Tulokset 2021 Aon New Zealand Swimming Championships
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 10 - Heats
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021 Aon NZ Swimming Championships
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2021 to Apr 10, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Backstroke Men - Heat |
|
|
Sponsor: |
Banana Boat NZ Ocean Swim Series |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NZR |
25.06 |
|
|
Andrew Jeffcoat |
1999 |
|
|
10/04/2021 |
|
|
|
|
18yr NZR |
25.24 |
|
|
Daniel Bell |
|
AK (NZL) |
|
1/04/2009 |
|
|
|
|
17yr NZR |
25.95 |
|
|
Daniel Bell |
|
AK (NZL) |
|
28/03/2008 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrew Jeffcoat |
21 |
Pukekohe Swimming Club |
+0.59 |
|
25.06 |
|
|
|
QA |
NZR |
|
|
|
Entry time: 24.31 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zac Dell |
20 |
Pukekohe Swimming Club |
+0.59 |
|
26.09 |
+1.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.29 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kane Follows |
23 |
North Shore Swimming Club |
+0.65 |
|
26.46 |
+1.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cooper Morley |
17 |
North Shore Swimming Club |
+0.55 |
|
26.93 |
+1.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.06 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taiko Torepe-Ormsby |
17 |
Wharenui Swim Club |
+0.55 |
|
26.96 |
+1.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jason Churches |
21 |
North Shore Swimming Club |
+0.61 |
|
26.98 |
+1.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.26 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cameron Gray |
17 |
North Shore Swimming Club |
+0.62 |
|
27.06 |
+2.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
MacAllister Clark |
18 |
North Shore Swimming Club |
+0.54 |
|
27.46 |
+2.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zeke Pine |
19 |
Neptune Swim Club |
+0.58 |
|
27.56 |
+2.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thomas Murray |
16 |
Pukekohe Swimming Club |
+0.58 |
|
27.66 |
+2.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Teegan Farr |
22 |
Coast Swimming Club |
+0.53 |
|
27.82 |
+2.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tyler Tapper |
18 |
Wharenui Swim Club |
+0.57 |
|
27.92 |
+2.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luka Foy |
18 |
Vikings Swim Club Inc |
+0.57 |
|
28.30 |
+3.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kokoro Frost (V) |
18 |
Raumati Swimming Club |
+0.51 |
|
28.43 |
+3.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bede Aitu (V) |
19 |
TBSS Central City Swimming |
+0.62 |
|
28.54 |
+3.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Connor Barr |
17 |
Wharenui Swim Club |
+0.58 |
|
28.58 |
+3.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Quin Walden |
16 |
Pukekohe Swimming Club |
+0.57 |
|
28.66 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Moab Heynekamp |
18 |
Pirates Swim Team |
+0.63 |
|
28.85 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Zachary Knowles |
17 |
Waitaha Swim Club |
+0.59 |
|
28.95 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Archie Perriam |
19 |
Jasi Swim Club |
+0.66 |
|
29.39 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noah Vilisoni-Heather (V) |
19 |
Howick Pakuranga |
+0.60 |
|
29.49 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jacob Laurence |
16 |
Waitakere Swimming Club |
+0.77 |
|
29.79 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tom Gold |
18 |
Neptune Swim Club |
+0.68 |
|
29.80 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Wills Graham |
17 |
Aquagym Swimming Club |
+0.56 |
|
29.89 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kori Brown |
17 |
Bream Bay Swim Club |
+0.60 |
|
30.12 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nick Close |
18 |
Pirates Swim Team |
+0.62 |
|
30.52 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hunter Dobson |
15 |
Waitakere Swimming Club |
+0.58 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10/04/2021 11:38:42 am |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-04-10 11:38:54 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licensed to: Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|