2022-10-02   06:16:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danmarks Mesterskaberne på Kortbane (DM/DJM)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 1 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  09:44   
  Arrangr  GTI & Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 1, 100m Brystsvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:07.49 2003-03-21 
Dansk Rekord Junior: Rikke Mller Pedersen (1989) 1:09.82 2004-12-05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Louise Jansen  1984  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    34.71        1:11.67   
Rikke Mller Pedersen  1989  Frem Odense STO 95    33.34        1:11.78   
Katrine Holm Srensen  1992  Swim Team Esbjerg    34.81        1:12.80   
Sabine Schade Jacobsen  1990  Farum Svmmeklub    34.54        1:13.40   
Marie Pehn  1992  Agfs Svmmeafdeling    34.61        1:13.52   
Katrine Crone  1992  Agfs Svmmeafdeling    35.57        1:14.33   
Signe Westh  1993  Gladsaxe Idrts Forening    35.13        1:14.41   
Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    35.60        1:14.57   
Erla Dgg Haraldsdttir  1988  Island    35.16        1:14.66   
10  Helena Pedersen  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.43        1:14.84   
11  Frederikke Hedegaard  1993  Herning Svmmeklub    35.86        1:14.93   
12  Charlotte Jensen  1992  Slangerup Svmmeklub A6    35.09        1:14.94   
13  Sanne Otte  1981  Farum Svmmeklub    35.62        1:14.95   
14  Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svmmeklub    35.72        1:15.20   
15  Mia Nielsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    35.41        1:15.54   
16  Pernille Kristensen  1993  Glostrup Svmme Klub VAT    36.21        1:16.11   
17  Nanna Lunding  1991  Herning Svmmeklub    36.54        1:16.15   
18  Maria Jrgensen  1990  Roskilde Svmning    36.22        1:16.37   
19  Line Frost Stammerjohan  1990  Svmmeklubben Laksen A6    36.78        1:16.88   
20  Emilie Ormstrup  1993  Tune I.F. Svmmeafdeling GTI    36.98        1:17.02   
21  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    36.35        1:17.06   
22  Anna Klver Jepsen  1993  Lyngby Svmmeklub    36.34        1:17.22   
23  Mie Thorup  1986  Svmmeklubben Triton Ballerup    36.24        1:17.58   
24  Marie Lensbjerg  1991  Sllerd Svmmeklub SNIK    36.01        1:17.61   
25  Anne Vester Pedersen  1993  West Swim Esbjerg    36.50        1:17.64   
26  Louise B. Dalgaard  1990  Holstebro Svmme Club    36.46        1:17.69   
27  Lisbeth L Kierkegaard  1988  Vest-Brndby    36.86        1:17.72   
28  Tea L. Christensen  1989  Herning Svmmeklub    36.97        1:17.76   
29  Camilla Frederiksen  1989  Vest-Brndby    36.80        1:17.80   
30  Frederikke Hall  1992  Sllerd Svmmeklub SNIK    37.13        1:18.60   
31  Malan Vitalis Brendsen  1991  Suder Svmmeklub    36.89        1:18.67   
32  Line Petersen  1991  Odder IGF    37.28        1:19.08   
33  Mette Boa  1991  Helsingr Svmmeklub    37.50        1:20.30   
34  Mette Berggreen  1990  Svmmeklubben Triton Ballerup    37.43        1:20.36   
35  Tasha Mac Brayd  1993  Herning Svmmeklub    37.75        1:20.45   
36  Cecilie M. Pedersen  1993  KFUM Fredericia    38.05        1:20.48   
37  Sidsel Henriksen  1993  Horsens Svmmeklub    38.47        1:20.57   
38  Olivia Ane Frey  1994  Gentofte Svmme Klub    37.81        1:20.68   
39  Louise Fleron  1990  GI-40 Hermes    37.59        1:20.70   
40  Signe Stubager  1992  Ringe Svmme Klub    38.27        1:20.97   
41  Simone Friis  1991  Agfs Svmmeafdeling    38.27        1:21.61   
Kristina Andersen  1988  Agfs Svmmeafdeling            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 1 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 1 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 1, 100m Brystsvmning Damer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:07.49 2003-03-21 
Dansk Rekord Junior: Rikke Mller Pedersen (1989) 1:09.82 2004-12-05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Erla Dgg Haraldsdttir  1988  Island    32.76        1:10.16   
Rikke Mller Pedersen  1989  Frem Odense STO 95    32.82        1:10.83   
Louise Jansen  1984  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    34.08        1:11.27   
Sabine Schade Jacobsen  1990  Farum Svmmeklub    34.62        1:13.56   
Marie Pehn  1992  Agfs Svmmeafdeling    35.12        1:14.03   
Sanne Otte  1981  Farum Svmmeklub    34.91        1:14.08   
Frederikke Hedegaard  1993  Herning Svmmeklub    35.77        1:14.78   
Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svmmeklub    35.40        1:14.86   
Katrine Crone  1992  Agfs Svmmeafdeling    35.75        1:14.93   
10  Helena Pedersen  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.43        1:14.95   
11  Nanna Lunding  1991  Herning Svmmeklub    36.00        1:15.66   
12  Signe Westh  1993  Gladsaxe Idrts Forening    35.47        1:15.68   
13  Mia Nielsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    35.71        1:16.26   
14  Charlotte Jensen  1992  Slangerup Svmmeklub A6    35.86        1:16.32   
15  Pernille Kristensen  1993  Glostrup Svmme Klub VAT    36.44        1:16.96   
16  Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    36.66        1:17.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 1 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  26 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 1, 100m Brystsvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:07.49 2003-03-21 
Dansk Rekord Junior: Rikke Mller Pedersen (1989) 1:09.82 2004-12-05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Erla Dgg Haraldsdttir  1988    796  33.06        1:10.60   
  Island                   
                     
Louise Jansen  1984    795  33.77        1:10.63   
  Allerd Svmmeklub SIGM                   
                     
Rikke Mller Pedersen  1989    779  32.86        1:11.11   
  Frem Odense STO 95                   
                     
Sabine Schade Jacobsen  1990    734  34.38        1:12.54   
  Farum Svmmeklub                   
                     
Marie Pehn  1992    729  34.56        1:12.71   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Sanne Otte  1981    696  34.86        1:13.84   
  Farum Svmmeklub                   
                     
Bettina Caspersen  1992    669  35.26        1:14.82   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
Frederikke Hedegaard  1993    665  35.89        1:14.99   
  Herning Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 2 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 2 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  09:58   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 2, 100m Brystsvmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:00.96 2007-09-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:01.07 2006-09-30 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svmmeklub    29.50        1:02.38   
Andreas Holmskov  1984  Aalborg Svmmeklub    29.33        1:02.74   
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    30.20        1:03.11   
Nicolai Graae Hansen  1988  West Swim Esbjerg    29.79        1:03.46   
Daniel Svendsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.04        1:03.75   
Simon Panduro  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    29.87        1:03.79   
rni Mr rnason  1987  Island    30.25        1:03.88   
Emil Klingberg  1987  Svmmeklubben Syd    30.31        1:04.13   
Jesper Andersen  1989  Silkeborg Svmmeklub    30.49        1:04.26   
10  Rasmus Sefeld  1989  Farum Svmmeklub    30.11        1:04.33   
11  Christian Hansen  1986  Farum Svmmeklub    30.41        1:04.48   
12  Jesper Hansen  1989  Farum Svmmeklub    30.48        1:04.55   
13  Jannik Damm  1983  Slangerup Svmmeklub A6    30.48        1:04.93   
14  Gudni Emilsson  1989  Island    30.17        1:05.06   
15  Julius Skaarup Schmidt  1988  Helsingr Svmmeklub    30.56        1:05.19   
16  Frederik Thode  1989  Gentofte Svmme Klub    30.62        1:05.57   
17  Michael Schulz Andersen  1987  Agfs Svmmeafdeling    30.68        1:05.58   
18  Mathias Andersen  1991  Helsingr Svmmeklub    30.95        1:05.72   
19  Simon Westh  1990  Gladsaxe Idrts Forening    31.15        1:06.15   
20  Jakob Helbo Jakobsen  1988  Albertslund IF VAT    31.47        1:06.36   
20  Steffen Skjdt  1987  Silkeborg Svmmeklub    31.17        1:06.36   
22  Peter Srensen  1988  Aalborg Svmmeklub    31.48        1:06.69   
23  Alex Sgaard  1986  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.93        1:06.76   
24  Sebastian Storm  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.52        1:06.77   
25  Frans Johannessen  1992  West Swim Esbjerg    31.60        1:06.90   
26  Nicolai Andersen  1990  Ringsted Svmme Klub    32.42        1:06.91   
27  Tobias Kragholm  1992  Gentofte Svmme Klub    32.01        1:06.95   
28  Marcus Orloff Semod  1991  West Swim Esbjerg    31.58        1:07.34   
29  Peter Skotte  1991  Lyngby Svmmeklub    31.93        1:07.40   
30  Steffan Hansen  1990  Swim Team Esbjerg    31.40        1:07.48   
31  Jon Krsgaard  1984  Horsens Svmmeklub    31.88        1:07.81   
32  Thomas Dahl Srensen  1992  Tune I.F. Svmmeafdeling GTI    32.52        1:07.82   
33  Thomas Saugstrup  1990  West Swim Esbjerg    31.00        1:07.87   
34  Emil Cortes Andre  1990  Greve Svmmeklub GTI    32.95        1:08.44   
35  Philip Halding  1986  Hrsholm Svmmeforening    32.15        1:08.52   
36  Morten Klarskov  1992  Albertslund IF VAT    32.52        1:08.79   
37  Andi H. Sejersen  1988  Agfs Svmmeafdeling    32.36        1:08.87   
38  Mads Pedersen  1991  Herning Svmmeklub    33.26        1:09.69   
39  Kasper Flemming Rasmussen  1992  Lyngby Svmmeklub    32.84        1:09.78   
40  Andreas Hallberg Jensen  1992  Albertslund IF VAT    32.86        1:09.81   
41  Andreas Olczyk  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    33.07        1:09.96   
42  Henrik Lagoni  1991  Horsens Svmmeklub    33.57        1:10.20   
43  Christian Jensen  1987  Hvidovre Svmme Klub    33.31        1:10.92   
44  Thomas st-Jacobsen  1988  Roskilde Svmning    33.13        1:12.24   
Joakim Ro-Poulsen  1988  GI-40 Hermes            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 2 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 2 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:49   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 2, 100m Brystsvmning Herrer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:00.96 2007-09-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:01.07 2006-09-30 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    29.54        1:02.20   
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svmmeklub    29.12        1:02.39   
Simon Panduro  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    29.49        1:02.65   
Emil Klingberg  1987  Svmmeklubben Syd    29.80        1:02.76   
rni Mr rnason  1987  Island    29.91        1:03.13   
Andreas Holmskov  1984  Aalborg Svmmeklub    29.36        1:03.20   
Christian Hansen  1986  Farum Svmmeklub    30.14        1:03.76   
Daniel Svendsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.41        1:03.92   
Jesper Andersen  1989  Silkeborg Svmmeklub    30.32        1:04.30   
10  Jesper Hansen  1989  Farum Svmmeklub    30.53        1:04.80   
11  Julius Skaarup Schmidt  1988  Helsingr Svmmeklub    30.45        1:04.92   
12  Michael Schulz Andersen  1987  Agfs Svmmeafdeling    29.95        1:05.09   
13  Jannik Damm  1983  Slangerup Svmmeklub A6    30.89        1:05.36   
14  Gudni Emilsson  1989  Island    30.42        1:05.81   
15  Rasmus Sefeld  1989  Farum Svmmeklub    31.22        1:06.44   
16  Mathias Andersen  1991  Helsingr Svmmeklub    31.01        1:06.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  26 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:05   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 2, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:00.96 2007-09-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:01.07 2006-09-30 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Chris Christensen  1988    830  29.24        1:01.93   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Simon Panduro  1988    810  29.28        1:02.44   
  Allerd Svmmeklub SIGM                   
                     
Andreas Holmskov  1984    807  29.19        1:02.52   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
Jesper Kristensen  1982    800  29.30        1:02.69   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
Emil Klingberg  1987    788  29.51        1:03.00   
  Svmmeklubben Syd                   
                     
rni Mr rnason  1987    772  29.98        1:03.44   
  Island                   
                     
Christian Hansen  1986    758  30.31        1:03.82   
  Farum Svmmeklub                   
                     
Daniel Svendsen  1990    741  30.16        1:04.31   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 3 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:18   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Louise rnstedt (1985) 2:06.33 2004-12-12 
Dansk Rekord Junior: Louise rnstedt (1985) 2:09.18 2001-12-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling    31.30  1:04.88  1:38.78    2:12.46   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    31.89  1:05.79  1:41.67    2:17.25   
Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svmme Club    32.52  1:07.13  1:42.71    2:17.81   
Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning    33.93  1:09.82  1:45.54    2:20.30   
Mette Marie Blsbjerg  1993  Holstebro Svmme Club    33.44  1:09.14  1:45.19    2:20.63   
Yasmin Saud  1994  Herlev Svmning    33.03  1:08.40  1:45.06    2:21.81   
Line Gregersen  1994  O.S.L.F. STO 95    34.61  1:10.24  1:46.40    2:22.03   
Pernille Thalund  1990  Herning Svmmeklub    33.99  1:09.38  1:45.60    2:22.16   
Pernille Jalse  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.65  1:09.99  1:46.33    2:22.44   
10  Maj Lindberg Hansen  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    33.76  1:09.68  1:46.71    2:24.09   
11  Mia Pedersen  1989  Agfs Svmmeafdeling    33.43  1:09.54  1:46.87    2:24.34   
12  Christina Holmboe-Olesen  1993  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.01  1:10.27  1:47.99    2:24.68   
13  Mette Pedersen  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.01  1:09.97  1:47.09    2:25.34   
14  Pernille Mouritzen  1993  Vest-Brndby    34.04  1:10.49  1:48.17    2:25.44   
15  Sabrina Wielse  1990  Kge Svmmeklub    33.48  1:09.90  1:47.62    2:25.51   
16  Christine Pedersen  1993  Glostrup Svmme Klub VAT    33.42  1:10.17  1:48.70    2:25.72   
17  Nanna Huus Jakobsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    34.50  1:11.32  1:49.26    2:26.60   
18  Mia Gersly  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.41  1:11.62  1:49.43    2:26.65   
19  Laura Brink Pedersen  1992  Gladsaxe Idrts Forening    35.48  1:12.74  1:50.18    2:27.14   
20  Line Mller Pedersen  1989  Frem Odense STO 95    34.79  1:11.39  1:49.25    2:27.24   
21  Julie Christiansen  1993  Greve Svmmeklub GTI    35.04  1:11.51  1:49.32    2:27.28   
22  Camilla Tschikai Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    34.53  1:10.98  1:49.41    2:27.30   
23  Natascha Rasmussen  1989  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.55  1:11.39  1:49.27    2:27.36   
24  Kristine Hansen  1989  Ringsted Svmme Klub    34.36  1:11.11  1:49.23    2:27.54   
25  Sarah Lorentzen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.53  1:11.68  1:49.98    2:27.76   
26  Helena Hj  1989  Vest-Brndby    34.48  1:11.38  1:50.05    2:28.61   
27  Sofie Kisbye Hj  1992  Ishj Svmme Klub    35.64  1:12.51  1:51.37    2:28.83   
28  Rsa Vikingsdottr  1993  Vallensbk IF Af 1939 VAT    35.45  1:12.58  1:50.84    2:29.09   
29  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svmmeklub    35.08  1:13.04  1:51.48    2:29.22   
30  Simone Staudt  1992  Vest-Brndby    34.60  1:12.03  1:51.00    2:29.67   
31  Laura Smidt Hansen  1992  Vest-Brndby    34.99  1:13.02  1:51.27    2:29.74   
32  Simone Norman Pedersen  1993  Kge Svmmeklub    35.54  1:13.37  1:51.75    2:30.06   
33  Laura Frandsen  1993  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    35.22  1:12.70  1:51.30    2:30.52   
34  Julie-Sofie Hemdorff  1991  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.78  1:12.38  1:51.48    2:30.92   
35  Clara Mathiesen  1992  GI-40 Hermes    35.81  1:13.99  1:52.89    2:31.06   
36  Sofie Koch  1990  Haderslev Svmme Klub    35.36  1:13.88  1:52.83    2:31.57   
37  Astrid Brink Hundebl  1991  Holstebro Svmme Club    35.27  1:13.19  1:52.36    2:31.70   
38  Katja Lje  1993  Svmmeklubben Syd    35.56  1:14.26  1:53.18    2:32.22   
39  Tine Trolle  1991  Svmmeklubben S 68    35.38  1:13.94  1:53.37    2:32.35   
40  Kelly Riber Rasmussen  1994  Lyngby Svmmeklub    35.50  1:15.54  1:56.01    2:35.83   
41  Louise Jensen  1993  Ishj Svmme Klub    36.00  1:14.28  1:55.71    2:38.68   
42  Camilla Andersen  1993  Herning Svmmeklub    37.38  1:17.42  1:58.60    2:38.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 3 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:36   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Louise rnstedt (1985) 2:06.33 2004-12-12 
Dansk Rekord Junior: Louise rnstedt (1985) 2:09.18 2001-12-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling    31.14  1:04.40  1:38.29    2:12.28   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    32.17  1:06.40  1:40.90    2:15.15   
Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svmme Club    32.57  1:07.30  1:42.01    2:16.25   
Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning    33.61  1:09.47  1:45.65    2:20.83   
Line Gregersen  1994  O.S.L.F. STO 95    34.04  1:09.71  1:45.71    2:21.78   
Mette Marie Blsbjerg  1993  Holstebro Svmme Club    33.85  1:09.63  1:46.05    2:21.93   
Yasmin Saud  1994  Herlev Svmning    34.37  1:09.81  1:46.25    2:23.18   
Pernille Thalund  1990  Herning Svmmeklub    34.37  1:10.38  1:46.97    2:23.72   
Christine Pedersen  1993  Glostrup Svmme Klub VAT    33.02  1:09.59  1:46.24    2:22.09   
Pernille Jalse  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.23  1:10.22  1:45.73    2:22.09   
11  Mia Pedersen  1989  Agfs Svmmeafdeling    33.74  1:09.93  1:47.28    2:24.38   
12  Christina Holmboe-Olesen  1993  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.23  1:10.87  1:48.08    2:24.55   
13  Maj Lindberg Hansen  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    34.36  1:11.05  1:48.22    2:25.13   
14  Mette Pedersen  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.63  1:11.84  1:48.95    2:25.70   
15  Sabrina Wielse  1990  Kge Svmmeklub    35.00  1:11.59  1:48.80    2:25.91   
16  Pernille Mouritzen  1993  Vest-Brndby    34.45  1:11.61  1:49.66    2:28.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 4 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:33   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 1:56.39 2000-03-24 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 1:59.36 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Anders Frahm  1983  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    29.08  59.75  1:30.13    2:01.17   
Anders Jensen  1987  Vallensbk IF Af 1939 VAT    28.52  59.27  1:30.21    2:01.55   
Jonas Srensen  1990  Glostrup Svmme Klub VAT    28.71  59.34  1:31.29    2:03.55   
Mathias Gydesen  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    29.42  1:00.74  1:32.13    2:03.91   
Marcus Bak  1991  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    28.86  1:00.12  1:32.43    2:04.97   
Nikolaj Kirketerp Mller  1990  Kge Svmmeklub    29.18  1:00.42  1:32.33    2:05.15   
Christian Fischer  1986  Agfs Svmmeafdeling    29.71  1:01.27  1:33.70    2:06.20   
Martin Duedahl  1985  Herning Svmmeklub    30.11  1:02.28  1:35.09    2:07.67   
Patrick Sommer  1988  West Swim Esbjerg    29.86  1:01.96  1:34.99    2:07.91   
10  Kristian Weber Larsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.18  1:02.56  1:35.45    2:07.94   
11  Jens Glent Abildgaard  1991  Herning Svmmeklub    31.04  1:04.16  1:36.54    2:09.19   
12  Niklas Buchardt  1989  Gladsaxe Idrts Forening    30.25  1:02.74  1:36.34    2:09.68   
13  Anders Mller  1991  Haderslev Svmme Klub    30.97  1:03.72  1:37.87    2:12.67   
14  Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup    31.21  1:04.94  1:39.02    2:12.90   
15  Niels Wissing Srensen  1993  Greve Svmmeklub GTI    31.69  1:05.25  1:39.62    2:13.50   
16  Andreas Schiellerup  1993  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    31.59  1:05.46  1:40.17    2:14.50   
17  Mads Knoblauch  1993  Svendborg Svmme Klub    30.64  1:04.57  1:39.60    2:14.57   
18  Christian Blach  1986  Albertslund IF VAT    30.97  1:04.70  1:39.69    2:15.03   
19  Patrick Butler  1990  Aalborg Svmmeklub    31.24  1:05.70  1:40.49    2:15.12   
20  Alexander N. Srensen  1990  Greve Svmmeklub GTI    32.35  1:06.15  1:41.13    2:16.22   
21  Stephan Jensen  1989  Hvidovre Svmme Klub    31.97  1:06.74  1:41.59    2:16.36   
22  Peter Lund Hansen  1992  Swim Team Esbjerg    32.01  1:06.31  1:41.65    2:17.11   
23  Nikolai Ryberg  1990  Slangerup Svmmeklub A6    31.72  1:06.09  1:41.78    2:17.48   
24  Frederik Frederiksen  1992  Hvidovre Svmme Klub    32.82  1:07.79  1:42.92    2:17.74   
25  Sigurd Greve Dideriksen  1992  GI-40 Hermes    32.24  1:06.54  1:42.12    2:17.91   
26  Kasper Holt Petersen  1991  Helsingr Svmmeklub    32.60  1:07.64  1:43.29    2:18.49   
27  Jonas Andersen  1992  Svendborg Svmme Klub    31.26  1:06.21  1:42.63    2:19.76   
28  Henrik Lintrup  1991  West Swim Esbjerg    31.57  1:06.50  1:43.75    2:20.35   
29  Mads Andersen  1991  Haderslev Svmme Klub    32.69  1:09.51  1:47.69    2:25.29   
30  Keith Mortensen  1988  Aalborg Svmmeklub    32.53  1:08.31  1:48.29    2:29.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 4 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:20   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 1:56.39 2000-03-24 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 1:59.36 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Anders Frahm  1983  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    28.11  57.09  1:27.11    1:58.67   
Anders Jensen  1987  Vallensbk IF Af 1939 VAT    28.05  57.74  1:29.01    2:01.08   
Mathias Gydesen  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    28.82  59.84  1:31.37    2:03.03   
Marcus Bak  1991  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    29.23  1:00.74  1:33.12    2:05.76   
Nikolaj Kirketerp Mller  1990  Kge Svmmeklub    29.14  1:00.66  1:33.45    2:06.31   
Martin Duedahl  1985  Herning Svmmeklub    30.50  1:02.77  1:35.37    2:08.13   
Jens Glent Abildgaard  1991  Herning Svmmeklub    31.45  1:04.62  1:37.59    2:09.12   
Patrick Sommer  1988  West Swim Esbjerg    29.80  1:02.64  1:36.27    2:09.30   
Niklas Buchardt  1989  Gladsaxe Idrts Forening    29.90  1:02.50  1:36.61    2:10.62   
10  Anders Mller  1991  Haderslev Svmme Klub    31.09  1:04.69  1:39.27    2:13.04   
11  Niels Wissing Srensen  1993  Greve Svmmeklub GTI    31.56  1:05.07  1:39.57    2:13.23   
12  Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup    31.54  1:05.29  1:39.49    2:13.25   
13  Andreas Schiellerup  1993  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    35.97  1:05.57  1:39.98    2:13.83   
14  Alexander N. Srensen  1990  Greve Svmmeklub GTI    31.63  1:04.96  1:39.35    2:14.00   
15  Patrick Butler  1990  Aalborg Svmmeklub    31.39  1:05.92  1:41.29    2:16.39   
16  Mads Knoblauch  1993  Svendborg Svmme Klub    31.47  1:06.39  1:43.04    2:19.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 5 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 5 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 5, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 58.02 2005-01-18 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.78        1:00.46   
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling    29.10        1:01.44   
Micha stergaard  1987  West Swim Esbjerg    28.77        1:01.82   
Julie H. Nielsen  1991  O.S.L.F. STO 95    29.69        1:02.59   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    29.47        1:03.12   
Marie Rubin Sander  1988  Agfs Svmmeafdeling    29.85        1:03.54   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF A6    29.77        1:03.66   
Michelle B. Strandskov  1991  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    29.87        1:04.09   
Mie Refn  1993  Farum Svmmeklub    30.24        1:04.37   
10  Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svmmeklub    30.30        1:04.79   
11  Mathilde Balle  1989  Herning Svmmeklub    30.36        1:05.33   
12  Tine Aagaard  1989  Odense Svmme Klub STO 95    30.85        1:05.75   
13  Amalie Brinkenfeldt  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.85        1:06.04   
14  Sofie Seheim  1991  Svmmeklubben Laksen A6    30.89        1:06.14   
15  Klara Grnne Leth  1990  Gentofte Svmme Klub    30.43        1:06.20   
16  Laura Jacobsen Barlo  1992  Swim Team Esbjerg    31.05        1:06.25   
17  Micella Larsen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.85        1:06.26   
18  Nina Severinsen  1982  Aalborg Svmmeklub    30.88        1:07.05   
19  Sigrid Jensen  1990  Hvidovre Svmme Klub    31.63        1:07.20   
20  Olivia Burmester  1993  Helsingr Svmmeklub    31.11        1:07.25   
21  Matilde Kromann  1992  O.S.L.F. STO 95    31.58        1:07.53   
22  Marie Villadsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    31.75        1:07.69   
23  Nanna M. Christiansen  1993  Swim Team Esbjerg    32.12        1:07.80   
24  Iben T. Johansen  1989  Aalborg Svmmeklub    31.67        1:07.90   
25  Line Andersen  1991  Frederikssund Svmmeklub    32.02        1:07.96   
26  Marianne Vinsand  1995  Kalundborg SK    32.46        1:08.15   
27  Katrine Bech  1988  Aalborg Svmmeklub    31.44        1:08.22   
28  Camilla Jacobsen  1990  Kge Svmmeklub    32.12        1:08.33   
29  Ilona Ogorodnik  1993  Vest-Brndby    31.95        1:08.74   
30  Helena Pedersen  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.07        1:08.80   
31  Shaila Millum Gararnar  1984  Suder Svmmeklub    31.87        1:08.89   
32  Anette Hansen  1988  Swim Team Esbjerg    31.65        1:09.27   
33  Katrine Axelsen  1992  Gladsaxe Idrts Forening    32.84        1:09.49   
33  Caroline Harms-Tefke  1992  Farum Svmmeklub    32.41        1:09.49   
35  Katja Sndergaard  1992  West Swim Esbjerg    32.67        1:09.71   
36  Josefine Brthy Petersen  1993  Helsingr Svmmeklub    33.01        1:09.75   
37  Sarah Groot  1990  Tune I.F. Svmmeafdeling GTI    32.37        1:09.90   
38  Katja Lje  1993  Svmmeklubben Syd    33.08        1:09.97   
39  Charlotte Kissmeyer  1989  Gentofte Svmme Klub    32.08        1:10.00   
40  Sine Hemmingsen  1992  Kge Svmmeklub    32.11        1:10.02   
41  Josephine Uhrbrand  1991  Gladsaxe Idrts Forening    32.93        1:10.64   
42  Kristina Kaas-Claesson  1989  Holbk Svmme Klub    34.07        1:10.74   
43  Naomi Hagos  1990  Agfs Svmmeafdeling    32.58        1:10.81   
44  Line Fyrstenborg  1992  Frederikssund Svmmeklub    33.59        1:11.05   
45  Pernille Balser  1991  Silkeborg Svmmeklub    33.73        1:11.09   
46  Sofie Thors  1992  Holstebro Svmme Club    34.72        1:12.31   
47  Louise Munk Rasmussen  1990  Sllerd Svmmeklub SNIK    33.87        1:12.72   
48  Cecilie D. Frederiksen  1993  Lyngby Svmmeklub    33.05        1:12.91   
49  Christine Bjerre  1991  Svmmeklubben Laksen A6    34.58        1:13.86   
50  Maria Jrgensen  1990  Roskilde Svmning    33.63        1:14.30   
Natasha Gottschalck  1987  Helsingr Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 5 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 5 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 5, 100m Butterfly Damer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 58.02 2005-01-18 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.55        1:00.62   
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling    29.01        1:02.24   
Marie Rubin Sander  1988  Agfs Svmmeafdeling    30.01        1:03.61   
Micha stergaard  1987  West Swim Esbjerg    30.47        1:03.63   
Julie H. Nielsen  1991  O.S.L.F. STO 95    29.92        1:03.69   
Michelle B. Strandskov  1991  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    29.67        1:03.94   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    30.05        1:03.96   
Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svmmeklub    30.11        1:04.30   
Mie Refn  1993  Farum Svmmeklub    30.52        1:04.80   
10  Tine Aagaard  1989  Odense Svmme Klub STO 95    30.61        1:05.67   
11  Mathilde Balle  1989  Herning Svmmeklub    30.91        1:05.73   
12  Laura Jacobsen Barlo  1992  Swim Team Esbjerg    31.08        1:06.23   
13  Klara Grnne Leth  1990  Gentofte Svmme Klub    31.45        1:06.34   
14  Sofie Seheim  1991  Svmmeklubben Laksen A6    30.70        1:06.43   
15  Nina Severinsen  1982  Aalborg Svmmeklub    30.90        1:07.55   
16  Micella Larsen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.41        1:07.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  26 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 58.02 2005-01-18 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Jeanette Ottesen  1987    932  27.05        58.50   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Micha stergaard  1987    857  28.14        1:00.16   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Pernille Larsen  1992    770  29.14        1:02.35   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Michelle B. Strandskov  1991    761  29.50        1:02.59   
  Birkerd Svmmeklub SIG                   
                     
Josephine Emilie Thomsen  1990    753  29.62        1:02.82   
  Allerd Svmmeklub SIGM                   
                     
Marie Rubin Sander  1988    739  29.81        1:03.20   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Julie H. Nielsen  1991    733  29.92        1:03.37   
  O.S.L.F. STO 95                   
                     
Heidi Mikkelsen  1985    688  30.09        1:04.74   
  Herning Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 6 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 6 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:58   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 6, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 52.49 2004-11-21 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 53.87 2005-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Anders Frahm  1983  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    25.36        54.22   
Lasse Offersen  1989  Greve Svmmeklub GTI    27.35        55.70   
Fredrik Seistrup  1984  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    26.39        57.08   
Ronnie Dalsgaard  1983  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    26.72        57.13   
Mathias Gydesen  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    26.69        57.14   
Martin Hersom Hansen  1986  Lyngby Svmmeklub    26.37        57.30   
Palle Gordon  1987  Aalborg Svmmeklub    27.11        57.40   
Daniel Nielsen  1986  Farum Svmmeklub    26.89        57.45   
Kris Kristensen  1985  Aalborg Svmmeklub    27.16        57.62   
10  Magnus Krygell  1982  Helsingr Svmmeklub    26.75        57.67   
11  Otto Linnet  1988  Gentofte Svmme Klub    26.90        57.79   
12  Jens Peter Trff  1988  Lyngby Svmmeklub    26.89        58.01   
13  Nikolai Ammekilde  1990  Farum Svmmeklub    27.30        58.17   
14  Tobias Dring  1989  Herlev Svmning    27.33        58.21   
15  Benjamin Kallehave  1990  Agfs Svmmeafdeling    27.64        58.26   
16  Casper Skov  1989  Vallensbk IF Af 1939 VAT    27.49        58.42   
17  Jakob Bjerre Knudsen  1990  Lyseng IF    27.25        58.61   
17  Pierre Houdet  1989  Gentofte Svmme Klub    27.56        58.61   
19  Daniel Svane Halkjr  1991  Aalborg Svmmeklub    27.40        58.83   
20  Jesper Babiel  1989  Haderslev Svmme Klub    27.41        59.20   
21  Mads Jensen  1991  Svmmeklubben MK 31    27.54        59.52   
22  Rasmus Schmidt Srensen  1992  West Swim Esbjerg    28.16        59.72   
23  Thorbjrn H. Christensen  1989  Gladsaxe Idrts Forening    28.10        59.86   
24  Peter Srensen  1988  Aalborg Svmmeklub    27.61        59.93   
25  Christian Ritzau  1990  Frederikssund Svmmeklub    27.78        59.96   
26  David Jakobsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    28.11        59.98   
27  Magnus Iversen  1991  Lyngby Svmmeklub    28.07        1:00.10   
28  Lasse K. Hansen  1989  Swim Team Esbjerg    28.61        1:00.18   
29  Jonas Srensen  1990  Glostrup Svmme Klub VAT    27.69        1:00.25   
30  Jannik Damm  1983  Slangerup Svmmeklub A6    28.15        1:00.27   
31  Christian Rasmussen  1989  Gladsaxe Idrts Forening    28.14        1:00.30   
32  Christian R. Svejstrup  1990  Agfs Svmmeafdeling    27.94        1:00.31   
33  Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svmmeklub    28.39        1:00.47   
34  Martin Thomsen  1990  Farum Svmmeklub    27.68        1:00.84   
35  Nicky Petersen  1989  Albertslund IF VAT    29.22        1:02.95   
36  Tonni Kristensen  1992  Skive Svmmeklub Poseidon    29.02        1:02.99   
37  Christian Jensen  1987  Hvidovre Svmme Klub    29.61        1:03.29   
Lars Arnbak  1981  Herning Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 6 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 6 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:07   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 6, 100m Butterfly Herrer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 52.49 2004-11-21 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 53.87 2005-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Fredrik Seistrup  1984  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    25.18        54.01   
Anders Frahm  1983  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    26.15        54.80   
Palle Gordon  1987  Aalborg Svmmeklub    26.25        55.93   
Ronnie Dalsgaard  1983  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    26.29        56.27   
Lasse Offersen  1989  Greve Svmmeklub GTI    26.35        56.47   
Daniel Nielsen  1986  Farum Svmmeklub    26.38        56.76   
Magnus Krygell  1982  Helsingr Svmmeklub    26.60        57.02   
Mathias Gydesen  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    26.19        57.30   
Kris Kristensen  1985  Aalborg Svmmeklub    26.84        57.30   
10  Nikolai Ammekilde  1990  Farum Svmmeklub    26.72        57.71   
11  Benjamin Kallehave  1990  Agfs Svmmeafdeling    27.26        58.06   
12  Casper Skov  1989  Vallensbk IF Af 1939 VAT    27.27        58.78   
13  Martin Hersom Hansen  1986  Lyngby Svmmeklub    27.04        58.80   
14  Jakob Bjerre Knudsen  1990  Lyseng IF    27.94        58.86   
15  Tobias Dring  1989  Herlev Svmning    27.44        58.87   
16  Jens Peter Trff  1988  Lyngby Svmmeklub    27.23        59.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  26 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 52.49 2004-11-21 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 53.87 2005-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Fredrik Seistrup  1984    819  24.99        54.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Anders Frahm  1983    818  25.49        54.04   
  Birkerd Svmmeklub SIG                   
                     
Palle Gordon  1987    743  26.08        55.79   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
Lasse Offersen  1989    728  26.77        56.18   
  Greve Svmmeklub GTI                   
                     
Ronnie Dalsgaard  1983    726  26.39        56.24   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Kris Kristensen  1985    680  27.04        57.46   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
Benjamin Kallehave  1990    674  27.56        57.64   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Nikolai Ammekilde  1990    664  27.46        57.93   
  Farum Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 7 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 7 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.74   
Line Prst Lauridsen  1989  West Swim Esbjerg            26.18   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            26.48   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF A6            26.55   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg            26.71   
Anja Olsen  1993  Agfs Svmmeafdeling            27.00   
Anne Dalgaard  1979  U.S.G            27.21   
Maja Tingberg Kruse  1989  Lyngby Svmmeklub            27.26   
Josephine Grnning  1991  Helsingr Svmmeklub            27.27   
10  Randi F. Nielsen  1989  O.S.L.F. STO 95            27.41   
11  Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idrts Forening            27.53   
12  Amalie Brinkenfeldt  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.59   
13  Stine Garne Larsen  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            27.87   
14  Stefanie Franck  1990  Holstebro Svmme Club            27.91   
15  Shaila Millum Gararnar  1984  Suder Svmmeklub            27.92   
16  Louise Delani  1984  GI-40 Hermes            27.96   
17  Tine Aagaard  1989  Odense Svmme Klub STO 95            28.02   
18  Maja Sofie Hansen  1991  Ishj Svmme Klub            28.09   
19  Tenna Larsson  1989  Gladsaxe Idrts Forening            28.10   
20  Marie Lensbjerg  1991  Sllerd Svmmeklub SNIK            28.19   
21  Tea L. Christensen  1989  Herning Svmmeklub            28.23   
22  Pernille Juel  1994  Nstved IF            28.32   
23  Line Dahl Hansen  1988  Svmmeklubben S 68            28.33   
23  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svmmeklub            28.33   
25  Cecilie D. Frederiksen  1993  Lyngby Svmmeklub            28.41   
26  Camilla Rnbg  1992  Albertslund IF VAT            28.42   
27  Stine Hedensted  1991  Horsens Svmmeklub            28.44   
28  Line Frost Stammerjohan  1990  Svmmeklubben Laksen A6            28.56   
29  Emma Peen  1993  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS            28.57   
30  Karen Nielsen  1990  Svmmeklubben Syd            28.63   
31  Lea Ruelkke  1992  Helsingr Svmmeklub            28.65   
32  Cecilie Lagerbon Olsson  1991  Farum Svmmeklub            28.66   
33  Marie Philipsen  1992  KFUM Fredericia            28.68   
34  Sofie Seheim  1991  Svmmeklubben Laksen A6            28.69   
35  Trine Sby  1991  Gladsaxe Idrts Forening            28.70   
36  Ida Larsen  1991  Kolding SK            28.71   
37  Louise Hedelund  1992  Frederikssund Svmmeklub            28.77   
37  Mie Thorup  1986  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.77   
39  Nina Cawley  1994  Hrsholm Svmmeforening            28.78   
40  Line Petersen  1991  Odder IGF            28.80   
41  Solveig rum Jensen  1991  Aalborg Svmmeklub            28.85   
42  Line Andersen  1991  Frederikssund Svmmeklub            28.87   
43  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svmme Klub            28.93   
44  Ilona Ogorodnik  1993  Vest-Brndby            29.01   
45  Charlotte Jensen  1992  Slangerup Svmmeklub A6            29.02   
46  Sidsel Henriksen  1993  Horsens Svmmeklub            29.20   
47  Sine Hemmingsen  1992  Kge Svmmeklub            29.31   
48  Pernille Bak Larsen  1991  Svmmeklubben S 68            29.39   
49  Katja Sndergaard  1992  West Swim Esbjerg            29.45   
50  Josephine Uhrbrand  1991  Gladsaxe Idrts Forening            29.48   
51  Anne Bach  1991  Lyngby Svmmeklub            29.63   
52  Pernille Mouritzen  1993  Vest-Brndby            29.95   
53  Marie Bukholt Byskov  1993  Holstebro Svmme Club            30.12   
Ida Lau  1986  Roskilde Svmning            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 7 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 7 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:08   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.62   
Line Prst Lauridsen  1989  West Swim Esbjerg            26.12   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            26.65   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF A6            26.77   
Randi F. Nielsen  1989  O.S.L.F. STO 95            26.94   
Anne Dalgaard  1979  U.S.G            26.99   
Anja Olsen  1993  Agfs Svmmeafdeling            27.18   
Maja Tingberg Kruse  1989  Lyngby Svmmeklub            27.44   
Josephine Grnning  1991  Helsingr Svmmeklub            27.47   
10  Tine Aagaard  1989  Odense Svmme Klub STO 95            27.48   
11  Amalie Brinkenfeldt  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.50   
12  Shaila Millum Gararnar  1984  Suder Svmmeklub            27.66   
13  Stefanie Franck  1990  Holstebro Svmme Club            27.95   
14  Stine Garne Larsen  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            28.02   
15  Louise Delani  1984  GI-40 Hermes            28.12   
16  Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idrts Forening            28.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 7 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  19:28   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.05   
Line Prst Lauridsen  1989  West Swim Esbjerg            25.89   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            26.06   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF A6            26.27   
Randi F. Nielsen  1989  O.S.L.F. STO 95            26.55   
Anne Dalgaard  1979  U.S.G            26.98   
Anja Olsen  1993  Agfs Svmmeafdeling            27.11   
Maja Tingberg Kruse  1989  Lyngby Svmmeklub            27.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 8 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 8 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:17   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 21.90 2006-04-06 
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 22.99 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Johan Peen  1988  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS            23.20   
Emil Dall-Nielsen  1984  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            23.31   
Lars Otteskov  1986  Herning Svmmeklub            23.32   
Kasper Dideriksen  1982  Farum Svmmeklub            23.45   
Anders Kilen  1975  U.S.G            23.56   
Simon Snderup Jensen  1988  Aalborg Svmmeklub            23.74   
Bjarke Stevnsborg  1990  Kge Svmmeklub            23.78   
Ronnie Dalsgaard  1983  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            23.80   
Daniel Nielsen  1986  Farum Svmmeklub            23.82   
10  Otto Linnet  1988  Gentofte Svmme Klub            23.89   
11  Frederik Wrmer  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            23.99   
11  Kre Axelsen  1989  Silkeborg Svmmeklub            23.99   
13  Stefan Erlendsson  1988  Vallensbk IF Af 1939 VAT            24.00   
14  Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svmmeklub            24.21   
15  Rasmus Sefeld  1989  Farum Svmmeklub            24.25   
15  Casper Iversen  1991  Herning Svmmeklub            24.25   
17  Anders Blume  1990  Gladsaxe Idrts Forening            24.32   
17  Jesper Babiel  1989  Haderslev Svmme Klub            24.32   
19  Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svmmeklub            24.42   
19  Ruben Arent  1989  Agfs Svmmeafdeling            24.42   
21  Nikolaj Kirketerp Mller  1990  Kge Svmmeklub            24.55   
22  Brian Lagoni  1985  Horsens Svmmeklub            24.57   
23  Danjal Martin Hofgaard  1989  Suder Svmmeklub            24.74   
23  Michael Schulz Andersen  1987  Agfs Svmmeafdeling            24.74   
25  Morten Khler  1991  Odense Svmme Klub STO 95            24.76   
25  Julius Skaarup Schmidt  1988  Helsingr Svmmeklub            24.76   
27  Jakob Helbo Jakobsen  1988  Albertslund IF VAT            24.77   
28  Casper Skov  1989  Vallensbk IF Af 1939 VAT            24.84   
28  Morten Riemenschneider  1989  Silkeborg Svmmeklub            24.84   
30  Steffan Hansen  1990  Swim Team Esbjerg            24.85   
31  Patrick Hesselberg  1991  Svmmeklubben Laksen A6            24.87   
32  Mathias Andersen  1991  Helsingr Svmmeklub            24.98   
33  Jakob Vinkler Mortensen  1987  Farum Svmmeklub            24.99   
34  Tino Mandrup Vennike  1990  Herlev Svmning            25.00   
35  Christian Ritzau  1990  Frederikssund Svmmeklub            25.01   
36  Thomas Skotte  1988  Lyngby Svmmeklub            25.03   
37  Henrik Lintrup  1991  West Swim Esbjerg            25.07   
38  Nicolai Andersen  1990  Ringsted Svmme Klub            25.10   
39  Tobias T. Jensen  1988  Nyborg Svmmeklub            25.11   
40  Philip Dreyer  1990  Holstebro Svmme Club            25.13   
41  Marco Viveiros  1990  Haderslev Svmme Klub            25.19   
42  Mads Fogh Myrup  1990  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS            25.21   
43  Andreas Hallberg Jensen  1992  Albertslund IF VAT            25.22   
44  Magnus K. Johannesen  1987  Sllerd Svmmeklub SNIK            25.23   
45  Jonas Hansen  1991  Farum Svmmeklub            25.34   
46  Alex Sgaard  1986  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.47   
47  Mathias T. Pedersen  1989  Nyborg Svmmeklub            25.49   
48  Rasmus Stendorph Hansen  1990  Herning Svmmeklub            25.51   
49  Anders Mller  1991  Haderslev Svmme Klub            25.54   
49  Daniel Svane Halkjr  1991  Aalborg Svmmeklub            25.54   
51  Jakob Kristensen  1991  Lyngby Svmmeklub            25.56   
52  Jens Glent Abildgaard  1991  Herning Svmmeklub            25.62   
53  Joakim Ro-Poulsen  1988  GI-40 Hermes            25.69   
54  Nicky Petersen  1989  Albertslund IF VAT            25.72   
55  Simon Skrbk  1990  Agfs Svmmeafdeling            25.84   
56  Jonathan Mills  1991  Svmmeklubben Triton Ballerup            25.89   
57  Johan Seistrup  1989  KFUM Fredericia            25.97   
57  Jesper Sgaard  1990  Kolding SK            25.97   
59  Keith Mortensen  1988  Aalborg Svmmeklub            27.42   
Lars Arnbak  1981  Herning Svmmeklub            DNS   
Kenneth Nielsen  1991  Ringsted Svmme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 8 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 8 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 21.90 2006-04-06 
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 22.99 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anders Kilen  1975  U.S.G            23.21   
Emil Dall-Nielsen  1984  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            23.45   
Kasper Dideriksen  1982  Farum Svmmeklub            23.52   
Lars Otteskov  1986  Herning Svmmeklub            23.55   
Simon Snderup Jensen  1988  Aalborg Svmmeklub            23.55   
Johan Peen  1988  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS            23.56   
Bjarke Stevnsborg  1990  Kge Svmmeklub            23.95   
Otto Linnet  1988  Gentofte Svmme Klub            24.00   
Ronnie Dalsgaard  1983  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            24.07   
10  Frederik Wrmer  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            24.13   
11  Kre Axelsen  1989  Silkeborg Svmmeklub            24.14   
12  Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svmmeklub            24.17   
13  Stefan Erlendsson  1988  Vallensbk IF Af 1939 VAT            24.29   
14  Rasmus Sefeld  1989  Farum Svmmeklub            24.41   
15  Casper Iversen  1991  Herning Svmmeklub            24.59   
16  Jesper Babiel  1989  Haderslev Svmme Klub            24.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 8 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  19:21   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 21.90 2006-04-06 
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 22.99 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emil Dall-Nielsen  1984  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            23.04   
Johan Peen  1988  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS            23.23   
Anders Kilen  1975  U.S.G            23.24   
Lars Otteskov  1986  Herning Svmmeklub            23.41   
Simon Snderup Jensen  1988  Aalborg Svmmeklub            23.41   
Kasper Dideriksen  1982  Farum Svmmeklub            23.58   
Otto Linnet  1988  Gentofte Svmme Klub            23.79   
Bjarke Stevnsborg  1990  Kge Svmmeklub            23.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 9 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 9 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 9, 200m Medley Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:10.44 2003-01-21 
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-hansen (1984) 2:17.14 2000-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Katrine Holm Srensen  1992  Swim Team Esbjerg    30.17  1:06.90  1:45.90    2:18.31   
Louise Jansen  1984  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    30.79  1:07.52  1:47.38    2:19.93   
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    31.46  1:07.90  1:49.23    2:22.59   
Kristina Andersen  1988  Agfs Svmmeafdeling    30.53  1:07.43  1:49.23    2:23.41   
Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    31.75  1:09.88  1:50.82    2:23.46   
Lizette Eistrup Jensen  1989  Farum Svmmeklub    31.62  1:08.92  1:51.50    2:23.87   
Julie H. Nielsen  1991  O.S.L.F. STO 95    30.83  1:10.17  1:51.23    2:24.36   
Pernille Thalund  1990  Herning Svmmeklub    32.96  1:09.45  1:51.36    2:25.41   
Annie L. Pedersen  1992  West Swim Esbjerg    32.58  1:09.83  1:52.14    2:25.72   
10  Katrine Crone  1992  Agfs Svmmeafdeling    32.12  1:10.50  1:52.98    2:26.93   
11  Micella Larsen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.69  1:12.06  1:52.81    2:27.36   
12  Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svmmeklub    32.98  1:10.74  1:52.29    2:27.62   
13  Natasha Gottschalck  1987  Helsingr Svmmeklub    31.89  1:09.82  1:53.70    2:27.63   
14  Mia Rasmussen  1988  Aalborg Svmmeklub    32.31  1:10.63  1:52.71    2:28.27   
15  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    33.86  1:11.76  1:53.52    2:28.78   
16  Mathilde Egelund  1991  O.S.L.F. STO 95            2:29.00   
17  Frederikke Hedegaard  1993  Herning Svmmeklub    33.91  1:13.56  1:54.24    2:29.15   
18  Camilla Tschikai Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    33.77  1:11.82  1:54.69    2:29.27   
19  Matilde Kromann  1992  O.S.L.F. STO 95    32.61  1:08.76  1:55.29    2:29.48   
20  Malene Westergaard  1993  Tune I.F. Svmmeafdeling GTI            2:29.60   
21  Louise Delani  1984  GI-40 Hermes    33.20  1:12.01  1:56.35    2:29.89   
22  Tenna Larsson  1989  Gladsaxe Idrts Forening    33.76  1:13.46  1:57.07    2:29.94   
23  Nanna Lunding  1991  Herning Svmmeklub    32.53  1:12.38  1:54.68    2:30.02   
24  Lisbeth L Kierkegaard  1988  Vest-Brndby    32.99  1:12.64  1:54.15    2:30.07   
25  Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning    32.17  1:10.05  1:53.76    2:30.65   
26  Louise B. Dalgaard  1990  Holstebro Svmme Club    33.41  1:13.17  1:55.42    2:30.94   
27  Camilla Frederiksen  1989  Vest-Brndby    33.18  1:13.57  1:55.90    2:31.32   
28  Mette Hasemann  1993  Herlev Svmning    32.22  1:09.77  1:54.96    2:31.48   
29  Pernille Kristensen  1993  Glostrup Svmme Klub VAT    34.59  1:14.08  1:56.04    2:31.60   
30  Christine Pedersen  1993  Glostrup Svmme Klub VAT    33.00  1:10.10  1:57.02    2:32.05   
31  Line Borch Thams  1990  Haderslev Svmme Klub    32.59  1:10.78  1:57.10    2:32.47   
32  Anne Vester Pedersen  1993  West Swim Esbjerg    33.50  1:16.13  1:57.88    2:33.32   
33  Simone Norman Pedersen  1993  Kge Svmmeklub    33.79  1:13.03  1:59.52    2:33.48   
34  Rsa Vikingsdottr  1993  Vallensbk IF Af 1939 VAT    34.33  1:13.62  1:58.57    2:33.69   
35  Celina Dreisig  1991  Svmmeklubben Laksen A6    34.69  1:13.81  1:57.22    2:33.70   
36  Sofie Greve Dideriksen  1989  Gladsaxe Idrts Forening    33.52  1:13.94  1:58.20    2:34.02   
37  Kristine Hansen  1989  Ringsted Svmme Klub    32.63  1:10.41  1:58.50    2:35.22   
38  Karoline Hansen  1994  Ringsted Svmme Klub    33.24  1:13.17  1:58.76    2:35.78   
39  Louise Fleron  1990  GI-40 Hermes    36.06  1:16.84  1:59.83    2:36.04   
40  Anja Olsen  1993  Agfs Svmmeafdeling    33.77  1:15.36  2:00.49    2:36.11   
41  Simone Staudt  1992  Vest-Brndby    34.84  1:13.00  1:59.95    2:36.53   
42  Cecilie D. Frederiksen  1993  Lyngby Svmmeklub    35.30  1:17.01  2:01.00    2:36.63   
43  Sigrid Jensen  1990  Hvidovre Svmme Klub    32.45  1:15.92  2:00.31    2:36.73   
44  Mette Strup  1989  Lyngby Svmmeklub    34.37  1:13.68  2:01.00    2:38.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 9 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:45   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 9, 200m Medley Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:10.44 2003-01-21 
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-hansen (1984) 2:17.14 2000-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Louise Jansen  1984  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    29.82  1:04.53  1:42.47    2:14.20   
Katrine Holm Srensen  1992  Swim Team Esbjerg    30.34  1:06.45  1:45.87    2:17.84   
Kristina Andersen  1988  Agfs Svmmeafdeling    30.67  1:07.40  1:48.54    2:22.06   
Lizette Eistrup Jensen  1989  Farum Svmmeklub    32.00  1:08.94  1:51.13    2:23.60   
Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    31.98  1:10.61  1:51.54    2:25.02   
Pernille Thalund  1990  Herning Svmmeklub    33.54  1:10.79  1:53.09    2:26.53   
Katrine Crone  1992  Agfs Svmmeafdeling    32.40  1:10.90  1:52.99    2:26.66   
Annie L. Pedersen  1992  West Swim Esbjerg    32.76  1:10.60  1:53.96    2:27.91   
Mia Rasmussen  1988  Aalborg Svmmeklub    31.95  1:09.91  1:51.70    2:26.66   
10  Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svmmeklub    33.77  1:11.28  1:52.83    2:27.55   
11  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    33.17  1:11.20  1:53.14    2:28.52   
12  Frederikke Hedegaard  1993  Herning Svmmeklub    34.51  1:13.28  1:54.87    2:29.09   
13  Camilla Tschikai Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    33.55  1:11.48  1:54.82    2:29.94   
14  Matilde Kromann  1992  O.S.L.F. STO 95    32.55  1:09.97  1:56.18    2:30.22   
15  Micella Larsen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.60  1:12.82  1:55.90    2:30.58   
16  Mathilde Egelund  1991  O.S.L.F. STO 95    35.35  1:15.79  1:59.18    2:32.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 10 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 10 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:44   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 10, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lars Srensen (1968) 1:57.99 1992-04-04 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:02.58 2006-04-22 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Tobias Urban Hansen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.58  58.01  1:35.51    2:05.22   
Daniel Svendsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.72  1:00.62  1:35.65    2:06.09   
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    27.73  1:00.19  1:36.37    2:06.25   
Martin Chabior  1987  Gladsaxe Idrts Forening    27.26  1:00.62  1:37.03    2:07.24   
Frederik Thode  1989  Gentofte Svmme Klub    27.66  1:00.41  1:36.98    2:07.55   
Nicolai Graae Hansen  1988  West Swim Esbjerg    26.77  1:00.36  1:35.96    2:08.72   
Kristian Weber Larsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.89  1:00.90  1:39.42    2:09.22   
Andreas Holkjr  1990  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    28.79  1:02.73  1:40.22    2:10.32  Deltager ikke i finalen 
Anders Blume  1990  Gladsaxe Idrts Forening    28.39  1:01.65  1:40.05    2:10.34   
10  Thomas Ibsen Nielsen  1986  Agfs Svmmeafdeling    28.10  1:01.82  1:41.29    2:11.85   
11  Simon Westh  1990  Gladsaxe Idrts Forening    28.46  1:02.42  1:39.63    2:11.90   
12  Niklas Hedegaard  1990  Farum Svmmeklub    28.36    1:40.49    2:11.99   
13  Morten Klarskov  1992  Albertslund IF VAT    28.86  1:03.70  1:41.70    2:12.00   
14  Jens Peter Trff  1988  Lyngby Svmmeklub    28.13  1:01.11  1:39.81    2:12.10  Deltager ikke i finalen 
15  Sune Thonesen  1983  Lyngby Svmmeklub    28.66  1:04.94  1:41.96    2:12.25   
16  Christian Hansen  1986  Farum Svmmeklub    28.95  1:04.13  1:41.02    2:12.31  Deltager ikke i finalen 
17  Peter Skotte  1991  Lyngby Svmmeklub    28.60  1:03.35  1:41.48    2:12.51   
18  Marcus Orloff Semod  1991  West Swim Esbjerg    28.42  1:03.20  1:40.97    2:12.94   
19  Martin Duedahl  1985  Herning Svmmeklub    29.27  1:02.67  1:42.18    2:12.96   
20  Karsten Schtt  1991  Bov IF    27.51  1:01.91  1:41.95    2:13.04   
21  Thorbjrn H. Christensen  1989  Gladsaxe Idrts Forening    29.09  1:03.55  1:42.13    2:13.31   
22  Patrick Hesselberg  1991  Svmmeklubben Laksen A6    29.43  1:04.58  1:42.93    2:13.93   
23  Nicklas Luplau  1989  Kge Svmmeklub    29.05  1:04.30  1:42.92    2:14.00  Deltager ikke i finalen 
24  Jesper Hansen  1989  Farum Svmmeklub    30.43  1:05.93  1:42.95    2:14.05  Deltager ikke i finalen 
25  Mark Knudsen  1984  Aalborg Svmmeklub    27.89  1:03.55  1:42.97    2:14.12   
26  Marcus Bak  1991  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    28.71  1:01.65  1:43.76    2:14.55  Deltager ikke i finalen 
27  Jannik Damm  1983  Slangerup Svmmeklub A6    29.00  1:05.04  1:43.06    2:15.41   
28  Patrick Christensen  1985  Sllerd Svmmeklub SNIK    29.40  1:04.43  1:43.31    2:15.48   
29  Andreas Mouritsen  1992  Greve Svmmeklub GTI    29.60  1:05.08  1:44.85    2:15.79   
30  Morten Rasmussen  1989  Svmmeklubben Syd    29.82  1:04.80  1:42.60    2:16.21   
31  Bjrn Srensen  1985  Aalborg Svmmeklub    28.51  1:04.70  1:45.44    2:17.68   
32  Patrick Butler  1990  Aalborg Svmmeklub    29.43  1:04.37  1:45.82    2:18.01   
33  Lasse Sangild  1990  Herning Svmmeklub    30.92  1:08.33  1:45.96    2:18.93   
34  Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svmmeklub    28.99  1:06.59  1:48.06    2:20.96   
35  Jon Krsgaard  1984  Horsens Svmmeklub    30.25  1:07.58  1:47.85    2:22.44   
36  Christian Jensen  1987  Hvidovre Svmme Klub    30.04  1:07.89  1:48.93    2:23.24   
Jakob Helbo Jakobsen  1988  Albertslund IF VAT            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 10 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:28   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 10, 200m Medley Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lars Srensen (1968) 1:57.99 1992-04-04 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:02.58 2006-04-22 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    27.26  58.66  1:33.36    2:02.84   
Nicolai Graae Hansen  1988  West Swim Esbjerg    26.54  58.96  1:34.30    2:03.19   
Tobias Urban Hansen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.30  58.40  1:34.44    2:03.24   
Martin Chabior  1987  Gladsaxe Idrts Forening    26.61  59.22  1:34.90    2:05.07   
Daniel Svendsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.76  1:00.93  1:36.79    2:06.88   
Frederik Thode  1989  Gentofte Svmme Klub    27.91  1:01.87  1:38.53    2:09.01   
Kristian Weber Larsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.69  1:00.69  1:39.46    2:09.15   
Anders Blume  1990  Gladsaxe Idrts Forening    28.25  1:01.34  1:40.68    2:13.01   
Niklas Hedegaard  1990  Farum Svmmeklub    28.41  1:40.30  2:10.75    2:10.75   
10  Thomas Ibsen Nielsen  1986  Agfs Svmmeafdeling    27.61  1:01.19  1:40.79    2:11.14   
11  Sune Thonesen  1983  Lyngby Svmmeklub    28.57  1:04.26  1:42.01    2:11.16   
12  Morten Klarskov  1992  Albertslund IF VAT    28.87  1:03.40  1:41.11    2:11.48   
13  Marcus Orloff Semod  1991  West Swim Esbjerg    28.85  1:04.73  1:40.63    2:11.75   
14  Simon Westh  1990  Gladsaxe Idrts Forening    28.37  1:02.45  1:39.91    2:11.78   
15  Peter Skotte  1991  Lyngby Svmmeklub    28.26  1:02.82  1:41.04    2:11.99   
16  Martin Duedahl  1985  Herning Svmmeklub    29.23  1:03.12  1:43.09    2:14.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 11 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 11 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 11, 400m Frisvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Lotte Friis  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    1:00.57  2:03.24  3:06.27    4:10.65   
Micha stergaard  1987  West Swim Esbjerg    1:00.18  2:04.44  3:13.24    4:19.68   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    1:03.27  2:09.58  3:15.47    4:20.03   
Kristine Skou  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    1:02.56  2:08.59  3:14.60    4:20.65   
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    1:02.98  2:09.13  3:15.85    4:21.44   
Sofie Harnfeldt  1991  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    1:02.92  2:09.35  3:16.05    4:22.13   
Trine Sby  1991  Gladsaxe Idrts Forening    1:03.15  2:09.55  3:16.94    4:24.09   
Pernille Jalse  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:03.22  2:10.36  3:17.96    4:24.51   
Trine Friis  1990  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    1:03.50  2:10.29  3:18.20    4:25.72   
10  Mathilde Balle  1989  Herning Svmmeklub    1:04.14  2:11.95  3:19.03    4:26.66   
11  Laura Brink Pedersen  1992  Gladsaxe Idrts Forening    1:04.34  2:12.33  3:20.45    4:27.96   
12  Jutta Thomsen  1990  West Swim Esbjerg    1:04.85  2:12.94  3:21.78    4:30.46   
13  Emma Peen  1993  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    1:04.55  2:13.10      4:32.07   
14  Marianne Juhl  1989  Sllerd Svmmeklub SNIK    1:06.09  2:15.59  3:24.42    4:32.42   
15  Maiken Steen-Andersen  1992  Farum Svmmeklub    1:05.95  2:14.30  3:23.69    4:32.43   
16  Matilde Riis  1988  Kge Svmmeklub    1:04.26  2:12.87  3:22.79    4:32.55   
17  Nanna Huus Jakobsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    1:04.45  2:14.11  3:24.05    4:33.50   
18  Trine Gudnitz  1987  Helsingr Svmmeklub    1:04.51  2:13.54  3:23.31    4:33.60   
19  Nicole Mller  1993  Swim Team Esbjerg    1:06.04  2:15.51  3:25.11    4:34.04   
20  Katrine Bech  1988  Aalborg Svmmeklub    1:05.94  2:15.71  3:25.71    4:34.15   
21  Maj Lindberg Hansen  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    1:04.67  2:14.00  3:24.29    4:34.45   
22  Karen Nielsen  1990  Svmmeklubben Syd    1:07.20  2:17.11  3:26.43    4:34.48   
23  Emma Wael  1993  Svmmeklubben Syd    1:06.01  2:16.41  3:26.33    4:34.87   
24  Mona Simonsen  1991  Suder Svmmeklub    1:04.65  2:13.99  3:24.36    4:35.68   
25  Camilla Jacobsen  1990  Kge Svmmeklub    1:06.94  2:16.87  3:27.02    4:35.76   
26  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svmmeklub    1:06.30  2:16.73  3:27.04    4:36.17   
27  Sarah Groot  1990  Tune I.F. Svmmeafdeling GTI    1:05.61  2:15.30  3:25.88    4:36.35   
28  Mia Pedersen  1989  Agfs Svmmeafdeling    1:03.46  2:14.40  3:26.19    4:36.67   
29  Lea Wiencke  1992  Sllerd Svmmeklub SNIK    1:06.49  2:16.13  3:26.61    4:36.85   
30  Gudrun Eir Hermannsdotti  1992  West Swim Esbjerg    1:05.91        4:37.09   
31  Marie Villadsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    1:04.77  2:15.63  3:26.67    4:37.19   
32  Mia Gersly  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:05.88  2:16.69  3:27.50    4:37.22   
33  Vibeke Dragsbk  1987  West Swim Esbjerg    1:06.09  2:17.41  3:29.16    4:39.55   
34  Anne Trindkr Nissen  1991  Aalborg Svmmeklub    1:05.32  2:17.18  3:28.29    4:39.82   
35  Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idrts Forening    1:06.79  2:17.55  3:28.96    4:39.95   
36  Katrine Skov Pedersen  1989  Frem Odense STO 95    1:06.06  2:17.39  3:29.46    4:40.07   
37  Ida Skaanning-Norris  1991  Gladsaxe Idrts Forening    1:06.80  2:17.67  3:28.72    4:40.31   
38  Katja Holm  1994  Agfs Svmmeafdeling    1:04.92  2:17.75  3:30.93    4:42.89   
39  Anna Maria Svanbergsson  1993  Vallensbk IF Af 1939 VAT    1:07.87  2:20.14  3:34.15    4:45.43   
40  Louise Delani  1984  GI-40 Hermes    1:05.36  2:17.08  3:30.25    4:45.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 11 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  19:13   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 11, 400m Frisvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Lotte Friis  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    59.62  2:01.40  3:02.87    4:03.47  Dansk Rekord - Senior 
Micha stergaard  1987  West Swim Esbjerg    1:00.97  2:04.96  3:09.09    4:12.68   
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    1:02.25  2:08.66  3:14.89    4:19.34   
Kristine Skou  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    1:02.91  2:09.46  3:16.14    4:23.20   
Trine Friis  1990  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    1:03.94  2:10.66  3:17.40    4:23.33   
Sofie Harnfeldt  1991  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    1:02.68  2:10.20  3:18.56    4:25.54   
Pernille Jalse  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:02.73  2:10.55  3:18.88    4:26.20   
Trine Sby  1991  Gladsaxe Idrts Forening    1:04.25  2:12.71  3:22.88    4:31.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 12 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 12 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:00   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 12, 800m Frisvmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 7:46.34 1998-03-26 
Dansk Rekord Junior: Mads Glsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Casper Andersen  1987  Herning Svmmeklub    59.84  2:02.39  3:04.80  4:07.50  8:20.67   
          5:10.44  6:14.19  7:17.94       
Anders Lie  1991  Farum Svmmeklub    59.50  2:02.48  3:05.72  4:08.85  8:24.25   
          5:12.54  6:16.75  7:20.82       
Jonas Hansen  1991  Farum Svmmeklub    1:00.25  2:03.30  3:07.14  4:10.33  8:25.18   
          5:14.28  6:18.90  7:23.52       
Jonas Westergaard  1990  Tune I.F. Svmmeafdeling GTI    1:00.27  2:03.75  3:07.52  4:11.73  8:27.92   
          5:15.90  6:19.95  7:24.65       
Ian Hjrup  1986  Farum Svmmeklub    59.48  2:02.86  3:06.68  4:10.97  8:28.17   
          5:15.21  6:19.96  7:24.88       
Martin Pedersen  1991  Svmmeklubben Syd    1:03.73  2:09.86    4:19.92  8:36.75   
                     
Christian R. Svejstrup  1990  Agfs Svmmeafdeling    1:00.46  2:04.39  3:09.63  4:15.59  8:38.44   
          5:21.49  6:27.94  7:33.94       
Mikkel Knudsen  1990  Svmmeklubben S 68    1:01.01  2:06.05  3:11.08  4:16.90  8:39.18   
          5:22.39  6:28.59  7:35.34       
Karsten Vedel  1992  Farum Svmmeklub    1:00.48  2:05.87  3:11.50  4:17.40  8:39.21   
          5:22.31  6:28.61  7:34.38       
10  Mads Fogh Myrup  1990  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    1:00.56  2:04.50  3:09.27  4:14.90  8:39.41   
          5:20.44  6:26.79  7:33.39       
11  Stefan B. Hgild  1991  Herning Svmmeklub    1:02.84  2:07.54  3:13.16  4:18.14  8:40.94   
          5:23.24  6:28.54  7:36.25       
12  Christian Christiansen  1991  Haderslev Svmme Klub    1:00.89  2:06.43  3:11.62  4:17.34  8:42.69   
          5:24.03  6:30.76  7:37.36       
13  Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    1:00.51  2:06.05  3:12.74  4:19.75  8:45.15   
          5:26.47  6:33.08  7:39.99       
14  Magnus Mouritsen  1992  Greve Svmmeklub GTI    1:02.16  2:08.49  3:15.09  4:21.24  8:46.23   
          5:28.03  6:34.04  7:40.85       
15  Thomas Olsen  1992  Vest-Brndby    1:02.18  2:07.98  3:13.90  4:19.61  8:46.44   
          5:26.27  6:32.64  7:39.93       
16  Morten Hansen  1993  Swim Team Esbjerg    1:02.79  2:09.69  3:16.76  4:23.62  8:51.45   
          5:30.32  6:37.79  7:45.17       
17  Martin Madsen  1990  Greve Svmmeklub GTI    1:02.57  2:08.17  3:14.44  4:21.94  9:00.35   
          5:30.12  6:39.72  7:50.06       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 12 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  19:01   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 12, 800m Frisvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 7:46.34 1998-03-26 
Dansk Rekord Junior: Mads Glsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Mads Glsner  1988  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    55.89  1:54.20  2:52.87  3:51.76  7:43.63  Dansk Rekord - Senior 
          4:49.92  5:48.51  6:47.15       
Jon Thonesen  1986  Svmmeklubben Syd    57.89  1:58.29  2:59.32  4:01.02  8:05.99   
          5:02.23  6:03.68  7:05.41       
Pl Joensen  1990  Suder Svmmeklub    57.73  1:57.98  2:59.00  4:00.60  8:06.31   
          5:02.07  6:04.21  7:06.65       
Troels Madsen  1989  Herlev Svmning    57.83  1:58.37  2:59.55  4:01.18  8:10.23   
          5:03.05  6:05.68  7:08.55       
Nicklas Luplau  1989  Kge Svmmeklub    58.62  1:59.94  3:02.17  4:04.81  8:14.96   
          5:07.79  6:10.63  7:13.37       
Kim Hansen  1987  Herning Svmmeklub    59.13  2:00.61  3:03.26  4:06.23  8:19.89   
          5:09.24  6:12.90  7:16.73       
Casper Andersen  1987  Herning Svmmeklub    59.84  2:02.39  3:04.80  4:07.50  8:20.67   
          5:10.44  6:14.19  7:17.94       
Thomas Mosbk Dybdahl  1990  Lyseng IF    58.98  2:00.41  3:03.21  4:06.32  8:23.12   
          5:09.81  6:14.17  7:18.94       
Anders Lie  1991  Farum Svmmeklub    59.50  2:02.48  3:05.72  4:08.85  8:24.25   
          5:12.54  6:16.75  7:20.82       
10  Jonas Hansen  1991  Farum Svmmeklub    1:00.25  2:03.30  3:07.14  4:10.33  8:25.18   
          5:14.28  6:18.90  7:23.52       
11  Andreas Holkjr  1990  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    59.04  2:02.54  3:06.68  4:11.08  8:27.71   
          5:14.26  6:18.83  7:23.47       
12  Jonas Westergaard  1990  Tune I.F. Svmmeafdeling GTI    1:00.27  2:03.75  3:07.52  4:11.73  8:27.92   
          5:15.90  6:19.95  7:24.65       
13  Ian Hjrup  1986  Farum Svmmeklub    59.48  2:02.86  3:06.68  4:10.97  8:28.17   
          5:15.21  6:19.96  7:24.88       
14  Martin Pedersen  1991  Svmmeklubben Syd    1:03.73  2:09.86    4:19.92  8:36.75   
                     
15  Christian R. Svejstrup  1990  Agfs Svmmeafdeling    1:00.46  2:04.39  3:09.63  4:15.59  8:38.44   
          5:21.49  6:27.94  7:33.94       
16  Mikkel Knudsen  1990  Svmmeklubben S 68    1:01.01  2:06.05  3:11.08  4:16.90  8:39.18   
          5:22.39  6:28.59  7:35.34       
17  Karsten Vedel  1992  Farum Svmmeklub    1:00.48  2:05.87  3:11.50  4:17.40  8:39.21   
          5:22.31  6:28.61  7:34.38       
18  Mads Fogh Myrup  1990  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS    1:00.56  2:04.50  3:09.27  4:14.90  8:39.41   
          5:20.44  6:26.79  7:33.39       
19  Stefan B. Hgild  1991  Herning Svmmeklub    1:02.84  2:07.54  3:13.16  4:18.14  8:40.94   
          5:23.24  6:28.54  7:36.25       
20  Christian Christiansen  1991  Haderslev Svmme Klub    1:00.89  2:06.43  3:11.62  4:17.34  8:42.69   
          5:24.03  6:30.76  7:37.36       
21  Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    1:00.51  2:06.05  3:12.74  4:19.75  8:45.15   
          5:26.47  6:33.08  7:39.99       
22  Magnus Mouritsen  1992  Greve Svmmeklub GTI    1:02.16  2:08.49  3:15.09  4:21.24  8:46.23   
          5:28.03  6:34.04  7:40.85       
23  Thomas Olsen  1992  Vest-Brndby    1:02.18  2:07.98  3:13.90  4:19.61  8:46.44   
          5:26.27  6:32.64  7:39.93       
24  Morten Hansen  1993  Swim Team Esbjerg    1:02.79  2:09.69  3:16.76  4:23.62  8:51.45   
          5:30.32  6:37.79  7:45.17       
25  Martin Madsen  1990  Greve Svmmeklub GTI    1:02.57  2:08.17  3:14.44  4:21.94  9:00.35   
          5:30.12  6:39.72  7:50.06       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 13 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  20:04   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 13, 4X200m Frisvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 7:14.67 2004-05-22 
Dansk Rekord Junior: Sdding-Guldager IF (1900) 7:33.67 1995-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m      Opnet  Status 











 
:-) Wes Herrer 1  West Swim Esbjerg            7:17.44   
  Jon Rud  1986      53.02  1:47.83      1:47.83   
  Chris Christensen  1988      54.63  1:51.44      3:39.27   
  Nicolai Graae Hansen  1988      51.96  1:49.03      5:28.30   
  Jacob Carstensen  1978      52.20  1:49.14      7:17.44   
                     
Sigma Ns Herrer I  SIGMA Nordsjlland            7:19.88   
  Emil Dall-Nielsen  1984      52.75  1:47.89      1:47.89   
  Johan Peen  1988      54.29  1:52.69      3:40.58   
  Mads Glsner  1988      53.42  1:48.59      5:29.17   
  Anders Frahm  1983      53.32  1:50.71      7:19.88   
                     
Kvik Herrer 1  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            7:30.86   
  Fredrik Seistrup  1984      53.40  1:51.38      1:51.38   
  Tobias Urban Hansen  1987      54.99  1:52.85      3:44.23   
  Kristian Weber Larsen  1990      54.84  1:53.82      5:38.05   
  Daniel Svendsen  1990      53.46  1:52.81      7:30.86   
                     
Agf Herrer 1  Agfs Svmmeafdeling            7:38.72   
  Ruben Arent  1989      54.60  1:54.22      1:54.22   
  Christian Fischer  1986      52.40  1:49.57      3:43.79   
  Thomas Ibsen Nielsen  1986      55.87  1:56.88      5:40.67   
  Christian R. Svejstrup  1990      56.44  1:58.05      7:38.72   
                     
Farum Herrer 1  Farum Svmmeklub            7:43.79   
  Frederik Siem Pedersen  1991      54.72  1:52.97      1:52.97   
  Daniel Nielsen  1986      56.52  1:58.00      3:50.97   
  Kasper Dideriksen  1982      56.29  1:56.49      5:47.46   
  Rasmus Sefeld  1989      55.90  1:56.33      7:43.79   
                     
Aalborg Herrer  Aalborg Svmmeklub            7:47.78   
  Palle Gordon  1987      55.79  1:54.59      1:54.59   
  Bjrn Srensen  1985      57.01  1:58.93      3:53.52   
  Mark Knudsen  1984      55.77  1:58.62      5:52.14   
  Peter Srensen  1988      54.88  1:55.64      7:47.78   
                     
Gsc Herrer 1  Gladsaxe Idrts Forening            7:49.86   
  Anders Blume  1990      56.64  1:57.88      1:57.88   
  Thorbjrn H. Christensen  1989      57.17  1:59.54      3:57.42   
  Martin Chabior  1987      53.09  1:52.98      5:50.40   
  Martin Wagner  1991      56.80  1:59.46      7:49.86   
                     
Herning Killerwhales 1  Herning Svmmeklub            7:50.61   
  Kim Hansen  1987      54.18  1:51.48      1:51.48   
  Casper Andersen  1987      56.53  1:58.53      3:50.01   
  Martin Duedahl  1985      57.24  1:58.43      5:48.44   
  Stefan B. Hgild  1991      59.12  2:02.17      7:50.61   
                     
Sigma Ns Herrer 2  SIGMA Nordsjlland            7:52.12   
  Jacob Lercke Skytte  1984      54.93  1:55.81      1:55.81   
  Simon Panduro  1988      57.03  1:57.39      3:53.20   
  Mads Fogh Myrup  1990      56.05  1:57.36      5:50.56   
  Andreas Holkjr  1990      58.35  2:01.56      7:52.12   
                     
10  Gti Herrer 1  GTI            7:52.89   
  Lasse Offersen  1989      55.82  1:53.24      1:53.24   
  Jonas Westergaard  1990      57.32  1:57.84      3:51.08   
  Niels Wissing Srensen  1993      59.02  2:00.88      5:51.96   
  Andreas Mouritsen  1992      59.04  2:00.93      7:52.89   
                     
11  Hold Lyngby  Lyngby Svmmeklub            7:53.54   
  Sune Thonesen  1983      56.85  1:54.90      1:54.90   
  Martin Hersom Hansen  1986      57.13  2:00.31      3:55.21   
  Jens Peter Trff  1988      56.46  1:59.39      5:54.60   
  Mikkel Bruun  1987      56.94  1:58.94      7:53.54   
                     
12  Silkeborg Herrer  1987  Silkeborg Svmmeklub            7:53.78   
  Morten Riemenschneider  1989      57.33  1:58.06      1:58.06   
  Steffen Skjdt  1987      57.89  2:00.25      3:58.31   
  Kre Axelsen  1989      58.07  1:57.99      5:56.30   
  Jesper Andersen  1989      57.11  1:57.48      7:53.78   
                     
13  Vat Herrer 1  Vestegnens Aqua Team            7:56.56   
  Stefan Erlendsson  1988      56.96  2:00.04      2:00.04   
  Nicky Petersen  1989      57.47  1:57.62      3:57.66   
  Jonas Srensen  1990      57.80  2:01.85      5:59.51   
  Anders Jensen  1987      57.14  1:57.05      7:56.56   
                     
14  Farum Herrer 2  Farum Svmmeklub            7:57.77   
  Ian Hjrup  1986      56.57  1:57.12      1:57.12   
  Niklas Hedegaard  1990      57.25  1:59.67      3:56.79   
  Jonas Hansen  1991      56.34  1:59.57      5:56.36   
  Anders Lie  1991      58.37  2:01.41      7:57.77   
                     
15  Gentofte Herrer  Gentofte Svmme Klub            7:58.71   
  Otto Linnet  1988      58.68  2:01.04      2:01.04   
  Frank Byskov  1975      56.94  1:57.07      3:58.11   
  Frederik Thode  1989      57.76  1:58.13      5:56.24   
  Tobias Kragholm  1992        2:02.47      7:58.71   
                     
16  Vat Herrer 2  Vestegnens Aqua Team            8:01.50   
  Casper Skov  1989      58.91  2:03.23      2:03.23   
  Jakob Helbo Jakobsen  1988      55.24  1:56.53      3:59.76   
  Morten Klarskov  1992      1:00.12  2:00.90      6:00.66   
  Andreas Hallberg Jensen  1992      57.60  2:00.84      8:01.50   
                     
17  Gti Herrer 2  GTI            8:12.37   
  Emil Cortes Andre  1990      59.58  2:02.61      2:02.61   
  Rasmus B Thomsen  1988      58.56  2:02.47      4:05.08   
  Magnus Mouritsen  1992      59.93  2:04.98      6:10.06   
  Thomas Dahl Srensen  1992      1:00.16  2:02.31      8:12.37   
                     
18  Agf Herrer 2  Agfs Svmmeafdeling            8:17.59   
  Viktor B. Bromer  1993      58.53  2:01.41      2:01.41   
  David Jakobsen  1990      1:30.90  2:03.27      4:04.68   
  Andi H. Sejersen  1988      59.55  2:03.05      6:07.73   
  Benjamin Kallehave  1990      1:02.42  2:09.86      8:17.59   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 14 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  20:24   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 14, 4x50m Frisvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 1:42.54 2004-11-20 
Dansk Rekord Junior: Lyngby Svmmeklub (1900) 1:48.30 2002-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
:-) Wes Damer 1  West Swim Esbjerg            1:43.97   
  Micha stergaard  1987      26.40        26.40   
  Kathrine Jrgensen  1983      25.80        52.20   
  Line Prst Lauridsen  1989      25.85        1:18.05   
  Elspa Mrkre  1991      25.92        1:43.97   
                     
Sigma Ns Damer 1  SIGMA Nordsjlland            1:45.73   
  Kristine Skou  1988      27.41        27.41   
  Lotte Friis  1988      26.44        53.85   
  Josephine Emilie Thomsen  1990      25.80        1:19.65   
  Louise Jansen  1984      26.08        1:45.73   
                     
Kvik Damer 1  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:46.46   
  Jeanette Ottesen  1987      25.24        25.24   
  Amalie Brinkenfeldt  1990      26.40        51.64   
  Pernille Jalse  1993      26.97        1:18.61   
  Mette Pedersen  1993      27.85        1:46.46   
                     
Farum Damer 1  Farum Svmmeklub            1:47.82   
  Annette Hansen  1984      25.99        25.99   
  Lizette Eistrup Jensen  1989      27.19        53.18   
  Sabine Schade Jacobsen  1990      27.11        1:20.29   
  Mie Refn  1993      27.53        1:47.82   
                     
Sto Damer 1  Swim Team Odense 95            1:48.06   
  Randi F. Nielsen  1989      27.02        27.02   
  Rikke Mller Pedersen  1989      26.88        53.90   
  Julie H. Nielsen  1991      27.45        1:21.35   
  Tine Aagaard  1989      26.71        1:48.06   
                     
Agf Damer 1  Agfs Svmmeafdeling            1:48.34   
  Anja Olsen  1993      27.34        27.34   
  Pernille Larsen  1992      26.82        54.16   
  Marie Rubin Sander  1988      26.90        1:21.06   
  Mia Pedersen  1989      27.28        1:48.34   
                     
Herning Killerwhales  Herning Svmmeklub            1:50.63   
  Tea L. Christensen  1989      28.09        28.09   
  Heidi Mikkelsen  1985      27.18        55.27   
  Pernille Thalund  1990      28.12        1:23.39   
  Mathilde Balle  1989      27.24        1:50.63   
                     
A6 Piger  A6            1:51.23   
  Charlotte Jensen  1992      28.87        28.87   
  Kristina Thomsen  1991      26.77        55.64   
  Sofie Seheim  1991      27.68        1:23.32   
  Line Frost Stammerjohan  1990      27.91        1:51.23   
                     
Sigma Ns Damer 2  SIGMA Nordsjlland            1:51.90   
  Maj Lindberg Hansen  1992      28.55        28.55   
  Michelle B. Strandskov  1991      27.98        56.53   
  Stine Garne Larsen  1992      27.83        1:24.36   
  Sofie Harnfeldt  1991      27.54        1:51.90   
                     
10  Gsc Damer 1  Gladsaxe Idrts Forening            1:52.22   
  Pernille Blume  1994      28.41        28.41   
  Trine Sby  1991      28.14        56.55   
  Tenna Larsson  1989      27.63        1:24.18   
  Laura Brink Pedersen  1992      28.04        1:52.22   
                     
11  Helsingr Damer 1  Helsingr Svmmeklub            1:52.40   
  Josephine Grnning  1991      27.11        27.11   
  Lea Ruelkke  1992      28.34        55.45   
  Natasha Gottschalck  1987      28.83        1:24.28   
  Olivia Burmester  1993      28.12        1:52.40   
                     
12  :-) Wes Damer 2  West Swim Esbjerg            1:52.70   
  Vibeke Dragsbk  1987      28.14        28.14   
  Annie L. Pedersen  1992      28.04        56.18   
  Jutta Thomsen  1990      28.35        1:24.53   
  Katja Sndergaard  1992      28.17        1:52.70   
                     
13  Aalborg Damer  Aalborg Svmmeklub            1:52.87   
  Nina Severinsen  1982      28.01        28.01   
  Sofie Lunden Nielsen  1992      28.18        56.19   
  Mia Rasmussen  1988      28.32        1:24.51   
  Solveig rum Jensen  1991      28.36        1:52.87   
                     
14  Sigma Ns Damer 3  SIGMA Nordsjlland            1:52.95   
  Laura Frandsen  1993      29.18        29.18   
  Emma Peen  1993      27.77        56.95   
  Selina Sidenius Jensen  1992      28.75        1:25.70   
  Amalie Emma Thomsen  1994      27.25        1:52.95   
                     
15  Piger Swim Team Esbjerg  1989  Swim Team Esbjerg            1:53.27   
  Anette Hansen  1988      29.05        29.05   
  Laura Jacobsen Barlo  1992      28.70        57.75   
  Nicole Mller  1993      28.61        1:26.36   
  Katrine Holm Srensen  1992      26.91        1:53.27   
                     
16  Aalborg Piger  Aalborg Svmmeklub            1:53.51   
  Katrine Bech  1988      28.36        28.36   
  Anne Trindkr Nissen  1991      27.71        56.07   
  Iben T. Johansen  1989      28.61        1:24.68   
  Charlotte Tomra  1992      28.83        1:53.51   
                     
17  Hold Lyngby  Lyngby Svmmeklub            1:53.55   
  Cecilie D. Frederiksen  1993      28.58        28.58   
  Maja Tingberg Kruse  1989      27.64        56.22   
  Bettina Caspersen  1992      28.51        1:24.73   
  Maria Strup  1992      28.82        1:53.55   
                     
18  Gti Damer 1  GTI            1:53.98   
  Maja Sofie Hansen  1991      28.38        28.38   
  Emilie Ormstrup  1993      28.55        56.93   
  Ida Nielsen  1991      28.60        1:25.53   
  Sarah Groot  1990      28.45        1:53.98   
                     
19  Hovedstaden 1  Swim Team Hovedstaden            1:54.56   
  Julie Leth-Espensen  1992      28.89        28.89   
  Clara Mathiesen  1992      29.08        57.97   
  Birka Mnsson  1992      28.71        1:26.68   
  Louise Delani  1984      27.88        1:54.56   
                     
20  Farum Damer 2  Farum Svmmeklub            1:54.74   
  Cecilie Lagerbon Olsson  1991      29.08        29.08   
  Sanne Otte  1981      27.78        56.86   
  Camilla Tschikai Pedersen  1991      28.94        1:25.80   
  Maiken Steen-Andersen  1992      28.94        1:54.74   
                     
21  Vat Junior Piger  Vestegnens Aqua Team            1:54.98   
  Camilla Rnbg  1992      28.74        28.74   
  Anna Maria Svanbergsson  1993      29.15        57.89   
  Pernille Kristensen  1993      28.29        1:26.18   
  Mai Hjelmgaard  1994      28.80        1:54.98   
                     
22  Sto Damer 2  Swim Team Odense 95            1:55.15   
  Line Gregersen  1994      28.66        28.66   
  Katrine Skov Pedersen  1989      28.65        57.31   
  Line Mller Pedersen  1989      28.80        1:26.11   
  Mathilde Egelund  1991      29.04        1:55.15   
                     
23  Gsc Damer 2  Gladsaxe Idrts Forening            1:55.76   
  Sofie Greve Dideriksen  1989      29.13        29.13   
  Maria Greve Bevan  1990      29.11        58.24   
  Josephine Uhrbrand  1991      28.18        1:26.42   
  Ida Skaanning-Norris  1991      29.34        1:55.76   
                     
24  Gentofte Damer  Gentofte Svmme Klub            1:55.86   
  Charlotte Kissmeyer  1989      29.52        29.52   
  Stine Dahl Vest  1994      28.39        57.91   
  Klara Grnne Leth  1990      29.12        1:27.03   
  Emilie Egesborg  1992      28.83        1:55.86   
                     
25  Vest Brndby Damer 1  Vest-Brndby            1:55.95   
  Ilona Ogorodnik  1993      28.96        28.96   
  Camilla Frederiksen  1989      28.65        57.61   
  Pernille Mouritzen  1993      28.82        1:26.43   
  Laura Smidt Hansen  1992      29.52        1:55.95   
                     
26  Agf Damer 2  Agfs Svmmeafdeling            1:56.59   
  Katrine Crone  1992      28.62        28.62   
  Marie Villadsen  1990      28.86        57.48   
  Kristina Andersen  1988      28.57        1:26.05   
  Simone Friis  1991      30.54        1:56.59   
                     
27  Gti Damer 2  GTI            1:56.73   
  Malene Westergaard  1993      29.28        29.28   
  Sofie Kisbye Hj  1992      29.08        58.36   
  Camilla Cavour  1988      28.88        1:27.24   
  Stine Feltsen  1991      29.49        1:56.73   
                     
28  Agf Damer 3  Agfs Svmmeafdeling            1:56.87   
  Katja Holm  1994      29.14        29.14   
  Nanna Huus Jakobsen  1990      29.06        58.20   
  Mia Nielsen  1990      29.26        1:27.46   
  Naomi Hagos  1990      29.41        1:56.87   
                     
29  Hsc Damer 2  Holstebro Svmme Club            2:00.94   
  Mette Marie Blsbjerg  1993      29.82        29.82   
  Lena Torsland Pedersen  1992      30.53        1:00.35   
  Sofie Thors  1992      31.15        1:31.50   
  Louise B. Dalgaard  1990      29.44        2:00.94   
                     
Hsc Damer 1  Holstebro Svmme Club            DSQ  Tyvstart 1. svmmer 
                     
Hjrring  Svmmeklubben S 68            DSQ  Tyvstart 2. svmmer 
  Line Dahl Hansen  1988      28.39        28.39   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 15 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  26 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  09:47   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 15, 100m Rygsvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Louise rnstedt (1985) 58.51 2005-01-23 
Dansk Rekord Junior: Louise rnstedt (1985) 59.56 2001-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Pernille Larsen  1992    849  30.23        1:01.54   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Kristina Thomsen  1991    779  30.31        1:03.33   
  Jyllinge Gundsmagle IF                   
                     
Line Gregersen  1994    741  31.49        1:04.41   
  O.S.L.F. STO 95                   
                     
Line Mller Pedersen  1989    707  31.38        1:05.42   
  Frem Odense STO 95                   
                     
Michelle B. Strandskov  1991    703  32.19        1:05.53   
  Birkerd Svmmeklub SIG                   
                     
Kaya Koziol  1992    694  32.31        1:05.84   
  Herlev Svmning                   
                     
Mette Pedersen  1993    676  32.27        1:06.42   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Charlotte Lorentzen  1987    665  31.92        1:06.77   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Yasmin Saud  1994    661  32.39        1:06.90   
  Herlev Svmning                   
                     
10  Christine Pedersen  1993    649  31.94        1:07.30   
  Glostrup Svmme Klub VA                   
                     
11  Mia Pedersen  1989    649  32.77        1:07.31   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
12  Pernille Mouritzen  1993    646  32.70        1:07.42   
  Vest-Brndby                   
                     
13  Ida Nielsen  1991    633  32.88        1:07.86   
  Greve Svmmeklub GTI                   
                     
14  Pernille Thalund  1990    625  33.71        1:08.15   
  Herning Svmmeklub                   
                     
15  Stefanie Franck  1990    625  32.98        1:08.16   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
16  Camilla Tschikai Pedersen  1991    620  33.52        1:08.34   
  Farum Svmmeklub                   
                     
17  Mette Marie Blsbjerg  1993    619  33.31        1:08.37   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
18  Mie Refn  1993    616  32.63        1:08.49   
  Farum Svmmeklub                   
                     
19  Christina Holmboe-Olesen  1993    611  34.00        1:08.68   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
20  Lea Ruelkke  1992    610  33.09        1:08.72   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
21  Natascha Rasmussen  1989    609  33.04        1:08.74   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
22  Helena Hj  1989    607  33.48        1:08.82   
  Vest-Brndby                   
                     
23  Sabrina Wielse  1990    605  33.18        1:08.91   
  Kge Svmmeklub                   
                     
24  Maj Lindberg Hansen  1992    602  33.58        1:09.02   
  Allerd Svmmeklub SIGM                   
                     
25  Annie L. Pedersen  1992    602  33.41        1:09.04   
  West Swim Esbjerg                   
                     
26  Mette Strup  1989    593  33.66        1:09.36   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
27  Julie Christiansen  1993    592  33.46        1:09.39   
  Greve Svmmeklub GTI                   
                     
28  Sofie Kisbye Hj  1992    583  33.68        1:09.75   
  Ishj Svmme Klub                   
                     
29  Sarah Lorentzen  1992    582  33.76        1:09.79   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
30  Laura Smidt Hansen  1992    580  34.27        1:09.87   
  Vest-Brndby                   
                     
31  Kristine Hansen  1989    576  33.98        1:10.05   
  Ringsted Svmme Klub                   
                     
32  Maika Larsson  1993    574  34.19        1:10.12   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
33  Astrid Brink Hundebl  1991    574  34.00        1:10.13   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
34  Julie-Sofie Hemdorff  1991    572  33.69        1:10.19   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
35  Simone Staudt  1992    558  33.91        1:10.81   
  Vest-Brndby                   
                     
36  Line Borch Thams  1990    553  34.30        1:11.01   
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
37  Christine Bjerre  1991    550  34.60        1:11.13   
  Svmmeklubben Laksen A6                   
                     
38  Camilla Jacobsen  1990    549  34.85        1:11.16   
  Kge Svmmeklub                   
                     
39  Lena Torsland Pedersen  1992    548  34.52        1:11.21   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
40  Tine Trolle  1991    544  34.52        1:11.38   
  Svmmeklubben S 68                   
                     
41  Selina Sidenius Jensen  1992    538  34.64        1:11.65   
  Allerd Svmmeklub SIGM                   
                     
42  Clara Mathiesen  1992    537  34.93        1:11.69   
  GI-40 Hermes                   
                     
43  Kelly Riber Rasmussen  1994    528  34.77        1:12.12   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
44  Vibe Lyng Frandsen  1993    498  35.60        1:13.52   
  Sllerd Svmmeklub SNI                   
                     
45  Henriette Ahrenkiel  1991    470  35.84        1:14.97   
  Bov IF                   
                     
Sofie Koch  1990              DSQ  Tyvstart 
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 15 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  26 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:45   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 15, 100m Rygsvmning Damer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Louise rnstedt (1985) 58.51 2005-01-23 
Dansk Rekord Junior: Louise rnstedt (1985) 59.56 2001-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Pernille Larsen  1992    842  30.25        1:01.73   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Kristina Thomsen  1991    786  30.55        1:03.16   
  Jyllinge Gundsmagle IF                   
                     
Line Gregersen  1994    718  31.57        1:05.09   
  O.S.L.F. STO 95                   
                     
Line Mller Pedersen  1989    710  31.28        1:05.33   
  Frem Odense STO 95                   
                     
Pernille Mouritzen  1993    706  31.73        1:05.45   
  Vest-Brndby                   
                     
Charlotte Lorentzen  1987    702  31.61        1:05.57   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Michelle B. Strandskov  1991    688  32.58        1:06.01   
  Birkerd Svmmeklub SIG                   
                     
Kaya Koziol  1992    680  32.52        1:06.27   
  Herlev Svmning                   
                     
Mette Pedersen  1993    678  32.31        1:06.34   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
10  Christine Pedersen  1993    665  32.59        1:06.77   
  Glostrup Svmme Klub VA                   
                     
11  Yasmin Saud  1994    653  32.76        1:07.18   
  Herlev Svmning                   
                     
12  Mia Pedersen  1989    651  32.44        1:07.25   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
13  Pernille Thalund  1990    634  33.57        1:07.83   
  Herning Svmmeklub                   
                     
14  Ida Nielsen  1991    630  32.66        1:07.98   
  Greve Svmmeklub GTI                   
                     
15  Stefanie Franck  1990    619  32.96        1:08.38   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
16  Camilla Tschikai Pedersen  1991    618  33.71        1:08.41   
  Farum Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  27 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:44   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 15, 100m Rygsvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Louise rnstedt (1985) 58.51 2005-01-23 
Dansk Rekord Junior: Louise rnstedt (1985) 59.56 2001-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Pernille Larsen  1992    874  29.91        1:00.96   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Kristina Thomsen  1991    780  30.91        1:03.32   
  Jyllinge Gundsmagle IF                   
                     
Line Mller Pedersen  1989    728  31.38        1:04.80   
  Frem Odense STO 95                   
                     
Line Gregersen  1994    726  31.68        1:04.83   
  O.S.L.F. STO 95                   
                     
Pernille Mouritzen  1993    718  31.59        1:05.07   
  Vest-Brndby                   
                     
Michelle B. Strandskov  1991    697  32.26        1:05.74   
  Birkerd Svmmeklub SIG                   
                     
Charlotte Lorentzen  1987    686  31.60        1:06.07   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Kaya Koziol  1992    660  32.66        1:06.94   
  Herlev Svmning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 16 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  26 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:24   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 16, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 52.94 2004-05-23 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 54.78 2006-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Anders Jensen  1987    749  27.04        56.30   
  Vallensbk IF Af 1939 V                   
                     
Lasse Offersen  1989    749  27.80        56.32   
  Greve Svmmeklub GTI                   
                     
Daniel Nielsen  1986    739  26.95        56.56   
  Farum Svmmeklub                   
                     
Anders Frahm  1983    714  27.60        57.22   
  Birkerd Svmmeklub SIG                   
                     
Jonas Srensen  1990    712  27.92        57.27   
  Glostrup Svmme Klub VA                   
                     
Frederik Wrmer  1990    712  27.87        57.28   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Tobias Urban Hansen  1987    679  28.45        58.18   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Nikolaj Kirketerp Mller  1990    651  28.84        59.00   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Christian Blach  1986    640  28.64        59.34   
  Albertslund IF VAT                   
                     
10  Jesper Andersen  1989    638  28.92        59.40   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
11  Marcus Bak  1991    629  28.68        59.69   
  Allerd Svmmeklub SIGM                   
                     
12  Jens Antonsen  1982    628  29.15        59.71   
  Slangerup Svmmeklub A6                   
                     
13  Patrick Sommer  1988    628  28.74        59.72   
  West Swim Esbjerg                   
                     
14  Niklas Buchardt  1989    617  29.28        1:00.06   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
15  Kris Kristensen  1985    611  28.76        1:00.27   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
16  Jens Glent Abildgaard  1991    609  29.59        1:00.34   
  Herning Svmmeklub                   
                     
17  Jens Peter Trff  1988    605  29.34        1:00.45   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
18  Martin Duedahl  1985    598  29.89        1:00.69   
  Herning Svmmeklub                   
                     
19  Henrik Lintrup  1991    596  29.19        1:00.76   
  West Swim Esbjerg                   
                     
20  Bjarke Stevnsborg  1990    592  29.14        1:00.90   
  Kge Svmmeklub                   
                     
21  Anders Mller  1991    573  29.79        1:01.58   
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
22  Patrick Butler  1990    564  30.00        1:01.91   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
23  Nikolai Ryberg  1990    561  30.29        1:02.00   
  Slangerup Svmmeklub A6                   
                     
24  Jonathan Mills  1991    553  30.19        1:02.31   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
25  Niels Wissing Srensen  1993    551  30.27        1:02.37   
  Greve Svmmeklub GTI                   
                     
26  Mads Knoblauch  1993    534  30.39        1:03.04   
  Svendborg Svmme Klub