2021-12-03   21:08:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för LH-Games - RM 2021 Landskrona

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 fredag fm - RM

Document
Resultat
LH-Games - RM 2021 Landskrona
Plats: Citadellbadet Arrangör: HS & LS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 jul 2021 till den 11 jul 2021
Gren 23, 200m Medley Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.67 588 2:30.46
50m: 31.43
100m: 1:12.13
(40.70)
150m: 1:53.67
(41.54)
200m: 2:30.46
(36.79)
2 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon 538 2:35.01 +4.55
50m: 32.31
100m: 1:13.56
(41.25)
150m: 1:59.57
(46.01)
200m: 2:35.01
(35.44)
3 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.72 534 2:35.43 +4.97
50m: 31.81
100m: 1:13.12
(41.31)
150m: 2:00.89
(47.77)
200m: 2:35.43
(34.54)
4 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.66 522 2:36.59 +6.13
50m: 32.28
100m: 1:15.18
(42.90)
150m: 2:00.23
(45.05)
200m: 2:36.59
(36.36)
5 Isa Ståhl 2006 Simklubben Poseidon +0.68 505 2:38.36 +7.90
50m: 32.85
100m: 1:14.67
(41.82)
150m: 2:00.83
(46.16)
200m: 2:38.36
(37.53)
6 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap +0.67 498 2:39.04 +8.58
50m: 33.35
100m: 1:17.55
(44.20)
150m: 2:01.09
(43.54)
200m: 2:39.04
(37.95)
7 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap +0.57 473 2:41.84 +11.38
50m: 32.73
100m: 1:14.40
(41.67)
150m: 2:04.52
(50.12)
200m: 2:41.84
(37.32)
8 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap +0.80 451 2:44.41 +13.95
50m: 35.07
100m: 1:18.42
(43.35)
150m: 2:03.96
(45.54)
200m: 2:44.41
(40.45)
9 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 382 2:53.76 +23.30
50m: 36.85
100m: 1:22.05
(45.20)
150m: 2:14.23
(52.18)
200m: 2:53.76
(39.53)
10 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap +0.71 354 2:58.26 +27.80
50m: 40.34
100m: 1:25.68
(45.34)
150m: 2:19.50
(53.82)
200m: 2:58.26
(38.76)
11 Tigra Salomonsson 2006 Kristianstads SLS +0.76 351 2:58.66 +28.20
50m: 37.03
100m: 1:23.57
(46.54)
150m: 2:17.90
(54.33)
200m: 2:58.66
(40.76)
12 Hanna Karlsson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.75 338 3:00.88 +30.42
50m: 39.55
100m: 1:23.43
(43.88)
150m: 2:18.25
(54.82)
200m: 3:00.88
(42.63)
- Alice Gulin 2006 Kristianstads SLS DNS
Grenen officiell:  2021-07-09 09:47:14
Gren 23, 200m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap +0.72 576 2:31.50
50m: 31.15
100m: 1:12.39
(41.24)
150m: 1:55.73
(43.34)
200m: 2:31.50
(35.77)
2 Wilma Hultberg Kullberg 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.76 545 2:34.31 +2.81
50m: 32.96
100m: 1:13.71
(40.75)
150m: 1:58.86
(45.15)
200m: 2:34.31
(35.45)
3 Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS +0.67 530 2:35.82 +4.32
50m: 32.48
100m: 1:13.74
(41.26)
150m: 1:57.50
(43.76)
200m: 2:35.82
(38.32)
4 Freja Malmgren 2007 S 71 +0.69 504 2:38.44 +6.94
50m: 33.11
100m: 1:13.84
(40.73)
150m: 2:02.10
(48.26)
200m: 2:38.44
(36.34)
5 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap +0.66 503 2:38.48 +6.98
50m: 31.06
100m: 1:12.25
(41.19)
150m: 2:02.21
(49.96)
200m: 2:38.48
(36.27)
6 Tyra Rundgren 2008 Ystads Simsällskap +0.66 493 2:39.60 +8.10
50m: 32.88
100m: 1:14.67
(41.79)
150m: 2:02.42
(47.75)
200m: 2:39.60
(37.18)
7 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon +0.69 482 2:40.82 +9.32
50m: 33.12
100m: 1:11.46
(38.34)
150m: 2:03.19
(51.73)
200m: 2:40.82
(37.63)
8 Anna Jörgensen 2007 SK Triton +0.70 469 2:42.24 +10.74
50m: 35.08
100m: 1:17.99
(42.91)
150m: 2:06.12
(48.13)
200m: 2:42.24
(36.12)
9 Tosca Nilbo Burren 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.73 461 2:43.15 +11.65
50m: 35.19
100m: 1:16.72
(41.53)
150m: 2:07.67
(50.95)
200m: 2:43.15
(35.48)
10 Liv Stalbohm 2007 SK Triton +0.77 456 2:43.77 +12.27
50m: 34.63
100m: 1:18.82
(44.19)
150m: 2:07.83
(49.01)
200m: 2:43.77
(35.94)
11 Alice Christensen 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.75 441 2:45.57 +14.07
50m: 34.03
100m: 1:16.78
(42.75)
150m: 2:05.53
(48.75)
200m: 2:45.57
(40.04)
12 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap +0.60 441 2:45.69 +14.19
50m: 36.31
100m: 1:18.15
(41.84)
150m: 2:06.08
(47.93)
200m: 2:45.69
(39.61)
13 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap +0.76 427 2:47.48 +15.98
50m: 32.91
100m: 1:16.39
(43.48)
150m: 2:08.48
(52.09)
200m: 2:47.48
(39.00)
14 Maja Bengtsson 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.76 412 2:49.41 +17.91
50m: 37.39
100m: 1:22.18
(44.79)
150m: 2:11.52
(49.34)
200m: 2:49.41
(37.89)
15 Alicia Olsson 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.82 402 2:50.82 +19.32
50m: 35.61
100m: 1:19.81
(44.20)
150m: 2:12.15
(52.34)
200m: 2:50.82
(38.67)
16 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.61 401 2:50.90 +19.40
50m: 35.86
100m: 1:18.75
(42.89)
150m: 2:11.24
(52.49)
200m: 2:50.90
(39.66)
17 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb +0.67 391 2:52.38 +20.88
50m: 35.99
100m: 1:21.97
(45.98)
150m: 2:11.51
(49.54)
200m: 2:52.38
(40.87)
18 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon +0.70 389 2:52.70 +21.20
50m: 35.53
100m: 1:18.23
(42.70)
150m: 2:13.63
(55.40)
200m: 2:52.70
(39.07)
19 Tilda Widerfors 2008 Kristianstads SLS +0.69 374 2:54.95 +23.45
50m: 37.28
100m: 1:22.49
(45.21)
150m: 2:16.28
(53.79)
200m: 2:54.95
(38.67)
20 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.82 373 2:55.18 +23.68
50m: 36.54
100m: 1:18.99
(42.45)
150m: 2:14.20
(55.21)
200m: 2:55.18
(40.98)
21 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon +0.70 371 2:55.45 +23.95
50m: 35.83
100m: 1:21.12
(45.29)
150m: 2:14.79
(53.67)
200m: 2:55.45
(40.66)
22 Sofia Pojmark 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.80 367 2:56.01 +24.51
50m: 39.19
100m: 1:27.51
(48.32)
150m: 2:15.67
(48.16)
200m: 2:56.01
(40.34)
23 Hennie Bergquist 2008 Simklubben Poseidon +0.77 363 2:56.71 +25.21
50m: 37.51
100m: 1:25.53
(48.02)
150m: 2:14.92
(49.39)
200m: 2:56.71
(41.79)
24 Anna Witzell 2007 Simklubben Lödde +0.83 354 2:58.26 +26.76
50m: 43.18
100m: 1:29.85
(46.67)
150m: 2:18.17
(48.32)
200m: 2:58.26
(40.09)
25 Matilda Nilsson 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.83 345 2:59.77 +28.27
50m: 36.13
100m: 1:21.84
(45.71)
150m: 2:18.94
(57.10)
200m: 2:59.77
(40.83)
26 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap +0.69 345 2:59.78 +28.28
50m: 34.48
100m: 1:22.61
(48.13)
150m: 2:19.01
(56.40)
200m: 2:59.78
(40.77)
27 Moa Haglund 2008 Simklubben Sydsim +0.77 327 3:02.99 +31.49
50m: 38.37
100m: 1:26.14
(47.77)
150m: 2:21.89
(55.75)
200m: 3:02.99
(41.10)
28 Zamie Skog 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.73 326 3:03.11 +31.61
50m: 37.02
100m: 1:25.08
(48.06)
150m: 2:21.11
(56.03)
200m: 3:03.11
(42.00)
29 Siri Fältman 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.76 325 3:03.26 +31.76
50m: 39.24
100m: 1:27.09
(47.85)
150m: 2:21.19
(54.10)
200m: 3:03.26
(42.07)
30 Axelina Kläfverud 2007 Karlshamns Simklubb +0.76 314 3:05.43 +33.93
50m: 37.89
100m: 1:25.01
(47.12)
150m: 2:21.09
(56.08)
200m: 3:05.43
(44.34)
31 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton +0.82 306 3:07.10 +35.60
50m: 43.03
100m: 1:31.81
(48.78)
150m: 2:26.18
(54.37)
200m: 3:07.10
(40.92)
32 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran +0.78 289 3:10.67 +39.17
50m: 36.08
100m: 1:27.20
(51.12)
150m: 2:23.88
(56.68)
200m: 3:10.67
(46.79)
33 Gabriella Ljungdahl 2008 Ängelholms Simsällskap +0.76 289 3:10.69 +39.19
50m: 41.81
100m: 1:28.39
(46.58)
150m: 2:25.10
(56.71)
200m: 3:10.69
(45.59)
34 Tyra Johansson 2008 Simklubben Sydsim +0.64 286 3:11.31 +39.81
50m: 40.47
100m: 1:30.92
(50.45)
150m: 2:28.31
(57.39)
200m: 3:11.31
(43.00)
35 Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap +0.70 279 3:12.90 +41.40
50m: 40.08
100m: 1:28.69
(48.61)
150m: 2:28.10
(59.41)
200m: 3:12.90
(44.80)
36 Adéle Plosjö 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.70 277 3:13.38 +41.88
50m: 38.89
100m: 1:31.61
(52.72)
150m: 2:28.20
(56.59)
200m: 3:13.38
(45.18)
37 Hanna  Dahlander 2008 Simklubben Lödde +0.69 263 3:16.70 +45.20
50m: 41.06
100m: 1:31.40
(50.34)
150m: 2:30.92
(59.52)
200m: 3:16.70
(45.78)
38 Clara Lindström 2008 SK Triton +0.84 254 3:19.14 +47.64
50m: 40.84
100m: 1:30.38
(49.54)
150m: 2:34.42
(1:04.04)
200m: 3:19.14
(44.72)
39 Katarina Paulsson 2008 Klippans Simsällskap +0.79 237 3:23.63 +52.13
50m: 43.91
100m: 1:36.84
(52.93)
150m: 2:32.01
(55.17)
200m: 3:23.63
(51.62)
40 Rosa Thell 2008 Simklubben Lödde +0.71 228 3:26.19 +54.69
50m: 43.67
100m: 1:35.71
(52.04)
150m: 2:41.58
(1:05.87)
200m: 3:26.19
(44.61)
Grenen officiell:  2021-07-09 09:47:14
2021-07-12 09:27:25 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner