Resultater for Øst Børnemedley
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | 519 | 33.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
2 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 442 | 34.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.13 | |||||||||
3 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 435 | 35.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
4 | Mia Halskov | 2009 | 425 | 35.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
5 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 414 | 35.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
6 | Andrea Lage | 2009 | 414 | 35.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
7 | Augusta Bollmann | 2009 | 408 | 35.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
8 | Emma Mollerup | 2009 | 373 | 36.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
9 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 369 | 37.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
10 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 365 | 37.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
11 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 365 | 37.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.87 | |||||||||
11 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 365 | 37.17 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.71 | |||||||||
13 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 356 | 37.48 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
14 | Esther Bang Laursen | 2009 | 345 | 37.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.57 | |||||||||
15 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | 344 | 37.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.15 | |||||||||
16 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 337 | 38.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
17 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | 336 | 38.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.58 | |||||||||
18 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 335 | 38.26 | ||||||
A6 JGI-Swim | 39.96 | |||||||||
19 | Anna Staal | 2009 | 332 | 38.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.51 | |||||||||
20 | Ella Strange | 2009 | 330 | 38.43 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.12 | |||||||||
21 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 319 | 38.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
22 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 317 | 38.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
23 | Emma Mcpherran | 2009 | 312 | 39.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.82 | |||||||||
24 | Signe Grynnerup | 2009 | 295 | 39.91 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 47.06 | |||||||||
25 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 292 | 40.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.17 | |||||||||
26 | Rosa Toft | 2009 | 256 | 41.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.98 | |||||||||
27 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 240 | 42.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.37 | |||||||||
28 | Alberte Hansen | 2009 | 232 | 43.25 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 56.02 | |||||||||
29 | Caroline Stefansen | 2009 | 230 | 43.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.92 | |||||||||
30 | Vega Deneke Kure | 2009 | 230 | 43.35 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.53 | |||||||||
31 | Josephine S. Christensen | 2009 | 202 | 45.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |