2024-06-21   10:15:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tempo Race 1

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 1, 400m Freestyle Women - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun 4:20.10
50m: 29.49
100m: 1:01.52
(32.03)
150m: 1:34.34
(32.82)
200m: 2:07.49
(33.15)
250m: 2:40.75
(33.26)
300m: 3:14.35
(33.60)
350m: 3:47.82
(33.47)
400m: 4:20.10
(32.28)
2 Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun 4:23.73 +3.63
50m: 30.04
100m: 1:02.32
(32.28)
150m: 1:35.64
(33.32)
200m: 2:09.44
(33.80)
250m: 2:43.25
(33.81)
300m: 3:16.90
(33.65)
350m: 3:50.55
(33.65)
400m: 4:23.73
(33.18)
Grenen officiell:  2021-02-20 09:05:32
2021-02-20 09:05:37 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 4, 50m Butterfly Men - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun 24.22
2 Erik Kähr 1995 Simklubben Neptun 25.05 +0.83
Grenen officiell:  2021-02-20 09:12:14
2021-02-20 09:12:17 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 6, 200m Breaststroke Men - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun 2:20.11
50m: 31.27
100m: 1:06.70
(35.43)
150m: 1:43.04
(36.34)
200m: 2:20.11
(37.07)
Grenen officiell:  2021-02-20 09:17:34
2021-02-20 09:17:37 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 10, 200m Butterfly Men - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 2:11.63
50m: 28.92
100m: 1:01.54
(32.62)
150m: 1:35.53
(33.99)
200m: 2:11.63
(36.10)
Grenen officiell:  2021-02-20 09:22:54
2021-02-20 09:22:56 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 11, 50m Breaststroke Women - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun 32.09
Grenen officiell:  2021-02-20 09:26:03
2021-02-20 09:26:06 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 12, 50m Breaststroke Men - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun 28.51
2 Erik Kähr 1995 Simklubben Neptun 28.68 +0.17
Grenen officiell:  2021-02-20 09:31:02
2021-02-20 09:31:04 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 13, 200m Individual Medley Women - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun 2:20.22
50m: 31.41
100m: 1:06.74
(35.33)
150m: 1:47.39
(40.65)
200m: 2:20.22
(32.83)
Grenen officiell:  2021-02-20 09:48:01
2021-02-20 09:48:05 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 15, 100m Freestyle Women - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun 58.87
50m: 28.11
100m: 58.87
(30.76)
Grenen officiell:  2021-02-20 09:51:52
2021-02-20 09:51:54 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 16, 100m Freestyle Men - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Sjödin 1986 Simklubben Neptun 49.25
50m: 23.66
100m: 49.25
(25.59)
2 Olle Sköld 1999 Simklubben Neptun 49.69 +0.44
50m: 23.77
100m: 49.69
(25.92)
Grenen officiell:  2021-02-20 09:36:35
2021-02-20 09:37:01 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun 25.14
Grenen officiell:  2021-02-20 10:20:32
2021-02-20 10:20:36 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 19, 100m Breaststroke Women - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun 1:12.91
50m: 33.73
100m: 1:12.91
(39.18)
Grenen officiell:  2021-02-20 10:07:01
2021-02-20 10:07:04 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 20, 100m Breaststroke Men - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun 1:02.82
50m: 29.51
100m: 1:02.82
(33.31)
2 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun 1:05.54 +2.72
50m: 30.99
100m: 1:05.54
(34.55)
Grenen officiell:  2021-02-20 09:56:25
2021-02-20 10:10:10 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 22, 50m Freestyle Men - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun 22.73
2 Olle Sköld 1999 Simklubben Neptun 22.95 +0.22
3 Erik Kähr 1995 Simklubben Neptun 23.67 +0.94
Grenen officiell:  2021-02-20 10:02:42
2021-02-20 10:02:44 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 27, 100m Butterfly Women - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun 1:05.79
50m: 30.66
100m: 1:05.79
(35.13)
Grenen officiell:  2021-02-20 10:11:40
2021-02-20 10:11:44 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 30, 200m Freestyle Men - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 1:54.69
50m: 26.69
100m: 55.51
(28.82)
150m: 1:25.19
(29.68)
200m: 1:54.69
(29.50)
Grenen officiell:  2021-02-20 10:16:06
2021-02-20 10:16:14 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 201, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun 1:06.49
Entry time: 1:09.03 (-2.54)
50m: 32.12
100m: 1:06.49
(34.37)
2 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun 1:07.30 +0.81
Entry time: 1:08.51 (-1.21)
50m: 32.14
100m: 1:07.30
(35.16)
3 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun 1:08.21 +1.72
Entry time: 1:08.37 (-0.16)
50m: 32.51
100m: 1:08.21
(35.70)
4 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun 1:08.94 +2.45
Entry time: 1:12.63 (-3.69)
50m: 32.79
100m: 1:08.94
(36.15)
5 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun 1:08.98 +2.49
Entry time: 1:10.92 (-1.94)
50m: 32.36
100m: 1:08.98
(36.62)
6 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun 1:09.60 +3.11
Entry time: 1:10.06 (-0.46)
50m: 32.46
100m: 1:09.60
(37.14)
7 Hedvig Duit 2008 Simklubben Neptun 1:10.43 +3.94
Entry time: 1:12.50 (-2.07)
50m: 32.91
100m: 1:10.43
(37.52)
8 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun 1:12.23 +5.74
Entry time: 1:16.66 (-4.43)
50m: 34.72
100m: 1:12.23
(37.51)
9 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun 1:12.99 +6.50
Entry time: 1:14.84 (-1.85)
50m: 34.64
100m: 1:12.99
(38.35)
10 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun 1:13.75 +7.26
Entry time: 1:15.69 (-1.94)
50m: 34.78
100m: 1:13.75
(38.97)
11 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun 1:15.39 +8.90
Entry time: 1:21.11 (-5.72)
50m: 35.53
100m: 1:15.39
(39.86)
Grenen officiell:  2021-02-20 13:05:31
2021-02-20 13:05:43 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 202, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun 1:00.25
Entry time: 1:05.46 (-5.21)
50m: 28.50
100m: 1:00.25
(31.75)
2 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun 1:02.50 +2.25
Entry time: 1:04.80 (-2.30)
50m: 29.43
100m: 1:02.50
(33.07)
3 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun 1:02.69 +2.44
Entry time: 1:05.72 (-3.03)
50m: 29.37
100m: 1:02.69
(33.32)
4 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun 1:03.35 +3.10
Entry time: 1:04.70 (-1.35)
50m: 29.82
100m: 1:03.35
(33.53)
5 Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun 1:03.54 +3.29
Entry time: 1:12.97 (-9.43)
50m: 30.61
100m: 1:03.54
(32.93)
6 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun 1:04.73 +4.48
Entry time: 1:06.93 (-2.20)
50m: 31.52
100m: 1:04.73
(33.21)
7 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun 1:05.39 +5.14
Entry time: 1:10.46 (-5.07)
50m: 30.83
100m: 1:05.39
(34.56)
8 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun 1:10.10 +9.85
Entry time: 1:11.79 (-1.69)
50m: 32.36
100m: 1:10.10
(37.74)
9 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun 1:10.26 +10.01
Entry time: 1:11.34 (-1.08)
50m: 33.45
100m: 1:10.26
(36.81)
10 Oskar Eriksson 2007 Simklubben Neptun 1:10.90 +10.65
Entry time: 1:15.59 (-4.69)
50m: 33.79
100m: 1:10.90
(37.11)
11 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun 1:12.26 +12.01
Entry time: 1:14.52 (-2.26)
50m: 33.36
100m: 1:12.26
(38.90)
Grenen officiell:  2021-02-20 13:15:57
2021-02-20 13:18:40 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 203, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun 34.97
Entry time: 35.34 (-0.37)
2 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun 35.49 +0.52
Entry time: 34.92 (+0.57)
3 Hedvig Duit 2008 Simklubben Neptun 35.56 +0.59
Entry time: 36.60 (-1.04)
4 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun 35.66 +0.69
Entry time: 36.09 (-0.43)
5 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun 36.02 +1.05
Entry time: 35.31 (+0.71)
6 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun 36.77 +1.80
Entry time: 39.13 (-2.36)
7 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun 37.41 +2.44
Entry time: 36.99 (+0.42)
Grenen officiell:  2021-02-20 13:29:59
2021-02-20 13:30:02 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 204, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun 30.78
Entry time: 30.93 (-0.15)
2 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun 32.58 +1.80
Entry time: 33.82 (-1.24)
3 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun 33.68 +2.90
Entry time: 33.87 (-0.19)
4 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun 34.93 +4.15
Entry time: 35.42 (-0.49)
5 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun 36.60 +5.82
Entry time: 36.38 (+0.22)
6 Oskar Eriksson 2007 Simklubben Neptun 37.66 +6.88
Entry time: 39.65 (-1.99)
- Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2021-02-20 13:35:23
2021-02-20 13:35:26 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 205, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun 40.88
Entry time: 43.58 (-2.70)
2 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun 41.21 +0.33
Entry time: 42.89 (-1.68)
3 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun 42.03 +1.15
Entry time: 40.17 (+1.86)
4 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun 43.05 +2.17
Entry time: 42.48 (+0.57)
Grenen officiell:  2021-02-20 13:37:09
2021-02-20 13:37:16 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 206, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun 35.16
Entry time: 39.84 (-4.68)
2 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun 36.66 +1.50
Entry time: 43.08 (-6.42)
3 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun 38.28 +3.12
Entry time: 40.91 (-2.63)
4 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun 40.94 +5.78
Entry time: 45.51 (-4.57)
Grenen officiell:  2021-02-20 13:39:35
2021-02-20 15:58:36 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 301, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun 33.98
2 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun 0.37 34.16 +0.18
3 Maja Lindberg 2005 Simklubben Neptun 34.37 +0.39
Grenen officiell:  2021-02-20 15:47:20
2021-02-20 16:44:33 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 302, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun 30.69
2 Viggo Wierup 2005 Simklubben Neptun 32.65 +1.96
3 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun 33.08 +2.39
4 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun 35.12 +4.43
5 Liam Lesko 2006 Simklubben Neptun 38.28 +7.59
6 Oden Guerrero 2008 Simklubben Neptun 41.75 +11.06
Grenen officiell:  2021-02-20 15:51:19
2021-02-20 16:44:35 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 303, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ines Wijk 2006 Simklubben Neptun 33.92
2 Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun 39.42 +5.50 S7 SR - S7
3 Linnea Nordström 2002 Simklubben Neptun 50.44 +16.52 S8
Grenen officiell:  2021-02-20 15:56:41
2021-02-20 16:44:37 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 304, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viggo Wierup 2005 Simklubben Neptun 39.45
2 Liam Lesko 2006 Simklubben Neptun 40.83 +1.38
Grenen officiell:  2021-02-20 15:58:00
2021-02-20 16:44:39 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 305, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun 41.66
2 Sonia Asmani 2005 Simklubben Neptun 48.47 +6.81
- Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun DSQ SB6
Grenen officiell:  2021-02-20 16:17:17
2021-02-20 16:44:42 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 306, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Rasmuson 2001 Simklubben Neptun 35.76
2 Daniel Fridliand 2007 Simklubben Neptun 39.14 +3.38
- Viggo Wierup 2005 Simklubben Neptun DSQ
- Aiden Gijsen 2007 Simklubben Neptun DNF
- Lucas Berg 2008 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2021-02-20 16:24:36
2021-02-20 16:44:45 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 307, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ines Wijk 2006 Simklubben Neptun 30.84
2 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun 31.81 +0.97
3 Maja Lindberg 2005 Simklubben Neptun 32.24 +1.40
4 Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun 32.77 +1.93 S7 SR - S7
5 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun 33.07 +2.23
6 Linnea Nordström 2002 Simklubben Neptun 38.38 +7.54 S8
7 Sonia Asmani 2005 Simklubben Neptun 39.13 +8.29
Grenen officiell:  2021-02-20 16:30:39
2021-02-20 16:44:48 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 308, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Rasmuson 2001 Simklubben Neptun 25.99
2 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun 28.17 +2.18
3 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun 28.44 +2.45
4 Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun 31.15 +5.16
5 Aiden Gijsen 2007 Simklubben Neptun 31.20 +5.21
6 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun 32.09 +6.10
7 Daniel Fridliand 2007 Simklubben Neptun 34.22 +8.23
8 Liam Lesko 2006 Simklubben Neptun 34.39 +8.40
9 Oden Guerrero 2008 Simklubben Neptun 34.56 +8.57
- Lucas Berg 2008 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2021-02-20 16:37:12
2021-02-20 16:44:50 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 309, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ines Wijk 2006 Simklubben Neptun 1:17.47
50m: 34.87
100m: 1:17.47
(42.60)
2 Linnea Nordström 2002 Simklubben Neptun 1:53.76 +36.29 SM8
50m: 50.16
100m: 1:53.76
(1:03.60)
Grenen officiell:  2021-02-20 16:49:37
2021-02-20 16:54:47 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 310, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun 1:13.87
50m: 34.46
100m: 1:13.87
(39.41)
2 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun 1:14.09 +0.22
50m: 33.92
100m: 1:14.09
(40.17)
3 Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun 1:21.73 +7.86
50m: 39.18
100m: 1:21.73
(42.55)
4 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun 1:22.26 +8.39
50m: 37.05
100m: 1:22.26
(45.21)
- Aiden Gijsen 2007 Simklubben Neptun DSQ
- Oden Guerrero 2008 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2021-02-20 16:58:02
2021-02-20 16:58:04 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 401, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun 59.39
50m: 28.44
100m: 59.39
(30.95)
2 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun 1:00.18 +0.79
50m: 29.20
100m: 1:00.18
(30.98)
3 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun 1:00.54 +1.15
50m: 29.50
100m: 1:00.54
(31.04)
4 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun 0.10 1:01.54 +2.15
50m: 29.73
100m: 1:01.54
(31.81)
5 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun 1:02.74 +3.35
50m: 30.15
100m: 1:02.74
(32.59)
6 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun 1:02.99 +3.60
50m: 30.01
100m: 1:02.99
(32.98)
7 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun 1:03.00 +3.61
50m: 30.48
100m: 1:03.00
(32.52)
8 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun 1:03.02 +3.63
50m: 30.20
100m: 1:03.02
(32.82)
9 Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun 1:04.37 +4.98
50m: 30.55
100m: 1:04.37
(33.82)
10 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun 1:04.65 +5.26
50m: 30.56
100m: 1:04.65
(34.09)
11 Ingrid Lund 2006 Simklubben Neptun 0.09 1:07.08 +7.69
50m: 31.73
100m: 1:07.08
(35.35)
- Vanja Ramm-Ericson 2007 Simklubben Neptun DSQ
- Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2021-02-21 09:12:39
2021-02-21 09:12:42 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 402, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun 53.52
50m: 25.86
100m: 53.52
(27.66)
2 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun 55.96 +2.44
50m: 26.53
100m: 55.96
(29.43)
3 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun 56.27 +2.75
50m: 26.96
100m: 56.27
(29.31)
4 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun 56.28 +2.76
50m: 26.84
100m: 56.28
(29.44)
5 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun 57.48 +3.96
50m: 27.04
100m: 57.48
(30.44)
6 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun 57.59 +4.07
50m: 27.79
100m: 57.59
(29.80)
7 Christos Theodosiadis 2006 Simklubben Neptun 58.36 +4.84
50m: 28.12
100m: 58.36
(30.24)
8 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun 58.41 +4.89
50m: 27.71
100m: 58.41
(30.70)
9 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun 59.63 +6.11
50m: 28.38
100m: 59.63
(31.25)
10 Tee Thern 2006 Simklubben Neptun 1:00.62 +7.10
50m: 28.90
100m: 1:00.62
(31.72)
11 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun 1:03.05 +9.53
50m: 29.95
100m: 1:03.05
(33.10)
12 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun 1:03.35 +9.83
50m: 30.52
100m: 1:03.35
(32.83)
Grenen officiell:  2021-02-21 09:22:53
2021-02-21 09:22:55 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 403, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun 2:15.77 200m Frisim
50m: 32.82
100m: 1:06.79
(33.97)
150m: 1:41.26
(34.47)
200m: 2:15.77
(34.51)
Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun 1:12.84 100m Fjärilsim
50m: 33.53
100m: 1:12.84
(39.31)
Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun 1:15.79 100m Bröstsim
50m: 35.94
100m: 1:15.79
(39.85)
Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun 2:20.73 200m Frisim
50m: 32.47
100m: 1:08.01
(35.54)
150m: 1:44.03
(36.02)
200m: 2:20.73
(36.70)
Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun 1:20.55 100m Bröstsim
50m: 38.05
100m: 1:20.55
(42.50)
Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun 1:10.14 100m Ryggsim
50m: 33.58
100m: 1:10.14
(36.56)
Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun 1:08.94 100m Ryggsim
50m: 33.41
100m: 1:08.94
(35.53)
Ingrid Lund 2006 Simklubben Neptun 33.67 50m Fjärilsim
50m: 33.67
Vanja Ramm-Ericson 2007 Simklubben Neptun 1:16.63 100m Ryggsim
50m: 37.41
100m: 1:16.63
(39.22)
Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun 1:04.78 100m Fjärilsim
50m: 30.34
100m: 1:04.78
(34.44)
Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun 2:12.95 200m Frisim
50m: 31.17
100m: 1:05.44
(34.27)
150m: 1:39.57
(34.13)
200m: 2:12.95
(33.38)
Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun 2:39.61 200m Bröstsim
50m: 35.75
100m: 1:16.45
(40.70)
150m: 1:58.29
(41.84)
200m: 2:39.61
(41.32)
Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun 28.04 50m Frisim
50m: 28.04
Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun 2:13.11 200m Frisim
50m: 31.20
100m: 1:05.43
(34.23)
150m: 1:39.76
(34.33)
200m: 2:13.11
(33.35)
2021-02-21 09:48:33 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Tempo Race 1
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021
Gren 404, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun 1:01.16 100m Ryggsim
50m: 29.97
100m: 1:01.16
(31.19)
Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun 1:05.90 100m Fjärilsim
50m: 30.52
100m: 1:05.90
(35.38)
Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun 1:08.34 100m Bröstsim
50m: 32.22
100m: 1:08.34
(36.12)
Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun 1:04.34 100m Ryggsim
50m: 30.66
100m: 1:04.34
(33.68)
Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun 1:13.71 100m Bröstsim