985 | 25.83 | 51.63 | |||||||
Michael Nielsen | 1985 | 25.00 | 1:16.63 | |||||||
Thomas Lianee | 1985 | 23.74 | 1:40.37 | |||||||
9 | Kvik Mænd 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.95 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 25.68 | 25.68 | |||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 25.39 | 51.07 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 24.40 | 1:15.47 | |||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 25.48 | 1:40.95 | |||||||
10 | A6 Drenge | 1993 | A6 | 1:41.84 | ||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 26.01 | 26.01 | |||||||
Jonathan Weitling | 1993 | 25.03 | 51.04 | |||||||
Jacob Skelsager | 1993 | 25.70 | 1:16.74 | |||||||
Frederik Fisker | 1994 | 25.10 | 1:41.84 | |||||||
11 | Sigma Herrer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:41.85 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 26.13 | 26.13 | |||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 25.26 | 51.39 | |||||||
Mads Jensen | 1991 | 25.19 | 1:16.58 | |||||||
Andreas Ortmann | 1991 | 25.27 | 1:41.85 | |||||||
12 | Gi40/hermes Herrer | 1980 | GI-40 Hermes | 1:42.37 | ||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Christian Christensen | 1991 | 25.70 | 52.34 | |||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 25.57 | 1:17.91 | |||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 24.46 | 1:42.37 | |||||||
13 | Vat Herrer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:42.55 | ||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 26.39 | 26.39 | |||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 25.92 | 52.31 | |||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 25.15 | 1:17.46 | |||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 25.09 | 1:42.55 | |||||||
14 | Hold 2 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.70 | ||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 25.68 | 25.68 | |||||||
Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 25.35 | 51.03 | |||||||
Harald Welling | 1993 | 25.32 | 1:16.35 | |||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 26.35 | 1:42.70 | |||||||
15 | Herrer 2 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:43.60 | ||||||
Mads Tuxen | 1992 | 26.47 | 26.47 | |||||||
Jeppe Jensen | 1992 | 25.93 | 52.40 | |||||||
Alexander Lollike | 1993 | 26.22 | 1:18.62 | |||||||
Frederik Højholt | 1990 | 24.98 | 1:43.60 | |||||||
16 | Kvik Drenge | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.13 | ||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 25.63 | 25.63 | |||||||
Benjamin Jensen | 1994 | 26.65 | 52.28 | |||||||
Troels Johansson | 1992 | 24.90 | 1:17.18 | |||||||
Emil Sainis | 1992 | 26.95 | 1:44.13 | |||||||
17 | Hvidovre Herrer A | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:44.89 | ||||||
Christian Jensen | 1987 | 26.34 | 26.34 | |||||||
Søren Meier | 1994 | 25.74 | 52.08 | |||||||
Mark Bjerregaard | 1994 | 26.52 | 1:18.60 | |||||||
Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 26.29 | 1:44.89 | |||||||
18 | Køge Herrer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:45.08 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 26.55 | 26.55 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 24.79 | 51.34 | |||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 27.85 | 1:19.19 | |||||||
Martin Madsen | 1990 | 25.89 | 1:45.08 | |||||||
19 | Herrer 3 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:59.20 | ||||||
Thor Simonsen | 1997 | 29.44 | 29.44 | |||||||
Gustav H. Jørgensen | 1997 | 31.56 | 1:01.00 | |||||||
August Heegaard | 1997 | 29.55 | 1:30.55 | |||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 28.65 | 1:59.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 45 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 20:17 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 45, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: STO 95 (1900) 4:03.06 2009-10-23 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:15.86 2010-04-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:18.90 | ||||||
Mette Pedersen | 1993 | 31.66 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Katrine Liljedahl | 1995 | 34.39 | 1:12.64 | 2:17.45 | ||||||
Helena Pedersen | 1991 | 29.86 | 1:04.33 | 3:21.78 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 27.56 | 57.12 | 4:18.90 | ||||||
2 | Vat Damer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:19.28 | ||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 31.57 | 1:04.58 | 1:04.58 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 34.09 | 1:12.79 | 2:17.37 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 29.81 | 1:04.88 | 3:22.25 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 26.91 | 57.03 | 4:19.28 | ||||||
3 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:19.43 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 31.57 | 1:04.89 | 1:04.89 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 32.64 | 1:09.96 | 2:14.85 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 30.11 | 1:06.04 | 3:20.89 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 27.64 | 58.54 | 4:19.43 | ||||||
4 | Gsc Piger 1 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:21.47 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 32.93 | 1:07.99 | 1:07.99 | ||||||
Sofie Seheim | 1991 | 33.67 | 1:12.39 | 2:20.38 | ||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 28.44 | 1:02.40 | 3:22.78 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 27.90 | 58.69 | 4:21.47 | ||||||
5 | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:24.71 | ||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 31.85 | 1:06.09 | 1:06.09 | ||||||
Frederikke Hall | 1992 | 34.27 | 1:13.42 | 2:19.51 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 30.94 | 1:06.54 | 3:26.05 | ||||||
Bettina Caspersen | 1992 | 28.08 | 58.66 | 4:24.71 | ||||||
6 | Køge Damer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:27.03 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 32.08 | 1:06.16 | 1:06.16 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 34.67 | 1:14.58 | 2:20.74 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 30.35 | 1:06.24 | 3:26.98 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 28.42 | 1:00.05 | 4:27.03 | ||||||
7 | Sigma Damer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:29.76 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 33.11 | 1:07.72 | 1:07.72 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 36.39 | 1:17.27 | 2:24.99 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 30.59 | 1:05.03 | 3:30.02 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 28.45 | 59.74 | 4:29.76 | ||||||
8 | Gi40/hermes Damer | 1980 | GI-40 Hermes | 4:31.32 | ||||||
Isabel Brylov | 1994 | 34.24 | 1:09.48 | 1:09.48 | ||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 35.36 | 1:15.94 | 2:25.42 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 29.30 | 1:04.18 | 3:29.60 | ||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 29.64 | 1:01.72 | 4:31.32 | ||||||
9 | Gsc Piger 2 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:31.59 | ||||||
Linnea Lau Everland | 1996 | 33.45 | 1:09.04 | 1:09.04 | ||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 34.66 | 1:14.47 | 2:23.51 | ||||||
Amalie Hansen | 1995 | 31.50 | 1:08.57 | 3:32.08 | ||||||
Line Kjær | 1996 | 28.19 | 59.51 | 4:31.59 | ||||||
10 | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | 4:35.12 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 31.65 | 1:04.95 | 1:04.95 | ||||||
Ida Marie Vedel | 1994 | 39.15 | 1:22.80 | 2:27.75 | ||||||
Mie Refn | 1993 | 29.82 | 1:05.27 | 3:33.02 | ||||||
Maria Bastiansen | 1995 | 29.51 | 1:02.10 | 4:35.12 | ||||||
11 | Lf Piger :-) | 0 | Lf_swim | 4:35.66 | ||||||
Tenna Holm | 1995 | 35.69 | 1:12.90 | 1:12.90 | ||||||
Rikke Nissen | 1994 | 34.42 | 1:14.02 | 2:26.92 | ||||||
Julie Piihl Hansen | 1992 | 32.06 | 1:08.72 | 3:35.64 | ||||||
Siri Wiecker | 1994 | 28.51 | 1:00.02 | 4:35.66 | ||||||
12 | Vat Damer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:36.14 | ||||||
Christine Pedersen | 1993 | 32.39 | 1:06.19 | 1:06.19 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 38.49 | 1:21.69 | 2:27.88 | ||||||
Rósa Vikingsdottír | 1993 | 32.31 | 1:08.98 | 3:36.86 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 28.10 | 59.28 | 4:36.14 | ||||||
13 | Gentofte Damer 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:37.08 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 33.84 | 1:09.30 | 1:09.30 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 35.67 | 1:17.19 | 2:26.49 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 31.51 | 1:07.85 | 3:34.34 | ||||||
Sophie Nordkild | 1994 | 29.53 | 1:02.74 | 4:37.08 | ||||||
14 | Køge Damer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:40.80 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 35.57 | 1:13.05 | 1:13.05 | ||||||
Mia Hansgaard | 1996 | 37.83 | 1:19.79 | 2:32.84 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 30.02 | 1:06.13 | 3:38.97 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 29.33 | 1:01.83 | 4:40.80 | ||||||
15 | Hold 2 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:41.58 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 33.42 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Anna Klüver Jepsen | 1993 | 36.23 | 1:17.31 | 2:25.45 | ||||||
Regitze Svensson | 1995 | 31.37 | 1:12.05 | 3:37.50 | ||||||
Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 30.25 | 1:04.08 | 4:41.58 | ||||||
16 | Gti-Damer | 1995 | GTI | 4:44.80 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 34.33 | 1:11.53 | 1:11.53 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 38.58 | 1:23.49 | 2:35.02 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 32.30 | 1:09.37 | 3:44.39 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 28.54 | 1:00.41 | 4:44.80 | ||||||
17 | Hils Damer | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:46.58 | ||||||
Karoline Hauerbach | 1995 | 35.50 | 1:12.77 | 1:12.77 | ||||||
Nicoline Jacobsen | 1996 | 38.09 | 1:20.97 | 2:33.74 | ||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 32.47 | 1:10.85 | 3:44.59 | ||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 29.42 | 1:01.99 | 4:46.58 | ||||||
18 | Piger Vordingborg | 0 | Vordingborg Svømme Klub | 4:52.34 | ||||||
Sandra Semberlund | 1994 | 32.88 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Laura Andersen | 1997 | 39.61 | 1:24.92 | 2:33.17 | ||||||
Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 34.05 | 1:14.45 | 3:47.62 | ||||||
Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 30.66 | 1:04.72 | 4:52.34 | ||||||
- | Sigma Damer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 32.30 | 1:05.62 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:17 |
Resultat Løb 46 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 46, 4X100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vat Herrer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 3:46.79 | ||||||
Anders Jensen | 1987 | 27.23 | 56.90 | 56.90 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 29.59 | 1:02.62 | 1:59.52 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 25.73 | 56.18 | 2:55.70 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 24.31 | 51.09 | 3:46.79 | ||||||
2 | Sigma Herrer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 3:49.48 | ||||||
Marcus Bak | 1991 | 27.34 | 56.57 | 56.57 | ||||||
Simon Panduro | 1988 | 29.09 | 1:03.28 | 1:59.85 | ||||||
Mads Jensen | 1991 | 26.70 | 57.39 | 2:57.24 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 24.90 | 52.24 | 3:49.48 | ||||||
3 | Gti Herrer | 1992 | GTI | 3:52.82 | ||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 28.42 | 58.68 | 58.68 | ||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 30.25 | 1:05.33 | 2:04.01 | ||||||
Lasse Offersen | 1989 | 25.74 | 56.56 | 3:00.57 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 25.11 | 52.25 | 3:52.82 | ||||||
4 | Køge Herrer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 3:54.86 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 28.09 | 57.83 | 57.83 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 30.41 | 1:05.23 | 2:03.06 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 26.37 | 57.73 | 3:00.79 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 25.48 | 54.07 | 3:54.86 | ||||||
5 | Farum Herrer | 0 | Farum Svømmeklub | 3:58.72 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 31.36 | 1:04.47 | 1:04.47 | ||||||
Mathias Andersen | 1991 | 29.79 | 1:04.44 | 2:08.91 | ||||||
Nikolai Ammekilde | 1990 | 25.81 | 57.16 | 3:06.07 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 25.35 | 52.65 | 3:58.72 | ||||||
6 | Vat Herrer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:00.02 | ||||||
Robert Barry | 1990 | 27.91 | 58.09 | 58.09 | ||||||
Søren Jungersen | 1993 | 31.60 | 1:07.93 | 2:06.02 | ||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 26.83 | 58.98 | 3:05.00 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 26.38 | 55.02 | 4:00.02 | ||||||
7 | Kvik Mænd 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:00.14 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 30.86 | 1:02.86 | 1:02.86 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 29.03 | 1:02.26 | 2:05.12 | ||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 27.66 | 59.48 | 3:04.60 | ||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 26.07 | 55.54 | 4:00.14 | ||||||
8 | Gsc Herrer | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:00.55 | ||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 29.64 | 1:00.70 | 1:00.70 | ||||||
Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 31.38 | 1:07.60 | 2:08.30 | ||||||
Simon Westh | 1990 | 26.81 | 59.16 | 3:07.46 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 25.05 | 53.09 | 4:00.55 | ||||||
9 | Sigma Herrer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:03.14 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 28.37 | 59.16 | 59.16 | ||||||
Bjarke Schäfer | 1993 | 33.21 | 1:11.46 | 2:10.62 | ||||||
Andreas Ortmann | 1991 | 27.49 | 59.91 | 3:10.53 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 25.20 | 52.61 | 4:03.14 | ||||||
10 | Køge Herrer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:06.06 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 31.49 | 1:04.62 | 1:04.62 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 31.05 | 1:06.78 | 2:11.40 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 27.22 | 58.73 | 3:10.13 | ||||||
Martin Madsen | 1990 | 26.72 | 55.93 | 4:06.06 | ||||||
11 | Gi40/hermes Herrer | 1992 | GI-40 Hermes | 4:07.73 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 30.86 | 1:03.43 | 1:03.43 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 31.24 | 1:06.30 | 2:09.73 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 28.08 | 1:02.16 | 3:11.89 | ||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 26.37 | 55.84 | 4:07.73 | ||||||
12 | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:08.03 | ||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 30.48 | 1:04.45 | 1:04.45 | ||||||
Harald Welling | 1993 | 30.99 | 1:06.93 | 2:11.38 | ||||||
Tom Døi | 1993 | 26.63 | 59.11 | 3:10.49 | ||||||
Marcus Pagh | 1993 | 26.94 | 57.54 | 4:08.03 | ||||||
13 | Kvik Drenge | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:10.69 | ||||||
Benjamin Jensen | 1994 | 31.76 | 1:05.80 | 1:05.80 | ||||||
Emil Sainis | 1992 | 32.18 | 1:09.37 | 2:15.17 | ||||||
Troels Johansson | 1992 | 27.61 | 1:00.12 | 3:15.29 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 26.55 | 55.40 | 4:10.69 | ||||||
- | Hold 2 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 31.74 | 1:06.36 | 1:06.36 | ||||||
Daniel Skov Andersen | 1994 | 2:17.36 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |