Resultater for Hillerød Cup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 734 | 29.39 | 1:00.99 | |||||
Herlev Svømning | 58.96 | |||||||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 556 | 32.23 | 1:06.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.44 | |||||||||
3 | Ane Andersen | 1990 | 276 | 40.20 | 1:24.52 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.41 | |||||||||
- | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 567 | 32.33 | 1:06.48 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.25 | |||||||||
2 | Emma Mølholm | 2005 | 406 | 35.50 | 1:14.28 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
3 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 396 | 36.27 | 1:14.93 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.95 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 431 | 34.79 | 1:12.84 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
2 | Naja Kammann | 2008 | 402 | 36.00 | 1:14.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.94 | |||||||||
3 | Carla Uhl | 2008 | 385 | 35.83 | 1:15.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.54 | |||||||||
4 | Sally Emilie Bill | 2007 | 381 | 36.13 | 1:15.85 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.74 | |||||||||
5 | Helena Honore | 2007 | 362 | 37.83 | 1:17.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.41 | |||||||||
6 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 319 | 39.61 | 1:20.48 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
7 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 319 | 39.06 | 1:20.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.75 | |||||||||
8 | Andrea Jørgensen | 2008 | 294 | 40.14 | 1:22.72 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:29.68 | |||||||||
9 | Ana Bogdanovic | 2008 | 293 | 38.79 | 1:22.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.36 | |||||||||
10 | Clara Aamann | 2007 | 289 | 41.12 | 1:23.23 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.55 | |||||||||
11 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 278 | 41.21 | 1:24.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.06 | |||||||||
12 | Mie Bysand | 2007 | 276 | 40.34 | 1:24.48 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.12 | |||||||||
13 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 272 | 41.14 | 1:24.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.76 | |||||||||
14 | Kornelia Eg | 2008 | 269 | 40.58 | 1:25.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:27.22 | |||||||||
15 | Liva Poulsen | 2007 | 220 | 44.94 | 1:31.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:46.63 | |||||||||
16 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 214 | 44.14 | 1:31.93 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:45.42 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eleonora Marsner | 2009 | 403 | 37.10 | 1:14.44 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.01 | |||||||||
2 | Asta Lukowski | 2010 | 348 | 20.61 | 1:18.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.06 | |||||||||
3 | Ingrid Zeller | 2010 | 290 | 40.96 | 1:23.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.22 | |||||||||
4 | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | 228 | 42.11 | 1:30.05 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.97 | |||||||||
5 | Elisabeth Thastum | 2010 | 223 | 43.81 | 1:30.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.58 | |||||||||
6 | Josefine Rodriguez Andersen | 2010 | 222 | 44.23 | 1:30.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
7 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 215 | 44.86 | 1:31.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.63 | |||||||||
8 | Mia Kristensen | 2009 | 210 | 45.97 | 1:32.46 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.08 | |||||||||
9 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 209 | 45.03 | 1:32.69 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Naja Koch Heschel | 2010 | 204 | 45.87 | 1:33.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.24 | |||||||||
11 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | 199 | 28.52 | 1:34.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.54 | |||||||||
12 | Laura Krak Hjorth | 2009 | 194 | 45.51 | 1:34.96 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.84 | |||||||||
13 | Lucca Lundemoes | 2009 | 192 | 46.60 | 1:35.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.06 | |||||||||
14 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 189 | 47.37 | 1:35.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.56 | |||||||||
15 | Anna Dencher Nielsen | 2010 | 180 | 47.02 | 1:37.30 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:36.21 | |||||||||
16 | Ellen Johanne Skovsgaard | 2010 | 170 | 47.88 | 1:39.28 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:59.22 | |||||||||
17 | Ina Højsteen | 2010 | 167 | 48.87 | 1:39.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:51.67 | |||||||||
18 | Lissie Murphy | 2010 | 163 | 48.41 | 1:40.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:54.68 | |||||||||
19 | Adrianna Isabel Romero | 2010 | 145 | 49.72 | 1:44.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:01.91 | |||||||||
20 | Mille Klæbel Blomsterberg | 2010 | 142 | 50.41 | 1:45.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:48.41 | |||||||||
21 | Victoria Kryshtalova | 2009 | 136 | 51.12 | 1:46.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
22 | Mira Jensen | 2010 | 125 | 54.28 | 1:49.79 | |||||
Herlev Svømning | 2:20.62 | |||||||||
23 | Malena Vágsheyg Sigurdsson | 2009 | 123 | 52.96 | 1:50.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
24 | Ingrid Marije Bjerre van der Veen | 2009 | 121 | 53.88 | 1:51.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Andrea Christoffersen | 2010 | 105 | 56.59 | 1:56.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
26 | Sofia Alichkina | 2010 | 104 | 54.66 | 1:56.94 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.97 | |||||||||
27 | Ella Maj | 2010 | 87 | 56.69 | 2:03.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Emmy Mynster | 2010 | DSQ | mgl berør v 50 m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Johanne Stigel | 2009 | DSQ | forkert bane v.50 m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.08 | |||||||||
- | Katrine Barslund Ellehauge | 2010 | DSQ | EFB 75 m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:49.72 | |||||||||
- | Tilde Jensen | 2010 | DSQ | sv mave v. 50m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | 160 | 49.31 | 1:41.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:59.66 | |||||||||
2 | Sofie Kirkedal | 2011 | 150 | 49.37 | 1:43.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
3 | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | 146 | 50.15 | 1:44.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.92 | |||||||||
4 | Zoi Asholt | 2011 | 142 | 51.36 | 1:45.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.74 | |||||||||
5 | Caroline M. Baustert | 2011 | 142 | 52.19 | 1:45.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.41 | |||||||||
6 | Signe Ewald Riecke | 2011 | 114 | 55.45 | 1:53.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.36 | |||||||||
- | Alice Legarth Schmidt | 2011 | DSQ | EFB 75 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |