Resultater for SVØM GRANDPRIX 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
SVØM Grandprix 2021 |
|
Udskriftsdato |
04 juli 2021 |
|
|
Stævne by |
Solrød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 juli 2021 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
659 |
1:03.94 |
2:11.24 |
3:19.97 |
|
4:28.68 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
612 |
1:05.85 |
2:15.57 |
3:25.63 |
|
4:35.40 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
598 |
1:07.65 |
2:18.85 |
3:29.04 |
|
4:37.53 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja Stamholt |
2005 |
|
583 |
1:04.93 |
2:16.61 |
3:28.70 |
|
4:39.90 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
4:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
564 |
1:07.59 |
2:19.56 |
3:31.61 |
|
4:43.00 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
|
557 |
1:07.59 |
2:19.60 |
3:33.16 |
|
4:44.29 |
|
|
A6 JGI-Swim |
4:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mie Mørkedal |
2003 |
|
542 |
1:08.51 |
2:21.38 |
3:34.99 |
|
4:46.82 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
|
541 |
1:08.87 |
2:22.34 |
3:35.65 |
|
4:46.93 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Stilund |
2005 |
|
541 |
1:08.85 |
2:22.03 |
3:35.60 |
|
4:47.04 |
|
|
H2Odense |
4:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
|
536 |
1:09.09 |
2:22.52 |
3:36.31 |
|
4:47.81 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
4:52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alberte Pedersen |
2006 |
|
535 |
1:09.24 |
2:22.59 |
3:36.52 |
|
4:48.13 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
|
528 |
1:10.45 |
2:25.45 |
3:38.67 |
|
4:49.40 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
04 juli 2021 |
Licens til Solrød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|